Ter Neuzensche Courant Woensdag 7 April 1937 No, 9589 TWEEDE BLAD GEMEENTERAAD VAN HOEK. VAN Vergadering van Vrijdag 26 Maart 1937, des voormiddags (half tien uur. Voorzitter de heer Mr. J. A. van Tienhoven, Burgemeester. Tegenwoordig de ledein: J. D. Haak, A. Meertens, D. J. Jansen, J. den Hauler, P. Scheele, J. A. Meertens en J. de Kraker, be- nevens de Secretaris 'de beer J. Dregmans. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering. 2. Notulen. Burgemeester en Wethouders stellen voor de notulen der vergadering van 26 Januari 1937 vast te stellen, zooals deze in druk zijn verscbenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 3. Ingekoinen stukken. a. Het raadsbesluit van 28 December 1936 tot vaststelling eener scboolgeldverordening, voorzien van bewijs van Koninkiijke goed- keuring. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het jaarverslag van de Stichting Zeeuwscb-Vlaamsch Borgstellingsfonds te Ter Neuzen over 1936, waaruit blijkt, dat in den loop van het jaar door publdcaties en momde- linge mededeelingen de aainlaeht van bet Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrie- ken voor Zeeuwsch-Vlaanjderen werd, geves- tlgd op bet instituuit bongstellingsfondsen voor den kleinen bandeldrijvenden en imdusftrieelen mdddenstand. Dit gaf bet Bureau aanleiding zicb bieromtrent in verbinding te stellen met bet Bureau Middenstand van bet Departement van Handel, Nijverheid en Scbeepvaart. Deze onderhandelingen leidden er toe, dat de heer J. E. Foekens, ambtenaar van het Departement van Handel, Nijverheid en Scbeepvaart, werd uitgenoodigd tot bet hou- den eener voordracht over de Bongstellings fondsen, welke zicb daarvoor ibesohikibaar stelde op 25 J-uni 1936, in een te beleggen bij- eenkomst van belanghebbenden. Daarvoor werden door het Bureau der Kamer uitgenoodigd de -leden der Kamer, de gemeentebesturen in 'Zeeuwscb-Vlaanderen, het Provinciaal ibestuur van Zeeland en be- sturen van middenstandsvereenigingen in Zeeuwscb-Vlaanderen. Van wege bet provmciaal bestuur werd be- ricbt van veibindering ontvangen. De verga dering, die geleid werd door den voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwscb-Vlaanderen, den heer J. A. van Rompu, mocbt zicb verbeugen in een drukke opkomst. Het resultaat dezer vergadering was, dat vertegenwoordigers van verschillende ge meentebesturen en middenstandsvereenigingen zicb in toeginsel bereid verklaarden tot een Zeeuwscb-Vlaamscb Borgstellingsfonds toe te trodcfii Besloten werd, met de vertegenwoordigers dezer colleges en corporaties een tweede ver gadering te .beleggen op 3 Juli d.a.v. teneinde alsdan nader te overleggen of tot de opricb- ting van een BorgsteHingsfonds tan behoeve van den kleinen bandeldrijvenden en indu strieelen middenstand zou worden overgegaan. Ondertusscben was verschenen de ciroulaire van den Minister van Handel, Nijverbeid en Scbeepvaart, dd. 30 Mei 1936, waarin werd medegedeeld, dat de Borgstellingsfondsen, die eventueel in bet genot zouden wenscben te komen van de rijksgarantie overeenkomsitig den Memoriepost op Hoofdstuk X van de staatsbegrooting voor 1936, om de erkenning van den Minister te verkrijgen, zouden moe- ten zijn opgericht v66r of op 15 Juli 1936. De stichting. Het Bureau der Kamer, over- wegende, dat bet gewenscht moest geacht worden den van regeeringswege voor den kleinen middenstand toegezegden steun al is deze ook bescbeiden te moemen ook voor de in nood verkeerenden in baar geibied te ver- werven, besloot toen, over te gaan tot bet on- derteekenen der Sticbtingsacte en als kapitaal neer te leggen een bedrag van 100. Door bet Bureau werd' voorts een sticbtingsacte ontwor- pen, naar het model van bet Borgstellings fonds voor Rijnland, terwijl bet zicb bij voor- baat vergewiste van de goedkeuring van den Minister op dit concept. In de vergadering van 3 Juli 1936 werd door de aanwezige vertegenwoordigers der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, der gemeentebesturen en der middenstandsvereenigingen, dit con cept met algemeene stemmen goedgekeurd. Door den voorzitter der vergadering, de heer J. M. Oggel, voorzitter der afdeeling Kleinbe drijf der Kamer voornoemd, werd medege deeld, dat de sticbtingsacte den volgenden dag zou worden onderteekend door de heeren J. A. van Rompu, P. A. Neeteson, J. M. Oggel en N. J. Barte, zijnde de leden van bet Bureau der Kamer. Voorts deelde bij mede, dat ingevolge de be- palingen der statuten door het Bureau der Kamer "waren benoemd tot voorzitter de beer J. M. Oggel, tot secretaris-penningmeester de heer N. J. Harte en tot lid de heeren M. C. F. van Goethem en A. de Vrieze. Door den Minister van Handel, Nijverbeid en Scbeepvaart was als bestuurslid aangewe- zen de heer Mr. J. J. R. iSchmal. Door de vertegenwoordigers der gemeente besturen, welke 4 bestuursleden te benoemen hadden, werd bij on-derling overleg bepaald dat hiervoor voor de eerste maal zouden worden aangewezen de gemeenten Ter Neuzen, Hulst, Sluis en Biervliet. Bedoelde vertegenwoordi gers benoemden uit bun midden de heeren Mr. P. H. W. F. Tellegen, B. A. Tb. M. Truffino, J. C. L. A. Berkers en A. P. Kostensef burge meester in de biervoren genoemde gemeenten. De vertegenwoordigers der middenstands vereenigingen, die 2 leden aan te wijzen had den, beslisten, dat voor de eerste maal zou worden benoemd' een vertegenwoordiger uit de Winkeliersvereeniging ,,Ter Neuzen Klim- op", en uit de Winkeliersvereeniging te IJzen- dijke, koizen daartoe resp. den heer C. A. Kaan en M. Batselaere. De acte van stacbting werd daarop 4 Juli 1936 verleden voor den notaris H. R. J. van der Veen te Ter Neuzen. De verdere voorbereiding. In baar verga dering van 29 Augustus 1936 verleende de Kamer van Koophandel definitieve sanctie aan betgeen het Bureau in zake de stichting van het Zeeuwsch-Vlaamsch Borgstellingsfonds had verricbt en besloot tevens op voorstel van het Bureau voor 1936 een bijdrage toe te ken- nen van /500 welke subsidie bij de vaststel ling der begrooting voor 1937 ook voor dat jaar werd verleend. Op 14 Augustus 1936 werd de eerste verga dering van bet Bestuur gehouden. Daarin werd tot tweeden voorzitter benoemd die beer Mr. P. TeUegen, welke alzoo overeen- komstig de statuten met de heeren Oggel, voorzitter, en Harte, secretaris-penningmees ter, het dagelijiksiob bestuur vormt. Besloten werd voorts aan de gemeenten in Zeeuwscb-Vlaanderen een verzoek te richten om in bet kapitaal van bet Borgstellingsfonds te willem bijdragen 10 cent per inwoner en als jaarlijksche siubsidie gedurende 5 jaar een be drag berekend naar 3 cent per inwoner. Aan dit verzoek werd gehoor gegeven door de gemeenten Axel, Biervliet, Hoek, Hontenis- se, Hulst, Philippine, Sas van Gent, Sluis en Ter Neuzen, terwijl de raad der gemeente Zaamslag in prineipe besloot tot toetreding, welke principe-besluit zad worden omgezet in een definitief besluit tot toetreding, zoodra de noodzakelijikheid van de -bulp door het fonds voor belanghebbenden in de gemeente zal zijn gebleken. Door bet bestuur van de Stichting werd dat gemeentebetuur er op gewezen,- dat een der- gelijk principe-besluit practisch geen beteeke- nis kan hefoben, idaar de Stichting hierop niet kan rekenen bij bet vaststellen van de voor borgstelling besobikbare gelden. Niettemin bleef de raad van Zaamslag volharden bij het ingenomen standpunt. Verder werd besloten aan de Middenstands- organisaties te verzoeken een bijdrage van 40 cent per lid en per jaar. De leden dier orga- nisaties welke eventueel de bulp van het Borg stellingsfonds inroepen, zullen bij bet indienen van bun verzoek kunnen volstaan met een be taling van 50 cent, terwijl niet-aangeslotenen 1,50 moeten betalen. Vastgesteld werd bet Huishou-delijk Regle- ment. Nog werd bet dagelijksch bestuur gemach- tigd onderhandelingen te openen met de Nederlandsche Middenstanidsbank N.V., voor het optreden als bank voor het verstrekken der credieten en voorts ootk om een verzoek om finamcieelen steim te richten tot de tTo- vinciale Staten van Zeeland, zulks in over- leg met de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwscbe Eilanden of een door deze op te richten Borgstellingsfonds in baar gebded. Met betrekking tot dit laatsite kan worden gemeld, dat gedeputeerde istaten een afwij- zend voorstel deden, dat een voorstel van bet lid, den beer Goossens, om een bijdrage van 2 cent per inwoner der aangesloten gemeenten te verleenen, werd verworpen, doch dat werd aangenomen een voorstel van den beer Mr. Adriaanse, om aan de beide fondsen gezamen- lijk ten ibehoeve van bebeer en administratie- kosten een bedrag ineens toe te kennen van /1000. Van de Middenstandsvereenigingen werd op bet verzoek om een bijdrage slechts een (negatief) antwoord ontvangen. Het aantal inwoners der gemeenten, die hunne medewerking toezegden, bedroeg per 1 Januari 1936 39099, zoodat zijn toegezegd kapi'tanlsinkomsten tot een bedrag van f 3909,90, terwijl gerekend kan worden op een jaarlijksche bijdrage van 1172,97. Er kan dus, gezien vorenstaande op wordCn gerekend, dat aan inkomsten een bedrag van pl.m. f 2000 beschikibaar zal zijn, zoodat, in aanmerking nemende dat ongeveer 2 5 j maal bet inkomen zal kunnen worden uitgezet, voor 1937 borg stelling zal kunnen worden verleend tot een bedrag van f 5000. Aan het einde van bet verslagjaar werden de voorbereidende werkzaamheden ongeveer beeindigd, zoodat de verwachting kan worden uitgesproken, dat bet fonds, in de eerste maam den van bet jaar 1937 zijn werkzaamheden zal kunnen aanvangen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit van 26 Januari 1937 tot wijziging der begrooting voor den dienst 1936, voorzien van bewijs van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. d. Het raadsbesluit van 28 December 1936 tot wijziging der begrooting voor den dienst 1936, voorzien van bewijs van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. e. Het verslag over 1936 der commissie tot wering van schoolverzuim waaruit blijkt dat deze in dat jaar 5 keer vergaderde. De eerste vergadering werd gehouden voor het opmaken van bet jaarverslag, de overige waren noodig vanwege oniwettig schoolver zuim, waarvan 4 leerlingen behoorden tot de openbare lagere school en 1 leeriing van de bijizondere lagere school op de Knol. De ver- zorgers werden opgeroepen en verschenen alle vijf. De aard van bet verzuim bestond uit landarbeid, hulp bij de sohoonmaak en in twee gevallen uit spijbelen. De commissie moeste deze verzuimen als ongeoorioofd aan- merken. Absoluut schoolverzuim kwam niet voor in 1936. Als voorzitter fungeerde de beer W. C. de Feijter, als secretaris de heer J. D. Jurrij. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Vaststellen kohier hondenbelasting, dienst 1937. Burgemeester en Wetbouders stellen voor, het kobier hondenbelasting voor den dienst 1937 vast te stellen op een bedrag van f 389,50. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 5. Vaststellen verordening besmettelijke ziektengelden. Burgemeester en Wetbouders stellen voor vast te stellen de navolgende VERORDENING op de heffing van besmettelijke ziektengelden in de gemeente Hoek. Artikel 1. Er worden in deze gemeente, onder de be- naming van besmettelijke ziektengelden als bijdrage in of vergoeding van vervoer, afzon- dering onderzoek, verpleging, reiniging en onsmetting als bedoeld in de besmettelijke ziektenwet (Staatsblad 1928, no. 265) rechten gevorderd volgens het in artikel 3 dezer ver ordening opgenomen tarief. Artikel 2. 1. De besmettelijke ziektengelden, bedoeld in art. 3, zijn versdhuldigd door de belang hebbenden. 2. Als belanghebbende worden beschouwd: a. bij vervoer, afzondering, onderzoek, rei niging en ontsmetting, bet boofd van het ge- zin of van de samenwoning of de alleen- wonende persoon in wiens woning, voer- of vaartuig, blijkens de kennisgeving, volgens artikel 2 der besmettelijke ziekenwet (Staats blad no. 265) den burgemeester gedaan, het ziektegeval is vermoed of vastgesteld; b. bij verpleging, bet hoofd van bet gezin of van de samenwoning, waartoe de lijder behoort, of de lijder zelf, indien deze is een aiieenwonend persoon. Artikel 3. 1. Door belanghebbenden is verschuldigd voor: a. vervoer 0,10 per K.M., tot een maxi mum van 10, b. onderzoek f 2,50 per keer; c. afzondering of verpleging of voor af zondering en verpleging tegelijker tijd 4,25 per verpleegdag; d. reiniging en ontsmetting bet bedrag, be rekend volgens bet tarief van den ontsmet- tingsdienst der vereeniging „Het Groene Kruis" te Vlissingen, goedgekeurd door den Minister van Sociale Zaken. 2. Van de in het eerste lid van dit artikel bedoeldC bedragen is verschuldigd door be langhebbenden, voor wie bet overeenkomstig artikel 63, lid 4, sub b, der lager-onderwijswet 1920 vastgestelde totaal-bedrag van de boofd- sommen der gemeentefondsbelasting en ver- mogensbelasting over het loopend belasting- jaar, of voor het geval de aanslagen, welke voor de bepaling van die hoofdsommen noodig zijn, nog niet mochten zijn vastgesteld, over het onmiddellijk daaraan voorafgaande belas- tingjaar, bedraagt: /g of meer, dooh minder dan f 20, 10 proc. 20 of meer, doch minder dan 36, 15 proc. 36 of meer, doch minder dan 50, 25 proc. 50 of meer, doch mindfer dan 66, 40 proc. 66 of meer, doch minder dan 80, 60 proc. 80 of meer, doch minder dan 96, 80 proc. 3. Belanghebbenden, voor wie het in bet tweede lid vermelde totaal-bedrag 96 of meer bedraagt, alsmede zij die in gebreke blijven op aanvrage van Burgemeester en Wetbou ders een verklaring over te leggen van den inspecteur der directe belastingen, aangeven- de het totaal-bedrag, bedoeld in het tweede lid, zijn het voile bedrag van de kosten ver schuldigd. Artikel 4. 1. Belanghebbenden, die tot de on- en minvermagenden behooren, zijn van de beta- ling der besmettelijke ziektengelden vrijge- steld. 2. Als on- en minvermogenden worden aangemerkt zij, voor wie het overeenkomstig artikel 63, lid 4, sub b, der lager-onderwijswet 1920 vastgestelde totaalbedrag van de boofd- sommen der gemeentefondsbelasting en ver- mogensbelasting minder dan 8 bedraagt. 3. Indien bijzondere omstandigheden daar toe aanleiding geven, kan de raad gebeele of gedeeltelijke ontheffing geven van de beta- ling van het ibedrag, verschuldigd volgens artikel 3. Deze ontheffing moet door belanghebbenden worden aangevraagd binnen drie maanden, nadat bet te betalen bedrag te hunner kennis is gebracht. Artikel 5. De invordering der besmettelijke ziekten gelden geschiedt overeenkomstig de verorde ning d.d. 26 Maart 1937. Artikel 36. 1. Deze verordening treedt in werking op den dag, volgende op dien, waarop de mede- deeling van de Koninklijke goedkeuring dezer verordening door Burgemeester en Wetbou ders wordt ontvangen. 2. Alsdan vervallen de tbans geldende door den gemeenteraad vastgestelde bepalin- gen omtrent de heffing van besmettelijke ziektengelden en de VERORDENING op de invordering van besmettelijke ziektengelden in de gemeente Hoek. Artikel 1. 1. De invordering der besmettelijke ziek tengelden geschiedt door den gemeente-ont- vanger, die voor elke aan hem gedane beta- ling een bewijs van ontvangst afgeeft. 2. De voldoening der besmettelijke ziekten gelden moet geschieden binnen 30 dagen nadat bet verschuldigde bedrag aan den belasting- schuldige is medegedeeld. Artikel 2. 1. Van hem, die nalaat de verschuldigde gelden te voldoen, worden deze ingevorderd overeenkomstig de bepalingen van de artike- len 291 tot en met 295 der gemeentewet. 2. Verschuldigde bedragen, waarvan de in vordering niet heeft kunnen geschieden, kun nen door den gemeenteraad ofi-invorderbaar worden verklaard. Artikel 3. Deze verordening treedt in werking tegelijk met de verordening tot heffing van besmette lijke ziektengelden. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Presentiegelden commissie t-ot wering van schoolverzuim. Een schrijven van M. de Putter, luidende: Bij geruchte vemamen wijs dat de raad onzer gemeente besloten heeft geen gelden uit te trekken op de begrooting voor vergoe ding der presentiegelden van de leden der commissie tot wering van schoolverzuim in onze gemeente. Vergunt ondergeteekende namens bovengenoemde commissie u de vraag te stellen of dat gerucht werkelijkheid is, Indien u deze vraag bevestigend moet -beant- woorden d'oet onze commissie u bereids weten dat ze dit besluit ten zeerste betreurt, en zal ze gaam-e vernemen of de raad bereid is op dit besluit terug te komen. De VOORZITTER deelt mede, dat het voorstel van Burgemeester en Wethouders is, deze presentiegelden niet te voteeren, gezien den toestand van de gemeentefinancien en mode gezien de g-eringe werkzaamheden, die deze commissie moet verrichten. Met algemeene stemmen wordt aid4s be sloten. 8. Vaststelling verordening secretarie- Burgemeester en Wetbouders stellen voor, vast te stellen de navolgende VERORDENING op de heffing van leges ter secretaire en van rechten wagens verrichtingen van de ambtenaren van den burgerlijken stand in de gemeente Hoek. Artikel 1. Ten behoeve der gemeente zullen ter secre- tarie, onder den naam van secretarie-leges, worden geheven de hiema genoemde rechten. A. Legalisatie. Voor de legalisatie van een handteekening f 0,50. B. Verklaringen in het bijzonder belang der aanvragers. Voor verklaringen van goed gedrag, van gegoedheid, van iniwoning en alle andere ver klaringen, welke in het bijzonder belang der betrokken personen worden opgemaakt, niet hiema genoemd per stuk 0,40. C. Nasporingen foevoikingsregisters en burgerlijken stand. Voor een 'bewijs van iniscbrijving in bet be- volkingsregister niet afgegeven bij gelegen- heid der inscbrijving en niet dienende voor redspas 0,25. Voor een nasporing in het bevolkingsregis- ter 0,10. Voor een abonnement op de periodieke op- gaven van vestiging en vertrek uit de ge meente a. wanneer die opgaven elken werkdag worden v-erlangd, per jaar 50; b. wanneer die opgaven eenmaal per week worden verlangd, per jaar 20; c. wanneer die opgaven eenmaal per maan-d worden verlangd, per jaar 10; Voor inlicbtingen uit bet -bevolkingsregister en/of uit het woningregister, voor elke infor- matie betreffende een persoon of gezin, per persoon of per gezin f 0,05. Voor bet verstrekken van inlicbtingen of opgaven uit bet bevolkingsregister, aan andere openbare diensten dan die genoemd in bet tweede lid van art. 104 van het Besluit Bevol- kingsboekhouding (Stbl. 1936 No. 342), als mede aan openbare insteUingen en bedrijven: a. per inlicbting of opgave, betreffende een persoon of gezin, per persoon of per gezin 0,05; b. bij een geldig blijvend abonnement voor 100 inlicbtingen of opgaven 4 c. bij een geldig blijvend abonnement voor 500 inlicbtingen of opgaven /15; ,d. bij -een geldig blijvend abonnement voor 1000 inlicbtingen of opgaven /20; e. bij een geldig blijvend abonnement voor 10000 inliohtingen of opgaven 100; Het in het vorig lid genoemde tarief geldt ook voor inlichtingen of opgaven bestemd voor een wetenschappelij-k of philantropiscb doel. D. Nasporingen kadaster. 1. Voor bet behulpzaam zijn bij nasporin gen in de dubbelen der leggers en plans van bet kadaster, voor elk perceel f 0,50. 2. Voor raadpleging van de dubbelen der leggers en plans van het 'kadaster indien daar- bij geen bulp van gemeentewege wordt ver leend, per kwartier of gedeelte daarvan f 0,50. Het onder 2e bedoelde recht wordt niet ge heven als de raadpleging geschiedt: a. ten behoeve van den rijksdienst, den provincialen dienst of den dienst van een wa- terschap of polder; b. ter uitvoering van de landarbeiderswet; c. overeenkomstig artikel 15 der wet van 26 Mei 1870 (Stbl. No. 82) betrekkelijk de grondbelasting.' E. Minuten, afschriften en uittreksels. Voor gdfteel of gedeeltelij-k -geschreven mi nuten, afschriften of uittreksels van stukken, per geheel of gedeeltelijk geschreven bladzij-de 0,40. F. Geheel of gedeeltelijk bedrukte stukken, Voor het jaarverslag der gemeente f 5. Voor de begrooting met memorie van toe- licbting 10. Voor de rekening f 10. Voor uittreksels uit de kiezerslijst, per stemdistrict 15. Voor andere stukken per 'bladzijde geheel of gedeeltelijk bedrukt, cyclostylewerk inbe- grepen 0,40. Voor de algemeene politieverordening 2 Voor de bouiwverordening 2. G. Bouwvergunningen. Voor vergunningen als bedoeld in het eerste lid, sub a van artikel 6 der Woningwet, wan neer de kosten van het oprichten of geheel of voor een gedeelte vemieuwen van een ge bouw, waartoe de vergunning wordt verleend, geheele afwerking inbegrepen: van 100 tot en met f 500 f 1 meer dan 500 tot en met 1000 2,50; meer dan 1000 tot en met /2000 /5; meer dan 2000 tot en met f 3000 10; meer dan 3000 tot en met /4000 15; meer dan 4000 f 20. De hierbedoelde kosten worden bepaald door Burgemeester en Wethouders. Betrok- ken-e kan, in-dien hij met bet bepaalde bedrag geen genoegen neemt, binnen 30 dagen na de dagteek-ening der beslissing bij den Raad in beroep komen. Geen leges zijn verschuldigd door vereeni- gingen uitsluitend in bet belang der volks- huisvesting werkzaam. le 2e 3e. 4e. 5e. 7. Verleenen voorsehotten bedoeld bij art. 101 der L.O. wet 1920. Burgemeester en Wetbouders stellen voor, bet volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Hoek, gezien de ingekomen verzoeken der in de gemeente g-evestig-de bijzondere scholen om een voorschot op d-e gemeentelijke vergoeding bedoeld bij artikel 101 der lager onderwijswet 1920, gelet op artikel 103, derde lid der lager onderwijswet 1920, besluit Aan de volgende schoolbesturen te verstrek ken de voorsehotten achter ieders naam ver- meld: Vereeniging tot stichting en instandhouding eener Christelijike school aan den Molendijk f 264,24; Vereeniging voor Ohristelijk onderwijs aan de Knol 487,37; en zulks onder voorwaarde dat de betaal- baarstelling van het voorschot zal geschie den, zoodra dit door de vereenigingen zal zijn aangevraagd. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6e. 7e. H. Hinderwetsvergunningen. Voor vergunningen als bedoeld in artikel 1 der Hindenwet 5. I. Ventvergunningen. Voor vergunningen om in de gemeente te mogen venten, geldig voor: a. een dag 0,15; b. een maand f 1; c. een jaar 5. J. Aangifte huisslachting. Voor bewijzen -van ontvangst van aangiften als bedoeld in artikel 6a, derde Ud der Vleesch- keuringswet 1919 (iStbl. No. 524) f 0,25. K. Jachtakten. Voor bet uitreifcen van een jachtakte, inge volge artikel 5 der Jachtwet 1923: a. voor een groote jaebtakte tot alle ge- oorloofd jachtbedrijf 10; b. voor een groote jachtakte als boven, met uitzondering van de valkenjacht 7,50; c. voor een logeerakte 5; d. voor een kleine jachtakte tot het van- gen van waterwild met netten, waarvan bet gebruik geoorloofd is f 2,50. Voor een vergunning als bedoeld in artikel 9 der Vogelwet- f L. Buitenlandsche paspoorten. Voor de afgifte, de aanvrage of de verlen- ging van een buitenlandsch paspoort, een na- tionaliteitsbewijs, een bewijs van Ned-erlander- schap of een rijfoewijs f 1. M. Trouwboekjes. Voor de afgifte van een trouwboekje f 1. Artikel 2. Geen leges zijn verschuldigd voor: stukken, in bun persoonlijk belang benoo- digd door personen, die naar bet oordeel van den burgemeester onvermogend zijn; attestatien de vitta, strekkende tot be- taling van pensioenen, lijfrenten en an dere periodieke uitkeeringen ten laste van den staat, provincien, gemeenten, water- scbappen of andere officieel erkende in steUingen de aan belanghebbenden uit te reik-en mi nuten, afschriften of uittreksels van be- sluiten, akten en beschi'kkingen, boudende benoeming van ambtenaren en leden van coUegien of commissden, aan wien geen bezoldiging of een bezoldiging van niet meer dan duizend gulden per jaar is toe- gekend; de stukken en legalisation van handteeke- ningen op stukken betreffende militaire zaken; de stukken, door ambtenaren benoodigd tot bet bekomen van pensioenen, en de stukken, benoodigd tot het bekomen van weduwe- en weezenpensioen uit tot dat doel ingestelde fondsen ingeval de belang hebbende personen naar het oordeel van den burgemeester onvermogend zijn; kwitantien voor geldsommen en andere stukken, waarbij de ontvangst en over- neming van gelden of goederen wordt er- ken-d of vermel-d; de stukken en inlicbtingen, waarvan de kostelooze afgifte of verstrekking bij eenig wettelij-k voorschrift aan de ge meentebesturen is opgelegd of van regee ringswege aan de gemeenten is aanbe- volen. Artikel 3. Voor het voltrekken van een buwelijk op een an-deren tijd of andere wijze dan ingevolge artikel 4 der wet van 23 April 1879 (Stbl. no. 72) voor kostelooze huwelijksvoltrekking is bepaald zal worden geheven -een recht van: f 5,wanneer die vol trekking op den- zelfden dag als hierboven bedoeld is, plaats heeft; b. 10,wanneer de voltrekking op een anderen dag verlangd wordt. Burgemeester en Wetbouders zijn bevoegd oiwermogenden geheel en minvermogenden voor de helft van de betaling van dit recht vrij te stellen als deze om gewichtige redenen, ter beoordeeling van genoemd college, de vol trekking van hun huwelijk op een anderen dan den voor kostelooze huwelijksivoltrekking aan gewezen tijd veriangen. Artikel 4. Het recht is verschuldigd door hem, die van de in deze verordening omschreven diensten gebruik maakt. Artikel 5. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Artikel 6. Deze verordening treedt in werking zoo dra zij door de Kroon zal zijn goedge keurd. Alsdan vervallen de tbans geldende door den gemeenteraad vastgestelde bepalingen omtrent de heffing van leges ter secre taire en van rechten wegens verrichtingen van de amibtenaren van den burgerlijken stand. VEROROE1NING op de invordering van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de amb tenaren van den burgerlijken stand in de gemeente Hoek. Artikel 1. 1. De invordering van leges ter secretarie geschiedt door den gemeente-secretaris. 2. De leges moeten worden voldaan bij de aanvraag der stukken en werkzaamheden. Artikel 2. De invordering van rechten wegens vol trekking van een huwelijk op een anderen tijd of andere wijze dan voor kostelooze huwelijks voltrekking is bepaald, geschiedt door den ambtenaar van den burgerlijken stand, v66r de voltrekking van het huwelijk plaats heeft. Artikel 3. De secretaris, die de gelden ontvangt, ver- meldt op het stuk het bedrag dier gelden en stelt op het stuk het bewijs van betaling. Kunnen bedrag en kwitantie niet op eenig afgegeven stuk worden gesteld, dan wordt desverlangd afzonderlijk kwitantie afgegeven. Artikel 4. 1. De secretaris stort de door ham in het afgeloopen kwartaal ontvangen leges binnen de eerste vijf dagen van de maanden April, Juli, October en Januari bij den gemeente- ontvanger onder overiegging van een gespe- cificeerden en onderteekenden staat waarvan het model door Burgemeester en Wethouders wordt vastgesteld. 2. De ambtenaar van den burgerlijken stand stort de door hem in het afgeloopen kwartaal ontvangen rechten bij den gemeente- ontvange'r binnen de eerste vijf dagen van de maanden April, Juli, October en Januari, on der overiegging van een gespeciflceerden en onderteekenden staat, waarvan het model door Burgemeester en Wethouders wordt vastge steld. 3. /De gemeente-ontvanger geeft van elke storting een bewijs af. Artikel 5. 1. Deze verordening treedt in werking tegelijk met de verordening op de heffing dezer -belasting. 2. Alsdan vervallen de thans geldende door den gemeenteraad vastgestelde bepalingen omtrent de invordering van leggs ter secre tarie en van rechten wegens verrichtingen *van de ambtenaren van den burgerlijken stand. De heer A. MEERTENS deelt mede, dat hij zich met deze verordening niet kan ver- eenigen. De heer SCHEELE geeft te kennen, dat de heer Meertens dan -dient te zeggen, waar hij tegen op wil komen. De heer A. MEERTENS wijst er op, dat er in deze verordening dingen staan waar hij zich niet mee kan vereenigen. Hij zal hierover niet verder uitwijden. De VOORZITTER vestigt er de aandacht op, dat d'eze verordening door den Secretaris is voorgelezen, met de bedoeling, dat de leden hun stem zullen doen hooren bij de punten, waar zij tegen zijn. Be heer A. MEERTENS stemt toe, dat de Secretaris de verordening voorgelezen heeft. Hij wilde hem evenwel niet in de rede vallen, waarom hij, na beeindiging der voorlezing zijn opmerkingen .kenbaar heeft gemaakt. le. 2e.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 5