Nose-Comite. Predikbeurten Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten AXEL, RECHTSZAKEN. WIELRENNEN. OUOE VROUW OVERVALLEN. ENORME BRAND TE MANILLA. WEERVERWACHTING. heel zijn ziel in en daardoor zijn deze liedjes zoo fijntjes, zoo bewogen en zoo geestig." Uit andere persverslagen blijkt ons boven- dien, dat hij het, in tegenstelling tot velen zijner kunstlbroeders, niet noodig heeft, te wer- ken op de lagere instincten der massa. Alles bij elkaar gelooven wij oprecht, dat „Onder Ons" ons hier een avond biedt, waar- van niemand het zal betreuren er te zijn heen- gegaan. Wjij willen ook deze avond bij het pu- bliek ten zeerste aaribevelen. Onder verwijizing naar de advertentie in dit blad, vestigen wij er de aandacht op, dat het aantal beschikbare plaatsen niet groot is. Zij die er willen heen- gaan zullen goed doen, zich tijidig van plaat sen te noorzien. BINNENVAARTSOHOOL. Bij de deze week te Breskens gehouden examens voor schipper of gezagvoerder aan boord van stoom- en motorschepen in de Rijn- en Binnenvaart zijn o.m. geslaagd de heeren A. C. van Driel en A. W. Geensen, leerlingen van de Binnenvaartschool te Ter Neuzen. OPENING VBIJE VEILING. iHedenmiddag te half twee opende de ,,Vrije Veiling" aan de Bastionstraat alhier haar poorten. Tegen dien tijd had zich in het vei- lingsgebouw een flink aantal groentenhande- laren verzameld, druk ibezig de verschillende te veilen producten op te neimen. Precies op tijd riep de schel de gegadigden naar hun plaatsen op de tribune voor de veilingklok en heette de directeur-veilingmeester, de heer W. C. van Petegem, alle gegadigden welkom. Hij dankte hen voor hun belangstelling en mede- werking, betoond door in zoo grooten getale op te komen. Met nadruk wees hij er op, dat alleen toegewezen zal worden aan erkende groentenhandelaars. 'Hiema stelde hij de vei lingklok in werking en werd met het veilen, dat een zeer ,vlot verloop had, begonnen, zoo- dat de aangevoerde artikelen tot aller genoe- gen vlug verhandeld werden. NAAMLOOZE VENNOOTSOHAP. Met de Staatscourant zijn verzonden af- drukken van de akte van de Zeeuwsche Onroe- rend Goed Maatschappij N.V. te Oosbburg. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKGMST VOOR HET LANDBOUWBEDRIJF. Voor het landibouwbedrijf in Oost Zeeuwsch- VLaanderen is voor 1937-1938 een collectieve arbeidsovereenkomst afgesloten tusschen de landlbouwers, georganiseerd in den Chr. Boe- ren- en Tuindersibond en de drie landanbeiders- bonden. Het dagloon voor volwaardige artoei- ders zal 2 bedragen, met een uurloon van 25 cent voor de verschillende ziwaardere werk- zaamheden. Vrouwenloonen bedragen twee-derde van de mannenloonen. Bij belangrijke wijziging in de kosten van levensonderhoud in den bedrijfs- toestand zal herziening van de loonen mogelijk zijn. iDe Minister van Landibouw en Visscherij heeft aan de niet-georganiseerde landbouwers in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen medegedeeld, dat zij tot overleg verplicht zijn met de land- arbeiderstoonden inzake de vaststelling van loonen en arbeidsvoorwaarden. Wordt v66r 1 Mei geen overeenstemming verkregen, dan zal verplichte arbitrage worden opgelegd. (De Z.) BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 28 Maart tot en met 3 April kwamen in onze provincie 5 gevallen van roodivonk voor, n.l. 2 te Goes en een in ieder der gemeenten Sluis, Vogelwaarde en Zierikzee. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Wederom is, meldt de Midd. Crt., op den rijksweg tusschen Schoondijke en Oostburg een ernstig ongeluk gefoeurd. Woensdagavond werd een met den paard bespannen vrachtwa- gen van den voerman D. te Zuidzande van ach- teren aangereden door een personenauto, waar- in de bestuurder C. alleen gezeten waren. De auto botste tegen de achter uit den vracht- auto stekende planken en balken, waardoor de carbinator en de voorruit in elkaar gereden werden. De bestuurder had een wonde aan het hoofd en kon huiswaarts gaan. De bestuurder van den vrachtwagen was er erger aan toe; door het omverslaan van het voorgedeelte van den wagen draaide het onderstel waaraan de voorwielen, precies met den dissel onder den wagen; het paard rukte zich los en holde de straat in om bij de Markt opgevangen te wor den, zonder verder ongevallen te veroorzaken. De voerman was ernstig gewond aan het bo- venlichaam. Verondersteld wordt, dat 6en der voorwielen hem, nadat hij van den wagen ge vallen was, over de borst gereden is. D. is ter- stond naar het St. Anthonius ziekenhuis ge- bracht waar dokter Buskop de eerste genees- kundige hulp verleende. Door de marechaussee, die den geheelen avond ter plaatse bezig was, wordt de zaak onderzocht. Propaganda-avond. Gisteravond had in „het Centrum" vanwege de cooperatie ,,Ons Belang", die hier in Axel een filiaal heeft, een feestelijke bijeenkomst plaats ter gelegenheid van het 20-jarig be- staan, die onder leiding van den heer A. C. de Pauw stond. Na een welkomstwoord van den voorzitter, waarin deze het groote economisch belang voor de huismoeders en de gezinnen kortelings uiteenzette, die gelegen is in daad- werkelijke steun en lidmaatschap van de coo peratie, werden tal van propagandistische en alleraardigste teekenfilms vertoond. In de pauze had o.a. een groote tombola plaats van een 50-tal schitterende prijzen, waaronder een 4-tal tullbanden, eenige taarten en de ver- pakte „Haka"-artikelen. Dat zulks bij de aan- weizigen werd geapprecieerd, laat zich denken. In menig arbeiidersgezin waar werkloosheid heerscht zal men een blijden avond gehad heb ben door de vele mooie prijzen die verworven werden. De Ter Neuzensche chauffeur was al bijzon- der gelukkig en had niet minder dan een 4-tal prachtige prijzen. waaronder een tul'band en een krentenbrood. De aanwezige dames, zoowel als de heeren, werden bovendien alien getracteerd, de eersten op een doosje luxe bonbons, de laatsten op een pakje cigarillo's, zoodat het voor alle aanwe- zigen een prettigen avond was. Het Centrum. MoskouSjanghai. In deze film vervult de begaafde actrice Pola Negri de hoofdrol en alleen reeds dit feit is voldoende om van een buitengewone vertolking van dit spannende verhaal verze- kerd te zijn. Immers Pola Negri is een van de weinige filmsterren, die, zoowel in de perio- de van de stomme film als in de latere ge- luidsfilms, een kracht ontwikkelt, die iedere film waarin zij de hoofdrol vervult tot een meesterwerk maakt. Uit de eerste periode herinneren wij ons nog de schitterende wer- ken ,,Prikkeldraad" en Hotel Stadt Lem- berg", terwijl de kort geleden vertoonde ge- luidsfilm Mazurka" nog versch in het geheu- gen ligt. Een Pola Negri-film zal, dank zij de groote begaafdheid van deze actrice, al- tijd blijven een aantrekkingskracht voor hen, die werkelijk meesterwerken weten te waar- deeren. Ook in ,,Moskou-iShangai" zal men volop gelegenheid krijgen om van het grootsch dramatisch vermogen van deze kunstenares te genieten. Zij geeft in deze film weer de ontroering van een door het leven en het nood- lot geteisterde vrouw, en zij weet door haar kunst in vaak eenvoudige scenes een spanning en een hevigheid van uitdrukking te bereiken, die slechts de grootste tragediennes weten te erlangen. Daar de film een geschiedenis weergeeft tijdens de Russische revolutie heeft de regisseur Paul Wegener de gelegenheid aangegrepen om hierin het Don Kozakken- koor te doen optreden en kan men genieten van de machtige zang van dit zoo wereldbe- roemde koor. Kortom een prachtfilm! Als tweede hoofdnummer wordt vertoond Hoogspanning op de lijnen. Dit is een echte Amerikaansche film, waar in toestanden voorkomen die gelukkig op onze telefoonoentrales uitgeschakeld zijn. Trou- wens in werkelijkheid zal het personeel van de telefoon en de telefonisten in Dollarland ook wel degelijker zijn dan de film laat zien, maar dit verhaal is geschreven voor de film en dus ,,hoogspanning", zoowel voor de vertolkers der rollen in deze film als voor het publiek, want zij is vol van eigenaardige avonturen en spannende gefoeurtenissen, terwijl twee grap- jassen tusschen al die sensationeele gebeurte nissen in zorgen dat men de lachspieren ook nog in beweging kan houden. NAAR EUPEN EN MALMEDY OP 2e PIN,«STERDAG. Het is het Nose-Comite gelukt een der mooiste reizen welke per Radiotrein gemaakt worden, vast te leggen. Waren we eerst in de veronderstelling, dat deze reis te lang zou zijn en we dan te lang in den trein moesten zitten, bij nadere uiteen- zetting door onzen bekenden gids bleek, dat we, ondanks den langeren afstand, practisch niet langer in den trein zitten dan op de z.g. kleinere reizen, omdat we meest op de hoofd- lijnen rijden en zoodoende niet zoo vaak op de kleine stations moeten wachten. Ziehier ons plan: Vertrek uit Ter Neuzen rond 6.25 uur. Van Gent over de Internationale spoorlijn Oosten- deDuitschland via Leuven naar Luik, al- waar we de kolenmijnen van het Luiksche bekken te zien krijgen, daarna door de schil- derachtige Vesdervallei, beroemd door heel Europa, dan over Herbestal, zijn we reeds om 11 uur in Eupen. Hier blijven we 2V2 uur, het bezoek aan deze vroegere Duitsche stad met haar heerlijke uitzichten op het Hertogen- woud is in een woord schitterend, we hebben hier ook tijd om het middagmaal te gebruiken. Om 2 uur ongeveer gaan we door het Herto- genwoud via Raeren en Roetgen naar Malme- dy, onderweg maakt men kennis met den Pruisischen Eifel, streek der uitgedoofde vul- kanen, met haar wild en woest karakter. Te Roetgen komt men op Duitsch grondge- bied en zien de reizigers de Duitsche Aibei- derskampen,te Kalterherberg komen we we- der in Belgie; hier doorkruist de trein de Hooge Venen met den Barak-Michel, gelegen op 600 M. boven den zeespiegel; zeldzaam prachtige panorama's krijgen we hier te zien. Ongeveer half 5 zijn we in Malmedy, waar we wederom 1 y2 uur toeven tot bezichtigen van dit schilderachtig stadje. We gaan terug over Stavelot en Trois-Ponts door de prachtige Amelvallei, komen weldra aan de beroemde watervallen van Coo, daar na ziet men de fameuze diepte van Quareux. Over Remouchamps, de streek der uitge- strekte steengroeven, vervolgt de trein zijn reis en slingert weldra door de Ourthevallei met haar aantrekkelijk toeristencentra Es- neux en Tilff. Nog enkele minuten rijden en we zijn in Luik terug. En nu gaat het in snelle vaart, onder vroolijke muziek en opgewekte gespre- ken over al het genotene, naar huis toe. Door deze Radioreis stellen wij de Neder- landers in staat kennis te maken met de schil- derachtigste streek van Belgie. Een dergelijke reis zal ongetwijfeld nog lang in ieders geheu- gen blijven. Wij. verwijzen verder naar de in dit nummer voorkomende advertentie waarin U zien zult, dat de prijs voor de bekende 2e klasse radio- wagen met muziek zoo laag mogelijk is ge houden en ieder aan die heerlijke reis kan deelnemen en dat ondanks die tariefsverhoo- ging op den Belgischen trein en ondanks de devaluatie van den gulden. Laat U vanaf heden direct inschrijven bij de leden van het „Nose-Comite", die in de advertentie staan vermeld. P,S. De trein gaat over Sluiskil, Philip pine en Sas van Gent, zoodat uit die plaatsen ook reizigers kunnen opgenomen worden. Het „Nose-Comite". ZONDAG 11 APRIL 1937. Ned. Hervormde Kerk. TEIR NEUEiN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2 u., Ds. W. A. van Griethuijsen, van Brus- sel. SLUTSKilL. 9.30 u. en 2 u., de heer W. J. Foumier. AXEL. 9^0 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HO(E3K. 9 u., Ds. E. Raams; 2 u., Dr. L. J. Ca zemier, van Ter Neuzen, bed. H. Doop. ZAiAMSLAG. 9 u., Ds. W. A. van Griethuijsen, van Brussel; 2 u., Ds. E. Raams, van Hoek. KiLOOSTfERZANDE. 2 u., Ds. W. L. Herma- nides, van Hulst. SAiS VAN GENT. 9.30 u„ Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 1.15 u., Ds. Akersloot van Hou ten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEIUZEN. 9.30 u., Ds. G. W. van Houte; 2 u., Ds. C. van Nes, van Oegstgeest. AXEL. 9 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. 9.30 u. en 2 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Lokaal „Eben-Haezer". Dekkerstraat Ter Neuzen. 6 u., de heer B. Dagevos. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienstcn; 2.30 u., Lof. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 9 April 1937. De volgende zaken werden behandeld: P. v. D., oud 34 j., chauffeur, wonende te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd, dat hij op 21 Februari 1937 te Sas van Gent heeft weg- genomen een vrachtautomobiel, toebehoorende aan L. F. Collier. Eisoh vrijspraak. Mr. Kuijper, verdachte's raadsman, sluit zich bij dien eisch aan. G. V. M. D., oud 31 j., landbouwer, wonende te Groede, was op 11 Maart 1.1. door den kan- tonrechter te Oostburg vrijgesproken van de hem telaste gelegde overtrading van de Jacht- wet, welke zou zijn gepleegd te Breskens op 20 November 1.1. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie was in hooger beroep gekomen. Eisch f 25 boete of 15 dagen hechtenis met verbeundverklaring der in beslag genomen pat.ronen. J. A. C., oud 30 j., koopman, wonende te IJzendijke, werd verdacht dat hij in de jaren 1935 en 1936 in Zeeuwsch-Vltaanderen een beroep of een gewoonte heeft gemaakt van het koopen van goederen zonder volledige betaling, en om zich de beschikking over die goederen te verzekeren, onder meer benzine, auto-onderdeelen, dranken, rookgerei en ver- voer per auto, onder meer van E. S. Murijn te Sluis, en voorts onder meer van A. de Witte, A. Menne, A. van Damme, E. Robijn, I. van" de Sande, A. Martenne, alien te IJzendijke. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Onze stadgenoot Jean Dooms boekte reeds vroeg in dit seizoen een succes. Zondag 1.1. n.l. reed hij in een wegwedstrijd te Bassevelde over 55 K.M. Hierin had hij de eer, na een er kende sprinter uit die streek in de eindsprint geklopt te hebben, als no. 1 aan te komen. Hij had met dezen concurrent een voorsprong van 2 minuten op het hoofdpeleton, dat er ondanks hardnekkige pogingen niet in geslaagd was hun achterstand te reduceeren. Een mooi be gin voor een lang seizoen. Te Groede eindigde hij als no. 5. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., de heer Wrjting, van Rijssen. AXEL. 9.30 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. In den loop van Woensdagavond heeft een jeugdige zwerver in de Zomerhofstraat te Rotterdam een overval gepleegd op een 77- jarige winkelierster, die daar alleen woont. De vrouw, die met een stuk hout licht werd verwond, heeft buiten alarm geslagen, waar- op door eenige burgers een vervolging werd ingezet. Op 't Hofplein heeft men den dader aangehouden. Omstreeks kwart voor acht stond de be- jaarde vrouw C. Borstlap, achter de toonbank in haar kruidenierswinkeltje, de kas op te maken. Plotseling trad een jongeman bin- nen, die weinig omslag maakte en direct de vrouw een klap met een stuk hout op het hoofd gaf. De vrouw liep luid om hulp roe- pend naar buiten. Zij was niet zeer ernstig gewond, zoodat zij in ide apotheek, die aan de andere zijde van de straat is gevestigd, en waarheen zij zich op eiigen initiatief ibegaf, be handeld kon worden. Zij is evenwel later toch naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht. De aanvaller is op het alarm van de winke lierster aan den haal gegaan. Een aantal voorbijgangers door het hulpgeroep van de vrouw gealarmeerd, heeft evenwel direct de vervolging ingezet. Hij kon tenslotte op het Hofplein worden aangehouden. Hij is naar het bureau aan de Witte de Withstraat over- gebracht, waar hij is opgesloten. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. De aanvaller had het op het geld, dat zich in de toonbanklade bevond, voorzien. POLITIEKE HARTSTOCHT IN EEN fiTALAGE. Woensdagavond is te Heerenveen een volks- oploop veroorzaakt door een jongmensch, dat uit politieke overwegingen een 6 tal age Ver mel de. Voor een der ramen van de firma de Gruy- ter waren n.l. een paar electrisch wenkende poppen opgesteld, voorstellende een boeren- echtpaar, dat reclame maakte voor margarine met natuurboter vermengd. Plotseling stapte een jongmensch den win- kel binnen en voordgt het winkelpersoneel erop verdacht was, sprong hij in de e tal age en draaide de beide poppen den nek om, verder alles stuk trappende wat zich voor het win- kelraam bevond. Daarna ging hij er van- door. De politie, die met de vemieling van de reclame in kennis werd gesteld, was spoedig ter plaatse, doch de vogel bleek reeds te zijn gevlogen. Later op den avond werd hij door de gemeente-politie aangehouden en in het ge- meentehuis aan een verhoor onderworpen. Tegen den dader is proces-verbaal opge- maakt. Al eerder had dit jongmensch zich aan ver- poden praktijken schuldig gemaakt, toen hij werd betrapt bij het verven van verkiezings- leuzen ten igunste van Mussert op het gebouw van de R.H.B.S. te Heerenveen. DIEF OP HEETERDAAD BETRAPT. De marechaussee te Oss heeft Dinsdagavond den 30-jarigen zwerver v. B. gearresteerd die op heeterdaad werd ibetrapt bij het stelen van wihkelgoederen bij een winkelier ter plaatse. Uit het onderzoek bleek, dat de aangehou- dene zich reeds meermalen aan dergelijke diefstallen heeft schuldig gemaakt. Hij heeft een bekentenis afgelegd en is in de mare- chausseekazeme opgesloten. Hij zal ter be schikking van den officier van justitie in Den Bosch worden gesteld. DRONKEN AUTOBESTUURDER RIJDT MIJNWERKER AAN. Woensdagavond is op den Hommertweg te Hoensbroek de mijnwerker M., wonende te Nuth, die daar op de fiets reed, gegrepen door een auto, bestuurd door zekeren S. uit Beek. De mijnwerker werd tegen den grond geslin- gerd en op slag gedood. De mijnwerker kwam van den kant van de Akkerstraat en read, evenals de personenauto, in de richting Schinnen. Zoowel de fietser als de autobestuurder hielden den rechterkant van den weg. De politie uit Hoensbroek en een arts waren spoedig na het ongeval ter plaatse. De laatiste kon slechts den dood van het slachtoffer con- stateeren. De bestuurder van de auto, die onder den invloed van sterken drank bleek te verkeeren, is gearresteerd. Het lijk van M. is in beslag genomen. AUTO TE W ATER GEREDEN. Donderdagnacht om half een is een auto bij het Wezenveld te Twelloo tegen een langs den weg staanden boom gereden, waarna de wagen over den kop sloeg en in de Wetering terecht kwam. De auto, bestuurd door den heer van Rijk uit Apeldoom, was op weg van Apeldoorn naar Deventer en Twelloo. In den wagen zaten de heer van der Beld uit Deventer en mejuffrouw A. Hasseltlo uit Twelloo. Zij maken deel uit van een orkestje uit Apeldoorn en keerden huiswaarts. De bestuurder reed met groote snelheid en in de bocht vloog de wagen bij het Wezenveld tegen een langs den weg staanden boom, waarna hij in de Wete ring terecht kwam. Het water is ter plaatse niet diep, zoodat de inzittenden spoedig op het droge wisten te komen. Kort na het ongeluk was hulp ter plaatse. Het bleek echter, dat de heer van der Beld zware verwondingen had opgeloopen en de bestuurder en mejuffrouw Hasseltlo licht waren gewond. Per auto werd de zwaar gewonde naar het ziekenhuis te Deventer ver- voerd. Zijn toestand is ernstig. De heer van Rijk werd naar het ziekenhuis te Deventer en mejuffrouw Hasseltlo naar het ziekenhuis te Twelloo gebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. Uit Manilla wordt gemeld, dat in de stads- wijk Tondo een groote brand heeft gewoed. De militairen zijn opgeroepen am den brand te blusschen. Een later bericht meldt dat als gevolg van den brand 20.000 menschen dakloos zijn. De schade wordt geraamd op meer dan 2 millioen gulden. De Tondo-wijk is een arbeiderswijk, waar de huizen weinig stevig zijn. De gan- sche wijk ligt vrijwel tegen den grond. De vlammen werden door den wind aangewak- kerd en er was te weinig druk in de water- leiding om het vuur spoedig te kunnen mees- ter worden. Er is een oude man verbrand en er zijn 11 meerendeels licht gewonden. De brandweer was het vuur in 4 uur tijds meester. M LSDADIGEltSBENDE OP KOREA ONTDEKT. 'Volgens berichten uit Korea is de politie aldaar een moordenaarsbende op het spoor gekomen, welke 500 menschen tot haar slacht- offers heeft gemaakt. Reeds zijn de bendelei- ders gearresteerd. Zij hebben bekend, hun bende te hebben georganiseerd onder den dek- mantel eener godsdienstige secte. 500 Korea- nen hebben zij overvallen en hun gezinnen be- roofd. De lijken der slachtoffers werden in een bosch bij Kaijo onder den grond gestopt. EEN TRAGISCHE GESCHIEDENIS. Een New Yorksche politieagent had een hond gedresseerd in het aanvallen en buiten gevecht stellen van suspecte individuen. Toen deze politie-agent eens thuis uit de grap met zijn vrouw stoeide, vloog de hond den mees ter aan, wierp hem op den grond en zette zijn tanden in's mans pols. Het was een nogal in- gewikkeld geval, want dit stoeien geschiedde van den kant van den agent met een revolver in de hand, waarmee hij dreigende bewegingen maakte in de richting van zijn vrouw. Maar -de hond, die naar den Ierschen naam „Paddy" luistert, beet in den pols van den liggenden man en ziet, het schot ging af en trof den ongelukkigen stoeier in de borst. Hij is over- leden, maar v66r zijn dood kon hij nog vertel- len, dat de hond vrij uit moest gaan, geen sehuld had en enkel precies had gedaan, wat hij, politieagent, hem had geleerd. De justitie was echter niet geheel voldaan met deze verklaring van het gabeurde, maar een zoon van den gestorven politieagent her- haalde nu in opdracht van de justitie de scene, ditmaal met een foppistool. En ziet, ook de zoon werd door den hand ondersteboven ge- •gooid en met de tanden bij den pols gegrepen. Het verhaal van den omgekomen politieagent was dus door het experiment bevestigd. HET MYSTERIE VAN NEW-YORK. Dezer dagen is melding gemaakt van den geheimzinnigen moord, gepleegd op een mevr. Gedeon, de echtgenoote van een behanger, haar dochter Veronica en een Engelschman, Frank Byrne. De politie verdacht den echt- genoot, Gedeon, nam hem in hechtenis en ondervroeg hem op de bekende meedoogen- looze en hardhandige manier. De advocaat van den man heeft zelfs verklaard, dat Gedeon in de hechtenis zwaar mishandeld is, omdat hij weigerde te bekennen. Op het oogenblik is men teruggekomen van het vermoeden, dat de man zijn vrouw en dochter zou hebben vermoord. De politie zoekt thans naar een jongen beeldhouwer, Robert Brwin, die vroeger moeite had gedaan voor eenandere dochter uit het gezin Gedeon, Ethel. Tegenwoordig' is deze zuster van Veronica getrouwd met zekeren Kudner. Robert Erwin is verdwenen. Men heeft een handschoen in het moondhuis aangetroffen, waarin gebleken is, dat hij aan "Erwin toebehoorde, en niet minder dan 2000 New-Yorksche speurders zqgken den verdwenen verdachte. Inmiddels heeft de heer Gedeon zijn vrouw en een dochter verloren, maar de ervaringen, die hij in het huis van bewaring heeft opge- daan, zal men hem nooit kunnen ontnemen. STAKERS MISHANDELD IN PENNSYLVANIE. Woensdag is een bende van een 100 man- nen, die zeiden solidair te zijn met de stakers, die sedert vijf dagen een chocoladefabriek te Hersheys (Pennsylvanie) bazet houden, deze fabriek binnengedrongen om de stakers er uit te jagen. De vrouwelijke stakers, die uit de fa briek vluchtten, werden mishandeld. Vervol- gens liet men de rest van de stakers „spitsroe- denloopen". Verscheidene van de stakers wer den hierbij ernstig gewond en er moesten 25 gewonden naar het ziekenhuis worden ge bracht. Boeren uit den omtrek, die den laat sten tijd geen melk hadden kunnen verkoo- pen aan de fabriek, namen aan de afstraffing deel. GEREOHTE WRAAK. Indertijd is uitvoerig gemeld hoe de heer Nicolaas Mutton, een schatrijk Australisch graan- en wolkoopman, die voor de viering van het zilveren regeeringsjublieum van Ko- ning George V naar Londen was gekomen, door drie bekende flesschentrekkers voor niet minder dan 25.000 pond was opgelicht door middel van de overbekende vertrouwenstruc. Dat was in Mei 1935. De heer Mutton die te Cherbourg aan boord van de Paris was ge gaan met bestemming Canada, waar hij zijn 25.000 pond met een behoorlijke winst zou terugkrijgen, kreeg op de boot wantrouwen, vertelde de historic aan den kapitein, die draadloos Scotland Yard op de hoogte stelde, zoodat de Londensche politie nog een der drie oplichters Ernst, Slater, in zijn woning kon arresteeren en een bedrag van 10.000 pond in beslag nemen, wat Slaters belooning voor zijn aandeel in de affaire geweest wa®. Slater werd meteen voor drie jaar opgeborgen. De heer Mutton keerde ondanks zijn 62 jaar niet naar Australie terug, maar zwoer een duren eed dat hij de beide andere oplichters zou ontmaskeren en hij is anderhalf jaar van de eene stad waar hjj niets te maken had naar de anidere gereisd, alleen in de hoop zijn twee ,,zakenvrienden" te ontmoeten. Inmiddels had hij zich met het internatioinaal recherche- bureau te Weenen in verbinding gesteld en ook Scotland Yard bleef natuurlijk diligent. De beide oplichters die hun a.s. slachtoffers altijld meenamen naar Parijs of Brussel omdat ze vandaar gemakkelijker weg konden komen dan van de Britsche eilanden, hebben zich een goed jaar ergens verborgen gehouden, maar in October j.l. kreeg de heer Mutton bericht uit Weenen of hij weer eens te Brussel wilde gaan kijken en de pientere oude heer die zich idadelijk voorzien had van de medewerking van een Belgisch politieman, trof zijn beide vrienden van 1935 in een der cafe's in de bin- nenstad. Vorige week zijn William Ryan en John Barry beidien Engelsch onderdaan, door de rechtbank te Antwerpen tot 5 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Van het gelid is niets meer in beslag genomen, maar de heer Mut ton gaat nochtans zeer tevreden naar Mel bourne terug. Geld speelt bij hem geen rol, maar zijn gerechte wraak is gekoeld. Zwakke tot matige, in het Zuiden wellicht toenemende wind uit Zuidelijke richtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken. Tijdelijk regen. Aanvankelijk iets zachter. GEEN GESLOTEN TIJD VOOR ZEELT. DEN HAAG. Naar de Visscherij Inspectie mededeelt, is bij besluit van iden Minister van Landbouw en Visscherij bepaald, dat voor de zeelt dit jaar geen gesloten tijd wordt vast- gesteld. Het is derhalve toegestaan de zeelt, welke in de aalvischtuigen wordt meegevisoht, te behouden en te verhandelen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in den gesloten tijd voor de vischtuigen geen wijziging is ge bracht zoodat het gebruik van andere dan de aalvischtuigen tot en met 31 Mei verboden blijft. DEPUTATENVERGADERING VAN DE A. R. PARTIJ. UTRiECHT. De heden te Utrecht gehouden deputatenvergadering der A. R. partij was zeer druk bezocht. Na de openingsrede van den voorzitter, den heer J. Schouten uit Rot terdam, werd besloten tot het zenden van een telegram van aanhankelijkheid en trouw aan H. M. de Koningin. Onder luid applaus verwelkomde de voorzit ter de ministers Dr. H. Colijn en Mr. J. A. de Wilde. Hij huldigde hen voor hun arbeid, ver- richt in zware dagen, voor welken zij recht hebben op den dank van het geheele Neder- landsche volk. Aan het slot van de deputaten vergadering, des middags, heeft de minister- president een rede uitgesproken. MOTORRIJDER TE WATER GERAAKT. GRGNINGEN. Gisteravond reed de onge veer 23-jarige J. Keuning, wonende te Haren op zijn motorrijwiel op den Rijksstraatweg te Groningen. Op de duo zat de ongeveer even oude Klunder, eveneens uit Haren. Bij de punt bemerkten zij dat de brug over het Noord Willemskanaal was afgedraaid. Zij ibotsten tegen de afsluitboomen. Klunder sprong van het rijwiel, doch igeraakte te water. Keuning viel ook naar beneden, doch kwam eerst op een boot terecht en vervolgens in het water. Hij werd ongeveer 100 meter door ide boot meegesleept en tenslotte door den schipper gered. De duo-passagier was inmiddels door omstanders op het droge ge bracht, deze had geen letsel. Keuning had inwendige ikneuzingen bekomen. STAKING IN DE VENEN IN NOORD-OVERIJSSEL. VRIEZEN VEENNadat de afdeelings- besturen der 3 landelijke organisaties gister avond met de vertegenwoordigers der bij de staking betrokken anbeiders te Vroomshoop een vergadering hadden gehouden, waarbij zij tot aanvaarding van het werk hebben gead- viseerd, heeft gisteravond de Christelijke landarbeidersorganisatie te Westerhaar ver- gaderd. Daar spraken zich 60 van de aan- wezigen uit, om de yoorwaarden der ver- veners niet te aanvaarden. Van avond zou de modeme organisatie een vergadering beleg- gen. Morgenmiddag heeft daarna te Vrooms hoop een bijeenkomst plaats van de hoofd- besturen en de afdeelingsbesturen. MINISTER EDEN NAAR BRUSSEL. BRUSSEL. Omtrent het bezoek dat de Britsche Minister Eden aan het eind dezer maand aan Brussel zal brengen wordt mee- gedeeld, dat dit nauw verband houdt met de gedachtenwisseiing over den thans aanvaar den status omtrent de betrekkingen van Bel gie tot de 3 groote buurstaten. Men zou voorts tot sluiting van een niet-aanvalspact tusischen Belgie en de omliggende landen onder de oogen zien. DE STRIJD IN SPANJE. MADRID. Gisteravond werd aan het front van Madrid, in het bijzonder in de universi- teitswijk, een hevig kanonvuur onderhouden. Van wege de opperste leiding wordt verze- kerd, dat de rechtschen de stellingen der regeeringstroepen niet hebben kunnen na- deren. De Baskische autoriteiten verklaren, dat zij den opmarsch der rechtschen ten Zuiden van Bilbao tot staan hebben gebracht, ten minste voor het oogenblik. Zij zeggen verzekerd te z\jn, dat de bevolking in staat is, iederen nieuwen aanval te weerstaan. De leiding der opstandelmgen te Vitorio geven officieel toe, dat de Baskische oerg- bevv oners nog steeds den pas van Urqurola bezet houden, maar, zeggen zij, wij hebben de omringende hoogten bezet. BARCELONA. De zender van C. M. T. deelt mede, dat de regeeringsluchtmacht gisteren op doeltreffende wijze militaire, punten te Toledo en Valadolid heeft gebom- bardeerd. De aangerichte schade was aan- zienlijk.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 6