BOERENBOTER rlA SI VOOR Laatste Berichten Marktberichten Burgerlijke Stand I I Sekendmaking. MOSSELZAAD. J. F. WEMAER INGEZONDEN STUKKEN. WEER VER W ACHTIN G. GOUD VAN VOOR DEN OORLOG. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. E. A. BREEPOEL i 4 EN I C Wmmsmsmmsmmmmmmm SERLIPPENS e.a., de voormalige kleine Iniage in den Eendragtpolder. 1 tot het rapen van BROED- of MOSSELZAAD van de hoofden of vooruitstekende werken op den vooroever van genoemd Water schap in een perceel. Bloemenhuis „ROSEA" PUIKE per pond 62^ cent Steenkamplaan 57 - Ter Neuzen ENGELSCH stoomschip gezonken OP DE NOORDZEE. Tien leden van de bemanning verdronken. Een speciale verslaggever van ,,de Courant" meldt uit VlissiiiHgen: In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn op de Noord'zee, 8 a 9 mijl tep Westen van bet lichtschip Noord'hinder, twee vrachtschepen, n.l. bet Engelsche stoomschip ,,Alecto" en bet Joegoslaviscbe stoomschip „Plavnik" met el- kaar in aanvaring igekomen. 'Het ontizettende gevolg van deze botsing was, dat bet Engel sche stoomschip binnen enkele minuten zonk; slechts vier van de veertien opvarenden kon- den gered worden. De andere tien warden ver- mist, wat in dit gevai beteekent, dat zij om- gekomen zijn. De 1200 ton metende „Alecto", geladen met stukgoederen en tin, was op weg van Swan sea naar Rotterdam; de „Plavnik" (ongeveer 2700 ton) van Rotterdam naar Dulbrovndk. De oorzaak van de aanvaring moet gezocht wor den in den dikken mist, die boven de Noord- zee hing. In de voorsteven van het Engelsche schip moet een geweldig gat geslagen zijn, waardoor het snel is gezonken. De ,,Plavnik kreeg eveneens een gat in den voorsteven; het schip kon op eigen kracht naar Vlissingen stoomen. Per motorhoot zijn wij Zondagmiddag de „Plavnik" te gemoet gevaren en wij hadden aan boord een onderhoud met de vier geredde leden der bemanning van het Engelsche schip, die ibleken te zijn, de eerste stuuriman May, de eerste machinist White en de twee matrozen Anderson en Yates. Vanizelfsprekend waren zij zeer onder den indruk van het gebeurde, of- schoon, zooal's te ibegrijpen valt, in hun gevoe- lens de vreugde over hun behoud domineerde. Zooals vaak in dergelijke omstandigheden het gevai is, konden zij geen nauwkeurige be- schrijvinig geven van de botsing, omdat zij op dat oogenblik als het ware door een panischen schrik bevangen waren. Met stukken en bnok- ken vemamen wij het volgende verhaal: ,,Donderdagavond waren wij uit Swansea vertrokken op weg naar Rotterdam. Het was erg mistig en plotseling voelden wij een vree- selijken schok. Op hetizelfde moment ibegon ons schip snel te zinken. Toen de botsing plaats vond, stonden onze kapitein, een ma- troos en de tweede stuuriman op wacht in de stuurhut. Ook de marconist was op zijn post en hij heeft tot het laatste toe zijn plicht vervuld, welke trouwe plichtsbetrachting hij echter met den dood heeft moeten bekoopen. De rest van de bemanning was in kooi en wij, aldus de gerediden, waren juist afgelost en daaraan helbben wij ons behoud te danken." ,,Ik rende naar boven, zag wat er gaande was en silaagde er in met een geweldigen sprong, waarvoor ik de kracht waarschijnlijk slechts aan mijn doodsangst ontleende, van ons schip op de ,/Plavnik" terecht te komen", al- dlus de eerste stuurman May. ,,De anderen werden door het over dek stroomende water in 'zee igeworpen en geruimen tijd later door de uitgezette sloepen van de ,,Plavnik" opge- pikt. Zij hadden toen echter reeds een halfuur en de eerste machinist, de 64jarige White, had zelfs bijna een uur rondgezwommen. De namen van de vermis ten van de ,,Alec- to" zijn: kapitein Austin, tweede stuuriman Ellis, de kok Wiscon, de matrozen Bright, Neilson en Harris, die stoker Smith, alsmede drie kleurlingen, alle drie Engelsche onderda- nen, n.l. de dunkeyman Scaley, en. de stokers Pat Nelli en Charles. Het meerendeel der he- manning, zoowel ge,redden als vermisteni, was gehuwd. Men meldt on® heden: De ,,Plavnik" ligt nog steeds ter reede van Vlissingen geankerd. De kapitein wacht ver- dere instructies zijner reederij af. Ondertus- schen wordt door deskundigen een espertise gehouden. Waarschijnlijk zal niet voor morgen- middag een beslissing vallen, omtrent hetgeen moet geschieden. De 4 geredde opvarenden der ,,Alecto" zijn naar Engeland vertrokken. Tot nu toe zijn geen lijken der vermisten gevon- den, evenmin wrakstukken. Het gezonken stoomschip zit geheel onder water, op een diepte van ongeveer 30 meter. GESMOKKELD SIGARETTENPAPIER. In een garage in het Oosten van Rotterdam heeft de politic 14 pakken in beslag genomen, welke in totaal 26.000 boekjes gesmokkeld sigarettenpapier bevatten. Reeds eenigen tijd was het opgewalien, dat met een in die garage gestalden vrachtauto vreemde manipulaties werden verrieht en daarom besloten recher- cheurs de garage eens in de gaten te houden. Toen zij op een gegeven oogenblik een man uit die garage zagen komen met een 'groot pak onder den arm hielden zij hem aan. Het bleek, dat hij slechts een leeg benzineblik bij zich had. Maar toen de rechercheurs daarop in de garage gingen kijken vonden zij de pak ken met sigarettenpapier staan, klaar gezet voor verder vervoer. Blijkbaar heeft de man eerst eens willen kijken, of hij zich veilig met een pak op straat kon vertoonen. Het bleek de 27-jarige vrachtrijder W. G. B. te zdjn. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Ook de vrachtauto, waarmee hij de pakken had vervoerd, is in beslag genomen. Deze auto was speeiaal op het smokkelen ingericht en had daartoe een dubbelen bodem. VECHTPARTIJ TE SCHEVENINGEN. stukken en 29 tienmarkstukken te zitten, die v66r den oorlog in Duitschland in omloop waren, dus ongeveer 1050 mark aan goud. Men neemt aan, dat ieman'd meenide een vei- j lige bergplaats voor dit goud in het kelderluik j te hebben gevonden. Men zoekt thans den i eigenaar, maar deze zal waarschijnlijk wel niet zoo onverstandig zijn zich te melden, daar hij dan behalve het verlies van zijn goud ook nog i een stratf te boeken zal helbben. medegedeeld, dat aan het front van Aragon lich'te voorpostgevechten werden geleverd. Bij Guernica en Amarobieta is de vijand iets teruggedreven. Tegenaanvallen van den vijand werden afgeslagen. Bij, Madrid werd een vliegtuiig der regee- ringstroepen onilaag geschoten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. SPOOKHUIZEN IN TEGAL. Sedert Donderdag 15 April valt op een 5-tal huizen aan den Woudtweg te Tegal een ge- heimzinnige gteenenregen of beter, elk dtfser huizen wordt beurtelings als, doelwit gekozen. De corr. van de ,,Doc." heeft deze'r diagen eens een kijkje genomen in de woning van den heer j Hoetomo, die zich in dezen eeniigszins „har- den" kegen van boven mocht verheugen. Met vrij regelmatige tusschenpoozen van eenige seconden kiwamen de steenen op het dak van het huis terecht. Met veel geraas rolden de projectielen daama in den tuin. iMerkwaardig genoeg moest alleen het dak het ontgelden, de menigte, die in den tuin en op de straat het .wonder" meemaakte, werd geen enkelen keer getroffen. De bewoner van1 het perceel deelde mede, dat de regen steeds 's avonds om circa 7 uur aanving om tegen of even over mididemacht weer op te houden. De steenen zelf hebben niets bovennatuur- lijks; men vindt ze in elken tuin... De bewo- ners van het perceel waren niet he,t minst onder dlen indruk, evienmin als de drommen nieuwsgierigen, die een goed gedeelte van de gang versperden. Integendeel, elken keer als er eens een steen met bijzonder veel geraas op het zinken afdak terecht kwam, ging onder de aanwezige jeugd een luid gejuich op. De bewoner® hebben nog geen enkele pogimg aanigewend om het gevai tot klaarheid te brengen. Intusschen maken de draagbare eetstalletjes en de dogcart-koetsiers goede zaken. Men kan echter niet aannemen, dat deze lied'en een geheime overeenkomst met het spook hebben gesloten. DE OVERSTROOMINGEN. Als gevolg van de overstroomingen in Penn- sylvanie, Ohio, Virginie, Maryland en Zuid- Carolina zijn vijftien personen verdronken. Vijf personen wordien vermist. President Roosevelt heeft een commissie be- noemd om de leiding der hulpmaatregelen ten behoeve van duizenden bewoners der geteister- de gebieden in handen te nemen. De overstrooming van de Ohio is nog niet lot staan gebracht. De stad Wellsburg heeft daaronder zeer te lijden. De schade bedraagt naar schatting reeds een half millioen dollar. DE OVERSTROOMING IN ONTARIO. De schade, welke is veroorzaakt door de overstroomingen in Ontario wordt geraamd op meer dan drie millioen dollar. De toestand in het Westen van Ontario is iets verbeterd, maar toch zullen honderden van de 6000 vluchtelingen eerst over geruimen tijd naar hun woonsteden kunnen terugkeeren. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind, helder tot licht of halflbewolkt, later wellicht toenemende bewolking. Droog weer, vermoedelijk weinig verandering in tempe- ratuur. BELEEDIGING VAN MINISTER VAN SCIIAIK? DEN HAAG. De Hooge Raad wees heden arrest in zake het hooger beroep van A. J. M., leider van het Nederlandsch Volksfascisme te Oosterhout, tegen^iet arrest van het Gerechts- hof, te 's Hertogenbosch, waarbij hij wegens beleediging van Minister Van Schaik door opneming van een artikel in ,,Zwart Front" was veroordeeld tot 1 maand, op grond van onvoldoende motiveering vemietigd, en de zaak verwezen naar het Gerechtshof te 's-Gra- venhage. VERDRONKEN. ALMEERK. Vanochtend is de wed. Van der S., wonende te Nieuwendijk., onder deze gemeente, bij het waterscheppen dicht bij hare woning te water geraakt en verdronken. KA PITA Id; BOERDERIJ AFGEBItAND. HEDMOND. In den afgeloopen nacht is op het gehucht Duizeldonk onder deze gemeente, de kapitale boerderij van' den landbouwer J. Kuipers geheel uitgebrand. Dank zij de aan- wezigheid van een brandmuur is het woon- huis gespaard. 1 pink en de geheeie ikippen- stapel kwam in de vlammen om. Door den fellen Noordoostenwind aangewakkerd, greep het vuur snel om zich heen, en waren stal met schuur spoedig een puinhoop. Veel landbouw- materiaal, o.m. een Dieselmotor en verschei- dene machines, gingen verloren. De schade, die op 8000 wordt geschat, is door verzeke- ring gedekt. DE CAPRIOLEN AAN DE TER NEUZENSCHE R. H. B. S. Dat stukje lokte 'n wederwoord uit aan ,,Mijnheer de Redacteur" van den Weledelgeb. heer G. Westerhof, directeur der R. H. B. S. alhier. Uit dit wederwoord mag ik veilig conclu- deeren, d'at de heer W. 1 't met mij eens is, wanneer ik meen, dat bedoeldie l.o.-werkzaam- heid blijft beneden de waardigheid van M.-O.- leeraren en dat deze niet bevoegd zijn voor deze taak; immers „wie zwijgt, stemt toe". En ze blijven onbevoegd, zoolang ze geen on- dierwijzersakte hebben behaald; 'n kwestie van 'n paar j'aar gedegen werken, na de reeds gedane voorstudie. En een van hen, die voor hoofd zal moeten fungeerien, mag dan nog 'n paar jaar aan t werk voor de hoofdakte. Heldere koppen slagen misschien wel 'n beetje vlugger. Beschouw) dit nu s.v.pl. weer niet ais van persoonlijk karakter; 't geldt niet alleen voor deze leeraren, maar voor alien en overal in ons degelijke landje. Dit heb ik voorloopig op te merkeh over 't geen U, ge- rust met mijn goedvinden, meende te moeten voorbijgaan. Natuurlijk staat de mogelijkheid open, dat men 'n voorbereidingsklasse voor M. O. in- deelt bij 't M. O.; daardoor vervalt de hier opgevvorpen kwestie der bevoegdheid. 't Ge- duldiige papier verzet zich daartegen niet; de rede wiel; 't werpt 'n heele boel andere kwes- ties op en 't maakt den hier in Ter Neuzen gevolgden weg niet efflen. Integendeel; 't ac- centueert ten sterkste de noodzakelijkheid van onderwijzers- en hoofd-acte studie. Ik volg Uw antwoord op den voet. De Commissie van Exploitatie. Ik vond dien naam, in verband met de voor bereidingsklasse in de eigen publicaties. U zegt nu: ,,Deze bestaat niet voor de voorbe reidingsklasse' 't Ware 'n kleinigheid geweest er bij te voegen, waarvoor ,ze wel bestaat, te meer, omdat U wist en weet, dat ik niet op de op- riohtingsvergadering ben geweest. Wellicht bedoelt U te kennen te geven, dat deze Com missie de leeraren niet heeft aangezocht. Wie heeft dat dan wel gedaan? 't Ware nog erger, in mijn gedachtengang, als zij zelf 't initiatief hadden genomen, en wel om de totaal verwerpelij'ke wijze van uitvoering. Volgt de kwestie van Z. Exc. de Minister. Onze wetgeving kent geen voorbereidings klasse voor 't M. O. Voorzoover mij bekend, wordt ze dan ook niet gesubsidieerd; volko- men terecht. Alweer blijft de mogelijkheid open, dat de Minister 'n proeve toestaat. Hij staat echter steilig niet toe, 't tegendeel aannemen ljj'kt me 'n blaam voor dien be- windsman, dat U leerlingen aanneemt en ze onttrekt aan 't lager onderwijs, (als voor bereidingsklasse M. O. worde genoemd) waar- van 't absoluut vaststaat, dat ize nooit of rum mer serieus Middelb. Onderwijs kunnen volgen. Bij elk van de door U aangenomen leerlingen staat U bloot aan dat feit. En daarom ergerde mij zoozeer dit zinnetje in een der publicaties over de voorbereidingsklasse: Leerlingen kunnen worden aangenomen en toegelaten zonder examen (ik citeer uit 't hoofd, niet letterlijk). Ziie, dat doet de deur dicht. En 't zet eveneens wagen wijd de deur open voor alles, wat niet wenschelijk is; 't opent den weg tot alien willekeur; 't bespot 't gezond verstand; 't vult uw Mas met onge schikten, ondanks Uw beperking van: „na 't zesde leerjaar", t benadeelt die kinderen .'t sluit hun ontwikkeling af; 't brengt de leeraren in 'n onhebbelijke positie, als ze 1 eenig gevoel van verantwoordelijkheid hebben. Ik vrage slechtsi: Wat doet U met zulke kinderen, nadat U de onmogelijkheid heeft geconstateerd ze in de H. B. S. te brengen Ze toch maar aannemen? Ze naar ons terug- sturen? Ze sturen de wijde wereld in, met veel minder ontwikkeling dan ze konden heb ben? En hoe zal U verantwoorden 't lot van hen, die, juist doordat U ze te vroeg heeft gelokt, op uw school mislukken? Ten slotte; Uw beleefd verzoek om b'j U te komen. Ik waardeer dat ten voile, 't Zou echter naitteloos zijm; immers de ergernis over "t geen geschiedt, is me aangewaaid uit de eigen publicaties. Die ergernis blijft, ook als U de voorbereidingsklasse M. O. onderwijs noemt. Ook als de Minister U dat toestaat. Ik zou U slechts kunnen vrijpleiten, als de Minister U dat voorschreef op deze wijze en geen andere. Als dit stukje iets er toe kan bijdragen, dat kinderen worden ontzien en bewaard in- dien de school niet wil, dan tenminste door verstandige ouders dan zal ik mijn moeite rijikeiijk beloond achtten. Dan iben ik over- tuigd 'n rrnttig werk te hebben verrieht voor ouders en leerlingen en ook voor UW school. Vrijidagmongien onostreeks 11 ifyir hebben voor den vischafslag te Scheveningen, twee kooplieden ruzie gekregen over een kist visch, Zij gingen elkaar met messen te lijf, doch al spoedig waren twee agenten ter plaatse. Nau- welijiks waren deze echter ter plaatse, of de ruzie nam een einde, en met de omstanders keerden de beide vechtenden zich tegen de politie. De beide agenten werden tenslotte zoo in het nauw gedreven, dat zij hun vuur- wapens moesten trekken, waarop assistentie van het bureau Duinstraat ter ontzetting arri- veerde. Men kon toen drie der belhamels in- rekenen, nj. de 18-jarige D. T., de 26-jarige H. S. T. en de 27-jarige L. R. Een der agen ten bekwam een gescheurd uniform doordat hij in het prikkeldraad geduwd werd en de andere kreeig een slag in het gelaat. DRIE GEVANGENEN BIJ POGING TOT ONTVLUCHTEN DOODGESCHOTEN. Te Moundsville (West-Virginie) hadden vier gedetineerden zich in een vrachtauto verbor- gen ten einde de poort van de gevangenis uit te rijden. Bewakers bemerkten deze poging tot ontvluchten. Zij openden het vuur uit machinegeweren. Drie gevangenen werden gedood, terwijl de vierde ernstig werd gewond. Daar een complot werd gev.reesd, heeft de directeur alle 800 gavangenen in de cellen laten opsluiten. Te BerlijnGharlotteniburg was het jsweep- je van een negenjarigen jongen door de tra- lies van een kelderliuik gevallen. De jongen ging zijn zweepje opzoeken en vond toen te- vens een zak, dien hij meenam. Toen de zak werd geopend, bleken hierin 68 twintigmark- Ter Neuzen. JOH. L. v. WEL. HET PRINSELIJK PAAR NAAR INDIE. BATAVIA. In een interview met den ver- tegenwoordiger van Aneta heeft de oud-gou- vemeur-generaal Graaf van Limburg Stirum, die thans en reis maakt door Nederlandsch- Indie verMaard, dat het voornemen tot een bezoek van het Prinselijk Paar aan N-eder- landsch-Indie vaststaat. Echter staat nog niet vast, het tijdstip waarop het bezoek zal wor den gebracht. DE STRIJD IN SPANJE. Mededeelingen van regeeringszijde. MAiDRID. Gisterochtend hebben de kanom- nen van Franco voior Madrid gezwegen, doch in den middag werd het bombardement her- vat. Aangezien d'e meeste inwoners in ver band met het mooie weer in de bui'tenwijken waren, was het aantal slachtoffers slechts gering. De Verdedigimgsraad vsin het Baskenlancl deelde om middemacht mede, dat in den sec tor van Berrneo de resten der Italiaansche brigade fcijn vernietigd door de regeerings- troepen. 400 man sneuvelden, 7 werden krijgs- gevangen gemaakt, en 4 vrachtwagens met materiaal werden op het slagveld verzameld. Er Is gisteravond wederom gestreden aan het front voor Madrid. Om ongeveer 9 uur begonnen de kanonnen van groot kaliber te bulderen, en even later werden ontploffingen j der mortieren en het geratel der mitrailleurs j gehoord. Te ongeveer 11 uur in den avond was het bombandement geeindiigd, bijzonderheden ont- breken nog. Mededeelingen van opstandelingenzijde. SALAMANCA. Het groote hoofdkwartier van de troepen van Franco heeft gisteravond ta Johanna Slock. 27 April. Maria Josephs Emiel, d. van Alouisius de Kock en van Emma Louisa Sophia Vanhijfte. Overlijden. 24 April. Diana Eiisa Christiaan Duwie, oud 2 d., d. van Jean Baptiste Antoni en van Philomene Haems (wonende te Ant- werpen). 28 April. Izaak Meijer, oud 69 j., ecTitg. van Engelina Petronella Minnik. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gsvestigd: M. Kaan, zonder, Lange Kerkstraat 38, van Haarlem. Jac. de Bruijne, landbouwersknecht, Axel- schestraat 135, van Biervliet. M. v. d. Bilt, dienstbode, Kerkstraat 13, van Zuiddorpe. Th. P. Langeraert, bediende, Nieuwstraat 56, van Hoofdplaat. A. Postma, politie-agent, Tramstraat 51, van Mjeppel. E. Harmsma, leeraar, Van Steenbergenlaan 9, van Enschede. Vertrokken J. A. d. Ridder geb. Verduin, zonder, Nieu- wediepstraat 87, naar Antwerpen. A. A. Eetoman, zonder, Tholensstraat 20, naar Rotterdam. A. A. Bongers, loodbrander, Leliestraat 11, naar Ede. H. de Jonge, landbouwersknecht, P 130, naar Aardenburg. M. C. Maas, dienstbode, Dekkerstraat 20, naar Oostburg. L. A. Vellekoop, zonder, Axelschestraat 9, naar Goes. J. J. Lauret, landbouwersknecht, P 155, naar Philippine. VBEMARKT. Rotterdam, 3 Mei 1937. Aanigevoerd 1715 dieren, w.o. 685 vette run- deren, 262 vette tkalveren, 10 nuchtere kalve- ren, 141 schapen en lammeren, 583 varkens en 44 zuiglammeren. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. f 0,72, 2e kw. f 0,65, 3e kw. 0,480,56vette ossen le kw. /0,70, 2e kw. /0,65, 3e kw. 0,500,60; vette kal- veren le kw. 0,85, 2e kiw. 0,70, 3e kw. f 0,45 1/0,55; varkens levend gewicht le kw. /0,48, 2e kw. 0,47, 3ie ikw. f 0,46; schapen He kw. 0,54, 2e kiw. 0,48, 3e kw. 0,38; per stuk 37, f 30, (f25; lammeren le km 0,57, 2e kw. 0,47, 3e kw. 0,36; per stuk 30, f 25, 18; zuiglammeren per stuk /16, 14, f 10. De aanvoer van vette koeien en ossen was ruimer, de handel traag, de prijzen als vorige week. Groot was de aanvoer van viette kal- veren, terwijl de handel sleepend ging en de prijzen lager waren. De aanvoer van scha pen en lammeren was gelijk aan die der vorige week, de handel verliep vlot en zij waren prijs- houdend. Varkens waren korter aangevoerd. de handel levendig en de prijzen iets minder Zuiglammeren waren ruimer aangevoerd, de handel ging vlug en de prijzen waren hooger. AARDAPPELEN. Brielsohe Eigenheimers f 1,802,10; Z. Eig enheimers 1,751,90; Zeeuwsche Bonte 2,20f 2,40; Zeeuwsche Blauwe f 2,20 f 2,40; Blauiwe Poters f 1,501,70; Bevelan- ders 1,70—/ 1,90; Red Star 2,102,30, alles per H.L. Malta's Springs 16%17% per Kg. Met redelijken aanvoer, verliep de handel kalm. VLAS. Aangevoerd: 2475 Kg. Blauw, schoon f 0,70 -/ 0,80; 3000 Kg. Groningsch /0,680,78; 6200 Kg. Hollandsch Geel f 0,70—0,80; 300 Kg. Dauwroot 0,500,63. Er was een vaste markt, met goede vraag en de prijzen konden ten voile worden ge- handhaafd. Het seizoen loopt teneinde, doch men tracht nog zooveel mogelijik te zwingelen. Alles werd verkooht. Roermondsche Eierveiling. Aanvoer 6.400.000 stuks. Kleine eiren 2,40 -■/ 2,50; kipeieren 2,603,20. Eendeieren f 2,502,80. 11 Mei. ZAAMSLAG. Verpachting kleine iniage in den Eendragtpolder, cal. polder Serlippens e.a. IHJOEK. Vergadering van stembev. inge- laniden van den Koudepolder, bij mej. de wed. W. A. Nieuwelink. 12 Mei. WlALSOORD'ENAanbesteding onderhoud polderwerken Cal. watersch. Walsoorden. ,TER NEIU-ZEN. Vergadering stembevoegde ingelanden van het watersch. Zuid-Kats, St. Anna en Sparks, in het Hotel Centraal. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 29 April. Petrus Adrianus Brouwer (van Philippine), oud 28 j., jm. en Agnes de Witte, oud 20 j., jd. 30 April. Adriaan Jan Dees, oud 36 j., jm. en Maria Smits, oud 37 j., jd. Levinus Comelis Hame- link, oud 26 j., jm. en Neeltje Elizabeth Kolijn, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekMngen. 28 April. Jan Deij, oud 28 j., jm. en Catharina Frederika Leunis, oud 22 j., jd. 29 April. Krijn van Hoeve, oud 58 j., weduwn. en Johanna Dees, oud 50 j., wed. Marius de Braal, oud 20 j., jm. en Elisabeth Adriana Simons, oud 20 j., jd. Andries Johannes Eekman, oud 43 j., jm. en Coleta Maria Verbiest, oiud 34 j., jd. Geboorten.® 25 April. Karel Jozef Marie, z. van Jan Francies Andriessen en van Augus- Voor Ter Neuzen: 2 Mei. Zweedsch s.s. PLATO, 443, steen, Lysekil. Van Ter Neuzen: 1 Mei. Eng. s.s. THE PRESIDENT, 481, ledig, New-Castle; Noorsch s.s. MiOSNA, 769, ledig, Bremen. Voor Sluiskil: 1 Mei. Eng. s.s. NEW LAMBTON, 1541, kolen, New-Castle; Finsch s.s. YILDUM, 1891, ledig, Rouaan. Van Sluiskil: 2 Mei. Eng. s.s. NEW LAMBTON, 1541, ledig, Tyne. Van Riemen:-30 April. Belg. s.s. MAKALA, 2067, stukg., Antwerpen; Estl. s.s. MARS, 758, cokes, Lysacker. Van GentTer Neuzen: 1 Mei. Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., London. Voor Gent: 30 April. Eng. s.s. DRAHE- DENE, 678, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. BIT TERN, 930, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. ERNA E., 659, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. SERULA, 785, stukg., Antwerpen; Duitsch s.s. KRUSAU, 773, kolen, Gdynia; Eng. s.s. BRIGHT SIDE, 188, pekkolen, Goole; Ned. s.s. MUBAN, 152, hout, Aalberg. 1 Mei. Duitsch s.s. GRUNDSEE, 478, pek kolen, Stettin; Eng. s.s. CAMEO, 504, pek kolen, Glasgow; Eng. s.s. TEESWOOD, 446, kolen, Goole; Belg. s.s. YVONNE, 385, kolen, Goole; Lett. s.s. TALVALDIS, 252, ledig, Goole; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, kolen, Blyth; Zweedsch s.s. DAGFRID, 409, hout, Vademarsvik; Russ. s.s. REVOLUYTSIONER, 1569, erts, Poti; Noorsch s.s, FRODE, 359, steen, Fredrikstad. 2 Mei. Russ. s.s. LENA, 800, vlas, Lenin grad; Duitsch s.s. FLACHSEE, 355, pekkolen, Stettin; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Lon don; Finseh s.s. HANO, 1050, kolen, Gdynia; Ned. s.s. FORTUNA, 85, hout, Aalborg. Van Gent: 30 April. Russ. s.s. MOSSO- VIET, 1530, ledig, Goteborg; Eng. s.s. DAX- HOUN, 576, ledig, Sheerness; Zweedsch s.s. SKARABORG, 849, ijzer, Stockholm; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ijzer, Port Talbot; Noorsch s.s. SVANHOLM, 322, pyriet, Sauda; Eng. s.s. BITTERN, 939, stukg., Belfast; Eng. s.s. CRIGHTOUN, 506, stukg., Leith. 1 Mei Belg. s.s. CHARLES, 334, stukg. Goole; Eng. s.s. SERULA, 785, stukg., Man chester; Eng. s.s. DRAKEDENE, 678, stukg. Cardiff; Noorsch s.s. ELNA E., 659, pyriet Oskarham; Lett. s.s. VALDONA, 1903, ledig, Leningrad; Eng. s.s. BRIGHTSIDE, 188, led. Blyth; Ital. s.s. AQUJTANIA, 3024, ledig R'dam;. Ondertrouwd EN M. DONZE. Huwelijksvoltrekking 20 Mei a. s. Hoek, 1 Mei 1937. Toek. adresSt. Hubr.str. 13, Hoek. Getrouwd MARIUS DE BRAAL EN ELISABETH A. SIMONS, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de talrijke bewijzen van belangstelling, voor en bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 29 April 1937. Zoo de Heere wil en zij ieven, hopen Dinsdag 4 Mei a.s., onze O - geiiefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, JANUS HERREBOUT KRINA HERREBOUT—SNAP, hunne 55-jarige Echtvereeni- y ging te herdenken. Dat de Heere -<A hen nog lang voor ons moge ft sparen, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, y Behuwd- en Kleinkinderen. y Zaamslag, Achterstraat 314. Op 6 Mei a.s., hopen H. BANIER—DE WINTER, hun 50-jarig Huwelijksfeest te vieren, (Vrouwenstraat 33, Vlis- ft' singen). ZIJN DANKBARE ZUSTER. g AjS-VV-KN /V. VAV. yAv - ./A - .y. .V- -V- - "A.: A- lA» Ay, Ay Ay A Ay Ay A Ay Het Bestuur der Waterkeering van de Calamiteuze Polders zal op Dinsdag 11 Mei a.s., des namiddags S uur, in het Dijkshuis van den Margarethapolder, in hetopen- baar voor den tijd van zes jaren, trachten te verpachten: De voorwaarden liggen ter lezing bij den Secretaris-Ontvanger. Zaamslag, den lsten Mei 1937. Het Bestuur der Waterkeering voornoemd, W. DEES Pzn, J. STOLK Lzn, Voorzitter. Secretaris-Ontv. Het bestuur van dpn KOUDEPOLDER maakt bekend dat de rekening over het dienstjaar 1936/1937 gedurende acht (Jagefi voor de vaststelling en de be- gtooting voor den dienst 1937/1938, ge durende acht dagen voor en na de vast stelling ter inzage liggen voor belang- hebbenden, en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn; dat eene vergadering van stembe voegde ingelanden zal gehouden worden op Dinsdag 11 Mei 1937, des namiddags een uur, bij Wed. W. A. Nieuwelink te Hoek. Hoek, 1 Mei 1937. Het Bestuur voornoemd, JAC. VAN WIJCK, Dijkgraaf. DREGMANS, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur der Waterkeering van het Calamiteuze Waterschap OUD en JONG BRESKENS, zal op Vrijdag 21 Mei 1937, des voormiddags IOV2 uur, in het Direc- tielokaal te Breskens (Nieuwe-Sluis), onder nadere goedkeuring van Gedepu- teerde Staten van Zeeland in het open- baar bij enkele inschrijving aan den hoogsten inschrijver de politie-vergun- ning verleenen De voorwaarden liggen ter inzage in het Directielokaai aan de Nieuwe-Sluis gemeente Breskens en ten kantore van den Secretaris-Ontvanger te Breskens. De inschrij vingsbiljetten moeten franco worden ingezonden aan den Secretaris- Ontvanger voornoemd en op het adres ge- steld worden Mosselzaad dienst 1937/38. Aanwijzing zal geschieden op Dinsdag 11 Mei 1937 en Vrijdag 14 Mei 1937, telkens des voormiddags van 10 tot 11 uur, waartoe zal worden bijeengekomen in voormeld Directielokaai. Breskens, 29 April 1937. Het Bestuur voornoemd, IZ. P. BECU, Voorzitter. H. J. WEIJKMAN, Secr.-Ontvanger. een nieuw Rijwiel, Electr. Waschmachine of Keukenfornuis is Donze-Visserstraat 38, Uw adres. voor Potplanten allerlei Bloemwerk als manden en Bruidsbouquetten, Snij- bloemen. Allerlei Perkplanten, Bol- gewassen enz. aan zeer billijken, prijs. Smallegange's Kweekerij en naast Ambachtsschool. Telefoon 115.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3