Sport Kerknieuws. Een tunnel onder de Schelde? Gemengde Berichten Laatste Berichten AXEL. ZAAMSLAG. SAS VAN GENT. VOETBAL. P v.—t. 145—25 62—28 73—39 46—24 WEER VERWACHTING. door een geneesheer was onderzocht en voor- loopig verbonden, werd door hen een auto ge- requireerd en den chauffeur opdracht geigeven de vrouiw naar het ziekenhuis te Sluiskil over te hrengen, nadat een inwoner van Ter Neu- zjen zich bereid had verklaard de gekwetste te iverigezellein. I>e dader van den onoordaanslag heeft zijn voornemen ook wat zich zelf betreft niet kun- volvoeren en is gewonid ter verpleging ziekenhuis te Gent overgetoracht. nen naar een Arbeidsongeval. De fabrieksarbeider J. V., woonachtig op het Zoute Spui, had in den nacht van Vrijdag op Zaterdag het ongeluk in het ruim te yallen vL een aan de 1'Azote in lading schip tengevoige waarvan hij een fractuur aan de rechterhand opliep. Voor het oveng is van verder lichamelijik letsel geen sprake, zoodat de man van geluk mag spreken er nog zoo te zijn afgekomen. De Schaduw van het Obsten. Het was niet de eerste, doch hopelijk ook nie' de laatste maal idat wij het, zich ditmaal Zl den naaim „Onder Ons" gedoopte gro^je dames- en heerenleden der algemeene zang vereeniging ,„Orelio" hier gisteravond aan ^r^rk moclTten zien, thans voor de opvoe- ring van het niet zoozeer bekende Indo-drama het hoofd hier vermeld. Van aard en karakter doet dit stuk sterk denken aan Fatoricius' „Dolle Hans". Met het verschil, dat de sfeer hier gekozen is on der de suiker- planters implants van de militaire stand, wer den wij telkens door heele brokstukken dialoog hennnerd aan bet meestenwerk van Fabncius en zeker was het meer dan een toevalhge om- standigheid (al is het genre hetzelfde), dat de auteur zich nogal eens tot in bijzonder- heden naar hem heeft geridht. De ,,Indo" of „Sieiijo"-haat werd m dit ge- val voedsel gegeven door de tot mislukken ge- doemde carriere van de zich meer op boeme- len dan op zijn werk als admimstrateur toe- Vn v,» cW.cttur r- plantage, die het in alle opzichten af hhjkt te moeten leggen tegen de suiperieure prestatie s en kwaliteiten van den fabncage-chef, die een Indo en dus tevens de held van het stuk Deze haat, aangewakkerd door de afgunst ten- gevolge Van het feit, dat de laatste een be- langrijke montage-venbetenng aan machme- rieen uitvindt, neemt in den loop van het drama angstwekkende proportie's aan De indolentie" (zorgeloosheid of traagheid) die naar het heet eigen is van den Javaan, is ook hier weer het kernjpunt en de vertolker van de hoofdrol van den halftoloed bleek zijn moeilijke taak zeer wel te hebben aangevoe en begTepen. De edelmoedige gestes, waar- mede hij telkens op zoo uiterst correcte wijze folijkt bezieid, doen ons genieten van zijn tnomi Ibii de ontknooping, ook, al overheerschen dan de gemengde gevoelens, daar nu ook nog komt vast te staan, dat de directeur bovendien zijn natuurlijke vader is. Dat zulks voor de trots en belachelijke eigenwaan van den blanken meester vemietigend is valt te begrijpen, maar dat opoffering van den edelaardigen halftoloed hem en zijn zoon met schaamte ver- giffenis doet vragen, is wel het meest van al ien bevredigend slot. De opvoering was een succes en het gewel- dige applaus bij het einde overwaard. De bijna voile zaal heeft van het begin tot het einde genoten en de opbrengst der recette zM naar wii vermoeden van dien aard zijn, dat ,,Orelio aan het slot van dit weltoewuste tooneelseizoen nog een welkom douceurtje ten deel valt. De gewone muzikale medewerking droeg tot het suoces het hare toij, Vermelden wij tenslotte de keurnge verzor- ciing van het ddcor waarin het advies van den gewezen ,,Indisch"-man niet te miskennen was en dat tot de noodige sfeer zoo veel hijdroeg. Geslaagd. Aan de landlbouiwsohool te Hoofddorp (gem. Haarlemmermeer) slaagde deser dagen o.m. de iheer Jac. van de Ree Jr. alhier. Ernstige aanrijding. Hedenvoormiddag reed de heer Sch. uit Axel met zijn ledigen vrachtauto over den Axel- schen weg, aliwaar hij in de naibijheld van de hofstede Pauiwvliet een defect aan de stuur- inriehtinlg kreeg. De auto reed daardoor stuurloos den weg af, terwijl daar juist enkele kinderen in den leeftijd van 46 jaren pas- seerden, die alien door het voertuig weiden aangereden. Twee der kinderen, van A. D., zijn na geneeskundig onderzoek naar het zie kenhuis te Ter Neuzen vervoerd, terwijl het derde kind, het achtjarig zoontje van den win- kelier H., op de nabij zijnde hofstede in em- stigen toestand is opgenomen, daar verder verivoer niet tosgelaten is. Benevens een ge- (broken been beliep dit kind ernstige kneuzin- gen. Bij de overige twee kinderen kon het resultaat van het onderzoek nog niet meit zekerheid worden vastgesteld. De chauffeur, die dit ongeluk buiten zijn schuld veroorzaakte, was zooals begrijpelijk diep onder den indruk. Verkeersverbetering. Aan een lang gevoelden dringenden wensch van ail dieigenen die een fiets, motor of auto besturen, zal eindelijk worden tegemoet ge- komen. IHet gevaarlijke bniggetje bij de Coop. Sui- kerfabriek zal binnen afzienbaren tijd verdwij- nen om plaats te maken voor een breederen en meer veiligen overgang over het zijkanaal, diat op dat punit in den ouden kanaalarm uit- monidt. Het werd tijd. Het vloerdisk verkeert op het oogenihlik in zoo'n ellendigen toestand, dat er moed toe vereischt wordt am met een geladen voertuig over het gammele ding heen te rijden. Als een fiets erover passeert, slaan de plan- ken achter den rug van den (berijder een soort van kleppermarsch, een, motor venoorzaakt een raff el en een auto verwekt een gteluid, dat men met een trommelVuur zou kunnen verge- lijken. lEdoch, aan alle ellende komt een eind, ook aan de misere van dit anachronisme op ver- keersgetoied, waarover in ons blad reeds uit den treure geklaagd en gemopperd, op verga- deringen, waar verkeersaangelegenheden be- sproken werden, gefoeterd en gespot is. Aan gabrek aan ijverige bemoeiing,en van onze iwaterstaatsamlbtenaren heeft het niet gelegen, dat er in het opruimen van dit brug- getje in zoo'n drukken verkeersweg geen sctoot kiwam. Internationale verwikkelingen hetoiben deze verbeteringen jarenlang tegengehouden, tot- dat men eindelijk voor den drang der oui- standigheden gezwictot-is. Volgens mededeeding van welingelichte zijde komt er in de plaats een duiker van 4% M. toreedte en een doorsnede ter toreedte van het zzijkanaalDe toestand zal ongeveer worden zooals deze te zien is aan den inganig der ge- meente. Reeds is men met de voonbereidende werk- zaamhedien begonnen, zoodat verwacbt kan worden, dat voor het aanlbreken van het zo- merseizoen een belangrijke verkeersverbetering in den weg Belgische grens—Ter Neuzen zal zijn tot stand geikomen. De hypnotiseerende zigeunerin. Een tijdje geleden zwierf in deze omgeving een zigeunerin rand. Brutaial als alle anderen van haar soiort trad zij hier en daar een winkel binnen en bedelde die winkelierster af hetgeen zij graag zonder betaling in h^ar bezit wensch- te. Met haar zwartfon'kelende oogen die zij on- afgewend op haar slachtoffer gericht hield, bracht zij de vrouiwen in verwarring. Men- schenkenners als zij zijn, hetoiben spoed'ig in de gaten of zij met een sterk dan wel met een zwak karakter te doen hebben. Ziwakke, onzelfstandige naturen hebtoen zij reeds na enkele oogenlblikken in de macht van haar hypnotischen blik. Daar moeten zij haar object hetoiben; dan kunnen zij van de zwakke persoonlijkheid van haar slachtoffer gedaan krijgen wat zij wiilen. Zij maken zulke slappe wezens tot willooze werktuigen van haar eigen suggestieve wilsuitingen. Zij1 getoieden: Geef mij ddt, haal mdj dat en de arme sukkel, die aldus onder den invloed van de hyipnose ge- komen is, geeft of haalt wat haar opgelegd is. Men mag er over lachen en den schouder voor ophalen, maar met de hypnose valt niet te spotten. Wie zelf ooit zoo'n scene van een hypnotiseur heeft meegemaaikt, zal er wel anders over oordeelen. Niet adleen hij vrouwen maar ook bij mannelijke personen gelukt het bun, deze laatsten hun wil op te leggen. Sterke naturen zijn het niet, die zich onder ander- mans suggestie tot willooze voorwerpen laten de gr ad core nDoch ook onder de mannen zijn genoeg slappelingen, die er niet tegen kunnen. Een paar jaar geleden hah ik het zelf gezien en meegemaakt. En geen badrog weet u. Echt en reeel. „Slaap", commandeerde de hypnotiseur, nadat hij zijn object een poos had aangekeken en met zijn tien grijpvingsrs een paar maal lanigs gazicht, borst en armen gestreken had. Na eenige oogenibliikken sliep de man als een kanon zoo zwaar. De menschen in de zaal stonden er paf van. lets geheimzinnigs, onhei- melijiks was over hen gekomen bij het zien van die vertooning. Onderwijl ging de man, die de magische kunst verstond voorts met het kiezen van nieuwe, willeiksurig aangeduide personen, om zijn krachten te toewijzen. Niet alien, die zich als object wllden laten gabruiken om te experimenteeren bleken ge- schikt voor zijn doel. Sterke wilskrachtige na turen lieten zich niet onderwerpen aan de kracht van zijn magischen wil. De hypnotiseur had al gauw te pakken, wie hij niet of wie hij wel hebben moest. Zoo een was nu ook de zi geunerin, waarvan hier sprake is. Op ver- sehillenide vrouwen in deze omgeving heeft zij haar kunst toegepast. In een winkel kiwam zij schijnlbaar met de bedoeling om iets te koo- pen. Mlaar het eigenlijke venborgen doel was, om haar slag te slaan door toepassing van haar hypnotdseerende kunst. Het onnoozele vrouiwtje werd naar boven g.estuurd om een zeker soort dulbbeltjes te halen. Van de ge- legenheid, dat zij alleen beneden bleef, maakte de zigeunerin geibruik om de lade te lichten en daama vdug te verdwijnen. Het vrouwtje ver- klaarde later, dat zij; boven gekiomen, zelfs niet eens meer wist, wat, zij daar had moeten doen. Zij was nog een heelen tijd onder den in vloed van die doordringende oogen en bemerk- te eerst veel later, dat zij bestolen was gewor- den. Het schijnt, dat ook nog anderen deizelfde ondervdinding hebben opgedaan en zich met een klacht tot de politie gewen.d hetoiben. Volgens mededeeling zou deze laatste intus- schen die zigeunerin gepakt en haar opge bracht hebben. morgen in de omtrek van de Oostbeer, door een bekend bureau voor grondboringen, d-es morgens te 11 uur een proefboring plaats hebben. Wat de kosten aangaat zoo verwacbtte Ir. v. D. dat deze de 10 millioen gulden niet zullen oversclnrijden. Hoewel dit een zeer groot bedrag is moet men niet vergeten, dat de vaart van de provinciale booten dan kan worden opgeheven en een zeer belangrijk be drag daardoor jaarlijks wordt uitgewonnen. Als bijzonderheid kunnen wij nog mede- deelen, dat een Italiaansche maatscbappij zou hebben med-egedeeld, indien het plan doorgaat, op deze ibooten te reflecteeren. Men schijnt daarmede een rondvaart op bet Tsanameer in Abessinie op het oog te hebben, ten dienste van toeristen -die de bronnen van de Nijl wii len bezoeken. Of dit bericht waarheid bevat, lijkt ons twij- felachtig, waar van het tunnelplan zelf nog zoo weinig is uitgelekt. Hoe het zij, wanneer het tunnelplan w-er- kelijkheid mooht worden, lijkt ons voor Zeeuwsch-Vlaanderen en Ter Neuzen in het bijzonder een schoone toekomst weggelegd. I 1 K.N.V.B.-l 1TSI.,\«KN VAN MAANDAG. Kampioenschap van Nederiand. PSVBe Quick Ajax PSV Go Ahead Be Quick Feijenoord" 4—0 doel;. gew. gel. v^rl. pnt. v.t. 2 4 5—3 1—1 2 63 1—1 2 3—2 1—1 2 3—6 2 2—5 2 2 2 2 2 Afdeeling IV. ,le klasse. BVVJuliana 22 EindhovenMW (beslissingswedstrijd) 21 doelp. gap. gew. gel. verl pnt. PSV 18 10 5 3 BW 18 9 3 6 NOAD 18 8 4 6 NAC 18 9 2 7 LONGA 18 7 2 9 Juliana 18 5 fi 7 Roermond 18 6 4 8 Bleijerheide 18 5 6 7 Eindhoven 19 7 3 9 MW 19 6 3 10 2e klasse A. 25 21 20 20 16 16 16 16 17 15 TemeuzenHero RB-CGoes De ZeeuwenTSC VlissingenBreda Middelburg Hero Breda TSC Vlissingen RBC Goes De Zeeuwen Zeelandia Temeuzen HoofdplaatSluiskil OostlburgTemeuzen 2 BreskensIJzendijke v.—t. 47—29 5522 55—37 44—34 4138 37—45 36—49 31—50 40—5i2 36—47 1—4 4—1 52 afg. doelp gSP' gew. gel. verl. pnt. v.—t. 17 12 2 3 26 79—30 17 11 4 2 26 4022 16 12 4 24 53—26 18 8 1 9 17 48—48 16 6 3 7 15 4138 17 7 1 9 15 48—54 17 4 4 9 12 29—38 17 4 4 9 12 2648 17 4 3 10 11 28—59 16 4 2 10 10 22—48 3e klasse A. gsp. gew. gel. verl. NED. HERV. KERK. A a n g e n o m e n het beroep naar Veld- hoven (N.-Br.) can/d. W. A. Vrijlandt te Bier- vliet. Be dank t voor het beroep (toez.) m Schoondijke Ds. H. Bax te Andijk. Axel Hoofdplaat Breskens Sluiskil Hulst Qosttourg Bieuvliet Temeuzen 2 Uizendijke 16 14 16 15 15 14 16 14 16 15 8 9 7 6 5 5 4 1 3 6 6 8 8 10 9 pnt. 30 19 19 16 11 11 9 3e klasse B.. Middellburg 2—Eiland Boys Goesche BoysZderikzee Men schrijft ons: Van doorgaans wel ingelichte zijde ver- nemen wij het volgende, waarin onze lezers zeer zeker belang zullen stellen. EJen Nederlandisch ingenieur, de heer J. G. F. N. van Dalmen heeft een plan ontworpen voor een tunnel onder de Schelde, -dat door zijn originaliteit en betrekkelijk geringe kostbaarheid de aandiacht heeft getrokken van de autoriteiten, die aan de bstreffende afdee ling in Den Haag hebben opgedragen zich met bovengenoemden ingenieur in verbinding te stellen en zijn plan in onderzoek te nemen. Wat het ontwerp aangaat, ioo schijnt dit volkomen af te wijken van alle tot "nu toe voor tunnelbouw gevolgde methoden. Voor zoover wij bij ons onderboud met den heer Van Dalmen zijn te weten gekomen Z.Ed. is natuurlijk vrij geheimzinnig met zijn plan: nen wordt een cylinder vervaardigd van een tot nu toe vrijwel onbekende stof, een half- metaal (het Avrilin, ook oorspronkelijk een Hollandsche uitvin-ding, die echter, zooais dat gewoonlijk gaat, door Duitsctoe ingenieurs ver- volmaakt is. Dit Avrilin nu moet een zeer lichte stof zijn met een ongekend groote bui- gingscoefficient en een bijzonder groote weer- stand tegen druk, wat natuurlijk bij tunnels een voorname factor is. Wat de werkwijze aangaat, zoo schijnt er een geul door de Schelde gebaggerd te moe ten worden, waarin de ikoker van Avrilin bij gedeelten wordt neergelaten. De deelen wor den dan in de geul aan elkaar gelascht, het geen ook al weer op een tot heden niet toege- paste wijze geschiedt. Aan de uiteinden van elke koker wordt n.l. een ring van week ijzer aangebracht, waardoor, wanneer de kokerdee- len zoo dicht mogelijk1 bij elkandsr zijn ge- bracht, een sterke electrisohe stroom wordt gevoerd, waardoor het ijzer magnetisch wordt en de deelen naar elkaar toe worden getrok ken en dan muurvast aan elkaar zitten. Daar- na wordt dan van binnen uit de definitieve bevestiging in orde gemaakt. Dit alles klinkt natuurlijk gemakkelij'ker dan het inderdaad is, maar de heer v. D. verzekerde ons, dat aan de mogelijkheid niet valt te twijfelen. In een tunnel is de luchtverversching altij-d een groot en lastig prcubleem, daar door de uitlaatgassen van de auto's de lucht zeer snel verontreinigd wordt. Ook hiervoor heeft Ir. v. D. een oplossing. In de tunnel komt nl. een rollende vloer, zoodat de voertuigen niet zelf rijden, doch worden voortbewogen, waar door hun motoren dus kunnen worden stop- gezet. Natuurlijk moet er toch nog geventi- leerd worden, maar in ibelangrijk mindere mate dan in de tegenwoordige ttmnels. Over de plaats waar de tunnel ev. zal komen is uit-eraard nog geen besluit genomen, maar de kans, dat Ter Neuzen als uitgangspunt genomen wordt is, ook met het oog op de ver binding met Be-lgie, niet gering. Naar men ons verzekerde, zal er Donderdag a.s. dus gsp. gew. gel. verl. ROS Vliissiiingen 2 Eiland Boys Zierikzee Z. Boys Burgh Middelburg 2 EMM Zeelandia 2 Hansrweert Goesche Boys 19 18 19 16 17 19 18 18 17 16 18 17 11 10 9 8 9 6 7 6 1 1 1 4 6 4 6 9 6 10 9 13 15 pnt. 35 25 23 21 19 19 18 15 14 4 4 5—2 2—0 5—2 doelp. v.—t. 78—14 40—21 5141 33—39 3148 2932 2958 3945 23—53 38 0—0 doelp. 4340 57—48 44—58 4666 37—73 22—82 16—99 HET VERLOOP DER WEDSTRIJDEN. Kampioenschap van Nederiand. PSVBe Quick 40. Voor het landsikampioenschap had te Eind hoven de ontmoeting plaats tusschen PSV en Be Quick. Hoewel met geflatteerde cijfers, hebben de Philipsmenschen deizen wedstrijd verdiend gewonnen. Bijna den geheelen strijd gaven zij den toon aan en de verdediging van Be Quick had daardioor een zware taak. Daar- bij nog gevoegd dat vrouwe Fortuna aan de zijde van de thuisclub was, i-s het te begrijpen, dat de zege voor PSV geen oogeniblik in ge- vaar was. Bij die rust hadden zij reeds een nuttige 20 voorsprong en in de tweede helft werden daar nog twee doelpunten aan toege- voegd, terwijl Be Quick niet toij machte was het neit te vinden. Afdeeling IV. Eerste Kiasse. Juliana heeft zich op het allerlaatste nip- pert je aan het degradatiegevaar weten te ont- worsteJen, door in Den Bosch tegen BW een gelijk spel in de wacht te sleepen (22). Zeer langen tijd zag het er naar uit, dat Juliana het onderspit zou moeten delven, maar in de laatste minuut gelukte het haar den gelijk- maker te scoren. Dat de vreugde toij de Dim- burgers groot was, is licht te begrijpen. Voor de toeslisslngswedstrijden om de onder- ste plaats heeft men de uitslag van toovenge- noemde ontmoeting niet afigewacht en alreeds Eindhoven en MW tegen elkaar geplaatst. Dat dit een niet al te fraaie ontmoeting is ge- weest, is niet te verwonderen, want in derge- lijke on.tmoetinge n spelen de zenuwen een hoofdrol. Tenslotte is het aan Eindhoven ge lukt een kleine 211 overwinning te behalen en is aan MW de moeilijke taak gelaten haar plaats in de le klasse te verdedigen. Tweede Klasse A. TerneuzenHero 14. Zeer veel putoliek was Maanidag hij dezen wedstrijd aaniwezig, zoodat het voor den pen- ningmeester der rood-zwarten een voordeeli- gen dag is geweest. Het is een strijd geweest van twee partijen waarbij het aan sehutters onttorak. Dat Hero tenslotte nog viermaal kon scoren moet wor- den toegeschreven aan het zeer slechte werk van den doeiverdediger van Terneuzen. Onze stadgenooten hadden n.l. een anderen doeiver dediger opgesteld, wat een fiasco bleek te zijn. Doze was gedurende den geluelen wedstrijd zeer ontoetrouwlbaar en van de vier doelpunten had hij er drie veer zijn rekening. Dat dit tenslotte ook op andere spelers vooral de varidcdigers depriimeerend werkte, is licht te toegnijpen. Qua apel was de overwinning voor Hero rverdiend. In de eerste helft vooral was het veldwerk aan haar zijde stukken beter dan hij Terneuzen; na de rust ging het bij Terneuzen beter en kiwam zij talrijke malen gevaarlijk in het doelgetoied der Breda-menschtn, doch zoo als reeds boven gezegd, de schutterscapacitei- ten ontbraken geheel en al. De kans vioor Hero op het kampioenschap is aldus weer gestegen, terwijl Temeuzen meer en meer op haar tellen moet gaan passen. Momienteel staat 'zij thans op de onderste plaats en het zal zeer hard werken worden om daar weg te komen. lOnder leiding van scheidsrechter Groffen, die nog al eens een fout maakte, wordt door Kouiwijzer den bal aan het rollen getoracht. Men is nog maar twee minuten aan den gang, als Hero reeds een comer krijgt te nemen. Scherp genomen komt de bal voor het doel tereeht. De keeper bemachtigt den bal, maar slaat hem, voor de voeten van enkele Hero- apelers, tegen den grond, waarvan men natuur lijk een danktoaar geibruik maakt en zoo komt Hero goedikoop aan de leiding 01. U'it een voorziet van A. Hamelink komt de bal toij J. Hamelink, deze kan het leder echter niet volidoende onder zijn bereik krijgen en de verdediging zuivert het terrein. Een 1 bvininu- ten is ihet spel oud, als, door een fout van een rood-zwarte speler, de linksbinnen van Hero 'n opgelegde kans krijgt. Hij is echter blijktoaar zoo verrast, dat hij op een meter afstand den bal nog niet in het net kan krijgen. Over en weer worden verscheidene aanvallcn over de vleugels ondamomen, maar tot schieten komt men niet, zoodat de bal het meerendeel een prooi der verdedigingen wordt. Een goede kopbal van den Hero-midsvoor gaat juist over doel, terwijl aan de andere zijde J. Hamelink, als hij door de verdediging is heengeglipt, op het moment, dat hij zal schieten, van den bal wordt gewenkt en een back het leder weg- trapt. Een half uur is men aan den gang, als de linkstouiten van Hero, van korten afstand, via de paal, den stand op 02 brengt. Direct daarop tosgaat de keeper van Terneu zen weer een fout, dloor zich over een gemak- kelijk houdbaren bal grandioos been te werpen, iniplaats van te vangen en zoo is het reeds 0 3. Bij een aamval van Hero begaat een Terneu- zen-speler een overtre'ding in het beruchte ge- bied. De scheidsrechter deelt een vermaning uit en laat Hero een vrijen trap nemen buiten de witte lijnen, waabbij Kiel zich resoluut voor dc bal wenpt. Een schot van v. Pienlbroek wordt door den keeper comer gewer.kt. Deze wordt goed geplaatst, maar de Hero-spelers hebben zich als een muur voor het doel opge steld en er is geen doorkomen aan. Vijf minu- ien voor de rust slaat een Hero-iback den bal met de hand uit het strafschopgebied. Dit wordt weliswaar bestrafl maar met een vrijen trap enkele meters buiten d!t gebied. Weder- om heeft Hero's lirksbinneu een goede kans, maar hij zoekt het doel op een geheel verkeer- de plaats. Als dan nog, na aangeven van Laurens, i Hamelink een kans door talmen om hals heeft gabracht, komt de rust. De tweede helft is nog maar eenige minuten aan den gang, of Hero heeft reeds tweemaal een comer mogem nemen. Zes minuten zijn er verstreken als de rechtstouiten der gasten fraai weet te scoren, maar de middenvoor staat buitenspel, zoodat het doelpunt niet wordt toegekend. Temeuzen werkt zich los en ondemeeimt ook eenige verraderlijke aanval- len- de Hero-verdediging is echter op haar post. Het gaat bij onze stadgenooten beter dan in de eerste helft. Jan Hamelink plaatst een comer goed in het doelgetoied. maar de bal wordt door v. Hecke ombesuist ver naast het doel getrapt. Langzajnerhand begint het spel van eenige Hero-spelers belangrijk te ver- mimderen en tenslotte gaat de strijd gelijk op Huim twintig minuten zijn er reeds weder verstreken als een voorzet van A. Hamelink bij J. Hamelink komt, deze geeft dan een pass naar v. Pienlbroek, die tenslotte, onhoudibaar, den Hero-doelman passeert. 13. Dit geeft den Terneuzen-spelers moed, maar eenige minuten later komt dan weer een te- genslag, als de keeper aan Hero nogmaals een doelpunt cadeau doet. 14. Met nog een kwartier spelen voor den boeg zijn de Hero-menschcn thans zeker van de overwinning en spelen nu zeer rustig verder. Bij een aanval van de thuisclub slaat een Bre- dasche verdediger den bal met de hand van voor zijn doel weg, maar de scheidsrechter laat rustig doorspelen. Doordat Hero de zaak nu kalmer opvat, kan Terneuzen meer aanwal- lend optreden. Verder dan eenige corners kan de thuisclub het echter niet brengen. Wanneer na een aanval over rechts Laurens door de verdediging is heengeglipt, heeft deze bij het spelen van den bal aan zijn voeten niet ge noeg en getoruikt ook zijn handsn, wat na tuurlijk niet wordt toegestadn. Zoo nadert het einde em als dan bij een gevaarlijke seher- mutseldng voor het 'Hero-doel de keeper de zaak heeft weten op te klaren, laat de scheids- redhter tenslotte voor de laatste maal zijn fluitsignaal hooren en is deze, vrij spanning- looze, wedstrijd tern einde. RBCGoes. 41. RBC heeft in dezen wedstrijd op afdoende wijze revanche genomen voor haar destijds te Goes geleden nedsrlaag. Thans waren de Roo- sendalers over alle lmies de meerderen en het is alleen aan de verdediging van Goes te dan- ken, dat de nederlaag niet nog grooter is ge- wordem. Door dezen uitslag is RBC thans defi- nitief in veiligheid. De ZeeuwenTSC. 52. lijn der verwachting lag. Oostburg heeft zich thans boven Terneuzen geplaatst en het i; vrijwel zeker, dat zij zich op de thans inge- ncmen plaats zal weten te handhaven. BreskensIJzendijke. 5—2. IJizendijke is door haar nederlaag tegen Breskens aangeiwezen tot het definitief bezet- ten van de laatste plaats. Gevaar is hier ech ter niet aan verbonden en deze ploeg kan zich nu ernstig gaan oefenen cm het volgend jaar vooral in haar uitiwedstrijden een beter figuur te slaan. Dat het haar aan ernst niet ontbreekt heeft zij dit seiizo>en reeds afdoende bewezen. IHet is aan De Zeeuiwen gelukt een met ver- schillendc invallers en daarbij vrij tam spelend TSC een flinke nederlaag toe te brengen. Bij de rust hadden de Vlissimgers een 2—1 voor- sprong, maar spoedig na de rust was het reeds 41, zonder dat TSC zich ernstig ge noeg inspande om den achterstand te verklei- nen. Tenslotte kiwam het einde met 52. De Zeeuwen hebben twee kosttoare puntjes ver- overd en er bestaat goede kans dat zij zich in haar laatsten wedstrijd definitief in vedlfgheid zal weten te stellien. Derde Klasse. HoofdplaatSluiskil. 52. Voor de rust was het tusschen deze ploegen een spannenden strijd en wisten beide elftallen tweemaal het net te vinidein. Toen na de her- vatting Hoofdplaat de leiding nam en ten slotte door een strafschop den stand op 42 bracht, was de spanning vrijiwel verdwenen. Sluiskil gaf het wel niet op, maar het gelukte haar niet, am het net nog te viniden. De thuis club daarentegen scoorde nog eenmaal, zoodat deze tenslotte met 52 de overwinning be- haalde. OostburgTerneuzen 2. 20. Een slechts met 10 man spelend tweede elf- tal van Temeuzen heeft de punten te Oost burg moeten laten, een uitslag, welke in de DRAMA TE VLIJMEN. Maanidagmorgen heeft zich in een kleine boerderij te Vlijmen een zeer ernstig drama afigespeeld. Daar ieefden twee echtelieden, wier leiven, ondanks hun ongeveer 40-jarig huiwelijk, niet gelukkig schijnt te zijn ge weest. Zij kregen Maandagmorgen oneenig- heid over het herstellen van een hernid, waar bij de 64-jarige man zich zoodanig opwond, dat hij zijn 76-jarige vrouw beet greep en in de boerderij opsloot. Hij haalde uit den stal een klos ijzerdraad en bond dit over de stal- deuren en andere uitgangen, waarna hij de voordeur met een sleutel afsloot. De man heeft daama hier en daar alles met petroleum to ego ten en is vermoedelijk naar den hooizolder gegaan om daar torand te stichten. De vrouw scihreeuwde inmiddels rade.loos om hulp, doch niemand hoorde haar. Ten slotte heeft zij, toen rook in de waning doordrong, een minder sterke deur weten open te trappen, en is gil- lend den weg komen oploopen. Toen zagen twee mannen haar, die haar op weg naar de kerk zijnden zoon waarsohuiwden. Deze keer- de in allerijl terug, wist nog de staldeuren te openen en het vee naar buiten te drijven. De te hulp komende hrandiweer kon niets meer uitrichten. Na een half uur waren zoowel schuur als woonhuis een prooi van het vuur en hleef slechts een rulne over. Toen in den loop van den namiddag met het opruimen werd aangevangen, deed men spoedig de ont- stelleinde ontdek'king, dat de 64-jarige man, zekere Duzamos, in de vlammen was omge- komen. Hij lag ter plaatse waar vroeger de hooizolder was geweest. In zijn nalbijheid werd ook de petroleumkan gevonden. KINDJE NA AANRIJDING OVERLEDEN. Zondagavond is een 4-jariig meisje in de Dorpsstraat te Wfestervoort, doordat het kind plotseling den weg overstak, overreden door een juist passeerende auto. In zorgwekkenden toetand is de .kleine naar het Diaconessenhuis te Amhem vervoerd, waar zij kort na aan- komst is overleden. KNAAPJE VERDRDNKJEN. In een ontoewaakt oogentolik geraakte Zon dagavond een 4-jarig knaapje te Zevenhoven (N.-IH.) in de naast die boerderij locpende pol- dersloot. Vooitoijgaande kinderen, die het on geluk bemerkten, waarschuwden de ouders. Toen het knaapje door den vader uit de sloot was gehaald, toleken de leivensgeesten reeds te zijn geweken. EEN HARDE KLAP. Op de marineiwerf te Amsterdam heeft Dinsdagmorgen een jongen van 17 jaar een klap gekregen van een deur van een rijdenden S]>oorwegwagen. Hij werd met een wervel- fractuur vervoerd naar het Binnengasthuis. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke rich- ting. Licht tot half bewolkt; waarschrjnlrjk droog weer. Kans op nachtvorst; overdag iets zaehter. GEZANT TE BOEKAREST. DEN HAAG. Naar wij vememen zal de heer L. G. van Hoom, thans vertegenwoor- diger van Nederiand te Weenen en te Boeda- pest, worden benoemd tot Hr. Ms. gezant te Boekarest. VERDACHT VAN BRANDSTICHTING. MAASTRICHT. In den afgeloopen nacht is alhier in een perceel waarin de firma J. H. een kleinen lingeriehandel drijft torand ont- staan. Toen de brandweer verscheen vond zij den w;inkel en de huiskamer in lichte laaie. Binnen 10 minuten was de brandweer het vuur meester. De bewoner verklaarde, dat in den winkel ook nog f 240 aan papieren geld werid bewaard, dat nu ook verndeld was. De inven- taris en ide meubelen waren sindis kort en nog al royaal geassureerd. Door de recherche werd een onderzoek ingesteld, na afloop waarvan de 25-jarige H. en zijn 24-jarige vrouw werden aangehouden, onder verdenkimg van brand- stichting. BRAND. AOHLUM (Fr.). Vandchtend is, waar- schijnlijk door het omvallen van een lamp brand ontstaan op den zolder van de woning met aangrenzend timmerbedrijf van den heer J. Bouma alhier. De brand nam weldra een grooten omvang aan en sloeg over naar de in de nabijheid staande boerderij van den land- bouwer P. de Vries. De woning en timmer- werkplaats van den heer B. brandden geheel uit. De boerderij van De Vries bekwam veel waterschade. iDe schade wordt door verzeke- ring gedekt. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. WIN9UM. Vannacht is door een schoor- steenbrand de kapitale boerderij van J. Let- tinga te Winsum tot den grond toe afge- brand. Het vee kon in veiligheid worden ge toracht evenals het grootste deel van den in- ventaris. Van het wponhuis en de stallen is echter niets meer over. VERKLARING VAN NORMAN DAVIS. LONDEN. De Amerikaansche gedelegeer- de ter suikerconferentie, Norman Davis, is te Plymouth aaugekomen. Hij verklaarde aan de pers dat hij geen geheime opdracht van Roose velt heeft voor het uitvoeren van een plan tot het voor komen van een wereldoorlog. Hij voegide hieraan toe, dat die Vereenigde Staten bereidl zijn, deel te nemen aan een actie tot beperkinig van bewapening doch Europa schijnt op het oogenbliik nog niet gestemd om te ontwapenen. Tenslotte zei Norman Davis: „Wij wiilen medewerken aan alles waarbij, de internationaie vrede gehandhaafd kan blij- ven." REGEERINSVORMING. BARCELONA. Tarradellas, die belast is met de vorming van een nieuwe regeering, verklaarde gisteren aan de pers, dat hij heden, Woensdag, definitief verslag zal uitbrengen over de taak welke Kompanys hem heeft op gedragen. Hij zeide te hopen, dat hij erin zal slagen een nieuw kabinet te vormen dat zal worden gesteund door alle krachten welke in het vorige kabinet vertegenwoordigd waren.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3