Kerknieuws. Sport Laatste Berichten ZAAMSLAG. VOGELWAARDE. VLISSINGEN. RECHTSZAKEN. VOETBAL. WEERVERWACHTING. ter der reddingsbrigade te Ter Neuzen. Deze had in een plaats als Ter Neuzen, met zooveel water, de noodzakelijkheid van het bestaan van een dergelijke vereeniging ingezien. Hij heeft, nadat hij een aantal dames en heeren om zich vereenigd had die dit belangrijk werk wilden aanvaarden, daaraan verder gegeven, door ook personen in te wijden met de taak hoe men te handelen heeft voor het opwekken der levensgeesten van drenkelingen die bewus- teloos zijn. 'Hij heeft door dit belangelooze werk de gemeenschap aan zich verplicht. En thans, nu hij heeft gemeemd dat werk aan jongere krachten te kunnen overlaten, wenscht de Nederlandsche Maatschappij tot redding van Drenkelingen, hem als blijk van waardee- ring, aan te bieden het eere-diploma dier ver eeniging, dat spreker thans het genoegen had, hem te overhandigen. Deze huldiging werd met algemeene blijken van instemming be- groet. Mr. Tellegen vervolgde hierop, dat zijn taak nog 'niet ten einde was. Hij memoreerde de stichting van het Carnegie-Heldenfonds, waar- uit bedragen worden beschikbaar gesteld voor hen, die zich bij het redden van mensehen verdienstelijk hebben gemaakt. En zoo heeft hij nog de taak een huldeblijk van dat fonds te overhandigen aan 2 jongens, 2 flinke Ter Neuzensche jongens, die het vorig jaar in de naJbijheid van de Oostpier een ka- meraadje, die bij het zwemmen in nood kwam en gevaar liep door den stroom te worden mee- gesleurd, van een wissen dood te hebben ge- red. Hij verklaart er als burgemeester van Ter Neuzen trotsch op te zijn, dat hij daar kan wijzen op zoo'n dappere jeugd, die, zonder om eigen gevaar te denken, impulsief handelt, en door aangeiboren gevoelens zich gedrongen ge- voelt een medemensch die in gevaar verkeert, te redden. Die jongens, ze dachten aileen aan redden, en hetzelfde was ook het geval nu on- langs, toen mej. Jo de Haas zonder eenige aarzeling aan niets anders dacht dan dat het haar plicht was in het diepe water van het kanaal te springen, om een bejaarde dame boven water te kunnen houden en dusdanig voor verdrinken te behoeden. Het is voor het hoofd eener gemeente een voorrecht, daarop te kunnen wijzen. Spr. verzocht daarop de in de zaal aanwe- zige jongens Cornells J. de Fouw en Andries van Alsphen bij hem te komen en orverhandigde hen namens het Carnegiefonds ellj een hor- loge met inscriptie, zijnde him naam met de woorden „voor zijn moedig gedrag op 14 Aug. 1936". Luide bijval der aanwezigen begroette deze huldiging. De burgemeester wenschte hen met die ont- vangen onderscheiding geluk. Hij sprak den wensch uit, dat zij daarop lange jaren zullen kunnen neerzien en dat hun dit steeds een herinnering moge zijn aan de verrichte menschlievende daad. Toch waarschuwt hij hen, daardoor niet hoogmoedig te worden en wel te bedenken, dat zij met hun daad hun menschelijken plicht hebben vervuld, en dat zij daartoe in staat zijn geweest door de kracht en de gaven hen daartoe van God geschonken. Donderdagavond had de heer Meijerink een spreekbeurt vervuld te Sas van Gent, in het .Hotel Rotterdam", daartoe aangezocht door het bestuur van de Sassche zwemvereeniging „De Bruinvisch". De vergadering, die daar onder leiding stond van den voorzitter der zwemvereeniging, den heer Dr. De Bas, genoot eveneens groote belangstelling van de voor- dracht zooals die ook te Ter Neuzen ge geven is. De heer Meijerink had daar met zijn boeien-. de voordracht het succes, dat een aantal leden der Sassche zwemvereeniging zich aanboden voor het vormen eener reddingsbrigade en de voorzitter kon verklaren, dat men voortaan naast borst-, rug- en polozwemmen ook zal toeleggen op reddend zwemmen. DE UITZENDING VAN KINDEREN VAN WERKEOOZEN NAAR GEZONDHEIDS- KOLONIeN. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat bij hem een brief van hot staatstoezicht op de volks- gezondheid is ingekomen, waarin wordt ver zocht niet over te gaan tot intrekkinig van den geztosleden bijslag op de steunuitkeeringen aan werkloozen, wanneer kinderen van hen worden uitgezonden naar gezondheidskolonies. Mode met het oog op de kosten, welke een dergelijke uitzending voor de betrokken ouders veelal met zich ibrengt (kleeding en derge lijke) meent de minister tegen inwilliging van bovengemeld verzoek geen bezwaar te moeten maken. De minister voegt er aan toe, dat bedoelde ontheffing beperfct dient te tolijven tot de eerste zes weken van de uitzending en slechts yerleend mag worden indien door de betrokken vereenigingen voor gezondheids- kolonien voor de uitzending van de kinderen geen bijdrage van de betrokken ouders wordit gevraagd. De minister verzoekt den gemeentebesturen bij de toepassing van de steunregeling met het bovenstaande rekening ite houden. AUTO-DIEFSTAJL. De laatste dagen zijn herhaalde malen in Belgie automobielen ontvreemd, waarvan men vermoedde, dat zij via de Nederlandsche grens naar het centrum van Holland werden vervoerd, teneinde daar verkocht te worden. De Centrale Opsporingsdienst van Automo bielen te Rotterdam is er thans in geslaagd, om in samenwerking met den brigadecomman- dant van de marechauasee te Breskens en de inspecteurs van de douane te Amsterdam en Vlissingen, klaarheid te brengen in deze mysterieuze autodiefstailen. Twee personen, een man en een vrouw, zijn te Amsterdam ge- arresteerd en naar Rotterdam overgebracbt, waar zij thans zijn opgesloten. DISTRIBUTIE VAN GEROOKTE ZEEVISCH VOOR WERKLOOZEN. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat sedert kort in verschillende gemeenten, naasit de verstrekking van versche zeevisch aan werk loozen en anmlastigen, een proef is genomen met de distributie van gerookte zeevisch. Evenals zulks het geval is bij de eerstige- noemde distributie, draagt ook de verstrek king van gerookte zeevisch een facultatief karakter. Ook deze is n.l. afhankelijk van den aanvoer en het prijsniveau aan den afslag, zoodat niet lean, worden gegarandeerd of en voor welk kwantum in eenige week levering op de ingediende aanvragen zal kunnen plaats viradlen, De minimum aan te vragen hoeveelheid ge rookte visch bedraagt 10 K.G. per week. Voor- loopig komen voor distributie in aanmerking gerookte haring, gerookte wijting en gerookte poon. De inkoopsprijs voor die gemeenten be draagt 16 cent per K.G. voor haring; 21 cent per K.G. voor wijting en 23 cent per K.G. voor poon, terwijl aan de werkloozen en armlasti- gen in rekening mag worden gebracht 18'cent per K.G. voor gerookte haring; 23 cent per KG. voor gerookte wijiting en 25 cent per KG. voor gerookte poon. Alle bepalingen, gesteld voor de distribu tie van versche zeevisch, zijn verder van toe- passing op de distributie van gerookte zee visch. SAMENVOEGING VAN POLDERS IN WESTELIJK ZEEUW SCH-VLAANDEREN Men schrijft nit Breskens aan het „Handets- blad" Namens het college van Gedeputeerde Sta- ten van Zeeland is een schrijven gericht aan de besturen der polders en waterschappen in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen bewesten den Braakman ten einde de mogelij'kheid te over- wegen om tot samenvoeging van de afzon- derlijke lichamen bdnnen een verband te ge- raken. De polderibesturen kunnen hierover in de in de maanden April tot Juni te houden poldervergaderingen deze stukken met de to- gelanden bespreken en naar aanleiding daar- van aan Gedeputeerde Staten verslag uitbren- gen. iDe plannen voor samenvoeging gelden een zeventigtal polders in het Westelijk deel van Zeeuiwsch-Vlaanderen, benevens de uit- wateringswaterschappen van de polders te Bierviiet, het waters chap op de Groote Suatie te Oostburg, het waterschap der Sluis-aan-de JVielingen, het waterscliap voor de uitwate- ring door de Sluis-in-de-Piet en het water schap der Sluis-tegennden-Magdalenapolder. Aileen de Internationale polders in dit deel van iZeeuwsch-Vlaanderen (5 in aantal) en de ealamiteuse polder zijn In het voorgestelde verband niet opgenomen, doch voor het ove- rige stellen Gedeputeerde Staten zich voor, dat voor geheel westelijk Zeeuwsch-Vlaande ren een samenvoeging van de tientallen groote en kleine polders mogelijk is. Een niet onbe- langrijke kostenibesparing wordt in de toe- komst door samenvoeging bereikbaar geacht, terwijl voor grootere werken wellicht gemak- kelijker en binnen korten termijn de maat- regelen ten uitvoer gebracht kunnen worden. Dat van de Eijde der polderbesturen op behoud van grootere zelfstandiigheid door het basten- digen van de sedert tientallen jaren bestaande toestanden zal worden aangedrongen, laat zich wel verwachten. NIEUW GEMEENTEHUIS TE CLINGE. J.l. Donderdag is in een plechtige raads- zitting het nieuiwgebouwde mime gemeente- huis te Clinge in gebruik genomen. Des och- tends was in de R. K. kerk in verband daar- mede een H. Mis opgedragen en het gebouw ingezegend door de Z.Eerw. heer Pastoor. Te 11 uur waren met het gemeentebestuur in de raadszaal teganwoordig een aantal ge- noodigden, toen de heer Vlenings, burge meester, alien een woord van welkom toerlep en, na een historisch overzicht te hebben ge geven over de plaats waar de gemeenteraad vroeger vergaderde, (in de eerste trjden een cafe en laatst sinids 60 jaar in een oud, be- krompen gebouiw zonder eenige architecto- nische waarde) zijn blijdsehap uitsprak over hetgeen thans is bereikt, waarvoor hij een woord van hulde bracht aan den architect, den heer J. v. d. Avoird te HuLst. Hij bracht voorts dank aan verschillende fabrikanten, in de gemeente gevestigd, die het gemeente bestuur in de gelegenhedd hebben gesteld het gemeentehuis behoorlijk aan te kleeden. Hij dankt ook Gedep. Staten en. de raadsleden voor de verleende medewerking. De heer J. A. van Rompii, lid van Ged. Staten, die tegenwoordig was als plaatsver- vanger van den Gommissaris der Koningin, welke buitenslands is, felieiteerde de gemeente Clinge met de tot standkoming van dit ge bouw. Hij hoopt, dat het tot in lengte van dagen een waardige zetel zal zijn voor het gemeentebestuur en dat daarin talrijke wijze besluiten zullen mogen worden genomen, tot h'eil der gemeente Clinge en hare bevolking. Verder werden nog woorden van geluk- wenisch gesproken door den heer Lockefeer, lid der Tweede Kamer, door den heer Truffino, ■burgemeester van Hulst, namens de burge- meesters der omliggende gemeenten, den Z.Eerw. heer Huigen, als pastoor der hoofd- paroohie, wethouder Vercauteren bracht een woord van dank aan den burgemeester voor zijn aandeel in het verkrijgen van dit nieuw gemeentehuis, terwijl ten slotte ook de ge- meente-secretaris, de heer Boom, een woord van voldoening sprak over de stichting van dit gebouw, waarin het een genoegen zal zijn als 'giemeente-ambtenaar zijn arbeid te ver- richten. Tijdens de plechtigheid werden verschillende bloemstukken aangeboden. Na de plechtig heid werden eenige ververschingen aange boden en werd door de gasten ook gebruik ge maakt van de gelegenheid om de inrichting van deze aanwinst voor de gemeente Clinge te beizien. Na aflocp daarvan werd die ge legenheid ook voor de ingezetenen opengesteld. Jaarvergadering „Hulp in Nood". Zaterdagavond hield de vereeniging ,,Hulp in Nood" onder voorzitterschap van den heer J. Stolk Lzn., hare jaarlijksche algemeene vergadering op de bovenzaal van het cafe ,,De Vlasbloem" bij den heer H. P. Lensen alhier. In zijn openingswoord herdacht de voorzit ter in gevoelvolle bewoordinigen het overlijden van den heer C. P. de Regt, die sedert 1930 deel uitmaakte van het bestuur. De secretaris, de heer J. L. de Krijger, deed daarop voor- lezing der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Hiema volgde rekening en verant- woording door den kassier, den heer J. C. Eijke, waaromtrent wij aanstippen, dat de ontvangsten met inbegrip van een te gelde gemaakten pandbrief bedroegen f 1621,14, terwijl de uitgaven een bedrag vergden ad f 1674,34, zoodat dit een nadeelig saldo ople- verde van 53,20. De bezittingen der vereeni ging, die per 1 December 1936 gezamenlijk een bedrag vertegenwoordigden van f 273,43, be droegen per 1 Maart j.l. 128,22. De commis- sie, bestaande uit de heeren A. C. Rouw en J. van Hermon, belast met het nazien van een en ander, adviseerde tot goedkeuring van rekening en bescheiden. In verband met het feit, dat tegenover de ledencontributie, ten bedrage van f 718,68, een uitgaafpost aan ziektegelden voorkomt tot een totaalbedrag van f 1470, meende het bestuur goed te doen aan de algemeene vergadering voor te stellen, het reglement zoodanig te wij- zigen, dat met ingang van het nieuwe boek- jaar 1937-1938 die leden worden uitgesloten, die hetzij ouderdomsrente dan wel invalidi- teitsrente genieten. De nestor der vergade ring, de heer A. van Fraaijenhove, die vanaf de oprichting onafgebroken lid der vereeniging is geweest, stelde voor om de vereeniging te ontbinden en het batig saldo alsdan te schen- ken aan de vereeniging ,,Het Groene Kruis". De voorzitter, het bestuursvoorstel verledi- gende, antwoordde dat het idee wel goed was, doch wees crop, dat wanneer hiertoe werd overgegaan, de oude mensehen ook niets meer zouden krijgen. Tenslotte werd het voorstel van het bestuur aangenomen. Tot lid van de commissie tot het nazien der rekening verd in de plaats van den heer A. C. Rouw. die bedankte, gekozen de heer L. de Blaaij. Besloten werd voorloopig niet te voorz.en ;n de vacature van bestuurslid, ontstaan door het overlijden van den heer C. P. de Regt. Tevens werd de duur der uitkeeringen van 12 weken tot 8 weken teruggebracht. Voor hen, die niet onder de ziektewet vallen, werd een bedrag vastgesteld ad 5 per week, ter wijl de uitkeering voor de anderen ongewijzigd bleef. Onder dank voor de opkomst werd de ver gadering hiema door den voorzitter gesloten. Gemeenteraad. Zaterdagnamiddag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burge meester F. Hendrikse. Eenige ingekomen stu'kken, behelzende goedkeurinig van diverse raadsbesluiten, w. o. het foesluit tot het Ibouwen van een nieuw ge meentehuis, werden voor kennisgeving aange nomen. Mededeeling van proces-verbaal van gehouden kasopname bij den gemeente-ontvan- ger, waarbij rekening en besoheiden overeen- stemden met de to het proces-verbaal om- schreven waarden, werd eveneens voor kennis geving aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van Burg, en Wetih. werd met algemeene stemmen besloten het gemeentehuis van centrale verwarming te voorzien. In verband met den juist bekenden uitslag der gehouiden aanbestedmg werd de bouw van een nieuw gemeentehuis opgedragen aan den laagsten tosohrijver, den heer Jos. Bleijenbergh te St. Jansteen voor de somma van 13.400. Aangegaan werd een nieuw contract met het bestuur van het R,K.-Xaefdehuis te Hulst, inzake het gebruik van de ziekenbarak, voor een totaallbedrag van J 8& per jaar. Aan de heeren A. Picavet te Ossenisse en Van Bun te Hengstdijk werd ontheffing van hondenbelasting verleend. Vervolgens werden verschillende verordeningen vastgesteld. Op voorstel van Burg, en Weth. werd be sloten een bedrag van f 100 te verleenen aan de Commissie van den grtodweg. Inzake het verzoek van de commissie tot wering van schoolverzuim om den begrootingspost van 25 op 100 te brengen, werd besloten hierop voorloopig niet in te gaan. De heer Van Hijfte vond het bedrag to vergelijking met andere gemeenten wel wat laag gesteld. Vastgesteld werd een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Hontenisse, betreffende het bezoe- ken der openbare school aldaar door kinderen uit deze gemeente, waarbij' de voorzitter rnede- deelde, dat het hiervoor gestelde bedrag door de gemeente Hontenisse van 3'5 op f 25 is gebracht. Bij de rondivraag informeerde de heer Van Hijfte naar het aantal der plakborden in de gemeente, waarbij uit het antwoord van den voorzitter Viel af te leiden, dat er maar een aanwezig is, waarop hij. toezegde hierto ver- betemng te zullen brengen. De heer Mangnus vroeg of de wegen en voetpaden reeds zijn op genomen, daar deze in eeh zeer sledhtefl toe- stand verkeeren. Hij vindt dit nog al erg. De voorzitter zegde toe hiervan spoedig werk te zullen maken. Hierop ging de raad over to geheime zitting. Een monument op het graf van wijlen wethouder De Meij. Op het kerkhof, hadden zich Zaterdag zeer vele vrienden en geestiverwanten van den in September zoo plotseling overleden wethouder en oud lid der Prov. Staten, den heer J. de Meij, wederom rond diens graf vereenigd, ten einde getuige te zijn van de onthulling van een daarop ajangabraoht monument. Onder de aanwezigen waren ook de burgemeester, de drie wethouders en de waamemende gemeen- tesecretaris, alsmede vele doktoren en andere bij het ziekenfoncts Walcheren betrokkenen, van welk fonds de overledene zoovele jaren adtainistrateur is geweest. Bij de onthulling van het monument heeft de voorzitter van den Vlissingischen Bestuur- dersbond het woord gevoerd en geschetst wat de h$er De Meij voor partij en vakvereeniging is geweest. Namens het ziekenfonds legde de heer A. J. van Ockenburg een bloemstuk op het monu ment bij de andiere aangebrachte. Een brooder van wijlen den beer De Meij dankte voor deze hulde aan de nagedachtenis van den betreurden doode gebracht. GEREF. KERKEN. Door de classis Goes der Geref. Kerken werden afgevaardigd naar de e.k. Provinciale Synode Ds. A. Scheele te Kapelie en Ds. W. H. v. d. Vegt te Goes (sec. Ds. E. Beukema te Nieuw dorp en Ds. G. van Heiningen te Wolfaartsdijk) en de ouderlingen F. Bakker te Elllewoutsdijk en F. P. die Graaf te Kapelie (sec. J. Hdmmes te Nieuwdorp en F. G. C. Rothuiizen te Goes). CHR. GEREF. KERK. Da classis Dordrecht der Ohr. Geref. Kerk, waaronder de igeheele provincie Zeeland res se rteert, heeft de predikanten Ds. L. Kleisen te Vlissingen en Ds. H. Hoogendoorn te Zie- rikzee benoemd tot secundus-afgevaardigde naar de Part. Synode van het Zuiden. HOOGER BEROEP. Door B. P., oud 25 j., timmenman, wonende te Doettochem, thans gedetineerd, is hooger beroep aangeteakend tegen het vonnis der rechtbank van 16 April 1937, waarbij hij wegens diefstal, gedurende den voor de nacht- rust bestemden tijd to een woning, voorafge- gaan en vergezeld van geweld tegen personen, gepleegd met het oogmerk om 'dien diefstal voor te bereiden en gemakkelijik te maken, waarbij de schuldige zich den toegang tot de plaaits des misdrijfs heeft verschaft door mid- del van braak en inklimming, gepleegd te Kloosterzande op 24 October 1936, ds veroor- deeld tot izes jaren gevangenisstraf, met af- trek van het voorarrest en ter be chikking- stelling van de regeering. Door den Officier van Justitie is eveneens hooger beroep aangeteekend. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. De strijd om het kampioenschap verloopt in zooverre naar wiensch, dat nu de helft der te spelen wedstrijden is bereikt, er nog geen enkele club is, die een zoodanigen voorsprong heeft genomen, dat men haar reeds als lands- kampioen kan aanmerken. Aileen PSV kan van de vijf gegadigden uitgeschakeld worden, zij zal geen kans meer maken en vormt daar door juist een gevaar voor de overige candi dates Be Quick heeft goed werk geleverd door het sterke Go Ahead met 30 te ver- slaan, en zoo moet de nederlaag van Feijenoord te Groningen ook niet meer als een verras- sing worden aangemerkt. Ajax had het tegen PSV niet moeilijk en zoo moesten de Zuidelij- ke kampioenen met een 52 nederlaag uit Amsterdam vertrekken. doel;. gsp. gew. gel. verl. prat, v.—it. Ajax 4 3 1 6 10—8 Be Quick 3 2 1 4 6—6 Go Ahead 4 2 2 4 6—5 Feijenoord 3 1 2 2 5—5 PSV 4 1 3 2 8—11 Afdeeling IV. 2e klasse A. De wedstrijd ZeelandiaHCro heel: tenge- volge van den sleehten toestand van het ter- reto geen doorgarag gevonden, hetgeen wel jammer is, daar nu de emdbeslissing voor de definitieve bezetting van de laatste plaats in deze klasse nog niet is gekomen. TerneuzenRBC. 83. Onder voortdurenden regen en op een zeer glibtoerig terrein heeft Terneuzen gister van het niets meer te verliezen helbbende RBC zeer verdiend gewonnen. De thuisclulb ontwikkelde, vooral in de eerste helft, een samenspel, zoo als wij in langen tijd niet gezien hadden en ook de schotvaardigheid was ditmaal weer ge heel teruggekeerd. Onze stadgenooten hebben hiermede twee punten veroverd, die beslissend kunnen zijn voor den eindstand. Jammer was het dan qok, dat de ontmoeting Zeelandia Hero geen doorgang vond, zoodat de vraag, wie voor de degradatiewedstrijden moet uit- komen, nog minstens een week onbeantwoord moet blijven. Onder leiding van scheidsrechter Groffen wordt door Terneuzen afgetrapt. De thuis clulb gaat direct op het doel af, het schot, dat door J. 'Hamelink wordt gelost, werkt de kee per corner. Wanneer de voortioede van RBC naar voren gaat, krijgt ook zij een corner te nemen, maar ook de'ze levert niets op. Vijf minuten is men aan den gang als de Roosen- daalsche keeper een kanjer van Laurens tot corner kan verwerken. Goed wordt de bal door De Cooker voor het doel geplaatst en het is J. Hamelink, die de score voor de thuisclub opemt. 10. Het blijkt, dat het zeer gladde terrein ver schillende spelers parten speelt en vooral de RBC-verdediging ondervindt hiervan veel hin der. Mede doordat de thuisclub steeds over de vleugels aanvalt, ontstaan gevaarlijke situaties voor het Roosendaalsche doel. Een voorzet van De Cooker wordt door Kouwijzer juist naast gekopt. Bij een aanval van Terneuzen veroor- zaakt een RlBC-er een strafschop. De scheids rechter laat echter doorspelen en het is ten slotte de keeper, die de situatie weet op te klaren. RBC krijgt een vrijen trap te nemen, waaruit de bal juist over het doel gaat. Twin- tig minuten zijn er verstreken als De Cooker den rechtsback te vlug af is en tenslotte met een prachtig schot onder den vallenden keeper door, den stand op 20 brengt. Een aanval van RBC loopt uit op een cor ner, terwijl een volgende door buitenspel te niet gaat. Een half uur is het spel oud, als J. Hamelink ons inziens in buitenspelposi- tie een door Laurens naar voren gespeelden bal onder zijn bereik krijgt en daarop den uit- loopenden keeper voor de derde maal laat vis- sohen. 30. Het vlot bij Terneuzen woraderlijk wel en vooral ook omdat Laurens geregeld in de voor- hoe'de blijft, is de thuisclub steeds zeer gevaar- lijk. Maar ook de aanval van RBC zit niet stil, doch zij ondervindt, dat de verdedigers van Terneuzen zich goed aan de gesteldheid van het terreiA weten aan te passen. Een- maal heeft van Piehbroek waarlijk geluk, als hij door uitloopen aan den midvoor van RBC een kans poogt te ontnemen, maar komt te vallen en het dan volgend schot over het ledige doel gaat. Nauwelijks is de bal weer in het spel, of Laurens lost een harden schuiver; de keeper stopt weliswaar den bal, maar deze geraakt dan toch nog via de paal in het net. 40. RBC krijgt op den rand van 't strafschop- gebied een vrijen trap te nemen, welke door Van Pienbroek prachtig wordt gestopt. Een zestal minuten voor de rust gelukt het aan De Cooker om, via de paal, den stand op 50 te brengen. Twee minuten later weet Van Pienbroek, die zijn doel weer uitmuntend verdedigde, tweemaal achtereen een ingezonden schot te stoppen, bij de derde maal moet hij echter zwichben en RBC heeft alzoo haar eerste tegenpunt. 51. Onmiddellijk na den aftrap is het echter J. Hamelink, die den stand op 61 brengt, ter wijl vlak voor de rust dezelfde speler er nog een doelpunt aan toe voegt. 71. In de tweede helft lijkt het of Terneuzen het gemoedelijk begtot op te vatten. Tweemaal achtereen krijgt RBC een corner te nemen, bij de tweede schiet de linksbinnen via de dek- lat over. Zeven minuten na de hervatting brengt RBC, na eenig gewirrewar voor het doel, den stand op 72. Mede doordat de middenlinie van de thuis club zich te veel op doel terugtrekt en meer- malen weifelt in haar aanvallen, is RBC het meest in den aanval. De bezoekers houden echter over het algemeen het spel te kort, Na een kwartier heeft RBC eindelijk succes, waardoor de stand op 73 wordt gebracht. Bij een aapval van de roodzwarten wordt J. Hamelink wel wat te hardhandig van den bal gewerkt. De RBC-ers kunnen echter het leder niet wegwerken en A. Hamelink krijgt gelegenheid een schot te lossen, dat tenslotte den keeper op zijn weg vindt. Uit een door RBC genomen vrijen trap gaat de bal ver naast het doel uit. Een door J. Hamelink van korten afstand ingeschoten bal weet de kee per, in samenwerking met een back, nog uit het doel te houden. Aan de andere zijde heeft de linksbinnen een fraaie kans, maar hij zoekt het doel veel te hoog. Een vliegend schot van Kouwijzer komt in de handen van den keeper terecht. Een door den rechtsbuiten van RBC hoog voor het doel geplaatsten bal weet Geen- sen door koppen nog juist van richting te ver- anderen; het schot, dat daarna toch nog volgt, gaat hoog over het doel uit. Ruim een half uur is er weder verstreken, als Terneuzen van tactiek verandert en alles zich wederom op den aanval instelt. De middenlinie gaat weer mede naar voren en zoo is plots het overwicht van RBC verdwenen. Vijf minuten voor het einde komt, na een verijdelde poging tot schieten van Kouwijzer, de bal voor de voe- ten van Geensen en van zeer verren afstand weet hij de RiBC-verdediging, met den keeper incluis, te verschalken. 83. Na een voorzet van De Cooker komt Van Hecke, aileen voor den keeper komende, te val len en de verdediging zuivert het terrein. Een hard schot van den midvoor van RBC gaat juist over de lat. Het laatste gevaarlijke mo ment in den wedstrijd ontstaat voor het doel van RBC, maar de keeper kan nog juist den opspringenden bal uit zijn doel wegwerken en dan komt het einde. doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.—t. Middelburg 18 13 2 3 28 87—33 Hero 17 11 4 2 26 4022 Breda 17 12 5 24 56—34 TSC 18 8 1 9 17 48—48 Vlissingen 17 6 4 7 16 4340 RBC 18 7 1 10 15 51—62 De Zeeuwen 18 5 4 9 14 3149 Goes 18 4 5 9 13 3140 Terneuzen 18 5 2 11 12 31—56 Zeelandia 17 4 3 10 11 28—59 3e klasse B. BurghGoesche Boys 60 doelp. gsp- gew. gel. verl. pnt. v.t. ROS 20 18 2 1 37 165—26 Vliissingen 2 18 11 3 4 25 62—28 Eiland Boys 19 10 3 6 23 73—39 Zierikzee 16 9 3 4 21 46—24 Burgh 20 10 1 9 21 63—^48 Middelburg 2 19 7 6 6 20 50—59 Z. Boys 17 8 3 6 19 4340 Zeelandia 2 18 7 2 9 16 42—74 EMM 19 7 1 11 15 47—71 Hansweert 17 1 2 14 4 23—88 Goesche Boys 20 1 2 17 4 17—125 Alle overige wedstrijden, zoowel voor de 3e klasse als voor den Zeeuwschen Voetbalbond, ■zijn afgelast geworden. In de derde romde van den Nederlandschen Voetbalbeker kon Breda het te Valkenswaard niet tegeji De Valk bolwerken en verloor al daar met 21, zoodat ook zij thans is uitge schakeld. .f g, BELGIE—ZWITSERLAND. 1—2. De te Brussel plaats gehad helbbende wed strijd BelgieZwitserland is geeindigd met een verdiende overwinning der Zwitsers, die de Belgen daardoor voor de eerste maal een ne derlaag toebrachten. De belangstelling hier voor was niet groot, wellicht ook tengevolge van het slechte weder, doch het is bekend dat van alle landenwedstrijden die tusschen Belgie en Nederland het meest geliefd zijn bij de voetballiefhetoibers. Zwakke tot matige Westelijke of Zuidelijike wind. Aanvankelijik meest half betrokken met wetoig of geen. regen, later toenemende bewol- kinig met toenemende kans op regen. lets zacbter. DOODELIJKE ONGEVALLEN. AMSTERDAM. Zaterdagavond beging een 62-jarige vrouw de onvoorzichtigheid van een motorwagen van lijn 4 te stappen voor de tram stdlhield. Zij kwam daarbij te vallen en geraakte onder den bijwagen. Toen men haar daar van onder baalde bleek, dat haar foorst- kas was ingedrukt. Zij is kort na het ongeval overleden. UTRECHT. Zondagavond is de 64-jarige J. R., toen hij den weg wilde oversteken, door een auto gegrepen en op slag giedood. K.MM TALK BOERDERIJ AFGEBRAND. APEILDOORN. Doordat de vlam in een pan gesmolten vet sloeg, brak vanmiddag brand uit in de kapitale boerderij bewoond door den landlbouwer Reinders aan den Koedijk te Loe- nen. De boerderij brandde tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. AANRIJDING. WILDERVANK. In den afgeloopen nacht keerden 4 kellners, H., v. d. K., L. en S. na afloop van hun werkzaamheden per fiets over den rijksstraatweg naar huis terug. Zij wer den ingehaald door den motorrijder J. B. uit Medemblikkervaart. Deze heeft hen waar- schijnlijk niet opgemerkt, want ondanks het feit, dat de 4 mannen voorzichtigheidshalve achter elkaar en zooveel mogelijk rechts van den weg reden, werd de achterste van hen, S., aangereden. Hij werd met een zware hersen- schudding naar het R.K. ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. De overige fietsers bekwa- men geen letsel. De motorrijders werd ten ge- volge van den schok van zijn rijwiel geslingerd en brak een enkel. Hij liep verder schaafwon- den op. Per auto werd hij naar zijn woning vervoerd. De politie stelt naar de schuldvraag een onderzoek in. „HERTOG HENDRIK" ZAL DE „JAVA" AFLOSSEN. DEN HAAiG. Naar wij vernemen zal Hr. Ms. ,,Hertog Hendrik" tegen het einde dezer maand van Den Helder naar de Zuid-Europeesche wateren vertrekken, teneinde aldaar den con- vooidienst van Hr. Ms. ,,Java" over te nemen, to afwachtmg van de komst van Hr. Ms. „Jo- han Maurits van Nassau", welk schip onge- veer 25 Mei a.s. te Gibraltar zal aankomen. De ,,Java" vertrekt, na afgelost te zijn naar Nederland, om te worden klaargemaakt voor de aanstaande vlootrevue te Spithead. DE ST\KINGEN AAN DE OVERZIJDE VAN HET IJ. AMSTERDAM. De stakingen bij de scheeps- werven aan de overzijde van het IJ zijn in den loop van den dag vrijwel opgeheven. Door 400 arbeiders, welke vanmorgen nog buiten de poorten der Ned. Scheepsbouw Mij. achtergebleven waren, werd besloten het werk na de middagrust te hervatten. Op een enkelmg na gingen alien aan het werk. Bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschap pij gaat eveneens het werk voor zijn gewonen gang. Van de 180 stakenden zijn er nog slechts 10 overgebleven, welke waarschijnlijk ook weer aan het werk zullen gaan. Ook de ongeveer 40 nageljongens die bij een der andere werven in staking waren gegaan, namen hedenmorgen tegen 10 uur het besluit het werk weer te hervatten. DE GEZONDHEJDSTOESTAND VAN Z.H. DEN PAUS. VATICAANSTADHet gerucht ging giste- ren, dat de gezondheidstoestand van Z.H. den Paus weer eenige reden tot bezorgdheid gaf. Het schijnt, dat de Paus iets vermoeid is, en meer rust zal moeten nemen. Men tracht den Paus te overreden zijn werkzaamheden tot het hoogst noodzakelijke te beperken. VERKLARING VAN DEN FRANSCHEN MINISTER-PRESIDENT. PAjRIJS. In de vergadering van het partij- bestuur der S. F. I. O. heeft de minister-presi dent in het kort het werk der regeering se dert de laatste bestuursvergadering uiteen- gezet. Hij zeide, dat de partij moet begrijpen, dat het land tijd noodig heeft om uit te rusten. Verder toonde hij aan, dat de regeering op fi- nancieel gebied niet gezwicht is voor de macht van het geld. ,,Wij willen", zeide hij o.m., geen staatsgreep om aan de macht te blijven. Wij wenschen wettig te regeeren, het eoonomisch levera te herstellen, en den vrede minder gevaar doen loopen". Tenslotte nam het partijlbestuur een motie aan. waarin werd uitgesproken, dat niemand uit de* partij gestooten zal worden. De revolutionaire linkerzijde zal ontbonden wor-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3