Vooruit naar betere til den! Mr. P. J. OUD Mr.RJ. N°lVAN LIJST Het Regeerbeleid der laatste jaren heeft een hechte grondslag gelegd voor nieuwe welvaart. Reeds telt Nederland ruim 60.000 werklozen min der dan een jaar geleden; in- en uitvoer nemen sterk toe, de opbrengst der Rijksmiddelen stijgt. Het belang van het Nederlandse volk en in het bij zonder van die grote groepen, die nog in ernstige moeilijkheden verkeren, eist dat deze economische op- leving met alle kracht wofdt bevorderd en niet wordt verstoord door gevaarlijke proefnemingen, waarvan men elders de verderfelijke gevolgen heeft kunnen zien. Steunt de Vrijzinnig Democraten in hun arbeid gericht op: Economisch herstel, Bestrijding van de werkloosheid en Ver- betering van het levenspeil van die groepen der bevolking, uuier levenspeil hij dat van andere groepen ten achter is gebleven. Stemt daarom op ZAAMSLAG. MINISTER VAN FINANCIEN JISTER VAN FINANt No 1 v^n lijst 6 VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND ASSENEDE. Sport VOETBAL. Wat de Huisvrouw moet weten van Voedingsleer. van de nieuwe tijd die de neutrale God-looze staat zal doen verdwijnen, om daar voor in de plaats te stellen de nat.-socialistische, aan te beveien. Hierna had een pauze plaats waarin doer eenige der aanweizigen een zevental vragen werden gesteld, die spreker uitvoerig beant- woordde en waarbij zijn bijbelvastheid als ge- wezen lid der Staatk. Geref. Partij duidelijk j aan den dag trad. Bij het einde bleven slechts een vijftal toehoorders op sprekers verzoek om het ,,Wilhelmus" te zingen op de boven- zaal en daarmede was deze eenige hier ter plaatse vanwege de NjS.B. gehouden verkie- zingsvergadering beeindigd. 25 jaar dijkgraaf. Donderdag j.l. toen het bestuur van den Kleine Huissenspolder, zijn gewone jaarlijk- sche vergadering hield, was het 25 jaar ge- leden, dat de dijkgraaf, de heer J. Verpoorte, tot deze functie werd benoemd in de plaats van wijlen zijn vader den heer Jac. Verpoorte. Door het bestuur en den ontvanger-griffier Werd den jubilaris hartelijk gefeliciteerd. Te veel regen gevallen. Door de aanhoudende regen dezer dagen blijkt, dat vele aardappelen tot verrotting zijn overgegaan en deze door bijpoting worden aangevuld, terwijl in de velden en tuinen de uitgeplante boonen voor een groot gedeelte den zelfden weg zijn gegaan. Een bijenzwerm. Heden, Zondag, namiddag kwam een bijen zwerm aaijgevlogen in den tuin bij den heer A. Kaijser en zetten zich vast in een fruit- boompje op eenige meters van de woning. Aan een kenner is hiervan kennis gegeven en zal deze vermoedelijk inkassen. Openbare vergadering. Zaterdagnamiddag sprak alhier in het ge- bouw der Christelijke Bewaarschool voor de anti-revolutionaire partij, het Tweede Kamer- lid, de oud-minister J. J. C. van Dijk. De vergadering werd geopend door het zin gen van Ps. 58 vers 1, waama de heer L. de Blaaij, voorzitter van de plaatselijke kiesver- eeniging ,,Nederland en Oranje" een openings- woord sprak en vervolgens voorlezing deed uit de Heilige Schrift naar aanleiding van den brief van den apostel Paulus aan de Efeziers, waarvan hoofdstuk 6, vers 10 tot 18. Nadat de voorzitter hierop was voorgegaan in gebed, was het woord aan den heer Van Dijk tot het uitspreken van zijn rede. Spreker begon met erop te wijzen, dat we bij het ingaan van den verkiezingsstrijd ons altijd voor oogen moet houden om welke be- langrijke zaken het gaat. We hebben hierbij een roeping te vervullen. Er is echter nog een tweede zaak waarop gewezen moet worden, waarbij spreker het oog heeft op de geestes- stroomingen die tegen elkander botsen, welke stroomingen van buiten zijn gekomen. Zij da- teeren niet van dezen tijd want die geestes- stroomingen hebben altijd gewoed en zullen blijven duren tot het einde der dagen. We weten dat er in deze dagen een groote ver- warring is en wel in het bijzonder op geeste- lijk gebied. Het spreekt vanzelf dat we met elkander moeten overwegen waar het in het bijzonder om gaat. In dit verband behandelt spreker het afgeloopen regeeringsbeleid en in welke mate Het leven van ons volk wordt be-' heerscht door beginselen. Wanneer we bezig zijn met onze dagelijksche zorgen dan wordt meermalen vergeten, daarvoor God den dank toe te brengen. We leven nog altijd onder het bewind van een Vorstenhuis, dat geleerd heeft de knieen te buigen voor onzen God en we hebben te danken, dat we nog vrijuit mogen gaan Voor dit alles past ons een woord van dank aan God. En dan bekruipt ons een mate- looze critiek, die op het regeeringsbeleid is geworpen. We vergeten niet, dat de leider van dit kabinet is Dr. Colijn. Spreker behan delt voorts de economische en financieele re- sultaten, die dit kabinet heeft bereikt. Het heeft te dezen opzichte bereikt wat het zich had voorgesteld. Het financieele terrein was wel zeer moeilijk waar begonnen werd met een tekort van 190 millioen gulden per jaar, wes- halve getracht moest worden de begrootmg sluitend te maken, waartoe de eerste ingrij- pende maatregelen waren besnoeiing of m- krimping van de openbare uitgaven. Wat aan werkloozen wordt uitgegeven bedroeg de laat- ste jaren 140 millioen gulden per jaar. En dat bij diep inzinken van de inkomsten. Door de maatregelen die de Regeering heeft genomen, werd de begrooting ongeveer sluitend ge- maakt. Eenige zwakke plekken hierbij zijn, dat sommige uitgaven moesten worden uitge- steld Het staatscrediet is evenwel onge- schokt gebleven. Wanneer men had gedaan wat de S.D.A.P. en de C.D.U. van de Regee ring hadden geeischt, dan zou het staats"e" diet tenzeerste geschokt zijn geworden. Ook had de Regeering een taak te vervullen opzichte van het economische leven Onze producten vonden geen afzetgebied meer in het buitenland, weshalve de Regeering dan ook verschillende maatregelen heeft ge- nomem in dit verband noemt spreker de aan- passingspolitiek, die de Regeenng ^ef t ™oe" ten maken. Deze was drieerlei en bestond in de eerste plaats uit de huishoudelijke aan- nassingspolitiek, ten tweede om den onvol- doenden afzet op andere producten te verhalen en ten derde den productie-prijs in oyereen- stemming te brengen met den maratprijs. Daarvoor waren diep ingrijpende maatregele noodi-. En het slot is geweest, dat de con currentie mogelijkheden weer Er waren groepen die meenden d in velerlei opzicht onuitvoerbaar achtte. Voorts legde hij den nadruk op de gevaren van de verschillende geestesstroommgen waarbij hij wees op de dictaturen m sommige landen Spreker wees verder op de valsche leuzen der N.S.B. We zullen houden wat we hebben en dat is de rechte democratic en de volksvertegenwoordiging die controle kanui - oefenen op het bewind. Gezag en vnjheid. Het principe dat we hebben, blijven we huldi fen en dat blijven we vasthouden We gaan fn g-esloten gelederen als anti-revolutionaire achter Dr. Colijn en we doen dat omdat Hg getoond heeft stoatsmanswijsheidtebezitten. Zoo gaan we den strijd in, omdat we de b ginsefen liefhebben. We gaan rustig dooi- om- dat we het weten dat de Heere regeert. Laat ieder zijn een propagandist voor onzen krmg neen niet voor ons, maar voor Godszaakb een krachtige peroratie om paraat te blijven in den komenden strijd besloot spreker zijn met alle aandacht gevolgde rede, waarvoor hem een daverend applaus werd gebracht. van de gelegenheid tot vragen stellen weTd een ruim gebruik gemaakt, waarop de heer Van Dijk tot genoegen van antwoor di6lS€voorzitter dankte den gevierden spreker voor zijn prachtige rede. waarna gemeen- schappelijk werd gezongen Ps. 25 vers 2 en de vergadering op verzoek van den voorzitter •T I »gjir b efe rusv sJifoisqe mi Jt'srt -istateaeji "1 'xsliuJY. ab hjhv 3' ish i Aan VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND Wilhelminastraat 49, Haarlem .Zendt mij kosteloos brochures over de VJ^jtlNNIG DEMOCRATISCHE BOND Naam.. Ad resTt.—.T Dit formulier in open envelop gefrankeerd m. V/iCt. postzegel verzenden. (Ingez. Med,) door den heer Van Dijk met dankgebed werd i gesloten. Bij Kon. besluit is in de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer De Dobtoelaere als burgemeester van deze gemeente, als zoo- danig benoemd de heei®Cruijl, brouwer alhier, welke benoeming door velen verwacht werd. UITSEA.GEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Ajax kampioen van Nederland. Het is geloopen zooals veVwacht werd, Feijenoord is het niet mogen gelukken om Ajax voor de twede maal te kloppen. Tot de rust bleef de stand 00, doch zelfs een gelijk spel zou voor Ajax al voldoende zijn geweest, doch in de tweede helft maakte Ajax aan alle zekerheid een einde, want zij slaagde er in tweemaal den bal langs Van Male in het net te deponeeren, terwijl iedere poging van Feijenoord mislukte. De te Eindhoven gespeelde wedsitrijd PSV Go Ahead is ook met een overwinning van de thuiscluto beslist, want met 21 kwam het einde van deze vrij onlbelangrijke ontmoeting. doelp. gsp. gew. gel. verl. put. v.t. 7 6 1 12 17—10 7 4 3 8 15—9 6 3 3 6 10—12 7 2 5 4 811 7 2 5 4 12—20 Prometie-competitie Derde klasse. p>v TemeuzenRCS. 50. Ajax Feijenoord Be Quick Go Ahead PSV Afdeeling IV. Promotie-competitie Tweede Klasse. Mlddellburg heeft bepaald pech in deze pro- motiecohipetitie en ofschoon er nog slechts 2 wedstrijden zijn gespeeld, zijn reeds nu zoo goed als zeker haar kansen verkeken, want zoowel op M3W als op Willem H staan de Middelburgers 4 punten ten achter. Zij trof 't wederom slecht dat haar tegenstander Wil lem n, evenals vorige week MW, een uiterst gunstigen dag had, waar Middelburg, ondanks haar enithousiast spel, niet tegen opgewassen bleek. Voor de rust was de stand 01 en on geveer in de helft van de tweede periode kwamen kort achter elkaar 2 doelpunten voor Willem n, waama Middelburg een verloren strijd speelde. MW zet haar zegetocht voort nu zij Mi randa op eigen terrein met 23 wist te klop pen, weliswaar ging het niet zoo vlot als ver wacht werd, maar ten slotte moest de Twee de klasser het tegen het meer gefundeerde spel van MW afleggen. Het ziet er naar uit, dat de gelukkig* in deze competitie zal moe ten gezocht worden bij MW of WUlem II en reeds komende week komen deze clubs tegen- over elkaar te staan, hetgeen een zeer be- langrijke en harden strijd belooft te worden. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Willem H 2 2 4 7—1 MW 2 2 4 62 Miranda 2 2 3 7 Middelburg 2 2 06 Bij een voor voetbal vrijwel ongeschikte temperatuur is de Promotiewedstrijd tusschen Temeuizen en ROS uitgelcopen op een groote overwinning voor onze .stadgenooten; het is een uitslag geworden, welke geen enkele be- zoeker zal helblben verwacht, want tot onge veer een kwartier voor het einde was de stand nog dubbel .blank en de uitslag dus nog een groot vraagteeken. Toen onze stadgenoo ten echter eenmaal de leiding hadden genomen, klopte het verder als een bus en het resultaat was, dat nog viermaal werd geseoord. Er was voor deze ontmoeting een flinke be- langstellingde roep die van de Souburgscbe voorhoede uitiging, zal hieraan wel niet vreemd zijn geweest. In de competitie heeft deze ploeg imtoers niet minder dan 165 doelpunten bij- een weten .te garen. Zij, die echter hiervoor zijn gekomen, zullen wel teleurgesteld zijn ge worden, want hun spel viel zeer veel tegen. Wel hadden de Souburgers aardige momenten van samenspel, maar dit was grootendeels zoo doorzichtig, dat de verdediging van de thuis- oluib bijna steeds met succes kon ingrijpen. De achterhoede, die als het zwakste deel was gedoodverfd, speelde daartegenover thans een aardige partij. Onder leiding van scheidsrechter Montaan bijigestaan door zijn collega's Huiibregtse en de Pauw als grensrechters, wordt te half drie aangevangen. Daar de aanvoerder van RCS den toss had gewonnen en het voordeel van zon en lichte wind had gekozen, krijgt Temeu zen den aftrap te doen. Onize stadgenooten verschijnen met een elftal, dat nogal wat af- week van dat van vorige week. De opstel- ling was thans als volgt: doel: J. Dooms; ach ter: v. d. Wege en v,..d. 'Hooft; midden: Kiel, Geensen en v. Pienlbroek; voor: A. Hamelink, Laurens, Hofman, J. Hamelink en Kouwijzer. Ook thans werd door het bestuur van Ter- neuzen de kampioensclub, evenals te Axel het geval was, met een bloemenhulde gecompli- menteerd. INauwelijks aan den gang, krrjgt Terneuzen reeds een comer te nemen. De thuisclu'b is lichtelijk in de meerderheid en het duurt bijna 10 minuten eer RCS tot een aanval kan over- gaan. Het schot van den midrvoor gaat hoog over. Een minuut later is het de rechtsbinnen der gasten, die het doel te hoog zoekt. De Sou- burgers koimen er dan langzamerhand beter in en de thuisclub wordt zelfs op haar doel teruggedrongendit duurt echter niet lang, want na eenige minuten weet zij zich weer los te werken en, de partijen zijn- dan aan elkaar gewaagd. Bij een aanval van Terneuzen gaan twee spelefs gded "dombirieerend op het doel af. De keeper went op het juiste moment den bal tusschen hun weg te pikken en het spel is weer op de andene helft, waar RCS dan een vrije trap krijgt te nemen, waarbij echter ddn van haar sipelars zich in buitenspelpositie bevindt. De Soufburgsche mid'voor zoekt bij een hard schot het doel weer veel te hoog. ROS krijgt dan ook een comer te nemen, waaruit de bal goed voor het doel komt, waar- na de rechtsbinnen inkopt, maar Dooms is op zijn plaats. Wanneer dan eerst Temeuzen tweemaal een comer heeft mogen nemen, moet Dooms, bij een voorzet van rechts, han- delend optreden, wat hij subliem doet. Als bij een aanval van Terneuzen Hofman op doel schiet, komt hij in botsing met een tegenstan der. Het spel moet eenige oogenblikken voor hem worden gestopt. Wel komt hiji terug, maar als hij dan tegen een bal trapt, valt hij weer en verlaat tenslotte het vel'd. 'Hij wordt vervangen door v. Driel, die redhtsibuiten gaat spelen en Kouwijzer midderuvoor. Uit een venijnig schot van den RCS-midVoor, tipt Dooms den bal over de lat. Acht minuten zijn er in de eerste helft nog te spelen, als een schermutseling voor het ROS-doel ontstaat, warbij Temeuzen tweemaal een kans krijgt db te scoren. Men weet hiervan echter geen gebruik te maken. Een paar minuten later pakt de Souburgscbe keeper, bij een op doel geplaatsten bal, finaal er naast; tot zijn geluk gaat het ieder echter naast. Wanneer Dooms, die onder de lat een .goede partij voltolkt, na een comer den bal fraai het veld heeft inge- slagen, en beide voorhoeden nog een vergeef- sche poginig hebben ondemomen, komt dan met blanken stand de rust. De eerste aanval in de tweede helft is voor Temeuzen; het schot van Kouwijizer komt in handen van den keeper. Ongeveer vijf minu ten zijn er verstreken als RCS de kans van den dag krijgt. Als Dooms n.l. een bal stopt, komt hij te vallen en het ieder blijft voor het doel. De RCS-rechtsbinnen heeft maar voor het intirappen, maar mist ertbarmelijk en ten slotte trapt een Temeuzen-verdediger den bal weg. Beide partijen zijn nu vrijwel even sterk. Geensen probeert 't eens van verren afstand, maar vindt den keeper op zijn weg. Een schot van v. Driel komt in het zijnet tereclht. Aan de andere zijde lost de midvoor een vliegend schot, dat over het doel gaat. Geensen, die op de spilplaats geweldig zwoegt, wringt zich op een gegeven moment door de verdediging heen, maar zoekt tenslotte het doel op een vetrkeerde plaats. Bij een Souburgsche aanval staat de roodzwarte verdediging raar te scbutteren, maar de roodwitte aanvallers we ten hiervan geen profijt te trekken. Ongeveer 'n half uur is er gespeeld, als Laurens met een hard schot pech heeft, het wordt n.l. door de paal gekeerd. Terneuzen komt dan weer terug, er ontstaat eenig gewirwar en tenslotte is het Jan Hamelink, die voor Temeuzen de lei ding neemt. 10. Bij een vinnigen ROS-aanval gaat de links- binnen op het doel af, v. d. Wege kan nog juist den bal comer werken. Temeuzen is door het doelpunt zoodanig tot inspiratie getoracht, dat zij als bij tooverslag verre de meerdere van de Souburgers wordt. Tweemaal gaat een schot van Laurens juist langs den verkeerden kant van de paal. Elf minuten zijn er nog te spelen, als uit een voorzet van A. Hamelink de bal bij Jan Hamelink komt en deze, van kortbij, den keeper geen schijn van kans geeft. 20. Drie minuten later kan de Souburgsche keeper een harden schuiver van Laurens niet voldoende stoppen. Jan Hamelink komt toege- stormd en ten derde male doet hij het net trillen. 30. Een minuut later is het weer Jan Hame link, die nu met een prachtig schot de score weet te verhoogen. 40. Soulburg is geheel de kluts kwijt. Als Ter neuzen dan weer eens in goede slagorde naar voren gaat, wordt de bal over de ROS verdedi ging heen gespeeld, Jan Hamelink loopt er achter aan, maar voordat hij hij den bal is, wordt hij zoo unfair tegen den grond gewerkt, dat hij, blijft liggen, hetgeen waarschijnlijk niet door den scheidsrechter wordt opigemerkt, want deze laat het spel doorgaan. 'Hamelink moet tenslotte het veld verlaten; v. Pienbroek gaat in de voorhoede en Geensen jr. komt de ploeg volmaken. Twee minuten voor het einde moet de Souburgsche keeper nogmaals vis- schen, als, na een voorzet van A". Hamelink, v. Pienbroek den bal fraai over hem heen in het doel kopt. 50. Met dezen stand wordt spoedig daarna het einde aangekondigd. .'Zooals reeds gezagd, is door deze overwin ning voor Temeuzen de kans op behoud van bet Tweede Klasserschap niet geheel verkeken. Wel wachten haar nog twee zware wedstrij den, maar strijdende met het elan en dezelfde taktiek als in het laatste kwartier gisteren, hebben wij goeden moed. De stand is als volgt: doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Temeuzen 2 1—1 2 6—2 Axel 2 1 1 2 4—4 ROS 2 1—1 2 3—7 Zeeuvvsche Voetbalbond. De Terneuzensche Boys hebben volkomen aan de verwachting beantwoord, want zij wisten te Oostburg het tweede elftal van de club van dien naam met 03 er onder te houden. De reserves van Hulst moesten eveneens de gasten met de eer naar huis laten gaan, want Schoondijke won met 13. HJ. ONS TWAALFUURTJE. door MARTINE WITTOP KCKNLNG. Uit den aard der zaak mag ons ,,twaalf- uurtje" wat omvangrijker zijn dan ons ont- ibijt. De ochtenduren, die deize twee maaltijden soheiden, behooren voor de meeste menschen tot de best besteede van den dag, en het werk, dat in dien tijd is verricht, geeft een zeker recht op aanvulling van de verloren krachten. Verder moet de thans op te nemen hoeveel- heid voedsel voldoende waarborg geven om ons ook gedurende de nog volgende werkuren be- hoorlijk van energie te voorzien. Beschouwen we dus dit z.g. trweede ont- bijt" als een iets uitgebreider editie van den eersten maaltijd, dan zou die uitbreidiug in de eerste plaats gevonden kunnen worden in de vermeerdering van het aantal boterhammen; ze zou echter ook bereikt kunnen worden door naast de boterhammen nog iets anders op tafel te brengen; op koude dagen b.v. een warm hapje, 's zomers de een of andere sla. Als luxe behoeven zulke schoteltjes heusch niet te worden beschouwd; het warme hapje kan een restje opgewarmde stamppot van den vorigen maaltijd zijn of een kopje soep van dezelfde herkomst; ook wel een portie gebakken aardappelen of wat aardappelpuree, die beide met weinig moeite en kosten van overgeschoten aardappelen zijn te beri'den. En wat de slaatjes betreft, ook die kunnen be- staan uit overgebleven koude aardappelen en groente (slaboonen, worteltjes, doperwtjes), aangemaakt met wat olie en azijn £of citroen). Ontbreken dergelijke restjes, dan stellen ge- raspte rauwe biet of winterwortel, in plakjes gesneden rauwe worteltjes, komkommers of tomaat, een kropje sla enz. enz. ons in staat om toch vlug een smakelijk koud schoteltje voor de koffietafel in orde te maken. IHeb ik hier misschien in de eerste plaats Uwe aandacht gervestigd op het ,,smakelijke" van de lunch, mijn keus was toch z66 inge- richt, dat ze tegehjkertijd rekening hield met de voedingswaafde; immers, de bepaalde eischen omtrent het gehalte aan voedings- stoffen, die den vorigen keer bij de samen- stelling van het ontbijt naar voren werden gebracht, moeten ook hier gelden, en juist de betrekkelijk groote afwisselinig, die ik U voor ons tweede ontbijt voorstelde, geeft de beste kans om aan alle eischen te voldoen. Hoe ziet nu, als we die eischen in toepas- sing brengen, onze koffietafel er ongeveer uit? Er is ten eerste brood en natuurlijk wordt daarbij ook het ongebuilde^brood weer niet vergeten! Verder is er footer. Vrijwel onmisfoaar in het dejeuner is ook de k a a s. Maar denkt U er aan, dat eentoo- nigheid vaak leidt tot mindere waardeering en richt U het dus z66 in, dat de vele verschil lende soorten van onze baroemde Hollandsche zuivelproducten afwisselend een beurt krijgen. Geeft U ook de kaas niet altijd als een plakje op de boterham, maar mengt U ze eens geraspt of fijn gesneden door het opge warmde restje stamppot, door 4e aardappe!- purde of door de gebakken aardappelen (juist even voordat ze de koekenpan verlaten)tien tegen edn, dat U met zdo'n smakelijk en tege- lijk voedizaam nieuwigheidje succes zult heb ben. (Het kopje soep, dat ik U daareven noemde als den van de mogelijkheden om zelfs een eenvoudige lunch aantrekkelijk te maken, kan heel simp el zijn oonsprong ontleenen aan een restje stamppot of aardappelpurde, te klein, om „als zoodanig" nog eens op tafel te verschijnen. We verdunnen het dan tijdens het opwarmen geleidelijk met zooveel melk, dat het de gewone dikte van een gebonden soep heeft bereikt, we laten het even door- kokenen ons hapje hutspot, kool-, uien- of koolraapstamppot is herschapen in een smakelijk (en ook voedzaam!) soepje. Zou de grondstof uit enkel aardappelpurde bestaan, dan kan de smaak worden verhoogd door op het laatst wat gehakte peterselie er door te roeren, al of niet in combinatie met wat ge- raspte kaas. Natuurlijk kan ik hier niet uitweiden over alle mogelijkheden, die onze koffietafel ver der nog ten dienste staan: allerlei overbeken- de boterhambelegsels kunnen er beurtelings een plaatsje vinden; het leek mij alleen niet onbelangrijk, om U juist een paar niet al- gemeen bekende wenken te geven. Tot slot moeten we nog vermelden, wat bij de boterham zal worden gedronken. 'Door de kinderen (tot minstens 16 jaar) in eik geval melk. 's Zooners kan misschien karnemelk daarvoor in de plaats treden, terwijl in den winter de beker koude melk vervangen kan worden door 6f warme melk of niet te sterke melkchocolade, een drank, die ook bij de volwassenen tegenwoordig sterk concurreert met de anders gebruikelijke koffie en die uit een oogpunt van voedings- wiaarde (door de ruimere hoeveelheid melk) zelfs hooger staat. Wie na het nuttigen van een op deze wijze venzorgd twaalfuurtje weer aan 't werk gaat, die zal het gewoonlijk wel tot aan het mid- dagimaal kunnen uithouden; alleen bij een zeer laat etensuur zal het gewenscht zijn am tusschentijds (om 4 uur b.v.) een kleinigheid te gebruiken: een besohuit of een sneetje roggeforood met kaas, een vrucht, in elk ge val iets, wat den eetlust voor den warmen maaltijd niet bederft. lOver de samenstelling van dat warme middagmaal spreken we een volgende keer.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2