Het is frappant, dat de heer Oggel zegt, da,t het gemeentegeld niiet vermorst mag wor den. la sen vorige vergadering heeft de beer Oggel omtrent een voorstel een ingezonden stufk geschreven, waarin oak aitzelf de 'woord voorkwam. Men zou op die wijze de meeniag krijgen, dat er in de gemeente maar den man zuinig is en (dat is de eerste wethoudier, terwijl de raad het geldi vermorst. Men kan natuur- lrjk vensehillen in waardeering, toch laat spreker zich een dergelijke opmerking niet aainleunen, als zou Ihij medehelpen bet ge meentegeld te vermorsen. Spreker gaat er prat op, dat men bet werk van den derden ambtenaiar kan waardeeren en ook dit een motief is gewaeist, waarop (de commissie voor geonganiseerd overleg sterk op wijziging van dit salaris heeft aangedrongen. Spreker bad dan odk liev'er gezien en bij doet biertoe nog een beroep op idien raad, dat bet voorstel van de commisisde voor georganiseerd overleg wordt overgenomen. De beer ESSELBRUGGE menkt op, dat bij zoo juist beeft gezegd, tegengeisputterd te hebben in de commissie voor georganiseerd overleg en -een voorbahoud heeft gemaakt voor zijn houding in den raad. Spreiker heeft ge- sitemd voor bet voorsitel van georganiseerd overleg, doch zich voorbehouiden bij de bespre- king in den raad tegen dit voorstel te stem- men. Dit is naar zijn maeninig zijn goed recht. De beer HAMELINK constateert, dat een lid van de commissie voor georganiseerd overleg wiillens en wetens tegen de voorstellen dier commissie, waar bij aan beeft mede- gewerkt, zal stemmen. Spreker beeft dit den beer Esselbrugge in de vergadering der com missie ook reeds gezegd, dat men van zijn daden de voile consequenties moet willen dragen en ten opzichte van zijn houding vaste stekken dient te steken. Spreker is er zeer sterk voor, (dat de heer Esselbrugge het advies van de commissie voor georganiseerd overleg volgt. De heer OGGEL geeft te kennen, dat bet niet van vamdaag of gisteren, doch al een geruimen tijd is, dat bij de oproeping voor sollicitanten naar een gemeentebetrekking de tactiek wordt gevolgd dat de salarissen lager worden vastgesteld dan die van vroegere func- tionarissen. Dit is ook thans het geval ge weest bij de oproeping van sollicitanten voor de betrekking van ©ersten commits. Diens salaris is door Burgemeester en Wethouders ook 200 naar beneden gebracht. Men dient verder het salaris te bezien in verband met andere bestaande betrekkingen. De heer P. J. VAN BENDEGEM zal zicb scharen aan de zijde van den beer Oggel. Bur gemeester en Wethouders kennen de commis sie voor georganiseerd overleg reeds langer. Het heeft dan ook Burgemeester en Wethou ders niet verwonderd', dat deze commissie kwam met een voorstel heel wat verhooging te geven. De tijd die than® doorleefd wordt, is moeilijk en bet boort niet, dat, waar men" verneemt dat die instelling en een andere tak van dienet tracbt de salarissen te verlagen, dat bier vermeerderd wordt. In eerste instan- tie was spreker dan ook niet voomemens er aan mede te werken, eenige verhooging te geven, doch billijkheidshalve heeft bij later er in toegestemd dat een derde periodieke verhooging zal worden verleend. Verder wenscht spreker echter absoluut niet te gaan. Hij kan daarvoor de vrijbedd niet vinden. In bet vrije bedrijf moet men tobben, om rond te komen en ook de gemeenite beeft het niet zoo breed. Het is bier maar zijn meening dan oak niet een ikwestie van niet willen, docb van niet kunnen, (dat Burgemeester en Wethouders niet verder wensehten te gaan temeer waar de betrofckenie behoorlij-k bezoldigd wordt. De heer FANOY zou over een paar punten graag opheldering ontvangen. Spreker heeft niet de bedoeling hier een oordeel uit te spre- ken, docb wil alleen vragen of het juist is, dat de tweede ambtenaar een salaris ontvangt van maximum 1890. Of is dit minder, in verband met zijn werkzaamheden als ambte naar van dem burgerlijken stand. Indien dit juist is, (dan heeft de tweede commies niet een salaris van f 1590 tot 1890, doch is ddt min der. Indien men, consequent doorredeneerend komt tot de veronderstelling, dat zijn fumctie van ambtenaar van den burgerlijken stand hem zou komen te ontvaUen, bestaat dan de mogelijikheid, dat zijn salaris duikelt? De commissie voor georganiseerd overleg heeft verder terloops opgemerkt, dat de salarissen hier op een laag pail staan. Ddt is verder buiten bespre'king gebleven. Dan heeft spre ker zich gestooten aan een uittlrukking van den heer De Ruijter, n.l. deze; dat bij aan- neming van het voorstel van de commissie voor georganiseerd overleg de derde ambte naar een loon zou krijgen, waardoor zijn werk betaald wordt. Is het juist, dat het salaris van den derden ambtenaarf te laag is en deze bij aanneming van dit voorstel loon naar werk krijgt, is dan de bezoldiiging van den eersten en den twee- den ambtenaar niet te laag? De VOORZITTER antwoordt, dat het salaris van den tiweeden ambtenaar zoodanig is ge- regeld, dat, indien zijn salaris met de jaar- wedde van ambtenaar van den burgerlijken stand samen, zoodanig wordt, dat deze komt boven het vasitgestelde maximum, deze auto- matisch naar beneden gaat en niet hooger komt dan dit maximum. De heer FANOY merkt op, dat de tweede commies dan qua commies minder salaris ontvangt dan de derde commies. De VOORZITTER vervolgt, dat uit het door de commissie tot onderzoek van de salarissen destijds is komen vast te staan, dat de salarissen in deze gemeente zeer aan den lagen kant zijn. Er is, toen de resultaten van dit onderzoek bekend waren, gezegd: laat zitrten wat zit. De heer FANOY is van oordeel, dat men moet voelen, dat, indien de uitspraak der com missie voor georganiseerd overleg juist is en de derde ambtenaar loon naar werk ontvangt, de andere ambtenaren dit niet zouden ont vangen. Spreker had gewenscht, dit punt mader te kunnen bestudeeren, 'doch kon hier- voor geen tijid vinden. De VOORZITTER merkt op, dat hij voor het beleggen van de vergaderingen van den raad den wettelijiken tijd in acht neemt. In dien de istukken eerder klaar zijn, kunnen de leden ze eerder krijgen. De heer DE RUIJTER geeft te kennen, dat men aan zijn uitspraak, dat de derde commies bij aanneming van het voorstel van de com missie voor georganiseerd overleg naar be- hooren betaald wordt, niet de bedoeling moet hechten, diat hij zich daarmede zou uitgespro- ken hebben, dat de andere ambtenaren te veel of te weinig zouden ontvangen. pe andere opmerking, die de heer Fancy heeft gemaakt, is naar voren gekomen als een terloopsche opmerking, daaraan heeft geen verdere be doeling ten igrondslag gelegen. Verder moet spreker een paar opmerkingen maken. De heer Oggel verschilt van meening met spreker over deze zaak. Een verschil van meening kan altijd bestaan. Doch dan gaat het niet aan, te zeggen, dat de raad wil morsen met het geld der gemeente. Ook de opmerking omtrent de bijverdienste was niet in orde. Deze had de heer Oggel niet in het debat moeten brengen. De heer SEGlHERS zal, gehoord de bespre- kingen der commissie voor georganiseerd overleg, waarbij tot uitdrukking kwam, dat het gewenscht is, de salarissen meer in even- redigheid te brengen, en gezien den tijd dien de derde ambtenaar thans is dienst is, stem- men voor het voorstel der commissie voor ge organiseerd overleg. Deze ambtenaar is thans bijna 5 jaar in dienst der gemeente. Z.i. is zijn salaris te laag. De heer DIELEMAN merkt op, dat de heer Seghers hem het gras voor de voeten weg- maait. Spreker zal zich ook scharen aan de zijde van het voorstel der commissie voor ge organiseerd overleg. Spreker heeft kennis leeren maken met het werk van den heer Francke, en hij is van oordeel, dat het werk van den derden ambtenaar niet het gemak- kelijkste is. Het werk voor de steunregeling is een heel moeilijk werk. Spreker is dan ook van oordeel dat de heer Francke dit salaris duh'bel en dwars verdient. De heer ESSELBRUGGE geeft te kennen, omdat de heer Hamelink heeft gemeend, hem over zijn houding in de commissie voor ge organiseerd overleg te moeten onderhouden, toen deze aangelegenheid ter sprake kwam, hij zich wel degelijk het recht heeft voorlbe- houden, in de vergadering van den raad zijn stem te wijzigen. Spreker herinnert zich in dit verband een opmerking van den heer De Ruijter, dat dit hem qok meer dan eens is overkomen. Hierin steekt toch niet iets bij- zonders. De heer HAMiBLENK acht in elk geval deze houding niet juist. De heer OGGEL constateert, dat ook in de commissie voor georganiseerd overleg de meeningen blijkbaar zeer verschillend zijn. De heer De Ruijter geeft toe, dat in de verga dering van die commissie de meening naar voren is gekomen, dat de salarissen der amb tenaren te laag zouden zijn, doch spreker is die meening niet toegedaan. De ViOORZITTER antwoordt, dat dit ter loops ter tafel kwam. Daarom heeft spreker, van oordeel zijnde, dat die meening in die ver gadering niet thuis hoorde, deze den kop in- gedrukt. De heer OGGEL merkt op, dat toch de in- druk is gewekt, dat dit de meening van de commissie voor georganiseerd overleg is. De heer DE RUIJTER geeft te kennen, dat de Voorzitter duidelijk heeft gezegd, dat men hier samen was om te bespreken het adres van den heer Francke. Deze opmerking kon geen punt van bespreklng uitmaken, waarom ze door den Voorzitter is afgehandeld, als niet ter zake doende. De heer FANOY is van meening, dat men dit dus alleen heeft te beschouwen als een uit- lating van de commissie voor georganiseerd overleg. Want in het advies komt deze op merking tbch voor. Dan Wil spreker nog den ding vragen. De heer Dieleman heeft gezegd, dat de werkzaamheden van den derden amb tenaar enorm zijn toegenomen. Men verkeert thans in de gelukkige omstandigheid, dat deze werkzaamheden aan het afnemen zullen gaan. En wat gaat de derde ambtenaar dem doen? De VOORZITTER antwoordt, dat het de vraag is, of deze tijd zoo heel dicht bij is. Het zou erg gelukkig zijn, als het zoover was. De heer FANOY geeft te kennen, dat, evengoed als de tweede commies voor zijn werkzaamheden voor den burgerlijken stand apart betaald wordt, dit ook bij den derden commies het geval zou moeten zijn voor de regeling yan den werkloozensteun. De VOORZITTER geeft te kennen, dat diens werkzaamheden van dag tot dag vermeerde- ren. De adjunct-commies is feitelijk niet meer een derde ambtenaar, doch een zelfstandig werkend ambtenaar, die een eigen afdeeling beheert. De heer C. VAN BENDEGEM: Een bureau voor sociale zaken. De heer DIELEMAN merkt op, dat het, wat de werkloozen betreft, niet zoo hard venmin- dert. Er waren thans nog ingeschreven 180 werkloozen, en het is in het drukst van den tijd. De VOORZITTER constateert, dat er thans 3 voorstellen ter tafel zijn gebracht, n.l. dat der commissie voor georganiseerd overleg, dat het maximum-salaris verhoogt met f 200 en daarnaast toekent een verdere periodieke ver hooging van 100. Dan het voorstel van den heer Van 't Hoff, ter verhooging van het salaris met f 100 en daarnaast toekenning van een derde perio dieke verhooging van 100. Vervolgens het voorstel van Burgemeester en Wlethouders. Spreker zal in stemming forengen het voor stel van de verste strekking n.l. dat van de commissie voor georganiseerd overleg. Dit wordt verworpen met 5 tegen 7 stemmen. Voor stemmen de heeren Hamelink, De Ruij ter, Seghers, C. van Bendegem en Dieleman; tegen stemmen de heeren't Gilde, Van't Hoff, Oggel, P. J. van Bendegem, Van de Bilt, Essel brugge en Fanoy. IHierna komt in stemming het voorstel-Van 't Hof. Dit wordt aangenomen met 9 tegen 3 sitemmen. Voor stemmen de heeren't Gilde, Hamelink, Van- 't Hoff, De Ruijter, Seghers, C. van Ben degem, Dieleman, Esselbrugge en Fanoy; tegen stemmen de heeren Oggel, P. J. van Bendegem en Van de Bilt. De VOORZITTER vraagt of de raad er mede accoord gaat, dat deze verhoogingen zullen ingaan op heden. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 12. Toetreding als honorair lid tot A.N.W.B. Burgemeester en Wethouders berichten: De Kon. Ned. Toeristenbond meer bekend onder (die naam van Algem. Nederl. Wdelrijders Bond wijst ons enop 'dat wij, van dien Bond alle medewerfking verkrijgen die vanwege ons gevraagd wordt, omtrent het plaatsen van borden in en rond'om de gemeente etc. Ook iwordt harerzijds igaarne medegewerkt om het verkeer op alle mogelijke wijze te be- vorderen. Waar wij voor die medewerking veel dank aan dezen bond verschuldigd zijn, meenen wij. thans een voorstel te moeten dioen om ials ^gemeente" als honorair lid tot dien Bond toe te treden voor een jaarlijksche bijdrage van 10,—. Wij (doen U hierbij het voorstel. Met algemeene istemmen wordt aldus be- sloten. 13. Bijdrage Rundveefokdag. Een sehrijven van Johs. de Feijter en Iz. de Feijter, resp. voorzitter en secretaris van de commissie Fokdag, luidende Hierbij deelen ondergeteekenden u mede, dat op 30 Juni a.s. te Axel de jaarvergadering zal worden gehouden van de afdeeling Zee- land'' van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, en .dat in aansluiting hieraan op 1 Juli a.s. een Fokdag'' zal worden gehouden op het terrein der V. V. Z. F. alhier. Deze „Fokdag" wordt georganiseerd door de Paardenvereeniging „Arbeidt Adelt" te Axel, in samenrwerking met de afd. Zeeland van den C. B. T. B. en de „Vereeniging tot verbetering van het Rundvee". Tevens is hieraan verbonden een afdeeling Lanidbouwwerktuigen, welke dien dag zullen worden geexposeerd. Wij nemen hierbij de vrijheid dezen Fok dag" in uwe gewaardeerde aandacht aan te bevelen en verzoeken bij dezen beleefd, door het verleenen eener financieele bijdrage -tot het welslagen te willen medewerken, hetgeen door OTize commissie op hoogen prijs zou worden gesteld. Burgemeester en Wethouders sehrijven hierbij Om de twee jaar heeft in deze gemeente een fokdag plaats, die vele bezoekers naar de ge meente lokt. Waar in 1935 aan deze commissie ook een finantieele bijdrage is verleend en wij het hou- den van dergelijke tentoonsteilingen in deze gemeente moeten bevorderen, wordt door ons voorgesteld een bijdrage hieraan te verleenen van /50 aismede een tweetal medaides. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 14. Reclame schoolgeld 1935 36 van C. den Hamer. Burgemeester en Wethouders sehrijven den raad: Thans is adressant in de gelegenheid om de bescblkiking over te 'leggen van den heer Inspecteur der Dir. Belastingen, waardoor het mogelijk is U een voorstel te doen om te be- sluiten op het verZoek gunstig te beschikken. Wij stellen U voor, dien overeenkomstig te besluiten. Met algemeene istemmen wordt aldus be- sloten. 15. Wijziging begrooting Vleeschkeurings- bedrijf. Burgemeester en Wethouders stellen voor, de begrooting van het Vleeschkeuringsbedrijf voor den dienst 1936 te wijzigen als volgt: onder de kapitaals-inkomsten te vertioogen den post: uitkeermg van de gemeente ter toe- voeging aan de reserve 330,13; onder de kapitaals-uitgaven te verhoogen den post: reserve op 31 December, over te brengen naar de volgenden dienst 330,13. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 16. Verplaatsing Woonwagenkamp. De VOORZITTER. deelt mede, dat- er ver- schillende malen over gesproken is, om het woonwagenpark te verplaatsen. Bij gebrek aan een stukje igrqnd was dit tot nu toe nog niet mogelijk. De gemeente heeft thans echter beslag weten te leggen op een stroOkje grond van pl.m.L 1100 meter groot. Dit is gelegen aan het Buthstraatje en grenst aan dle lijn van die spoorweg Maatschappij: MechelenTer Neuzen. De gemeente kan deze pl.m. 1100 M2. koopen van de ervan Van Dixhoorn voor f 400. Spreker acht het een (gelukkige omstandig heid, dat ddt stukje grond beschikbaar is ge komen, ook de prijs van 400 is naar zijn meening niet hoog. DC heer VAN t HOFF merkt op, dat de raad dezen mididag al hard heeft gewerkt, waarom hij wil voorstellen, de bebandeling van (dit onderwerp uit te stelien tot de volgen- de vergadering. Dit voorstel komt zoo over- ijld. Het gaat bij spreiker in dezen niet om het bedrag, dat lijjkt hem met zoo verschrik- kelijk, doch het onderwerp 'is toch wel eenige overweging waard. De vraag is, of dit stukje grond in de practjjk zal voldoen, zoo midden in den polder gelegen, en geen toezicht op de eventueele bewoneris van het woonwagenkamp. Alle ledten weten wel hoe het toegaat. Als er geen toezicht is, is de gielegenheid sohoon, desnoods den heelen polder tot zich te nemen. Spreker stelt voor, (deze zaak in de volgende vergadering te behandelen, tenzij ddt geen dag of geen uur kan wachten. De VOORZITTER merkt op, dat dit ten siotte kan. In zooverre 'dient een vlug besluit te worden genomen, dat een lid der familie Van Dixhoorn dezer dagen terug gaat naar Indie. Er is thans gelegenheid om vlot zaken te doen, waarom spreker verzoekt, dat de raad Burgemeester en Wethouders machtigt, deze zaak tot een goed eiiMle te brengen. Het be drag als zoodanig kan men overheen stappen, meent spreker, hij 'is er echter tevreden over, dat thans een oplossing voor de verplaatsing van het woonwagenkamp mogelijk is, De heer VAN 't HOFF vraagt, of het thans bestaande woonwagenkamp aan de Oudewijk dan in hoofdzaak zal worden overgebracht naar de Buthstraat. De heer C. VAN BENDEGEM merkt op, dat het over die 400 als zoodanig niet loopt. De gemeente zou ddt stukje grond kunnen be- kijken, dan kan men later nog overwegen, welke bestemming er aan te geven is. De VOORZITTER geeft te kennen, dat, als de gemeente grond koopt, zij deze ook pro- dluctief moet maken. Indien dit voor de ge meente niet nooddig is, zou het overbodig zijn, dit zoo maar aan te koopen, Indien echter een beslissinig voor den raad te vlug is, moet de behandeling uitgesteld worden, indien dit die zaak kan dienen. De heer OGGEL is van oordeel, dat de raad dan de volgende week zou kunnen vergaderen, of men zou ook deze vergadering kunnen schorsen, om ze na een uur weer te heropenen, en in dien tusschentijid kon men aldaar de zaak eens bezien. De heer HAMELINK merkt op, dat de prijs van 400 voor 1100 M2. als landbouwgrond duur is. Een dergelijk terreintje kan evenwel nog wel eens te pas komen. De gemeente heeft nu al zoo lang gesukkeld, ze heeft geen M2 grond buiten de gemeente. Het is echter zooals de heer Van 't Hoff zegt, deze zaak wordt thans in d6 vergadering geworpen, ter- wijl de leden geen gelegenheid hebben gehad>, zich een oordeel te vanmen. Spreker meent, dat de gemeente even goed dit stukje grond zou kunnen aankoopen, ongeacht de bestem ming, die er thans aan gegeven zal worden. Daarover valt dan later hog te praten. Al zou het dan niet voor woonwagenkamp be- stemd worden, dan nog is dit stukje naar sprekers meening nog geen verloren geld. Indien men er tegen is, dat de raad een besluit neemt, dat het stukje grond gekooht wordt en bestemd voor woonwagenkamp, zou men toch kunnen besluiten, het aan te koopen en de bestemming nader vast te stellen. Spre ker is er van overtuigd, dat het er toch komt, doch men zou dan hierover later nog kunnen praten. De heer VAN DE BILT voelt veel voor het idee van den heer Van Bendegem. Zoo'n stukje grond heeft altijd een zekere waarde. Het is naar zijn meening nog niet zoo'n slecht idee, dit stukje aan te koopen. Hij vraagt of er vap den prijs niets meer af kan. De heer HAMELINK: Dat ligt veel aan den notaris. De heer DE (RUIJTER: Die kan er inder- daad veel aan doen. De heer FANOYDe notaris kan daar niets aan doen. De heer SEGHERS begrijpt, dat de bedoe ling van den heer Van Bendegem is, dit stukje grond direct aan te koopen, zonder er nog direct een bestemming aan te geven. De heer VAN't HOFF stelt voor, dit onder werp aan te houden tot een volgende vergade ring. Men kan dan ook eens een overzicht krijgen van de kosten. De heer OGGEL: De kosten? De heer VAN 't HOFF merkt op, dat het terrein b.v. toch afgerasterd worden moet. De heer OGGEL stemt dit toe. Ook zal het betegeld moeten worden. De heer VAN 't HOFF vraagt zich af, of men verwachten kan, dat dit alles nog uit de loopende begrooting betaald kan worden. De VOORZITTER. voert hiertegen aan, dat de gemeente geen eigendorrynen koopt uit de gewone begrooting. De heer VAN 't HOFF: Het zou op den duur zoo'n elastiek worden! De heer DIELEMAN geeft te kennen, dat men reeds verschillende vergaderingen ach- ter elkaar heeft moeten hooren, dat er geen grond beschikbaar was voor de verplaatsing van het woonwagenkamp. Waar moet men er dan wel mee heen? Thans is er een plaatsje en wil men niet beslissen. De heer 't GUIDE merkt op, dat het nfet ver genoeg buiten de gemeente is. De heer DIELEMAN: Breng ze asjeblieft niet naar Schapenbout! De heer DE RUIJTER meent, dat het alle overweging verdient, dit onderwerp grondig na te gaan. Indien er bezwaren zijn, hierover thans reeds te beslissen, kon men het toch reeds aankoopen en in de volgende vergade ring met definitieve voorstellen komen en ook met een berekening der kosten. De VGORIZJTTER geeft te kennen, dat deze kosten niet zoo hoog kunnen zijn. Naar zijn meening moet men thans definitief besluiten De heer DE RUIJTER heeft er persoon- lijk geen bewaar tegen, dat thans definitief wordt besloten, het woonwagenkamp daar te plaatsen. Hij kan zijn stem geven aan het geheele voorstel van Burgemeester en Wet houders. De VOORZITTER vraagt, of de raad er be- zwaar tegen heeft, dat het voorstel in deze zitting geheel wordt afgehandeld. De heer VAN 't HIOFF heeft hiertegen be zwaren. Tegen den aankoop van den grond zal hij geen bezwaar maken. De VGORZITTER concludeert uit deze uit- lating, dat de -heer Van't Hoff er dus tegen is, het woonwagenkamp naar de Buthstraat te verplaatsen. De heer VAN 't HOFF wenscht geacht te worden, daar tegen gestemd te hebben. De heer OGGEL geeft te kennen, dat dit onderwerp of uitgesteld of thans definitief behandeld dient te worden. De huidige toestand kan niet bestendigd worden, daar er van menschen uit de buurt van het woonwagen kamp zeer veel bezwaren komen. Hij verzoekt den raad zich thans uit te spreken, dit onder werp definitief af te handelen, dan wel het uit te stellen. De VOORBITTER vraagt den heer Van 't Hoff, of .deze er bezwaar tegen heeft, dat dit onderwerp definitief afgehandeld wordt. De heer VAN't HOFF deelt mede, hiertegen persoonlijk wel ibezwaar te hebben. Hij kan zich echter hij een besluit der meerderheid neerleggen. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge- 'meester en Wethoudders voorstellen, bedoeld stukje grond aan te koopen voor den prijs van 400 en het te bestemmen tot woon wagenkamp. Met de stem van den heer Van't Hoff tegen wordt zonder hoofdelijke stemming aldus be sloten. 17. Omvraag. i a. De heer 't GILDE verondersteld, dat het bekend zal zijn, diat Zaterdag en Zondag jl. door den A.N.W.B. een soort rit met onbe- kende bestemming werd gteorganiseerd waar bij men ook deze gemeente is gepasseerd. Het is spreker opigevallen, niet zoo maar terloops, doch uit nauwkeurige waameming, dat telkens als de auto's komende uit de richting Sluiskil en van de richting Hulst moesten doorrijden bij het verkeensbord aan de brug telkens de brug over reden. Dit is een bewijs, dat dit bord daar onpractisch geplaatst is Spreker heeft ook de andere mogelijkheden bekeken en bet is daar een moeilijik geval. De moeilij'kheid is, dat het aan den anderen kant ook niet op zijn plaats is. Hij verzoekt Burgemeester en Wethouders dit eens te overwegen en eens te bekijken. Het bord staat er onpractisch voor een vreemde- ling. Burgemeester en Wethouders kunnen dan te bevoegder plaatse him opmerkingen maken. Bovendien is dit bord ook komende van den Zuidkant van Axel, moeilijk waar te nemen. De VOORZITTER deelt mede, dat dit bord door Burgemeester en Wethouders op aan- wijzing van den A. N. W. B. is geplaatst. Voor dat deze rit gehouden werd, is nog een der heeren van den A.N.W.B. de situatie in de ge meente komen bekijken en bevond alles in orde. Hij zal er in elk geval den consul van den A.N.W.B. te Sas van Gent opmerkzaam op maken. b. De heer ESSELBRUGGE heeft niets dan lof voor den aanleg van plantsoenen, dat wil zeggen, voor de nieuw aanigelegde. Om trent de bestaande moet hij opmerken, dat daar blijkbaar heelemaal niets aan gedaan wordt. Hij wijst hierbij op den toestand van de muziektent, terwtjl aan de tent zelf ook wel eens iets ged&an mag worden. Onlangs is het mondharmondcagezelschap uit Ter Neuzen hiey wezen spelen en door den slechten toe stand van het hekje viel het vaandel, zoodat deze club waarschijnlijk met nog minder medailles te Ter Neuzen aankwam, dan zij had meegebracht. De VOORZITTER vraagt of dit de schuld was van het hekje. De heer ESSELBRUGGE bevestigt dit. Hij heeft dit even ter sprake will-en brengen. Er is een tijd geweest, dat de amloop rond de muziektent b.v. beplant was met tulpjes. De VOORZITTER wijst er op, dat het daar een moeilijke situatie is, er spelen daar zooveel kinderen. Hij zegt toe, te zullen zien, wat er aan te vdoen is. c. De heer FANOY merkt op, dat hij bij de behandeling der begrooting voor dit jaar als zijn meening heeft uitgesproken, dat de gasfabriek economisch niet juist werd gedre- ven. Misschien heeft hij zich toen iets zachter uitgedrukt. Door Burgemeester en Wethou ders werd toen medegedeeld, dat dit een punt van behandeling heeft uitgemaakt bij Burge meester en Wethouders en de Gascommissie, en dat middelen werden beraamd om den toe stand te verbeteren. Een desikundige uit Middelburg was hiertoe ook aangezocht. Over dit onderwerp heerscht thans echter nog steeds stilzwijgen. De heer P. J. van Bendegem kan hierop kort antwoorden. Verschillende dingen zijn onder de loupe genomen, verscheidene punten zijn nog in studie, doch spreker gelooft niet, dat een en ander reeds rijp is voor mededeeling aan den raad. Indien deze zaken zijn afgehan deld, kunnen hierover in een volgende raads- vergadering mededeelingen worden gedaan. Er worden, dit kan spreker intussehen wel zeggen, onderhandelingen gevoerd en onder- zoekingen gedaan. De heer FANOY is van meening, dat het een beetje lang duurt. Indien een patient ziek is, moet deze zoo gauw mogelijk beter ge maakt worden. d. De heer FANOY verzoekt, de raadsver- gaderingen op iets langer termijn te houden, en verder de mogelijkheid te scheppen, de stukken een avond ter inzage van de leden van den raad te leggen. De VOORZITTER wijst er op, dat de ter mijn voor het uitschrijven van een raadsver- gadering, in de gemeentewet genoemd, zooveel mogelijk wordt nagekomen. Als het kan wil spreker met genoegen de stukken eerder ter kennis van den raad brengen. Eenzelfde vraag is al eens meer gedaan en hierop heeft spreker een toezegging gedaan, die echter niet gestand gedaan kon worden. -De practijk heeft bewezen, dat dit niet toegezegd worden kan. Spr. prijst zich gelukkig, dat deze bepaling in de wet staat. Men kan echter niet zeggen, idiat belangrijke punten niet tijdig ter kennis van den raad gebracht worden. De heer FANOY merkt op, dat het advies in zake de salarieering van Francke hem niet tijdig heeft bereikt om dit nog te kunnen be studeeren. De VOORZITTER geeft te kennen, dat het heel moeilijk is. Hij begrijpt ook de moeilijk- heden, doch kan geen bepaalde toezegging doen. De heer SEGHERS vraagt of reeds een adres is ingekomen van den Axelschen en den R.K. Besturenbond inzake de werkverschaf- fing. De VOORZITTER antwoordt, dat dit is in gekomen, doch in deze vergadering niet meer behandeld kon worden, daar dit eerst naar de steuncommissie is gezonden am advies. Er is hierover door Burgemeester en Wethouders ook gesproken met den inspecteur der werk- verschaffing te Middelburg, terwijl dezer dagen een inspecteur, die daar weer boven staat, in de gemeente is geweest, welke het met den inspecteur uit Middelburg niet zoo eens bleek te zijn. Spreker kan hierover geen verdere mededeelingen doen, doch wellicht kan dit in een volgende vergadering gebeuren. f. De heer Seghers heeft een klacht over het plaatsen van fietsen in de Molenstraat. Het is meermalen zoo erg, dat het geheele trottoir er door in beslag genomen wordt, zoodat de menschen dit niet kunnen benutten. Het is ook al eens voorgekomen, dat de fietsen tot bij de bewoners voor de deur stonden, zoodat deze niet in of uit konden, voor ze deze rijwielen weggezet hadden. Spreker vindt het niet in orde, dat men om 0,10 voor het plaatsen van een fiets te ibesparen, anderen overlast aandoet. De heer OGGEL meent, dat het overweging verdient, deze hij Pieters te laten plaatsen, daar kunnen ze altijd terecht. 'De heer VAN 't HOFF steimt toe, dat er veel rijwielen worden geplaatst, het is voor gekomen, dat er meer dan 100 stonden. g. De heer SEGHERS heeft verder nog een klacht overeen zinkput, welke is gelegd in een polderweg, de plaatsing heeft evenwel door de gemeente plaats gehad. Deze is ge legen juist over den overweg, voor de woning van Den Hamer. Het deksel hiervan is ka- duuk, het is al eens voorgekomen, dat er een kind in geraakt is. De VOORZITTER zegt toe, di't te zullen on- derzoeken. h. De heer C. VAN BENDEGEM wijst er op, dat bij de Prins Hendrikstraat aan den Buthdijk een iboord is geplaatst, welke met een pijl aanwijst ,,Doorgaand verkeer". Spreker acht dit misleidend, daar hieruit zou kunnen worden afgeleid, dat dit is doorgaand verkeer naar alle windstreken. Het lijkt hem meer ra- tioneel, indien er op kon worden aangegeven Doorgaand verkeer richting De VOORZITTER zegt toe, dit te zullen on- derizoeken. i. De heer C. VAN BENDEGEM heeft een opmerking betreffende het wegdek aan den Oudeweg. De heer Seghers heeft hierover meermalen gesproken, en men zou kunnen denken, dat dit plaatselijk egoisme van hem is, doch spreker heeft ook gezien, dat de toe stand daar meer dan erg is. Er is een zinkput verzakt, terwijl in de straat, h.v. bij de woning van Van Dij-ke, putten liggen van een halve meter diep. De VOORZITTER vraagt, of dit is op de plaatsen waar buizen gelegd zijn. De heer C. VAN BENDEGEM vermoedt dit. De heer SEGHERS bevestigt, dat dit inder- daad de oorzaak is. Ddt is ook al eens bijge werkt. De VOORZITTER deelt mede, dat in het al- gemeen ook in den Oudeweg de sleuven zullen worden opgehaald. Men is er echter overal nog niet aan toe kunnen komen. Men kan niet alles ineens doen. j. De heer C. VAN BENDEGEM merkt op, dat terecht gezegd is, dat men er wat be treft de straten nog niet is. In de Walstraat b.v. heeft men vanaf recht tegenover de Ka- tholieke school nog geen trottoir. De VOORZITTER zegt, dat men mag hopen, dat dit in orde komt. Burgemeester en Wet houders zijn hierover al eens meer bezig ge weest. Aan d6n kant ligt er echter toch een trottoir. De heer C. VAN BENDEGEM geeft te ken nen, dat indien men van de Walstraat uit naar den Armendijk gaat, men niet aan de rechter- zijdte over het trottoir kan loopen. De VOORZITTER wijst er op, dat aan den Tinkerkant wel een trottoir ligt. De heer C. VAN BENDEGEM verzoekt, zoo spoedig mogelijk hierVoor een oplossing te zoeken. De heer OGGEL geeft te kennen, dat de voetgangers in ieder geval gebruik kunnen maken van een trottoir, al ligt dit dan niet aan den rechterzijde van den weg. Het is ook niet zoo'n drukke straat. Men kan dit ver beteren, doch dit zal veel geld kosten. jk, De heer C. VAN BENDEGEM komt nog eens terug op de kwestie van opleiding van straatmakers. Tijdens de behandeling van de (begrooting voor dit jaar heeft de heer Hame link er al eens op gewezen, dat de gemeente vreemde straatmakers in dienst heeft. Er is er <§dn in vasten dienst der gemeente, en zou den nu Burgemeester en Wethouders niet be- reid zijn, en'kele jonge menschen hiervoor op te leiden? Er zijn toch metselaars genoeg, die werkloos zijn en daarvoor zouden kunnen wor den opgeleid. Hij spreekt bier niet over het leggen van kasseien, doch met het leggen van klinkerbestrating is dit toch wel mogelijk. In dien eenige moeite wordt gedaan om deze menschen te scholen, zou dit naar zijn oordeel wel mogelijk zijn. De VOORZITTER zegt toe, dat Burgemees ter en Wethouders dit eens nader zullen be kijken. Hij sluit de vergadering door het uitspreken van het dankgebed.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 8