Landbouwberichten Gemengde Berichten RECHTSZAKEN. WEER EEN INVAL IN DEN HAAG. GEEN VREES VOOR ERNSTIGE ONGEREGELDHEDEN IN ENGELSCHE GEVANGENIS. VADER EN DOCHTER LEVEND VERBRAND. ketterjacht. I niet als een historis-eh feit in eigen bestaan kerdacht willen zien. Toen verleden winter de kapitein zich dien datum toevalliig ontvallen liet, nam ik, ge- dachtiig aan de Fransche spreuk: „il fout saisir l'oceasion par les obeveux" de gelegen- heid te ibaat om bet een en ander uit zijn levensloap te weten te komen. Bij stukjes en beetjes gelukte dat, maar „pas op, dat je bet niet in de krant izet", was bet wacht- woord. Waarom niet, kapitein? Ocb, ik ben niet voor veel vertoon en de vrouw ook niet. De kinderen staan er na- tuurlijk cup, dat die dag feestelijik herdacht wordt. De vrouw en ik echter zouden bet liefst binnen igesloten kring bet feit berdacbt hebben. Maar als bet je plezier kan doen, nouw vooruit dan maar! Deze uitlating teekent kapitein Arends en zijn iwederhelft in hun heele doen en laten. Hun bandel en wan-del is eenvoud. Zoo een- voudig als zij zijn, zoo goedig van aard en bulpvaardig zijn zij tegelijkertijd. Waar bun bulp wordt ingeroepen, laten zij -zich nimmer onbetiuigd, maar blijven toch altij-d liefst op den achtergrond, „Bescbeidenbeit ist ibre Zier" is met een variant op 's dichters woord toepasselij-k op ddt eenvoudige ecbtpaar, dat tocb zoo velen in velerlei apzicht aan zicb verpliobt beeft. Vraag bet aan veie schippers die tijdens de campagnes aan verscbillende fabrieken bier gedurende meerdere dagen gedwongen zijn ligplaatst te kiiezen, boe de kapitein zich steeds interesseert voor de schipperskinderen. Steeds vol ibelangstellinig inzake onderwijs aan deze zwervers over 's lands binnen- wateren. Kapitein Arends man van een slag, dat uit hoofde van zijn beroep meestal ronddobberde op de baren, weet iw-at bet zeggen wid zich te hooi en te gras eigen te moeten maken, de noodige kennis om met vrucht in bet leven vooruit te komen. Hij zelf, ondanks de moeilijke omstandig- heden waarin bij; zicb dikwijls bevond, is ge- slaagd, dank zij zijn vasten, onverzettelijken wil en de flinke dosis gezond verstand, die bij als de beste factoren beschouwt, om het tot ■iets te brengen. De Eere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, waarmee bij de borst mag versieren, is bet bewijs, dat bij een man van verdiensten is. Ik hoop daar nader op terug te komen. Laat mij eenige bazonderheden uit bet leven van den populairen beer Arends mededeelen. Bij ons, in Sas van Gent, waar bij na bet einde zijner loopibaan bet anker uotwierp, staat bij niet anders -bekend dan als: „de kapitein". Van geboorte is bij Amsterdammer, maar reeds op jeugdigen leeftijd -kreeg bem delust tot bet water te pakken. Hij beeft alle phasen van bet scbippersleven doorgemaakt en in al de jaren van zijn nautisohe loopbaan beeft hij goed uit zijn oogen gekeken. In de hydrographie van Nederland is 'bij net zoo goed thuis als de knapste docent in de aardrijkskunde. Het land van den Dollard tot de Scbelde, van den Helder tot Maastricht beeft bij op alle soorten van vaartuigen in alle richtingen doorkruist. De eerste 14 jaar voer bij op bet tankschip: ,,-Le jeune Victor". De laatste 30 jaren van zijn leven op het water als kapitein op zijn mooie tankboot ..Phenol"' van de eene groote stad naar de andere om telkens na inneming van zijn lading teer aan de verscbillende gasfabrieken van Nederland weer zijn loshaven te vindep in de Belgische gremsplaats Selzaete bij de faJbriek van teenproducten, Burt Boulton Haywood, Limited, van wel-ker opvolgster, de Ste Chi- mique de Selzaete, bij thans nog als vertegen- woordiger voor Nederland optreedt, hetgeen als bewijs mag gelden, boe groot vertrouwen ook thans nog in oud-kapitein Arends gesteld wordt. Een ander blijk van waardeering van door hem beweizen diensten is de toekenning van een behoorlijk pensiben. Toen hij in Aug. 1931 den scheepsdienst vaarwel zegde, getuigde de Chairman van bovengenoemde Engelsche firma, Lt. Col. Oscar Boulton van hem: Dear Captain Arends, I am writing on behalf of the Board of Burt, Boulton Haywood Limited to express to you long service witbcmfwijpvbgkqjxzea to you on your retirement, their appreciation of your long service with them and their gra titude for the good work you have done. In Augustus 1914 werd de Selzaetsche fa- briek door de Duitschers onder sequestruur geplaatst. „Bescblagnamt von del- Kaiser- Kdniglichen Marine" stond op de poort ge- plakt. Onder de in beslag genomen goederen en producten was ook de Phenol" begrepen. Waar was de „Phenol" „Wo ist das Tank- sehiff Jawel, kapitein Arends had zijn Tankschiff intijds over de grens, naar de veiliige Holland- sche wateren gebraoht. In de verte konden zij het aan den Sasscben wal gemeerd zien lig- gen. Er naar kijiken, dat mocht, maar aan- komen niet. Langen tijd lag de kapitein bier werkeloos, zoolang dat de Engelsche directie den wenscb te kennen gaf een deel van de bemanning te ontslaan. Dat strobkte evenwel niet met de inzichten van den kapitein. Hij had rijpeiijk over den toestand nagedacbt en deed een voorstel. Als ik de vrije band mag -hebben, zal ik zor- gen, dat geen man behoeft ontslagen te wor den en de firma zal er nog geld mee verdie- nen, aldius de kapitein. ,,-Well', have your own -way" was het ant- woord, dat blijk gaf, boe groot vertrouwen men stelde in des kapiteins woord. En dat vertrouwen iwerd alweer niet ibeschaamd. In stede van bij de pakken te blijven zitten trok hij bet land door, kocht teer op eigen houtje bij de verscbillende gasfabrieken en leverde zijn ladingen tegen loonen-de prijzen af aan -de magazijnen der Nederlandsche Marine te den Held-er, Tien Gemeten en de Hembrug, waar men dat product met open armen ont- ving. Men beden-ke, dat bet oorlogstij-d was. Hieruit blijkt, dat onze jubilaris van tbans niet enkel was gezagvoerder op de „Phenol", die geheel volgens zijn plannen en inzichten gebouwd was geworden, maar ook een be kwaam en degelijk handel-sman met klaren blik op tijd en omstandigheden. De gasfabrieken zagen den kapitein met zijn ,,-Pbenol" wat gaarne ikomen. Overal stond hij goed aangeschreven, men kende hem van ouds en wist met een eerlijk, rechtschapen man te doen te hebben. De patroons stonden verbaasd bij het op- maken der rekening. Z66 hadden zij het niet verwacht. Een enkele aanmerking hadden zij slecbts te maken: de kapitein-koopman had verzuimd zijn -eigen aandeel in de winst op te nemen in de afrekening. Daarmee kop de manager echter geen genoegen nemen. Hij plaatste een flinken post aan de debetzijde van de firma in het credit van den kapitein. Na deze stoffelijke belooning volgde later, na het -einde van den oorlog ook nog de moreele, als erkenning voor de aan den lande beweizen diensten, nl. de reeds genoemde Koninklijlke onderscbeidin-g. Met trots mag hij deze welverdiende orde dragen. Alhoewel niet geridderd mag zijn wakkere wederhelft zich mede de eer toerekenen, ver- dienstelijk 'werk te betoiben verricbt. In alle levensomistandigbed-en beeft zij haar man trouw tor zij-de gestaan. Dank zij baar energie en opgeruimde levensopvattin-g, beeft zij bem in moeilijke tij-den met raad en daad hulp geboden en is bet haar gelu-kt met hem de veilige haven te bereik-en. Zij zijn samen, op elkaar steunend, elkaar in moeilijke om standigheden de hand reiken-d, alle gevaren te boven gekomen en zoo is thans op hen het dichterwoord van toepassang: Scboon zij 't gevaar der zee ontkwamen, Toch zien zij gaarn-e nog haar tuim'ling [in de haven. Mogen zij nog vele jaren aan elkanders zijde zich in -een gezegen-den ouderdom verheugen en -mogen hun kinderen en kleinkinderen zich nog lang verblijden in het beat van een ouder- paar, dat steeds een toonibeeld is igeweest van offerende liefde, niet alleen voor hun eigen verwanten, maar ook voor vele anderen, die hun hulp nimmer tevergeefs inriepen. POSTWISSELVERVALSCHER VEROORDEELD. De rechtbank te Amsterdam heeft -den post- wisselvervalscher A. de V.., den hoofddader van het complot vervalschers, dat onlangs terecht heeft -gestaan tot vijf jaar -gevange- nisstraf veroordeeld. De offi-cier had zes jaar gerequireerd. De tweede verdachte, de koopman J. B., werd wegens poging tot medeplicbtigheid aan het gebruikmaken van valsche geschriften veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige faechtenis (1 jaar). Deze verdachte -werd vrijgesproken van het aanibieden van de valsche postwisseis aan twee bijkantoren te Amsterdam. Tegen hem had het O. M. vijf jaar met aftrek geeischt. De derde bij deze zaak -betrokken verdachte de handielsreiziger P. P., was reeds eenigen tijd geleden tot 2y2 jaar met aftrek veroor deeld. DE PRIJZEN VAN DE BIGGEN. Op de vragen van den heer Droesen betref- fende den prijs van de biggen heeft de Minis ter van Landbouw en Visscherij geantwoord, dat het hem bekend is, dat deze prijzen in het algemeen op een meer hevredigend niveau ge- legen hebben dan de prijzen der vette varkens. In zooverre kan inderdaad van een minder gunstige verhouding gesprpken wonden. De Minister is echter niet van oordeel, dat de big- genprijizen in het algemeen te hoog zijn ge- weest. Wanneer de teeltregeling uitsluitend be staan zou uit een beperking van den aanfok, dan zou zulks tot gevolg kunnen hebben, dat het aanlbod van biggen dermate zou dalen, dat, bij een gelijkblijvende vraag, de biggen- prijzen tot een onredelijke hoogte zouden stij- gen. Om dit te voorkomen, is echter naast de toewijzing van higgenmerken voor iederen varkenshouder vastgesteld, welk aantal var kens boven 25 K.G. door hem ten hoogste tegelijkertijd mag worden gehouden. Door deze vaststelling word-t er naar gestreefd, de vraag naar biggen in evenwicht te houden met het aanbod daarvan. Het is den Minister bekend, dat de biggen- prijzen in de laatste maanden niet onbelang- rijk zijn gestegen. De gestegen voederprijzen maken echter een stijging zoowel van de prij zen der biggen als van dre der varkens, nood- zakelijk. Daarbij komt, dat in het voorjaar over het algemeen een zeer groote vraag naar biggen ontstaat, welke verband houdt met den aankoop van biggen, welke bestemd zijn om in de wintermaanden voor huiselijk gebruik te worden geslacht. Om een zoo .juis-t mogelijke verhouding tus- schen biggen- en varkensprijzen tot stand te brengen, zal binnenkort de nieuwe toewijzing van het aantal ten hoogste tegelijkertijd te houden varkens volledig van kracht worden. iDe Minister is niet bereid een algemeene regeling te treffen, waardoor fokkers ver- plicht zouden worden een gedeelte van hun biggen tegen verlaagde prijzen door bemidde- ling van de landbouw-crisisorganisaties be- schikbaar te stellen, aangezien gevreesd moet worden, dat zuik een algemeene regeling bij de ui'tvoering tot emstige moeilijkheden en wellicht ook tot groote onbillijkheden aanlei- ding zou geven. Wei is een onderzoek gaande naar de vraag of op de een of andere wijze aan kleine boeren en houders van varkens biggen kunnen wor den verschaft onder voordeelige voorwaarden. INBRAAK TE ZAANDAM. Te Zaandam heeft Zondagavond half tien de politie -de hand gelegd op twee Zaandam- mers, die poogden in d-e kantoren van de olie- fabrieken het Hart en de Zwaan van de firma Adr. -Honig, hun slag te slaan. Het had de aandaoht getrokken van de politie, dat de aangehoudenen met een bootje de Zaan op waren gegaan, wat, omdat het bekenden van de politie waren, op niet veel goeds d-uidde. De dieven hebben toen aangelegd achter een der beide fabrieken, waar men dadelijik met het werk is begonnen. Toen de toegangsdeuren tot het kantoor reeds geforceerd waren, stond de politie, die langs de voorzijde binnen was gekomen, hun plotseling voor den neus. In allerijl hebben zij toen de vlucht genomen. Een hunner meende met het bootje te kunnen ontikomen, dat nog aan den wal lag, -dooh de politie zond hem een aantal sohoten achterna, waardoor hij zoo in verwarring geraakte, dat hij in het water sprang en op -sommatie van de politie naar den wal zwom, waar de politie hem moest redden om daama in de -boeien te wor den geslagen. Zijn kameraad werd later in -een donker hoekje in de fabrie-k gevonden en eveneens gearresteerd. Het zijn twee gehuwde mannen van 36 en 37 jaar, die al meermalen met politie en justitie in aanraking zijn -geweest. Zij ware* in het bezit van verschillende inbrekerswerk- fcuigen, sleutels en loopers. Vermoedelijk is er ook. nog een derde aan de zaak schuldig, die in de duistemis zou zijn ontkomen. De verdachten zijn L. v. d. V. en D. S. KWAKZALFSTER-OPLICHTSTER. De Kon. marechaussee te Oss heeft Zater- dag de hand weten te leggen op een 35-jarlge kwakz-alfster, die verschei-dene goedgeloovige lieden tot haar slachtoffer heeft gemaakt. De vrouw, mej. R., zon-der vaste woon- of ver- blij-fplaats, begaf zich naar -gezinnen, waar Ziehen waren en deed een omstandig verhaal, dat zij in het bezit was van een fleschje olie, welike een zeer bijzondere geneeskracht bezat. Deze olie, die e-en middel tegen alle kwalen heette te zijn, gaf -zij uit menschlievendheid, zonder -betalmg, aan haar patienten. De hulp- vaardi-ge vrouw raadde verder aan missen te laten lezen in de kerk voor -de zieken, waar- voor zij gaarne haar bemiddeling aanbood. De gel-d-en hiervoor moesten direct aan haar wor den af-gedragen. De Kon. marechaussee kreeg de luc-ht van de practijken van deze vrouw en aohtte termen aanwezig haar in arrest te stellen. Zij beken-d-e het bedrog en verklaar- de, de gelden, welke voor kerkelijlke doelein- den waren bestemd, ten -eigen bate te hebben aang-ew-end. Zij is thans ter zake van oplich- ting in -de marechaussde-kazeme te Osis oj>ge- sloten en zal ter besdhikkinig worden gesteld van den officier van j-ustitie te 's-Hertogen- bosch. Het gelegenheid geven tot hazar-dspel, schijnt in de Residentie nog steeds een lucra- tief bedrijf te zijn, zoo lucratief zelfs, dat de exploitanten een inval door de politie, met alles wat -daaraan verbonden is, riskeeren. Dat risico is groot, want de Haagsohe politie is op haar hoede en -de eene inval vol-gt op den anderen. Zoo heston-d er -sinds eenigen tijd een em s-tig vermoeden, dat in -het perceel aan het Smidswater no. 2, bewoond door den 48-jari- gen M. A. E., wel eens wat -gebeurde, dat niet met de wet in overeenstemming was. Dit vermoeden -bleeik juist te zijn. Zaterdagavond ongeveer 7 uur vervoegden zich hoof-dinspecteur M. J. v. d. Heuvel, in- specteur J. Douma en eenige rechercheurs aan genoemde adres. Aanvankelijik leek het, of er niets verdachts in het huis te vinden zou zijn, want na gebel-d te hebben, werden zij onmiddellij-k door den -bewoner opengedaan. Bij het doorzoeken van de woning werden evenwel twee roulettes, een speeltafel, een croupiershark, twee speel- laken-s, eenige stellen speel-kaarten en onge veer 800 fiches gevonden. Alles werd in be slag genomen en E. werd meegenomen naar het hoofdbureau van politie, evenals een tweede persoon, ajfikomstig uit Amsterdam, die ook opgaf E. te heeten. Eerstgenoemde is Zondag op vrije voeten gesteld; -den ander -hield men nog vast, -daar de politie het niet onmogelijk achtte, dat hij een valsohen naam heeft opgegeven. VERKIEZINGSRECLAME VAN DE N. S. B> Men s-chrijft uit Maassluis aan de N. R. Crt. Een bekend duivenliefhebber te dezer plaat- se vermiste sinds eenige -dagen een zijnier beste vliegers. Dezer -dagen ke-erde het dier- tje terug en toen de eigenaar hem eens bekeek ,ontdekte hij, dat hij opgevangen ge weest was. Aan de binnenzij'de van een der vieugels stond een stempel afgedrukt: „Kiest Mussert. Hou zee". EEN GEVAARLIJK HEER. Zaterdagavond om half elf kreeg de burge- meester van Diepeniveen, de heer J. W. Ariens, in zijn woning bazoek van een man, inwoner van zijn gemeente in de buurtschap Colmschate, den 26-jarigen G. V., een klom- penmaker, die -den burgemeester een met scherp geladen huzarenkarabijn met bajonet en vijf patronen overhan-digde en daarbij ver- telde, dat hij in den tuin van den burgemees ter op den loer had gelegen om hem dood te schieten. Toen hij den burgemeester in zijn w-erkkamer had zien loopen, had iets hem van zijn voornemen weerhouden en thans kwam hij het den burgemeester vertellen. Meteen vertrok de ibezoeker. Burgemeester Ariens bel-de de marechaussee te Deventer op. Intusschen was V. naar de gemeente-politie te Colmschate geloopen om daar zijn gedragingen te vertellen. V. werd toen opgesloten. Bij het verhoor bleek V. thuis twist te hebben gehad. Hij is een drift- kop, die al een paar vonnissen achter den rug heeft, zich al eens heeft aangemeld voor het Vreemdelingenlegioen en, tevergeefs, voor dienstnemin-g in het N.-I. Leger. Hij -had -geen bapaalden wrok tegen den burgemeester, doch wilde van de straat komen, omdat hij anders werkloos zou rondzwerven. Hij huurhe Zater- dagmiddag een auto en ging naar een familie- li-d in Twello, .die huishoudster is bij een wachtmeestei'-hoefsmid bij de huzaren te Deventer. Daar nam hij uit een foudraal het karabijn met bajonet weg. Aan den mare chaussee zeide hij dat hij ieder zou hebben neergeschoten, die hem in -den weg zou zijn getreden. V. zal voor de justitie worden geleid. STEEKPARTIJ. Zaterdagavond heeft zich in de buurtschap Geesteren, onder de gemeente Tubber-gen weer eiens een steekpartij afigespeeld, waarbij een zekere S. uit Borne het slachtoffer is gewor den. De ruzie ontstond over een meisje, waar bij het zoo hoog liep, dat de messen werden getrokken en genoemde S. tal van vleesch- wonden opliep, n.l. een wonid van 25 c.M. in het hoofd; twee japen van 5 c.M. in den rug en verschillende van gelijke -grootte over de handen. Terston-d is geneeskundige hulp in- geroepenj en werden de wonden gehecht. S. is een nabijstaande woning Ibinnen gedragen; zijn toestand is naar omstandigheden wel. De politie heeft in dien zelfden nacht nog een onderzoek ingesteld naar den dader. EEN VREEMDE VREEMDELING. De -politie te Tegelen heeft Vrij-dagavond te Venlo een Duitscher Th. G. aangehouden, tegen wien een klacht wegens -beleediging was ing^diend en die tevens gezocht werd als ongewenschte vreemdeling. Het betreft hier -een vrij zonderiinge ge- schiedenl-s. De man was kort geleden in eenige communistische -bladen als agent van de Gestapo gesignaleerd. In dit verband was ook de naam van een meisje uit een grenscafe genoemd, dat -hem ter zijde zou staan. Aan de uitvoerige mededeeling terzake was zelfs een sohriftelijke verklarinig van den betrokkene gevoe-gd, waarin hij tegenover de communis tische instanties toegaf als Gestapoe-agent op te treden, waarbij hij het" meisje als zijn helpster noemde. De man, die indertij-d als communistsioh emigrant over de grens zou zijn gekomen, zou langen tijid met de commu nistische beweging -hier te lande nauwe rela- ties hebben onderhouden. Later ging hij naar Frankrijik en daama naar Rusland. Vervol- gens kwam hij weer in ons land terug, van- waar hij zich volgens zijn verklaringen naar Duitschland had begeven, naar hij meedeelde door de toestanden in Rusland dermate ont- -goocheld te zijn, dat hij het communisme had afgezworen. Na acht dagen. te Vierssens in arrest te hebben doorgebracht, werd hij op vrije voeten gesteld, waama hij naar Antwerpen ging om zich te verantwoorden tegenover zijn vroege- re communistische vrienden. Deze waren allerminst over zijn optreden te spreken en zij zouden hem toen gedwongen hebben de ge noemde sdhriftelij-ke verklarinig af te geven over zijn optreden als agent van de Gestapo. Het meisje, dat in deze verklaring werd genoemd, had daarop een klacht wegens belee diging tegen den man in-gediend, oak tegen de organen, -die de verklaring hebben afgedrukt. De arrestatie is echter nog niet op dezen gron-d gesehiedt, doch uitsluitend wegens het feit, dat hij als ongewenscht vreemdeling wordt beschouwd. Er zal nu moeten worden bdllist over zijn uitwijzing. VREEMDE MANIER OM IN HET BEZIT VAN EEN AUTO TE KOMEN. Twee agenten van een automobielimportqur hebben, meldt de Tel., op een zonderiinge en bovendien strafbare wijze getracht voor hun firma een auto terug te krijgen, die in huur- koop aan den expediteur M. H. te Oploo was verkocht, doch waarvan de afbetaling niet prompt volgens conditie was verioopen. Ten huize van den expediteur vervoegden zich twee personen, die voorwendden uit Roer- mon-d te komen en zeiden vernomen te heb ben, dat de expediteur voornemens was zijn vrachtauto te verkoopen. Zij gaven te ken nen, dat zij interesse hadden om den auto te koopen. Het tweetal werd bij afwezigheid van den heer des huizes te woord gestaan door diens vrouw. De expediteur was met zijn auto naar een naburig dorp om een vracht kunst- mest te leveren. De pseudo-koopers wacht- ten den expediteur even buiten het dorp op. Hij werd staande gehouden en direct knoopte het tweetal onderhandelingen aan over den aankoop van den wagen. Zij boden een be- hoorlijken prijs en er zou worden proefgere- den. Na een honderdtal meters gereden te heibben, zeide een der mannen, dat er iets aan den auto mankeerde. 'Het euvel zou aan den onderkant van den wagen gelegen zijn. H. stopte en begaf zich onder den auto om te onderzoeken wat er aan haperde. Op dit moment startte een der koopers den motor en reed, vol gas gevend, met het voertuig weg, waarbij de expediteur ongelukkig over de beenen werd gereden en een eindweegs werd meegesleurd. Bewusteloos bleef d-e man op den weg liggen. Door een passeerenden auto- mobilist werd hij opgenomen. Aangifte volgde hij den burgemeester, die terstond de Rijksveldwacht van alle omliggen- de dorpen waarschuwde. Eenige uren later kwam er bericht binnen, dat de beide mannen te Weert waren aangehouden. Zij werden op transport naar Oploo gesteld. Aan het licht kwam, dat de expediteur den auto in huur- koop had en achterstallig was met de termijn- betaling. #iet tweetal zou er door den leve- rancier op uit zijn gestuurd om te trachten, op welke wijze dan ook, den auto weer terug te brengen. Het slachtoffer werd in het klooster verbonden. Hij had deerlijk letsel aan beide beenen bekomen. Nadat een ge- neesheer hulp had verleend, is hij naar zijn woning overgebracht. Door de politie is van een en ander proces-verbaal opgemaakt. KIND OVERREDEN. Zaterdagmiddag is het elfjarige meisje Jopie Frey op de Boombrug te 's-Hertogen- bosch bij het plotseling oversteken van den weg door een vrachtauto gegrepen. Het kind was op slag dood. Het lijkje is overgebracht naar het Groot Ziekenhuis. Den chauffeur -treft gaan schuld. GEVAARLIJK SPEL. Het achtjarig dochtertje van de familie F. te 's-Hertogenbosch is bij het spelen op de Handelskiade achterop een auto geklommen. Toen de wagen onverwachts achteruit reed, is het kind van den auto gevallen en onder een achterwiel terechtgekomen. De kleine was bijna op slag dood. ARBEIDER VERDROfiKEN. Toen de arbeider D., werkzaam hij den aan- leg van de nieuwe brug over den Boeimeer- singel te Breda, bij het eindigen van zijn dag- taak zijn schoenen in het water van den Sin- gel wilde afspoelen is hij uitgegleden en in de diepte verdwenen. Toen men hem had ge vonden waren de levensgeesten reeds gewe- ken. D. was gehuwd. MEISJE VERDRONKEN. De 25-jarige J. van 'Hensbergen, gewoond hebbende aan boord van het in de Rotterdam- sche Nieuwe Haven liggende schip ,,Anna Berendina", is bij het aan boord stappen van dat schip te water geraakt. Het meisje ver- dween dadelijk in de diepte. Reddingspogingen mochten niet meer baten. Haar lijk is later opgehaald. EEN DOORTRAPTE DIENSTBODE. Een niet meer piepjonge dien-stbode is er te Parijs in geslaagd, in een jaar tijds ettelijke ,,mevrouwen" voor ongeveer vijf millioen frank te bestelen! Sinds Maart van het vorige jaar kwamen hij de politie vele klach- ten van beken-de Parijsche personen in bij wie een gedienstige geest intrek igenomen had, welke den vierden dag verdween met mede- nemdng van geld, zilverwerk, edelsteenen of bont. -Maar het geleverde siignalement was nooit hetzelfde, wat de naspeuringen bemoei- lij-kte, en de oplichtsiter zorgde er wel voor zich telkens anders voor te doen en zich nu eens voor keukenmeid, dan weer voor kamer- meisje of werkster uit te geven. Ze ziet er veel jonger uit dan met haar leeftijd over- eenkomt en placht in de advertenties haar diensten aan te bieden. Daarna legde ze ge- tuigenissen, onderteekend idoor bekende diplo- maten of op den voorgrond tredende kunste- naressen over. Ze ondersdheidde zich daardoor dat ze in geen enkelen dienst den nacht ten huize van de patroons wilde doorbrengen. De diefstal- len liepen in de honderdduizenden franks en ee,n ingpeoteur van poljtie wist een jonkman te betrappen, die in een postkantoor voor haar bestemde Ibrieven afhaalde, en iddor hem gevolgd, -d-e vrien-din apzocht. Eerst namen zij de beschuidiging heel hoog op, maar na uren lang ondervraagd te zijn, viel zij door de mand. VERDACHTE BRAND OP EEN BRITSCH SCHIP. Vorige week is plotseling brand uitgebro- ken aan boord van de Montreal City, een schip van 3066 ton van Charles 'Hill Sons te Bristol. Men was juist bezig het schip van zijn lading bout en tabak te ontdoen, toen een wacht het vuur ontdekte. -Spoedig was men den brand meester, doch toen men een onderzoek naar de oorzaak in- stelde, kwam" men tot de.ontdekking, dat over de dekken en op enkele hoopen beddegoed pe troleum was gesprankeld, zoodat het vermoe den rees, dat de brand aangestoken was. Vier sloten aan boord van het schip waren gefor ceerd, terwijl voorts een aantal kastjes van de bemanning was doorzocht. Had men den brand niet zoo spoedig ont- dekt en gebluscht, dan hadden de gevolgen inderdaad zeer ernstiig kunnen zijn. Doch -bij de plaats waar het vuur woedde, bevond zich nl. de verfopslagplaats, waar behalve vele ki- logrammen verf, ook een hoeveelheid traan was geborgen. Bovendien hevonden zich onder de plaats vele tonnen olie voor de voeding der machines. De door den -brand aangerchte schade is ge- ring. BELOONDE TROUW. 32 jaar geleden kwam Mary Anne Oorke in betrekking b\j miss Emily Woodgate, toen een vijftigjarige dame, in het Engelsche badplaats- je Eastbourne. Zij was toen nog een jong meis je, maar met de beste voornemens bezield, haar meesteres trouw en rjverig te dienen. Dat heeft zij dan ook gedaan, al die jaren lang. Haar belooning was, dat zij al dien tijd meer als een dochter dan als een dienstbode werd behandeld. Nu is de oude dame gestorven, en het blijkt, dat zij vrijwel haar geheele beizit aan Mary Anne heeft nagelaten, die thanis eigenaresse is geworden van een fortuin van circa 200.000 gulden. Het is een groote som, maar niettemin is Mary Anne heel treurig. Haar leven heeft zijn doel verloren. Een speciale correspondent van de Times meldt, dat de geruchten over „algemeene on- rust" of „dreigende miuiterij" in de gevangenis van Dartmoor, welke geruchten den indruk schenen te wekken, dat een herhaling van de onlusten van 1932 verwacht kon worden, totaal onj-uist zrjn. In een gevamgenis als Dartmoor, waar bijna 300 gedetineerden lang- durige straffen ondergaan, vallen vrijwel da- gelijiks „incidenten" voor die echter van geen beteekenis zijn. Wat er gebeurd is, dat blijkbaar aanleiding heeft gegeven tot fantas- tische verzinsels, is het volgende: In de maan-d April hebben eenige gevangenen tot -twee maal toe geklaagd over te weinig eten. Volgens regl-ement moet h^t eten -dan in hun tegenwoordigh-eid gewogen worden, wat dade lijk is gesohied, en waarbij bleek dat van on- derwicht geen sprake was. Vijf gevangenen, die bij deze gelegenheid de regels van discipli ne der gevangenis schonden, zijn daarvoor disciplinair gestraft. Alle andere berichten zijn onjuist. Geruchten dat de staf van be- waarders uitgebreid zou zijn, missen alien grond. -Er zijn 120 bewaarder-s voor de 297 gedetineerden, en het afgeloopen weekend zijn de gewone verloven van het personeel doorge- gaan, wat zeker niet het gevai zou zijn al-s er iets bijzon-ders aan de hand was. Na de gebeurtenissen van 1932 zijn 22 mui- ters overgebracht naar andere gevangenissen. Zij zijn spoedig -weer naar Dartmoor terugge- bracht en op hun gedrag valt niets meer aan te menken. Onder het nieuwe regime van den tegenwoordigen directeur, majoor Pan- nall, neemt het aantal opgelegde straffen steeds af. Te Gedinne bij Namen is een perspnenauto tegen een boom gebotst en in brand gevlogen. Twee der inzittenden, die voor aan het stuur zaten, een vader met zijn 18-jarige dochter, zijn levend verbrand, terwijl de vier andere inzittenden gevaarlijke brandwonden kregen en naar een ziekenhuis vervoerd moesten worden! TIJGERPLAAG IN INDIe. De Sum. Post meldt: Te Batoesandar in 't Habinsaran-sahe (Ba- taklanden, Tapanoeli) verliet een oude man circa >8 uur 's avon-ds 't huis van een buur- man, waar hij een uurtje aan 't praten was. Zoodra hij buiten was, werd hij door een tijger bij -den schouder gepakt en het bosch in ge- sleurd. Zijn oudste zoon, -die -den hartver- scheurenden kreet am hulp van zijn vader hoorde, zette den tijger achterna. Het ge lukte hem, zijn vader -bij een been te grijpen. Met alle macht trok hij aan dit liehaamsd-eel en schreeuwd'e steeds om ihiul-p. De -tijger, hi-erdoor verschrikt, liet zijn prooi los en ver dween in de struiken. Denzelf-den nacht echter overleed de oude man aan de bekomen verwon-dingen. Te Hoetaradja begaf zich een jongeling omstreeks 10 uur in den avond naar de sopo (slaapplaats voor ongehuwde jongelui). On- verwiaohts werd 'hij bij zijn rechterdij gegre pen en men zag hem nooit meer. De twee andere -slachtoffers waren Nan Toengkol en een zekere Parboesisa, die res-pectievelijk in hun koffietuinen werden aangevallen en ver- scheurd. DE PARIJSCHE ARC DE TRIOMPHE BESTAAT HONDERD JAAR. Ieder bezoeker "aan Parij-s kent de machtige Arc de Triomphe op de Place de 1'Etoile, waarvan met -den bouw op last van Keizer Napoleon in 1806 begonnen werd. De plannen voor deze triomf-poort, welke de roemrij-ke vel-dslagen der Keizerlij-ke Fran- sc-he legers in herinnering brengt, werden ontworpen door den architect ChaLgrin. Doch pas in 1936, tijdens de regeering van Louis Philippe was de Arc de Triomphe ^oltooid. Thans zal binnenkort, aldus meldt de pers- diens-t van de Ned. Reisvereeniging, het eeuw- feest van dit monument, aan wel'ks voet de Fransche onbekend'e soldaat rust -boven wiens graf dfi eeuwige vlam bran-dt, op bijzondere wijze worden gevierd. Daartoe zal op 23 Mei as. een groote iruli- taire revue worden gehouden op de Place de 1'Etoile in tegenwoordigheid van president Lebrun en van de leden der Fransche regee ring. Aan deze revue gaat een ander mditair sdhouwspel vooraf; een aantal detachemen- ten troepen, gekleed in de uniform van het eerste Keizerrijk, zullen n.l. op de Champs Elysees defileeren op de tonen van oude Fransche marschmuziek. Uit Seoel wordt gem-eld dat de autoriteiten in Korea een ketterjacht hebben geopend op de aanhangers van een nieuwe sekte, de Hakoe Hakoe Jo. Tot dusver mocht over die ketter jacht niet worden geschreven in de couran- ten; maar thans is er een perscommunique gepubliceerd. De stichter der sekte, Sen To- sen, of Kin Rioe-kai bleef zelfmoord te hebben gepleegd; de andere leaders der .sekte zijn in hechtenis gen-omen. De sekte was -gesticbt in 1924. Later hadden -de leden een groot aantal meisjes, van wie er meer dan honderd zijn vermoord toen ham bekoorlijkheid begon te verminderen of toen zij- er van verdacht wer den, de geheimen der sekte te willen ver- kJappen. De organisati-e was gesticht als een bewe ging ter bevordering van de Koa,eaansche on-afbanikelijkhei'der werd heel wat geld irogezamel-d. Later ontaardde -de vereemging in -ee-n organisatie iter bevrediging -der lusten. De stichter werd tot een nog igrooter monster dan in de oudheid Nero.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 6