Sport HOEK. VOETBAL WIELRENNEN. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. RHEUMATISOHE FUN IN ALLE GEWRICHTEN, Gezondheid thans geheel hersteld. „Ik had rheumatische pijnen in elk ge- wricht. Dit dnurde zoo 13 weken. Toen raadd-2 men mij om Kruschen Salts eens te proteeren en voordat ik mijn tweede flacon op had, was ik reeds in staat om mijn dagelijksche gewone plichten te vervullen. Kruschen Salts heeft mij absoluut van de pijn afgeholpen". Mevr. I. D. Rheumatiische toestanden zijn meestal een gevolg van een ophooping van urinezuur in het lichaam, Kruschen Salts heeft de kracht om het gevaarlijk urinezuur, dat zich vastzet en ondragelijke pijnen veroorzaakt, op te lossen en langs de natuurlijke kanalen uit het lichaam te verwijderen. De „dagelijksche dosis" Kruschen zal Uiw lichaam voor goed vrrj houden van alle kiwaadaardige afvalstof- fen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0.75 en 1.60 per flacon. Det op, dat op het etoiket op de flesch, zoowal als op de buitenverpak- king de naam Rowntree Handels Mij., Am sterdam, voorkomt. Adv. BESLAG OPGEHEVEN. Het beslag op het Zuidslavische stoomschip iPlavnik, dat op 2 Mei op de Noordzee in aan- varing is geweest met het Engelsche stoom schip Alecto, welke laatste schip is gezonken, is opgeheven, nadat de reederij een waanborg- som had gestort. v De Plavnik zou van Vlissingen naar Rotter dam vertrekken, om daar in een droogdok te worden opgenomen voor het instellen van een onderzoek naar de opgeloopen schade. Concert. De zangvereeniging ..Crescendo" alhier herdenkt a.s. Zaterdag 15 Mei haar 20-jarig besta.au. Ofschoon in den loop van den zomer dit jubileum op luisterijke wijze zal gevierd wor den door het houden van een zangconcours, meende het bestuur goed te doen, den offi- cieelen datum toch niet onopgemerkt te laten voorfoij gaan. In samenwerking met de muziekvereeniging ,,Elk naar zijn krachten" zal a.s. Zaterdag te 7 uur een concert op de muziektent worden gegeven. Programma. ,,Elk naar izijn krachten". 1 Feestmarsoh. v. d. Glas. 2. La grotte des Fees Fantaisie. Sh. et A. Doyen. 3. Doornroosje's Bruidsvaart. Max Rhode. Arr. A. Dreissen. 4. Prague, pas-redouble. A. Delbecq. Crescendo". a. Bondslied. b. Bruidsvaart in Hardanger. c. Bede voor het Vaderland. d. Baas Teun de Timmerman. Kinderkoor. a. Bondslied. b. 't Angeluslied. c. Lentefee. d. Patriottenlied. ,,Elk naar zijn krachten". 5. Marche Cessiene. Robert Martin. 6. An der Schonen blauen Donau, wals. J. Straus. Arr. H. Kliment. 7. Heinzelmannchen wachtparade. Noack. 8. Bazarmars. A. Schirris. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. Kon. Ned. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Zoowel op den eersten als op den tweeden Pinksterdag heeft er slechts een wedstrijd om het landskampioensdhap plaats. Be Quick, de Noordelijke kampioen gaat allereerst naar de hoofdstad om Ajax te bekampen en ofschoon Be Quick werkelijk met succes aan deze eindspurt deelneemt, zien wij haai- dezen titel toch niet behalen en zal te Amsterdam een veer moeten laten, daar Ajax wel als de sterkste candidaat is te beschouiwen. Te Rotterdam heeft op den tweeden Piik- sterdag de strijd FeijenoordGo Ahead plaats, waardoor Feijenoord gelegenheid krijgt revan che te nemen op de te Deventer ge'ieden fik- sche 30 nederlaag. Dat Go Ahead weder- om een overwinning zal behalen, is moeilijk te denken, want Feijenoord is na het slechte begin heel aardig opgekomen en de overwin ning op Ajax deed den achterstand tot 2 pun- ten verkleinen. Nu maakt Feijenoord nog een goede kans en zal die niet door een neder laag door Go Ahead voor de tiweede maal toe- gebradht willen zien verdrwijnen. Ondertus- schen is Go Ahead op het tweede plan ge- raaki en zijn haar kansen vrijwel uitgesloten. Afdeeling IV. Maandag 2e Pinksterdag. Promotie-competitie Tweede Klasse. De strijd zal in deze competitie hevig zijn want MW mag dan wel als laatste in de Eerste Klasse zijn geeindigd, een ziwakke club kan izij toch -geenszins genoemd worden en dat zij van zich af zal weten te bijten zullen de komende wedstrijden wel bewijzen. Voor deze plaats in de Eerste Klasse strijden drie tweede klassers, waarvan er 2 vroeger ook als Eerste Klassers bekend stonden, n.l. Willem II en Middelburg. Alleen Miranda heeft nog nimmer dien moeilijken drempel kunnen over- schrijden. Maandag a.s. zullen zij alle vier in het strijdperk treden. Willem II zal haar kleu- ren moeten verdedigem tegen Miranda, dat bij haar op bezoek komt. De thuisclub heeft naar het schijnt wel de beste papieren en het zal nu moeten blrjken of zij deze papieren tot voile waarde zal weten te brengen. Middel burg moet de verre reis naar Maastricht maken, waar de strijd zal gaan tegen MVV Wij gelooven dat dit voor de Middellburgers wel de zwaarste ontmoetinig zal zijn en al komt er wellicht een nederlaag voor onze hoofdstedelijke club, dan zijn weliswaar 2 punten verloren doch ook MiW zal in deze competitie nog wel eens struikelen en staan beide partrj-en dan weer op gelijken voet. Promotie-competitie Derde klasse. Een wedstrijd die in deze omgeving wel bij- zondere belangstelling zal trekken is die op Tweede Pinksterdag tusschen Axel en Ter neuzen, waarbij Temeuzen haar plaats in de Tweede Klasse moet verdedigen tegen de kam pioenclulbs der Derde Klasse, Axel en RCS uit Souburg. Zooals men weet heeft Axel te SouJburg een veer moeten laten en is het voor haar dulbbel oppassen dat de tweede wedstrijd niet eveneens op een nederlaag uitloopt, waar door de haar gaboden kans een heele deuk zou krijgen. Terneuzen heeft een slec'ht seizoen achter den rug, naar de -oorzaken waarvan wij niet zullen zoeken, doch dat zij, hoewel als laat ste geeindigd ook de zwakste in haar afdee ling is geweest, betwijfelen wij- toch. Zelfs de kampioensclulb Middelburg ondervond aan den lijrve welke een taaie tegenstander Terneuzen kan zijn, zoo de strijdlust in haar is gevaren. En dat die strijdlust bij haar zou ontbreken waar het gaat om haar behoud in de Tweede Klasse, gelooven wij zeker niet. Natuurlijk zal Axel alle krachten inspannen en zullen de spelers door snelheid en enthousiasme aanvul- len wat zij aan de tweede klas-routine bij Temeuzen ten achter staan en het mag wel als een waarschuwend woord aan Terneuzen worden beschouwd, zoo wij dit elftal op het hart drukken zich niet bij voorbaat als de sterkste te besclhouwen, de ontgoocheling zou dan wel eens al te groot kunnen zijn. Of wij dan een overwinning van Terneuzen niet ver- wachten? Zeker doen wij dit, doch een over- winning die alleen d&n verkregen kan wor den, zoo men van meet af zich ten voile geeft. De wedstrijd tegen RCS te Souburg werd door Axel verloren, doch op eigen terrein kunnen de rollen best omgedraaid worden en dan is de stand voor hen weer gelijk. Om de kansen niet te verspelen dient Axel op eigen terrein van Terneuzen te winnen, dit is onze naburen natuurlijk bekend, en daarom mag verwacht worden, dat zij zich direct op voile kracht zul len ontplooien. Ook onze medewerker schreef in zijn verslag van den strijd ROSAxel, toen Axel de fout maakte om bij den verkregen voorsprong zich meer op de verdediging toe te leggen, dat de beste verdediging nog steeds den aanval is. Een felle strijd wacht beide ploegen; dat de best spelende moge winnen! Zeeuwsche Voetbalbond. Een vrijwel geheel volledig programma staat voor den Z.V.B. ingedeeld gedurende de Pinksterdagem, waaruit wel blijkt, dat de lei- ding ook deze competitie zoo spoedig mogelijk wil afsluiten. Het tweede elftal van Axel gaat Zondag op bezoek bij de reserves van Hulst en daar Axed II reeds een 60 overwinning op Hulst II foehaalde, voorzien wij voor de gasten een overwinning. Terneuzen 3 ontvangt de kam- pioensclub in deze afdeeling, die volgend sei zoen haar intrede in de Derde Klasse KNVB zal maken, n.l. de Com Boys. Te Sas van Gent verloor Temeuzen 3 maar op het kantje af met 28 en nu zou het wel aardig zijn voor de jonge rood-zwarten zoo zij op eigen terrein spelende er in mochten slagen om die kleine nederlaag eens om te kunnen zetten in een kleine overwinning. Ten slotte komt het tweede elftal van Breskens een bezoek bren- gen aan de Ter Neuzensche Boys en het zou ons verwonderen zoo de Boys deze strijd niet met een overwinning beeindigen, daar zij wel de sterkste van beide kan genoemd worden. De Com Boys trekken Maandag naar de reserves van Hoofdplaat en al zal de strijd van den vorigen dag hun nog wel wat in de foeenen zitten, toch zal dat geen beletsel vor- men om dezen strijd tot een goed einde te brengen. Ook Breskens 2 moet twee wed strijden achtereenvolgems spelen en daar zij dan tegen Schoondijke moeten optreden, waar van zij reeds eenmaal heibben verloren, zijn haar kansen dus niet gunstig te noemen. Oostburg 2 ontvangt Groede en ook bij deze ontmoeting denken wij dat het succes aan den kant van de bezoekende vereeniging is. WEGWEDSTRIJD TE AXEL. Op Dinsdag 18 Mei a.s. zal voor de eerste maal te Axel een „:baankoers" worden gehou den. Het wak'kere V.VjV.-bestuur heeft het aangedurfd, om met een prijzenlijst voor den dag te komen, waarvoor de beste Hollandsche en Beigische onafhankelijken, ja zelfs beroeps- rijders aan de start zullen verschijnen. Van nu af zijn reeds verschillende vooraanstaande renners ingesdhreven en indien het weer wil meewerken, mogen er te Axel een flink aan- tal deelnemers worden verwacht. Dat er ge- streden zal worden staat bij voorbaat reeds vast, want om een eersten prijs van 700 frs. plus een beker, zal deze categorie renners zich tot het uiterste geven, op dezen met zorg ge- kozen omloop. Ook voor het puibliek zal het buitengewoon interessant zijn, om het verloop van dezen koers te volgen, aangezien het tra- ject slechts tien K.M. groot is en de renners dus overal tienmaal moeten passeeren. Om 2 uur zal aan den Ouden weg het start- schot worden gegeven voor de af te leggen 100 K.M. Dat de belangstelling voor -dit nieuwe gebeuren in Axel algemeen is, moge blijken uit het feit, dat de Edelachtb. Heer Burge- meester zich bereid heeft verklaard, na af- loop van den wedstrijd de prijzen persoonlijk aan de winnaars uit te reiken. Laten we hop en, dat de V.V.V. een groot succes moge oogsten met hiaar eerste koers en dit ten goede zal komen aan het mooie doel dat zij er mede beoogt: hiermede de be- langen te dienen van de neringdoen-den te Axel. Vergadering van Maandag 26 April 1937, des namiddags 1 Yz uur. Voorzitter de hcer S. van Hoeve, Burge- meester. Tegenwoordig de leden: A. de Feijter, A. de Koeijer, C. de Jonge, M. Florusse, F. C. Wiss-e, H. de Feijter, A. Haak, C. Maas en A. J. de Visser, benevens de Secretaris J. Stolk Lzn, 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. Hij heet vervol-gens all-en leden hartelijk wel- kom, inzonderheid wethouder De Feijter, die gelukkig weer in het midden van den raad aanwezig kan zijn. Hij meent, namens alien te spreken, wanneer hij hem gelu'k wenscht met zijn h-erstel, dat thans weer zoover gevor- derd is, dat de heer De Feijter zijn werkzaam- heden weer heeft kunnen aanvatten. De heer A. DE FEUTER dankt den Voor zitter voor de door hem gesproken woorden. 2. Notulen. Burgemeester en Wethouders stell-en voor vast te stellen de notulen der vergadering van 16 Maart 1937. De heer iMAA'S heeft een kleine opmerking te maken. Bij de omvraag in de vorige ver gadering zou hij volgens den verslaggever bij de tweede vraag gesproken hebben over den kostwinner van bedoelde weduwvrouw, dig 4 weken zi-ek geweest was. Dit is abuis, en moet 4 maapden zijn, n.l. de maanden April, Mei, Juni en Juli. De VOORZITTER vraagt, of de heer Maas gebruik heeft gemaakt van de gelegenheid die bestaat tot het maken van aanmenkingen op de notulen. De heer MAAS antwoordt ontkennend. De VOORZITTER merkt op, dat de heer Maas dan feitelijk ook de gelegenheid om ver- anderingen aan te brengen, heeft laten voor- bjjgaan. Volledigheidshalve kan deze wijzi- ging plaats hebben, doch hij moet er op wij- zen, dat bij eventueele onjuistheden of veran- deringen dit op de gebruikelijke wijze behoort t-e geschdeden. Met algemeene stemmen worden de notulen der vergadering van 16 Maart 1937, behoudens bovenstaande wijziging, vastgesteld. 3. Mededeelingen. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat zij op 13 April 1.1. hebben opgenomen boeken en kas van den gemeente-ontvanger en daarbij is gebleken -dat de ontvan-gsten bedroegen f 118.659,30% en de uitgaven 100.966,02%, zoodat in kas moest zijn f 17.662,68, terwij-1 in kas was f 17.666,86, het- geen een verschil opleverde van f 4,18 hetgeen de ontvanger verklaarde toe te schrijven aan wisselen. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Ingiekomen stukken. a. Een schrijven A 183 van het Algemeen Burgerlijik Armbestuur daarbij ter goedkeu- ring inzendende hare rekening dienst 1936. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze te stellen in handen der commissie van onderzoek. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. b. Idem der vrijwillige brandweer. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. c. Het besluit A 436 van den Raad van 16 Maart 1.1. tot onderhandschen verhuur van een gedeelte kade aan H, A. Klaassen voorzien van bewijs van goedkeUring. Aangenomen voor kennisgeving. d. De besluiten A 337 van 16 Maart 1.1. tot wijlziging der begrooting dienst 1937, voorzien van bewijs van goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. let Het besluit A 148 van 16 Maart 1.1. tot wijziging der begrooting dienst 1936, voorzien van ibewijs van goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven A 163 van Gedeputeerde Staten van Zeeland, daarbij' toezendende het besluit van den Raad der gemeente IJzendijke betreffende verizetting der kermis. De heer HAMET JNK merkt op, dat de ter- mijn voor het indienen van bezwaren zeker reeds verstreken is. Gewoomlijk zijn tegen deze dingen geen bezwaren, doch spreker heeft ge- lezen, dat de kermis thans op een Zondag wordt gehouden. Hij weet niet of dit bezwaar geldig geacht zal worden, doch anders zou hij tegen het vieren van kermis op Zondag prin- cipoeele bezwaren willen uiten. Aangenomen voor kennisgeving. g. Idem betreffende verzetting kermis te Biervliet; De heer KOOPMAN stelt zich voor, dat principieele bezwaren geen gawicht in de schaal zullen leggen. De bedoeling van deze v-ragen zal in hoofdzaak wel zijn, om te infor- meeren of in een andere gemeente op den- zelf den dag kermis of een of andere festiviteit wordt gehouden, waarop deze de oudste rech- ten kan doen gelden. De VOORZITTER deelt mede, dat men het geval kan hebben dat een gemeente zich voor- stelt op een of anderen kermis of jaarmarkt te houden. Dit kan dan vallen op een dag, dat men -op een andere plaats gewoon is een der- gelijke festiviteit te vieren en waarop dus die andere gemeente een zeker recht kan doen gel den. Indien hierin geen zekere regel bestond, zou dit tot moeilij-kheden aanledding kunnen geven. Daarom wordt ook aan de gemeente- besturen gevraagd of er bezwaren tegen be- staan. Spreker meent, dat men in Zaamslag met deze kwestie, noch voor wat betreft Bier vliet noch IJzendijke iets heeft uit te staan, waarom hij van meening is, dat men deze mededeelingen voor kennisgeving kan aan- nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. h. een ad res A 184 van de afdeeling Ooste- lijk Zeeuwsch-Vlaanderen van het Ned. Onder- wijzersgenootschap houdende verzoek maat- regelen te willen nemen tot het door een arts te laten ondenzoeken der leerlingen van alle scholen, openibaar zoowel als bijzonder en te willen besluiten tot het verstrekken van schoolvoeding en kleeding en tot het al of niet in samenwerking met andere gemeenten in stellen van een schoolartsen dienst. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit adres weder in handen van hen te stellen ten einde daaromtrent nader rapport uit te brengen, het adres is n.l. eerst op 15 April 1.1. ingekomen en dus heeft de tijd outbroken reeds in deze vergadering daaromtrent advies uit te brengen. Met algemeene stemmen wordt aldps be- sloten. i. Een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland die daarbij In overweging geven het maximum rentepercentage genoemd in het raadsbesluit van 16-3-'37 te brengen op 4 of 4-y4 Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit te bepal-en op maximum 4 De VOORZITTER merkt hierbij op,- dat Burgemeester en Wethouders uit den aard der zaak zullen trachten, op de voordeeligste wijze te slagen. Zij moeten echter ook trach ten, zaken te doen, en hopen ook, lager te kunnen slagen. De heer HAAK kan zich wel vereenigen met het voorstel van Burgemeester en Wet houders, doch ziet niet in, dat het een bezwaar zou zijn, voor Gedeputeerde Staten, het raads besluit goed te keuren. Men mag vertrouwen en spreker heeft er ook het voile vertrou wen in dat Burgemeester en Wethouders zullen trachten, zoo voordeelig mogelijk te slagen. Daar komt nog dit bij. Men beleeft tegenwoordig rare tijden. Op het oogenblik is het mogelijk, goedkoo-p geld te krijgen, doch het is ook niet onmogelijk, dat de rente om- hoog zou gaan, en het niet anders zou kunnen, of men zou tegen een hooger rentecijfer dan in het raadsbesluit vermeld was, moeten lee- nen. Dan loopt men tegen den muur omdat in bet raadsbesluit een bepaald rentecijfer ge noemd is. iSpreker meent, dat geen -enkel lid er bezwaar tegen zal hebben, daar men er alien van overtuigdis, dat indien Burgemeester en Wethouders kunnen slagen tegen een lager rentecijfer dan 4 zij dit niet zullen betalen Hij kan zioh ook wel vereenigen met h-et voor stel van Burgemeester en Wethouders doch begrijpt niettemin niet, waarom Gedeputeerde Staten wijziging in overweging geven. De VOORZITTER deelt mede, dat na brief- wisseling gebleken is, dat Gedeputeerde Sta ten bezwaar hebben tegen goedkeuring van het leeningslbesluit op het door den raad vast- gestelde percentage. Daarom hebben Burge meester en Wethouders gemeend, te moeten voorstellen, dit percentage vast te stellen op maximaal 4 Hopelijk zal de gemeente tegen een lager rentecijfer kunnen leenen, doch dit staat nog te ibezien. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burgemeester en Wethouders aange nomen. 5. Voorstel Burgemeester en Wethouders verordening op de heffing van besmet" telijke ziektengelden. Gmtrent de in de vergadering van 16 Maart 1.1. vastgestelde verordening schrijven Gede puteerde Staten: ,,Bij dezen deelen wij U mede, dat Z.E. de Minister van Binnenland- sche Zaken in meerdere gevallen heeft gevor- derd, dat het tarief van heffing met betrek- king tot de kosten van vervoer als in artikel 3 der verordening bedoeld wordt gehouden aan een maximum van b.v. 7,50 of f 10, Wij verzoeken U derhalve te bevorderen dat aan het vorengenoemde artikel 3 sub a. worden toegevoegd: de woorden: ,,en van 7,'50 10,in totaal". Wij stellen U voor aan gemelde uitnoodi- ging te voldoen en a. van artikel 3 te lezen: vervoer, de daarvoor door de gemeente ge- dane uitgaven, evenwel tot gesn hooger be- drag dan 40 cent per km en van 10,— in totaal. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 6. Benoejming onderwijzeres aan de Open- bare Lagere school. Gelet op het bericht van het betrokken sohool'hoofd is in overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Goes opgemaakt de navodgende voordracht: 1. J. J. A. Kemperman. '2. A. S. Pauw. 3. A. Zanen. De VOORZITTER verzoekt de heeren Maas en Hamelink, met hem het stemlbureau te vorrnen. Uitgebracht worden 11 stemmen. Hiervan verkrijgt mej. Kemperman 10 stemmen, A. S. Pauw 1 stem, zoodat is be- noemd mej. J. J. A. Kemperman. De VOORZITTER deelt mede, dat het de bedoeling is, dat de benoeming zal ingaan met 1 Mei a.s., wanneer mej. Smallegange den dienst verlaat. 7 Benoeming leden van het Algemeen Burgerlyk Armbestuur. In het jaar 1937 zyn aan de beurt van af- treding de heeren: J. Scheele Wzn; J. Tolle- naar en J. A. Wilhem. Gehoord het Algemeen Burgerlijk Armbe stuur worden met de aftredenden aanbevo- len: A. Donze; Jacs Verpoorte en J. 'Herre- bout. De heer HAAK heeft als zijn meening te kennen, dat het lidmaatschap van het burger lijk armbestuur een onaangenaam en ondank- ar werk is. Daarom is het te waardeeren, cjai Siervoor menschen gevonden worden, die blijkfoaar hun taak met lust en ambitie ver- richten. Hij weet niet of het geoorloofd is, doch zon willen voorstellen, de aftredende leden bij aoclamatie te herbenoemen. De VGORJ2ITTHR kan het goed begrijpen, dat de heer Haak een waardeerend woord heeft voor de leden van het burgerlijk armbe stuur. Persoonlijk zou spreker zich ook met een herbenoeming bij acclamatie kunnen ver eenigen, doch meent, dat het beter is, de goede gewoonte getrouw, een biljet in te vullen. Uitgebracht werden 11 stemmen, waarvan verkrijg-en de heeren J. Scheele 11, A. Donze 1, J. Tollenaar 11, J. A. Wilhelm 7 en J. Her- rebout 3 stemmen. Zijn alzoo herbenoemd de aftredende leden de heeren J. Scheele Wzn, J. Tollenaar en J. A. Wilhelm. 8 Benoeming leden en plaatsvervangende leden van de stcmbureaux voor de ver- kiezing van leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal. In verband met de in dit jaar te houden verkiezingen voor leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal en op grond van de bepa- lingen der Kieswet, noodigen Burgemeester en Wethouders den raad uit, over te gaan tot benoeming -van leden van stembureaux. Er wordt aan herinnerd, dat de beoeming gesohiedt voor vier jaren, elk stembureau be staat uit drie lelen, waar van 1 voonzitter is, terwiji bovenidien -daarin tenminste twee plaatsvervangende leden worden benoemd. Art. 60 der Kieswet bepaalt bovendien, dat de burgemeester is voorzitter van het eerste stembureau. Burgemeester en Wethouders leggen ter benoeming over de navolgende aanibevelingen: Stembureau I: ambshaive voorzitter S. van Hoeve, burgemeester, leden: F. C. Wisse en C. de Jonge, plaatsvervangende leden: J. C. Eijke en J. de Regt. iStembureau II: Voorzitter A. de Feijter, leden: A. J. de Visser en H. de Feijter, plaats vervangende leden: A. 'Haak en K. Hamelink. Stembureau III: Voonzitter A. de Koeijer Fzn., leden; C. Maas en M. Florussen, plaats vervangende leden: D. G. Koopman en H. Bakker. De heer HAAK stelt voor, dat de raad de aanbeveling van Burgemeester en Wethouders in zijn geheel zal ovememen. De VOORZZITTER meent, dat men prac- tisch moet werken, en kan zich hierin wel vinden. Burgemeester en Wethouders heibben gemeend, voor den goeden gang van zaken deze aanbeveling te moeten indienen. De heer A. DE FEUTER kan zioh met het voorstel van den heer Haak ook zeker wel vereenigen. Doch er is 56n voorbehoud, dat hij maken moet. Zooals men weet is spreker voorgesteld als voorzitter van stembureau II. Spreker heeft er ook met Burgemeester en Wethouders over gesproken, en zal deze be noeming alleen aannemen wanneer hij de toe- zegging krijgt van den plaatsveiwangend voorzitter, dat deze hem, waar hij niet weet of hij er al den geheelen dag zal kunnen zit ten, geheel of gedeeltelijk zal vervanigen. De heer HAAK gaat er mede accoord den heer De Feijter, wanneer hij daartoe in de gelegenheid is, geheel of gedeeltelijk te ver- vangen. De VOORIZTTTER merkt op, dat niet ieder direct disponibel is. De heer HAAK hoopt, dat het niet noodig zal zijn, doch als het voor den heer De Feijter foezwaarlijk zijn zou, is hij wel genegen, hem te vervangen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burgemeester en Wethouders door den raad overgenomen. 9. Behandeling verzoek van de vereeniging tot bevordering van Gereformeerd lager Onderwyrs te Zaamslag om beschik- baarstelling gelden uit de gemeentekas overeenkomstig art. 72 der L. O. wet 1920 voor het aanleggen van eene ver- lichting in hare school op den Reuzen- hoek. -Het bestuur schrijft: van meening dat voor goeden gang van za ken bij het onderwijs moet kunnen worden besohikt over doelmatige kunstverlichting; dat een dergelijke verlichting op hare school Reujzenhcek C 41 niet aanwezig was; komt derhalve tot U met het beleefd ver zoek de gelden benoodigd voor het aanleggen van een electrische installatie aan bovenge- noemde school van U te mogen ontvangen, art. 72 L. O. 1920. De onkosten voor het aan leggen van een zeer esnvoudige installatie zullen volgens bijigaande begrooting bedragen f 79,44. Hopende van U een gunstige beschikking te mogen ontvangen, teekenen wij met hoog- achting. (get.) J. Kosten, voorzitter en (get.) C. A. Dees, secretaris. Omtrent dit verzoek, hetwelk 11 Maart 1987 is ingekomen deelen wij U mede dat blijkens een van onzentwege ingesteld onder zoek op 20 Maart de in het adres bedoelde verlichting reeds geheel was aangebracht. Bij Koninklijk Besluit van 14 Juni 1927 No. 26 en bij dat van 2 September 1927 No. 37 nu is beslist dat verandering van inri-chting voor dat de aanvrage heeft plaats gevonden geen aanspraak heeft op medewerking kraehtens art. 72. Bij art. 82 der wet worden de artt. 77 tot en met 81 hij verandering van inrich- ting van overeenkomstige toepassing ver klaard, zoodat in het hierbedoelde geval deze artikelen niet meer kunnen worden toegepast daar het werk reeds voor de aarwrage was voltooid, althans aanigevangen en de mede werking ex. art. 72 niet kan worden verleend. Mitsdien stellen wij voor op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer HAAK merkt op, dat; indien hij goed gelezen heeft, hierover maar weinig meer te vertellen is. Het schoollbestuur is te laat geweest met zijn verzoek, of te vroeg met het aanvangen van het werk. Het is jammer, dat het niet een maand of drie eerder geweest is met het -doen van dit verzoek, dan had het recht gehad op de vergoeding. Thans is het eigen schuld, als het die niet krijgt, daar de wet het recht tot medewerking thans niet geeft. Met algemeene stemmen wordt overeenkom stig het voorstel van Burgemeester en Wet houders besloten. 10 Voo-rstel Burgemeester en Wethouders tot wijlziging begrooting dienst 1936. Burgemeester en Wethouders stellen voor de begrooting dienst 1936 te wijzigen als volgt onder de uitgaven te vermeerderen de vol- gende posten: achterstallige uitgaven 6,50; abonnement staatsblad enz. 6,46; kosten van havens enz. 46,30; verlichting, verwarming enz. f 6,50; uitkeering aan andere gemeenten 488,09; kosten van overbrenging enz. van arme krank- zinnigen 78,41totale vermeerdering der uit gaven f 632,26; onder de uitgaven te verminderen de post subsidie aan het algemeen Burgerlijk Arm bestuur 632,26. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 11. Verbetering gedeelte weg St. Anna- PolderZaamslagsche veer, no. 26 Prov. Wegenplan, wegvak Traverse Zaamslag. In de vergadering van den raad van 17 Juni 1936 besloot de raad z(jne medewerking te ver- leenen tot het komen van opgemelde wegsver- betering. Bij schrijven van 17 Juni 1935, A 257-2 werd hiervan mededeeling gedaan aan Gedeputeer de Staten, die ons thans o.a. bij brief van 5 Maart 1937 No. 204 m-elde-n „Met toezending van een ontwerp voor bedoelde wegsverbete- ring verzoeken wij U te bevorderen, dat de Raad er zich mede vereenigt en 25 der kosten voteert. De raining van kosten wijst een eindcijfer aan van 61.730,waarvan 25 dus be- draagt f 15.432,50. Voorts noodigen Gedeputeerde Staten ons uit aan Uw College voor te stellen, te beslui ten tot voorbehoud der lusten en lasten, voort- vloeiende uit den aankoop der buiten de kom gelegen gronden enz. tot den dag waarop mogelijk de daar voor in aanmerking komende wegsgedeelten in beheer en onderhoud aan de Provincie zullen zijn overgegaan. Wij stellen U voor overeenkomstig boven staande te besluiten. De VOORZITTER kan hierbij nog mede- deelen, dat binnen afzienbaren tijd met de verbetering van het stu'k, dat bij de gemeente in onderhoud istj een aanvang gemaakt zal worden. De raming van kosten is f 61.730, waarvan voor rekening der gemeente zal komen 25 of 15.432,50. De heer HAAK heeft geen bezwaar, nu de cijfers voor oogen liggen, er aan mede te wer ken, dit bedrag te voteenen. Spreker is er niet bij geweest, toen in principe werd be sloten tot medewerking en weet ook niet juist onder welke voorwaarden dit is gebeurd. Spreker had er ook aan gedacht, als voor- waarde voor die medewerking te stellen, dat bepaald zou worden, dat er langs den nieuw aan te leggen weg geen opgaande boomen zouden mogen komen. Dit is voor de aan- palende edgenaars hinderlijk en schadelijk. Spreker heeft geen bezwaar tegen laag blij- vend plantsoen, van ongeveer een Meter hoog, doch alien zullen het er met spreker wel over eens zijn, dat opgaand hout voor de aanpalen- de eigenaars hinderlijk en ook schadelijk is. De VOORiZITTER herinnert er aan, dat de raad in zijn vergadering van 17 Juni 1935 be sloot tot het verleenen van medewerking voor de verbetering van dezen weg, voor zoover het betrof het gedeelte, dat bij. de gemeente in onderhoud is. Toen is de provincie verder gegaan om te trachten deze zaak voor elkaar te krijgen. Toentertijd zijn verschillende mogelijkheden en bezwaren naar voren ge- bracht, doch de kwestie van opgaande boomen is niet ter spra'ke gebracht. Eerst is er toen nog sprake geweest van het nemen van een beginselbesluit, doch daar werd tegen aange- voerd, dat, waar de kosten bekend waren, althans een ruwe raming daarvan, men beter deed, geen beginselbesluit, doch een definitief besluit tot medewerking te nemen. Zooals gezegd, had men toen alleen de beschikking over ruwe cijfers en zien de cijfers, die thans den raad zijn voorgelegd, meer specifiek. Dit wil nog niet zeggen, dat de gemeente dit be drag ten finale te betalen zal hebben, want eerst behoort -de aanbesteding van het werk uit te maken, wat precies de kosten zij-n. Het is mogelijk, dat dit een beetje mee- of tegenvalt, dit staat nog te hezien. Het slot van het voorstel /voorts noodigen Gedepu teerde Staten ons uit aan uw college voor te stellen, te besluiten tot voorbehoud der lusten en lasten voortvloeiende uit den aankoop der buiten de kom gelegen gronden enz., tot den dag waarop mogelijk de daarvoor in aanmer king komende wegsgedeelten in beheer en onderhoud aan de provincie zullen zijn over gegaan" is meer een administratief voorstel, teneinde gewaarborgd te zijn tot de zaak in kannen en kruiken is, tot op het oogenblik. dat eventueel de weg in beheer en onderhoud aan de provincie zal overgaan. Gedeputeerde Staten noodigen de gemeente dus uit, zich

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2