ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAO VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN jDusmm, No. 9616 VRIJDAG 11 JUNI 1937 77e Jaargang Binnenland Buitenland Sport EERSTE BLAD DE kabinetsformAtie. ZAND- EN GRINDVERVOER NAAR BELGIe. DE FLANNEN VAN DEN HERTOG VAN WINDSOR. TER NEUZEN, 11 JUNI 1937. 'n Lichtstraal bij KIN$ZHQE&T Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma ^Verhoogdewer^q f Scent I Verlaaqdepruzf^^s^^ HOEK. AXEL. VOETBAL, NEUZENSCHE ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abocnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firrna P. J. VAN DE SANDE t GIRO 38150 TELEFOON No. 25. AD VERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer J 0,20. KLEINE AD VERTENTIeN: per 5 regels 50 cent, bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnememt tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAAN DAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Ministe Van Lidth de Jeude heeft Donder- dagmorgen in het departemenit van Kolonien een bespreking gehad met Dr. H. Colijn. Jhr. De Graeff, die Minister van Buitenland- sche Zaken, heeft Donderdagmorgen eveneens een bezoek gebracht aan den kabinetsforma- teur. MINISTER GELISSEN TE WEENEN. De Nederlandsche minister van handel, nijvenheid en scheepvaart, dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, is Woensdag te Weenen aangekomen. Hij zou Doniderdag een lezing houden over die industrieele politiek van Nederland. WAAROM DE KONINKLIJKE STOET EEN OMWEG MAAKTE. De Telegraaf schrijft: De Koningin rijdt uit. Dagelrjks trekt nu de feeste'lijke stoet langs de straten van de hoofdstadde Vorstin bezoekt de Amster- dammers. En vanmorgen zwenkten de paar- den en de koetsen de smalle Van Lennepkade op, waar vlaggen en oranje en vroolijke men- schen licht en vertier hadden gebracht. Die kade was nauwelijks breed genoeg voor deze plechtigen stoet. De Koningin reed er langs- nijgend en wuiven'd naar alle kant, maar met een specialen glimlach, een speciaial groetje, een handgebaar naar edn balkon. En de motoragenten, die den stoet vooraf- gingen, hadden al lachend naar dat balkon gezien. De hoofdcommissaris, een plechtig functionaris in het voorste rijtuig, wuifde met zijn handschoen, de burgemeester lichtte zijn hoed en alle heeren van het gevolg keken even groetend omhoog naar dat eene balkon, een balkon uit vele: met groen, bloemen en oranje getooid. De stoet reed langs de smalle kade, maar vooral: de stoet reed langs dat hooge balkon engens tegen die lange huiizenrij. En op dat balkon zat een meisje in kussens weggedoken. Een meisje, dat in z66 lang de Koningin niet gezien bad, dat z<5<5 lang de blijde gebeurtenissen in het Vonstelijk Huis uit plaatjes en beschrijVingen moest vo'lgen, doordat een langdurige ziekte haar belette eens iets echt en werkelijk te zien, dat zij een brief schreef of nu niet eens, als de Koningin nog eens in Amsterdam kwam De stille kade was in afwaehting. De Ko ningin i s in Amsterdamde eerste dag. En vanmorgen zwenkten de trappelende paarden het smalle grachtje op, de wielen van de koet sen rammelden over het slechte plaveisel en boven op dat eene balkon stond een mfisie even uit de kussens recht overeind om niets te missen van dat groote gefoeuren. De motor agenten lachten, de hoofdcommissaris wuifde, de burgemeester groette. En de Koningin zwaaide knikkend en lachend even omhoog met een vfiendelijken bemoedigenden greet. lEr is veel schoons te genieten in deze dagen van het Koninklijk bezoek. Maar weinig zal zoo sehoon zijn, als dit bezoek aan die smalle Van Lennepkade, deze vroolijke tocht langs dat eene balkon! VERSTREKKING LEVENSMIDDELEN EN KLEEDING AAN WERKLOOZEN. Vanwege het departement van Sociale Zaken wordt medegedeeld, dat op Vrijdag 4 Juni j.l. ten genoemden departemente de eer ste zitting is gehouden der door den minister van Sociale Zaken ingestelde contact-commis- sie terzake van de verstrekking van levens- mid'delen en Weeding aan werkloozen en arm- lastigen, in welke commissie, naast de depar- tementen van Sociale Zaken, Handel, Nijver- heid en Scheepvaart en Landbouw en Vissche- rij, elk met 6en lid, zijn vertegenwoordigd de middenstandsraad met 3 leden, de Raad voor het grootwinkelbedrijf in Nederland met 1 lid, en de Cooperatieve groothandelsvereeni- ging de Handelskamer Haka g.a. met 1 lid. De commissie is ingesteld, teneinde met be- trekking tot de inschakeling van den handel en verschillende andere met de distributee van goedkoope levensmiddelen en de verstrekking van z.g. b-steun in natura aan werkloozen en c.q. armlastigen samenhangende onderwer- pen, gezaimenlijk overleg te plegen. Met betrekking tot aangelegenheden, val- lende binnen den werkkring der commissie, behooren. onderscheldenlijk de grootwinfceltoe- drijven zich te wenden tot Mr. G. A. J. M. Mutsaerts, Heerengracht 388, Amsterdam, de cooperaties tot den heer W. Dijkstra, Vier- havenstraat 10 te Rotterdam en.het zelfstan- dig kleinbedrijf tot Mr. F. J. H. Bach, Mau- ritskade 23 te 's-Gravenhage. De Rotterdamschen correspondent van het Hamdelsblad schrijft Regeeringsinstanties in Belgie hebben een schrijven doen uitgaan waarbij den importeurs van zand en grint uit Nederland de verplich- ting wordt opgelegd zich met ingang van 1 Juni te houden aan de bepaling dat 50 der hoeveeLheid met Belgische schepen moet wor den ingevoerd. Deze bepaling bestond reeds, doch daar voorheen dit vervoer gehieel met Nsderlandlsche schepen geschiedde en Belgi sche ondememingen nooit belangstelling heb ben gehad voor deze vaart, was het den vori- gen herfst, toen er opleving kwam In de scheepvaart, niet meer mogelijk altijd het vooigeschreven deel Belgische schepen te ver- krijgen, De Belgische importeurs moeten de nieuwe circulaire nakomen omdat zij anders geen invoerconsenten voor zand en grint kunnen bekomen. Hunnerzijds wordt evenwel beweerd, dat het tegen de hun passende voorwaarden niet mogelijk is voldoende Belgische scheepsruimte te bekomen. Hat geldt hier een zeer omvangrijk vervoer van producten, die in onze rivieren gebaggerd en van daar vervoerd worden, een bedrijf, dat vroeger steeds uitsluitend in Nederlandsche harden was. Dudley Forwood, stalmeester van den her- tog van Windsor, heeft aan jodmalisten een interview toegestaan in den mooien tuin van het kasteel Wasserleonburg, waar de hertog en de hertogin van Windsor hun wittebroods- dagen doorbrengen. Hij deelde de pers mede, dat de hertog en de hertogin drie maanden op het kasteel Wasserleonburg zullen bl'ijven, van- waar uitstapjes naar Venetie en Dalmatie zul len worden ondemomen. De hertog zal den winter in Oostenrijk blijVen en een groot deel van den tijd gaan skien in de Oostenrijksche Alpen. Hij zal vooreerst niet naar Engeland terugkeeren. Leden van de Koninklijke fami- lie zullen echter binnenkort het jonge paar op Wasserleonburg bezoeken. De zegsman van den hertog van Windsor deelde mede, dat de hertog zich later aan liefdadigheidswerk zal wijden, maar op het oogenblik behoefte heeft aan rust. Nopens de houding van de autoriteiten van de Engeische kerk bij zijn huwelijk zeide For wood, dat de hertog niet van plan was over dit onderwerp een discussie te openen, doch vol- komen gelukkig was de zegen van ds. Jardine te hebben ontvangen. iSinds het huwelijk zijn ongeveer 5000 tele- grammen op Wasserleonburg ontvangen, w.o. vele particuliere gelukwenschen van leden van het Lagerhuis. Na deze mededeeling werden de intematio- nale persfotografen door den hertog en de her togin ten kasteele ontvangen. HET AMERIKAANSCHE ARBEIDSFRONT EN DE ONZEKERHEID IN DEN INDU STRIEELEN TOESTAND. De Times vemeemt uit Washington, d.d. 9 Juni: De dagbladen brengen elken dag nieuwe be- richten van wat zij noemen „het arbeidsfront" welke aantoonen, dat de crisis in de betrekkin- gen tusschen de industrie en de werknemers en die tusschen de twee grpote arbeiders-or- ganisaties, steeds nader komt. William Green, de leider van de American Federation of La bor, heeft zijn bedrijfsvereenigimgen nu order gegeven haar leden op te wekken elken dag een dollarcent opzij te leggen voor de oor- logskas, welk fonds gebruikt zal worden ter bestrij'dBig van Lewis' Committee for Indus trial Organisation. Green ibeweert nog altijd op drie millioen leden te kunnen rekenen. Intusschen verlangen de arbeiders emaar zoo spoedig mogelijk het recente vonnis van het Hoogste Gerechtshof betreffende de Wag ner Labour Relations Act, dat zoo in hun voordeel was, uit te buiten en de werkgevers diaarentegen trachten heel duidelijk tijd te winnen, met het oog op de ruzie tusschen de twee groote arbeidersorganisaties, die steeds scherper vormen aanneemt. Bovendien vallen telkens incidenten voor van stakers die niet gehoorzamen aan de orders van de arbeiders- leiders, die de publieke opinie tegen de arbei ders innemen. De toestand is op het oogenblik nog zoo buitengewoon onduidelijk, dat het zeer moeilijk zou zijn te voorspellen welken vorm de Amerikaansche arbeidersbeweging in de toekomst zal gaan aannemen. ONWEER. Gisteren ontlastte zich in den laten avond een onweersbui, die gepaard ging met een gierenden wind en .regen, boven deze streek. Het onweer hield vrij lang.durig aan, doch is ten slotte overgedreven, zonder, voor zoover wij konden nagaan, ongelukken te veroor- zaken. CONCERT OP DE MARKT. 'Het muziekgezelschap ,,De vereenigde werk- lieden", directeur de heer A. Schirris, had het gisteravond ter gelegenheid van het concert wel bijzonder getroffen met het weer, want zetfs het zitje van de muzikanten op de muziektent op de Markt was tropisch. En dat wil bij de koelte en tocht die daar over het algemeen heerscht, wat zeggen. Toch bood dit weer een schaduwzijde, voor wat het bezoek betreft, daar men, vooral in den aan- vang meer bleek te gevoelen voor een wande- ling langs de Schelde, dan een vertoeven op de Markt. Eerst na de pauze werd het be zoek drukker, en het zou naar wij meenen aanlbeveling verdienen de concerten in den zomer iets later te doen aanvangen. Ondertusschen hebben zij die er waren, kun nen genieten van hetgeen het gezelschap bij de uitvoering van het programma presteerde. Naar wij vernemen bestaat het voornemen het volgend concert te geven op Dinsdag 29 Juni a.s., den jaardag van Z.K.H. Brins Bemhard. WATERSCHAFPEN. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd: a. met ingang van 14 Juli 1937, tot dijk- graaf van ljet waterschap Groote St. Anna- en Nieuwehoven, die heer I. de Bruijne te Nieuw- vliet; b. met ingang van 14 Juli 1937, tot voor- zitter van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Adomispolder, d'e heer I. de Bruijne te Nieuwvliet. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 30 Mei tot en met 5 Juni kwam in onze provincie 1 geval van roodvonk voor, n.l. te Burgh. LUXOR THEATER. ,iDe Groene Domino". Dezie film is omder regie van Herbert Selpin vervaardigd naar Ebermayer's onlangs ver- schenien roman Der Fall Claassen. Het is een criminalistische, meer dan een detecBve-gesehiedenis (al zijn dan handeling en oplossdng vr(j gecompliceerd)de misdaad, hoe onontbeerlijk ook voor het beloop der ge beurtenissen, geschiedt hier vrij incidenteel en dient voomamelijik om op de psychologie der hoofdfiguren een verrasrend licht te werpen. De film laat van de ervaringen van Ellen Fehiiing op de wijze van -een raamvertelling zien, hoe die in .d'e tragische wederwaardig- heden van haar ouders in het verleden worte- len, hetgeen Brigitte Horney gelegenheid geeft in een doublure op te tredenals Ellen Fehlimg in het ,,kader", en als haar moeder Marianne in het in't verleden spelende deel der historie. Zij is op litteraire wijze verteld, d.w.z. in een orde van chronologische ontwikkeling, een ,,na-elkaar", dat aan den roman verwant is en aan de typische middelen der film voorbij- gaat. Maar deze rustig volgehouden verhaal- trant geeft tot een evenwichtige, breede ken- schets van de verschillende karakters en de intrige aanleiding, waarin uiteraard het aan- vankelijk expose den iets te weinig beweeg- lijiken inzet vorrflt, maar die naarmate de film voortschrijdt en men dus, chronologisch al- weer, meer te overzien krijgt, zoowel spanning als ontroering doet toenemen. Naar het einde verkrijgft de film dan ook een overtuigings- kracht, welke aantoont dat ook in dezen litte- rairen stijil1 door bekwaam en degelijik vakman- schap ten slotte film kan ontstaan. Wij achten ons ontslagen van het weergeven van den inhoud, welks wehdingen, verwikke- Mngem, onvoorzieniheden, voorzoover niet een enkelen toeschouwer reeds uit den roman be- kend, in films als deze zulk een wezenlijk deel van de'bevrediging uitmakend, juist door den verrassenden inidruk van hun ndeuwheiid boeien. Want afgezaagd noch onwaarschijn- lijk is de historie, waarin niet, als in een speurdersvertelling, de actie over de karakters heerscht maar, als in een litterair werk, de eerste uit de laatste voortkomt. Een film, waarin aldus de psychologie een onontbeerlijk en belangrijk element moest zijn, behoeft goede speders. De Groene Domino heeft die. Vooral in Karl Liidwig Diehl, die als dr. Brack (Ellen's vader) weder een hoofd- rol speelt zoo raak, sterk, ingehouden en sober, dat men geen oogenblik de voor d'e film zoo noodzakelijke reahteit erin mist. Maar ook de reeds genoemde Brigitte Homey in haar Idiubbele rol geeft een hoogst aantrekke- iijke en door eenvoud treffende uitbeelding, terwijl van ide klednere rollen Theodor Loos, Alice Treff en Erika von Theilmann genoemd mogen worden. Een beschaafde, fijne en menschelijke film, met de boeiende eigenschappen van een thriller". „Donogoo Tonka". Prof. Trouhadec schrijft een boek over een stad in Zuildi-Amerika, Donogoo Tonka, een paradijs op aarde, dat hij echter nooit heeft aanschouwd. De oplicihter Broudier heeft hem eenvoudig wijsigemaakt, dat Donogoo Tonka bestaat, en iedereen die professor's lijvig boek heeft gelezen, gelooft in het bestaan van die stad, iedereen, met inbegrip van prof. Trou- haldiec zelf. Als het boek is versehenen, stelt Broudier den schrijver op de hoogte van de waarheid en perst zijn slachtoffer, dat be- vreesd is voor zijn reputatie, geld af. De ban- kier Margajat islaat op een geheel andere manier mimt uit het geval: hij laat publicee- ren, dat er goud is gevonden in Donogoo Tonka, richt een N.V. op, en is van plan er met het geld fder gedupeerde beleggers van- door te gaan. Om den issehijn op te houden, zendt hij zijn handilanger Broudier naar Zuid- Amerika; twee jonge menschen, die hem in eerste instantie het idee aan de hand hebben gedaane Pierre en Josette, gaan op eigen 'ge legenheid ook derwaarts; Pierre is ©en recht- schapein jonge man, die den lof zingt van den arbeid, en niet alleen Donogoo Tftnka sticht, maar goud vindt in den bodem 'bovendien. De zwendelaar verandert dan van koers, en wordt eem eerlijk man, Idle beleggers doen, tegen alle verwactotimigen in, ©en igoed zaakje, Pierre kan met Josette trouwen, en de moraal is, dat ailes bestaat en dat alles verwezemlijkt kan word'en als men maaf bezield is met heilig vuur, en op een overtuiging juist of onjuist bouwt als op een rots. Pierre en Josette worden gespeeld door Viktor Staal, een flinike knaap met een open gezicht, en door Anny Ondra, die ditmaal aan haar grappighei/d een flinke nJosls pikanterie paart. Aribert Wascher en Oskar Srma zijn een paar prachtige schiurkon, en Rudolf Platte, Will DO'hm, Albert Florath en Heinz Salfner vallen op in de kleinere rollen. Dank zij een pittigem dioloog en de flinke vaart die 'Schiinzed achter het geval zet, is „Donogoo Tonka" een uitnemende film ge- worden, waarin de zelfbewuste Anny Ondral— Schmeling zich bijna uitsluitend beweegt in mannelijk gezelschap, door niets of niemand van haar stuk is te brengen, en nu en dan klappen uitdeelt, de echtgenoote van een prijs- vechten waardig. ZEEUWSCHE PROVINCIAL® BRANDW'EERBOND. In „Hotel Brittannia" te Vlissingen had hedenmorgen ©en vergadering plaats van bovengenoemden Bond, waarin werden uitge- bracht verschillende verslagen, waaruit bleek hoe vooral op technisch igebi'ed waardevolle advi©zen werden verstrekt. De verslagen, rekeningen en begrootingen werden daama goedigekeurd. In de plaats van den heer Mr. J. M. Pilaar, die bedankt had, werd tot bestuiurslid gekozen de heer K. Fabius, burgemeester van Oost- kapelle. Herkozen werd de heer Mr. R. M. van Duis- seldorp, burgemeester van Goes, en gekozen de heeren Mr. J. D. Kosten, burgemeester van Kortgene, en Mr. P. H. W. F. Tellegen, bur gemeester van Ter Neuzen. Na afihiandeling der aigenda werd gepau- zeerd. De daarop volgende middagvergadering had een meer openbaar karakter, waarbij als spreker optrad de heer Matthijissen met het onderwerp: De boerd,erij in verband met het brandgevaar. De heer A. J. W. Mathijssen, onder-com- mandant der brandweer te Middelburg, sprak over ,,De boerderij in verband met brand gevaar". Het bleek uit den aanvanig van de inleiding, dat spr. wel waardeering beeft voor alle pogingen, die men doet om de dieren zoo spoedig mogelijk los te hebben ingeval van brandgevaar, maar dat 'hij er toch ook op meen.de te moeten wijzen, dat een dier als er gevaar dreigt, zijn rastplaats op zoekt, waar het veilig meent te zijn, ook al is die rast plaats een vuurzee en verbrandt het dier er jammerlijik. Pogingen zijn ook aangewend om brandvrije stallen te ontwerpen, doch ook geborgen hooi en graan blijven, evenals de woning en de stookhut, een gevaar. De allernoodzakelijkste verbeteringen voor de brandveiligheid, vormen reeds vele bezwa- ren, die overwonnen moeten worden. Vooral om de bestaan.de boerderijen te ver- beteren en ook om bij nieuwbouw het meest gumstige ontwerp te kunnen maken, is het noodzakelijk om de voorkomende typen van boerderijen te kennen. 'Spr. noemt als type, het Friescihe, het Halle, het Zuid-Limburgsche, het Zuiderzee, het Zuid-Hoilamdsche type en het Langgeveltype, beide laatstgenoemde komen in Zeelanid voor. Spr. liet al deze types de revue passeeren en kwam dan tot de wetten en verordeninigen. Deze kunnen alleen helpen bij verbouw en bij nieuwbouw waarvoor zij dan dwingende eischen stellen, doch 'bij bestaand'e typen zijn ze niet toe te passen, hiervoor moet de mede- werking van den eigenaar of den boer wor den verkregen, door hem te overtuigen van den noodtoestand, waarin zrjn boerderij ver- keert met al de middelen welke hiervoor kunnen worden gevonden zooals de medewer- king van verzekeringsmaatschappijen. Spr. gaf als middelen ter bepeirking van het brandgevaar en voor id© veiligheid van' het vee bij brand o.a. de volgend© aan: Het bouwen van aparte gebouwen, zooals de hooisdhuur bij de Zuid-Hollandsohe en de vrijstaan'de woning bij de Zeeuwsche boerderij; het aanbrengen van brandmuren tusschen de verschillende onderdeelen van de gebouwen, als woning, istal en hooischuur; het, waar eenigszins mogelijk, igebruik maken van brandvrije materialen, het aanbrengen van een voldoend aantal deuren aan de stallen, zoo mogelijk naar buiten dnaaiende of wel schuif- deuren, in ieder geval van buitenaf te openen deuren. Vender noemde spr. het wenschelijke van het zoo vlak mogelijk maken van de stallen; het aanbrengen van touwen in niet brandvrije, van modeme middelen tot vastzetten van vee in brandvrije stallen; het geregeld schoon- houden van de stookpl'aatsen; het toelaten van iflink daglicht en het waar eenigszins mogelijk gebmiken van eleotrische kimst- verlichting; het rookverbod in de stallen, waaraan ook de boer krachtig de hand moet houd'en; het aanbrengen van igeregeld gecon- troleerde bliksembeveiliging; het onderling goed overzichtelijke verdeelen der ruiten, het trachten te voorkomen of spoedig onderschei- den van hooibroei. Nog prees spr. aan het rekening houden met de meest heerschend'e winden; het beperken van de hoeveelheid voederhooi door het toe- passen van andere voedlng dan van hooi; het zeer voorzichtig zijn met bedrijfsmotoren en het nimmer plaatsen van auto's in de schuur. Spr. kwam dan tot de bluschmiddelen en betoogde de groote wenschelijkheid, idat door waterlei'dmgkranen of bandbluschapparaten de mogeiykheid om direct den strijd tegen het vuur aan te vatten aanwezig dient te zijn. Daarnaast moet ook voor voldoende blusoh- water voor de te hulp .geroepen brandweer worden gezorgd. Een goede voorlichting van verschillende zijd'en, kan tot verbetering der veiligheid op de boerderijen leiden en zeer groote waarde moet worden gehecht aan de voorlichting van de jeugd, waarvoor het noodzakelijk geacht moet worden, dat in het leerplan voor het Land'bouwcxnderwijs van de landbouwseholen en verschillende cursussen, wordt opgenomen: de branidbeveiliginig van deze boerderijen. MILITAIR VUEGTUIG BIJ VLISSINGEN VERONGELUKT. Donderdagmiddag is het militaire vliegtuig no. 515 op het vliegveld Vlissingen veronge- lukt. Het vliegtuig maakte deel uit van een afdeeling van ongeveer 15 vliegtuigen, die in den loop van den dag regelmatig op het vlieg veld daalden en vandaar opstegen. De 515 is daarbij in de langs het vliegveld loopende sloot terecht gekomen en zeer zwaar bescha- digd. De romp en vleugels zijn vrijwel ver- nield. De romp is op de plaats van den be- stuurder door midden gdbroken en onderdee len van de machine lagen in het rond ver- spreid. Als men de overblijfselen van het vliegtuig ziet, is het onbegrijpelijk, dat de beide inzittenden er vrijwel zonder letsel zijn afgekomen. Het A.N.P. verneemt, dat het ongeluk te wijiten is aan een storing van den motor. "Het toestel was een oude Fokker van het type 1. WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Middelburg, vestigt er de aan'dacht op, dat aldaar druk- werkjes worden verspreid, betreffende een „ter gelegenheid van den 50sten verjaardag" der firma „Superbe" te Baarle-Hertog te hou den ,,saelheids-wedstrijd". Met de mededee ling, dat de eerste 5000 inzenders van het drukwerkje in aanmerking komen voor een Superbe Verrassing, wordt men opgewekt daara.cn deel te asm en. Alvorens hierop in te gaan., wordt ieder in eigen belang ernstig ir. overweginig gegeven inliehtingen hierom- trent hij den commissaris van politie in te winnen. Ieder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wijze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevrijdt de adem- nalingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker's Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Geef dus in vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen bij: AKKER'S (Ingez. Med.) Gevonden voorvverpen. Bij den gemeente-veldwachter alhier, zijn inliehtingen te bekomen- betreffende de vpl- gend'e gevonden voorwerpen: Bos sleutels, Autosleuteltje, Zormebril, Damesspeldje en Portemonnaie met inhoud. Collecte ouden van dagen. De collecte welke in deze gemeente werd gehouden ten behoeve voor de rit van ouden van dagen braoht raim /117 op. Concert. Met het oog op de tropische warmte liet de belangstelling voor het gisteravond door de hiarmonie „Concordia" op de Markt ten beste gegeven concert wel wat te wenschen over. De meeste menschen prefereerden blijkbaar liever een zitje in de schaduw thuis of bij de radio. Yragen aan B. en W. Door het gemeenteraadsli'd C. van Bende- gem zijn aan B. en W. de volgende schrifte- lijke vragen gesteld: le. Is het aan B. en W. bekend, dat het voor rekening der gemeente lossen van een schip kimkers liggende te Axel-Sassing, aanbesteed is aan een combinatie arbeiders voor een bedrag van f 0,65 per mill© 2e. dat deze combinatie op Woensdag- middag 2 Juni '37 niet aanwezig was om klinkers te lossen, omdat zij blijkbaar bij een anideren wenkgever werkzaamheden hadden te doen? 3e. dat op meergenoemde Woensdagmid- dag door de Gem.-Opzichter 6 arbeiders naar de Sassing zijn gestuurd om werkzaamheden te verrichten, wat aan anideren was aanbe steed 4e. dat aan deze arbeidters, bedoeld in vr. 3 een loon is uitbetaald van 0,16 per uur 5e. Inidien B. en W. ,de vragen van 1 t/m 4 bevestigend moeten beantwoorden, zijn zij dan niet van meening, dat door het sturen van arbeiders, zooals bedoeld in vr. 3, op een ver- keerde wijze is ingegrepen in een overeen- kiomst met andgrefn aangeigaan en dat het uitbetaalde loon, in vr. 4 ge noemd, veel te laag is te achten? 6e. Indden ook vr. 5 bevestigend moet wor den beantwoord, zijn B. en W. dan bereid de arbeiders, bedoeld an vr. 3, behoorlijk schade- loos te steUen? 7e. Zijn B. en W. bereid om een herhaling van e. a. te voorkomen en ide raad hiervan mededeeling te doen? DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. De laatste wedstrijd FeijenoordBe Quick zal Zaterdagavond in het Stadion te Rotter dam plaats vinden. Afdeeling IV. Promotie-competitie Tweede Iilasse. Middelburg krijgt haar laatste thuiswed- strijd te spelen tegen de club, die haar plaats in de Eerste Klasse moet verdedigen, n.l. MVV. Nu is deze cluib 2 punten achterop ge- raakt bij Willem H, terwijl er nog slechts 2 wedstrijden zijn te spelen. Haar kansen staan dus niet bepaald gunstig, doch de mogelijk- heid dat Willem H ook eens zal struikelen be staat in elk geval nog. Voor MW is er dus alles aan gelegen om Middelburg te verslaan hetgeen haar ook wel zal gelukken, temeer waar er voor Middelburg de aardigheid ge heel af is, want zij wist uit de 4 reeds ge- speelde wedstrijden geen enkel puntje te be.- machtigen. Wiliem II gaat bij Miranda op bezoek en dit is weliswaar een lastige klip, doch on- overkomelijk lijkt die ons niet want nu de

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 1