Kerkmeuws. Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten ZAAMSLAG. VLISSINGEN. IJZENDIJKE. RECHTSZAKEN. VOETBAL. WEERVERWACHTING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. INGEZONDEN STUKKEN. n:N REI>DING. _eraakte liet 5-jarig do-chtertje v .mende aan den -Nieuwen Dftk. te viu±,ingen, .al spelen.de bij bet Beursplein te water. Be matroos bij bet Nederlandseli loodswezen K. Boogaard bedacht zich geen oogenlblik en sprang te water, -doch medi: door de lage temperatuur kwam ook hij in moeilijkheden. Be visscher L. de Nooijer ging toen eveneens gekleed te water en samen mochten de kranige manner er in slagen het ■kind aan te reiken aah andere toegeschioten helpers. Tot voar.zitter en seeretaris van de veraeni- ging tat bevordering van Geref. lager on.der- wijs zijn ibenoemd de heeren J. Kosten en C. A. Bees. Jaarvergadering „Jachin". Zaterdagajvond hi eld de Zondagschoolver- ©endging ..Jachin" onder voorzitterschap van den hi.er J. J. Buijze Sz., hare jaarlijksche algemeene vergadertng in een der lokalen van de voormalige openibare lagere school in d,en Grooten Huiissenispolder. Na opening door den voorzittlar met gebed werd geme-enschappelij k gezongen Ps. 119 8, waarna voorlezing Schriftgedeelte volgde naar aanleiding van X ehernia 2. In zijn openings- woord gewaagde de voomzitter van Jijeit felt, dat het vorig jaar het eeuwfeest werd ge- vierd in verband met die oprichting der Zon- dagsschool in Engeland. Be seeretaris, de he.r A. Faas We., bracht het jaarverslag udt, terwijl de penningmeester, de heer P. de Vis- ser, rekening en veranitwoording deed over het gehouden beh.er, waaromtrent wij aanstdppen, dat de onitvangsten bednoegen 185,43, de uit- gaven 173,09, zoodat met inibegrip van het vorig sialdo een batig slot ad 104,50 over- bleef. Be aftredende bestuursileden, die heeren J. J. Buijze en P. Hamelink werden met bijna algemeene sitemmen herkozen, terwijl in een. tweatal vacatures werd' voorzien door de' be- noeming van de heeren J. Hamelink Gz. en K. Hamelink-BakkerBoor den hiser M. Srnal- legange werd hierna een referaat geleverd, getiteld „De Zondag". Na de gebruikelijke oimvraag, waarbij werd aangedrongen op meier propaganda voor den Zondagschoolarfbeid, werd de vergadering door den voorizitter met dankgebed gesloben. Alhier heeft in een cafe aan de Dokkade de man getraoht zijn virouw door wurging om het leven te brengen, hetgeen door tusschenkomst van haar zuster mislukte, terwijl de tusschen komst van de door die vrouw te hulp geroepen poiiitie voorkwam, dat de man het huis in brand stak. Toen de politic binnendrong, vond zij aichter het caf£ voor de ikeuken een groo ten plas petroleum, terwijl loopers, kleeden, Ibeddegoed enz. met petroleum doordrenkt waren. Be verhoudiing tusschen de echtelieden schijnt niet te best. Be man, een Buitscher, is eenigen tijd naar zijn land teruggekaerd, doch is Zaterdag waer thuisgekomen. Be inspecteur van politie trof den man aan, zittende op een bed, met zijn 3 kinderen in de armien. Be man, die ook zijn vrouiw met petroleum had overgoten, is gearresiteerd. Be gemeenteraad besloot op voorstel van Burg, en Weth. met 4 t£gen 3 stemmen om ter gelegenheid van de daar met Pinkstenen jaarlijks gehouden wordendie kermis de Woemsdag als derde dag te lalten vervaUlsn, aangezien die als zoodanig weindg beteekeniis heeft, doch reeds op den aarsten Pinksterdag de krmistv erm aki s.l ijkhed en op de Markt open te stellen. Voigens de geldende regeling is de Maandag de eerste dag. Bes Zondags mag echter geen dausuiuziek gemaakt wordl n. NED. HERV. KERK. Beroepen te Engeilen, candidaat W. A. Vrijlandt te Bienviet. A a n g e n o m e n naar Zaamslag toez. Bs. G. W. Korevaar te Riggekerkie. ARRONDISSEMENTS'RECHTBANK TE MIDDELBLRG. In de zitting der Arronidissements-Riecht- bank te Middelbuirg van 22 Maart, werden de volgende vonmissen uitgesproken W. W. S„ oud 33 j., arts te Ter Neuzen, we gens veroorzakien van lichamelijk letsed door schuild, 100 boete of 1 maand hechtenis. F. v. H., oud 19 j., vlasser te St. Jans teen, wegens mishandeling, 14 dagen gevaragenis- straf. J. B. B., oud 30 j., koopman te- Biervliet, beklaagd van verduistering, vrijgesprokien. K.N.V.B.-UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. De Oostelijke kampiioen Go Ahead is er in geslaagd om Feijenoord de tiweede opeenvol- gtenide nederlaag toe te brengen em mieit een 20 nederlaag konden de Rotterdammers huiisiwaarts keeren. Ajax ging het beter, want na zwaren strijd wist zij ,maar juiist met 23 van P. S. V. te winnem. doel;. gsp. gew. gel. verl. pint. v.t. Ajax 2 2 4 53 Be Quick 1 1 2 3--2 Go Ahead 2 1—1 2 3—2 PSV 1 1 2—3 Feijenoord 2 2 25 De districtswedstrijden te Groningen trokken aldaar groote belangstelling. Aller- eerst had plaats de strijd tusschen het Wes- telijk en het Oositelijk elftal, die door West met 10 werd gewonnnn. Volgde daarop Znid tegen Noord, waarbij Zudd de overwinnaar met 5—1 bleef. In de verliezersronde won Oost van Noord met 10 en in de winnaarsnonide won Zuid van West met 2I, zoodat ook dit jaar het Zuiidelijk elftal het districtsikampioBnschap veroverde. Nederlandsche Voetbalbeker. Sluisikil kon het te RoosenidaaJ, zooalis ver- wacht kon worden, niet bolwerken teigien RBC, dat met 51 den strijd in haar voordleel zag beeindigd. Breskens levemde goed werk door haar gelijk spel 33 tegen Be Zeeuwen, ter wijl Terncueen op een zeer goeden wedstrijd kan tciugbien a -nr z.j re spaedig bij het be gin een acntersUmd van 20 had t gen Vlis- singen, maar nadat Temeuzen had gelijk ge maakt, kwam met 32 de rust. In de tweede helft slaagde Teimeuizen er in om Vlissimgen te overspelen en werd de achterstand omgezet in een 35 overwdhning voor de roodi-ziwarten, die nu naar Roosendaal zullen moeten optrek- ken am Alliance te gaan bekampen, terwijl Bresikens de anden? Raosendaalsche cluib (RBC) op bilzcek krijgt. Verdere uitslagen iin het Zuiden zijn: VW Bleijerheide 11, RoerimondStein 61, MauriitsJuliana 1—8, HelmomdBO'NGA 14, De ValkESSV 3I, EindhovenBaard- wijk 130, BoeimeerPAZO 52. Competitiewed^tryden Afd. IV. 3e klasse A. Terneuzen 2Biervliet. 43. Het tweede elftal van Terneuzen is er in geslaagd om revanche te nempm op Biervliet, dat nu met preoins gelijke cijfers er onder werd .gehouden als waarmede Biervliet destijds de overwinming behaalde. Er werd over het algemeen vlot gespaeld, doch het is wel gelble- ken, dat Biervliet zoodra zij wat meer routine, krijgt, voor memige tegenstander een struikel- ihlok zal worden. HulstHootdplaat. 31. Be verwachting diat 'Hoofdplaat er in zou slagen om Hulst een nedarlaag toe te bren gen, is niet bewaarhedd. Hulst was in het veld siterker en de anders zoo hechte verdediging. van Hoofdplaat faalde herhaald/eiijk bij het af- sl-aan van de Hulstersche aanivallen. Zoo kon het gebeiuren, dat Hoofdplaat de meerdertheid van Hulst moest erkennen en nu zal moeten trachiten bij de volgende ontmoeting revanche te nemen. OostburgIJzendijke. 11. Deze ontmoeting was een beleursbslling voor Oostburg, want al heeft de thuisclub wel niet verloren, zij had zekier op een overwinning ge- rekeiid, maar het liep haar niet mede en IJzen-: dijkle hdeld stevig stand. Een gelijk spel kan dan ook voor IJzendijkie' een sueces worden genoemcj!, gezien de kracht die Oostburg op eigen terrein steieds kan ontiwikkelen. 'Be stand in deze klasse is thans als volgt: doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Axel 16 15 1 30 7814 Hoofdplaat 13 7 3 3 17 3519 Breslkens 15 8 1 6 17 4639 Sluiskil 14 7 2 5 16 3134 Hulst 15 6 1 8 13 3148 Bienvliet 16 5 1 10 11 2958 Terneuzen 2 13 4 1 8 9 3943 Oostburg 13 4 1 8 9 2732 Uzendijke 15 1 6 8 8 2148 3e klasse B.. Z. Boy.sAl id.del bu rg 2 10, Hansiweeit Goescbe Boys 70, Zeelandia 2Burgh 17, EMMVlissimgen 2 43, Eiland BoysZie- rikzee 02. doelp. ROS gsp. gew. gel. verl. pnt. v.— -t. 19 17 2 1 35 145-25 Vhssingen 2 18 11 3 4 25 62—28 Eiland Boys 18 *9 3 •6 21 65- -36 ZierUczee 15 9 2 4 20 46- -24 Z. Boys 17 8 3 6 19 4340 Burgh 19 9 1 9 19 5748 Middelburg 2 17 6 6 5 18 41- -50 EMM 18 7 1 10 15 46- -66 Zeelandia 2 17 6 2 9 14 37- -73 Hansweert 16 1 2 13 4 22- -82 Goeische Boys 17 1 1 15 3 16- -99 ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Het derde elftal van Temeuzen had niet veiel moeite met de reserves van Biervliet, die slechts sporadisch tot een aanval konden ko- mjen, waartegenover stond, dat de aamvalslinie van Temeuzen 3 het de verdediging van Bier vliet 2 danig lastig maakte en er in slaagde om 4 maal te doelpunten, terwijl de bezoekers geen enkele maal het net konden vinden. De Com Boys gihgen voort met haar overwinnin- gen en nu was het Breskens 2, dat het onder- spit delfde met 31. INTERLANDWEDSTRIJDEN. Te Stuttgart vond de landiemiwedstrijd plaats tusschen Duitsehland en Frankrijk, die met een vendiende 40 overwinmng voor Duitseh land eindigde, dat over alle linis's de mserdere was. Deze ontmoeting had een vlot venloop in tegenstelling met de landenwedstrijd Oosten- rij'kItalie, die te Weeinen werd gespeeld. Daarbij kwam het tot zulke excessen, dat de Zweedsche scheidsrechter hst noodfeakelijk oordeelde om, toen de stand 20 in het voor- deiel van Gostenrijk was, de strijd te doen sta- ken, teneindie ongelukken te voorkomen. HET AAN GEHOUDEN EN WEER VRUGELATEN S.S. „TRITON". In ons vorig nummer is opgenomen een relaas van den stuurman van dat schip. Daar- omtrent wordt nog gemeld, dat het schip ook nog een passagier aan boord had, een 24- jarigen Limburger, die er, wegens weldra te 'begrijpen redenen, weinig voor voelde, zijn naam bekend te maken... De jongeman in kwestie vertelde ons n.l., dat hij, werkloos zijnde, v66r een achttal weken op eigen ge legenheid over land naar Spanje was gegaan, waar hij, aangezien hij vroeger matroos was geweest, zich wilde laten aanmonsteren op een Srpaansch vrachtschip. Hij had in Neder land vernomen, dat er in Spanje veel vraag was naar buitenlandsche zeelieden, maar spoedig was hem gebleken, dat dit verhaal op fanta;sie berust moest hefoben, want hij kon er niet in slaigen, eenig werk aan boord van een Spaansch schip te vinden. Na vele omzwervingen had hij toen eindelijk werk gevonden bij een hospitaalpost van het Amerikaansche Roode Kruis, dat nabij Madrid in de omgeving der loopgraven van de regeeringstroepen werkzaam was. Hij had hier, omdat hij chauffeeren kon, een aan- stelling gekregen als chauffeur van een auto van het Roode Kruis, waarmede aan de zijde der regeeringstroepen gevallen gewonden werden „opgehaald", een gevaarlijik karwei, dat bovendden .-voigens den zegsman ge- heel liefdewerk was, dus niet betaald werd. Na eenigen tijd had hij hieryan genoeg ge- ikregen en was er niet zonder moeite in geslaagd, naar Valencia te komen, op de reede, waarvan hij de .Triton" zag liggen, welk feit hem te meer verlangen deed krijgen naar 't vaderland... Aangiezien hij een uniform droeg, werden zijn gangen echter nagegaan, omdat men hem zooals hij zeide niet wilde toestaan. het Spaansche grondgebied te verlaten. De wijze, aldus onze zegsman, waarop ik er eindelijk toch in gieslaagd ben, aan boord van het Nederlandsche schip te kpmen, blijft mijn geheim... Wel kan ik u zeggen, dat ik erg blij was, weer Nederlandschen bodem on der de voeten te hebben. Ik mocht als wer- kend passagier de thuisreis meemaken. Het avontuur van het aanhouden en het opbren- gen van de „Triton" door de opstandelingen was voor mij wel buitengewoon onaangenaam, omdat men, als men mij te Ceuta in mijn uni form zou hebben aangetroffen en een en an- der zou hebben onderzocht, ongetwijfeid zon der pardon tegen den muur zou hebben ge- plaatst, onigeacht het feit, dat ik niet aan de zijde der regeeringstroepen gevochten had; ik liep dan aan boord rond in kokskleedij. Overigens kan ik u zeggen, dat de Span- jaarden, die te Ceuta het schip lost en, -zeer goedgeefsoh waren met de lading en links en rechts sinaasappelen en wijn uitdeelden, dat het een lust was. Voigens de verklaring van dezen jongeman, zou het schip nog, voor het vertrek uit Ceuta, 35 ton kolen hebben gekregen als ,,vengoeding" voor het gebruik maken van de winches enz. tijdens het loss en... KLADDERAARS. De gemeente-.politie te Schoonhoven heeft Zaterdaguacht zes N.S.B.-ers aangehouden, die op enkele woonhuizen en op de straten leuzen der N.S.B. hadden gesehreven. De mannen waren per auto uit Den Haag geko- men, waar zij woonden en bleken in het bezit van vier bussen verf en kwasten. De .politie heeft hen verhoord en proees-verbaal opge- maakt. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Zaterdag hebben ambtenaren der invoer- rechten en accijnzen te Nijmegen in sajnen- werking met de gemeente-politie ten huize van W. aan de Holtermanstraat een verboden distilleerderij ontdekt. De geheele inrichtmg is in beslag genomen en pl.m, 15 liter sterke drank. De inrichting was niet in wer.king. Zij was verborgen in een ingebouwde koker tusschen een kast en twee muren. HOLLAND ANNEXEERT ZICHZELF. Men schrijft aan de N. R. Crt.: De politie van Schinveld heeft prooes-ver- baal opgemaakt togen graaf de M. et d'A. te Amstenrade wegens het doen verrichten van arbeid door een Buitscher, zonder daartoe de vereischte toiestemming te hebben verkregen. INBRAAK OPGEHELDERD. Het verhoor van de zich voor andere feiten in hechtenis bevindende M., uit Doetindhem en E. uit Dinxperlo, heeft aan het liclit ge- bracht, dat deze beruchte recidivisten tevens de daders zijn van den inbraak bij de firma De Wolff te Doetinchem in de eerste week van Januari, waar voor ongieveer 2500 bont- vellen waren gestolen. GASVERGLFTIGING IN EEN GOUDMIJN. In de goudmijn Simmer Jack bij Germiston (Transvaal) heeft het ontsnappen van mijn- gas en een mijnbrand talrijke slachtoffers ver- oonzaakt. Naar Unite Press uit Johannesburg mede- deelt, zijn naar officieel gemeld wordt, 29 zwarte mijnwerkens omgekomen, terwijl 25 anderen nog vermist worden. Daair bij den brand zich vieel giftdg gas onitwikkelde vreest men, dat ook de vermisten alien zijn omge- komen. Er zijn 29 EUropeesche en 50 zwarte werk- laeden, die brandwonden helbben en lijden aan gasvergiftigingin het ziekenhuis opgenomen. Het vuur in de mijn greep zoo snel om zich heen, dat de overlevenden de grootste moeite hadden uit de mijn te komen. Van de gewondie zwarten zouden een 15-tal in levensgevaar zijn. Van de opgenomen Europeanen is de toestand niet ernstig. TWIST MET HET MES BESLECHT. Vrijdagavond is te Ede de 23-jarige J. R. Roufs, vader van vijf kinderen, bij een vecht- partij met den 33-jarigen J. R„ met een mes in de buik igestoken, waardoor de dood spoe dig intrad. Roufs was op bezoek bij de vrouw van een neef van J. R., die hjj het herhaaldelijk lastig maakte. De neef en J. R. namen het voor de vrouw op, waardoor een vechtpartij ont- stond, waarbij Roufs met een mes door J. R. werd neergestaken. De politic, die spoedig ter plaatse was, heeft J. R. gearresteerd. Het lijik is in beslag genomen en naar het Juliana-ziekenhuis overgabracht. Nader wordt gemeld, dat Roufs veel belang- stelling had voor de vrouw van M. R., doch dat deze vrouw van Roufs niet was gediend. Hem was dan ook te verstaan gegeven, dat hij er niet meer aan huis moest komen. Naar aanleiding van deze aanzegging was Roufs Vrijdagavond opnieuw naar de woning van M. R. gegaan, waar hij niet alleen de vrouw en de neef, maar ook M. R. zelf aantrof. Bin- nen zijnde vroeg Roufs wat zij tegen hem had den, en verdier of ze mee naar buiten wilden komen. De neef reageerde hier niet op. Roufs gaf hem toen een klap. J. R. trok daarop een mes en stormde op Roufs af. Al vechtende kwamen zij ibuiten. Hier viel Roufs en J. R. gaf hem een steek in den buik. Een buurvrouw, die gezien had, dat hier iets emstigs gebeurde, riep geestclijike en ge- neeskiundiige hulp en assistentie van de politie in. De eerste kwam nog op tijd; toen de dok- ter arriveerde was het slachtoffer overleden. De dader, die naar den zolder was gevlucht, is daar door de politie opgespoord. Hij heeft reeds twee tuchthuisstraffen achter den rug. GEEN MISDAAl) IN HET SPEL. Omtrent den te Loenen (igam. Apeldoom) sedert Woensidag j.l. vermisten veehandelaar A. E. vernamen wij nader, dat ook Zaterdag- middag de' politie het dreggen in het Afiel- doorn-Dierensche kanaal heeft voortgezet. Omstreeks vijf uur is ter hoogte van de Loenensche Spreng het lijik van E. gevonden. Het stoffeiij.k overschot is naar de woning van E., niet ver van deze plaats, vervoerd. Het bedrag van ongeveer f 500, dat aan- vankelijik uit de portefeuille werd vermist, werd in een der zakk,pri van den verdronkene gevonden. v Uit een en ander ife komen vast te staan, dat van een misdaad, waaraan in den aanvang werd igedaoht, geen sprake is. Waarschijnlijk is het ongeval te wijten aan het misbruik van sterken drank. E., die 25 jaar was, en eerst sinds een jaar was gehuwd, laat een vrouw en een kind achter. AANRANDER GEPAKT. Donderdagmiddag ruim vier uur fietste mej. W. B. van Oostwierum naar Bozum. Op een vrij eenzaam gedeelte van den weg ontmoette zij een man, die na zijn rijwiel in de berm ge- worpen te hebben haar van de fiets trachtte te rukken, blijkbaar met minder eerzame be- doelingen. Na een korte worsteling waarbij het meisje zich hevig verweerde, leek haar eenige kans om van den onverlaat vrij te komen, door de sloot te waden. Nog gaf hij het niet op, met een sprong was hij over de sloot bij haar. Toen zij evenwel nogmaals door de sloot waadde vluchtte hij in de rich- ting Bozum. Hevig ontdaan keerde het meisje naar het ouderlijik huis terug. Toen de familie B. Vrijdagochtend aan de koffietafel zat, van het geval was natuurlijk aan gifte bij de politie gediaan, fietste cr een man voorbij in wien mej. B. dadelijik den aan- rander herkende. Haar vader spoedde zich naar buiten en trachtte door igeschrseuw de aandaoht van de dorpsbewoners op hem te vestigen. Dit gelukte en nadat de man nog getracht had zich uit de voeten te maken, gelukte het den heer Tj. Andringa hem te grijpen en vast te houden tot de politie hem overnam. Het bleek te zijn zekere D. die bdj A. van D. in een keet bij de spoorbrug onder Wieuwerd logeerde. Voigens geruchten zou hij Zaterdag de ■dienstbode van den veehouder N. hetben aan- gerand. De politie stelt een onderzoek in. BEDRIEGER ONTMASKERD. De politie van Kerkrade heeft een Buitscher uit Aken aangehouden, die een grooten blau- wen lor 11 droeg, en steeds vergezeld was van zijn dochter. Hij simuleerde blindheid. Al jaren lang kwam hij in Kerkrade bedelen. Hij be- zocht voomamelijk de herbergen. Na de aan- houding vluchtte hij met zijn dochter in de riichting van de Duitsehe grens, doch werd tij- dig gegrepen, na een achtervolging per rijwiel. Ten politiabureele bleek list bedrog. Vader en dochter zijn via het grenscommissariaat van politie te Heerlen over de grens gezet. DE 600.000STE. In den loop der vorige week werd te Rot terdam de 600.000ste inwoner ingeschreven. Be burgemeesiter met isenigia wethouders en 'beambten, die dien iburgerlij.ken stand verzor- gen namen de aangif.te van dien gelukkigen vader, die de geiboorte van e:n zoon kwam aangeiven, in onitvangst. Be burgemeester 'decide hem, nadat de formalitelten vervuld waren, mi'ide, diat het gemeentebestuur een spaairbankboekje waarop f 250 was ingeschre ven aan den jongen Rotterdjamschen burger schonken, over welk bedrag hij op zijn 21ste jaar zal kunnen beschikken en voegde daar- aan de beste wenschun toe voor zijn voorspoe- dig opgroeien en verdier leven. Naar de N. R. Grt. meldt, schonk een fdrma aan den jon®gebo,renie een Non .Plus Ultra Kinidierstoel, welki: hij bij zijn le levensjaar als loopsitoel, bij zijn 3e levensjaar als speeltafel- tje, bij zijn huiwelijk als theetafel en na het behalen van zijn dokter-titel als instirumenten- tafel kan blijvfcn gebruiken. ERNSTIG ONGELUK IN HET SPORTPALEIS TE ANTWERPEN. Bdj den daar gehouden wedstrijd achter zware motoren, kwam Zaterdagavond de wereldfeampioen der stayers, de Franschman Raynaud om het leven. Als gevolg van een lekkla band kwam hij met zijn rijwiel te val- len. Enkele renners met hun motor wisten hem te ontwijken, doch zijn eigen gangmaker kon dit niet en ging met den^ zwaren motor over hem hern. Hij oiverleed aan inwendige verihloeding en ofsc'hoon men eerst geen erg had1 in den erns't van het ongeval, werd hij dood opgenomen. Be wedstrijd werd afgelast. VLIEGTOOHT VAN AMELIA EARHART MISIAiKT. Toen zij op haar reis om dl; werel'd Zater dag te 'Honoloeloe wilde opstijgen, geraakte net vliegtuig door springen von een band van het startwiel onklaar, helde op een vleugel over, sloeg verivolgenis om en geraakte in ■brand'. Boor het kordaat afsnijdrn van den gastoevoer, .wist zij uitbroiding van den brand te voorkomen en werd deze spoedig gebluscht. Zij kwam met hare 2 metgazeiUen ongedeerd i uit het toested, dat zwaar geladen was met Iibenizinie voor een tocht van 6000 K.M. Het toestel zal vermoed'elijk teruggezonden wor den naar de falbriek voor herstelling. ENORME ERFENIS EN GEEN GELDIG TESTAMENT. Be in December j.l. overleden lady Lucy Houston die schatrdjke Engelscbe die o.a. een voorvechster der vrouwenbeweging was en groote belamgstelling had voor de lucht- vaart had haar geheele foirtuin van 5 mill, pond sterling, bij testament nagelaten aan haar wriendin, missi Juliana Hoare, een tante van mnister sir Samuel Hoare. Deze dame was echter reeds in Maart 1936 gestorven, zoodat dit testament is Vervallen. Er wordt thans onderzocht of er later een nieuw testa ment is gemaakt. Zoo niet, dan moet het groote fortuin verdeeld worden onder een zus ter, broex, neef en achtemicht. In het Oosten zwakke tot matige, in het Westen meest matige Noordelijke, tot Noord- westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen- of natte sneeuwbuien. lets kouder. VERDUISTERING DOOR DIAKEN-BOEKHOUDER. ASSEN. Gistermorgen werd door de pre- dikanten van de Geref. gemeente alhier in de morgen-godsdienstoefeningen officieel aan de gemeente bekend gemaakt, dat de kerkeraad van de Geref. gemeente te Assen, in sarnen- werking met den kerkeraad van Smilde, den diaken A. W. B. te Assen, heeft afgezet als diaken, wegens overtreding van het achtste en het negende gebod. B. heeft in zijn kwa- liteit van diaken-boekhonder der Geref. ge meente en als penningmeester van het rust- huis Bethani zeer belangrijke bedragen ver- duisterd, zoodat er een aanzienlijk tekort is ontstaan. OPLICHTER VEROORDEELD. BREDA. Op Donderdag 11 Maart stond voor de rechtbank alhier terecht de 49-jarige assuradeur J. P. E. te Ginneken, verdacht van oplichting door zich uit te geven als iemand die in staat is, voorloopig in arrest gestelden, in vrijheid te doen stellen, waarvoor h(j van verschillende personen geld wist los te krij gen. Be officier eischte toen tegen verdachte een gevangenisstraf van 2 jaar, met aftrek van de preventieve hechtenis. Be rechtbank veroordeelde vandaag den assuradeur tot 8 maaniden gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. VERGAAN VAN DE „JONGE JACOBUS". AMSTERDAM. Van de omstandigheden, waaronder het Nederlandsche vrachtstoom- schip de ,,Jonge Jacobus" op 25 Januari 1.1., op de Portugeesche kust met man en muis is vergaan, kan thans iets worden meegedeeld, in verband met het feit, dat het Nederlandsche stoomschip Achilles", van de K. N. S. M., dat voortdurend met de „Jonge Jacobus" in draad- looze verbinding heeft gestaan, te Amsterdam is aangekomen, en van den strijd tegen de woeste igolven die dit schip heeft moeten voe- ren om in veilige haven binnen te komen. De storm had de kracht aangenomen van een zwaren storm. De zee geleek een kokende massa, waartegen niet viel op te tornen, met het gevolg, dat geen koers meer kon worden gestuurd. Op last van den kapitein, werd olie op de golven gestort en tijdens dezen strijd met de woedende elementen kwam de marco- nist met de mededeeling, dat de ,,Jonge Jaco bus" S. O. S.-seinen uitzond. Er werd toen scbeepsraad gehouden, waar bij men tot de conclusie kwam, dat het te veel gevergd zou zijn, de „Achilles" met voile kracht te doen loopen, waarbij tevens de over- jj waging gold, dat er grootere schepen waren die hadden gemeld de „Jonge Jacobus" assis tentie te zullen verleenen. Tegen den avomd werd besloten de dek- lading bestaande uit vaten benzine en kool- teer over boord te zetten. Daartoe begaven zich 3 matrozen naar het voordek, om dit waagstuk te ondememen. Spoedig daarop kwam een zwaren breker over, waardoor een matrons werd gewond, terwijl een andere, de matroos C. Kuijt, wonende te Katwijk aan Zee, verdwenen bleek te zijm. Qfschoon de kokende zee met een bijzonder zoeklicht werd afgezocht, is van den ongelukkige niets meer gezien. Te 8 uur 's avonds werd van de „Jonge Jacobus geseind, dat het schip als verloren kon worden beschouwd. Pogingen om het nog te bereiken, mochten niet meer baten. Na half 10 uur des avonds liet de ,,Jonge Jaco bus" niets meer van zich hooren. D e. A chillis" mocht zelf gehavend doch be- houden de haven van Lissabon bereiken. AAN GEVOLGEN ONGEVAL OVERLEDEN. ROERMOND. De 30-jarige groentenkoop- man P. Houben, idle gisteravond ernstig ge wond werd bij een botsing van een motor- rijtuig, op de diuo waarvan hij zat, is heden- nacht overleden. PAUSELIJKE ENCYCLIEK. BERLIJN. De Pauselijke Encycliek, die gisteren in alle Katholieke kerken in Duitseh land is voorgelezen, laakt in scherpe bewoor- dingen de inbreuken die het Nationaal Socia- listisch regime gemaakt heeft oip het Conoor- daat met den Heiligen Stoel. Hoewel het do cument de deur openlaat voor een overeen- komst, laat het geen twijfel er over bestaan, dat de kerk zoo noodig zal vecihten. In alle stilte zijn in den nacht van' Zater dag op Zondag naar alle parochies exemplaren van het Pauselijik schrijven verzonden, zoodat het gisterochtend van de kansels kon wordien voorgelezen. Slechts in enkele steden is het schrijven door de geheime staatspolitie (Ge- stapoe) in beslag genomen. REIS VAN HET PRINSELIJK PAAR ROME. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn gisteren te Mantua aangekomen. MGR. R. P. BOS OVERLEDEN. PONTIANAC. Alhier is op 21 Maart over leden Mgr. R. P. Bos. Het stoffelijk overschot wordt heden ter aarde basteld. ONLUSTEN IN BRLTSCH-INDIE. LONDEN. In het gebied van Waziristan in het Noordwesten van Britsch-Indie, hebben opstandige Mohammedanen gisteren rooftoch- ten ondemomen, waarbij zij in 3 dorpen de bazars bestormden en leeghaalden, terwijl zij 9 Indisehe kooplieden, alsmede een meisje, meenamen. Het is den autoriteiten niet ge- lukt de gevangenen in vrijheid te doen stellen. Naar verder verluidt heeft de beruchte fakir Ipi een hem van Engelsche zijidle gedaan vredesvoorstel van de hand gewezen. Men meent alhier dan ook, op verdere emstige onlusten in het Noordwesten van Britsch- Indie te kunnen rekenen. GEZONDHEIDSTOESTAND KON IN GIN MARIA VAN ROEMENIe. WEENEN. Naar men van betrouwbare par- ticuliere zijde verneemt, zou Koningin Maria van Roemanie minder snel herstellen, dan men eerst had verwacht. Men voegt er aan toe, dat men nog niet kan zeggen, wanneer het gevaar geweken zal zijn. Het was eerst niet duidelijk aan welke ziekte zij leed, doch thans wordt vernomen, datzij lijdende is aan een maagbloeding, tengevolge van griep. KONING LEOPOLD NAAR LONDEN. BRUSSliL. Vanochtend is Koning Leopold naar Londen vertrokken. 25 Majart. TER NEUZEN. Veiling woonhuis, bouwter- rein en bouwland. Notaris Fanoy. TER NEUZEN. Aanlbesteding uitvoeren van schilderwerk. Archiitectenlburean L. de Bruijne. 30 Maart. AXEL. Aanlbesteding bouwen 8 wondmgen te Ter Neuzen. Architect P. le Feiber Jr. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) WAT VRAAGT DE OENTRALE VOOR WERKLOOZENZORG DIT JAAR? Is de „Centrale" niet te vrdjpositig als deze vraag gesteld wordt? Moet zij niet veeleer vragen ,,Wat wil Ohristelijk Nederland geven?" Zoo is de vraag bedoeld. Zij vraagt rnate- nieele dingen, maar in dien weg de instand- houding van werk, dait een groote geestelijke beteekenis heeft. Daarom vraagt die ,,Oentrale" allereerst het gebed van de Christenen in 'Nederland, want het geld zou waardeloos worden als God er Zijn zegen niet inlegde. En wij vragen dit niet alleen in de collectieweek van 31 Maart tot en met 6 April, maar het geheele jaar door, voor al die jongens en meisjes, die van huis zijn en in onze kampen of initemaat ver- blijven. Onze vraag is nu aan Chriatelijk Nederland: ,,Wliit gij dit mooie werk, om ruim 5000 werk- looize jongens, negen weken te laten werken, helpen voortzetten?" Gelet op de groote be- langstelling uit allerlei kringen, mogen wij een toesitemmend antwoond verwachiten op die dringende vraag. Wilt gij het mogelijk maken om zoo moge- lijk dit jaar nog een tweede internaat te ope- n en en op deze wijze in 1937 twee bonderd meisjes een kans geven ©en plaats te verwer- ven in het huisgezin Gelooft ge niet, dat het goed is, de vrouwen van onze wierkloozen ook eens een paar daag- jes vacantie te geven? Dan zijn ze even de zorgen uit en krijgen ze weer nieuwen moed voor den zwaren strijd achter de vuurlinie". Daarvoor is noodig anderhalve ton. Maar om dit groote bedrag bij elkaar te brengen, dat Christelijk Nederland voor het werk der Central© wil geven, zijn eenige duizende rappe handen en niet moedfe wordende voeten van colliectanten noodig. Wij doen een baroep op de leden der chris- telijke jeugd-organisaties, waarvan er in ons land ongeveer honderdivijftig duizend zijn. Wij doen een beroep op de leden dier christelijke vakbelweging, van patroons-, middenstandiers-, boerenorganisaties en der christelrjk-sociale bondien, waarvan er meer dan honderdvijftig duizend zijn in Nederland. Wij doen een beroep op de diakeruen der kerken om dit werk tie schragen en zelf te collecteeren. De ,,Centrale" vraagt anderhalve (ton. De ,,Oentrale" wil Jong Holland dat naar werk snakt, in staat stellen om eenigen tijd te Wi.rken, hetizij in de kampen, hetzij in de inteimafien. De ,,Oentirale" mag dit alles vragen, omdat

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2