WEK DE GAL IN UW LEVER OP Nose-Comite. Onweer. Predikbeurten Paardenfokkerij Laatste Berichten en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. REIS MET OUDEN VAN DAGEN. KECHTSZAKEN. WEERVERWACHTING. VERDRONKEN. Elken dag moet Uw lever een liter gal in de inge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on- voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be- derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen: een geforeeerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apo- ihekers en drogisten in flacons van 0.75. (Ingez. Med.) Tilbungers ,de deur der Eerste Klasse als het ware reeds ontgrendeld hebiben, zullen zij wel alle krachten inspannen om de deur geheel te openen waardoor de rentree in de hoogere klasse het komend seizoen kan gemaakt wor- den. Niettemin is dit nog een zware taak en zoo Willem H als overwinnaar naar huis kan terugkeeren heteekent dit tevens dat M!W en Willem II van klasse zullen verwisselen, want in de dan nog resteerende onbmoeting zal Middelburg wel geen spaak meer in het wiel steken. Promotie-competitie Derde klasse. Nu Terneuzen vorige week door haar neder- laag van Axel haar laatste kansje verspeelde komt de eindwedstrijd tusschen Axel en RC5S. Het spreekt vanzelf, dat hiervoor groote be langstelling bestaat, zoowel uit deze omge- ving als uit Walcheren, want naar wij ver- nemen zal een speciale boot de honderden supporters van ROS te Ter Neuzen aan wal zetten, die van hieruit dan hun reis naar Axel zullen vervolgen. De winnaar van dezen wed- strijd zal haar intrede doen in de Tweede Klasse, dat dus een belooning is voor de be- haalde sucoessen in het afgeloopen seizoen. Men kan er van op aan, dat het een zeer spannenden strijd zal worden, want beide clubs geven elkaar in kracht niet veel toe. Mogelijk dat het terreinvoordeel voor Axel juist vol- doenide zal zijn om haar tegenstander het on- derspit te doen delven, want RCS is beter thuis op haar eigen veld, dat van kleine af- metingen is, hetgeen een handicap bleek te zijn zoowel voor Axel als voor Terneuzen. Er zal veel gevergd worden van de spelers, die in deze temperatuur zoo'n zwaren strijd moe- ten spelen, doch voor de bezoekers is het een meevallertje, dat het mooie terrein van Axel zoo beschaduwld is door hooge boomen, waar door men verkoeling kan zoeken voor de zon- nestralen. AI hopen wij, dat het best spelend elftal de eerepalm zal wegdragen, zoo zal men het ons niet ten kwade duiden indien wij wenschen dat Axel toont dit elftal te bezitten, waar door Zeeuwsch-Vlaanderen haar Tweede Klas- ser behoudt, en men hier de gelegenheid om dergelijke wedstrijden bij te wonen niet ver- loren ziet gaan. Zeeuiwsche Voetbalbond. Het zal voor de elftallen die in dezen Bond uitkomen een verademing zijn zoo aan deze ,,winter"'-cofmpetitie een einde komt, want om het minder parlementair uit te drukken het wordt of beter nog het is echt „zweet"voetbal geworden, en de belangstelling hiervoor is aanmerkelijk igedaald. Breskens 2 gaat naar de reserves van Oostburg, waarbij aan het be- zoekend elftal de beste kansen moeten worden toegekend. De Corn Boys moeten nu uitko men tegen de reserves van Hoofdplaat waar van zij vorige week te Hoofdplaat met 12 wisten te winnen, zoodat het oak ditmaal op een overwinning der Boys zal uitloopen. Ten- 'slotte ontvangt Schoondijke het tweede elftal van Hulst en voorziem wij hiervan een kleine overwinning van de thuisclub. De traditie getrouw, richt het „Nose Oomite" wederom een reis in voor de ouden van dagen onzer stad. Vede ouidjes zitten met groot verlangen alreedis uit te kijken wanneer de heerlijik moode dag aanbreekt. Welnu de reis is door ons bestuur vastige- steld op 8 Juli a.s. Het is niet gemakkelijk voor ons bestuur een reis met een Radio-trein uit te zoeken die aan een ieder voldoening sdhenkt. Naar een effen, platte streak moeten wij niet gaan; er zijn hier platte polders genoeg. Wij moeten dus onvermijdelijk een bergachtige streak in Belgie zoeken. Wij zijn nu tweemaal achtereenvolgens naar den Kluis- berg geweest. Het is er bijzonder mooi en wij jhebben er telkens een' mooi aandenken van bewaard. Doch driemaal aehtereen den Kluis- berg bezoeken leek ons wat veel. En daarom gaan wij dit jaar niet naar den Kluisberg. Wij hebben als doed der reis Geeraardsbergen met den „ouden Berg" vastgelegd. Wij be- vinden ons daar reeds op den rand der Vlaam- sche Ardennen. Het larudschap is er zeer heu- velachtig en men geniet er van zeer mooie vengezicbten. We trekken van het station van Geeraardsbergen met autobussen naar den ouden Berg" en worden gebracht tot op het hoogste punt van den berg in Hotel „Het Hemlerijk'". Hier staan voor de oudjes de tafels gedekt met lekkere koffie en kramik. Het uitzicht is er ©enig mooi. Wij verblij- ven circa vier uur op den ouden berg: men maakt er een wandeling naar den hoogsten top van den berg, waar een kapel is gebouwid of men wandelt rond den vijver die zich ook op 't hoogste van den berg bevinidt; of men gaat zich neervleien in het maische gras rond het Hotel en geniet van het heerlijke uitzicht. Er is gelegenheid te over om zich te amu- seeren. Hoewel de prijzen, met de dievaluatie van den gulden, veel zijn gestagen, gaan we toch trachten wederom deze reis aan onze oudjes gratis aan te bieden. SLuisikil zal zich waarschijnlijk weer bij ons aansluiten, zoodat We weer met een voile trein zullen zijn. Wij twijfelen niet of het „Nose Oomite" en het Comite van Sluiskii zullen met deze reis^ onze oudjes weer een onvergetelijken dag doen beleven. Op de terugreis stappen wij 2 uur af in Gent en brengen een bezoek aan het prachtige park. Het park van Gent is wijd en zijd be- roemd om zijne pracht en schoonheid. Wij hopen in dezen op den steun van onze bevolking, die steeds getoond heeft mede te leven met de ouden van dagen onzer stad. Onze Burgemeester, de Edelachtb. heer Tellegen, zal ions voor de eerste maal op de reis vergezellen. Particulieren kunmen weer de reis mee- maken a 3,35 per persoon. Zie vferder advertentie. Niamens het ,,Nase Comite", A. VAN DEN BRUELE. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Kitting van 11 Juni 1937. Behandeld werd de zaak tegen V. L. M% H., oud 68 j., zaakwaarnemer te IJzendijke, aan wien een '8-tal verduisteringen werden ben laste geiegd. De eisch luMde 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Mr. P. vain Empel, verdachte's raadsmap, vroeg een mildere straf op te leggen. Wij komen in het volgend nummer op deze belangrijike rechtzaak terug. HOGGER BEROEP. Door F. J. V., slager te Ter Neuzen, is hoo- ger beroep aangeteekend tegen een vonnis van het Kantongerecht te Ter Neuzen van 25 Mei 1.1., waarbij hij wegens een aan keuring onderworpen slachtdier zonder vergunning slachten, is veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen bechtenis. Door F. J. G., oud 35 j., landbouwer, wonende te Groede, gedetineerd, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van de ATrondissements-Rechtibank te Middelburg van 28 Mei lA, waarbij hij wegens -doodslag is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. De Officier van Justitie teekende eveneens hooger beroep aan. ZONDAG 13 JUNI 1937. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2.30 u., Dr. h. J. Cazemier, herdenking Statenvertaling, SLUISK1L. 9.30 u. en 2.30 u., de heer W. J. Founder. OQEK. 9.30 u., de heer B. Dagevos; 2.30 u., Ds. E. Raams. AXED. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. ZAAMiSDAjG. 9.30 u., Ds. E. Raams, van Hoek; 2.30 u., Ds. G. J. Derksen, van Groede. KDOOSTERZAiNDE. 10 u., Ds. A. Dronkers, herdenking 300-jarig bestaan der Staten vertaling. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2.15 u., Ds. Akersloot van Hou ten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post, bed. H. A. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees- dienst. AXEL. 9.30 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst.cn; 2.30 u.t Lof. MAANDAG 14 JUNI 1937. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 7 u., Ds. Kok, van Veenen- daal. PREMIEKEURINGEN VOOR MERRIES 1937. 1. 2. 3. 1. 2. 3. 8. Bertha, van L. A. C. van Esbroeck te Hengtdijk. 9. Mariette, van A. van Dorsseiaer te Kuitaart. 10. daironi'e, van A. D. H. Verschueren te Hengstdijik. Groote maat. i. Honda, van M61o, van Wed. J. F. Ver- sfraaten te Graauw. Clara, van Wed. Ed. VerschuerenRos^ iseel te Henigstdijk. Paula, van L. A. C. van Esbroeck te Hengstdijik. 4. Coppelia, van Jules Stallaert te Lams- waarde. 4-jarige Merries, geboren in 1933. Kleine maat. Belle dlu Melo, van C. SteijaertPlas- sehaert te Graauw. Karla, van Jac. Serrarensde Maat te Ossenisse. Honny's Clara, van dezelfde. Groote maat. Lena van dinge, van E. Cleiren te Olinge. Polka van Hengstdijk, van Wed. P. J. van Wesemael te Hengstdijk. Floriena, van Adr. Kuijpers te Hengstdijk. 4. Mirza van Hengstdijk, van Wed. Ed. Ver schueren te Hengstdijk. 5. Hermdne, van L. Bruggeman te Graauw. 510-jarige Merries, geboren in 19321927. Kleine maat. 1. Elza, van P. J. v. d. Voorde te Walsoorden 2. Irena, van Jac. Serrarensde Maat te Ossenisse. 3. Dahlia, van Gebr. Staal te Lamswaarde. 4. Flavia d'Alstedn, van H. J. de Waal te Graauw. 5. Gloutine van Clinge, van E. Cleiren te dinge. 6. lima, van R. O. Buijsse te Graauw. 7. Bertha van dinge, van E. Cleiren te dinge. 8. Parfleurine de Louisa, van Gebr. A. Kerckhaert te Nieuw Namen. 9. Cora, van H. van Gassen te Ossenisse. 10. Lady, van Gebr. Van Campen te Graauw. 11. dara de dinge, van E. Cleiren te dinge. 12. Dora van Alstein, vein H. J. de Waal te Graauw. 5■10-jarige Merries, geboren in 19321927. Groote maat. 1. RimTna van H. Schelfhout te Hengstdijk. 2. Julma, van Hengstdijik. 3. Suze, van A. C. J. de Deckere te Nieuw Namen. 4. Ida, van P. J. J. v. d. Voorde te Wal soorden. 5. Flora, van A. C. J. de Deckere te Nieuw Namen. 6. Bertha, van P. Th. de Kockde Brujn te Kloosterzande Frieda de Melo, van Wed. J. F. Ver- straaten te Graauw. AXEL. 1. 2. 7. 9. 10. 11. 12. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. A. D. H. Verschueren te 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. De door de Zeeuwsche Landbouw Maat- schappij en de Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Zeeland gehouden premiekeuringen voor merries mocht zich ver- heugen in een groote belangstelling van de zijde der paardenfokkers, terwijl de aange- voerde paarden van zeer goede kwaliteit bleken te zijn. De keuiingen hadlden een vlot verloop, al was die temperatuur wel wat al te hoog ge stegen. Het ikeuringsterredn te Hulst was lom- merrijk gelegen, doch te Axel en te Ter Neu zen heeft de zomerzon vrijelljik de keurings- plaatsen met haar stralen overgoten, zoodat men niet van ©en ,,koude" beweging kon spreken. Te Ter Neuzen was voor de eerste maal het parkeerterrein als keuringsplaats aangewezen en was het ©en verbetering te noemen dat door het plaatsen vanl palen met touwen de aangevoerd© paarden ©en rustlge standplaats kon wordlen bezorgd. De uitsliag was als volgt: HULST. 2-jarige merries, geboren in 1935. Julia van dairon, van A. D. H. Verschue ren te Hengstdijk. Hersa van Alstein, van H. J. de Waal te Graauw. 3. Dora van Zeedorp, van Ed. G. M. de Waal te Ossenisse. 4. Fanie, van Aug. van Duijsse te Nieuw- Namen. 5. Saline, van H. Moires te Stoppeldijk. 6. Irma, van Jac. Verhaegen te Ter Hole. Racina van Oambron, van Alouis van Hove te Stoppeldijk. Isabella, van A. D. H. Verschueren te Hengstdijk. Dora van Oambron, van Gebr. Staal te Lamswaarde. Irene du Melo, van C. SteijaertPlas- sohaert te Graauw. Olarine, van Renie O. Buijsse te Graauw. Dorine, van Kinderen J. B. Steijaert te Graauw. 3-jarige Merries, geboren in 1934. Kleine maat. Mirza, van G. de Waal te Ossenisse. Suzanna van dinge, van E. deiren te Clinge. Suzet van Graauw, van Gebr. van Mol te Graauw. Odilia van Melo, van Wed. J. F. Ver- straaten te Graauw. dara, van Kinderen J. B. Steijaert te Graauw. Judith, van L. Bruggeman te Graauw. Dalila van Dorpzicht, van J. K. Hamelink te Stoppeldijk. 2-jarige merries, geboren in 1935. Kitty, van Jac. de Putter te Axel. Ruda van Coegors, van P. A. P. Diele- mian te Zaamslag. Helena n, van Alph. Mangnus te Bosch- kapelle. Banddla, van Jac. de Jonge te Axel. Marie, van Jac. de Putter te Axel. Lissette van: Herseur, van Gebr. Daelman Jz. te Westdorpd. Dina Oranje, van K. J. de Putter te Axel. Nelly de Fumes, van Kinderen H. Dael man te Westdorpe. Kora, van Aug. Baeoke te Westdorpe. Marie van Rondeputten, vein M. van Fraeijenhove te Axel. Bet van Herseur, van Gebr. Daelman Jz. te Westdorpe. Nomi van't Veer, van Adr. de Putter Mz. te Zaamslag. 13. Jacquinte d'Ophain, van C. de Putter te Axel. li. Helena, van S. van Hoeve te Axel. 15. Meta, van A. Ph. Buijsse te Zuiddorpe. 3-}arige Merries, geboren in 1934. Kleine maat. 1. Elza, van J. W. Scbeele te Vogelwaarde. 2. Glorieuse van Loose'shof, van C. de Putter te Axel. 3. Lijs van Clainon, van C. H. van Waes te Westdorpe. Helfene, van) Jac. de Putter te Axel. Irma de Kieldrecht, van A. Haak te Zaamslag. Monna, van Wed. F. J. de Feijter te Axel. Meta, van Jac. de Feijter Cz. te Vogel waarde. Betsy die la Berliere, van Jac. Huijssen te Axel. Groote maat. Delia van Luntershoek, van Com. de Feij ter te Bccschkapelle. Roem van in eule, van Gebr. Daelman Jz. te Westdorpe. Bonne Augure, van Jac. Huijssen te Axel. Mona van Duboishoeve, van W. L. den Hamer te Axel. Elegante de Bouveloo, van Jac. Huijssen te Axel. Mina, van Eugene Verhelst te Westdorpe. Elza, van Eug. B. van Acker te Axel. 4-jarige Merries, geboren in 1933. Kleine maat. Polka de Tieghem, van Kinderen H. Daelman te Westdorpe. Emma van Zaam, van A. Haak te Zaam slag. Wagonnette du Maieur, van C. H. van Waes te Westdorpe. Orpha de 1'Escolle, van Kinderen F. de Jonge te Zaamslag. Groote maat. Martha, van Jac. de Putter Pz. te Axel. Ajurore de Oambron, van C. de Munck te Zuiddorpe. dara de Hasselt, van A. Haak te Zaam slag. Mimi de la Lys van 't Veer, van Adr. de Putter Mz. te Zaamslag. Lena, van George Govaert te Westdorpe. Vitesse, van C. A. Dekker te Axel. Dorine van Battailleuse, van Gebr. Dael man Jz. te Westdorpe. 510-jarige Merries, geboren in 19321927. Kleine maat. 1. Ideale van Willy, van Gebr. Daelman Jz. te Westdorpe. 2. Reine Calude de Wielsbeke, van Kinderen H. Daelman te Westdorpe. 3. Monna, van Jac. de Feijter Cz. te Bosch- kapelle. 4. Bldndine, van Alph. Mangnus te Bosc'h- kapelle. 5. Hermine van Herseur, van A. de Feijter Cz. te Axel. 6. Leona Oranje, van K. J. de Putter te Axel. 7. Schoonheid de Weimmel, van Adir. de Putter Mz. te Zaamslag. 8. Rozaline, van C: A. den Dekker te Axel. 9. Juultje, van C. de Putter te Axel. 10. iSjora, van P. B. van Hoeve te Axel. 11. Clara de Zandvoorde, van Kinderen H. Daelman te Westdorpe. 12. Martha, van Jac. de Jonge te Axel. Groote maat. 1. Jeanne van Bataiilleuse, van Gebr. Dael man Jz. te Westdorpe. Jeanne de Kieldrecht, van Jac. Huijssen te Axel. 3. Lilde de Chateau, van Adr.' de Putter Mz.. te Zaamslag. 4. Sardi van Herseur, van Gebr. Daelman Jz. te Westdorpe. 5. Cola, van A. Ph. Buijsse te Zuiddorpe. 6. Epacta van Helena, van Gebr. Daelman Jz. te Westdorpe. 7. Celesta, van P. Moorthamer te Axel. 8. Prinses, van Wed. P. J. de Feijter te Axel. 9. Charlotte, van K. J. de Putter te Axel. 10. Stilma, van Mar. de Regt Lz. te Axel. TER NEUZEN. 2-jarige merries, geboren in 1935. 1. Truida, van K. van Hoeve te Ter Neuzen. 2. Hermine, van Jan de RegtDieleman te Zaamslag. 3. Dora van Zorgvliet, van L. W. de Regt te Zaamslag. 4. Vera van de Zwaan, van H. de Regt Huijssen te Ter Neuzen. 5. Juliana, van P. Dieleman Mz. te Hoek. 6. Oorina, van dezelfde. 7. Hermine van Vogeschor, van Anth. Deesde Jonge te Sluiskii. 3-jarige Merries, geboren in 1934. Kleine maat. 1. |Ida, van P. J. Dielemande Klerk te Zaamslag. 2. Esdra van Luntershoek, van A. de Kraker de Feijter te Zaamslag. 3. Qda, van K. van Arenthals te Zaamslag. 4. Albionne de Wattripont, van A. Deesde Jonge te Sluiskii. Cora, van P. J. Dielemande Klerk te Zaamslag. Groote maat. 1. Prud'entia, van J. de RegtDieleman te Zaamslag. 2. Julma, van Jan van Hoeve te Sluiskii. 3. Sulma, van A. Tollenaar Gz. te Hoek. 4-jarige Merries, geboren in 1933. Kleine maat. Rosa van Vogelschor, van A. Deesde Jonge te Sluiskii. 2. Elza, van W. de Fejjter Cz. te Hoek. 510-jarige Merries, geboren in 19321927. Kleine maat. Caline van Othene, van Amtlh. H. Dekker Jz. te Zaamslag. 2. Flora, van K. de Koeijerde Feijter te Zaamslag. 3. Cerise, van A. Deesde Jonge te Sluiskii. 4. Croquette van Mars, van A. Tollenaar te Hoek. Martha, van W. Dekker Pz. te Ter Neuzen. 6. Elza van Pauluspolder, van P. Dieleman Mz. te Hoek. Groote maat. 1. Cora, van J. de RegtDieleman te Zaam slag. 2. Cuba, van Jan van Hoeve te Sluiskii. 3. Ema, van Abr. Scheelevan Hoeve te Ter Neuzen. 4. Emma, van B. A. Goethals te Ter Neuzen. 5. Blessina, van F. P. de Kubberde Kraker te Zaamslag. Bertha, van K. van Arenthals te Zaam slag. 7. Hertha de Laboureur, van Anth. H. Dekker Jz. te Zaamslag. 8. Margaretha, van Anth. Deesde Jonge te Sluiskii. 4. 5. 6. 7. 8. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 2. 4. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Nadat reeds in den loop van den dag het kraken van den luidspreker onweer had aan- gekondigd, ontlastte zich Woensdiagavond boven deze streken een onweersbui, die even- wel spoedig voorbij was. iSlechts enkele don- derslagen hadden zich laten hooren. Niet overal liep het echter zoo kalm af. Naar we vemamen woedde de bui heviger over het Westen van Zeeuwsch-Vlaanderen en trouwens over een geheele strook langs de kust en bleven de gevolgen daarvan ook niet uit. Vrouw doodelijk getroffen. Te Waterlandkerkje ds tijdens een kort maar hevig onweer het hemelvuur gestagen in de waning van den arbeider M. Diens 48-jarige echtgenoote, die alleen met haar bejaarde moeder in de waning was, is door den bliksem getroffen en was op slag dood. Zij laat be- halve haar man twee dochters van 20 en 13 jaar achter. Schuren afgebrand. Te Biervliet werd het schuurtje van den heer P. Leenhouts door den bliksem getroffen. Spoedig stond het houten gebouwtje in lichter laaie, terwijl tevens het schuurtje van den heer A. Vensluijs began te branden. Dank zij den Noordenwind breidde het vuur zich niet verder uit. Toen de brandweer verscheen, was er van de gebouwtjes weinig overgeble- ven. Spoedig waren de smeulende resten gedoofid. Verzekering dekt de schade. Landbouwschuur afgebrand. Te Nieuw- en St. Joosland is de landbouw schuur ..Broedeflust" bewoond door den heer J. J. Mesu, afgebrand. De in de schuur ge- borgen landbouwwerktuigen konden er niet meer worden uitgehaald en werden mede een prooi der vlammen. Villa afgebrand. Te Naaldwijik is tijdens het noodweer de bliksem geslagen in de villa ,,Grootgenoeg" bewoond door den wethouder Valstar. Dank zij het werken der brandweer van Naaldwijk, geholpen door die van Honselersdijik, en een zich een ontlastende nieuwe onweerslbui met slagregen, kon de benedenverddeping grooten- deels behouden blijven. Ook in het Noorden van het land woedde een hevig onweer. Boerderij afgebrand. Onder Noordwolde werd de boerderij van den heer J. Mulder getroffen, die geheel af- brandlde. Ook de korenmolen van den heer Timmer- mans werd getroffen, doch daar werd geen brand veroorzaakt, alleen materieele schade aangericht. Watermolen afgebrand. Te Oranjewoud werd de fraaie watermolen van den heer Hornstra door den bliksem ge troffen en brandde geheel af. Boerderij afgebrand. In Engelbert werd de boerderij van den heer H. Kamphuiisen door den bliksem getroffen, De bewoners, man, vrouw en vier kinderen, moesten de vlucht nemen. Hoewel de brand weer van Noorddijk spoedig ter plaatse was, gingen huis en inboedel totaal verloren. Ver zekering dekt de schade. Vee door den bliksem getroffen. Van den landbouwer v. d. B. te Bergschen- hoek zijn Woensdagnacht tijidens het zware onweer twee paarden gedood, een veulenpaard van vijf en een jong piaard van 2V2 jaar. Het veulen bleef gespaard. Omstreeks 12 uur Woensdagnacht is de bliksem in het rieten dak van de woning van den. groentenkweeker C. Hagen Jr., Nieuw- dorperweg te Reeuwij'k, geslagen. De vrij- willi'ge brandweer was spoedig ter plaatse en wist den brand met twee slagen op de motor- spuit te blusschen. De eigenaar had veel watersohade. Verzekering dekt de schade. Noodweer. Te Rotterdam veroorzaakte hevigen regen- val op verschillende plaatsen overstrooming van kelders en sousterrains. Tengevolge van blikseminslag onbstonden storingen in d'e electrische geleidingen der treinen DordrechtRotterdam en Rotterdam Hoek van Holland en omdervond het trein- verkeer eenige vertraging. Ook te 's-Gravenhage heeft zich ©en hevigen regen ontlast. Daar deden zich geen onge- vallen voor. Te Amsterdam heeft het hevig onweer, ge- paard met wolkbreuk, Woensdagavond ontij- dig een eind gemaakt aan de feestvreugde, aangezien de velen, 'die in den vooravond het minder gunstige weer getrotseerd hadden, een goed heenkomen moesten zoeken, zoodat de binnenstad, de cafe's uitgezonderd, in minder dan geen tijd geheel verlaten was. Zwakke tot matige wind uit uiteenloopende richtingen, gedeeltelijk bewolkt, droog warm weer, behouidens weer toenemende kans op onweer. KONINKLIJK BEZOEK TE AMSTERDAM. AiMSTHRDAM. Z. K. H. Prins Bernhard heeft hedenmorgen een bezoek gebracht aan Hr. Ms. Gelederland. Voorts heeft de Prins een bezoek gebracht aan de cavalleriekazerne en heeft op de achterplaats eenigen tijd paard gereden. Later heeft de Prins een bezoek ge bracht op het bureau der verkeerspolitie en heeft zich daar omtrent verschillende dingen doen inlichten, in het bijzonder omtrent de systematische verkeersregelingen. TELEFOONKABEL GESTOORD. SASSENHEIMIn den vroegen morgen is storing opgetreden in den telefoonkabel Rot terdamI'B-Gravenhage. De oorzaak moet vermoedelijk gezocht worden in het doorhak- ken van een kaibel, hetgeen geschied moet zijn tijdens werkzaamheden in de onmiddellijke nabijhei'd van Sassenheim. Ten gevolge van deze storing ondervinden de verbindingen met het Gooi oponthoud. (Het sohijnt bovendien, dat ook het verkeer met het buitenland hier van vertraging on'dervindt, zoo is b.v. de ver- binding met Parijs moeilijk te verkrijgen. Het verkeer wordt thans over andere plaatsen ge- leid. Het is niet onmogelijk, dat de storing eerst morgen zal zijn opgeheven. Intusschen wordt alles in het werk gesteld om deze zoo spoedig mogelijk op te heffen. FELLE BRAND. NIBUWKUilKGistermiddag is te Nieuw- kuik een felle brand uitgeibroken, die 4 boe- renwoningen in de asch heeft geiegd. Het vuur is ontstaan in de boerderij, bewoond door het gezin Korstanje, gelegen aan het Heileind, en nam spoedig zulke .groote afmetingen aan, dat aan redding van den inlboedel niet meer te d^nken viel. De brandweer was spoedig na *t ontstaan van den brand aanwezig, doch moest zich toeperken tot het nathouden der belendCnde woningen. Zij kon niet ver- hinderen, dat de woningen van De Gauw, J. van Son en W. Samuels eveneens door het vuur werden aangetast. De wonijigen, die met riet bedekt waren, waren weldra een prooi der vlammen, evenals een schuur, gren- zende aan de woning van Korstanje en een kippenhok. De oorzaak moet vermoedelijk gezocht wor den in een defecten schoorsteen. De woning van Van Son en de inboedel van Samuels waren niet verzekerd, alle overige schade wordt door verzekering gedekt. KAI'ITALE BOERDERIJ VERBRAND. Vannacht is tijdens een hevig onweer te Den Helder de bliksem ingeslagen in de kapi- tale boerderij „Jetje's hoeve", bewoond door den landbouwer A. V., en elgendom van de Landlbouw Maatschappij. Het vuur vond gre- tig voedsel in een voorraad hooi van 30.000 K.G., zoodat het niet meer mogelijk bleek, iets te redden. In zeer korten tijd was van de kapitale boerderij slechts een rookende puin- hoop over. Inlboedel en woning waren verzekerd. Gistermiddag is het 7-jarig zoontje van den landbouwer G. Jansen te Vlijmen bij het zwemmen aan den Venkamp verdronken. FABRIEK HEROPEND. (MIOVROE. 200 met traangasbommen ge- wapende politieagenten hebben de uit 120 per- sonen bes'taande stakersposten, die zich ach ter de poorten der Newtonsteel hadden gebar- ricadeerd verdreven. De maatschappij had besloten de fabriek te heropenen en nu kon den 800 mannen de fabriek binnengaan, welke op 29 Mei 1.1. gesloten was in verband met de staking. 8,stakers liepen lichte verwon- dingen op, terwijl 1'5 stakers hinder van het traangas ondervonden. De gouverneur van Michigan heeft opdracht gegeven voor een snelle mobilisatie van de Nationale Garde en de politie van den Staat, voor het geval 'de toestand emstiger zou worden. DE REIS VAN MINISTER VAN ZEELAND. BBUSS'EL. De Minister-President vertrekt vandaag met zijn echtgenoote, zijn secretaris en een vriend naar Parijs, voor de eerste etappe van zijn reis naar de Vereenigde Sta- ten. Zaterdag scheept de Minister zich in te Cherbourg. Het feit, dat geen ambtenaar van het Departement van Buitenlandsche Zaken den Minister vergezelt, bevestigt het particu- lier karakter der reis. Niettemin zal de Minister eenige dagen de gast zijn van Pre sident Roosevelt eri kan men aannemen, dat beide staatslieden economische besprekingen zullen voeren. STAKERSBETOOGING AANGEKONDIGD. PONTIAX (Mich.). Het 'bestuur van de United Automobile Workers heeft een alge- meene staking van 24 uur uitgeroepen. Het bestuur wil alle arbeiders uit Pontiac mobili- seeren voor een groote betooging te Monroe. 18.000 stakers zullen morgen met vracht- auto's naar deze plaats worden vervoerd. De Nationale Garde zal waarsqhijnlijk worden opgeroepen voor het handhaven van de orde.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2