Gemengde Berichten Laatste Berichten WIELRENNEN. RECHTSZAKEN. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. VERDRONKEN. WEER VER WACHTIN G. TWEE OUDE MENSCHEN DOOD- GEVALLEN. ciaal het kopwerk is bij deze ploeg een goed verzorgd onderdeel van bet spel. iEen mooie kans schept Koster met een uit moeilijke positie geplaatste voorzet, docb Scheele kogelt rakelings over. Bij een dan volgende Soulburg-aanval maakt een der spe- lers hands. Axel forceert weer een comer. Driemaal acbtereen loopen de Souiburgers dan in de buitenspelval, daar Axel alles op alles zet en wij de spil Doelder gedurig mede ten aanval zien trekken. Deze speler bestookt een poar maal met zjjn schot en een kopbal de Sou'burg-veste, docb de noodige zuiverheid ontbreekt. Plotseling volgt weer een RiCS- doorbraak en opnieuw is Dieleman gepasseerd, 'juist als ditmaal iets te laat het bui- tenspelfluitje klinkt. Met man en macht gaan de gasten zich op verdedi'gen toeleggen en er is voor de Axelaars haast geen door- komen meer aan, temeer daar het elan ver- flauwt en de schoten vein M. Gans over en naast gaan. Nogmaals krijgen de gasten een fraaie kans bij een hunner thans sporadischer wordende uitvallen, maar door een comer weet de thuisclub het gevaar te keeren. De bal ver- dwijnt hoog over het Axel-doel en als dan de laatste minuten verstreken, blijkt men het pleit als beslecht te beschouwen. lOnder een onlbeschrijfelijke geestdrift van de honderden Souburgsche supporters wordt het einde aangekondigd. De schitterende midvoor en andere prominenite spelers worden dan- send en juichend naar het kleedlokaal gedra- gen, waaromheen 10 minuten lang wordt ge- danst en gezongen in de grootst mogelijke geestdrift en opgetogenheid. De gasten proanoveeren hierdoor zeer wel- verdiend naar hooger regionen en ontwijfel- foaar staat naar onze meening vast, dat dit elftal zijn weg in de Tweede Klasse wel zal vinden. Hoezeer wij vervuld zijn met spijt over het feit, dat de Tweede Klasser door deze neder- laag voor Zeeuwaich-Vtaanderen is teloor ge- gaan, ruiterlijk dient erkent, dat ROS ditmaal waarlijk als sterkste van de drie ploegen de eerepalm heeft verdiend. De combinatie, alsmede het fraaie kopwerk stak zeer gunstig af bij onze stadgenooten, die over het algemeen niet zulk een besten mid- dag hadden, maar voor wie het resultaat brfzonder eervol genoemd mag worden. Seheidsrechter Metz leidde loffelijk den uiterst fairen en sportieven kamp. IHier luidt de uitstand: gsp. gew. gel. verl. pnt. ROS 4 3—1 6 Axel 4 2—2 4 Terneuzen 4 1 3 2 doelp. v.—t. 8—9 10—9 10—10 Ook de degradatie-candidaten uit alle Tweede Klasse-afdeelingen van den K.N.V.B. hebben met slechts een uitzondering, n.l. de Tweede Klasser U1W, hun plaats moeten af- staan aan een der kampioenen der Derde Klasse, zoodat er dit seizoen wel een heel sterke wijziging is gekomen. Zeeuwsche Voetbalbond. Schoondijke, dat het tweede elftal van Hulst op bezoek had, hield niet van halve maatrege- len en brachten de- Hulstenaren een 102 nederlaag toe. WIELERBAAN TER NEUZEN. De uitslag van de gister gehouden wedstrij- den zijn als volgt: Sprint: le serie 1. De Neef, 2. Pellenaars; 2e serie 1. v. d. Broek, 2. de Bruijcker; 3e serie 1. v. Schijndel, 2. Verhaegen; beslissing le, 2e en 3e plaats 1. De Neef, 2. v. Schijndel, 3. v. d. Broek, om 4e, 5e en 6e plaats, 4. De Bruijc ker, 5. Pellenaars, 6. Verhaegen. Klassementswqdstrijd': 1. Slaats 11 p., 2. Mar tens 8 p., 3. Franken 8 p., 4. Boeijen 7 p., 5. Weemaes 2 p. Achtervolging met aflossing: le serie 1. Verhaegen-v. 'Hove, 2. Franken-Weemaes, op 50 meter; 2e serie 1. v. Schijhdel-v. d. Broek halen Martens-Boeijan in na 12 ronden; 3e serie 1. Slaats-iPellenaars halen De Bmijcker- de Neef in na 9 ronden. De strijd ging over tnaximaal 15 ronden. Koppelwedstrijd over 60 K.M. 1. Pellenaars- Slaats 17 p.; 2. Boeijen-Martens 14 p.; 3. van Schjjndel-v. d. Broek 8 p., 4. Franken-Wee maes 8 p.; 5. Verhagen-v. Hove 5 p.; 6. de Bruij.cke-de Neef 1 p. Wedstrijden voor amateurs: Afvalwedstrijd: 1. Sonke, 2. Donze, 3. Fon- teijne, 4. Dooms. Klassementswedstrijd: 1. Sonke 15 p., 2. Donze 11 p., 3. Dooms 9 p., 4. Fonteijne 5 p. Achtervolging: 1. Sonke-Donze, 2. Dooms- Fonteijne. EEN OXIDE ZAAK. Valschheid in geschrifte en verduistering. Voor de reohtbank te Middelburg had zicn Vrijdag, zooals reeds in het kort in ons vorig nummer is gemeld, te verantwoorden zekere V. L. M. H., oud 68 jaar, van beroep zaak- waamemer, wonende te Uzendijke, thans in voorarrest in het huis van bewaring te Mid delburg, die zich wegens diverse feiten van valschheid in geschrifte en verduistering had te verantwoorden. Toen destijdH de feiten aan het licht kwam an nl. in 1931, is verdaehte ge- vlucht naar Belgie, alwaar hij gedurende die jaren is verbleven, totdat hij onlangs kon worden gearresteerd en aan de Nederlandsche rageering is uitgeleverd. Aan verdaehte waren een achttal feiten ten lastegelegd, zoodat de dagvaarding zeer uit- voerig was. De navolgende feiten waren ten laste ge- legd le. het vervalschen van een bevelschrift tot betaling van 159 aan de N.V. „De Hoop" te Ter Neuzen in 1929, door dit geschrift voor voldaan te teekenen en in de besdheiden in de rekening van den ontvanger-griffier van den Angelinapolder over te brengen; 2e. in 1929 of 1930 te Uzendijke de reke ning der ontvangsten en uitgaven opgemaakt door den ontvanger-griffier van het 'bestuur van den Angelinapolder valschelijk te hebben opgemaakt, door opzettelijk valschelijk in die rekening als gezamenlijke uitgaven te vermel- dten f 970,96 en bij de vermelding der redenen, waarom de post hooger was dan bij de be- grooting geraamd was, opzettelijk valschelijk te vermelden, dat voor mac-adam 145,96 medr was uitgegeven; 3e. omstreeks Juli 1931 te IJzendijke 7 ge- schriften voorstellende obligaties groot 500 van het Waterschap voor de uitwatering door de Sluizen bij Nummer een in den Hoofdplaat- polder te Hoofdplaat valschelijk te hebben opgemaakt, door opzettelijk deze obligaties te laten drukiken en door het Bestuur van het Waterschap door B. Thomaes als voorzitter, door Em. Haverbeke als lid en zelf als ont vanger-griffier te onderteekenen; 4e. dat hij te Uzendijke omstreeks Juni 1930 een schuldbekentenis voor het Bestuur van den Koninginnepolder te Biervliet groot /1000 valschelijk heeft opgemaakt; 5e. omstreeks 1930 of 1931 te Uzendijke de rekening der ontvangsten en uitgaven op gemaakt door den ontvanger-griffier van het Bestuur van den Clarapolder over het dienst- jaar 19301931 valschelijk heeft opgemaakt of vervalscht, door bij de omschrijving der uit gaven onder de bewijzen 54 en 55 te vermel den resp. posten van f 625 aan de Maatschap- pij van Gemeente-Crediet te Amsterdam en van 356,25 voor te betalen rente aan de Maatsohappij van Gemeente-crediet te Am sterdam, zulks met het oogmerk om die val- sohe stukken te gebruiken; 5e. omstreeks tijd en plaats voomoemd de kwijitingen van ,de bij vorenbedoelde posten (be- hoorende bevelscbriften tot betaling van den Olarapolder van respectievelijk 625 of 356,25, valschelijk heeft opgemaakt op deze •bevelschriften tot betaling te plakken bewij zen van af'schrijving van den Postgiroclienst, als bewijs 'dat de genoemde bedragen waren uitbetaald; 6e. omstreeks 1929, 2 schuldbrieven van den Paulinapolder groot 500 en 1000 geda- teerd! op 1 Juni 1929 valschelijk heeft opge maakt door onder die schuldbekentenissen bij wijze van onderteekening te zetten: goed voor vijf honderd gulden en goed voor dui- zend gulden. J. Dieleman, Dijkgraaf; 7e. omstreeks Mei 1931 te Uzendijke 28 stukken Belgische Staatsleening van 500 frcs. toebehoorende aan J. de Milliano, welke effec- ten hem waren toevertrouwd om te verzilve- ren, wederrechtelijk zich heeft toegeeigend; 8e. omstreeks 22 Juli 1931 te Biervliet een geldsbedrag van f 932,50 toebehoorende aan een ander, welk geldsbedrag door de Directie der Brandassurantie Mij. de Nederlanden van 1845, per cheque ten behoeve en op naam van Alfons Lippens te Biervliet ter uitbetaling op het postkantoor te Biervliet was toegezonden aan het adres van verdaehte en welk bedrag hij na machtiging van Lippens van den kan- toohhouder te Biervliet had ontvangen, heeft verdiuisterd. In deze zaak was van de zijde van het O. M. een 16-tal getuigen gedagvaard, waaronder de burgemeesters van Hoofdplaat en Biervliet, Mr. J. F. van Deinse, advocaat en procureur te Middelburg, terwijl als getuige deskundige was opgeroepen de heer J. E. van Waegeningh, scheikun'dige, wonende te Maastricht. Als verdediger in deze zaak trad op Mr. P. van Empel, advocaat te Middelburg. Omtrent deze zaak meldt de Vliss. Crt. het volgende Het getuigenverhoor. Als eerste getuige werd gehoord de curator in het faillissement van verdaehte, Mr. J. F. van Deinse, advocaat te Mididelburg. Getuige zeide, dat verschillende polderfbesturen hun vorderingen bij hem indienden wegens kaste- korten, die door get. zijn erkenid. Sommige posten konden op borgen worden verhaald, de restanten werden geverifieerd. Het totale be drag van concurrente vorderinigen was onge- veer f 208.000, de betwiste vorderingen bedroe- gen ongeveer 80.000. Er vond een eerste uit- keering plaats van 10 aan de schuldeiscbers. Getuige vond1 bij verdaehte geen boeken, slechts een aantal kantoor-agenda's. Alles liep door elkaar. De activa bestonden uit onroe- rende goederen, vorderingen en eenige effec- ten. Getuige Dobbelaere, dijkgraaf te Biervliet, gehoord' in de eerste telastelegging, zeide, dat het hier betrof een post van de strop wegens geleverde macadam. Verdaehte teekende het bevelschrift tot betaling voor voldlaan. Dat kwam meer voor, docb was natuurlijk niet in orde. Het bestuur van den Angelinapolder heeft daarop ook wel eens aanmerkingen ge- maakt, doch verdaehte trok zich daarvan niets aan en ging gewoon zijn gang. Voor denzelf- den post maakte verdaehte later een tweede mandaat en getuige teekende dan weer. Hij kan zich dat evenwed niet zeker meer her- inneren. Verdaehte door den president ondervraagd ontkende dat het polderbestuur „onder de plak" van hem, verdaehte, had gezeten. Er bestond evenwel een antipatbie tegen hem. Getuige J. Simons, procuratiehouder te Ter Neuzen, had een vordering op den Angelina polder. Hij deed die herhaaldelijk aanbdeden, doch de reiziger van getuige, die daarmede belast was, kwam steedis tevergeefs terug. Tenslotte schreef getuige daarover aan den dijkgraaf, omdat hij een postcheque had ont vangen, die evenjwel niet werd uitbetaald, om dat er igeen adrvies bij was. Verdaehte heeft tenslotte op 2 Juni 1931 de vordering van ge tuige voldaan, terwijl bleek dat er reeds in 1929 een mandaat zou zijn verzonden. De getuige De Bock, hand'elsreiziger te Ter Neuzen, bevestigde de verklaring van den voorgaanden getuige. In diens opdracht ging bij met een geteekend mandaat naar verdaeh te, ten einde de vordering van zijn patroon te innen. Hij was genoodzaakt dat herhaalde malen te doen, omdat hij telkens mul op request kreeg. Verdaehte zeide dan „er is geen geld". Tenslotte is getuige met den dijkgraaf gaan spreken, die over de hand'elwijze van ver daehte zeer verbaasd was. De getuige J. 'B. Sturm te Uzendijke was in het bezit van een obligatie van den Anige- linapolder groot f 1000. Verdaehte verzocht hem het stuk in te leveren, waaraan getuige voldeedl en waarvoor hij een niauw stuk ont- vdng. Verdaehte zeide hem nog: ,,het is een mooie geldbelegginig". Getuige ontving per maand. Aanvankelijk werd .getuige die rente tnouw uitbetaald. Op het desbetreffende stuk stond „voor afschrift (get.) V. Hen- drikse". Tenslotte ontving getuige geen rente meer. Hij ging naar den dijkgraaf om daar over te spreken en toen kwam aan het licht dat verdaehte met het stuk hod geknoeid. Ge tuige heeft geen schade igeleden, omdat hij later de f 1000 heeft terug ontvangen. Verhoor van verdaehte. Verdaehte ondervraagd zeide er zeker geen gewoonte van te hebben gemaakt de man- daten zelf voor voldaan te teekenen. Op een vraag van den president, of daarop geen aan merkingen werden gemaakt als diergelijke mandaten bij de rekening werden overgelegd, anitwoordd© verdaehte ontkennend. Het was zijn gewoonte slechts den rekening te maken, dtus niet in duiplo. Wat betreft de postcheque; er was voor de uitbetaling daarvan genoeg dekking, maar verdaehte gaf geen of liever verzuimde advies te geven. Het was een slordigheid dat hij den schuldeischer zoolang op voldoening daarvan liet wachten. Wat betreft de schuldbekentenis van Sturm antwoordde verdaehte dat van deze situkken geen origineele exemplaren bestonden. Onder het begrip kasgeldieeningen trachtte hij de permanente leeningen te schuiven. Verdaehte erkende te hebben gefingeerd, dat het bestuur van den polder tot een leening had besloten. Door den president ondervraagd zeide ver daehte, dat hij geen behoorlijke boekhouding had. Hij was administrateur, ontvanger-grif fier van 15 polders, enz. Het requisitoir. De Officier van Justitie aan het woord komende zeide, dat in de administratie van verdaehte alles ontbrak wat leek op een be hoorlijke boekhouding. Spr. had een woord van waardeering voor dengene, die uit de rommel een overziont wist samen te stellen. Vervolgens decide de Officier de wijze mede waarop de verdaehte uit Belgie naar Holland is uitgeleverd. Herhaaldelijk kwamen er van personen be- richten, dat zij verdaehte in Belgie hadden ontmcet, dan hier en dan daar. Tenslotte heeft men verdaehte in Luik kunnen arresteeren. Wat verdaehte heeft misdreven loopt over ,tal van jaren, zeker al van 1924 dekte het eene gat het andere. Zijn leven moet geba- seerd zijn geweest op knoeierijen en valsch- heaen. De curator kwam tot een schuld van 20.800. Verdaehte beriep zich er op dat hij voor een heel klein salaris de administratie van de polders voerde, maar gebleken is, aldus de Officier, dat hij zich daar toch wel voldoende voor wist schadeloos te stellen op een andere wijze. De Officier ging verder de feiten nog eens na, en het is dan ook onjuist, dat de uit- gave voor macadam f 500 hooger was. Ten aanzien van de 7 obligaties van den Hoofd- plaatpolder, pleegde verd. dit feit door Tho maes en Haverbeke te doen teekenen. Betreffende het vijfde feit is tevens geble ken, dat men onder de plak zat van verdaehte, die eigenlijk min of meer als dictator is opge- treden. Het zesde telastegelegde feit is het eenige feit, dat door verdaehte wordt ontkend, a J. de vervalschinig van de handteekening van Dieleman. Spr. vraagt zich af, waarom hij dat moet ontkennen. Volgens den Officier staat dat ook vast, gezien de verklaringen van de getuigen-deskundige. Veildg kan dus worden aangenomen, dat de handteekening door verdaehte is gezet. Wat de verduistering betreft, deze staan ook volgens den officier vast. Verdaehte is in Zeeuwsch-Vlaanderen een legendarische figuur geworden. Verdaehte maakte misbruik van zijn positie. Wat de straf aangaat, was de Officier van meening, dat er rekening met den leefitijd van verdaehte moet worden gehouden. Volgens den Officier moest verdaehte voor de door hem gepleegdie feiten de maximumstraf heb ben, doch gezien den leeftijdi tellen de jaren dubbel. De getuige R. J. M. Thomaes, burgemeester te Hoofdplaat, zeide dat verdaehte meermalen bij hem kwam, daar laatstgenoem.de ontvan ger-griffier van Hoofdplaatpolder no. 1 was. Op zeker oogenblik kwam verdaehte bij ge tuige, aan wien hij zeide veel haast te hebben. Verdaehte stond' met het horloge in de hand, en kwam om 11.45 uur een bundeltje stukken, waaronder obligaties, ter teekening brengen. Verdaehte zeide om 12 uur op Driewegen te moeten zijn voor het laten passeeren van een acte, daarom had hij volgens zijn zeggen zoo- veel haast. De menschen zaten op hem te wachten. Onder dien hoqgen dru'k heeft ge tuige de stukken geteekend. Getuige is eens bij verdaehte op oontrole geweest, doch toen was verdaehte zoo kwaad, dat er van een con- trole niets is gekomen. Vervolgens werden eenige getuigen gehoord betreffende geldleeningen. De getuige G. C. Bevin,, handelaar en uit- gever te Uzendijke, drukte 7 obligaties van 500 van den Hoofdplaatpolder, op verzoek van verdaehte. Nadat verdaehte hierover was gehoord merkte de president op, dat de menschen die die stukken van f 500 kochten, dit deden in vertrouwen dat de stukken in orde waren, en nu is het slechts scbeurpapier. Uit het onder- zoek is ook gebleken, dat verdaehte giro- strookjes met speldenprikken bewerkte. De wed. BuysseQuataert als getuige ge hoord, verklaarde, dat zij 600 van ver daehte moest hebben wegens geleverde veld- vruchten. Verdaohite zeide: geef er maar f 400 bij, dan krijg je een mooie polderschuld- bekentenis. Getuige deed zulks en ontving geregeld rente. Betreffende een valsche handteekening, ge- plaatst op een schuldbekentenis van den Paulinapolder, ontkende verdaehte die te hebben gezet. Bij onderzoek bleek, dat de met potlood geplaatste handteekening met irnkt was overgetrotoken. De getuige-deskunidige Van Waegeningh, uit Maastricht, heeft een onderzoek ingesteld van het schrift van verdaehte en naar die van de geplaatste handteekening. Getuige is tot de eonclusie gekomen, dat de handteekening niet door Dieleman' was ge- sehreven. Het schrift van Dieleman was vaak onbeholpen. Een haal aan de letter „IJ" die verdaehte maakt is specifiek van hem en die komt oo'k voor in de valsche handteekening. Getuige is van meening dat, wannecr men potloodschrift overtrekt, er toch meeslal be- paalde kenmerken van het karakterschrift van den overtrekker zichtbaar blijven. Op een vraag van den verdediger aan get. desk, of hij in de handteekening bepaalde ken merken zag van Dieleman's schrift, antwoord de get. ontkennend. P. J. die Milliano, landbouwer te Watervliet (Belgie), als getuige gehoord, zeide aan ver daehte 28 stukken Belgische premieleening in bewaring te hebben gegeven. Verdaehte was de Vertrouwensman van de familie. Hij gaf de stukken mee aan verdaehte doch heeft ze nooit teruggezien. Verdaehte zeide dat hij ze in een safe had opgeborgen. Getuige is ver volgens nog door verdaehte bedrogen met schuldbekentenissen van diverse polders tot een bedrag van 7500. Verdaehte hierover gehoord, gaf een en ander toe. Getuige A. F. Lippens, landbouwer te Bier vliet, kreeg brand door blikseminslag. Hij was verzekerd bij de Nederlanden van 1845, waar verdaehte agent van was. Verdaehte kwam op een keer met een cheque bij getuige, die deze teekende, maar getuige kreeg geen geld. Later heeft gtuige dit geld1 van een familie- lid van verdaehte geikregen. Verdaehte hier over gehoord gaf dit toe en zeide het geld voor andere doeleinden te hebben gebruikt. Ver daehte voegde hieraan toe, dat toen hij Uzen dijke verliet 'in het bezit was van slechts f 100. De officier eischte een gevangenisstraf van 2 jaren. De verdediger van verdaehte mr. Van Empel, zeide, dat verdaehte zich gewonnen heeft gegeven. Verdaehte heeft met grooten angst in Belgie vertoefd, telkens zou hij kun nen worden ingerekend. Verdaehte teekende voor afstand van de uitleveringsforniaiiteiten, zonder zich te realiseeren wat dat beteekende. Zooals verdaehte amderen liet teekenen, is hij nu zelf ook door zijn handteekening in dat zwaard gevallen. Verdaehte ontkende een valsche handteekening te hebben gezet. Voor dit feit zal hij, volgens pleiter's meening, niet kunnen worden veroordeeld. Verdaehte gebruikte het geld niet voor zich zelf. Dat er ruim f 200.000 tekort is, is niet de bewuste schuld van verdaehte. Dat oedrag is geen gevolg van allemoal strafbare feiten. Pleiter is van meening dat een langdurige gevangenisstraf het einde voor verdaehte be- teekent. Volgens pleiter heeft verdaehte voor hetgeen hij heeft misdreven al zwaar moeten boeten. Pleiter verzoekt de rechtbank in verband met verdachte's hoogen leeftijd, de op te leg- gen straf zoo mild mogelijk te doen zijn. De officier van justitie repliceerende, zeide, r dat hem is gebleken, dat verdaehte in Belgie heeiemaai zoo niet in spanning heeft gezeten als de verdediger wil doen voorkomen. Volgens den officier heeft verdaehte te hoog en dus fcoven zijn stand geleefd. Na eupliek van den verdediger wepd de i uitspraak bepaald op 21 Juni a.s. Te Dinxperlo is de 76jarige landbouwer J. G. Lammers, die op zijn fiets tegen een auto footste en daardoor ernstig werd verwond, aan de gevolgen overleden. Zijn njwiel werd ver- nield. ZIJN KOSTBAAS MET EEN BIJL GESLAGEN. Vrijdagnacht kwam aan de politiepost te Stratum bij Eindhoven omstreeks half 3 een 22-jarige arbeider ademloos toegeloopen met de mediedeeling, dat hij zijn kosttoaas ver- moord had. De politie nam den man mee naar het opgegeven adres, een arbeiderswoning in de Tweede Lavendelstraat, en vond daar den 26-jarigen opperman P. J. van Tiggelen, bloe- dend in een hoek liggen. Zij waarschuwden den dokter, die vaststelde dat de man drie ernstige hoofdwonden had. Uit de reconstructie van het geibeurde valt op te maken, dat de arbeider J. V. dien avond met zijln kosthaar had zitten praten, waarbij de beide mannen ruzie hadden gekregen. V. is hierop naar de keuken geloopen, waar hij wist, dat een bijl lag, met welk voorwerp hij vervolgens weer binnenkwam om van T. hiermede enkele hevige slagen toe te brengen. Toen de opperman bloedend neerzeeg vrees- de de jonge arbeider dat hij hem vermoord bad, waama hij zich bij de politie meldde. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is ter beschikking van de justitie te 's Her- togenbosch gesteld. DOOR CHLOORGAS BEDWELMD. Vermoedelijk tengevolge van de bitte is er Vrijdagmiddag te omstreeks half vijf een lek ontstaan in een chloorgascylinder, staande in een der loodsen van de fi'rma Langendonck aan de Spoorweghaven te Rotterdam. Drie artoeiders, die even in de loods waren geweest, werden, buiten gekomen onwel, doordat zij het cmtsnapte gas hadden ingeademd. Zij zijn onmiddellijk naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. VOET AFGEREDEN. Vrijdagmiddag is op het stationsemplace- ment te Zwolle, ter hoogte van het goederen- station, de stationsambtenaar H. J. Borger gestruikeld, met bet gevolg, dat hem een z.g. rangeerdeel over den linkervoet is gereden. De man is, nadat hem ter plaatse de eerste hulp was verieend, naar het Sophia-ziekenhuis vervoerd. Er bestond hoegenaamd geen kans meer, clat hij het verminkte Jichaamsdeel zou kunnen behouden. HET INCIDENT OP HET BLAUWE ZAND TE AMSTERDAM. Naar wordt gemeld, is verdaehte Van der B. inzake de incidenten op het Blauwe Zand Zatendag uit de voorloopige hechtenis ont- slagen. MISHANDELLNG IN DE RECHTSZAAL. Voor den Poiitierechter te Dordrecht heeft Vrijdagochtend een zaak gediend tegen de landarbeiders J. v. d. S. en T. v. A., beiden wonende te De Werken en Sleeuwijk, die te- recht stonden wegens mishandteling van1 den thans te Luik woonachtigen arbeider O. Toen v. d. S. zijn uiteenzetting van. den gang van zaken gaf, werd O. zoo driftig, dat hij plotseling op v. d. S. toerende en hem een hevigen slag in het gelaat toebracht. Onmiddellijk toeschietende veldwachters overmanden O., die op bevel van den poiitie rechter terstond in verzekerde bewaring werd geateld. In zijn requisitoir tegen v. d. S. en A. zeide bet O. M., dat O. ten) aanzien van de straf- maat de beide verdachten geen beteren dienst bad kurunen bewijzen dan te handelen zooals hij deed. O. stond indertijd ongunstig bekend, maar ook v. d. S. en A. „lusten him mannetje". Daarom requireerde spr. tegen ieder een boete van 5 subs. 5 dagen hechtenis. De Poiitierechter heeft hen conform den eisch veroordeeld. In de Engelsche Dieze nabij de Veemarkt te 's Hertogenbosch is het 3%-jarig knaapje L. M. Hopstaken te water geraakt en verdron- ken. Het lijk is opgehaald. Het 5-jarig zoontje van de familie Sinke aan de Beenhouwerssingel te Middelburg is spelende in de gTacht geraakt en levenloos opgehaald. Te Vlijmen is het 7-jarige zoontje van den landbouwer G. Jansen bij bet badan aan den Venkant verdronken. Te Teul nabij Zaltbommel, is Zaterdag het 2jarig zoontje van H: van Gameren in een onbewaakt oogenblik in een sloot voor de ouderlijke woning geraakt en verdronken. Te Hoibrede, gemeente Oosthuizen, is Zondag het 6jarig zoontje van den heer H. Struvink, bij 't visschen in het water gevallen en jammerlijk verdronken. Zaterdag zijn in de Maas, onder de ge- meenten Arcen, twee jongens in een diepe kuil geraakt en verdronken. Een fbroertje van een der slachtoffers en nog een ander persoon,, die ter hulp waren gesneld, konden met vel moeite nog worden gered. In het natuurbad te Heelderpeel is bij het kanovaren de 35jarige G. uit Sittard mtet een kano omgeslagen en verdronken. G., die de zwemkunst niet meester was, was gehuwd en vader van 5 kinderen. Zondag is te Maastricht de lOjarige L. v. R., in de Z. Willemsvaart te water geraakt en verdronken. Te Utrecht is Zaterdag het 5jarig doch- tertje van de fam. Z., bij het spelen, in de Keulsche vaart te water geraakt en ver dronken. EEN „GRAP" MET NOODLOTTIG GEVOLG. Op de Westergracht te Haarlem is Donder- dagavond een ongeluk gebeurd, dat aan een 17-jarigen jongen, dlie een grap wilde uithalen, het leven heeft gekost. De jongen stond om streeks negen uur voor 't open raam van de woonkamer van een bovenhuis aan de straat zijde. Hij keek naar buiten en zag hoe een hond zijn vader, die op het trottoir met een buurman stond te praten, aanblafte. De jon gen nam toen een pan met water en wilde hiermede den hond een poets bakken. Toen hij echter de pan leeg wilde gooien boven op den bond, verloor hij zijn evenwicht; hij gleed uit en viel, met de pan nog in zijn handen, uit het raam op straat. Hij' viel met zijn boofd op het trottoir, vlak naast zijn vader. Bewus- teloos en hevig bloedend bleef hij liggen. Het Slachtoffer is naar de Mariastichting vervoerd, waar de dokter een schedelbasisfractuur con' stateerde. De jongen is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. GERED. De negentienjarige mej. M. Braak uit Alk- maar was Vrijdagmiddag op het vrije Zuider- strand te Egmond aan Zee alleen in zee ge- gaan. Zij: kon niet zwemmen en bemerkte op een gegeven oogenblik, dat zij in een kuil te- recht was gekomen. Daar zij zich niet meer staande kon houd'en, begon zij luidkeels om hulp te roepen. Dit bleef niet onopgemerkt. Geheel gekleeci beigaven zich de heeren J. Vis- ser uit Egmond aan Zee en J. W. Balder, lid van het Roode Kruis te Heilo, te water. Zij smaakten het genoegen de bewustelooze dren- kelinige noig juist 'op tijd te bereiken en veilig aan het strand te brengen. Door toepassing van kunstmatige ademhaling mochit het na eenigen tijd gelukken de levensgeesten weder op te wekken. SLACHTOFFERS VAN DE WARMIE. Bij Vasse (gem. Tubbergen), is een man van 64 jjiar, die vermoedelijk door de warmte be- vangen is geworden, dood langs den weg ge- vonden. Eveneens dOor de warmte is op een veen- der3' te Vrieseveen een arbeider onwel gewor den. Hij leed aan verstandsverbijstering en herkende zijn famildeleden niet meer. Door een dokter uit Bergentheim wordt hij thans hehandeid. Men vermoedt, dat de man een zonnesteek heeft bekomen. RELLETJE TE LAND EN TE WATER. Ter hoogte van de roeivereeniging De Laak aan den Trekvliet te 's-Gravenhage kregen drie jongens, die in een motorboot voeren, ruzie met een zwemmer, die met water naar de passeerende motorboot gooide. Het pu- bliek, dat zicb op den Trekweg bevond, begon zicb met den twist te bemoeien en ging met steenen gooien naar de jongens in de motor- boot, waardoor een gat in de 'boot ontstond en de inzittendien lichte verwondingen oplie- pen. De agent en, die ter assistentie waren gezonden, verspreidden het pubiiek, dat ook met steenen naar de agenten wierp, met be- hulp van den gummistok. Geneetskundige hulp behoefde niet verieend te worden. ARRESTATIES IN DE GARENINDUSTRIE. In de eerste maanden van dit jaar was de hoeveelheid garen, welke op de Russische markt werd aangeboden, te gering, doordat het plan voor de spinnerijen niet werd door- gevoerd. De raad van volkscommissarisisen heeft thans naar Havas meldt, den directeur van de katoenindustrie in de districten Mos- kou en Leningrad bij het commissariaat voor de lichite industrie, Korotkof, den direoteur van de garentrust van Leningrad, Sosnin en Gri- goref, directeur van de meulbelindustrie van het commissariaat van de houtindustrie, in staat van beschuldiging gesteld, de laatste omdat hij geen zorg heeft gedragen voor vol doende spoelen. Bovendien zijn verscheidene lagere ambte- naren in staat van beschuldiging gesteld. De raad van volkscommissarissen heeft ver der den procureur vain de unie gelast den volkscommissaris voor de lichte industrie, Ljoebimof, verwrjten te doen inzake deze kwestie. Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Half tot zwaar be- wolkt weinig of geen regen. Koeler's nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. H.M. DE KONINGIN ONTVANIGT MINISTERS. AMSTE3RDAM. H.M. de Koningin heeft van morgen de ministers Jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, Mr. P. J. Oud en Jhr. Mr. A. C. D. de Graeff op het paleds ontvangen. ANTON KABELAAR OVERLEDEN. DEIN HAAG. Op 75jarigen leeftijd is alhier overleden Anton Kabelaar, die onlangs het feit mocht herdenken, dat hij een halve eeuw ge- leden de paarden voor het koninklijke rijituig, waarin HAT. de Koningin als 6jarige Prinses gezeten was, en die op hoi waren geslagen, tot staan bracht en daardoor H.M. de Ko ningin bet leven redde. Zijn gezondheidstoe- stand was den laatsten tijd zeer verzwakt. TER AjPEL. De ongeveer 70-jarige turfgra- ver en zijn echtgenoote, wonende te Ter Apel West, zijn op tragische wijze om het leven ge komen. Daar beide oude menschen van mor gen te 9 uur nog niet in de buiskamer waren verschenen, liet hun schoonzoon, met wie zij samen woonden, een knechtje eens kijken, waar zij bleven. Deze begaf zich naar de ach- ter in de woning gelegen slaapkamer, waar hij, er binnengegaan en bij de bedstede ge komen, het ontstellende feit zag, dat de beide oude menschen dood in de daaronder zich be vindenden kelder lagen. Blijktoaar is er iets gebroken, met het gevolg dat beiden met bet hoofd naar beneden in den kelder omlaag zijn gestort. Zij moeten zoo goed als direct dood zijn geweest. Geen der andere bewoners van het huis heeft iets van het ongeval bemerkt. IJ ZERDIEFST ALLEN OPGEHELDERD. IOOSTERBEEK. De politie te Oostenbeek is een massale ijzerdiefstal op het spoor geko men. Door een ploegbaas van de Nederl. spoor- wegen werd ten derden male aangifte gedaan dat een groote partij ijzerwerk langs het tra- ject Amhem-Ede was ontvreemd. De Ooster- beeksche politie heeft bij een opkooper aldoar eenige duizenden kilo's ijzer in beslag geno- men. In verband daarmede zijn ook 2 per sonen, B. en S., uit Arnhem, aangehouden. Zij zijn naar het politiebureau alhier overgebracht en hebben volledig bekend. Het ijzer werd "s nachts in zakken op de fiets vervoerd. Deze aanhouding heeft tevens licht gebracht in verschillende andere spoorwegdiefstallen te Arnhem en Ede. BEZWAREN TEGEN HET VOOR-ONTWERP LANDBOUWORDENIN1GSWET 1937. LEEU1WARDEN. De Kamer van Koop- handel en Fahrieken voor Friesland heeft dezer dagen een adres gericht aan den Minis ter van Landbouw en Visscherij waarin zij haar bezwaren uitte tegen het voor-ontwerp Landbouwordeningswet 1937, en zij den Minis ter met de meeste nadruk verzoekt niet over te gaan tot indiening van een wetsontwerp waarin de in di't voor-ontwerp ontwikkelde gedachten zouden zijn ibeliebaamd. DE PRINSES NIET NAAR GRONINGEN. GfRONINGEN. Naar wij van officieele zijde vememen heeft H.K.H. Prinses Juliana van het bezoek aan Groningen moeten afzien. BRAND IN EEN OPSEAGPLAATS VAN KATOEN. TURIJN. Te Biella is een opslagplaats van katoen door brand vernield. De schade wordt op aeht millioen lire geschat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3