SS^Strr SN'JDE N...1 Gezondheid in Uw huid! Gemengde Berichten I 5£? I o® j s£3 I o g?l t«terS tnt C/aat ommerxscHenlev-erigl HOEK. AXEL. ZAAMSLAG. RECHTSZAKEN. Dat wll zeggen: Inhalen, terwijl uit tegengestelde richting ver- keer nadert en de weg te smal Is voor drie auto's naast elkaar. *n Manoeuvre, die bijna zeker naar hospitaal of huis-van-be- waring voert! brand in een verbeterinrichting. die verradeH'i^ qoede oTtl drie ^.D^ 9daea0, don Worn* «7 Automonteurs: J. H. Verhelst van Axel; C. Michielsen van Zaamslag; A. S. Bridee van Ter Neuzen; J. Oosting en J. Simons beiden van Axel. Schilders: P. Dees en B. C. J. de Jonge, bei den van Zaamslag; M. Harte van Ter Neuzen; G. J. de Krijger van Philippine. Bankwerkers: F. A. d'Hont, J. A. Harte en D. P. Bareman, alien van Ter Neuzen; F. J. Stoffels van Zaamslag; J. van der Molen en D. Faas, beicTen van Ter Neuzen; A. de Feij- ter en G. J. Reedijk, .beiden van Axel. Niet bevorderd werd 1 leerling. Electriciens: A. J. van Gink van Axel; A. M. Bracke van Ter Neuzen; W. Costing van Axel; G. J. P. Kramer, Th. A. de Brouwer en L. Meulenberg, alien van Ter Neuzen; L. M. Andriessen van Sas van Gent; M. J. Rouw van Ter Neuzen. De volgende leerlingen hebben een diploma verworven: TimmerliedenF. J. de Witte van Zuid- dorpe; W. C. Renique en Th. J. van Hulle, beiden van iSas van Gent;. I. J. Lambert eh W. van Everdingen, beiden van Ter Neuzen; G. P. E. Tieleman, M. Cornelissen en J. J. v. d. Velde, alien" van Axel; A. de Jong van Sas van Gent; J. de Jonge van Ter Neuzen; C. Hofman en J. H. I. Houg, beiden van Zaam slag; A. de Ruijter van Axel. Automonteurs: F. P. de Jonge van Axel; A. J. Mechielsen van Zaamslag; M. Thomas van Westdorpe; D. P. van Cadzand van Hoek. Niet gediplomeerd 1 leerling. Schilders: R. C. Neijt van Sas van Gent; C. Vinke van Axel; M. Romeijnsen en W. Loof, beiden van Ter Neuzen. Bankwerkers: H. Hoornaert en L. B. Wijf- fels, beiden van Ter Neuzen; J. J. Oostdijk van Sas van Gent; L. J. de Lege en J. Koster, bei den van Ter Neuzen; A. C. v. d. Velde van Axel; J. J. van Drongelen, P. B. Lantsheer, L. Dees en H. de Jonge, alien van Hoek; J. A. Wisse en J. Hamelink, beiden van Ter Neuzen; E. F. Haers en A. Dhont, beiden van Philip pine; M. van Kerkvoort van Ter Neuzen. Electriciens: A. A. G. Hoek van Ter Neu zen; W. A. de Bryijiie van Axel; A. Tacq van Ter Neuzen; A. F. v. d. Veire van Biervliet; I. J. de Ruijsscher van Zaamslag; M. F. H. v. Bastelaere van Sas van Gent; W. Cortvriendt van Ter Neuzen; H. M. Meeusen van Hoek; P. Dieleman en J. de Danschutter, beiden van Axdl; A. L. de Caluwe van Sas van Gent. Niet gediplomeerd 1 leerling. AANVARING. Tijidens het binnenvaren van de Binnen- haven te Hansweert kwam de schipper van het motorschip „En Avant" in de roeiiboot te vallen, waardoor hefftchip stuurloos werd en op het sleepschip ,,Margaretha" liep. Beide schepen bekwamen zware averij. De ,,En Avant" was geladen met stroo en kwam van Zwartsluis. KUNSTMOEDER IN BESLAG GENOMEN. Door een crisiscontroleur te Axel is bij een inwoner aldaar in beslag genomen een zgn. kunstmoeder met 2:50 kuikens, zulks in ver band met een overtrading der Crisiswetlen. Tevens werd proces-verbaal opgemaakt. Door de huidvoedende, huidzuiverende en huidgenezende kracht van Purol verdwijnen pukkels, vetwormpjes, uitslag, ruwheid, rood- heid en wordt de huid jeugdig-frisch en zacht als fluweel. Gebruik voor gelaatsverzorging witte Purol. Deze is na inwrijving onzichtbaar op de huid, doarom zeer geschikt voor gebruik overdag. In doozen von 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) ZEDELI.jKHEID AAN HET STRAND. Een adres van 45 R.K. en Prot. Ohr. ver eenigingen in West Zeeuwsc'h-Vlaanderen, on- derteekend door de heeren J. Ch. Cornelis te Uzendijke, voorzitter der afd. Oostlburg van den R.K. Onderwijzer^bomd en I. J. van Bor- tel, leider der Geref. Knapenvereen. „Samuel" en'voonzitter der Ger. Jongelingsvereen. Pre diker 12 la, werd verzonden aan de Zeeuwsch Vlaamsche gemeentebesturen om de- aangeU genheid der zedelijke gevaren aan de Zeeuwsch Vlaamsche strahden onder de aandacht te brengen. Adressanten verzoeken de betrokken ge meentebesturen gedurende het zomerseizoen het strand behoorlijk te doen controleeren en krachtens gemeentelijke verordeningen te ver- bieden, dat men zich langer dan nood'zakelijk in zwemcostuum ophoudt en dat men zich on- beschermd voor het oog van het publiek ont- kleedt. Onder andere zou het dringend ge- wenscht zijn, dat op daarvoor in aanmerking komende plaatsen, goedkoope gelegenheid be- staat om zich te ontkleeden in een voldoend aantal badhokjes, waarvan het bezoek onder behoorlijke controle wordt gesteld. Verder vragen zij maatregelen te willen ne men, dat het veiblijf in onwelVoegelijke klee/ ding op de openbare wegen binnen het gebied der gemeente verboden wordt. TE SLUIS ONDERAARDSCHE GANG ONTDIJKT. - De kunstschilder A. van eleven uit Brugge heeft, naar de Bresk. Crt. meldt, te Sluis een onderaardsche gang ontdekt, die voorloopig op ongeveer 400 tot 500 meter lengte geschat wordt en 4 tot 5 meter breed mde't zijn. Aan het einde zou de gang afgesloten zijn door een zwaar ijzeren hek dat toegang zou ver- leenen tot een groote zaal. Een aannemer uit Breskens is bezig met de ontruiming van de gang. Vergadering van de Vrijheidsbond. Donderdag 29 April werd alhier namens deze partij een vergadering gehouden op de bovenzaal van de Wed. Nieuwelink. De vergadering was tamelijk goed bezocht, al konden door verschillende omstandigheden verschillende ambachtslieden e.a. niet aan- wezig zijn. De leiding berustte bij den heer Geelhoe^t te Ter Neuzen. De spreekster Mevr. Boon, die in Ter Neu zen zulk een goede naam naliet, heeft ook in Hoek met haar optreden indruk gemaakt. Ze stelde de tegenwoordige wijze van af- vaardiging (evenredige vertegenwoordiging) tegenover de vroegere (districtsafvaardiging). Is de eerste eerlijker, de laatste was pret- tiger, omdat ze duidelijker tot ieder sprak en daardoor meerder belangstelling genoot. Evenredige vertegenwoordiging en ook al- gemeen kiesrecht hebben de liberalen afbreuk gedaan. Al leeft de liberale gedachte zeer sterk in an.s volk, ook bij de andere partijen, toch wordt dit niet altijd omgezet in een grooter aantal zetels. Zelfs neemt men de laatste jaren een duide- lijke opleving van het liberalisme waar, al zijn degenen, die er in deelen, er zichzelf niet altijd van bewust. Een groot kwaad in ons land, een kwaad, in geen enkel land ter wereld zoo groot, is de enorme verdeeldheid op ieder gebied, ook op staatkundig terrein. Door getroffen maatregelen is het aantal partijen, dat ter stembus gaat, thans kleiner geworden. Het bedraagt nu 19, terwijl het bij de vorige verkiezingen nog 54 was. Enkele partijen werden ibesproken. Ten eerste de Communisten en de N. S. B. Door treffende staaltjes uit Rusland werd duidelijk aangetoond, hoe verschrikkelijik de dictatuur kan werken. Maar niet minder erg is het nationaal- socialisme of het fascisme. Ook hier onduld- bare dwang, slavernij en machtsmiddelen, waarover ieder weldenkend mensch zich moet ergeren. De N.S.B., zooals de partij zich in Nederland noemt, is zeer on-Nederlandsch. Het kan nimmer een eer voor een partij of beweging zijn telkiens het eigen land achter te stellen bij andere landen, tegen dat eigen land partij te kiezen, raad gaan vragen in het buitenland, hoe het hier moet. Verschillende incidenten en misverstanden met het buitenland zijn uitgelokt door Neder- landers, door NjS.B.-ers. Hier in het land zijn verschillende partijtjes bij de N.S.B. of gelijksoortige bewegingen. De drie voornaamste zijn die van Mussert, majoor Kruijt en Arnold Meijer, waaronder die van Mussert de grootste. Ter wille van ons land is het te hopen, dat zoo weinig mogelijk stemmen op deze partijen worden uitgebracht. Ook op de S.D.A.P. dient gelet, al hebben zich in de denkwijze van deze partij op korte tijd enorme veranderingen voltrokken. Bij ons wekt evenwel een te snelle bekeering altijd wantrouwen, en terecht. iSocialisatie, nationale ontwapening (tevens een gewezen stokpaardje der vrijz.-democra- ten), miskenning van of onverschilligheid tegenover het Oranjehuis hebben afgedaan. Nu komt men met iets anders af: het plan van de arbeid. Het bleek reeds in Ter Neuzen, dat Mevr. Boon uitstekend in dat plan thuis is. Zij deelde mede, dat ze meer dan een voor- stander ontmoet had, die over dat plan sprak en er niet mede op de hoogte bleek te zijn. Daaruit blijkt, hoeveel meeloopers er eigenlijk bij de S.D.A.P. zijn. Door aanhalingen van Marx, Bernstein en ook De Man betoogde zij, dat vele zaken 'bij de S.D.A.P. niet naar voren worden gebracht als doel, maar meer als reclame-middel om de massa in beweging te brengen. Het samen- stellen van het plan van den arbeid is onge- twijfeld een groot werk igieweest en er hebben knappe mannen aan gewerkt. Maar dit erken- nende, wordt men onaangenaam getroffen door de sfeer, waarin het gebracht is. Ook sommige voormannen van de S.D.A.Pstaan twijfelachtig tegenover dit plan. Dat de export over het hoofd gezien is, is al een zeer groot gemis. Want juist deze is voor ons lahd het meest noodig. Ook mag niet vergeten worden, dat in de laatste jaren in ons land reeds 1500 millioen aan openbare werken ibesteed is. Een mogelijk samengaan tusschen S. D. A. P. en R.K. Staatspartij is vooral wegens buitenlandsche gebeurtenissen wel wat op de achtergrond geraakt. Spreek ster zou ook een samengaan van die twee sterkste partijen allerminst in het landsbelang achten. Ook de oude coalitie van vroeger tusschen R.K., C.-H. en Anti-Rev., die aan krachte- loosheid bezweek, dient niet hersteld. Ze heeft onheil genoeg gebracht; onder haar zwakke regeeringen heeft juist het gezag het meest geleden. Er zijn er onder de R.-K., ook onder de C.-H. (denk aan de rede van Jhr. W. de Savornin Lohman in de Eerste Kamer) en de Anti-Rev., die daar op aansturen. Laat daarom geen enkele vrijzinnige Colijn stemmen, al is de premier niet gecharmeerd op herstel der oude coalitie. Colijn wordt toch gekozen, maar versterking zijner partij zou juist gaan in de nichting van wat geen ernstig mensch wil nJ. herstel der coalitie. Laat dus de liberalen hun best doen familie, vrienden en bekenden te overtuigen, laat ons de vrijzinnige idee hooghouden. De liberalen zijn steeds geweest de zuiver- ste strijders voor recht en vrijheid, voor ge- lijkwaardigheid der menschen, zij zijn tegen vele crisismaatregelen, ze kunnen niet mee- gaan met de ver gedreven ordening, zooals bij R.-K., S. D. A. P. en ook N. S. B. Ze zijn fier op hun land met z'n pioniers op het gebied der luchtvaart (K. L. M.), de Avro (eeni der eerste in de wereld), de ver- binding met Indie (Philips), zeesleepdienst, op sportgebied enz. Waar alle landen ons benijden, daar gaan wij ons land niet achteraf stellen, al zijn ook hier de tijden zorgelijk en vraagt nog veel om verbetering. Met een mooie herinnering aan ons Konings- huis, dat van Willem den Zwijger af, voor de vrijheid streed, voor welk geslacht de laatste tijden een machtige, warme golf van geestdrift over ons land gaat, wees ze op de gebeurte- nis van morgen (30 April) de verjaardag van Prinses Juliana. In het foelang van die band tusschen Oranje huis en volk, maar vooral van de eenheid, vrijheid, verdraagzaamheid en welvaart In Nederland, beval ze ten krachtigste aan op 26 Mei a.s. te stemmen op lijst 5, de litoerale lijst. Na de rede volgde een hartelijk applaus. De voorzitter dankte de spreekster voor haar schoone rede en de aanwezigen voor de groote laandadht, waarmede ze hadden ge- luisterd. Hij hoopte, dat Hoek op 26 Mei weer goed voor den dag zou komen in den strijd voor het liberale beginsel.. A.V.R.O.-verstrooiingstou rnee. Woensdag was Axel aan de beurt voor het optreden van de populaire groep van A.V.R.O.- artisten. Na een korte inleiding en welkcmst- woord van den voorzitter van het plaatselijk actie-comii.e. den heer J. C. Vink, volgde het begeesterend woord van den directeur der A.V.R.O., de heer Vogt, die bij zijn verschijnen voor het forum van het niet zoo ta'lrijk opge- komen gehoor met geestdriftig applaus werd begroet. Daarna volgde de uitvoering van het pro- gramma door de artisten, overeenkomStig het verloop van den avonid te Ter Neuzen, waar van wij in ons vorig nummer melding maak-. ten. Hier was het mevr. G. Pladdet die zich bij de liedjes van Jacob Hamels' kinderkoor op verdienstelijke wijze als microfoon-debu- tantje ontpopte. De artisten hadden alle veel succes te oog- sten en de opgekomenen waren vooral vol be- wondering bij de vertooning van de film van de A.V.R.O.-studio. Wijdingssamenkomst. De Christelijke oranjevereenigin'g had ook gisteravond met het oog op de 28sle geboorte- dag onzer Prinses, ter wier eer heden alle straten onzer stad feestelijk bevlagd waren, een wijdingssamenkomst georganiseerd, die werd geleid en geopend door de praeses dezer vereendging, de heer W. A. den Boggende, na het gemeenschappelijk zingen van de verzen 1 en 6 van psalm 106. Na lezing van een Schriftgedeeite werd an- dermaal gezongen Ps. 77 7, waarna Asaf's kinderkoor onder leiding van den heer Jan le Feber een keur van pittige vaderlandsche en kinderliederen deed hooren. De voor dezen avond aangezochte spreker Ds. Bos uit Nijmegen hield vervolgens een van groote historische kennds getuigende rede, die met veel talent werd voorgedragen en het op een^ileine 400 personen geschatte gehoor tot het einde toe bleek te boeien. Spreker begon met zijn dank uit te storten over de zegenin- gen en voorrechten die ons in en door het Oranjehuis zijn geschonken in een wereld van verwardheid en verwording, waarin oude staatsvormen ineenstorten en dynaStieen on der den voet worden geloopen, waar de grijze balling in Doom een getuige van is. Spanje en Rusland zijn andere symptonen van de geesteiijke crisis die de wereld doormaakt, maar teekenend en verheugend is het, dat de oude Oranjestamlboom in weerwil van deze stormen diep en onwankelbaar iblijkt te zijn geworteld in onzen Vaderlandschen bodem en in de harten van dit volk van Willem-Vader. Spreker vraagt of dit louter voorkomt uit sympathie, populariteit of traditie. Op het ,/Hosanna" volgt op dit onderaardsche toch schier zonder ultzondering het ,,Kruisigt Hem!" Vanwaar dus dit geheim, vraagt hij en vindt daarin slechts tot antwoord: „Door het geloofHij wijst op de merkwaardig- heid, dat deze geboortedag van onze laatste en liefste telg uit dit Doorluchtig geslacht, wordt geopend met een ontjllooiing van de vlaggen op en van binnen in dit bedehuis. Er wordt, maar er werd ook de eeuwen door bij al degenen die ons volk leiding gaven in het Oranjehuis, gebeden en tot God opgezien en dat is het diepe maar ware en ontwijfelfaare geheim, dat God ons zoovele eeuwen onder dit gezegende beleid doet leven. Ons volk heeft als volk van de zee geleerd op zijn God te bouwen en vertrouwen. Vrij- heidszin en Godsdienst zijn de hooge goederen die tirannie en dictatuur voor ons onduldbaar doen zijn vanaf Vader Willem af, die verge- leken kan worden met het jodenjongetje Mozes, dat God op liet wassen, zooals hij ook Willem op liet wassen aan het hof van Karel V. Daar is en daar ligt de naam en oorspronig van ,,de Zwijger". want het ouderlijk geloof, dat gekiemd was in het trouwe hart van den zoon, kon door geen luister en goud meer worden uitgeroeid. Spreker schetst de belangpjkste episoden uit dit rijke, maar moeitevolle leven, dat eindigde met een mar- telaarskroon. E>en sluipmoordenaar kon met dit hartetoloed der Oranje's te doen vloeien, echter slechts ons volk tot grooter verzet en overwinning bezielen! Een Maurits en een Stedendwinger en een Willem de Derde die een Zonnekoning weerstond, en de velen die in den strijd voor de vrijheid voor het vader- land vielen, het zijn levende symbolen van de onwankelbare trouw van ons volk aan God en Oranje, het drievoudig onvenbreekbaar snoer, dat in Napoleon reeds eenmaal geen dictator bleek te dulden. Spreker besluit in een hartstochtelijke pero- ratie ons Vorstenhuis opdragende aan den Al- lerhocgsten, die niet dulden zal, dat ooit dit Vorstenhuis in de schaduw van een dictatuur zal regeeren, maar handhaven zal de vrij heid van godsdienst en conscientie. Nadat „Asaf" met een viertal nummers deze stijlvolle en hoogstaande rede had onderbro- ken en den spreker met gebed de samenkomst beeindigd had, stroomde het gebouw leeg en was daarmede de viering van de geboortedag van H. K. H. Prinses Juliana ingeluid. Vandaag bood, zooals boven reeds gemeld, onze stad haar gewoon druk bevlagd aanzien. De kleuterscholen trokken als naar gewoonte zingend en met oranje getooid door de stad was daarmede de viering van den geboortedag concerten door ,,Corcordia" en ,,Hosanna". „Het Centrum". Ditmaal bestaat het programma uit twee hoofdnummers, die aan spanning en emotie niet voor elkander onderdoen, al zijn ze ook verschillend van aard. Het eerste hoofd- nuramer Vlucht voor het noodlot, is een echte gangsters-film vol sensatie, die de geschiedenis weergeeft van een onschuldig verdacht meisje, dat niet wist dat degene met wie zij in het huwelijk zou treden een mis- dadiger was en bij de politie bekend stond als Staatsvijand No. 1. Juist als Wilson, zoo heet haar verloofde, haar zal komen halen, is de politie hem op het spoor en na een kort vuur- gevecht weet hij nog te ontvluchten maar zij wordt gevangen genomen. Na eenigen tijd ziet zij kans te ontvluchten en nadat het haar gelukt een betrekking te krijgen in een zie- kenhuis, komen de bendeleden van Wilson haar op het spoor en ziet hij kans haar, zij het nu onder bedreigingen, mede te voeren, doch wederom is de politie paraat en ten tweede male is Wilson hen te vlug af. Om hem te pakken te krijgen laat de politie Mary op vrije voeten, ofschoon zij haar nog steeds als medeplichtige verdenkt. Mary zoekt nu een toevlucht bij een vriend, wiens. huis direct door een politiemacht streng wordt bewaakt. Zij vertelt haar beschermer haar tragische geschiedenis en deze belooft haar om eerher- stel te bewerkstelligen. Dan komt voor de derde maal Staatsvijand No. 1 haar rust ver- storen, doch v66r de politfe het huis binnen- dringt heeft zij zich gewroken en wordt zij van elke blaam gezuiverd. Het tweede hoofdnummer is vervaardigd naar den roman van den beroemden schrijver Zane Grey, De vallei des doods. Het is de geschiedenis van eep oppassende jongeman, die naar de onherlbergzame Califor- niscihe woestijn trekt om zijn geluk als goud- delver te beproeven en tevens zijn breeder daar te ontmoeten, die reeds lang naar deze oorden was vertrokken. Hij vindt zijn broe- der, doch deze is geheel aan lager wal geraakt en door hem komt hij in de grootste moeilijk- heden, tot hij tenslotte moet vluchten in de wosstijn, de vallei des doods. Een oude goud- zoeker, Dismukes genaamd, vindt hem geheel uitgeput en neemt hem mede naar een India- nendorp. Vlugger dan hij dac'ht kan hij Dis mukes zijn dankbaarheid bewijzen, maar op welke spannende wijze dit gesclhiedt zullen wij maar niet verklappen. Jaardag H. K. H. Prinses Juliana. Ter gelegenheid van den jaardag van H. K. H. Prinses Juliana wappert alhier van alle openbare en vele particuliere gehouwen de fiere nationale driekleur. In verband met dezen hoogtijdag in heA Koninklijk Huis zal, naar we vernemen, het muziekgezelsc'hap „De Volharding" hedenavond een muzikale dorps- wandeling maken. Weinig animo. Voor de tijdelijke betrekking van opzic'hter in verband met de uit te voeren buitenge- wone werken door het bestuur der waterkee- ring van de Calamiteuze polders Ser Lippens e.a. hebben zich slechts 3 sollicitanten aan- gemeld. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 30 April 1937. De volgende personen werden gedagvaard: R. A. A., oud 24 j., vlasbewerker, wonende te Koewacht, wegens mishandeling van zijn vader Petrus Adam te Koewacht op 28 Maart 1.1., door hem te slaan. Deze zaak werd uitgesteld tot 25 Mei met bevel tot voorgeleiding. J. H. H., oud 22 j., arbeider, wonende te Uzendijke, wegens mishandeling van J. J. Lauret te Groe.de op 30 Maart 1.1. door hem te slaan met een boksbeugel. Eisch 10 boete of 6 dagen hechtenis. Uit- spraak 10 iboete of :5 dagen hechtenis. A. A. C., oud 33 j., koopman, wonende te Uzendijke, wegens mishandeling van V. J. Waatjes te Uzendijke op 20 Februari 1.1., door hem te slaan en te stompen en hem van zijn rijwiel te duwen, waarbij deze kwam te vallen en een beenbreuk bekwam. Eisch 1 maand hechtenis. Uitspraak 2 maanden met voorw. proeftijd van 3 jaar f 25 boete of 10 dagen hechtenis, Mr. P. C. Adriaanse pleitte clementie. J. F. A., oud 26 j., zonder beroep, wonende te Axel, wegens mishandeling van A. van der Zwan te Axel op 17 Maart 1.1. door hem te slaan; en wegens beleediging van genoemden van der Zwan, te Axel op 17 Maart 1.1. Eisch f 40 boete of 24 dagen hechtenis. Uit spraak f 30 boete of 15 dagen hechtenis. W. M. N., oud 46 j., metselaar, wonende te Ter Neuzen, wegens beleediging van Johannes Maertens te Ter Neuzen op 19 Maart 1937. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uit spraak idem. S. P. v. d. H., oud 57 jaar, metselaar, wo nende te Ter Neuzen, wegens beleediging van den agent van politie C. de Zeeuw te Ter Neu zen op 22 Februari 1.1. toen deze daar in uni form gekleed surveillance-diensten verrichtte. Eisch 25 boete of 15 dagen hechtenis. Uit spraak f 15 boete of 10 dagen hechtenis. DRIEJARIG MEISJE VERDRONKEN. Donderdagmiddag werd te s-Hertogenbosch in een der buitenwijken het driejarig dochter- tje van de familie van Esch vermist. Men ging op onderzoek uit en vond het kind voor- over in een sloot liggen achter het huis. Tevergeefs heeft Dr. Verlinden getracht met een zuurstofapparaat de levensgeesten weer op te wekken. Het stoffelijk overschot is naar het Groote ziekenhuis overgebracht. Als tragische bijzonderheid vermelden wij, dat kort te voren de vader zijn werkpaard aan dezelfde sloot had laten drinken, zonder het kind op te merken. DOOR LOCOM0TIEF GEGREPEN EN GEDOOD. Dtonderdagmiddag is op een der on'bewaakte overwegen tusschen Doetinchem en Zelhem een ongeveer 30-jarige kippenkoopman door een rangeerende locomotief gegrepen en ge- dood. De man liep met zijn fiets, waarop een mand met kuikens, pardoes tegen de machine op. De circa 30 kuikens werden op twee na alle gedood. NA TWEE JAAR AANGEHOUDEN De politie van het buerau Pieter Aartz- straat te Amsterdam heeft Woensdagavond twee jongens van resp. 17 en 19 jaar aange- houden, verdacht van een inbraak in 1934 ge- pleegd. De jongens, die toen 15 en 17 jaar oud waren, zijn toen via een schutting, waar zij over heenklommen, een woning binnenge- drongen, waar ze eenige voorwerpen ont- vreemden. De jongelieden zijn thans opge- sloten. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Woensdagmiddag is op den rijksstraatweg bij Oldebroek een auto, bestuurd door den 24- jarigen chauffeur G. Pikkert, over den kop geslagen. De inzittende 25-jarige heer J. Wamst uit 'Harendermolen is daarbij om het leven gekomen. Voor den verongelukten auto reed een hooi- wagen. Op het moment, dat P. dezen wagen passeerde, naderde een tegenligger; de auto's raakten elkaar nog juist. P. remde krachtig, waardoor de auto over den kop sloeg. De be- stuurder kwam er met lichte verwondingen af. De heer Wamst werd uit den auto ge- slinigerd en bleef zwaar gewond liggen. Hij is enkele oogenblikken na het ongeluk over- leden. Het stoffelijke overschot is naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats te Oldebroek vervoerd. De inzittenden van den tegenligger liepen geen lets el op. De beide auto's zijn deerlijk gehavend. NA INENTIN1G OVERLEDEN. Te Wedde (Groningen), is, naar de Maas- bode vemeemt, een kind na inenting tegen de pokken ernstig ziek geworden. Op advies van den behandelenden geneesheer werd het meis je overgebracht naar't Academisch ziekenhuis te Groningen, waar geconstateer'd werd, dat het aan encephalitis leed. De ziekte heeft zich daarop in zulk een mate ontwikkeld, dat de kleine eraan is gestorven. VERDUISTERINGEN BIJ DE UITVOERING VAN HET BOSCHPLAN TE AMSTERDAM. De hoofduitvoerder van den tribunebouw bij de groote roeibaan, die bij de Coenenekade in het nieuwe boschplan bij Amsterdam is ge- projecteerd, heeft korten tijd geleden bij de politie van Nieuwer-Amstel eon jklacht in- gediend, dat op onverklaarbare wijze materia- len van het terrein van de werkzaamheden verdwenen. De politie be sloot een razzia te houden, om op deze wijze de dieven te ontdekken. Bij het einde van het werk zijn ruim 150 man stuk voor stuk gefouilleerd. Inderdaad bleken acht te werk gestelden ge- stolen materialen bij zich "te hebben. Het wa ren geen voorwerpen van groote waarden: een busje verf, een stuk lood, eep flesch terpentijn, een busje menie, enz., doch in' totaal is de ge meente op deze wijze in den loop van den tijd voor een tamelijk belangrijk bedrag benadeeld. Toen de arbeiders zagen, dat zij gefouilleerd zouden worden, gooiaen enkelen de gestolen voorwerpen weg. Tegen acht personen is proces-verbaal op gemaakt. Zij zijn echter niet in hechtenis ge houden. Een deel van de ibetrokkenen is van de tewerkstelling uitgesloten. ONEERLIJKE VELDWAOHTER GESCHORST. De burgemeester van Heerde heeft den te Wapenveld gestationneerden veldwachter H. B. aldaar, uit zijn functie geschorst, nadat B. op heeterdaad was betrapt, toen hij eenige pakjes onvermengde margarine, bestemd voor werkloozen en opgeslagen in een kamer in het gemeentehuis, had gestolen. B. is voor den officier van justitie te Zwolle geleid en heeft een volledige hekentenis afgelegd. Gebleken is, dat hij zich reeds eerder aan een dergelijk delict had schuldig^ gemaakt. B., die als politieman uitstekend bekend st#id, schijnt door huiselijike omstandigheden tot dezen diefstal te zijn gekomen. GOED APGELOOPEN. Een zware tractor van de firma Kunkels te Roermond sleepte Donderdagavond twee wa- gens van Schimmert in de richting Meerssen. In de sterke helling van den Raarderberg be- merkte de chauffeur dat zjjn remmen weiger- den. Hij waarschuwde zijn twee metgezellen, die daarop uit de cafoine sprongen. De chauf feur moest, ondanks het gevaar, de wagens naar beneden geleiden. De anders zoo drukke Beekstraat de verkeersweg Valkenburg- Meerssen werd zonder ongelukken overge- stoken. De wagens vlogen vervolgens door de bocht aan de Gansbaan. Hier kantelden de wagens en kwamen tegen de daar staande huizen terecht. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Aan de woningen werd veel mate- rieele schade aangericht. EEN VONDST BIJ DEN WILENBORCH. Bij werkzaamheden aan de zandwegen nabij huize Den Wildenborch, gelegen aan de grint- weg van Vorden naar Lochem, werd door in werk'verschaffing arbeidende werkloozen, een zwaren steenen kanonskogel van 35 K.G. ge- vonden. Het (vroeger) kasteel ,,Den Wilden borch" dateert van 1372 en was toen een Ster ke vesting, bewoond door de beruchte roof- ridders van Wisch. Later ging de bezitting over aan de graven van Limburch Stirum en daarna aan de baronnen van der Heyden. In 1781 kwam het kasteel aan D. H. Staring, vader van den beroemden dichter (te Vorden begraven). Na eenige andere eigenaars ge- kend te hebben is het woonhuis na restaura- tie weer in handen gekomen van een nakome- ling van de familie Staring. AUTO IN BRAND. In den Middelpolder te Nieuwer Amstel ge- raskte Dinsdagmiddag een door den heer C. Maas uit Amsterdam bestuurde two-seater in brand. De heer Maas sprong uit de brandende auto waarbij hij kwam te vallen en een her- senschudding opliep. Het brandende voertuig werd met een schuim brandbluschapparaat ge- bluscht. GROEPSLEIDER VAN DE N.S.B. GEARRESTEEED. De marechaussee te Hoensbroek heeft een groepsleider der N.S.B. gearresteerd, als ver dacht van verduistering van kasgelden en op- lichting van het burgerlijk armbestuur. In een voormaligen tempel in de buurt van. Peking werden lieden verpleegd, die verslaafd zijn aan het gebruik van opium en dergelijke middelen. Dinsdag is in die inrichting brand uitgebroken. 800 verpleegden wisten te ont- snappen. De politie wist er 500 weer te pak ken te krijgen, maar van dezen slaagden 400 erin, opnieuw te ontkomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 6