No. 1 VAN LIJST 6 Vrijzinnig Nederland Mr. V. J. OUD ZWANENBERG d stemt Hoofdpijn, Kiespijn Sport Minister van Financien No. 1 van Lijst 6 maakt wat smaakt! D. H. ROODHUYZEN 8. Co. uv. MAKELAARS KLOOSTERZANDE. SELZAETE. VOETBAL. OPENBARE VERGADERING HERV. GEREF. STAATSPARTIJ SLUISKIL. AXEL. - °-«-& ZAAMSLAG. SAS VAN GENT. TOhWl ZWANENBERG YdX sorgt ervoor, dat zijn ham de reputatie van een overheerlij ke delicatesse behoudt. U proe'ft, dat het iets aparts is. Het- zelfde geldt voor alle Zwanenberg's vleeschwaren. Mjfiij, SUIKER RUBBER KOFFIE per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. HKk HUBBtR KOfTO. CACAO. KATOEH AUX CfiAMEN Q(I IB BU VAN LONDtH UVERPOOi. Nftir IOU. OOCACO MNMPSa W OAM 2a TaWooa Ha SOOI2JW1 AMSTEEDASUC Baan NA l TaM 10012' Iiln i ill CMHOt aaolUtllAH Agent L. Sandee Nieuwdorp. Tel. 24 (Ingez. Med> Daartoe zouden verschillende films in ver- band met dat product worden vertoond, eerst die, we Ike doen zien wat men met dat pro duct kan doen, terwijl verder, omdat met iedereen in de gelegenheid is persoonlijk een kijkje te gaan nemen in de fabriek waar bet product gemaakt wordt, de opgekomenen in den geest daarbeen zouden worden gevperd en door de film de bedrijvigbeid in de fabriek en bet bouwen van de auto's aan ben zou worden vertoond. De verscbillende filmafdeelingen werden telkens door den beer Frank met een toelich- tena woord ingeleid. De eerste film liet aan bet oog voorbijigaan een wonderscboon deel van een berglandscbap in de Vereenigde Staten, om vervolgens een betrouwbaarbeidsrit van Fordwagens te laten zien, waarbij verscbillende zeer sterke bellin- gen naar de booge bergen werden beklommen en met veel gemak zeer scberpe bocbten op de wegen langs de bergen werden genomen. 4Cen tweede film liet zien bet gemak van bet gebruik van Fordvracbtwagens voor bet vervoeren van door een excavateur uitgegra- ven grond. Deze vrachtauto's, die automa ta,ch kunnen kippen, voor uitstorting van de lading, geven aan de graafmacbine gelegen heid zich voortdurend te verplaatsen, betgeen gemakkelijker gaat dan wanneer de grond in spoorwagons moet worden uitgestort. Een derde film deed de sierlijkheid en ele gance aanscbouwen van de Lincbln-Zephir, een product, voor auto-gebruikers om van te watertanden. Na eene pauze werd voor afwisseling ver toond de klucbt „Bouw zelf uw buis", die een onbedaarlijk lacbsucces oogstte. Daarop volg- de een film van de vervaardiging der Ford- auto's in de fabriek te Detroit. Eerst kreeg men een kijkje op de eerste auto van Ford en de scbamele werkplaats waar deze werd ge- bouwd, om daarop gevoerd te worden naar bet macbtige moderne bedrijf, waar tbans per dag 5000 worden gebouwd. Men moet be- wondering bebben voor bet genie, dat deze fabriek beeft weten te sticbten en bet bedrijf op bet tegenwoordige peil beeft weten te organiseeren. De beer Frank deed de beteekenis daarvan wel door bet opsommen van enkele cijfers tot ons doordringen. De auto's worden opgesteld op een steeds doorgaanden band. Deze metbode beeft ten doel, te voorkomen dat de monteurs veel tijd moeten doorbrengen met been en weer loopen voor bet balen van on- derdeelen. Qp elk punt aan den loopenden band zijn voorbanden de onderdeelen die noo- dig zijn als de in aanbouw zijnde auto op dat punt gekomen is. Docb dat die verzorging beel wat vereiscbt laat zicb denken, als men na- gaat boeveel onderdeelen in een auto verwerkt zijn en dat men die daar elken dag noodig beeft vermenigvuldigd met 5000. Die onder deelen moeten ook te voren alle op kwaliteit en maat worden gecontroleerd. Het is daar- om voor de bezitters van Fordauto's ook een voordeel, dat ze bij de vertegenwoordigers, als bet noodig is, steeds alle onderdeelen geheel ter vervanging van een versleten of stuk ge- raakt onderdeel kunnen verwisselen. Op deze falbricagefilm wordt in een kort oogenblik eigenlijk voor iemand die iets van de bijzonderbeden zou willen weten te veel vertoond. Alleen zij die bet werk in de fabriek zelf bebben gezien, zullen daarvan nog iets tolijvends meedragen. Overigens gaat bet te ■druk aan bet oog voorbij. Ten slotte worden, als fantasiefilm, ver toond de verscbillende onderdeelen van de auto, die stuk voor stuk by elkaar komen, om ten slotte de auto kant en klaar te vormen. Een algemeen applaus was aan bet eind van den avond de dank voor den vertooner. Indien bet entbousiasme voor aanstaande koopers van een auto daarvan evenredig is, staat den beer Boone een groote drukte te wacbten. MINISTER SLINGENBERG HEEFT NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN MECKLENBURG BEZOCHT. De minster van sociale zaken, mr. H. Slin- genberg, is Zaterdagavond teruggekeerd van de reis, die bij met eenige hoofdambtenaren naar Duitschland beeft gemaakt. Gedurende zijn reis, beeft de minister o.a. een bezoek gebracbt aan een aantal Neder- landscbe artbeiders, die in Mecklenburg als landarbeider werkzaam zijn. Deze arbeiders, afkomstig uit Zeeuwscb-Vlaanderen, onder wie 2 gebuwden die bun vrouwen badden mee- genomen, bebben uitvoerige mededeelingen aan den minister gedaan, omtrent bun erva- ringen ter plaatse opgedaan. De voeding, alsmede de woning, waarin deze arbeiders gehuisvest zijn, werd door alien zonder voor- behaud in orde bevonden. De loonen waren zoodanig, dat dr. Kapma, de Nederlandscbe rijksconsulent voor de ar- beidsbemiddeling in Duitschland, een niet on- belangrijk bedrag aan overgespaarde gelden van hen in ontvangst kon nemen. Deze gelden worden via de clearing naar Nederland over- gemaakt en te hunner vrije bescbikking ge- steld. De betrokken arbeiders badden gelegenheid enkele wenscben naar voren te brengen. Deze wenschen werden door den minister besproken met den bedrijfsleider van den werkgever, die op grond van de omstandigheid,dat hij over de arbeidsprestatie van de arbeiders volkomen tevreden was, terstond bereid was, de wen schen in te willigen. Het bleek den minister, dat er in de land- bouwbedrijven in Duitschland nog groote be- hoefte bestaat in 't bijzonder aan goede mel- ker en paardeknecbten. VERDIENSTEUJK OPTREDEN VAN DE VLISSINGSOHE TRANSPORTOOLONNE VAN HET ROODE KRUIS. Men schrijft aan de Vliss. Crt.: Maandagavond omstreeks 11 uur bad een aanrijding plaats in de gemeente Hoogerbeide bij Woensdrecbt. Een fietser werd zoodanig door een auto aangereden dat bij een hersenscbudding en eenige verwondingen opliep. De Vlissingsche Transportcolonne van bet Roode Kruis, welke juist met 2 autobussen deze plaats passeerde, verleende eerste hulp. Hier werd door de Roode Kruis-leden al bet mogelijke gedaan o.a. maatregelen getroffen voor het naderende verkeer, notitie's gemaakt van het ongeval zelf, een jas werd voor den patient disponibel gesteld, verband werd aan- gelegd enz. en vervolgens werd de patient den plotseling gewekt werd door een gillende vrouwenstem, die in de richting van het cen- trixn uit alle macht den alarmkreet „ibrand!" „)brand! door den donkeren nacbt langs den dijk slingerde. In den doftfen roes 'van den eersten slaap meende hij eerst, dat eenige late feestgangers van de Selzaetsche kermis op ietwat luidruch- tige wijze uiting wilder, geven aan de door vele ,,ibokskss opgewekte gemoedsstemiming. Maar toen bij klaar wakker was, hoorde hij den duidelijken alanmkreet en sprong bet bed uit om na haastige aankleeding reeds bij bet openen der voordeur te constateeren, dat de ioode haan op het dak der fabriek kraaide. De portier van de fabriek bad intusscben een der brandweerlieden opgeroepen en hem bekend gemaakt wat er vlak in de nabijheid van zijn portiersloge aan de band was. Onze branidweerman, in plaats van zijn col- lega's te verwittigen, spoedde zich eerst in de richting van de onheilsplaats, zoodat er nog geruimen tijd voorbijging, eer de alarmtrom geroerd werd. De noodkreten der vrouw hadden ondertus- scben reeds velen op de been gebracbt en zoo kwaim dan ook eemigen tijd later de motor- spuit op het tooneel van den brand aan Kort nadien verschenen verscbillende an- dere brandspuiten: die van de suikerfabriek, de glasfabriek, van Westdorpe en Ter Neuzen! Aan deize laatste is het vooral te danken, dat men het vuur, dat nogal sterk aangewak'kera werd door den opstekepden wind, spoedig beeft kunnen meester worden. Ook van de waterleiding beeft men een nut- tig gebruik kunnen maken, om de belendende gelbouwen te beschermen. Over de prestaties van onze brandspuit is de pujblieke opinie evenwel maar slecbt te spreken. Ligt bet aan de spuit of is de orga- nisatie niet in orde? Iemand, die tot de brandweer behoort en wien deze vraag werd voorgelegd, vatte zijn oordeel in het kort aldus samen: De spuit, al- hoewel niet van de sterkste soort, is g'oed, )naar de routine, die bij een plotseling opko- mend gevaar zoo'n groote rol speelt, ont- breekt. Dit is nu reeds de derde maal, dat wij, bjj een brand zoo'n poover figuur maken. Nu is dit niet in orde, dan staan we weer tegenoyer een andere tegenslag. Vroeger was alies tip-top, maar nu is 't telkens hommeles. Aan wien dan dien ellendigen gang van zaken te wijten is? Op een dergelijke vraag onthoudt men zich van anitwoord. Een goed verstaander heeft eohter aan een half woord genoeg. We zullen op de zaak niet verder in- gaan, maar nu de zwakke plek is aangewezen, mogen we hopen, dat er van bevoegde zijde eens de noodige aandacht gesdhonken worde aan een degelijke reorganisatie van ons brand- bluschwezen, opdat we bij voorkomende gele- genbeden niet telkens voor bet ergelijke feit kcmen te staan, dat dit niet beantiwoordt aan de diensten, die er redelijkerwijZe van ver- wacht mogen worden. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Boeder. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Ingez. Med.) Onder zeer ongunstige weersomstandig- beden werd alihier Zaterdagmorgen de jaarlijk- scbe stamboekkeuring voor merrien gehouden. In bet keurstamboek werden 31 merrien opge- nomen, waaronder zeer goede. Slechts 8 mer rien konden niet worden opgenomen, terwijl 12 merrien niet waren verschenen. De goedgekeurden zijn: Lena v. b. Waterhof van Tb. de Kookv. d. Bulck te KloosterzandeJacoba de Louisa, van A. L. StallaertlElias te Kloosterzande; Mirza, van Gijsbr. de Waal te Ossenisse; Doro thy de Cambron, van E. G. M. de Waal te Ossenisse; Meta en Barra beiden van J. D. J. de Waal te Ossenisse; Kikine de Taverne, van J. F. Stallaert te Graauw; Judith van L. Bruggeman te Graauw; Vera, van F. Borm te Boschkapelle; Thea en Martha, beiden van Th. BaeckeVervaet van Boschkapelle; Cop- pdlia, van Jules Stallaert te Lamswaarde; Floriena, van Adr. Kuijpers te Hengstdijk; Ladie, van Ed. C. van Esbroeck te Hengstdijk; Irma, Bertha en Paula, alle drie van L. A. C. van Esbroeck te Hengstdijk; Flavia, van H. Sohelfhout te Hengstdijk; Claironie, van A. D. H. Verscbueren te Hengstdijk; Clara en Mina, beiden van de wed. Ed. Verscbueren te Hengstdijk; Clarisse, van de Wed. Job. van Esbroeck te Stoppeldij-k; Fleurine, van Jos. A. P. Adriaansens te Stoppeldijk; Mirza en Julma, beiden van Rene Comelissens te Ter- Hole; Trui, van C. M. Th. Vereecken te Lams waarde; Mariette, van Adr. van Dorsselaer te Kuitaart; Rozalina, van Alph. de Nijs te Kloosterzande; Louise, van P. J. de Maat Cammaert te Lamswaarde; Filia, van L. J. van Damme te Lamswaarde; Berthine, van Alouis Menu te Groenendijik. Smokkelaar aangehouden. Op den Dendermondschen steeniweg te St. Amandstoerg is aangehouden zekere T. Creve, wonende te Wlaohtebeke, welke op een auto 7 kalveren vervoerde zonder de vereischte be- schedden. UITSLAGEN VAN DE PINKSTERDAGEN. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Na de gedurende de Pinksterdagen gespeel- de wedstrijden is er eenige teekening gekomen in den stand van de 5 clubs die ojm het kam pioenschap van Nederland strijden, d.w.z. twee clubs zijn reeds definitief uitgeschakeld en de derde is zoo goed als kansloos geworden. Over blijiven alleen nog Ajax en Feijenoord, waar- van Ajax met een voorsprong van 2 punten de beste kansan beeft. IDe Noordelijike kampioen Be Quick heeft na een zwaren strijd te Amsterdam tegen Ajax de beide punten moeten achterlaten, want de uitslag werd. 21. De Oostelijke kampioen had op haar uitwedstrijd tegen Feijenoord even- min succes, daar de Rotterdammers kans za- gen Go Ahead met 20 er onder te houdem. De eindspurt van Ajax en Feijenoord belooft dus wel spannend te worden, daar Feijenoord in haar eerste ontmoeting Ajax op overtui- gende wijze de nederlaag deed ondergaan en er dus wel eenige aanleiding kan bestaan cim een tweede overwinning van de Rotterdam mers op de hoofdstedelingen te verwachten, tengevolge waarvan beide clubs met een gelijk aantal punten zouden eindigen en er dan een beslissingswedstrijd zou moeten komen. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnit. v.t. Ajax 6 5 1 10 1510 Feijenoord 6 4 2 8 157 Be Quick 6 3 3 6 10—12 Go Ahead 6 2 4 4 7—9 BSV 6 1—5 2 10—19 de sleepboot Dordrecht is vlot gesleept. Oogen- schijnlijk heeft het scblp geen schade bekomen en de reis is dan ook voortgezet. CURSUS IN GARNEEREN, OPMAKEN VAN VLEESCH EN BEREIDEN VAN VLEESCHWAREN. In vele bladen is dezer dagen, met als oor- sprong het ,,D. van Z." een bericbt verspreid, da.t ,,door den Minister (is) goedgekeurd, dat er te Ter Neuzen een slagersvakschool komt voor Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcberen en Zuid-Beveland". Om dit tot zijn ware praporties terug te brengen melden wij, dat bij Kon. besluit van 11 Maart 1937, no. 32, gezien het verzoek tot suibsidieering krach- tens de Nijverheidsonderwijswet ten behoeve van een cursus in garneeren, opmaken van vleesch en bereiden van vleeschwaren voor slagers, slagerskneohts en slagersleerlingen, uitgaande van den Zeeuwsch-Vlaamschen Sla- gersbond,.gevestigd te Ter Neuzen, op de voordracbt van den Minister van On- derwijs, Kunsten en Wetenschappen, overwegende, dat de behoefte aan den voor- noemden cursus voldoende gebleken is, om de aan de subsidieering verbonden verhooging van de Rijksuitgaven tbans te rechtvaardigen, gelet op art. 25, tweede lid, van de Nijver heidsonderwijswet, is goedgevonden en verstaan: de oprichting en instandhouding van den ii> den aanhef dezes genoemden cursus goed te keuren. IHieruit blijkt dus, dat er geen sprake is van „een slagersvakschool"', doch alleen van ,,cur- sussen", zooals deze reeds enkele malen van- wege den Zeeuwsch-Vlaamschen Slagersbond, de laatste maal door een comite uit de leden van dien bond, alhier zijn gegeven. Voor de Herv. Geref. Staatspartij sprak gis- teravond in „Emmanuel" Ds. A. C. G. den Hertog, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, met het onderwerp: „Onze houding bij de a.s. verkiezingen". Deze bijeenkomst, die matig bezocht was, werd op de gabruikelijke wijze geopend, waar- na het woord was aan Ds. den 'Hertog. Spr. nam als uitgangspunt voor z'n rede Jer. 2 vers 11 en 13. Wat daar geschreven staat van het volk van Israel, is volgens spreker ook van toepassing op bet Nederlandscbe volk. Wanneer we terugb'likken in de historie van ons vaderland, blijkt daaruit duidelijk, dat we getooren zijn uit den strijd om het woord van God. „W|rj zijn gelboren uit den strijd tegen de Spaansche overheersching", roept spr. uit. Hoaveel martelaren zijn er niet gevallen in dien strijd? 'En nog denkt Rome er niet an- ders over. Nog nimmer heeft men van die zijde getoond, dat men zicb schaamde voor deze gruweldaden. Er zijn er zelfs die zeg- gen, dat ze wortelen op een wortel des geloofs. De Katholieken met de liberalen bebben de bij- bel van de openbare school geweerd. Ook moet spr. afkeuren dat er jaarlijks 10 millioen wordt uitlbetaald aan kloosterling-onderwijzers, ter wijl er zooveel Katholieke onderwijzers zijn die geen betrekking kunnen krijgen. In Belgie, dat een Katboliek land is, krijgen ze slechts de helft uitbetaald, terwijl ze in ons land bet voile pond ontvangen. De H.G.S. wil een christelijke politiek, gegrond niet op een 'pien- scbelijk gesc'hrift, maar op Gods woord. Zoo- lang een volk Gods wet onderhoudt, zal het zoo'n volk wel gaan, maar indien niet, dan is dat volk rijp voor de revolutie. In deze dagen wordt er veel gesproken over de diepere be- ginselen, maar nooit wordt er gezegd wat dat zijn. Spr. is God dankbaar dat we in deze dagen Dr. Colijn helWben. De H.GjS. heeft het minis- terie Colijn gesteund in alle dingen die recbt en billijk waren. Dat er voedsel vernietigd is, kan spr. niet goedkeuren, boewel bij het ook niet goedlvindt, dat Ds. Kersten er steeds weer den mond over vol beeft. Tenslotte wijdt Ds. den Hertog nog een woord aan de Nederlandscb Hervormde kerk. De afscheiding van 1834 is volgens hem nog te ibegrijpen, daar er toen toestanden in de kerk beerschten, die niet deugden. Over de dolean- tie wil hij geen scherp oordeel vellen. Wel is het hem opgevallen, dat zij, die de kerk toen verlieten, het eerst art. 36 der Geloofsbelijde- nis het hart hefbben uitgesneden. Spr. herin- nert er aan, hoe Dr. Kuijper in z'n eerste tijd waarschuwde tegen het samengaan met Rome. Nu werkem Rome en de afscheiding samen en zoeken de invloed en de baantjes. In Hilversum dat overwegend Protestant is, heeft men een Katholieke burgemeester. Het gaat bij spr. niet tegen de menschen, maar hij raioet zich stellen tegen de steeds voortschrijidende invloed, die deze Internationale macht op ons land heeft. Spr. boopt vurig, dat onze oogen geopend mochten worden voor het gevaar dat van die zijde drelgt. Na deze rede werd gelegenheid gegeven om vragen te stellen, waarvan door een der aan- wezigen gebruik werd gemaakt. Ds. den Her tog sloot dezen avond met gebed. FORD-FILM-AV OND. Gisteravond waren in bet Luxor-Theater" alhier bijeen een groot aantal gasten van den Ford-Dealer, den beer L. Boone, te Ter Neu zen, als genoodigden voor bet bijwonen van een filmvoorstelling gearrangeerd door de Fordbedrijven. 'Na een kort welkomstwoord, gaf de heer Boone bet woord aan den beer Frank, pro pagandist der Fordmaatscbappij, die in de eerste plaats een uiteenzetting gaf van het doel van dezen avond: belangstelling wekken voor bet Fordproduct. naar een der woningen in de buurt vervoerd. Na afloop van dit alies kwamen een kom- mies en een veldwachter ter plaatse, die de Roode Kruis-leden dank brachten met de woorden: ,,Doorloopen, jullie hebt hier niets te maken". TRAGISCH. Naar de Vliss. Crt. vemeemt heeft Zater- dag j.l. des namiddags na aankomst der mail- boot een der opvarenden zioh over boord ge- worpen. Qp bet geroep „man over boord" kwamen velen toeloopen en werd direct een reddingboei den drenkeling toegeworpen, die door hem gegrepen werd, waarna bij weer bin- nen boord is gehaald. Daar de boot met ruim 700 passagiers was binnengekomen en er veel drukte heerschte, gaf het gebeurde een groote consternatie, te meer, daar de drenkeling, na van droge kleeren te zijn voorzien, door de recherche is aangehouden en naar bet bureau van politie is overgebracht ter beschikking van den Commissaris. Toen Vrijdagnamiddag omstreeks half 2 uur eenige werklieden per rijwiel uit de rich ting Axelsohe Sassing naar bun werk te Sluis- kil reden, zagen zij, in den rietkant langs het zijkanaal een lijk liggen. Te Sluiskil gekomen werd de rijkspolitJie verwittigd, waarop de commandant der brigade marechaussee de noodige maatregelen nam. Ter plaatse geko men bleek het gevonden lijk dat te zijn van den 62jarigen schoenmaker A. A. van den Bos, wonende te Sluiskil. Deze was te 1 uur per rijwiel van buis vertrokken om te Axel leder te halen. Dr. Bom, welke iiet lijk onderzocht, constateerde dat de man door een hartver- lamming was getroffen. Hij is daarop ter zijde van den weg langs den kanaaloever gevallen. De V.V.V.-feestelijkheden. De alom venmaarde Kozakken hebben Maandag hier ter plaatse als remplacement van de vroegere harddraverijen andermaal een kleine 3000 toeschouwers in een middag- en avondvertooning, van hun topprestaties op bun vurige rossen doen genieten. De concurrentie die ditmaal des middags bestond in de duizen- den trekkende voetlbaljwedstrijd was wel eenigszins voelbaar, doch is niet van dien aard gefweest, dat de organisatoren er een groot na- deelig saldo door zullen boeken. De avondver tooning was, in tegenstelling tot de middag- voorstelling, matig bezocht, hetgeen zich door de kilheid op dit open tei;rem liet verklaren, docb dat ook wel zijn oorzaak zal gevonden hebben in de amusementsgelegenheden in de stad, waar de jeugd zich allerwege met dans- muziek kon venmaken. Alies liep organisatorisch uitstekend van stapel en de V.V.V.-ers mogen weer met vreugd en voldoening op hun werk terugzien. Wij meenen vamwege de analogiteit van het pro- gramma aan dat van een vorig optreden dit maal met dit toeknopt verslag der phenomenale prestaties van dit keurkorps ruiters-acroba- ten te kunnen volstaan. IVenmelden iwij tenslotte dat na afloop van de groote sportevenementen van dezen dag de geweldige drukte in de stad tot een maximum werd opgevoerd en de neringdoenden een has ten dag, helbben gemaakt door deze tot het mididernachtelijik uur durende levendigheid, die tegen dien tijd natuurlijk door de gedurig ver- trekkende vreemdelingen zichtbaar was ver- minderd. Van wanklanken was geen sprake en de po litie bad een gemakkelijke taak. De V.V.V. baankoers. Ook Dinsdag is voor V.V.V. een succes ge worden, want velen waren opgekomen om de 30 wegrenners gade te slaan, die in een par- cours van 100 K.M. den strijd aanlbonden. Verscbillende renners hebben ecbter den tocht niet kunnen volbrengen, hetgeen niet te verwonderen was, gezien den slechten toe- stand van enkele wegsgedeelten. De aankomst van de 12 overgeblevenen was als volgt: 1. M. Clantier, Londerzeel, 630 frs.; 2. F. Paudels, Kieldrecht, 540 frs.; 3. K. v. Stiche- len, Humibeek, 450 frs.; 4. B. Francken, Hulst, 360 frs.; 5. H. Schellens, Lier, 270 frs.; 6. A. .ruE BOND UZlNNto ovet d. Oli«- pOS" Dit de Groote, Brasschaert, 180 frs.; 7. R. v. Hove, Koewacht, 180 frs.; 8. Th. v. d. Veegaerte, Ertvelde, 90 frs.; 9. A. van Laacke, Maria- kerke 90 frs.; 10 J. van Swebn, St. Nicolaas, 45 frs.; 11. O. de Laat, Borsschen, 45 frs.; 12. W. Buijzen, Hoeven, 45 frs. Aan dien Sassingsche amateurs Seijs, die eveneens de koers bad volbracht, werd een bloemstuk en een geldsbedrag als troostprijs uitgereikt. Na afloop werden door den Edelachtib. heer Burgemeester, tevens eere-voorzitter van V.V.V. in het lokaal van Jan van Gies aan het station met eenige toepasselijke en zeer spor- tierve woorden de verschillende prijzen uitge reikt, waar de voorzitter van V.V.V. tenslotte voor diankte, terwijl door den heer Baert uit Sas van Gent eveneens nog bartelijke woorden werden gesproken. Des avonds trad op de kiosk op het Markt- plein de mandharmonieaclub Bravo" van Ter Neuzen op met een populair en zeer gevarteerd programma. Ondanks bet tamelijk kille weder woonden vele honderden tot het laatst deze uitvoering bij, die blijkens het groote applaus bij elk der nummers, ten zeerste in de smaak bleek te vallen. Daarmede behoorden alzoo de Pinksterda gen weer tot bet verleden. Verbeteringen. De verbeteringen die de uitvoering van de verscbillende werkzaamheden, die bier en in de omgeving reeds zijn voltooid, heeft tot ge- volg gebad dat landerijen en vlieten die ge- woonlijk des winters onder water kwamen te staan, tbans zijn droog gebleven, terwijl dit temeer opvalt omdat een langdurige regenval is vooraf gegaan. Ook door deze werkzaamheden is een rui- mere doorrit verkregen in den dijk, gelegen tusscben de polders Zaamslag en Catharina, terwijl de weggenomen grond is gebruikt voor aanvulling van de Beoostenblijscbekreek al- daar gelegen, waardoor den weg bij die kreek is verbreed geworden. Herstellend,e. Het.zoontje van den heer J. Haak is ook dezer dagen uit het ziekenhuis te Ter Neuzen in de ouderlijke woning teruggekeerd. Of- schoon hij nog eenige weken Ipiiselijke verple- ging behoeft, is hem een volkomen herstel verzekerd, evenals dte twee kinderen van den heer D., die onlangs samen bet lot troffen om door een auto uit Axel in den Axelschenweg werden aangereden. Brand. Een paar dagen geleden brak brand uit in een der bedden in de woning van den werk- man W. W. in de Achterstraat alhier. Door spoedige blussching, ook met toegeschoten hulp van anderen, wist men den brand spoe- (Jig te stuiten. Het bed met toebehooren werd een prooi der vlammen terwijl een kast erg werd beschadigd. Verzekering dekt de schade terwijl de oorzaak onbekend is. Plotseling overleden. Maandagavond 1.1. toen de 80-jarige J. HamelinkUzebaart van een uitstapje in buis terugkeerde en iets later als naar gewoonte te bed ging, gaf hij opeens een gil, zakte ineen en bleek hij te zijn overleden. Fabrieksbrand. In den nacht van Pinkster-Zondag op Maan dag heeft het vuur een gedeelte van de Stijf- sei- en Glucosefabriek aangegrepen en aan- zienlijke schade veroorzaakt. Het gebouw, waarin meerdere kiembakken met mais zijn opgesteld, is de prooi van de vlamtaen geworden. De brand moet naar beweerd wordt, ont- staan zijn door broeiing in een partij zakken. Door spoedig toegeschoten hulp van ver scbillende brandspuiten is men er in mogen gelukken den brand tot een enkel gebouw te beperken. Tot zoover de nuchtere feiten, zoo als van buitenaf is waar te nemen. Iemand dieht in de buurt van de fabriek wonende vertelt, hoe hij tegen een uur of half Ingez. Med. (Ingez. Med.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2