foleek, dat de onwang van d'it verkeer van w:indg beteekenis was. Hij ventrouwt, dat, na daze uiteemzeitting, de iKamer made van oordeel zal zijn, dat de voorgenoimen beperking, die reeds op vele kan- toren waaronder er zijn, die in belangrijkheid boven Breskens, Qostiburg en Sas van Gemt staan, zonder bezwaar ook ten aanizien van deize kantoren kan warden toegepast. Het Bureau deelt mede, dat bereids hierop is geantwoord, dat, wamneer de Kamer over deze oniderwerpen adivies moet verstrekken, zij uiteraarid een anderen grondslag moet nemen dan die, wellke blijkens die mededeeling aanieiding tot de voorgenoimen beperking geeft. De Kamer moet rekening houden met de service die de diensten der P. T. T. aan bet puibliek behoort te bieden. Met respecteering van de beginselen, die tot die belofte bebben geleid, moet de Kamer bet toch een bezwaar acbten, dat het steeds- juist bet ptatteland moet zijn, dat van d'ergelijke maatregelen de omaangename gevolgen moet dragen, aange- zien ddt ten opzicbte van het P. T. T.-yerkeer in vengelijikinjg met de grootere plaatsen of centra reeds zoo is misdeeld. Het bezwaar der Kamer ging met tegen be perking van de openstelling der kantoren van telegraafverkeer, aangezien idaarin op andere wijize inderdaad wordt voonzien, doc-h wel tegen verdere beperking van het telefoonver- keer, dat zij thans reeds tot een uiterst mini mum beperkt acht, en meet dus tegen ver dere beperking daarvan haar bezwaar hand- haven. De Kamer vereenigt zieh hiermede. 8. Postvervoer van, naar en door Zeeuwsch- Vlaanderen. Ben schrijven van den Directeur-Generaal der Posterijen, Te-legrafie en Telefonie, naar aanieiding van het door de Kamer verzonden schrijven in zake postvervoer van, naar en door Zeeuwsch-Vlaaiideren. Dat een vlugge en vooral ook regelimaitige verzending Voor den handel van het grootste belang is wordt gaame beiaamd. De tegenwoordige regeLing is daarop dan ook gelbaseend. Inderdaad kan de mist sito- rend optreden. Die weersgesteldhead treedt echter -va-ak geheel onverwacht op en ver- dwijnit ook even spoedig, terwijl zrj dikwijls ook zeer plaatselijk is. Die giiliigtoedd maak-t het bezwaar] ijk am te voren te Roosendaal maatregelen te neimen, aangeizien dddr niet te bepaien is of de positlboot tusschen Hans- weert en Walsoorden niet zal kunnen varen. Een bij uitzondering via Antwerpen in te ricbten rit voor verzending der post naar Zeeuwsch-Vlaanderen zou, (onigerekend de verdere bezwaren die tegen deze afwijkimg bestaan) ver-moedelijfc eer verwarring dan be- spoedjiging geven. Oak S'taat het geenszins vast, dat het mistbezwaar zich ook bij die wijze van verzending niet zou doen gevoelen. Daanoan ontmoet het bezwaar, een regeling als door de Kamer gevraagd, in te stelien. Ook wordit practisch weinig nut verwacht van een re'chtstreeksiche verzending van Wesit- naar Qost-Zeeuwsch-Vlaanderen v.v. in de ge- vallen dat door mist vertraging dreigt te ont- staan, zulks in verband met de siechte tram- verbindingen en de regeling der venzenddnigen en bestelldmgen. Voorts wordt er op gewezen, dat bij gehou- dtn teilingen bleek, dat hit lokaal verkeer zeer gering is. Ten siotte wordt te kennen gegeven, dat in voorkomende geyallen wordit, en zal ook in de toekomst naar bevind van zaken moeten wor- den gehandeld, waarbij dan met de belangen van de betraktoen bewoners zooveel mogelijik rekeninig wordt g-eihouden. Het Bureau deelt mede, dat ook hierom- trent reeds een antwoord is verzonden, waar- in de eerste plaats vol doer irug wordt uitge- sptroken over de resultaten van de bestaande regeling onider normale omstandighedenToch moet er de aandaoht op gevestigd worden, dat tusschen het verzenden van een brief uit Wesitelijk Zeeuwsch-Vlaanderein naar b.v. Ter Neuizen en het ontvangen ,van een antiwoord, minstens 24 uur moet verloopen, hetgeen, in aanmerking genomen den geringen afstand, een ruim tijdsverioop moet worden genoemd. OBij vertraging wordt die tijdsduu-r aanmer- kelijk grooter, hetgeen groot ongerief kan veroionzaken voor het terugontvangen van grensdocumemten. Toen de Kamer bet ver- zoek deed, was juist ervaren, dat mist twee adhtereenvolgende dagen die -bootdiensten stoorde, en dreigde dit ook voor den derden dag. Dan werd de postverzendimg over water facultatief, terwijl dit over land, zij het dan ook met vertraging, in elk geval kan plaats hebbem. s* Er is bij vermiieuwing d- aandacht op geves tigd, dat het minder bezwaar kan zijn, dat eens een enkele maal voor verzending over land extra-ikosten zijn gemaakt, terwijl later (blijkt, dat de bootdienst functianneert, dan dat de handel stagnatie zou ondervdndien in de omtvangst van sbukken, omdat geen reke- ning was gebouden met mistdreiging. De Kamer kan niet beoordeelen, bij welke cijfers hat locaal verkeer van „eenige betee- kenis" wiordt geacht, weet ooik niet „wanneer" die teilingen zijn gebouden, dock kan wel mee- deelen, dat door haar in de maand Augustus 418 handelsdocuimen tn zijn ontvangen en aan balanghelbbenden teruggezonden, terwijl voor de maand September 1.1. dit cijfer 132 bedroeg en in October 407. Onjdertussohen is van de vcrklaring aan het slot van het schrijven met genoegen kennis genomen. Toegegeven is de gegrondheid der bezwaren tegen verzending der post op ongelegen tijd- stippen via Antwerpen in plaats van via Wal soorden. Het is inderdaad des nachts te Roo sendaal niet vast te stelien of de postboot des morgens te Hansrweert Met naar Walsoorden zal kunnen oversteken en wanneer op een ge geven tijdistip wijiziging in de verzending zou worden gabracht, is het toch te voorzden, dat avengoed vertraging zou omtstaan. De erva- ring heeft dezen winter geleerd, dat geen van beteckenis zijnde stagnatie werd ondervonden. Wel is geiwazen op de ondervonden leemte, dat poststuikken met vertraging te Sas van Gent werden ontvangen, omdat de postauto dies morgens niet alles laden kon. In zulke gevallen zou voor extra- of ruimere vervoer- gedegenheid hehooren te worden gezorgd. Het Bureau stelt voor, deze mededeeling aan te nemen voor kennisgeving. De SECRiETARIS merkt op, omtrent de kwestie van heit achterblijven van een gedeelte der post te Sas van Gent, van den Inspecteur der P. T. T. te Middelhurg een verizodk am nadere inlichtingen te hebben ontvangen. Zoo- als de led'en weten, is in de vorige vergadering door den heer Neeteson meidegedeeld welke mededeeling werd bevestigd door den heer Verschaffel dait een deed der post- was ach- tergabloven en dat bij informatie ten postkan- tore werd medegedceld, dat die auto te Wals oorden niet alles had kunnen laden. De direc- teur van het postkantoior te Sas van Gent spreekt dit categorisch tegen, onder mede deeling, dat ter gelegenheid van de St. Nico- laasdrukte door hem maatregelen waren ge nomen, dat all'e post kon worden overge- hracht. Spreker he.ft hierop nader gei'nfor- mesrd en de heeren Neeteson en Verschaffel houden vol, dat niet a 11 e post, die zij op dien bewusten morgen zouden hebben moeten ontvangen, door hen ontvangen is, doch een des-1 eerst in den middag in handen is geko- men. De mededeeling, dat de auto te Wals oorden niet alles had kunnen meenemen, is aan hun afhalers gedaan door een ambtenaar ten postkantore, doch hunnerzijds hestaat ©r bezwaar tegen, diens naam te noemen, am den betrakkene voor eventueele onaangenaam- heden die uit zijn mededeeling voor hem zou den kunnen voortivi;oeien, te vrijwaren. Dit heeft spreker ook in antiwoord op het verzoek am inlichtingen aan den Inspecteur medege- deeld. De heer NEETESON merkt op, dat de Ka mer wel zal aannemen. dat noch de heer Ver schaffel noch spreker een dergelijke mededee ling uit hun duim zuigen. De heer DE MEIJER vindt het kinderach- tig, dat de beitroikken directeur van het post- kantoor niet wil hekennen, dat er lets gebeurd is, dat niet in orde was. De SEIORETARIS deelt mede, dat de direc teur van het postkantoor de mogeiijkheid op- perde, dat er lets met de hetrokken post is gebeurd, waarvan men hem niet op de hoogte had gesteld. Men kan dit ndet altijd voorko- men. Echter blijkt thans toch wel, dat er rets is meegedeelld, en het is door spreker ook di rect zoo opgeivat, dat de heeren die de mede deeling deden, zul'ks niet wiUekeurig gezegd hebben. De heer NEETESON is van meening, dat men blijkbaar op het postkantoor deize mede deeling emsbiger heeft opgeivat dan sprekers j bedoeiing is geweest. Spreker heeft die mede deeling gedaan in verband met het feit, dat betreurd werd, dat de dlirecbeuren der post- kantoren niet beschik'ten over de bevoegdhedd post in bepaald'e gevallen op andere wijze te verzenden dan volgens de voorgeschreven route. Thans blijkt uit de gedana mediedeelin- gen, dat de direoteuren wel bevoegd zijn, maatregelen te nemen, dat de post tijdig bin- nen komt. 9. Verzoek betreffende steun voor verkrij- gen eener t.weede groenten- en fruitvei- ling te Ter Neuzen. Ingekomen is een schrijven van de besturen der afdeelingen te Teir Neuzen, Axel en Sas ivan Gent van den Bond van Kieinhandelaren in aandappelen, groenten en fruit in Neder- land, houdende bezwaren tegen de te Ter Neu zen bestaande groenten- en vruchtenveiling. Adressanten geven te kennen, dat zij daar van af het begin een strijd hebben moeten voeren bij hun inkoopen, voor wat betreft knoeien in kwaliteit en gewicht der aiange- voerde producten en dat zij door den tegen- woordiigen directeur in hun strijd daar tegen werden gesteund, doch deze als een gevolg daarvan door een ledemvergadering met ver- sch'illende bestuursleden tot heengaan gediwon- gen werd. De veiling heeft daardoor een slechten naam gekregen, waarom de groothandel in Neder- land daarop geen vertegemwoordiiging appre- cieert, waardoor de commissionadrs daarop niets kunnen vendienen. Zij achten dezen toestand nadeelig voor den tuinbouiw in Zeeuiwsch-VIaanderen in het alge- meen, diaar zij nu ook een belangrijk deel hun- ner te venkoopen goederen van elders moeten betreikken. Tenslotte geven zij te kennen ten zeerste het streven te waardeeren van een comhinatie tot het sftachten eener tweede veiling te Ter Neuzen en verzoeken de Kamer, daaraan steun te wMlen verleenen bij de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, opdat Zeeuwsch- Vlaanderen in het bezdt worde gesteld van een betrouwbare Groente- en Fruitvediing waar de ijandel met geru'sthead zaken kan doen, in het belang van beide partijen, zooals dat ook op elders in den lande gevestigde veilingen kan geschieden. (Het Bureau stelt voor, aan adressanten in overweging te geven, zich deswege te wenden tot de Groenten- en Fruitcentrale te 's Gra- venhage. Voor zoover uit berichten in de pers en uit persoonlijke waarnemingen valt af te leiden is dit verzoek een gevolg van interne ge- schillen, cntstaan in den boezem van de Coo- peratieve Vruchtenveiling „Zeeuwsch-Vlaan- deren" te Ter Neuzen. Indien de Kamer zou besluiten aan het stre ven van adressanten steun te verleenen, zou zij daanmede onderschrijven hetgeen deze in hun verzoekschrift beweren. Dit zou uiteraard niet mogelijk zijn zonder dat een breedivoerig ondenzoek de juistheiid van die beweringen had aangetoond. Het ligt naar de meening van het Bureau niet op den weg der Kamer am zich in interne zaken van handelsondememingen te mengen of zich daanin partij te stelien. De heer DE MEIJER heeft geletzen, dat het voornemen bestaat een tweede veiling in te richten, doch moet de vraag stelien, of het geziien de grootte van het district, wel aan te raden zou zijn, dat er 2 veilingen gevestigd zijn. Bestaat de kans niet, dat waar er thans e6n is en er straks een tiweede komen zou, beide veiilingen noodlpdend zouden worden? Spreker vraagt zich af, of het geen aambeve- ling zou verdi enen dat de Kamer pogingen in het werk stelde, de bestaande grieven op te heffen en te traohten te bereiken, dat de be trokkenen het eens worden. Naar sprekers meening zou het niet wensohelijk zijn, dat er twee veilingen gevestigd zouden worden, waarbij dan de een den ander roet in het eten gaat gooiien. Spreker zou het dan ook wen- schelijker, en- beter achten, dat getracht werd de grieven op te lossen en tot overeenstem minig te komen. Spreker gelooft niet, dat er in dit gebied twee veilingen een bestaan kunnen vinden De heer VAN DER FEIJL vraagt zich af of er wel een veiling bestaan kan. De VOORZITTBR geeft te kennen, dat het exploiteeren van een dergelijke veiling afhan- k elijk is gesteld van de Vers trekking van een vergunning daartoe door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. Men kan thans niet een veiling gaan exploiteeren als men dit zelf wil. De SEORETARIS merkt op, dat het Bureau zich op het standpunt heeft gesteld, dat het verzoek een gevolg is van onderlinge verschil- len en persoonlijke kwesties in de bestaande ,veiiingsvereeniging, en dat het geen taak voor de Kamer is, zich daarin te gaan mengen. In dien deze aan het verzoek van adressanten steun zou verleenen, zou zij daarmede onder schrijven hetgeen van 6cn zijde baweerd wordt. Om in deze een oondeel te kunnen uitspreken zou een uitvoerig oniderzoek naar alle feiten en omstandigheden moeten plaats heiblben, en dan wist men het wellicht nog maar half. De heer DE MEIJER zou het beter achten, indiien de betrokkenen het in dezen eens kon- den worden. De SEORETARIS vervolgt, dat verder de exploitatie van een tweede veiling afhangt v,an de goedkeuring der Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale, waarom dan ook het Bureau geadviseert heeft, dat de betrokkenen zich tot die instelling zouden wenden. Dit is ook de bevoegde autoniteit indien onregelma- tigheden zouden zijn geconstateerd. De Kamer kan hier niet itussiohen komen, zij mist de hiervoor noodige bevoegdheid. Het schrijven der afdeelingen Ter Neuzen, Axel en Sas van Gent van den Bond van kieinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit in Nederland betreffende een verzoek om steun inzake grieven ten opzichte van de leidimg van de Oooperatieve Vruchtenveiling Zeeuwsch-Vlaanderen", en het plan om te komen tot de stichting van een tweede veiling, worden met algemeene stemmen aangenomen voor kennisgeving. 10. Gebruik accjjnsvrije suiker. Van de Kamier te Nijniegen is een afschrdft ontvangen van haar adres aan den Minister van Fimancien, houdende bezwaren tegen de wijzigingen der bepalingen, waaronder volgens voorschrift gedenatureerde accijnsvrije suiker in samiemgestelde meelmenigsels voor veevoe- der mag worden gebrudkt. Op verschillende gronden meent de Kamer, dat het in het belang van den handel in vee- voeder en niet het minst ook van de suiker- industrie zou zijn, indien de Minister zou wil- len bevorderen, dat de nieuwe voorschriften worden ingetrokken en de oude in eere worden hersteld. Het is aan het Bureau bij onderzoek geble- ken, dat de gewraakte nieuwe bepalingen in derdaad een belemmering vormen voor de ondememingen die ruwe (accijnsvrije suiker voor vermenging met veevoeder-artikelen ge- bruiken, om dat veevoeder daarna in den handel te tarengen. De voorschriften zijn van dusdanigen aard, dat moet worden aangeno men, dat dit tot minder gebruik van suiker zal leiden. Aangezien daardoor de belangen der suiker- industrie, die ook in het gewest der Kamer bestaat, kunnen worden geschaad, wordt voor- gesteld, aan het adres der Nijmeegsche Kamer adhaesie te betuigen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 11. Dienstregeling der Zeeuwsoh-Vlaamsehe tram. Het heeft de aandacht van het Bureau ge- trokken, dat door de Z. V. T. M. in den aan- vang van dit jaar een tusschentijdsche wijzi- ging in de dienstregeling is ingevoerd, die in verschillend opzicht als een verslechtering wordt ondervonden. Verbindingen, die ongeveer van af het begin der exploitatie van de tram bestonden en waarvan ook door het publiek gebruik ge maakt werd, zijn vervallen. Het Bureau heeft daarin aanieiding gevon- den, de directie te verzoeken bij het vaststel- len der nieuwe dienstregeling met die bezwa ren rekening te willen houden en de vervallen diensten, die thans een leemte deden ont- staan, zooveel mogelijk te herstellen. Het Bureau stelt voor, deze mededeeling aan te nemen voor kennisgeving. De VOORZITTBR spreekt de hoop uit, dat de thans bestaande toestand met ingang van 1 Mei a.s. zal ophouden, en bij de nieuwe dienstregeling een betere correspondentie zal zijn verkregen. Het is zeer te bejammeren, dat het verkeer per tram zoo slecht is. Alle trams, welke rijden, rijden met verlies. Ook de directeur dezer instelling voelt aan, dat met het vervallen van enkele correspondenties menschen gedupeerd zijn. De klachten, die ter oore zijn gekomen, zijn door het Bureau aan den heer Wind van Merkesteyn overge- bracht en men mag vertrouwen, dat deze al het mogelijke zal doen om enkele treinen weer in te leggen. Hierin is de Directie evenwel ook niet vrij, daar van hoogerhand geweldig wordt uitgekeken, en het komt wel voor, dat de eerste vraag niet is, wat is doelmatig, doch wel, wat is het goedkoopste? Het is een geweldig moeilijke zaak. Eenerzljds wil men de betrokkenen helpen, aan den anderen kant echter wordt voorgeschreven, wat ge daan moet worden. Met algemeene stemmen verleent de Kamer aan de handeling van het Bureau sanctie. 12. Vaststeilen rekening over 1936. Het algemeene stemmen* wordt de finan- cieele commissie gemachtigd tot vaststeilen der rekening over 1936, zoodra deze gereed zal zijn. 13. Bijdrage Paaschveemarkt te Ter Neuzen. Ingekomen is een verzoek tot het verleenen eener bijdragie aan de Paaschveemarkt te Ter Neuzen, te houden op Woensdag 17 Maart 1937. Met algemeene stemmen wordt besloten daaraan steun te verleenen, door het beschik- baar stelien van twee medailles. 14. Verlaging accijns op bier en gedistil- leerd. Op voorstel van het Bureau wordt met alge meene stemmen besloten mede te werken aan een verzoek, te verzenden namens de Kamers van Koophandel en Fabrieken aan den Minis ter van Financien, om over te gaan tot een verlaging van den accrjns op bier en gedistil- leerd. De heer DE VRIEZE merkt op, dat hieraan al zoo lang gewerkt wordt. De Minister kan evenwel de noodige millioenen, die dit op- brengt, niet missen. De heer VAN DER PEUL vraagt,- hoe hoog het percentage van den accijns is. De heer DE VRIEZE deelt mede, dat dit voor gedistilleerd bedraagt f 220 per H.L, De heer DE MEIJER drinkt graag een potje bier, dooh besohouwt anderzijds derge lijke uitgaven als een luxe, waarom hij zich wel met de tegenwoordige heffingen vereeni- gen kan. De SEORETARIS merkt op, dat men thans in het algemeen van oordeel is, dat de be staande inplaats van een voordeel, een nadeel voor de schatkist beteekent, zoowel door ver- minderd gebruik als door clandestiene invoer of productie. De heer VAN DER PEIJL wijst er op, dat men in Beigie ook weer is teruggekomen op het eenmaal ingencmen standpunt, en thans ook in de cafe's weer jenever zal gaan schen- ken. Vroeger mocht m£n dit ruiet, doch wel kion men 2 liter jenever itegelijk koopen. In een cafe mocht echter geen borrel geschonken warden. Met algemeene stemmen wordit besloten aan het te verizendien telegram mede te wer ken. 15. Om vraag. a. iDe heer DE MEIJER deelt mede, dat de heer De Klerk hem, daar hij verhinderd was, verzocht heeft een vraag te stelien. Deze is dan, dat indien vroeg of laat de heslissing voor de stichting van een walsiwerk zou val len, het Economisch-Technologisch Instituut attent te maken op de gunstige ligging van het kamaal GentTer Neuizen voor het daar- langs vesitiging van zood-anig hedrijf. iDe heer VAN DER PEIJL denkt, dat, in diien er een walswerk komt, dit zal komen in de nabijheid van het boogwenlbedrijf te Vel- sen. Men zal toch wel niet veroniderstellen dat men het voor een walsiwerk benoodtgde ijizer eerst naar Te-r Neuizen zal gaan brengen, al« in de onmiddellijke nabijheid der hoog- ovens gelegenh-eid is, een walslbedrijf te piaat sen. De heer OGGEL meent-, dat er in elk geval de aandaeht op kan gevestigd worden. De heer DE MEIJER vestigt er de aan dacht op, dat ingetval van oorlog, bij vestiging van een dergelijke industrle in Zeeuwsch- Vlaanderen, men deze direct te pakken zou hebben. De SEORETARIS meent, dat men van Mer uit niet zelf bezwaren er tegen behoeft te op- peren. Het is toch wel die moeite waard, Mer- op de aandacht te vestigen. De VOORZITTER zegt toe, deize zaak onder de aandaoht te zullen brengen. b. De heer VAN DER PEIJL vraagt, te onderzoeken of het mogelijk is, des avonds de. post 'op een andere manier te verizendien, zo6, dat deze van Ter Neuzen later verzonden kan worden en toch in de verzending voor den nachttrein wordt opgenomen. Thans moet de post met de boot van 5 uur mee, en is het voor spreker steed® hard werken am tijdig v66r dat tijdistip klaar te komen. De SEORETARIS merkt op, dat de post ibij verzending met -een latere boot geen corres pondentie met iden nachttrein zal kunnen ha- 1-en, wat tot gevolg heeft, dat -de pest welke daanmiee wordt verzonden, -ook den vo'lgenden morgen niet in de eerste bestelling kan wor den opgenomen. De heer OGGEL merkt op, dat de post die om 5,35 vanuit Axel wordt verzonden, nog den nachttrein haalt. De heer VAN DER PEIJL: Maar die wordt verzonden via Walsoorden! De heer WUFPELS deelt mede, dat men vanuit Aard-enburg om half aeven nog post kan verzenden, die i-n de v-erzendiing met de nachttreinen opgenomen wordt. De iSEQRETAjRIS stemt toe, dat dit wel licht vanuit Aardenburg mogelijk is. MJet de verzending per boot van 10 voor 8 des avonds uit Ter Neuizen ibereikt men geen correspon dentie m-eer met den nachttrein. De- heer VAN DER PEIJL geeft te ikennen, dat het al-le-en Ter Neuizen en Zierikzee zijn, die zoo vroeg moeten verzenden. Zijn bedoe iing is, dat zal wondfen onderzoeht, of het mo gelijk is, een latere verzending in te richten, z66 dat deze nog in de verzending per nacht trein wordt opgenomen. Kan dan de boot ndet izoodanig verlaat of vervroegd worden, dat dit wel mogelijk is. De SEORETARIS merkt op, dat ©r om- streeks 8 uur uit Viissingen nog een trein vertrekt, die omstreeks haf 9 te Goes aan- doet. Vermoedelijk wordt -daarmee de post uit Aardenburg emz. nog verzonden. Maar van Ter Neuizen uit bestaat er geen mogeiijkheid op dien trein correspondentie te krijigen, ten- zij men een tweede boot in die vaart izou bren gen, waarop matuurlijk voor dat postvervoer wel geen uifczicbt bestaat. De boot die thans te 5.40 naar Hoedekenskerke vaart, kan niet verlaat worden, omdat deze ook de passagiers die met den sneltrein te 18.07 te Goes aan- komen, over de Schel-de moet voeren en de dan volgende reis 'kan- niet zoodanig worden ge-re- geld dat men te half negen de corresponden tie te Goes zou kunnen haien, daar de boot dan nog niet te Ter Neuzen gearriveerd is op het tijdistip dat zij d-aarvoor zou moeten ver- trekken. Als men thans voor de laatste over- tocht ite Hoedekenskerke omstreeks half 9 aankomit, moet men meestal nog op de aan- komst van de boot voor Ter Neuzen wachten. De heer WUPFELS herhaalt, dat een brief, te Aardenlburig om half zeven gepost, nog in de verzending per nachttrein wordt opgeno men en den volgenden morgen in de eerste bestelling opgenomen wordt. De SEORETARIS oppert het denkibeeld te ond-erzoekien of het mogelijk lis, een latere ver zending vanuit Ter Neuzen in te richten, waardoor de post nog per nachttrein kan -wor den verzonden. De heer WIJFPELS meent, dat deze ver zending plaats heeft met de boot, -die om half 8 uur uit Breskens vertrekt. Deze post is dan den volgenden morgen .in de eerste bestelling opgenomen. Zoo heeft men een brief die op deze wijize verzonden is, den volgenden mor gen am 8 uur te Rotterdam. De heer VAN DER PEUL wijst er op, dat de post die per 'boot van 5.40 van Meruit verzonden wordt, ook den volgenden morgen in de eerste bestelling opgenomen is. -Spreker wil een latere verzending, daar -het thans steeds hoasten is, am de past voor vijf uur klaar te ikrijgen. Spreker heeft er ■extra-typds- tes voor moeten aanstellem, om de post op tijd klaar te hebben. In andere plaatsen kan men des nachts om half een nog posten en is die post dan ook den volgenden morgen om half- negen te Ter Neuzen. De heer FASSAERT merkt op, dat dit voor- heen te 'Hulst ook anders geregeld was. Hij verwijst naar zijn vraag hieromtrent in de vorige vergadering. De SEORETTARIS stemt toe, dat dit 'vroe- ger anders genegeld was. Toen had men een auto, -die de post voor Zeeland des nachts van uit Lage Zwaluwe of Breda hierheen vervoer- de. Deze nam de post die van hier uit geko men was, mee terug en op die wijze kwam deze ook den volgenden morgen in de eerste besteiling. De heer FASSAERT is van oordeel, dat men dan -ook thans -andere maatregelen zou k unn en nemen De SEORETARIS denkt niet, dat het op een andere wijize dan thans mogelijk zal zijn. Spreker is er van overtuigd, dat de post- autoriteiiten nauwkeurig uiitzoeken, hoe ver zending met de ibeschiklbare middeien op de beste wijze mogelijk is. De heer Van der Peiji noemt nu wel het voorbeeld van Rotterdam... De heer VAN DER PEUL: Van Breda uit kan look om halfeen worden gepost om hier in da eerste bestelling een brief te krijigen. De SEORETARIS vervolgt, dat men niet uit het o-og verlieeen moet, dat de post, die per nachttrein verzonden wordt, ook in de vender af gelegen plaatsen in de eerste bestel ling is opgenomen. De verzending is daar op gabaseerd. Indien met de boot van 8.10 post verzonden zou worden, kan deze niet verder komen dan iGoes, daar men dan -geen verdere verbinding heeft. De heer VAN DER PEIJL meent. dat er toch nog een trein is, die verder gaat en tot Bergen op Zoom komt. De VOORZITTER antwoordt, dat dit niet meer het geval is. iDe heer VAN DER PEUL kan dit niet aan nemen. Indien men vanuit Aardenburg om h-alfzeven nog kan verzenden, moet er toch een latere gelegenheid zijn dan thans. De SEORETARIS acht het wel mogelijk, dat er nog een -latere gelegenheid is. Als men met de laatste boot van hier vertrekt, pas-' seert er te Goes gewoonlijk nog een trein in de riichting Holland. Doch voor verzending per boot van' 8.10 is deze te laat, temeer daar gewoonlijk te Hoedekenskerke het locaalspoor op de boot wachten moet. De heer VAN DER PEUL: Dus de boot vertrekt te -laat. De VOORZITTER antwoordt, dat deze niet vroeger vertreikken kan, daar deze te Ter Neuizen aan karat en -direct weer vertrekt. Dit komt, omdat de boot te Hoedekenskerke op aansluiting wachten moet. De heer VAN DER PEIJL: Dan een sneller v-arende boot! De VOORZITTER: Ben vliegende boot? Hij vervolgt, dat indien er post met de boot van 8.10 meegaan zou, -deze te Goes zou moe ten blijlven slap-en. De heer DE MEUER vraagt >zich af, of ver zending per eerste itrein dan geen effect zou kunnen hebben. Er is naar spreker meent, toch al heel vroeg een trein vanuit VMssingen. De heer VAN DER PEIJL: Alleen op Maam- dag! De heer OGGEL deelt mede, dat om 5.39 de eerste trein uit Vlissingen vertrekt, deize komt te Goes aan 6.09 en te Rotterdam 8.09. De heer VAN DER PEIJL merkt op, dat het te doen is om de verzending per nacht trein. Spreker moet zich altijd weren om de post tijdig klaar te krijigen. De heer OGGE3L merkt op, djut de nacht trein ook andere plaatSen ibedienen moet. In dien de post de verzending kan halen, wordt deze den volgenden morgen door het geheele land verzonden. De heer VAN DER PEIJL ibevestigt ddt. Een brief, te Breda om halfeen igepost, is den volgenden morgen in de bestelling van haJf- negen t-e Ter Neuzen. Hetizelfd-e is het geval met de post die M-er des avonds 5.40 per boot vertrekt. Em hi-erin zou spreker juist een ver- anderinig willen, zoodanig dat hij later verzen den kon, om de post nog in de verzending per nachttrein opgenomen te zien. De heer FASSAERT meent, (fat een oplos- sing wellicht zou zijn de verzending 's avonds met de laatste 'boot van Walsoorden. De heer OGGEL merkt op, dat de post 's nachts het centraal punt voor de distributie naar de verschillende plaatsen moet kunnen bereiken. De heer FASSAERT denkt, dat het wel schelen zou, indien de verzending weer op- nieuw ingesteld kon worden zooals die vroe ger was. In dat geval bad hij het stuk, waar- over hij in de vorige vergadering sprak, voor den 'middag in de -bestelling te Amsterdam ge- had, terwijl het ithanis om 4 uur werd bezorgd. De SECRTARIS wijst er op, dat een verzen ding met de laatste booten vanuit Zeeuwsch- Vlaanderen niet ikan ibaten, daar men daarop geen aansluiting heeft. De eerste trein vanuit Vlissingen des morgens komt bovendien te Rotter-dam niet tijdig genoeg aan, om opname in de eerste bestelling aldaar mogelijik te ma ken. De heer VAN DER IP-EIJL wijst er op, dat hij den nachttrein w-il halen met zijn post en inplaats van am 5 uur, om 6 of 7 uur wil ver zenden. De heer DE ME2JER merkt op, dat indien om halfzeven te Aardenburg post verzonden wordt, deze 7 uur te Breskens kan zijn. Deze kan dan per boot van halfacht -worden ver zonden en kan met den trein van 8 -uur uit Vlissingen weg. De heer OGGEL bevestigt, dat te 8.01 een trein uit Vlissingen vertrekt. De SEORETARIS is van meening, dat men met dien trein van Meruit -niet verzenden kan, tenzij er nog een boot, hierop correspondee- rend, zou worden inigelegd. De heer VAN DER PEUL vindt het treu- rig. Indien men te 10 uur 's avonds te Rotter dam een brief post, wordt deze 's morgens in T.eir Neuzen besteld. Men kan te Rotterdam tot 3 uur 's nachts posten, om te bewerken, dat de post denzelfden morgen in heel Neder land in de eerste bestelling komt. Doch spre ker most hard werken en heeft typistes extra moeten aanstellen om hier de post op tijd klaar te krijigen. De SEGRETARIS geeft te kennen, dat een latere verzending niet mogelijk is, tenzij een speciale -boot ingelegd zou worden. De VOORZITTEREn we hebben geen boot. De heer VAN DER PEUL wenscht een ver zending, later dan die per 'boot van 5.40. De SEORETARIS merkt op, dat deze boot voor de door den heer Van der Peijl gewemsch- te verbinding niet laat genoeg is. Deze boot is de verbinding voor de passagiers, die Neder land in moeten. Het gebeurt wel dat men te Goes ruim een half uur wachten moet, doch anderzijds komt het ook voor, dat de boot wel eens later vertrekken kan dan waarop gere- kend is. Men ziit hier nu eenmaal met de Schelde en moet daar rekening mee houden. Het is Met zoo eemveudig. De heer FASSAERT was van meening, dat 's nachts te halfeen -een auto vanuit Vlissin gen vertrok, die vandaar uit door ging met de expeditie voor Rotterdam. De VOORZITTER zegt toe, dat naar deze aangelegenheid een onderzoek zal worden in gesteld. c. 'De heer VAN DER PEUL vraagt of er een vierandering komt in den toestand aan de lokett-en te Ter Neuzen. De SEX1RETARIS antwoordt, dat dit blijk baar niet het geval is. Eenigen tijd gel eden is er naar aanieiding van een actie van partiou- lieren, iemand geweest am het verkeer te tel- len en de positie van het kantoor na te gaan terwijl later van het Hoafdfoestuur een con- trol-eur is -gezond-en. Die is naar het schijnt gekomen op een tijdstip, dat er weinig ver keer was, zoodat het resultaat is geweest, dat er naar verl-uidt, nog een ambtenaar van het kantoor alUer zal w-eggenomen worden. Bij het instellen van zoodanige ondenzoe- kingen en ook voor het teEen van poststuk- ken om het verkeer na te gaan, is het veel- tijds ook van invloed in wel'ken tijd zuiiks ge- soMedt. Valt dat toevallig in een slappe'n -tijd, b.v. tusschen kort ibij elkaar gel-egen feestda- gen in den winter, wanneer het zakenleven ongeveer stilstaat, zal de telling of het onder zoek ilage cijfers aanwijzen en komt dit niet ten bate van het publiek. 'Het opheffen van het tweede loket in den namiddag te Ter Neuzen is gelij'ktijdig geko men met eenzelf-den maatregel te Vlissingen en te Goes en daar vemeemt men d-ezelfde klacht. Nu moet men wel in iet oog houden, dat men hier aan dat lange Achten niet ge- woon is, doch dat het in de groote steden ge regeld voorkomt, dat er voor de loketten queue moet gemaakt worden. Als men dus eens een half uur of longer wachten moet, besohouwt men dat in Holland met andere oogen dan wij Mer. De heer DE MEIJER kan dit bevestigen. Hij is althans te Amsterdam esns op het postkantoor geweest, waar een geweldige queue voor de loketten stond te wachten. De SECRETARIS geeft den wenk, dat men ook verschillende postzaken kan doen, zonder op het postkantoor te komen. Zoo kan men bijvoorbeeld postwissels, inplaats van deize zelf -te incasseeren, laten overschrijven op die post- rekening. De heer VAN DER PEUL blijft van mee ning, dat e6n loket voor Ter Neuzen onvol- doende is. De SECRiETARIS kan uit persoonlijke waarneiming daarvan Mets zeggen, terwijl hij er in den laa-tsten tijid niet in het bijzonder van hoorde. Hij herinnert er aan, dat door particulieren een adres betreffende de instelling vein het tweede loket des namiddags %an het Hoofd- bes-tuur is gericht. Men kan eens afwachten, wat hienvan de uitslag is. De bedoeiing van de opheffing van het loket is natuurlijk bezui- niging en spreker vindt, deze is Met direct zoo verwerpelijk, als het publiek -deze terug- vindt in een vermindering van diverse tarie- vem. De heer VAN DER PEJUL zal Mets kwaads zeggen -van de 'P.T.T., dit is naar zijn omening het eenige staatsbedrijf, dat prima wordt -be ll eerd. Daar niemand meer het woord verlangt, sliuiit de VOORZITTER de vergadering.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 6