ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No. 9615 WOENSDAG 9 JUNI 1937 77e Jaargang Binnenland Buifenland Feuilleton Om een kind. Witte Purol zonnebrand Paardenfokkerij TWEEDE BLAD 'K HEB RAD I ON VAAK HO REN LOVEN MAAR 'TGAAT MIJN VERWACHTING NOG TE BOVEN Het beste en zuiverste middel om RECHTSZAKEN. mnuxK.s- .- .tmtt.Xhtf-K.'Tr rr.^r', iv""' 2SSKSJ jsurzr:-x zr mmmmamamssm^^mssaaBSsesss^ai^mmn ys^aasxmmammmuitmmi m 11 iimm ssxasar^ssss^^ ;«aa»«flWLu-.^ - PRINS BERNHARD TE UTRECHT. Maandag heeft Prins Bernhard in gezel- schap van Ljn tijdelijken adjudant jhr. ir. W. G. Roell, een bezoek gebracht aan twee Utrechtsohe industrieen. Om 11 uur des morgans is Z.K.'H. per auto uit Soestdijk aangekomen bij de fabrieksge- bouwen van de N.V. Werkspoor,, waar het gezelschap werd ontvangen door Mr. D. Crena de Iongh, commissaris, Ir. M. H. Damme Sr., Ir. J. P. Minderhoud, hoofdingenieur, en Ir. M. H. Damme Jr., bedrijfsingenieur. De Prins heeft het gansche bedrijf bezich- tigd, in het bijzonder de fabricage van de tweewagentreinstellen, die thans in opdracht van de Nederlandsche Spoorwegen voor elec- trische en dieseltractie worden vervaardigd. Het eerste daarvan stond juist voor afleve- ring gereed, terwijl andere in verschillende stadia in bewerking waren. Zoodoende heeft Prins Bernhard een goed inzicht kunnen krij- gen in den bouw van dit voor onze spoorwegen zoo belangrijke materiaal. Na afloop van den rondgang door de fabriek heeft de Prins aangezeten aan een lunch in het kantoorgebouw der N.V. Werkspoor, waarbij mede aanwezig waren behalve de hierboven genoemde heeren, Ir. G. A. Kessler, directeur van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden en commissaris van de N.V. Staalfabrieken voorheen J. M. de Muinck Keizer en de heeren M. en A. S. de Muinck Keizer, directeuren van deze industrie. Om twee uur des middags is Prins Bern- hard naar de faJbrieken van de firma De Muinck Keizer vertrokken, om daar het be drijf te beizichtigen. Bij het gezelschap sloot zich ook aan Ir. M. H. Damme Sr., die tevens president-commissaris is van deze naamlooze vennootschap. In het bijzonder bestond groote belangstelling voor de afdeeling gieterij. Het bezoek duurde tot ruim 4 uur. Daarna is de Prins weer per auto naar Soestdijk ver trokken. DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD. In verband met den naderenden verjaardag van ZiK.H. Prins Bernhard doet het hoofdbe- stuur van ,,De Princevlag" een beroep op de bevolking van Nederland en de overzeesche gewesten en op alle Nederlanders in den vreemde, ook den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard met groote opgewektheid te vieren. De bevolking als geheel door een spontane en algemeene vlaggenhuldeOranjevereenigingen en -comity's door het organiseeren van bijeen- komsten en feestvieringen; scholen en verdere onderwijsinrichtingen door in alle klassen het feit van den dag te herdenken. Elkeen werke met kracht eraan mede, dat van den beginne af aan ook de jaardag van Z.K.H. den Prins Gemaal volledig worde op- genomen in de rij van blijde en danklbaar ge- vierde Oranjedagen. MINISTER COLIJN CONFEREERT MET MINISTER OUD. Maandagmorgen heeft minister Oud een be zoek gebracht aan Dr. H. Colijn te zijnen huize. 'Het onderhoud, dat ongetwijfeld in ver band heeft gestaan met de voonbereidingen tot de vorming van een nieuw kalbinet, heeft vijf kwartier geduurd, waama de j>eide ministers zich ieder naar hun departement hebben be- geven. (De Tel.) MEER TUINBOUWPRODUCTEN NAAR DUITSOHEAND. Nadat in de tweede helft van Mei de uit- voer van tuinbouwproducten naar Duitsch land ernstige belemmeringen had ondervon- den door het gebrek aan zgn. Genehmigungen, is sinds het begin van de vorige week reeds aanmerkelijke verbetering ingetreden tenge- volge van het afkomen van de invoervergun- ningen voor Juni. De prijzen van verschillende producten trokken hierdoor op de veilingen iets aan. Zaterdag werd op de veilingen een zeer ver- heugend bericht ontvangen, n.l. dat overeen- stemming was bereikt tusschen de Nederland sche en de Duitsche regeeringen over de on- mfddellijke uitgifte van een zeer belangrijk gedeelte van het betalingscontingent voor het derde kwartaal. De Duitsche importeurs kunnen nu de reeds in hun .bezit zijnde invoervergunningen ter- stond geheel opgebruiken, aangezien zij over eenige dagen de nieuwe vergunningen kunnen krijgen. Door dit bericht, dat gezien moet worden in verband met den gunstigen stand van de clea ring, waardoor de uitvoer naar Duitschland in het derde kwartaal een belangrijke ver- I meerdering zal ondergaan, is de stemming in den tutnbouw, die de laatste weken door de I ondervonden tegenslagen moedeloos was ge- worden, weer aanmerkelijk verbeterd. Men ziet de toekomst thans weer met meer moed tegemoet. VON BLOMBERG TE NAPELS. M aan dag heeft maarschalk von Blomberg, de Duitsche minister van oorlog, na afloop van de oefeninigen van de Italiaansche vloot voor Napels, welke oefenimgen hij had bijge- woond, tegenover den president van het agent- schap Stefani, Manlio Morgagni, een verkla- ring afgelegd. Von Blomberg zeide in de eerste plaats dankbaar te zijn voor de bijzon der hartelijke ontvangst, welke hem in Italie ten ideeil was gevallen. Vender zeide de Duit sche minister zeer getroffen te zijn door de schoonheden van Rome en van Napels en door de belangrijke krachten van de Italiaansche legers. Onder leiding van Mussolini zijn zoo- wel het leger, de vloot als de luchtmacht op een groote technische hoogte gebracht en juist deze technische zijde van de legers had von Blomberg zoo bijzonlder kunnen bewonde- ren. Maar als soldaat weet ik, dat deze tech nische perfectie moet samengaan met perfecte soldaten, die bereid zijn hun leven te offeren voor de vrijheid en grootheid van him land. Het is niet aan mij om te oordeelen over de militaire kwaliteiten van het Italiaansche volk, dk>ch persoonlijk heb ik den inidruk, dat al deze uitstekende wapens in handen zijn van goede soldaten. Ik geloof dat dit voomame- lijk te danken is aan de fascistische partijdit is ook niet zoo'n wonder want deze partij oefent de jeugd op een intensieve en systema- tische manier, opdat er goede burgers en goede soldaten uit te voorschijn zullen komen. Hiema sprak von Blomberg nog over de gemeenschappelijke ideeen die Duitschland en Italie verbinden. Hij keurde ten zeerste de politieke manoeuvres af, die de dingen, al zijn zij zoo helder als glas, toch noig ingewikkeld trachten te maken. Ik heb met bijzonder veel gemoegen de vriendedijke uitnoodiging van Mussolini aanvaard, die me in staat stelde te I voldoen aan mijn levendigen wensch de Ita liaansche strijdkrachiten te bezoeken en te be- zichtigen. Het is absurd om aan mijn reis een politieke bedoeling vast te knoopen, want (Ingez. Med. ROMAN VAN NORiBERT GARAI. (Nadruk verboden.) Adviesbureau voor Vrouwen. iEen jaar geleden, toen de kleine Kitty, bla- kend van ijver en ondememingsgeest, haar vriendin Nicolle het plan voorlegde om een adviesbureau voor vrouwen op te richten, had het er werkelijk naar uitgezien, of het den beiden meisjes-studenten zou gelukken zich door dit bureau de middelen te verschaffen om hun studie aan de universiteit voort te zetten. Er was voor een dergelijke onderneming niet veel kapitaal noodig. Men behoefde slechts wat geduld te oefenen en op de clienten te wachten. Volgens Kitty behoefden zij er niet aan te twijfelen, of er zouden al spoedig tal van raad- en hulpzoekende vrouwen zich tot hen wenden. De wereldcrisis had immers opk Engeland de laatste jaren op ontzettende wijze geteisterd; een adviesbureau voor vrou wen was dus juist een behoefte van dezen tijd, die zoovele menschen, onder wie zeker vijftig procent vrouwen, totaal uit hun evenwicht bracht. Slechts <5dn ding was er, dat niet klop'te in hun iberekening Konden zij van arme, vertwijfelde vrouwen een honorarium verlangen voor hun adviezen al waren die dan ook nog zoo goed Moch- ten zij profijt trekken van den nood en de ellende, hunner medemenschen En konden zij sexegenooten, wier wanhoop het hoogtepunt bereikt had, met leege handen en wat goed- koope troostwoorden afschepen Zoo kwam het, dat de deurwaarder hij de beide vrouwelijke studenten tSnslotte kind in huis was, want al spoedig bleek, dat zij van hun talrijke clienten niet alleen geen hono rarium ontvingen, maar dat zij bovendien meermalen zelf in de zak moesten tasten om arme drommels voor een totalen on'dergang te behoeden. iEn daarbij was het toch de vurig- ste wensch van het tweetal om ,,geld te ver- dienen". Kitty's ouders hadden alles gedaan om hun dochter de studie mogelijk te maken. De tijden werden echter steeds moeilijker. Het landgoed in Schotland was reeds lang gele- i den met hypotheek belast en daarna had men I opnieuw geld moeben opnemen om de hypo- theekrente te kunnen betalen. De tijd ver ging ook zoo snel. Voor men het goed be- sefte, was er alweer een termijn verstreken, de rente moest bijeen geschraapt worden en op het landgoed liep men met radelooze ge- zichten. Geld verdienen! Ook Nicolle droomde daarvan. Haar vader was een gepensioneerd militair, die zich, ondanks een stijf rechter- been, nog als vertegenwoordiger van een film- verhuurkantoor door het leven trachtte te slaan. De firma, waarvoor hij werkte ging echter failliet, zoodat hij zijn dochter Nicolle geen toelage meer kon geven om haar studie te beein'digen. Ja geld verdienen. Geld verdienen! Helaas maar al te spoedig was de droom ten einde. En de onbarmhartige werkelijkheid in de gedaante van den deurwaarder, trad de kleine woning binnen, beplakte alle meubels met de voor dit doel gebruikelijke zegels en verklaar- de, dat een en ander binnen veertien dagen naar het verkooplokaal zou worden getrans- porteerd, wanneer niet binnen dien termijn de achterstallige belastingschuld, ten bedrage van eenendertig pond, was aangezuiverd. In tegenstelling met Kitty, die, al haar on dememingsgeest ten spijt, langzamerhand den moed begon te verliezen, wist Nicolle onder alle omstandigheden haar goed humeur te he- waren. zoowel Mussolini als Hitler zijn vastbesloten den vreae te handihaVen in de wereld. En ik geloof ddt er in 'die richting werk te doen is door persoonlijk contact. Ik ben er van over- tuigd, dat de consolidatie en de versterking van de eus RomeBerlijn den vrede ten goede zal komen. Sterke Italiaansche vloot in Golf van Napels. Tusschen de 'Golf van Napels en de oorlogs- haven Gaette lagen Zondag 130 Italiaansche oorlogsschepen, o.a. 70 duikbooten, die Maan- dag hebben deelgenomen aan de vloot- manoeuvres, welke in deze omgeving ter eere van von Blomberg Is gehouden. De Duitsche maarschalk heeft het sohouw- spel gadegeslagen aan boord van het admi- raalschip van het tweede eskader ,,Duca d'Aosta". (D. N. B.) OTTO VON HABSBURG NOG STEEDS IN SPANJE. Te iSan Sebastian wordt bevestigd, dat de pretendent naar den Oostenrijkschen troon, Otto von Habsburg, sedert eenige dagen, boe- wel incognito, in het nationalistische Spanje verhlijf houdt. Bij zijn aankomst was hij ver- gezeld van zijn moeder, ex-keizerin Zita; zij is echiter alweer vertrokken. Otto von Habsburg bezoekt iederen dag zijn oom, Gaetan van Bourbon-Parma, die eenige weken geleden aan het Baskische front ge- wond raakte en 'thans in het ziekenhuis van San Ignacio wordt vetpleegd. De aartshertog heeft ook een bezoek gebracht aan Lequeitio, het haventje aan ide Baskische kust, waar 'hij met zijn moeder en Rasters na den dood van zijn vader, keizer Karl, en nog tijdens de regeering van koning Alfonso, een deel van zijn kinderjaren beeft gesleten. De regeeringstroependie tot April j.l. Le queitio In handen hebben gehad, hebben het paleis Urquijo, dat de koning van Spanje des- tijds ex-keizerin Zita ter beschikking had ge- steld, verwoest era verhrand. Otto is ook hierheen geweest om de ruines van 't kasteel, waaraan hij zooveel herinneringen heeft, te gaan zien. Sinds zijn aankomst in Spanje draagt hij de roode baret van de Requetes. doch niet hun uniform. Hij trekt er dikwijls met zijn foto- toestel op uit om, net als een gewoon toerist, de schoonheid van het Spaansche landschap te bekijken en op de foto vast te leggen. DE POLITIEKE STRIJD IN DANTZIG. De politde van Dantzig heeft Zaterdag mee- gedeeld, dat de socialistische afgevaardigde, Wiechmann, volgens opgave van zijn familie, sedert 27 Mei j.l. verdwenen is. De politie houdt vol, dat Wiechmann op 25 Mei j.l. is vrijgelaiten, na een uur in hechtenis te zijn geweest. De politie-ambtenaar, die de arres- tatie heeft verrich't, heeft Dantzig inmiddels verlaten. Het Poolsohe socialistische orgaan Robotnik deelt mede, dat in de laatste dagen door het hooge,/ commissariaat van den Volkenbond te Dantzig verscheidene verzoeken om interven- tie zijn ontvangen. DE AANSLAG OP SCHUSCHNIGG. De Weensche correspondent der N. R. Crt. schrijft aan zijn blad:: Maanden te laat wat zelfs voor de Reichspost aanleiding is tot een tamelijk scherpen aanval vemsemt de publieke opiinie in Oostenrijk door een officieele mede- deeling in de pl'aatselijke kranten, dat men verleden jaar herfst nationaal-socialistische plannen op het spoor kwam, die de bedoeling hadden ©en aanval te plagen op den bonds- kanselier tijdens een van zijn geworae bezoeken aan het graf van zijn vrouw, waar hij altijd zond'er geleidc aan vertoeft. Tegelijkertijd was het plan om uit een vliegtuig de hondskanse- larij te bombardeeren. Dit feit '(waarvan wij reeds melding hebben gemaakt Red. N.R.C.), maakt het begrijpelijk, dat de bestrijding van nationaal-socialistische aotie kraohtiger ter band wordt genomen dan tot dusver het geval was, doch dit eigenlijk nog steeds niet op de wensch van de regeering, die ieder conflict met het Derde Rijk wil vermijden. Er zijn echter breed© kringen, waar de regeering rekening mee moet houden, en deze verlangen verscherpte actie. De den bondskanselier Aan niets je hart verpanden en zeker aller- minst aan geld! Hygiene van de ziel! Dat was haar motto. Pe ziel is als een kamer, die steeds behoor- lijk moet worden gelucht. Hoe minder meubi- lair er zich in bevindt; hoe gemakkelijker zij zich laat schoon houden. Geen oude rommel laten staan. Alle onnoodige stofnesten op- ruimen! Geen nuttelooze sentimenten, geen dwaze illusies. Teleurstellingen mogen niet meer beteqkenen dan een stof je, dat men weg- blaast. De blonde, tengere Kitty echter voelde zich door al dien tegenspoed hopeloos teneergesla- gen. De ondergang van het Adviesbureau voor Vrouwen had haar diep in de put ge bracht. Wat hielpen haar de fraaiste theorieen over de hygiene van die ziel, als zij de hypo- theekrente niet kon opbrengen, die zij haar ouders beloofd had aan het einde van de maand te zullen sturen? De domrne bij. Door de stille, zonnige straat loopt een man, die een klein, ongeveer vierjarig meisje aan de hand houdt. Ondanks de zomersche temperatuur beeft hij de kraag van zijn jas opgeslagen en de slappe hoed, welke hij draagt, is zoo diep op het voorhoofd getrok- ken, dat men zijn gelaat nauwelijks kan on- derscheiden. ,,0ijin we er nu haast?'" vraagt het kind op hullerigen toon. „Ik ben zoo moe..." „,.Stilfluistert de man, terwijl hij een schuwen blik werpt in de richting van een politieagent, die aan de overzijde van de straat staat. „Kom, loop wat door, anders neemt die booze man daar ;je nog mee en dan kom je heelemaal niet bij je mamma." En haastig trekt hij het kind met zich voort. iMisschien zou alles anders geloopen zijn, wanneer nietcjuist op dit oogenblik een ijverig zoemende bij zich had neergelaten op een nastaande Sturm iiber Oesterreich maakt weer melding van een reeks aansilagen, ige- pleegd door nationaal-socialisten, en merkt dan op, dat het niet zoo is, dat het nationaal- socialisme in Oostenrijk een gevaar vormt, doch dat gepoogd wordt door kleine groepjes om de Oostenrijksche toestanden, die op het oogenblik zonder twijfel volkomen geconsoli- deerd zijn, naar buiten anders te doen sehij- nen. Dat dulden wij in geen geval meer, zegt het orgaan. Het blad gewaagt dan van de noodzakelijkiheid, de uiterst actieve centra van het Oostenrijksche nationaal-socialisme uit te roeien. Men krijgt den indruk, dat het vader- landsche front de uitvoering van deze zuive- ringsactie op zich wil nemen. Het wil daar- door de regeering ontlasten, die nooit anders dan met organen van den staat in het -krijit kan treden, zoodat de gansche aangelegenheid een officieel karakter aanneemt en dus juist het gevaar ontstaat, dat de regeering wil ver mijden, nJ. dat men in Duitschland zich on- aangenaam getroffen betoont. Men moet er echter rekening mede houden, dat zeer binnenkort afweermiaatregelen in grooten stij'l ond'er het patronaat van het vaderlandsche front zullen worden georgani- seerd. DE BURGEROORLOG IN SPANJE. Te London verwacht men niet, dat Duitsch land zich zal verzetten tegen het Engelsche stand-punt, dat een individueele actie der con- troleerende vloten bij een aanval beperkt moet blijven tot zeifverdedlging. Aldus vemeemt Reuter. De taak van het oogenblik is een formule te vinden, die kracht bijzet aan het beginsel der raadpleging. Hoewel Duitschland niet blijft aandringen op het recht tot het nemen van represailles, wenscht het toch, dat de onderlinge raadpleging leidt tot een of andere actie, in staat om de waardigheid van den intemationalen controledienst te hand- havjn. Wat het Fransche antwoord betreft wijst men erop, dat het onjuist is, dat Frankrijk erop aandringt alle 27 landen, die aangesloten zijn hij de non-interventieovereenkomst aan een patrouilleeringsstelsel te laten deelnemen. Wei wil de Fransche regeering neutrale waar- nemers op de patrouilleerencie schepen ge- plaatst zien. Eden heeft in het Lagerhuis verklaard, dat hij binnen eenige d'agen in staat zal zijn een verklaring af te leggen over den stand der onderhandielingen. De „Deutschland". De ,,Deutschland" is Zondag van Cadiz te Gibraltar aangekomen. Het stoffelijk over- schot van'het zeven en twintigste slacbtoffer der bombardeering werd aan boord genomen, terwijl maatregelen genomen werden om de zes en twintig andere lijken op te graven, ten- einde ze naar Duitschland over te brengen, waar zij definitief ter aarde zullen worden besteld. Twee slachtoffers zijn voorts op het eiland Ibiza begraven. Uit over het algemeen betrouwbare bron wordt veinomen, dat, toen de „Deutschland" in Cadiz lag, zich daar eveneens vijf Duitsche torpedojagers en vier onderzeeers hevonden. en vervellen te voorkomen en te genezen. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) woorden „Plan van den Arbeid" ook een uit- drukking zijn van het staatkundlge streven van genoemde partij, maar de rechtbank heeft hierbij aan den term uitdrukking zijn van een meer uitgebreide beteekenis gehecht, dan daaraan volgens de geschiedenis van het arti- kel mag worden toegekend. Het kwam Mr. Van Lier diaarom voor, dat de in het vonnis aangegeven gronden onvol- doende zijn voor de door de rechtbank gegeven beslissing. Hij concludeerde mitsdien tot ver- nietiging van het vonnis en vc%"wijzing van de zaak naar het Hof te Amsterdam. DE ZGN. PLAN-VLAG. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, Mr. Van Lier, heeft Maandag conclusie ge nomen in de zaak van zekeren B., die wegens het mededragen in een optocht op 1 Mei van een z.g.n Plan-vlag door de rechtbank te Am sterdam is veroordeeld, op grond van het uniformverbod, tot een geldboete van f 1 subs. 1 dag hechtenis. De rechtbank heeft overwogen, dat het Plan van den Arbeid een der pumten van het pro gram van de S. D. A. P. is geworden. Dit be- hoeft echter'— naar de meening van den ad vocaat-generaal nog niet mede te brengen, dat daardoor bet Plan van den Arbeid tot zinme- beeld zou zijn geworden van een bepaald staatkundig streven. Elk propagandamiddel voor een punt van een program van een siaatkundige partij kan nog met gelden als een symbool of embleem van de partij. Wei heeft de rechtbank eraan toegevoegd, 'diat de naamfbord, dat bij den ingang van een der huizen in de stille straat is aangetoracht. i iOp dit naambord prijkt links, naast de met vele krullen versierde letters een gegraveerde, roodgelakte roos. De bij doet vergeefsche moeite om deze, fel rood gekleurde toloem de honing te ontfutselAi en schijnt zich er steeds nijdiger over te maken, dat .de roos haar kelk niet wil openen. 'Het meisje, dat zich tot dusver vermoeid door den man heeft laten voortsleepen, be- gint plotseling luid te lachen. ,,0, kijk eens, wat een domme bij. Die denkt dat het een echte bloem is. En het is niet eens een echte bloem. En hoor eens hoe boos hij bromt..." De blik van den man blijft even op het naambord rusten en plotseling schijnt dit zijn voile aandacht 'te trekken. Twee meisjes- studenten helbben hier een adviesbureau voor vrouwen gevestigd; de een studeert medieijr nen, de andere rechten. Een oogenblik staart de man gefascineerd naar het bord, dan monstert hij: wantrouwend het huis, dat niet bepaald een imponeerenden indruk maakt. Hij haalt een paar maal diep adem als iemand, die het met zichzelf niet ge heel eens is, maakt een beweging, alsof hij door wil loopen, blijft dan echter toch staan, kijkt nog eens naar den politieagent aan den overkant, pakt dan gedecideerd het kind hij den arm en duwt het haastig het huis binnen. Voor een deur, waarop eveneens een kope- ren naambord met een roodgelakte roos is aangebracht, blijft hij staan om onmiddellijk twee maal achtereen te bellen als iemand, die niet gewend is om te wachten. Het duurt eenige minuten voor er iemand komt. iVerwonderd kijkt Kitty naar den man, die zijn hoed zoo diep in de oogen heeft getrok- ken. Merkwaardig uitgedorst is het kind, dat naast hem staat. Een aardig meisje met een lief gezichtje, maar met een voor dezen tijd van het jaar veel te dik, grijs fluweelen man- teltje. j DE GROOTE NATIONALE TENTOON- STELLING VAN HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD OP 24 EN 25 JUNI IN DEN BOSCH. Een groot fokcentrum van trekpaarden van zeer hooge waard'e, zooals geheel Zeeland in den loop der jaren geworden is, heeft met het oog op den afzet zijner producten het allergrootste belang bij het geregeld houden eener nationale tentoonstellinig. Het is voor de Zeeuwsche fokkerij daarom van meer dan gewone beteekenis te achten, dat het Stam- boek voor het Ned'erllandsche Trekpaard in Den Bosch, gelegen in het centrum van het land, een zoo uitstekende terrein-accomodatie gevonden heeft, die het mogelijk maakt de nationale tentoonstelling vaker te houden, dan anders het geval was. De Zeeuwen hebben altijd een groote be langstelling getoond voor de nationale paar- dententoonistellingen, waarop ze sedert 1903 met him beste trekpaarden in toenemende mate suecessen behaalden. De Zeeuwsche trekpaardfokkerij, heeft sedert een enorme vluoht genomen, Zeeland is meer en meer geworden de leverancier van fokpaarden, zoo van merrien als hengsten aan andere fok- districten, maar bovendien hebben de Zeeuw sche fokkers een toeniemend belang gekregen bij den export van paarden naar bet buiten- lanid. Zij mogen daarom special© belangstel ling toonen voor de nationale tentoonstelling, die op 24 en 25 Jund in Den Boscb gehouden wordt, om redenen, die hier verder worden medegedeeld. Er bestaat voorts voor den Zeeuwschen fokker alle aanleiding om deze tentoonstelling te bezoeken, teneinide te kun nen vergelijken het eigen product met wat men in andere provincien gefokt heeft, met de fokkers van elders te kunnen van gedachten wisselen over wat men daar wenscht en bijzonder waardeert, maar bovenal om getuige te zijn vail wat de eigen Zeeuwsche fokkerij op de nationale tentoonstelling weer zal presteeren. Als de Zeeuw zijn trekpaardfok- kerij in het hart draagt, dan zal hem op deze nationale manifestatie voor een intemationaal publiek de gelegenlheid gehoden worden om weer eens trotsch te zijn op het aandeel, dat de Zeeuwsche fokkerij zal hebben in het te verwachten nationale succes! De twaalfde national© tentoonstelling, ge- orgamiseerd door het Stamhoek voor het Nederlandsche Trekpaard, belooft buiten- gewoon belangrijk te worden door een onge- kend groot buitenlandsch bezoek. In de dagen, welke aan de tentoonstelling vooraf gaan, wordt in Den Haag gehouden het groote intemationale lamdbouwcongres, het inter- natioraale congres der landbouwjoumallsiten en d'e intemationale conferentie voor de unifica- tie der rundveestamboeken. Nooit zijn in Nederland zooveel landbouwautoriteiten, vee- teeltkundigen en landbouwjoumalisten uit de geheele wereld te zamen als thans verwacht worden. Reeds meer dan 150 buitenlandsehe landbouwjoumalisten hebben hun komst aan- Hier is het Adviesbureau voor vrouwen, wat? vraagt de man op vrij onhebbelijken toon. En op hetizelfde oogenblik hoort Kitty het meisje vragen: ,,Bent u mijn nieuwe mammie De man gaat zonder verder nog een woord te spreken aan Kitty voorbij door de donkere gang naar de kamer, waarvan de deur open staat en waarin de meubels wanordelijk door elkaar zijn geplaatst. ,,Wij zijn bezig te verhuizen. Het bureau wordt opgeheven", zegt Kitty, die den man snel naar de kamer gevolgd is. De situatie schijnt haar wat pijnlijk, want bij den eersten blik moest de man de vele blauwe zegels ont- dekken, waarvan de verschillende meubelstuk- ken zijn voorzien. Niet begrijpend staart zij naar het kind, dat verlangend de armpjes naar haar uitstrekt, alsof het lang op dit oogen blik heeft gewacht. „Mijn naam is Kitty Devine. Waarmee kan ik u van dienst zijn?" wendt zij zich tot den bezoeker, die zonder een uitnoodiging af te wachten, op de sofa heeft plaats genomen. De man schijnt echter voorloopig niet ge- neigd een of andere vraag te beantwoorden. Met een misnoegd gezicbt monstert hij eerst het vertrek en daarna de bewoonster. „Wilt U een adviesbureau voor vrouwen leiden?" bromt hij eindelijk. ,,Daar bent u toch veel te jong voor!" Nog voor zij den man van repliek kan die- nen, hoort zij het meisje zeggen: ,,Is dat nu mijn nieuwe mammie?" Ongeduldig trekt het kind den man aan den mouw. „Ik wil hier blijven. Ik wil hier blijven!" De man schudt het hoofd. Op hetzelfde moment wordt de deur van de woning ge- opend. Men hoort voetsitappen en even later komt Nicolle de kamer binnen, de grijze muts schuin op het bruine, krullende haar, de met witte stippen bedrukte roode shawl met een ruk van haar hals trekkend. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 5