zijn. Men kan de bestrating in de genoemde straten vemieuwen, zonder dat men last van de waterleiding ondenvindt, want er staan geen gebouwen meer die nog aangesloten moe- ten worden. Spreker raadt aan, neemt het voorstel van Burgemeester en Wethouders aan, de straat zal er een mooier aanzien door krijgen. |De heer SQUE3E3DE kan aan het door den heer Geelhoedt gesprokens toevoegen, dat Burgemeester en Wethouders ook de finan- cieele zijde van een en ander grondig hebben overwogen. Er zijn naar sprekers overtuiging aan daze verbetering ook financieele voordee-' len lyenbonden. Burgemeester en Wethouders meenen, dat het geld, voor de Arsenaalstraat uitgegeven, goed besteed is. Men heeft dan een volledige aansluiting van de hoofdwegen bereikt, tbans wordt de eene hoofdweg nog door dit stukje gObroken. De heer Geelhoedt heeft reeds gezegd, dat Burgemeester en Wet houders de steenen die uit de Arsenaalstraat komen, op een andere manier willen gebrui- ken. Deze andere manier is de volgende. Aan de Moffenschans, toij den heer Den Hamer ligt ook een bestrating van ,,kinderhoofdjes". Bur gemeester en Wethouders kunnen de uit de Arsenaalstraat komende steen best gabruiken voor aan den Molendij'k, bij den heer Den Hamer. Dan wordt verder een mooie aan- passing verkregen aan de Nieuwstraat en Burg. Geillstraat. Men heeft in de Arsenaal straat geen aansluitingen op de waterleiding te vreezen, zoodat dit stukje ineens goed ge- legd kan worden. Als proef wilden verder Burgemeester en Wethouders een proef nemen met breedere steen, en eens zien hoe dit be- valt, daar zjj voomemens zijn als het zoover kamt, ook de Vlooswijkstraat en Dijkstraat op die wijize te bestraten. Spreker hoopt, dat de raad dit voorstel niet zal afstemmen, daar dan van de zijde van Burgemeester en Wet houders geen andere voorstellen te wachten zijn. De heer VAN CADSAND kan hierop zeer kort antwoorden. De wethouder van puiblieke werken, de heer Geelhoedt, heeft gezegd, dat de kwestie van de vernieuwing van Vlooswijk straat en Dijkstraat in geen geval op den achtergrond koant, voor zooveel eerst de Ar senaalstraat iverbeterd wordt. Nu zeg't de heer Scheele, dat Burgemeester en Wethouders mede voorstellen de Arsenaalstraat te verbs te- ren om de klinkers te beoordeelen. Doch dan is de straat tevens gelegd. En hebben Bur gemeester en Wethouders niet voldaan aan him belofte. Spreker kan zich hierlbij echter wel neerlaggeni, mits hem de toezegging wordt gedaan, dat het wefk niet verder uitgesteld zal worden. De heer SOHEELE antwoordt, dat, indien men op dit oogenblik dit werk niet zou uit- voeren, het niet mogelijk zou zijn, aan de Schans het noodige werk te doen, en komt de steen aan de Schans er niet uit, dan kan geen weg worden gelegd naar de vuilnisbelt, tenizij men een groot stuk oude klinker zou moeten aankoopen. (De heer VAN HEOKE merkt op, dat Bur gemeester en Wethouders een proef willen nemen met dikke klinker, om te zien hoe deze bevalt. Dat moet men spreker niet verteilen, dat weet hij al lang. De heer GEHL/HIOEDT: Dat wordt ook niet tegen u gezegd! De heer VAN HEOKE vervolgt, dat verder wordt gesproken over kwaliteiten. De kwa- liteit van een klinker van 6 c.M. kan even goed zijn als die van een klinker van 7 c.M. Begrepen De heer Geelhoedt zegt verder, dat er aan de Schans steen noodig is, spreker geeft in oVerweging, koop daarvoor dan steen, dan is het niet noodig een proef met dikke klinker te nemen. Als de Arsenaalstraat behoorlijk vlak wordt gelegd, kan de gemeente zich dat geld sparen. Men zal dan een buitengswoon sterk straatje krijgen, dat zeer zeker ook de omgeving zal verfraaien. In Amsterdam op den Dam. heeft men asphalt en daarnaast op het plein ligt kleinplaveisel, dit is een heel mooi gezicht. Men kan met het uitkomende materiaal en een trottoir een heel mooi straatje leggen en dan kunnen voor de schans nog altijd nieuwe steenen worden aangekocht. De heer GEELHOEDT: En daar de oude laten liggen? De heer VAN HEOKE: Jawel mijnheer, die steen is zeer sterk, die kan zeker een druk van 2600 K.G. per c.M2. verdragen, terwijl de dikke klinker het niet verder brengt dan tot 900 K.G. per c.M2. Het is wel eigenaardig dat een voorstel dat van dezen kant komt, in de goot moet. Doch het publiek weet nu eens precies, waar het om gaat. De heer OOLSEN merkt op, dat bij ver schillende begrootingen al is toegezegd, dat eerst de Dijkstraat en de Vlooswijkstraat aan de beurt zouden komen. Zoo ooit, dan is het naar zijn meening thans de tijd daartoe over te gaan, daar men thans goedkoop geld kan ikrijgen, daarvan zullen Burgemeester en Wet houders en de raad toch ook wel overtuigd Zijn. En als dan eerstdaags de Arsenaalstraat aan de beurt zou. komen kan men niet bewe- ren spreker zal niet ontkennen, dat er veel verkeer is dat de vraag of verbetering van de straten waar de winkels gelegen zijn, niet in de allereerste plaats van belang is. Spreker geeft daarom Burgemeester en Wethouders in overweging, dit voorstel terug te nemen en allereerst de twee genoemde straten te verbeteren. Men kan hiervoor des- noods een leening sluiten, nu er goedkoop geld te krijgen is. Burgemeester en Wethou ders hebben altijd beloften gedaan en gezegd, dat eerst die straten aan de beurt komen De heer GEELHOEDT: En Burgemeester en Wethouders doen die belofte gestand. Het gaat hier am een klein stukje tusschen 2 straten. Ik ben er van overtuigd, dat heel Ter Neuzen het zal toejuichen, als dit ver- beterd wordt. De heer OOLSEN stemt toe, dat dit het geval zou zjjn. Dooh heel Ter Neuzen zau het nog meer toejuichen, als de Vlooswijkstraat en de Dijkstraat werden verbeterd, want daar wonen nog meer menschen. De verdediging door Burgemeester en Wethouders acht spre ker niet sterk. De heer GEELHOEDT voert hier tegen aan, dat Burgemeester en Wethouders juist zeer sterke motieven hebben. Aan de Schans zijn voor reparatie steenen noodig en moet men hiervoor nieuiwe gaan nemen? De heer OOLSENIn de Arsenaalstraat wonen geen menschen! De heer VAN HEOKE is van oordeel, dat indien) dit stukje met het oude materiaal wordt gelegd, men een stukje straat zal krij gen zoo mooi als het maar kan, dit zal een stukje met karakter worden, en een heel sterk stukje. Men zal er meer aan hebben, dan wanneer men er toe overgaat, het materiaal van hier naar daar te voeren. Hij geeft den raad, gooi het materiaal er uit, sorteer het dat de steenen allemaal even groot zijn en als dan de straat herlegd is, heeft men een straatje, dat heel sterk is en er mooi uitziet. Spreker hoopt, dat de raad dit zal inzien en daarom houdt hij ook vast aan zijn voorstel. De heer DE VOS vraagt, of indien dit voor stel wordt verworpen, er van Burgemeester en Wethouders voorstellen te verwachten zijn om te komen tot een nieuwe Dijkstraat of VlOoawijkstraat. De VOORZITTER: Neen. De heer VAN ORIEL merkt op, dat gehoord de discussie spreker er zoo over denkt. De heer Scheele geeft te kennen -geg'&ven, dat men niet verder kan als er geen nieuwe Arse naalstraat komt. De raad heeft alles nage- laten, om te komen tot een verbetering van de Vlooswijkstraat of Dijkstraat, omdat de mid- delen er niet waren. Als er thans een nieuwe leening gesloten zou worden, zou men de ibe- schikking kunnen krijgen over goedkoop geld, terwijl is toegezegd, dat bij de begrooting voor den volgenden jaargang voorstellen met betrekking tot deze straten worden gedaan. Thans, tijdens den loopenden jaargang wordt vocrgesteld 1900 uit te geven, omdat f 9000 niet kan. Men zal zich hierbij moeten neerleggen. Als spreker een oude emmer heeft en geen geld om een nieuiwe te koopen, i3 hij wel ge- dwongen, het met den ouden te doen. Men moet thans maar nemen wat aangeboden wordt. De heer GEELHOEDT herhaalt, dat de kwestie van verbetering van de Vlooswijk- straat en Dijkstraat niet naar den achtergrond gedrongen wordt. De heer VAN HEOKE wil thans nog het woord over iets anders. Zooals tosgelicht, is het voomemen van Burgemeester en Wethou ders dit werk in eigen beheer uit te voeren. Spreker stelt voor dit niet te doen, doch dit werk te doen aanbesteden. Spreker zou er voor zijn, als dit eens werkelijk aanbesteed werd en niet op een wijze zooals het al ge daan is. De heer SOHEELE licht toe, dat het voor stel van Burgemeester en Wethouders is, het in eigen beheer iuit te voeren, omdat Burge meester en Wethouders van oordeel zijn, dat dit object zoo klein is, dat de gemeente dit zelf kan doen. Als de raad zegt, dat het aanbesteed moet worden, zullen Burgemeester en Wethouders dit natuurlijk doen, dooh het standpunt van Burgemeester en Wethouders is, zooals spreker heeft uiteengezet. De heer DEN HAMER acht de gedachte van den heer Van Hecke, die er nu reeds mee voor den dag komt, dit iwerk te doen aanbe steden, niet zuiver. Eerst moet beslist wor den: er komt een weg. Later kan dan wor den nagegaan op welike wijze het besluit zal worden uitgevoerd. Eerst is het noodig het er over eens te zijn, is het noodzakelijk of niet noodzakelijik, dat deze weg verbeterd wordt. Nu moet eerst dit besluit worden genomen, dat men moet bezien in verband met de Vloos wijkstraat en Dijkstraat. .Geeft de raad thans deze 1900 weg, dan is hij die kwijt men mag zeggen, het is een peulschilletje doch dit bedrag is dan toch besteed. De VOORZITTER begrijpt den heer Den Hamer niet. Hij constateert, dat indien de raad dit voorstel afstemt, er van Burgemees ter en Wethouders geen voorstel tot verbete ring van de Vlooswijkstraat of Dijkstraat te verwachten is. De heer VAN CADSAND merkt op, dat dit ook de bedoeling niet is. De bedoeling is, dat deze straat verlegd zal worden. De heer SOHEELE stelt daar tegenover, dat men dan met oud materiaal deze straat moet gaan maken, terwijl Burgemeester en Wethouders elders om oud materiaal verlegen zitten. Er moet een weg naar de vuilnisbelt worden gemaakt. En de provincie zegt dat de op- gang naar de Schans verbeterd moet worden. Elurgemeester en Wethouders zijn dan voor- nemens de steenen uit de Arsenaalstraat te nemen en daar te leggen, terwijl van de uit de Schans komende steen de weg naar de vuil nisbelt wordt gelegd. De gemeente heeft 26.000 klinkers aangekocht, men kan toch n et verlangen, dat hiervan de weg naar de vuil nisbelt wordt gelegd. De heer VAN HECKE: Dat i3 toch zoo erg niet? De heer SOHEELE: Volgens u niet, doch volgens ons wel. De heer VAN OADSAND voelt wel iets voor het voorstel van Burgemeester en Wethouders en hoopt, dat a-ls hij bij leven en welzijn hier nag mag zitten, hij bij behandeling van de volgende begrooting terug mag komen op de kwestie van de Vlooswijkstraat en Dijkstraat, als dit niet in de stukken vermeld is. De beer VERLENDE zal zich houden aan de belofte van den heer Geelhoedt. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt aanvaard met 12 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Lambrechtsen van Ritthem, Riemens, De Kraker, Duurinck, Van Drielx 't Gilde, De Vos, De Bruijn, Van Cad- sand, Geelhoedt, iScheele en Verlinde; tegen stemmen de heeren Van Hecke, Colsen en Den Hamer. 12. Afkoop erfpacht. Burgemeester en Wethouders sichrijven: Van L. J. Vercouterem, Walstraat 8, alhier, is een verzoek binniengekomen om aan hem in eigendom af te staan het perceel grond, kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, sectie L, no. 1931, ter oppervlakte van 108 M2., aan hem in erfpacht uitgegeven tot 30 Juli 1937, tegen eeni jaarlijksche canon van f 6. Dit perceel, dat in veilband met de geringe breed te (it 4 M.) aan de straatzijde voor de gemeente practisch geen waarde heeft, heeft voor verzoeker beteekenis als uitweg naast zijn schuur en voor bergruimte. Wdj stellen voor genoemd perceel aan ver zoeker in eigendom af te staan tegen een be drag van f 150, zijnde dit bedrag vijf en twin- tig maal den jaarlijkschen canon, en het vol gende besluit te netmen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, gezien het verzoek van L. J. Vercouteren te Ter Neuzen, d.d. 25 Februari 1937, om aan hem in eigendiom af te staan het perceel grond, kadastraal bekend gemeente Ter Neu zen, sectie L, no. 1931, ter oppervlakte van 108 M2., aan hem in erfpacht uitgegeven tot 30 Juli 1937, tegen een jaarlijksche canon van 6; gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders; besluit aan L. J. Vercouteren te Ter Neuzen te verkoopen het aan hem in erfpacht uitgegeven perceel gemeentegrond, kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, sectie L no. 1931, ter oppervlakte van ongeveer 108 M2., op de bij- gaande teekening in roode kleur aangegeven, voor een bedrag van e6n honderd vijftig gul den 150), zijnde ddt bedrag vijf en twintig maal den jaarlijkschen canon en verder on- der de volgende voorwaarden: 1. de kooper moet de koopaom voor de on- derteekening der op te maken akte vol- doen ten kantore van den gemeente-ont- vanger; 2. de kooper aanivaardt zijin gekochte in den staat waarin het zich op den dag van de onderteekenlng der op te maken akte zal Ibevinden, geheel voetstoots en alzoo met alle voor- en nadeelige rechten, bekende en onbekende geforeken, erfdienstibaarhe- den, buurtlasten en alle verdere gevolgen iwelke er toe mochten behooren; 3. de kooper is verplicht binnen drie maan- den na den dag waarop door Gedepu- teerde Staten van Zeeland de vereischte goedkeuring aan dit besluit is verleend, eene koopakte te doen opmaken en te on- derteekenen; 4. alle rechten en kosten op den verkocp en koop en op de levering van het verkochte rvallende, zijn voor rekening van den kooper. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 13. Ovemame straten. Burgemeester en Wethouders stellen voor, het navolgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, overwegende, dat de N.V. Handelmaat- schappij ,,Ter Neuzen", gevestigd te Ter Neu zen, genegen is aan de gemeente in eigendom over te dragen de verharde wagen met trot- toirs en met de daarin aanwezige rioleering, t.w. de Dahliastraat, de Leliestraat en de Doklweg, met trottoirs, en de Ohrysanten- straat met trottoir aan ddn zijde, kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, sectie M no. 632 en 722 (ged.) en op de hierbij' behoorende situatie-teekening in roode kleur aangegeven, zulks voor de som van 66n gulden (/I); dat het in het belang der gemeente is, dat de in de kom gelegen straten eigendom der gemeente zijn; dat deze straten aan alle eischen der Bouw- verordening voldoen en dat de koopsom bil- lijk is te noeimen; geleizen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, besluit onderhands te koopen van de N.V. Handel Maatschappij „Ter Neuzen", gevestigd te Ter Neuzen, de verharde wegen, met de daarin aanwezige rioleering, t.w. de Dahliastraat, de Leliestraat en de Dokweg, met trottoirs, en de Chrysantenstraat met trottoir aan een zijde, kadastraal bekend gemeente Ter Neu zen, sectie M no. 632 en 722 (ged.) zooals deze op de bij dit besluit behoorende eituatieteeke- ning in roode kleur zijn aangegeven en bij het kadaster staande ten name van de N.V. Han- delimaatschappij ,,Ter Neuizen", gevestigd te Ter Neuzen, zulks voor de som van den gul den 1) en omder de navolgende voorwaar den: a. het verkochte wordt overgedragen in den staat, waarin het zich Ibevindt, met alle daaraan verbonden lusten en lasten, heer- sehende en lijdende erfdienstlbaarheden; b. de levering van het gakochte door de verkoopster zal moeten gesehieden vrij van hypotbeek en andere lasten, uiterlijk binnen 2 maanden nadiat dit besluit door Gedeputeerde Staten van Zeeland zal zijn goedgekeurd c. de koopster kan het gekochte in beizit en genot aanvaarden terstond nadat de koopsom is betaald; d. de grond- en andere zakeliijke belastingen en lasten van het verkochte geheven wor- dende, zijn ivanaf 1 Januari 1938 voor rekening van de koopster, onverschillig te wiens name de aanslag geschiedt; e. de kosten op de overdracht vallende, komen ten laste van de verkoopster. De heer VAN HECKE vraagt, of de raad hiermede nog niet liever een oogenblikje zou wachten. Waar de verkoopster toch zoo'n billijks prijs heeft bedongen en de straten nog erg jong zijn en het te voorzien is, dat deze, zoowel als het trottoir nog wel eens opgeknapt zullen moeten worden acht spreker het beter, dat met de overname door de gemeente nog een oogeniblilk geiwacht wordt. Daar komt bij, dat men dan een grooter object krijgt en als de overname eenmaal is gebeurd, de ge meente voor het verbeteren van het straat- werk opdraait, zoodat de gemeiente voor de bouwers van die straten. zou moeten gaan werken. Indertijd heeft spreker nu het er toch over gaat gevraagd om het parkteerterrein te verbeteren, daar bij regen door de patten die er in liggen, het practisch niet mogelijk is, er droogvoets af te komen. De heer Duu rinck heeft er in deze vergadering ook op ge- wezen, dat het vol plassen en kuilen ligt. Dus in plaats van aan die straten te moeten wer ken, zou spreker in overweging willen geven, het parkeerterrein vclgens 4en waterpaslijn te laten herleggen, zoodat men droogvoets zijn auto kan verlaten. Spreker herhaalt dan ook zijn advies, met deze ovemame nog een oogenblikje te wach ten. Na een wintertje als mien thans heeft gehad, is het niet onmogelijik, dat er aan de straten en het trottoir nog heel hard werken zal zijn om deze in een behoorlijken toestand te krijgen. Spreker voorziet dan ook, dat, als de gemeente deze straten overneemt, hier- aan een grooten arbeid te verrichten zal zijn. De heer VAN CADSAND merkt op, dat als hij zich niet vergist de straten in geen geval worden overgenomen, als ze niet zijn goedgekeurd. De gebreken die er aan zijn, dienen eerst hersteld te zijn en de straten moe ten worden opgeleverd in een behoorlijken toestand, ten genoege van Burgemeester en Wethouders. De heer RIEMENS steunt het voorstel van den heer Van Hecke. Evenals deze is hij van oordeel, dat het aanbeveling zal verdienen, hiermede even te wachten. Hij voorziet ook, dat het niet onmogelijk is, dat aan deze stra ten nog een en ander verbeterd zal moeten worden, waarom hij dan ook het voorstel om met de overname nog eenigen tijd te wachten, zal ondersteunen. De heer DUURTNOK geeft te kennen, dat hij al verschillende keeren in deze straten ge- weest is, hij komt er thans ook nag al eens. De straten zijn gelegd en herlegd en ze zijn goed. Hij gelooft niet, dat verwacht moet worden dat er binnen ikorten tijd reparatie aan zal moeten gesohieden. Dit is dan ook de reden dat hij v6or het voorstel van Burge- meestdr en Wethouders zal stemmen. De heer GEELHOEDT antwoordt, dat er indertijd van de zijde van den raad op aange- drongen is, dat deze straten in orde zouden worden gemaakt. Dit is dam ook na eenigen tijd in orde gekoonen. En thans zouden de heerem willen zeggen, wachit nog eens een wintertje. Als er dan veel met zware voer- tuigen door die straten igereden (wordt, kan ten slotte de onderneemster ook aan den gang blijven. De gemeente heeft toegezegd, dat als het werk opgeleverd was, de straten door haar zullen worden overgenomen, Indien zij in een toestand verkeeren, dat zij ovemeem- baar zijn. En dat is thans het geval. Voor- dat de ovemame heeft plaats gehad, worden de straten door den bouwmeester opgenomen, en die is van oordeel, dat de straten in orde zijn, hetgeen ook door den heer Duurinck be- vestigd wordt. Spreker acht het dan ook niet op den weg der gemeente te liggen, met de overname van de straten nog langer te wachten. De heer DEN HAMER geeft te kennen, dat met de Handelmaatschappij een overeen- komst is gemaakt, dat de straten zouden worden overgenomen. Als door ibetrokkene nu de voorwaarden daarvoor vervuld zijn, gelooft spreker niet, dat men thans nog langer zou moeten wachten om de straten over te nemen. Hij is int&gendeel van meening, dat het dan thans niet meer dan plieht is van de gemeente, om deze over te nemen, tenzij er omstandigheden zijn die uitstel wettigen, zoo als losse grond enz. Als dit niet zoo is, is de gemeente verplicht tot overname over te gaan. Spreker heeft echter in verband met deze overname een andere vraag. In het voorstel van Burgmeester en Wethouders worden ge noemd de verschillende voorwaarden, waarop de ovemame zal plaats hebben. Nu is aan spreker medegedeeld, dat op deze straten een last rust van 50 aan den Zeven-Triniteits- polder, voor den afvoer van water. Waar in de voorwaarden niet is bedongen, dat deze door de gemeente zal worden overgenomen, is de gemeente naar sprekers meening ook niet verplicht, dezen last over te nemen. De heer iSOHEELE geeft te kennen, dat volgens den heer Den Hamer de gemeente niet verplicht zou zijn, dezen last te betalen. Deze kwestie is absoluut in Burgemeester en Wet houders niet besproken, doch gisteren sprak spreker den dijkgraaf van den polder en deze heeft hem er op opmerkzaam gemaakt, dat aan den polder jaarlijks f 50 voor den afvoer van water moet betaald worden. Nu vallen de bewoners dier straten onder de verordening op de rioolbelasting. En dan voelt men toch wel, dat het bijzonder onbillijik zou zijn, dezen last niet over te nemen. De gemeente zou dan wel de belasting willen ontvangen, doch niet daartegenover op zich nemen de lasten die er aan verbonden zijn. En begrijpt men dan niet dat straks als de overname zou hebben plaats gehad, de heer Van der Peijl een proces tegen de gemeente zou hegirmen, want de maatschappij kan, als ze geen zeggenschap meer over de straten heeft, ook niet de lasten er voor blijven ibetalen. Spreker acht de redeneering van den heer Den Hamer in zede- lijk opzicht dan ook grootelijks verwerpelijk. Aan den eenen kant zou men door de riool belasting wel de lusten willen hebben, doch anderzijds niet den kleinen last willen dragen, die er op rust. Die mag men dan ook niet verwerpen, omdat de Handelmaatschappij vergeten heeft, dit als voorwaarde te stellen. Spreker raadt aan het voorstel van Burge meester en Wethouders te aanvaarden. Het betreft hier alleen de westzijde van de Axelschestraat, niet de oostzijde. Groote ge- varen voor verzakking heeft men niet meer, daar deze straten aan do westzijde al eenige jaren liggen. Hij herhaalt, dat, als men de lusten wil hebben men ook de lasten op zich behoort te nemen. De heer DEN 'HAMER aanvaardt niet, dat hetgeen hij gezegd heeft, zedelijk verwerpelijk zou zijn. Dat deze verplichting aan de aan- dacht is ontsnapt, is best mogelijk. De heer Scheele staat op het standpunt dat dit in de overeenkomst begrepen is. Jawel, dat is zoo, als dit beding ook inderdaad is gemaakt. Doch dan kan de Handelmaat schappij toch nooit de gemeente er een ver- wijt van maken, dat zoo'n overeenkomst niet gemaakt is. En nu mag de heer Scheele wel zeggen, dat dat lichaam die lasten niet ten eeuwigen dage kan blijven betalen, spreker is van meening, dat dit wel degelijk het geval is, waar in de overeenkomst de voorwaarde, dat de gemeente deze lasten toetaalt, niet voor- komt. Er staat in de overeenkomst wel dege lijk, dat „de levering van het gekochte door de verkoopster zal moeten gesehieden vrij van hypotheek en andere lasten", dus de gemeen te neemt de straten over zonder lasten. De VOORZITTER acht in de eerste plaats de stelling van den heer Den Hamer betwist- maar, anderzijds geldt ook dat wie de lusten geni'et, 'dan ook dlen kleinen last moet dragen. De heer VAN CADSAND constateert, dat de rioleering uitloost in een sloot, die voor den afvoer van het water onmisbaar is. De billijikheid brengt dan ook mee, dat de ge meente de kosten voor die sloot draagt. Men kan die lasten daarvan niet op ,,De Hoop" gaan schuiven, daar spreker de vaste overtui ging heeft, dat men naast de straten ook het gebruik van dien sloot noodig heeft, aangezien anders de bewoners met bun water niet weg kunnen. De VOORZITTER heeft dit ook begrepen. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders dient dan ook zoo gelezen te worden, dat de gemeente ook de f 50 lasten, aan de water- loozing verbonden, mee overneemt. Spreker aobt dit billijk. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burgemeester en Wethouders aanvaard. 14. Benoemen leden der Commlssie van Toezicht op het M. O. Burgemeester en Wethouders schrijven den raad: In de Commissie van Toezicht op het Mid- dellbaar Onderwrjs zijn door periodieke aftre- dingen per 1 Januari een 5-tal vacatures ont- staan. Aanbevolen worden, overeenkoemstig het advies van de commissie: iVacature I. 1. de heer H. R. J. van der Veen (aftr.); 2. de heer P. Fijn van Draat. Vacature II. 1. de heer P. Fijn van Draat (aftr.); 2. de heer Ir. H. G. C. Cohen Stuart. Vacature HI. 1. de heer Ir. 'H. G. C. Cohen Stuart (aftr.); 2. de heer J. A. Struijk. Vacature IV. 1. de heer J. A. Struijk (aftr.); 2. de heer Mr. P. H. W. F. Tellegen. Vacature V. i. de heer Mr. P. H. W. F. Tel legen; 2. de heer Ir. A. P. Lindeniberg. De heer DEN HAMiER heeft in 't minst geen beizwaar tegen de in de voordracht ge noemde heeren. Hij zou zelfs zonder meer alle aftredende leden kunnen stemmen, doch geeft Burgemeester en Wethouders in over weging, in het vervolg toch niet zoo'n voor dracht in te dienen. De VOORZITTER merkt op, dat dit de ge- wone gang van zaken is. Uitigeforaciht worden 15 stemmen, waarvan op de heeren H. R. J. van der Veen 15, P. Fijn van Draat 15, Ir. H. G. C. Cohen Stuart 15, J. A. Struijk 15 en Mr. P. *H. W. F. Tel legen 15 stemmen, zoodat de aftredende leden met algemeene stemmen zijn hertbenoemd en evieneens' met algemeene stemmen is benoemd de heer Tellegen. 15. Wyziging begrooting, dienst 1936. Burgemeester en Wethouders stellen voor de begrooting voor het dienstjaar 1936 als volgt te wijizigen: Gewone dienst: onder de inkomsten te vermeerderen de vol gende posten: vergoeding N.V. Waterleiding Mij. voor aan- leg waterleiding in het gemeentehuis /7,50; idem politietoureau 7,50; restitutie kosten luchtibescberming 4; verhaal pensioentoijdra gen f 594,50; bijdragen diverse hoofdst. gem. werkl. f 70; vergoeding N.V. Waterleiding Mij. voor de aanleg waterleiding aan de remise f 7,50; idem lokaliteit huis'houdcursus Z.L.M. 7,50; idem opertbaar g.l.o. /7,50; bijdrage in de ibijzondere hulp aan werkloozeni 1004,40; voorschotten ambtenaren teruggaaf 200; totaal 2000,40; onder de uitgaiven te vermeerderen de vol gende posten: achterstallige uitgaven 10; schrijf- en bureaubehoeften 180; onderhoud en schoon- houden gemeentehuis 1600; onlderhoud en aankoop van meubelen f 420; veriichting en veiwanming 90; abottnement op bladen en aankoopboeken f 50; abonnement op de tele- foon 135bevolkingsregisters en hiuisnum- mering f 70; kosten offieieele ontvangsten 125; kosten aansluiting registratiabureau 2-5; kosten onderhoud woonwagenkamp /30; be- looning beamlbten van poll tie 5; kleeding en uitrusting dienaars van politie 5; kosten w^chtgehouwen /60; plaatsien van adverten- ties f 5; reisgeld voor passanten en overige uitgaven der politie f 30; onderhoud der lan- taarns en kosten van veriichting 325; kos ten van verzekering en pensionneering van aimlbtenaren 594,50; teruggaaf aan het rijk van teveel bij voorschot ontvangen bijdragen Woningwet f 70; jaarwedden personeel open- bare werken f 80; onderhoud wandelplaatsen en plantsoenen 550; kosten dienistrijwielen gemeentewerken /10; onderhoud en admini- stratie van bazittingen, niet voor den publie- ken dienst bestemd f 175; onderhoud school- meubelen 125; aanschaffen schloollboeken en schoolibehoeften /15; advertentiekosten /85; enderzoek siollicitanten /125; bijdrage hoofd- stuk VI gsw*. dienst k. gem. werkl. 25; on derhoud schoolmeubelen u.l.o. 15; vergoeding kosten ouderavond openlbare u.l.o. 15; ad vertentiekosten 5; onderzoek sollicitanten 165; uitkeering aan geimeenten ing. art. 86 J 160; uitkeering aan geimeenten kr. art. 204 f 50; uitkeering aan andere gem. art. 205 g.l.o. f 65; bijdrage aan hoofdst. VHI-7 van den kapitaaldienst 825; uitkeering art. 86 u.l.o. f 15; vergoeding terreimen en gebouwen f 2400; uitkeering art. 205 aan andere gemeenten f 50; bijdrage aan hoofdst. VIH-9 v. d. kapi- taal'dienst f 126; steun ingevolge art. 13 o. wet 1920 55; kosten handelsonderwijs /50; bijdragen aan andere gemeenten voor lager nijiverheidsonderwijs 5; uitgaven volksfeesten 1380; belooning doctoren, vroed'vrouwen enz. f 50; bijdrage hoofdst. VI igew. dienist kosten vaste gem. werklieden /45; steun aan werk- locuzen 10.700; bijzondere hulp aan werkloo- zen f 1094,40; kosten controle werkloozen 170; kosten arbeidsbeurs /340; voorschotten ambtenaren 200; rente opgenomen kasgelden 45; totaal 21.743,90; en onder de uitgaven te verminderen de posten (vergoeding terreinen en gebouwen 4225; kosten oveibrenging arml. krankzinnigen /250O; kosten werkverschaffing /8925; on- voorziene uitgaiven 4093,50; totaal 19.743,50 (Kapitaaldienst onder de inkomsten te vermeerderen de vol gende posten: batig slot ten bate van hoofdstuk I /18j200; idem hoofdstuk VII 1006,23; idem hoofdstuk VIII /2700; bijdrage van hoofdstuk VHI-7 v. d. gew. dienst f 825; bijdrage van hoofdstuk VIH-9 van den gewone dienst /125; totaal 22.856,23; onder de uitgaven te vermeerderen de vol gende posten: nadeelig saldo /1456; aflossing beleening Ned. Bank per resto groot f 48.000; medewer- king art. r2 L.'O.-wet 1920 ibijiz. g.l.o. /825; idem bijzonder u.l.o. 125; totaal 50.406. De heer OOLSEN kan niet anders zeggen, dan dat de burgemeesterskamer veel boven de begrooting is gekomen. De heer Scheele heeft er al eens een tipje van opgelicht, toen hij zei, dat men er niet van zou moeten verschrikken, doch spreker is en nog veel meer van ver- schrokken. De VOORZITTER. antwoordt, dat ook veel meer gedaan is, dan aanvankelijk in de be doeling lag. Zoo is de gang verbreed enz. De heer OOLSEN geeft den raad, in het ver volg met goede gegevens te komen. Het is nier altijd, als een keukentje verbeterd moet worden, wordt dit het heele huis, dat een ver betering noodig heeft. De heer SCHIEELE geeft te kennen, dat dit ook verband houdt met den aanleg van de waterleiding. Zoo zal de aanleg van water leiding in een bepaalde school duizenden vor- deren. De waterleiding kost ook een heel stuk geld, laten de voorstanders daarvan dat maar eens gezegd zijn. Het zal een heel bedrag ver- gen, am alle gemeentegebouiwen ten opzichte daarvan in orde te brengen. De heer VERLINDE merkt op, dat men echter toch niet alles op de waterleiding kan steiken. De heer SCHEELE heeft gemeend, dit eens te moeten opmerken tegen de voorstanders der waterleiding. Hij) had dit ook op 't oog, toen hij zei, dat men er wel van zou ver schrikken. De heer VAN DiRIEL is van de kosten niet verschrokken. Hij heeft gezegd, dat men niet op een paar centen moest zien. Den heer Scheele komt een woord van lof toe, omdat hij in dezen de hand over het hart gestreken heeft. Bij den vorigen burgemeester kon men bij wijze van spreken met klompen aan bin- nenkomen, doch als men weg was, vond men het toch geen toestand. Hij raadt aan, de raadszaal ook eens goed te bekijiken. De heer Colsen kan misschien zeggen, dat die ocik nog goed mee kan, doch men mag er ook wel eens iets aan doen. Spreker zit b.v. aan een tafel met een veriengstuk, dit hoort ook zoo niet. Spreker vindt, dat de eerste burger van Ter Neuzen zeker over een behoorlijke werkkamer mag beschikken, en hij acht zich ge'jukkig, dat de gemeente dit heeft kunnen doen. De heer OOLSEN vindt, dat er geen be- zwaar tegen is, dat een verandering wordt aangebracht, doch dan dient men ook een goede begrooting in te dienen. De heer VAN DRIEJL zou er in dit geval geen bezwaar tegen gehad hebben, als b.v. 4000 was gevraagd, en de kosten hadden f9000 bedragen. De heer COLSIEN stelt daar tegen over, dat zijn standpunt is, dat, als 1000 gevraagd wordt, de kosten geen f 1500 moeten bedragen. De heer 'GEELHOEDT merkt op, dat het gemeentehuis een oud gebouw is, men kan te- voren nooit juist zien, wat er allemaal moet gebeuren. De heer OOLSEN meent, dat de architect dit toch moet weten. Met algemeene stemmen wordt het voerstel van Burgemeester en Wethouders aanvaard. 16. Ontheffing sclioolgeld. Naar aanleidlng van ingekomen verzoeken om ontheffing van schoolgeld dienst 1936, stellen Burgemeester en Wethouders voor, ontheffing te verleenen aan C. van den Boom- gaard f 2, M. C. Dees f 2,40. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 17. Reclames hondpnbelasting. Naar aanleiding vain ingekomen verzoeken om ontheffing van hondenbslasting dienst 1936, stellen Burgemeester en Wethouders voor, te handhaven de aanslagen van P. Ver- duin en A. J. F. Vantricht. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 6