ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN DOUWE AKKERTJES t m. No. 9603 MAANDAG 10 MEI 1937 77e Jaargang Aankondiging. Nerveuze slapeloosheid Buitenland. TB ITlDITrC EERSTE BLAD Wegen en Voetpaden met de Kunstwerken. GEBREK AAN BOERENARREIDERS. TER NEUZEN, 10 MEI 1937. ANNO NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Biimen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Budten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en AmeTika 2,—overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot A regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. DIENSTPLICHT. Onderzoek van verlofgangers. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bet onderzoek van verlofgangers, bedoeld in art. 41, derde lid, der dienstplicbt- wet, voor deze gemeente zal worden gehoudten in de voormjdige school aan het Schoolplein op Woensdag, 2 Juni 1937, des voormiddags 11 uur, voor de licbting 1925 en om 2 uur des namiddags voor de licbting 1928. Wie bjj het onderzoek moeten verschijnen. Aan bet onderzoek moeten deelnemen de tot de landmacbt behoorende groot-verlof- gangers, ingelijfd voor een der lichtingen 1925 en 19>28. Zg, die voor een dezer licbtingen zijn in gelijfd, maar ten gevolge van uitstel van eer- ste oefening of om een andere reden de eerste oefening te gelijk met een andere lichting hebben volbracht, moeten zicb niettemin aan bet onderzoek onderwerpen, voor zoover zij altbans niet behooren tot ben, die daarvan zijn vrijgesteld. Aan bet onderzoek moeten o o k deelnemen de dienstplicbtigen van de genoemde licbtin gen, die een vrijwillige verbintenis bebben aangegaan: a. als boefsmid by de infanterie; b. als verzorger bij den voormaligen ryks- postduivendienst c. in verband met erkende gewetens- bezwaren; d. om te dienen op den voet van een ge- woon dienstplicbtige. Wie niet by het onderzoek behoeven te verschijnen. Aan bet onderzoek nemen niet deel zij a. die hun eerste oefening nog niet bebben volbracbt; b. die in dit jaar in werkelijken dienst zijn geweest uit anderen boofde dan voor straf; c. die bestemd zijn om in dit jaar voor her- halingsoefeningen in werkelijken dienst te komen; d. die elders wonen dan in Nederland; e. die zicb buitenslands bevinden ter uitoefe- ning van de zeevaart (bieronder niet be- grepen de zeevisscberij, voor zoover zij hebben gezorgd, dat de Burgemeester met de reis, die zij doen, bekend is; f. die de binnenvaart uitoefenen op andere landen en zich voor dit doe! in een dier landen opbouden; g. die ingevolge de geldende bepalingen ge- beel zijn vrijgesteld van opkomst in wer kelijken dienst in geval van oorlog, oor- logsgevaar of andere buitengewone om- standigbeden; h. die als vrijwilliger behooren tot een der vrywillige landstormkorpsen Motordienst, Vaartuigendienst en Spoorwegdienst; i. die vaandrig of komet zijn; j. die na bun ontslag als reserve-officier in de hoedanigheid van gewoon dienstplicb tige tot het leger zijn blijven behooren. Wijze van verschijning. De verlofganger moet bij dit onderzoek ver- schijnen in uniform gekleed en bovendien voorzien van de overige tot zijn uitrusting beboorende goederen, voor zoover deze bem zijn uitgereikt of door hemzelf zijn aange- scbaft. Onderworpenheid aan bevelen. De verlofganger staat niet alleen gedurende het onderzoeK, maar ook zoolang hij* ter ge- legenbeid van bet onderzoek in uniform ge kleed is, onder de bevelen van de autoriteit, die bet onderzoek houdt, zoodat, indien bij on- geregeldbeden pleegt of zich aan een straf- baar feit schuldig maakt, betzij op weg naar de plaats van onderzoek, betzij gedurende bet onderzoek of bij het naar huis terugkeeren, by te dier zake kan worden gestraft volgens het Wetboek van Militair Strafrecht en de Wet op de Krijgstucht. Nalatigheid. De verlofganger, die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt of wiens goederen bij het onderzoek blyken niet in den vereiscbten staat te verkeeren, kan worden verplicht om op een nader te bepalen trjd en plaats te verschijnen of opnieuw te verschy- nen tot bet ondergaan van een onderzoek. Bovendien kan by in werkelijken dienst wor den geroepen voor den tyd van ten boogste twee maanden. Verhindering. Ingeval ziekte of gebreken de deelneming aan het onderzoek mocbten verhinderen, dient daarvan zoodra mogelijk een geneeskundige verklaring ter gemeente-secretarie te worden overgelegd. Deze verklaring kan op ongezegeld papier worden gesteld. De bandteekening van den geneeskundige beboort gelegaliseerd te zyn door den Burgemeester van de gemeente, waar de geneeskundige woont. De verlofganger, die wegens ziekte of om een andere reden in de onmogelykheid ver- keert om bij bet onderzoek te verschijnen dan wel wegens woonplaatsverandering niet is opgeroepeo, wordt door dei^ Indeelingsr districtscommandant verplicht bet onderzoek in October of November te ondergaan. Verschyning op anderen tyd of op andere plaats. Aan den verlofganger kan op zyn verzoek door den Indeelingsdistrictscommandant wor den vergund, het onderzoek op een anderen dag, op een andere plaats binnen het district of in een ander district te ondergaan. Het verzoekschrift, waarin de reden duidelyk moet worden omschreven, moet tydig en gefran- keerd worden toegezonden. Maakt een ver lofganger, aan wien een dergelyke vergunning is verleend, daarvan niet volgens de gedane aanwijzingen gebruik, dan wordt de vergun ning geacbt te zijn vervallen. Wenscbt de verlofganger uitstel van bet onderzoek tot October of November, dan kan by ook daartoe bet verzoek doen aan den In deelingsdistrictscommandant. Reiskosten. Kan de verlofganger niet zonder het doen van uitgaven voor de reis aan zijn verplich- ting voldoen, doordat hij verblijf houdt in een plaats, van waar bij de plaats van onder zoek niet zonder het passeeren van een veer, brug of tol kan bereiken, dan kan by van den Burgemeester zijner verblijfplaats een pas- sagebiljet ontvangen voor de been- en voor de terugreis. Moet de verlofganger, die in dit geval ver- keert, gedurende de reis ovemachten, dan kan hij voor rijksrekening door middel van inkwar- tiericg buisvesting en voeding genieten. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. Ter Neuzen, 10 Mei 1937. Burgemeester en Wethouders van ZAAM SLAG, brengen ter algemeene kennis, dat, te beginnen op Dinsdag 18 Mei 1937, vanwege de gemeente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de Zaamslag, 10 Mei 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. VAN HOEVE, Burgemeester. J. STOLK Lzn.r Secretaris. Kunt Gij den slaap niet vatten? Te helder, nog opgewonden van drukke besprekingen Is Uw geest nog te veel vervuld van al die problemen, die het leven nu zoo moeilijk maken, zorg dan tot rust te komen en heerlijk in te slapen: Neem 'n "AKKERTJE" dat U kalm zal ma ken en een ongestoorde nacht- rust zal geven. Morgen „frisch" Volgens recept van Apotheker Oumont Metalen zak-etui met 3 stuks20cent Glazen kokertje met 12 stuks 52 cent. llngez. Med. DE MOEHJJRHEDEN IN DE INDUSTRIE. De stakers in de filmindustrie habben een beroep gedaan op aide arbeidersorganisaties om de Amerikaansche bioscopen te boycotten en posters voor de deuren te plaatsen, als ge^ •volg van de weigering der filmproducenten am de vakorgamisaties te erkennen en uit- sluitend hieribij aangesloten personen in dienst te nemen. De producenten hebben thans eej pramis-voorstel gedaan. William Green leider yan de American Federation of Labor, heeft verk'laard, nog niet te weten of bij aan de boycot zijn steun zou verleenen. NIEUWS UIT HET HUIS WINDSOR. De oudste zoon. De speciale correspondent van de Evening Standard te Tours verklaart, dat de bertog van Windsor en mrs. Simpson Vrijdag op het kasteelvan Cande de fotografen ontvingen. De hertog had twee stoelen onder een boom voor het kasteel geplaatst en vroegf den foto grafen of de positie goed was. Hij glimlachte en vroeg aan mrs. Simpson of zij wilde posee- ren. Toen een van de fotografen opmerkte, dat zij graag een foto zouden maken, waar- op het paar er gelukkig uitzag, antwoordde de bertog: „Wij zijn nu altijd gelukkig". Hij wandeMe gearmd met mrs. Simpson naar de stoelen en bielp de fotografen met de voorbereidingen. Ook uit Londen is er nieuws van den her tog van Windsor. In verschillende straten zijn aan de huldeteksten van vlaggen en papier voor de kroningsversieringen door de bewo- ners aangebracht, ook woorden toegevoegd die igetuigen van gedurende sympathie met den vroegeren prins van Wales. Een van deze teksten luidt bijvoorbeeld: Long live the King and Queen, and the Duke too! De tweede zoon. De president van het Verbond voor in- dustrieelen welstand, R. R. Hyde, die door deze functie vaak in aanraking komt met koning George, heeft in een ongemeen-open- bartige rede, welke bij Donderdag in Londen heeft gehouden, de praatjes over den gezond- heidstoestand van den koning veroordeeld. Hy vertelde, dat hem juist den vorigen dag door een lid van zijn club was gevraagd, of 'de koning aan vallende ziekte leed. Het was slechts een van de vele bewerin- gen, die men h'oorde over de koninklijke fami ne; anderen waren dat de prinsessen doof- stom waren, dat de koningin hardhoorig was en dat de koning zoo zwak was, dat bij de inspanning van de kronlng niet zou kunnen verdragen. Al die beweringen kwamen voort uit een ziekelyke neiging personen van groote open- bare beteekenis kwaad toe te wenschen. De neiging was niet alleen gericht op't vorstelijk huis maar ook op vooraanstaande personen in politick, kunst en bedrijf. Maar in dezen tijd ging al het dwaas en kwaad gerucht vooral om de koninklijke personen. De spreker legde verder uit hoe dwaas bet was. Want het was zijn voorrecht geweest de afgeloopen twintig jaren den koning vaak te ontmoeten onlder allerlei omstandgheden en in vele stemimingen. De spreker had Z. M. gezien als prins aan zijn eigen ziekbed in een ver- plegingsinricbting, aan de koninklijke tafel en in het koninklijk gezin met de kinderen. Hij bad met den koning de gastvrijheid van pairs en burgers gedeeld. En hij had bem steeds een prettig man gevonden, zeer menschelijk, zeer beminnelijk en geheel vrij van geldachten van rang en positie. De spreker bad den koning tweemaal uit zijn humeur gezien, eens toen een persverslag- gever misbruik bad gemaakt van de onwe- tendbeid van zijn bruid van persmethoden en zich had laten verleiden een zeer openbartig interview te geven en de tweede maal toen bereden politie een menigte meisjes, die zich rond zijn auto hadden verdrongen ruw ver- jaagd. De koning had heelemaal geen bezwaar tegen de meisjes en was zeer verstoord op de politie. Z. M. liet zicb bij die gelegenbeden in al zijn normale mensohelijkheid kennen. De spreker zeide vervolgens dat bij over groote afstanden met den koning bad gezwom- men in ruw zeewater, dat bij hem golf ba)d zien spelen met bet geduld en de verdraag- zaamheid van de meeste mannen, dat Z. M. goed tennis speelt en lange vermoeiende toch- ten Had gemaakt in fabrieken en over scheeps- werven. Eens had men op een van die tochten bin nen een afstanld van 12 K.M. 15 maal het volkslied gespeeld en de koning bad er geen vin verroerd. De spreker bad nooit iets ont- dekt van die lichamelijke en geestelijke te- kortkomingen waarvan kwaadaardige praat jes gewagen. De zalving van den koning met gewijde olie is een van de belangrijke gebeurtenissen van de kroning. In het Britscb Pbarmaceutisch Journaal staat bet recept van de olie, die zal worden gebruikt, afgedrukt. Ze werd voor bet eerst al'dus bereid in 1902 en aangewend voor de kroning van Edward VII en George V. Het recept is gebaseerd op een bereiSingswijze van de 17e-eeuw. De dngredienten zijn: olien van de oranjebloesem, Ide roos, kaneel, muskius, civet, amber, Jasmijn, sesamkruid en benzoe. Kroningsfeesten. Als de menschen van alle afgelegen woon- straten in Londen ondernemen, wat zij onder- nemen in en om ons district in Noord-Londen, dan belooft de kroning een volksfeest te bren- gen, dat in zijn omvang en zijn aantal deel- nemers wel nooit zal zijn overtroffen. De voorbereiding van- deze straatpartijen is al maanden Jang aan den gang. Sommige straten, die al een jaar geleden zijn begonnen met sparen, hebben feestkassen T6kregen van respectabele zwaarte. In een straat° heeft men een gansche installatie voor feestverlichtlng, aangebracht door personeel van de plaatselijke electriciteitsfabriek, kun nen bekostigen. De gevels aan weerszijden van de straat zijn versierd met ononderbroken banen, gevormd door Union Jack-:schilden en afgewissel'd met medallions met de portretten van den koning en de .koningin en met rood- wit-blauwe papieren festoenen er onder. Boven den rij'wbg hangen rood-wit-blauwe papieren bellen. Aan beide einden van de straat komen .bars voor volwassenen, waar bet bier uit bet vat zal worden geschonken en bars voor kinderen en geheelonthouders, waar thee en cacao en mineraalwater zullen worden uitgedeeld. Een overvloed van voedsel en lekkers zal voor de feestvierenden beschikbaar zijn. In de straten waar veel geld is verzameld zijn er niet alleen kroningsbekers en borden voor alle bewoners om de herinnering aan het feest levendig te houden maar ook nienwe pakjes voor de kinderen, die lang nut- tig zullen blijven. Jongens ontvangen roode blazers, meisjes blauwe en de kleine kleuters witte. Voor de muziek is al bet in de straat aanwezige talent gemohiliseerd en de populaire piano-harmonica zal allerwege voor de ge- wenscbte deuntjes en dansnummers zorgen, wanneer de radio, die voor deze gelegenheid naar buiten zal treden, in gebreke blijft. Deze straatfeesten, die over de gansche uitgestrekt- heid van Londen zullen worden aangericht, zijn almede van de gelukkigste uitdngen van nationale vreugde, die de kroning zal brengen. ITALIAANSCHE CORRESPONDENTEN TE LONDEN TERUGGEROEPEN De Italiaansche bladen heibben hun corres- pondenten uit Londen teruggeroepen in ver band met de lasterlyke houding der Britscbe pers ten aanzien van Italie en de Italiaansche vrijwilligers in Spanje, zooals bet persbureau Stefani het uitdrukt. DE VERBODEN BETOOGING TE BRUSSEL. Naar Havas uit Brussel meldt, zal de ibetoo- ging der Vlaamsche oudstrijders (VjO.S.) ten gunste van amnestie voor de Vlaamsche na- tionalisten, welke de burgemeester van Brus sel in zijn stad heeft verlboden, op 23 Mei te Antwerpen mogen worden gehouden. Kamiel Huysmans, de burgemeester van Antiwerpen, de president van de Kamer, heeft reeds toestemming verleend. iDe ministerraad heeft Zaterdag de voor- waarden voor de amnestie bestudeerd. Het ka- binet zal amendementen toelaten. •Verder zijn drie interpellaties bij de Kamer ingediend over de opneming in de regeering van De Laveleye, den leider der liberalen. In parlementaire kringen is men van mee- ning„ dat de politieke toestand deze week moeilijk zal worden. Naar Havas uit Warsohau meldt, onderhan- delt een Duitsche delegatie aldaar over de aanwenving van 10.CMX) Poolscbe artoeiders voor oogstwerkzaamheden in Duitscbland. De Duitsche industrie trekt thans tallooze boeren aan tengevolge waarvan de verwezen- lijking van bet vierjarenplan in de landlbouw- streken wordt beanoeilykt. Voorts doen zich wegens de Duitsche bewa- pening vertragingen voor bij de levering van zekere machinerieen, welike Duitscbland aan Polen zou leveren op grond van de spoorweg- overeenkomst. Binnenkort zullen nieuwe onderhandelingen dienaangaande worden begonnen. SPAANSCHE VLIEGTUIGEN IN FRANKRIJK GEDAALID. Zestien Spaanscbe vliegtuigen, 15 jacht- toestellen en een transportvlieigtuig van de troepen van het Volksfront, zijn Zaterdag op het vliegveld van de Air France geland. Zij waren door het slechte weer uit den koers geraakt. De regeering heeft beivel gegeven de toe- stellen terug te leiden naar de plaats, waar zij de grens gepasseerd zijn. BONDSDAG VAN DEN NEDERL. BOND VAN GEREF. JONGELINGSVEREENI- GINGEN. Zooals wij in ons vorig nummer in het kort hebben vermeld, heeft Woensdag de Bond van Jongelingisvereenigingen op Geref. grondslag dit jaar te Middelburg zijn 49sten bondsdag gehouden en waren honderden afgevaardigden uit alle deelen van Nederland daarbij tegen- woordig. Onder voorzitterschap van Prof. Dr. K. Dijik uit Den Haag had in de Noorderkerk de jaarvergadering plaats. Na afloop der ver- gadering, tijdens welke besloten werd den 50- sten jubileumbondsdag te Amserdam te hou den, hebben velen genoten van de verlicbting van het Stadbuis op de Markt, welke belich- ting was aangeboden door de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer. Onder hen bevond zicb Minister Colijn, die juist was teruggekeerd uit Oostburg en bij den burgemeester van Middelburg bleef over- nachten. Donderdagmorgen vereenigden de ongeveer 5500 opgekomenen zich op het Abdijplein, dat daartoe ter beschikking was gesteld, en open- de Prof. Dr. Dijik deze bijeenkomst met gebed, waarna bij een welkom toeriep aan de autori- teiten, die met het bestuur en genoodigden op een podium hadden plants genomen, en voorts aan alien die waren opgekomen om dezen Bondsdag bij te wonen. Speciaal riep spreker het welkom toe aan de Ministers Colijn en De Wilde, den Commissaris der Koningin in Zeeland en den burgemeester van Middelburg. Hierna was het woord aan Dr. Colijn, »dde belaas slechts een kort woord zou kunnen spretken, daar (bij dringend naar Den Haag terug moest keeren, maar er toch op wilde wijzen, dat het juist deze jongeren zijn, wier taak het is te blijven zorgen, dat Nederland kan rekenen op bet Christelijk volksdeel en dat het zal blijven geresgeerd worden in Chris- telijken geest. Spreker wenschte als eere-lid van het verbond alien een prettigen Bondsdag toe. De aanwezigen, begeleid door bet muziek- gezelscbap Oefening na den Arbeid", zong daarop den Minister toe: „Dat 's Heeren Zegen op U daal". Dr. Colijn verliet daarop de bijeenkomst om met een vliegtuig naar de Residentie terug te keeren. Op het vleigterrein Waalbven te Rotterdam heeft mevr. Colijn baar man opge- wacht en zijn zij per auto naar huis gereden. Na bet vertrek van Dr. Colijn sprak Minis ter De Wilde, die als oud-Zeeuw, aan de uit- noodiging gaarne had voldaan bier tegenwoor- dig te zijn. Hij vond in deze omgeving van het aloude Abdijplein, gelegenheid te wijzen op het feit, dat men een 80 jaar geleden geen be- langstelling had voor de schoonheid der oude gebouwen, thans is dit anders. Ook bet Cal- vinisme heeft een tijd van inzinking gekend. Nu erkent men alom weer de groote waarde van betgeen spreker ook kan noemen het al oude Calvinisme. 'Zij bebben beide weer de belangstelling waarop zij recht hebben. Op zijn rede werden twee coupletten van het Wilfhelmius gezongen. Tenslotte sprak nog de burgemeester van Middelburg, de heer Fernhout, die zeide, dat men feitelij'k na de woorden van de beide Mi nisters uiteen had moeten gaan. Nu men dit anders wilde, verklaarde hij dat het gemeen- tebestuur de uitnoodiging tot deze bijeenkomst gaarne heeft aanvaard. Om meer dan een reden heeft men spreker verzociht de gemeente te vertegenwoordigen. Spreker gaf blijk van groote belangstelling in het streven van dezen Bond en bet speet hem alleen, dat men 49 jaar noodig heeft ge- bad om Zeeland en dan wel Middelburg als on Ingez. Med. plaats van samenkomst te bestemmen. Nu men hier bet record aantal deelnemers heeft bijeerigebracht, meent hij te mogen consta- teeren, dat naast de aanwezigheid van twee Ministers, die men in den Bond be- schouwt als „onze Ministers", ook de aantrek- kingskracbt van Middelburg daaraan heeft medegewerkt. In zijn beantwoording van de verschillende sprekers, beeft Prof. Dijk er o.a. op gewezen, dat hij wel niet over politiek mocbt spreken, maar dat de Geref. Jongeren als een man pal zullen staan en zullen doen wat zij mogen en kunnen voor de verkiezing van nummer een, Dr. Colyn, nummer twee Mr. De Wilde, en nummer drie den heer Schouten, resp. eere- lid, adviseur en eerelid van den Bond. Zy zullen ook pal staan, opdat vcorkomen wordt, dat Nederland zal worden geregeerd door een ander dan een lid van het Huis van Oranje. Aan de Koningin en ook aan Prinses Juliana en Prins Bernbard werden telegrammen ver- zonden. De groote betooging was hiermee ten einde en men verspreidde zicb in de stad. Van 12 tot .1 uur beeft de heer Ferwerda een toepas- selijk programma op het carrillon van den Abdijtoren doen booren. Des middags vergaderde men op vier plaat sen en wel in de tent op het Molenwater, in de Nieuwe Kerk, de Hofpleinkerk en de Noor derkerk, resp. onder voorzitterschap van Prof. Dr. Dijk en de heeren P. van Nec Czn., A. Kuiper en J. Wynfoeek. In ieder der vergade- ringen werd een inleiding gehouden over ,,Ge- reformeerd beginsel en maatschappelijk leven" De heeren C. Smeenk, A. Stapelkamp, G. Baas Kzn. en R. Hagoort traden daarbij als spreker op. Minister De Wilde en de heeren J. Schou ten, A. Zijlstra en Dr. H. Kajaan hielden een referaat over „De beteekenis van Dr. A. Kuij- per voor de opleving van het Gereformeerd beginsel. De bijeenkonisten werden daarna met een opwekkende redevoering *resp. van Ds, D. Bremmer uit Middelburg, Ds. J. C. Kuiper uit Amhem, Ds. A. B. W. M. Kok Uit Zaamslag en Ds. W. H. v. d. Vegt uit Goes, gesloten Met drie extra-treinen, vele autobussen enz. vertrokken de duizenden bezoekers te onge veer half zes weer naar alle deelen des lands. GEMENGDE BONDSDAG TE GENT. Zoo heeft dan op dezen stralenden Hemel- vaartsdag in de stad der Artevelden een keur uit de gelederen van de Prot. Christ. Jonge- mannen-, Vrouwen- en Meisjesvereenigingen liit Zeeuwscb- en Belgisch-Vlaanderen baar congres gebad. Van Breskens en Cadzand, van Axel en Ter Neuzen, van Ronse en Mee- ripn, Oostende, Brugge, Antwerpen, Brussel, Maria-tHoorebeke enz., enz. waren zij reeds vroeg in den morgen komen opdagen, ieder op zijne wijze. Niet minder dan 16 autobussen waren noodig om de deelnemers op prettige wijze naar hun doel te voeren. De organisa- toren van dit congres kunnen dan ook met grddte voldoening op hun werk terugzien. Naar verluidt zou men tot den tijd der Reformatie moeten teruggaan, dat er zooveel jongeren, deel uitmakende van Protestantsche vereenigingen, in Gent bijeenkwamen. Tot groote blijdschap kon worden geconstateerd dat er een 800 congressisten bij een waren. Reeds om half negen in den voormiddag werd in de gelagkamer van de „Vooruit" de koffie geserveerd, waarna de deelnemers in 15 groepen naar de Hervormde Kerk werden ge- voerd, alwaar om 10 uur de Wijdingsdienst een aanvang nam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 1