Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand DAMMEN. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. UIT EEN VENSTER GEVALLEN. WEERVERWACHTING. HET INCIDENT OP HET BLAUWE ZAND. te weerstaan, welke clu'b zelfs met 04 de overwinning bebaalde. Deze overwinning zal Miranda weliswaar niet veel baten, doch het doet toch prettiger aan om in deze compe- titie een paar wedstrijden te winnen, dan, als Middelburg, het tot geen enkele overwinning te brengen. doelp. gsp. g.ew. gel. verl. pnt. v.—t. Willem H 4 31 7 12—5 MW 4 2 11 5 10—7 Miranda 4 2—2 4 13—10 Middelburg 4 4 3—16 Promotiecompetitie 3e klasse. TerneuzenAxel. 35. Door gister haar laatsten wed strijd te ver- liezen, is voor Terneuzen het pleit beslecht en zal deze vereeniging volgend seizoen moete? uitkomen in de derde klasse. Gedurende zes rjaren hebben onze stadgenooten in de tweede klasse vertoefd. De eerste seizoenen eindigden zij steeds in de bovenste regionen, het begon toen te minderen, totdat dan gister de beslis- sing is gevallen. Laten we hopen, dat de spe- lers zich nu met emst op de training zullen toeleggen, opdat spoedig het verloren terrain zal worden herwonnen. Ondanks het warme weer was er veel be- langstelling, waaronder talrijke Axel-sup- porters. De leiding was in handen van den heer Groffen, die bepaald zeer zwak was. Ver- schillende overtredingen werden door hem niet bestrafd en het was de thuisclub, die hierdoor wel het meest ward gedupeerd. Terneuzen nam van den aanvang direct het spel in handen en Axel werd geheel en al op haar eigen doel teruggedrongen. Het duurde ongeveer 10 minuten eer Dooms zijn eerste bal te verwerjcen kreeg. In deze periode van overwicht ging een schot van Kouwijzer rakelings over de lat. Bij een aanval van Ter neuzen wordt Hofman op ongeoorloofde ma- mier tegen den grond gewerkt; het spel vindt echter doorgang. Hofman zelf ondervindt de gevolgen, want hij moet den strijd staken en wordt vervangen door v. Hecke. Even later moet ook een Axel-speler zich laten vervan gen. Een kwartier is men aan den gang, als de linksbuiten van Axel den bal in het hoekje dnkopt, maar Dooms is op zijn plaats. De Axelploeg bljjkt het meest last van de zenu- wen te hebben en vooral de verdediging krijgt hiervan haar part. Eenige comers zijn het resultaat daarvan. Een oogenblik leek het, of Axel zich los zou werken, maar Terneuzen nam spoedig het spel weer geheel in handen en het wordt dan in hoofdzaak een strijd tus- schen de Temeuzen-aanval en een versterkte Axel-verdediging. En terwijl idaardoor aller aandacht is geconcentreerd op het Axel-doei, valt juist, zooals meermalen in een dergelijk geval gebeurt, aan de andere zajde een doel- punt. Vijlfentwintig minuten zijn er n.l. ver- streken, als Axel een verraderlijken uitval ondemeemt en het de linksbuiten is, die met een prachtigen schuiver, juist in het hoekje, Dooms laat visschen. 01. Een half uur is het spel oud, als een Axel- speler hands maakt in het beruchte gebied. Het spel gaat gewoon door en tenslotte loopt het uit op een comer. De keeper komt gevaar- lijk ver uit zijn doel, maar geen enkele rood- zwarter weet hiervan profijt te trckken. Vijf minuten later laat de Axel-keeper zich weer uit zijn doel lokken, het schot van A. Hame- link gaat naast. Ongeveer tien minuten voor de rust ziet Axel haar voorsprong dan ver- hoogd, als Dooms, na eerst den bal gcstopt (te hebben, het leder met veel effect, via de paal, toch in zijn doel zie. verdwijnen. 02. De Axelaars scheppen uit dezen voorsprong natuurlijk den noodigen moed en in de res- teerende minuten gaat de strijd gelijk op. Als dan de rust aanbreekt, heeft Axel, dat zeker voor driekwart van den tijd de mindere is geweest, toch een mooien voorsprong. De tweede helft is nauwelijks aan den gang, als de rechtsbinnen van Axel van verren af- stand een hoog schot lost, waarbij Dooms den bal over de lat moet werken. Als Terneuzen dan naar voren gaat, volgt een voorzet van A. Hamelink, de bal komt bij v. Driel; het schot, dat van diens voet volgt, kan door den uitvallenlden keeper nog juist ten koste van een corner, van richting worden ver- andert. Terneuzen ondemeemt weer een aan val; de Axel-keeper kan den bal niet bereiken, welke dan .door v. Driel voor het doel wordt gekopt en het is tenslotte voor Jan Hame link een gemakkelij'ke kans om te scoren. 1—2. Nadat eerst Temeuzen een comer heeft weten t*e forceeren, komt de bal weer voor het Terneuzen-doel, waar de Axelsche rechtsbin- nen met een kopbal het doel iets te hoog zoekt. Een aan Axel toegekenden vrijen trap ilevert niets op, terwijl iets later de rechts binnen vein die ploeg het doel op een geheel verkeerde plaats denkt te vinden. Met slechts den doelpunt achterstand is natuurlijk voor Temeuzen nog niet alles verloren, maar wan- neer er ongeveer een kwartier is verstreken, begaat Kiel de groote fout, den rechtsbuiten van Axel als het ware uit te noodigen tot bet plaatsen van een voorzet; dankbaar en zeer goed maakt deze daarvan gebruik en de midvoor legt hieraan de laatste hand, door met een harden kopbal Dooms geen schijn van kans te gev,en. 13. Een drietal minuten later breekt de Axel sche midVoor fraai door de verdediging; voor doel gekomen talmt hij echter zoolang, dat v. d. Hooft het leder weg kan trappen. De verdedigers van Axel beginnen zeer onzeker te doen en zij blijken de kluts geheel kwijt te raken. Zoo gebeurt het dan, dat bij een vrij tammen aanval van Temeuzen, na een door Kouwijzer voor doel geplaatsten bal, een der Axelaars, over den uitloopenden keeper den bal in eigen doel kopt en den stand daar- door brengt op 23. Wanneer eerst een schot van J. Hamelink, fouiten beneik van den doelman, over de lat scheert, slaat bij een volgenden aanval een der Axelsche backs, voor alien duidelijk zichtbaar, met de hand den bal uit den doelmond. On- begrijpelijk wordt dit niet bestraft en is daar- door een bijna zekere kans om gelijk te maken aan Temeuzen ontnomen. Ook de grens- rechter heeft deze ernstige overtreding gezien en zwaait hoog met zijn vlag. Als de bal d a a r n a tot hoekschop wordt verwerkt, wijst hij met zijn vlag naar het comerpunt! Zoo de scheidsrechter had ingegrepen en Ter neuzen de haar toekomende strafschop had toe- gekemd, had het spel zeer waarschijnlijk een geheel andere wending genomen. Bij een aanval van Axel kopt Kiel in de richting van het eigen doel, maar tot zijn igelUk staat Dooms juist op de goedte plaats. Een deel van het elftal van Temeuzen begint den moed reeds op te geven en wanneer dan tenslotte, ongeveer tien minuten voor het einde Axel wederom haar voorsprong op twee doelpunten brengt, is het pleit vrijwel beslist. 24. Het zwakke spel van de Axel-verdediging is oorzaak, dat Temeuzen eenige comers krijgt te nemen; uit tien ervan ontstaat een heftige scrimmage voor het doel, maar tenslotte wordt de bal overgekopt. Acht minuten voor het ein'dsignaal wordt Laurens in de gelegenheid gesteld een hard schot in te zenden, waar de Axelsche keeper geen kijk op heeft en het is alzoo 34. Binnen de minuut is het echter al 35. Wel wordt van Terneuzen-zijde tegen dit doel punt geappellaerd, maar de scheidsrechter wijst naar het midden. Terneuzen geeft zich tnu geheel en al gewonnen. Enkele minuten voor het einde acht de scheidsrechter het dan nood'ig Jan Hamelink naar de kleedkamer te verwijzen. Vlak voor het einde ziet Terneuzen bijna haar achterstand, na een schot van Laurens, verkleind, de lat komt echter den keeper te hulp. Als dan tenslotte de scheids rechter, op appelleeren van Axel's doelman aan Axel nog een vrijen trap heeft toege- kend, klinkt direct daarop voor de laatste maal het fluitsignaal en is daarmede tevens het lot van Terneuzen bezegeld. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Axel 3 2—1 4 9—7 RCS 3 2—1 4 6—8 Terneuzen 4 1—3 2 10—10 Zeeuwsche Voetbalbond. Het heerlijke zomerweer houdt aan, doch dit is niet bevorderlijk voor het bezoek aan wedstrijden, want men zoekt bij deze tempe- raturen liever de kust op, waar het frissche zeewater lokt. De Terneuzensche Boys hebben het te Bres- kens niet kunnen bolwerken tegen de reserves van Breskens, al lag de gelijkmaker slechts voor het grijpen, want de aan haar toegekende strafschop werd jammerlijk gemist, tegenvolge waarvan Breskens H met 43 de beide pun- ten in de wacht sleepte. Oostburg n zag zich eveneens op het nippertje de overwinning ont nomen, want het op bezoek zijnde tweede elf tal van Hulst wist te winnen met 34. Ten slotte hebben de Corn Boys bij Hoofdplaat II te gast zijnde net precies voldoende weten te bereiken, dat ook zij met slechts 6dn doelpunt verschil die eerepluim op den hoed kon steken, want met een 12 overwinning trokken de Boys naar Sas terug. SIMULTAAN-SEANCE. Jj. Vrijdagavond werd voor de leden der damclubs A.D.C. en Zierikzee, beiden te Zie- rikzee, in het „Huis van Nassau" aldaar, een simultaan-sdance gegeven door den heer J. A. van Dixhoom te Zaamslag. Aan deze seance werd door niet minder dan 27 personen deel- genomen, terwijl talrijke belangstellenden tegenwoordig waren. Na de gebruikelijke be- groeting, waarbij de heer van Dixhoorn een hartelijk welkom werd toegeroepen namens de beide damclubs bij monde van den heer J. C. Bravenboer, die vervolgens wees op het belangloos optreden, dat enkel propaganda ten doel heeft, ving de simultaanspeler zijn rond- wandeling langs de diverse borden aan, waar bij in een snel tempo werd gespeeld. Het was belangwekkend te zien op welke wijze de heer van Dixhoom verschillende valstrikken in het spel legde, waardoor verscheidene spelers zich lieten verleiden en eenige diep verborgen zet ten voortkwamen tot een heele „rits" schij- ven van het bord werden weggemaaid, waar- voor den simultaanspeler een hartelijk applaus werd gebracht. Na circa 5 uur spelens boekte de heer van Dixhoom het volgende fraaie resultaat: 17 ge wonnen, 7 remise en 3 verloren, hetgeen neer- komt op 76 procent van het totaal aantal der te behalen punten, wat zeer zeker een schitte- rende prestatie genoemd kan worden. De heeren A. van Tooren en F. Roggeband te Zierikzee en D. J. van Dijke te Nieuwer- kerk wisten hun partij te winnen, terwijl de heeren J. van As, I. Hage, R. Eikema, R. de Waal en D. Schouls te Zierikzee en L. Tiele- man en J. J. van Zweden te Nieuwerkerk remise behaalden. Namens de beide damclubs werd den heer van Dixhoorn een waardevol souvenir aange- boden als blijk van erkentelijkheid voor het vertoonde spel, hetwelk gepaard ging met ge- lukwenschen van de Zierikzeesche damvrien- den, die den simultaanspeler een tot spoedig weerziens toeriepen. Het was een voor de damsport uit een oog- punt van propaganda hoogsit belangrijke avond, waarop de beide damclubs met genoe- gen kunnen terugzien. EEN SCHIP VERGAAN? Aan het strand tusschen Valkenisse en Kaapduin is Vrijdag een flesch gevonden, in grootte ongeveer met een melkflesch overeen- komend. De flesch was met een roode stop van vet papier gesloten, en daar het glas doorzichtig was, zag men dat er zich een briefje in bevond. Na opening van de flesch bleken op het briefje met blauw potlood de woorden: ,,Nous coulons. Prince Albert" te zijn geschreven. (Wij zinken. Prince Albert.) Hoewel een misplaatste grap natuurljjk niet uitgesloten is, acht men het niet onmogelijk dat men hier te maken heeft met een laatste levensteeken van een der 3 Belgische vis- schersscheepjes waarvan men nooit meer iets heefit gehoord. „Grap" of drama der zeer? Men heeft hier- omtrent geen zekerheid (VI. Crt.) De 40-jarige arbeider Van Dijk die Dinsdag- avond bij het oversteken van den Maasdijk te 's-Gravenzande door een auto aangereden en ernstig gewond werd, is te zijnen huize overladen. Het slachtoffer laat een vrouw met negen kinderen achter. Donderdagmiddag om kwart over vier is een vijfjarig jongetje uit een raam van de vlerde verdieping van een woning in de Albert Neu- huysstraat te Amsterdm gevallen. Het kind is met ernstige kneuzingen naar het Wilhel- mina-gasthuis gebracht en korten tijd later overladen. UIT HET RAAM GEVALLEN. Vrijdagmorgen is een jongetje van 11 maanden, D. Okkerse, in de ouderlrjke woning aan de Heenvlietstraat te Rotterdam, doordat het zich uit de riemen waar het nfee was vastgebonden, had losgewerkt, uit het open- staande raam gevallen en op een vier meter lager gelegen betonnen vloertje in den tuin terechtigekomen. De val werd gebroken, doordat het kind eerst nog op een opgerolde traplooper viel. Met een bekkenbreuk is het kind naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar het ter verpleging is opge- nomen. EEN MOEILIJK OOGENBLIK AAN BOORD VAN EEN VISSCHEKS SCHIP Bij het overstag gaan met hun visschers- schip op het IJselmeer tusschen Makkum en Komwerd'erzand wiidie de visscher Poepjes van Makkum het fokkerzeil uithaken. Doordat juist op dat moment de wind uitschoot, sloeg hem de fok uit de handen, waarbij toevallig de haak van het zeil achter zijn broeksriem haakte. Hierdoor werd de man buiten boord_ geslingerd, doch daar hij aan het fokkezeil hing, deerde hem dat verder niet. Zijn vijf- tienjarlge broer echter, die hem nog op het laatste oogenblik had willen grijpen, kreeg een klap van het fokkezeil en school over boord. De jongen kon door zijn zware laar- zen onmogelijk zwemmen, hoewel hij zich nog wel korten tijd boven water wist te houden. Hij was echter reeds gezonken, voor de derde broer, die het roer en den motor bediende, zoodanig had weten te manoeuvreeren, dat hij het schip vlak bij den drenkelinig kon brengen. Dit was des te moeilijker, daar hij hierbij zeer voorzichtig moest zijn om niet over zijn broer been .te varen, wat, bij den vrij harden wind die er stond, lang geen gemakkelijk karweitje was. Echter speelde hij het klaar en wist nog juist op tijd den drenkeling bij de haren te grijpen en binnen boord te halen. DE „AANSLAG" OP MUSSERT. Men zal zich de berichten herinneren om- trent de z.g. aanslag op den heer A. Mussert op't Blauwe Zand in Noord op Vrijdag 14 Mei j.l. Ook weet men, dat de heer Mussert be- weerde het eerst te zijn aangevallen, waarna hij gebruik zou hebben gemaakt van zijn zweepje en den heer P. Melchers zou hebben geraakt. De heer Melchers beweerde evenwel, dat hij den heer Mussert bedreigd noch gesta gen had. Naar wij thans vememen heeft de politie op grond van nadere getuigenverklaringen thans P. Melchers aangehouden en ter be- schikking van de justitie gesteld, daar geble- ken zou zijn, dat Melchers het eerst den heer Mussert bij den schouder heeft gepakt, waar op de slag van ir. Mussert met den rijzweep volgde. Hierna zou Melchers met drie anderen steenen naar Mussert's auto hebben gegooid en ook deze drie steenenwerpers zijn nu we- gens openijke geweldpleging aangehouden en voor den officier van justitie geleid. Inmiddels duurt het verhoor der getuigen in deze zaak door den rechter-commissaris nog voort, een difinieve beslissing omtrent een strafvervolging is nog niet genomen. (Handelsblad. VADER DOOR ZIJN ZOONS DOODGESLAGEN. Op den Kaffeefoergweg te Chevremont, gem. Kerkrade, woont de mijnwerkersfamilie Bordewin, van Duitsche afkomst. Tusschen de vader van het gezin, een gepensionneerd inva- lide mijnwerker, 53 jaar oud, en zijn twee in- wonende zoons kwamen gedurig heftige woor- denwisselingen voor. Zaterdagavond tegen half elf kwam B. thuis van een repetitie. Hij verkeerde onder invloed van sterken drank. Een van de jongens was nog in de keuken, de ander was al naar bed. B. raakte in woede over een stoel die niet op zijn gewone paats stond. Met dezen stoel be- dreigde hij zijn zoon, die den slag afweerde. Intusschen was ook de andere zoon versche- nen, die zich naar de keuken begaf. Hij gaf zijn vader met een stoel een slag op het hoofd. De man verweerde zich en in hun woede en drift hebben de beide zoons hun vader met de stukken van den stoel op het hoofd gestagen. B. bleef op den vloer liggen. De zoons hebben zich daama naar de politie begeven. Toen deze met een geneeskundige een onderzoek ging in- stellen bleek de man reeds overleden te zijn. Beide zoons zijn in arrest gesteld. Het Irjk is in beslag genomen. MET GEMEENTE-AUTO OP ROOF UIT. Vrijdagavond laat werd de politie te Ede gewaarschuwd, dat pogingen werden gsdaan om den auto van Gemeentewerken uit een loods te halen. Toen de agenten ter plaatse kwamen, zagen zij, dat indendaad de auto reeds op den weg stond em dat er iernand met het achterlicht bezig was. Snel sprong deze in den auto en met een flinke vaart ging het er vandoor. De politie meemde evenwel een bekemden kippendief herkend te hebben. De commissaris van politie, de heer Huls- man, deed onmiddellijk alle plaatsen in den omtrek telefonisch waarschuwem, terwijl bij de huizen van de verdachten, die niet thuis bleken te zijn, gepost werd. Omstreeks halfvier kreeg de politie bericht, dat in Overberg, gem. Amerongen, een veld- wachter en een jachtopziener den auto hadden aangehouden. De bestuurder was eerst door- gereden, doch toen zij hadden geschoten was hij van schrik tegen een boom gereden. De inzittenden toadden zich snel uit de voeten gemaakt, maar in den auto hadden zij eenige zakken met een paar honderd kippen aehter- gelaten. De aanhouding van de verdachten zal nu wel spoedig volgen. CLANDESTIENE BROEDMACHINES. Kon eenigen tijd geleden melding gemaakt worden van de opsporimg en in beslagneming van broedmachines te Beverwijk, thans kan dit van Heemskerk worden vermeld. Nog steeds werden in de omgeving van Beverwjjk groote partijen jonge kuikens afgeleverd, welke afkomstig moesten zijn van clandestiene broedmachines. Men stond echter voor een zeer moeilijk geval, aamgezien alles in de grootste geheim- zinnigheid en met voorzichtigheid werd be- handeld. Doch na lang speuren kregen de ambtenaren eendg licht in deze zaak en leidde het spoof naar Heemskerk. Zoo is dan dezer dagen door rechercheurs van de Landbouwcrisiswet, met behulp van een ambtenaar van de Ned. Pluimveecentrale, een bezoek gebracht in een afgelegen perceel onder de gemeente Heemskerk. Ook nu bleek dat de ambtenaren zich niet vergist hadden. Op een xolderwoning stonden netjes opgesteld twee electrische en in werking zijnde ma chines van groote capaeiteit. Het bleek nu, d'at men de machines gevonden had, waarvan steeds de partijen kuikens, die clandestiem afgeleverd waren, afkomstig waren. Tegen den eigenaar der machines werd proces- verbaal opgemaakt em de machines zijn in beslag genomen. VOOR j 45.000 EFFECTEN IN EEN CANAPe GESMOKKELD. De recherche van het bureau Leidsche plein te Amsterdam heeft een beangrijke verduis- tering van effecten tot klaarheid gebracht. De twee daders, die zich eraan schuldig heb ben gemaakt, een Duitscher en een Holland- sche vrouw zijn in het huis van bewaring op- gesloten. Begin Maart van dit jaar vervoegde zich aan het bureau Leidsche plein een te Amster dam woonachtige Duitscher, die aangifte deed dat hij door een man en een vrouw, eveneens te Amsterdam, in het zuiden der stad woon- achtig, was bestolen voor een waarde van 45 duizend gulden aan effecten. Deze waarde- stukken waren van Duitschland uit naar Am sterdam gesmokkeld in een canape, die met eenige andere meubelen naar hier verzonden werden. De man, die de aangifte kwam doen deelde mede, dat hij deze smokkel-affaire had toever- trouwd aan een anderen Duitscher, die in re- latie stond met een Hollandsche vrouw. De verzending van de canape met effecten en an dere meubelen had reeds in September 1936 plaats gevonden. Toen de goederen in Amsterdam waren aan- gekomen, deelden de Duitscher en de vrouw aan den opdrachtgever mede, dat de effecten uit de canape verdwenen waren. Deze ver- trouwde 't geval niet en opperde de mogelijk- heid, dat de effecten wel eens door beiden ver- donkeremaand konden zrjn. Hij riep de hulp van een advocaat in, doch deze bereikte niets, waarop de man foesloot aangifte bij de politie te doen. Deze nam de zaak in onderzoek. Voorloopig begon de politie de gangen van den Duitscher en de vrouw goed na te gaan zonder hen aan te houden of te hooren. De vermoedelijke daders die ook niets meer van hun opdrachtgever hoorden dit was tus schen hem en de politie overeengekomen begonnen zich vrijer te voelen. Enkele weken geleden kreeg de politie houvast. Het bleek, dat de man een n.v. wilde stichten met een be'drag groot 40.000. De aanvraag hiervoor was binnengekomen en ook de politie droeg hier zooals dit altijd gebeurt, kennis van. Enkele dagen later vemam de politie dat een bankinstelling een effect had verkocht, dat het nummer droeg van een der gestolen effecten die in de canape hadden gezeten. Deze nummers waren bekend en in het politie- blad gepubliceerd. De politie kreeg nu het ver- moeden dat de Duitscher wel eens met deze bank relaties kon hebben, wat bij onderzoek ook juist bleek. De officier van justitie is hierop in de zaak betrokken en gaf last tot onderzoek van den safe van den man, en hoe ver zijn geldelijke middelen reikten. Een en ander gebeurde en men vond hierin een bedrag van f 40.000. Het bleek, dat de Duitscher maanden geleden in een safe een gesloten couvert gedeponeerd had, waarin ef fecten zaten. Deze had hij door middel van bovenbedoelde bankinstelling en ook door an dere banken te gelde gemaakt. Later depo- neerde hij in zijn safe een bedrag van f 40.000. De politie had nu vodoende bewrjs tegen man en vrouw in handen en ging over ,tot arrestatie van beiden. De eigenaar van de effecten bevindt zich op het oogenblik in Palestina en wordt over enkele weken te Amsterdam terug verwacht waar hij dan het heugelijke nieuws aan het politiebureau zal kunnen vememen. ZEILSCHIP MET 39 OPVARENUEN VERGAAN. Naar eerst thans wordt vernomen is op 11 Mei j.l. nabij belt eiland Dalupiri, noordelijk van het eiland Luzon, het zeilschip Rosario vergaan met 27 passagiers en 12 man beman- ning iaan boord. Alle opvarenden waren Philippijnen. SNELTREIN RIJDT OP GROEP SPOORWEGARBEIDERS IN. Op de spoorlijn van Willach naar Spital, in Rarinthie, heeft Vrijdagmiddag een ernstig ongeluk plaats gehad. Een groep arbeiders, die werkzaamheden op de spoorbaan verricht- ten, weken uit voor een naderenden goederen- trein. Zij werden echter gegrepen door een uit de andere richting aanstormenden sneltrein, met het noodlottige gevolg, dat zeven der arbeiders op slag gedood werden, terwijl de achtste op weg naar het ziekenhuis overleed. Zwakker tot matige veranderlijike wind, later uit Zuidelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, behoudens kans op onweer, aanvankelijk weinig verandermg in tempera tuur. VOORTZETTING I)ER KATH. DEM. PARTIJ AMSTERDAM. In een Zaterd^g 5 dezer te Utrecht gehouden vergadering van het partij bestuur van de Katholiek Dem. Partij heeft het partijbestuur overeenkomstig den wensch van de meeste afdeelingen besloten het werk der partij in de komende jaren voort te zetten. Binnenkort zal de partij in Amersfoort een buitengewoon congres beleggen. OVERREDEN EN GEDOOD. PRJNCENHAGE. Zondagavond is de 13- jarige A. Verwijmeren, toen hij op het fietspad reed, komen te vallen. Hij kwam juist op den grooten rijweg terecht, waar hij door een autobus werd overreden. Vanmorgen is hij aan de gevolgen van een ernstige hersen- schudding overleden. TEGEN BOOM GEREDEN. DRIEBERGEN. Vannacht werd de politie alhier verwittigd, dat op den rijksstraatweg een motorrijwiel tegen een boom was gereden. De berijder lag dood onder het rijwiel. Bij onderzoek bleek, dat de man, de 28-jarige J. G. S. uit Maartensdijk, komende uit de richting Doom met groote vaart tegen een boom gereden, en op slag dood moet zrjn geweest. AMSTERDAM. Naar wij vernemen zullen drie der vier in verband met het incident op het Blauwe Zand aangehouden personen wor den bijgestaan door Mr. A. Rodrigues de Miranda en 1 verdachte door Mr. Heemskerk. LIJK OPGEHAALD. LOOSDRECHT. Gisteren is uit een der Loosdrechtsche pliassen het lijk opgehaald van de 30-jarige, ongehuwde Anna S. uit Utrecht, die sedert Zaterdag vermist werd. Zaterdagmiddag was zij voor een fiets- tochtje uitgegaan, en is daarvan niet meer teruggekeerd. DE VERKIEZENGEN IN LUXEMBURG. v De verkiezingen voor het Huis van Afge- vaardigden in Luxemburg hebben het vol gende resultaat opgeleverd. Katholieken 13 zetels, in 1931 13 zetels. Burgerlijke liberalen 3 zetels, in 1931 5 zetels. Onafhankelijke Boerenpartij v. h. Noorden in 1931 1 zetel. Arbeidenspartij 7 zetels, in 1931 5 zetels. Communisten 1 zeted, in 1931 1 zetel. Democraten 2 zetels, in 1931 geen. De eerstgenoemde drie partijen zijn de regeeringspartijen, die thans dus 16 van de 54 zetels bezetiten, tegen 19 in 1931. Tegelijk met deze partieele verkiezingen had een referendum plaats over het onlangs door het Huis van Afgevaardigden aange- nomen wetsontwerp tot handhaving der open- bare orde, dat leiden zou tot ontbinding der communistische partij en van de organisaties die met geweld en bedreiging zich in strijd met de Grondwet van de macht in den Staat wil len meester maken. De Kamer had zich destijds met 34 tegen 19 stemmen en 1 onthouding voor dit wetsont werp verklaard. De kiezers hebben zich thans met 51 tegen 49 tegen het onltwerp uitgesproken. HITLER VERLEENT MUSSOLINI ONDERSCHEIDING. BERiLJJN. Rijkskanselier Hitler heeft Mussolini het groo.tkruis verleend van de nieuw gestichte orde van verdienste van den Duitschen Adelaar. De oorkonde is gedateerd 31 Mei 1937. DUFTSCH PROTEST TEGEN BENOEMING BISSCHOP. BERLUN. De Vdlkischer Beobachter meldt, dat het Vaticaan voomnemens is den bisschop te Danzig, die van Iersche nationaliteit is, te vervangen door een Pool. Het blad protesteert tegen dit voornemen, en beschuldigt de gees- telijkheid te Danzig er van, zich uit vijand- schap jegens het nationaal-socialisme te doen bezigen voor de verwezenlijking van de politieke bedoelingen ten aanzien van Danzig. DONKERE DAGEN VOOR DE BRITSCHE LUOHTVAART. LONDBN. De Britsche luchtvaart heeft de laatste dagen wel met veel tegenslagen te kampen gehad. Gedurende het weekend zijn 2 militaine vliegtuigen op de grens van Cum berland en Westmoreland gevallen, waarbij 4 inzittenden om het leven zijn gekomen. Elders zjjn twee militaire vliegtuigen ver- ongelukt, hetgeen 3 menschen het leven heeft gekost. Een burgervlieger is met zijn toestel neer- gestort op het kerkhof te Bromley in Kent. Ook hij kwam om. Ongevallen hebben de laatste dagen van de Britsche luchtvaart niet minder dan 25 dooden geeischt. DE STAKING IN DE STAALINDUSTRIE. CLEVELAND (OHIO). De gevolgen van de staking in de staalnijverheid zijn het meest merkbaar in Warren en Youngstown. Te Warren verblijven 1800 werkwilligen voort- durend in de fabriek der Republic Steel. Er heerscht een zenuwachtige stemming in de stad. De politie is in sterkte verdubbeld, daar gewelddaden gevreesd worden. Te Niles in Ohio hebben vliegtuigen de werkwilligen weer van levensmiddelen voorzien. Personen, die op de toestellen zouden hebben geschoten, zijn gearresteerd. DE STAKING BU FORD. RICHMOND. De stakende arbeiders in de fabriek van Ford hebben zich met een meer- derheid van 5 tegen 1 v66r hervatting van den arbeid uitgesproken. DE STAKING IN DE PETROLEUMINDU STRIE. MEXICO-CITY. De staking in de petro- leumnijverheid kan als vrijwel bijgelegd worden. Tijdens de besprekingen met de vertegenwoordigers der werknemers op het particulier verblijf van president Cardenas was adus verklaart men overeenstem- ming op den grondslag van het plan van den president bereikt. Waarschijnlijk zal de ar beid vandaag worden hervat. HITLER'S MEENING OVER ONTWAPENING. REGENSBURG. In zijn gisteren gehouden rede rechtvaardigde Hitler de berbewapening met de volgende woorden: Ons economisch streven is niet mogelijk, zonder dat dit door het stalen schild der nationale verdediging wordt beschermd. Als men zegt dat deze lasten weldra te zwaar zullen worden om deze nog te kunnen dragen, antwoord ik: Duitschland zal zijn stalen helm dragen in ieder geval zoolang ook de andere mogendheden dezen dragen. Als men eens de helmen waarlijk zou afnemen, zullen ook wij ze wegdoen. Wij zullen echter altijd gereed zijn, ze weer op te zetten, zoodra dit noodig is. Ik geloof, dat wij zoo den vrede het beste dienen. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 2 Juni. Comelis Lou- werse, oud 24 j., jm. en Anna Apolonia Cor nelia de Theije (van Vogelwaarde)oud 23 j., jd. 3 Juni. Pieter Alexander de Putter (van Cadsand), oud 25 j., jm. en Hendrika Maatje Meeuwse, oud 20 j., jd. Franz Reinier Kohler, oud 27 j., jm. en Adriana Leijntje Anna Stof- fels, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juni. Jean Bap tist Melchior Polvliet, (van Goes) oud 32 j., jm. en Maria de Smidt, oud 32 j., jd. Geboorten. 31 Mei. Jacobus Andries, z. van Comelis Jansen en van Francina Floren- tina Hamelink. 1 Juni. Comelis Jean, z. van Leendert van Eck en van Geertrui Johanna Dooms. 2 Juni. Adriana, d. van Jozias Schoonakker en van Suzanna Donze. Levina, d. van Simon Jan Laurens en van Martina Meeusen. 4 Juni. Maria Johanna, d. van Levinus de Putter en van Jacoba Maria H-eij- gelaar. 5 Juni. Hendricus Johannes Augus- tinus, z. van Engbertus Johannes Vemooij en van Johanna Carolina Cornelia Martina Man- ders. Overlijden. 29 Mei. Levinus de Putter, oud 69 j., wedn. van Esther Dieleman. 31 Mei. Levina Jacomina Scheele, oud 27 j., d. van Izaak Scheele en van Pietje Florentina van der Perjl.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3