PUROL tii. Wmu^enSnVmindimv- Hoofdpijn, Kiespijn HTSflSZ Predikbenrten Dam-enSchaakrubriek Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten ZAAMSLAG. DAMMEN. WEER VER W ACHTIN G. RECHTSZAKEN. VOETBAL. SCHAKEN. velen. Zij zullen alien hun hart aan Gigli en zyn ontroarende zang kunnen ophalen. Maar er is meer, waarom deze film de foelangstel- ling verdiient. Het scenario zelf wermag te boeiien en wordt en door hot spel der verschil- tende artiesten dn door de fiimische weerge- ving voortreffeiyk vertolkt. ...De metamorfose nu, daze psychische over- gang, wordt zeer fraai door Kathe von Nagy weargegewen, in fijn, govoelig spel met prach- tige miimiek. Hier heeft de camera mooie dingen wetem te bereiken.De regie is knap en emseeneering en monteering zijn voortref- felijk verzorgd. Bliijkibaar zijn geen kosten gespaard en de reeks van zeer fraaie beelden o.a. van Harps en Napels met omgeving, waar een groot deel der handeling zich afspeelt, is een lust voor het oog. De directie heeft zeker een gelukkigen greep gad aan met deze film. Supeirhe zang, romantiek. menschelijkheid, gevoel... een ver- kwikking. 'Voordiat dit meesteriwerk wordt vertoond gaat voor de pauze de film Zijn laatste commando. Deze film kan meer beschouwd worden als een pittig voorgeirecht van een excellent diner, dat de gasten van Hot Centrum in dit pro- gramma wordt aangetooden. Voor de vervaardiging van deze film heeft de geheele Amerikaansche marine medewer- king verleend en dat is natuurlijk geen klei- nighedd. Een verhaai dat de beizotekers zal weten te boeden door zijn pakkenden inhoud. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Ingez. Med.) Veel Jiefhebbery. Voor die vacante betrekking van ambtenaar ter secretarie -dezer gemeente hebben zich 25 eollicdtanten aangemeld. Ver. tot verb, van het Kundvee. Gistermdddag hield de kring Oost Zeeuwsch- Vlaanderen der vereeniging tot verbetering van het rundvee in Zealand hare algemeene. jaaivergadering bij de Wed. C. P. de Regt, alhier. Deze, onder leiding van den vice-voorzitter, den beer P. de Begt te Axel, staande verga- dering was maar matig bezooht. Na de gebruikelijke plichtsplegin-gen volgde rekening van dien penningmeester, waaromtrent wij aanstippem, dat de ontvangsten bedroegen f 242,63, de uitgaven 115,80, zoodat een batig saldo ad 126,83 overbleef. De kascommissie rapporteerde tot goedkeuring, waarna deze functionaris voor het gehouden beheer werd gedechargeerd. Het aftredende bestuurslid, de heer Steijaert werd herbenoemd, terwijl tevens benoemd werden de heeren De Cock te Kloosterzande en J. Tollenaar te Hoek. Mede- deeling' werd gedaan van eenige voorloopige datums der te houden Provinciale keuring, waarvan die voor deze gemeente is bepaald op Maandag 3 Mei. Na afloop werd door den heer F. Hollemam te Veere namens de propa- ganda-kern van het Crisis-Zuivelbureau te Den Haag een interessante lezing gehouden over de beteekenis der melkprodiucten. Ter verduidelijking van een en ander werden een paar toepasselijke films vertoond. ZONDAG 21 MAART 1937. Ned. Hervormde Kerk. TER NHUZiEN. 9.30 Dr. L. J. Cazemier, bev. lidmaten, medew. kerkkoor; 2 u., de heer B. Dagevos; 6 u., Dr. L. J. Cazemier, Jeugdidienst. SLUISKIL. 9.30 u., de heer W. J. Fournier; 2 u., Dr. L. J. Cazemier, bev. lidmaten. AXEL. 9.30 u. leesdienst en 2 u. Ds. Van Geveren. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. KAAiMlRTiAG. 9 u., Ds. P. L. D. J. van Oeve- ren, van Axel; 2 u., Ds. A. Dronkers, van Kloosterzamde, bev. nieuwe lidmaten. KLOOSTERZANDE. 9.30 u., Ds. A. Dronkers. Bevestiging nieuwe lidmaten. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds Akcrsloot van Houten Roos. 468. Oplosserswedstrijd. Onze vorige ruibriek is door een samenloop van omstandigheden wat later verschenen dan in onze bedoeling lag. We halen de tjjde- lyke achterstand vandaag echter weer in. De oplossens kunnen hun hart ophalen! Met de nos. 3032, die we in het Ibelang onzer lezers nogmaals plaatsen, vormen de nieuwe proble- men een zestal, dat zo zoetjes aan wat meer geduld envaardigheid van de oplossers gaat vragcn. Oplossingen kan men ons doen toekomen uiterlijk 15 dagen na plaatsing. Wedstrijdproibleem 30. Zwart: 3, 9, 12, 13, 15, 16, 18, 22, 27, 28. Wit: 20, 24, 31, 33, 34, 35, 38, 39, 42, 47. Wit speelt en wint. No. 31. Zwart: 4, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 21, 26, 27 en een dam op 18. Wit: 23, 24, 25, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 42 en 43. Wit speelt en wint. No. 32. Zwart: 9 10, 16, 17, 18, 20, 29, 30, 34. Wit: 26, 28, 32, 38, 39, 43, 45, 47, 48. Wil speelt en wint (ook het eindspel ver- melden). Wedstrijdproibleem 33. ZWART 1 2 3 4 5 16 26 36 46 WIT 47 48 49 50 Wit speelt en wint. (Ingez. Med.) PHILIPPINE. 1.15 u., Ds. Akersloot van Hou ten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. G. W. van Houte. AXEL. 9 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. 9.30 u. en 2 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9.30 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H..H Dienstec,; 2.30 u., Lof. MAANDAG 22 MAART 1937. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 6 u., Ds. Baaij, van Tholen. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rich- ting, gedeeltelijfc bewoHot, waarschrjnlijk enkele regenbuien, w-einig verandering in tem- peratuur. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 19 Maart 1937. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen P. G. L., oud 57 jaar, secretaris van den Bijzonderen Vrijwilldgen Landstorm afdeeling Zeeland, iwonende te Vlissingen, be- treffende de gepleegde fraude met kwitanties. De verdachte werd veroordeeld tot 8 maan- den gevangehisstraf met aftrek van het voor- arrest. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Na een zeer vlot verloop der competitie, volgde een drie weken geleden een rust door den slechten toestand der velden en ging in de Tweede Klasse geen enkele wedstrijd door, waarop de interlandwedstrijd Nederland Zwitserland volgde en vorige week waren het de Bekerwedstrijd-en die den voorrang hadden. Ook thans staat het competitierad stil voor die Berste en Tweede Klasse voor de uitge- stelde Bekerwedstrijden. Alleen voor de Derde Klasse is een vrij nor- maal programma vastgesteld. Terneuzen 2Biervllet. Men izou zoo zeggen, dat het voor de reser ves van Terneuzen niet moeilijk moet vallen een club te weerstaan die voor het eerste sei- zoen in de Derde Klasse uitkomt, doch te Bier- vliet zelve moesten de rood-zwarten met een kleine 43 nederlaag genoegen nemen. Thans is er dus wel een behoorlijke kans om revan che te nemen. HulstHooldplaat. Hoewei het seizoen reeds ver gevorderd is, komen deze clubs toch voor de eerste maal began elkaar in het veld. Door de tot nu toe behaalde resultaten van beide vereenigingen, moet aan een overwinning der bezoekers ge- dacht worden, die iblijk hebben gegeven de tweede plaats in de ranglijst volkomen waar- dig te zijn, terwijl Hulst dit jaar een slecht seizoen doormaakt. OostburgIJ zendijke. Uaendijke thuis spelende wist een 31 overwinning te behalen op de club die thans als haar gastheer optreedt, maar nu zullen de rollen wel omgekeerd worden en de overwin ning door Oostburg worden behaald, tenmin- Wedstrijdprobleem 34. Ziwart: 1, 5, 8, 9, 10, 12, 14, 18, 26 en een dam op 45. Wit: 16, 17, 24, 27, 28, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 40, 41. Wit speelt en wint. Wedstrijdproibleem 35. ZWART 12 3 4 5 46 W/T 47 48 49 50 Wit speelt en wint. ZaamslagTer Neuzen. HoekAxel. In de afgelopen week zijn de twee laatste wedstrijden gespeeld voor de vriendsch. com petitie der damclubs in Oost Zeeuws Vlaande- ren. De grootste belangstelling ging uiteraard naar de onbmoeting ZaamslagTer Neuzen, welke verleden week Maandag in de Chr. Be- iwaarschool te Zaamslag ten aanschouwe van een talrijk publiek werd gespeeld. De uitslag van deze ibelangrijke wedstrijd toch moest be- slissen wie de eerste plaats zou bezetten. Ter Neuzen had aan een gelijk spel al ge- noeg, terwijl Zaamslag moest winnen om als no. 1 te eindigen. Dat er dan ook hardnekkig gestreden is, spreekt wel vanzelf! Toen onder algemene spanning de laatste partijen aflie- pen, had Zaamslag een kleine, maar verdien- de 119 overwinning behaald. Met dit succes wensen we de, wakkere vereniging met haar actief bestuur van harte geluk. De fraaie eind- overwinning in deze eersbe en uiterst spor- tief verlopen competitie moge de Damclub Zaamslag een aansporing zijn op de ingesla- ste indien zij haar itraditie handhaaft en op eigen berrein een veel Ibster spel ontwikkelt als op wreemd terrain. Nedorlandsche Voetbalbaker. De Bek'erw-edstrijden die vorige week j wegens den slechten terreinstoestand geen doorgang konden vindien, zijn thans opnieuw uitgeschreven zoodat Sluiskil naar Roosendaal trekt om RBC te bekampen, Breskens gaat even de Schelde over om een bezoek te bren- gen aan De Zeeuwen en Temeuzien komt even- eens in de Soheldestad om haar aloude vriend- schapslbanden te onderhouden en zal Vlissin gen haar gastheer zijn. De winnaar van den Bekerstrijd Vlissingen -Terneuzen, moet op 2dan Paaschdag naar Roosendaal om Alliance te weerstaan. Zeeuwsche Voetbalbond. De aanvankelijk vastgestelde wedstrijden hebben door den achterstand in de Eerste Klasse een geheele wijziging ondergaan en staan nu op het programma de ontmosting Terneuzen 3Biervliet 2 en Hulst 2Hoofd- plaat 2, benevens de ontmoetingen Breskens 2 -Cora Boys en Schoondijke^Oostburg 2. De beide laatste wedstrijden stonden ook vorige week op het programma en werd hier- aan reeds een korte beschouwing gewijd, zoo dat wij niet in herhaling zullen treden. Het deirde elftal van Terneuzen ontvangt de reser ves van Biervliet en men mag van de jonge krachten der rood-zwarten verwachten, dat zij als overwinnaars den strijd zullen beeindi- gen. Het tweede elftal van Hoofdplaat lijkt ons wel in staat om met succes tegen de reserves van Hulst op te trekken, maar hoe ook de uitslag zal zijn, heel groot zal het krachtsverschil wel niet zijn. In de Tweede Klasse van dezen Bond komen uit de reserves van de Com Boys, die tegen het derde elftal van Breskens moeten spelen. VREESELIJKE RAMP IN TEXAS. Donderdagmiddag is in een school, ongeveer 20 kilometer van Tyler (Texas) gelegen, een verwarmingsketel ontploft. De gevolgen van deze ontploffinig waren verschrikkelijk, aan- gezien ongeveer 1500 kdnderen de school be- zochten. De directeur van de school telefoneerde Donderdagmiddag naar Tyler het eerste be- richt van de ramp. Hij zeide, dat men moest vreezen, dat eenige honderden ikinderen om het leven gekomen waren. Employe's van een petroleummaatschappij in de buurt van de school verklaarden, dat het aantal kinderen, dat was omgekomen of dat, toen zij te hulp gesneld waren, stervend was aangetroffen verschrik-kelijk was. Brandiweerldeden uit alle plaatsen uit de buurt en doktoren ijlden in groote opwin- ding naar de school om aan het reddingswerk deel te nemen en medische hulp te verleenen. Een bericht, dat later op den middag te Tyler bekend werd spreekt van 300 tot 400 dooden. De school waar de ramp in plaats vond is gelegen bij Newlonden en zij werd bezocht door de kinderen uit alle omliggende plaatsjes. De ontploffing vernielde de groote zaal van de school, waar juist hooderden kinderen, van arbeiders van de petroleummaatschappijen bij- een waren. De zaai stortte in en de meesten der aan- wezige kinderen werden onder het pudn be- dolven. Verscheidene andere kinderen liepen emstige brandwonden op. De kracht van de ontploffing, die naar een later bericht meldt, wordt toegeschreven aan de vorming van gas- sen in de stookruimten, was verschrikkelijik. Stukiken van het gebouw werden een vierhon- derd meter weggeslingerd. DE MIJNRAMP IN JAPAN. Het aantal dooden in de Motsjikosji-mijn (Sjizoeoka) is thans reeds igeklommen tot 58. Majoor Akijama, van de genie, en twee mijn- ingenleurs, begaven zich met gasmaskers voor gen weg voort te gaan, dan zal nog menig succes haar welverdiend deel zijn. Ter Neuzen H bracht het er Ibeter af. Een 1010 gelijk spel en een eerste plaats in de groep der 2e tientallen kunnen de reserves van Ter Neuzen tot tevredenheid stemmen. Te Hoek speelde de thuiscluib gelijk (10 10) met Axel I, terwijl Hoek H met 117 over Axel n zegevierde. In de laatste ontmoeting werd slechts aan 9 borden gespeeld. De eindstand der le tientallen ziet er als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. bordpt. Zaamslag I 6 4 1 1 6852 Ter Neuzen I 6 4 2 7545 Hoek I 6 2 2 2 56—64 Axel I 6 15 4179 Opmerkelrjk is, dat Ter Neuzen ondanks de tweede plaats in bordpunten aan de spits is gehleven. De competitie is dus afgelopen en zij is schitterend geslaagd, daarover zijn alle wel- menende dammers het eens. Een waardige hekroning van dit welslagen wordt nu de stichting' van een Zeeuws Vlaamse Dambond. Na Pasen zullen de verschil- lende verenigingen een uitnodiging voor een vergadering ontvangen. Wij wekken alle clubs of groepen dammers, die tot dusver bui- ten ons competitieverband stonden op, zich aan te sluiten. In de eerste plaats denken we daarlbij aan Sluiskil. Mogelijk zijn er hier en daar nog meer groepen, die zich jn cluibver- band toij de toekomstige Zeeuws Vlaamse Damlbond willen aansluiten. We zullen gaame alle gewenste inlichtingen verstrekken. Correspondentie L. M. W. te H. Dank voor verslag wed- strgd. Aan de andere zaak wordt gewerkt, zoals u ziet. Ben het geheel met u eens. L. V. te L. Standen accoord. A. v. d. B. te L. Pasen erg lastig. C. van D. te SI. Komt u nog eens praten, Zaterdag of Maandag? We hadden al een beriohtje verwacht. M. M. te A. Hebt u de partijen ontvangen? Weensche Party. Wit: Mieses. Zwart: Snosikoborowski. Oostende 1907. 1. e2e4 e7e5 2. Pblc3 Dit kenmerkt die Weensche partij. Daar Wit niets dreigt, zijn er voor Zwart verschil- in de mijn, waar kolendamp ging. Meer dan twee kilometer ver drongen zij in de mijn dooi en na uren zoekens ontdekten zij 42 lijken. Er zijn reeds acht lijken geborgen. De mijn was Maandagochtend in brand ge- raakt op een punt van meer dan anderhalve kilometer van de aponding. Men had mijn- werkers laten afdalen om den brand te blus- schen, maar deze waren de slachtoffers ge- worden van den kolendamp. CONTINGENTEERING ROGGEMEEL EN -BLOEM. DEN HAAG. Naar wij vernemen zal de contingienteering van roggebloem en -meel na afloop van de loopenae periode, welke eindigt op 31 Maart a.s., niet worden voortgezet. TWEEDE KAMER. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft heden het wetsoratwerp tot verbindend en onverbin- dend verklaring van collectieve arbeidsover- eankomisten piet 53 tegen 29 stemmen aan- genomen. BONIFICATIE TARWE-B. DEN HAAG. Wij vememen van bevoegde zijde dat de bonificatie voor itarwe-B met in- gang van 19 Maart is vastgesteld op 88 cent per 100 K.G. VEEHANDELAAR VERMIST. APELDOORN. Te Loenen, gemeente Apel- doom werd sedert Woensdagavond vermist de veehandelaar A. Eikendaal. E. is dien mor- gen per rijwiel naar de Paaschveemarkt te Apeldoom gereden, om vee te verkoopen. Hij moet des avonds met een groot be drag aan geld, eveneens per rijwiel den terugweg naar Loenen hebben aanvaard. Toen hij Woensdag avond laat nog niet in zijn woning was terug- gekeerd, waarschuwde men de politie. Op den weg langs het Apeldoorn-Dierenkanaal werd Donderdagmorgen vroeg, ter hoogte van de kal'kzandsiteenfabriek Alba het rijwiel van E. gevonden. Eveneens ontdekte men op den berm langs het kanaal zijn jas, waarin zich een leddge portefeuille bevond. Op vermoeden van misdrijf heeft de ipolitie van Apeldoorn, in samenwerking met die van Loenen, den geheelen Dondercfag in het kanaal gedregd, doch zonder resultaat. INTERNATIONALE VEILIGHEIDSOONFERENTIE. AMSTERDAM. Nederland valt de eer te beurt, dat de eerste intemationale veiligheids- conferentie binnen hare grenzen wordt ge houden. Op 26, 27 en 28 April zullen de bijeenkomsten plaats hebben in het Amstel Hotel alhien DE „TRITON" IN NEDERLAND AANGEKOMEN. DEN HAAG. Het Nederlandsche stoom- schip „Triton" van de K.N.S.M., dat in de Spaansche wateren door de schepen van gene- raal Franco was aangehouden en later vrij gegeven, is vanmorgen 7 uur in de haven van IJmuiden binnengekomen. De geizagvoerder kwam onmiddellijk van boord, om zich naar Den 'Haag te (begeven en daar aan den chef van den Marinestaf, den schout hij nacht J. F. FUrstner, rapport van zijn wedervaren uit te brengen. Daama vertrok de gezagvoerder naar Amsterdam om daar de directie zijner maatschappij met zijn avonturen in de Spaan sche wateren in kennis te stellen. AMSTERDAM. Het Nederlandsche vracht- stoomschip Triton" der K.N.S.M., waarvan de opvarenden het avomtuur hebben beleefd, dat zij door een oorlogsvaartuig deir Franco- beweging zijn aangehouden en naar Ceuta werden opgebracht, is vandaag in het vroege morgenuur de haven van .IJmuiden binnenge- loopen, en, na te zijn ingeklaard, naar Am sterdam opgestoomd. Bij het binnenloopen van de haven alhier, viel het ooggetuigen op, dat de ruim 2300 bruto registertonnen groote Triton" niet, zooals het wanneer alles normaal was ver- loopen, diep geladen zou zyn geweest, doch lende tegenzetten. We kunnen in het Weensch de volgende ontiwikkelingsmanieren onder- scheiden. A. Wit ontwikkelt zijn figuren rustig, Rc4 enz. Het is mogelijk, dat dan door Pf3 een vierpaardenspel ontstaat. De bedoeling is echter, door f2f4 een druk op het centrum uit te oefenen, waarvoor het paard meestal liever naar e2 gaat. B. Een variatie is ontwikkeling door g3 en Rg2. C. Een totaal ander karakter krijgt de opening wanneer Wit terstond met f4 een gambiet offreert. De varianten na 2Pf6 en na 2Pc6 zijn geheel verschillend. Wij behandelen daarvan eenige voortzettingen eerst bij het koningsgambiet, daar zij daarmee fen nauwste samenhangen. 2Pg8—f6 3. Rflc4 Fb8c6 Hier kan Zwart het bekende :sehijnoffer met volgende vork brengen1: 3Pe4: 4. Pe4: d5. Wit neemt echter het schijnoffer niet aan, maar speelt: 3Pe4: 4. Dh5 Pd6. Er ikan volgen: A. 5. De5:t De7. 6. De7:t Re7: 7. Rt?3 0—0. 8. d3 met gelijk spel. B. 5. Rb3 Re7. 6. De5: 0—0. 7. Pge2 Rf6. 8. Dh5 met gelijk spel. C. 5. Rb3 Re7. 6. Pf3 Pc6. 7. d3? g6. 8. Dg4 h5. 9. Dh3 Pf5. 10. g4 Pfd4 met voordeel voor Zwart (TartakowerWolf, Karlsbad 1907). D. 5. R!b3 Re7. 6. Pf3 Pc6. 7. Pe5: 00 met ongeveer gelijik spel. Niet 7g6 wegens Pc6: In de 27e partij van de match Euwe Aljechin werd gespeeld 7Pe5: 8. De5: 0o. 9. Pd5 en Wit kwam beter te staan. E. 5. Rb3 Pc6. 6. Pb5 g6. 7. Df3 Pf5. 8. g4 a6. 9. gf5: ab5: 10. fg6: met beter spel voor Wit (TartakowerSpielmann, Oostende 1903). F. 5. Rb3 Pc6. 6. Pb5 ,g6. 7. Df3 f5. 8. Dd'5 De7 (gediwongen). 9. Pc7:f Kd8. 10. Pa8: b6. 11. Pf3 Rb7. Analyses naar aanleiding van een partij HamlischWolf (Weenen 1907) hebben aangetoond, dat Wit groote gevaren te verduren heeft, zonder dat voor Zwart een winst- of zelfs maar remisevoortzetting ge vonden is. Wij gelooven dat Wit zich op deze voortzetting kan inlaten. 4. d2d3 Rf8Ib4 5. Rcl—g5 d7d6 Beter was terstond h6 Rf6Rc3tbc3Df6 met gelijk spel. De ruil op c3 is noodlig om den sterken zet Pge2 (Rc3:t Pc3: en Pd5) te voonkomen. g pgie2 Rc8—e€ 7. 00 57h.6 dat deze boog uit het water optrees, hetgeen een bewijs was, dat de voor Amsterdam foe- stemde lading, elders is achteaigelblieivten. We hadden een onderhoud met den ©erstan stuuriman, den heer J. Lits, die mededeelde, dat na het vertrek uit de in hamden deir regeeringstroepen zijnde haven Valencia, waar een groote lading sinaasappelen en stukgoe- deren was ingenomen, die voor Nederland waren bestemd, het schip, stoomende in de Straat van Gibraltar, op 6 dazer, des voor- middags 10 uur, door een gewapenden trailer der Spaansche Franco-beweging was ge- praaid. Eenigen tijd te voren was men een Spaansch oorlogsschip van Franco gepasseerd, dat van de .Triton" niet de minste notifde nam. Met de treiler stond het eo~ echter andere vaor. Op korten afstand werden op het oor logsvaartuig vlaggsseinen gegeven, die in duidelijke taal het bevel gaven te stojjpen, ter wijl anders het vuur op het stooanschip boo worden geopend. Te zelfder tijd weird de men ding van een kanon op de ..Triton" gericht, zoodat er voor kapitein Van der Veen nlete anders op zatdan aan het 'bevel gevolg te geven. Verder werd met seinen bevel gege ven naar de nabijzijnde haven Oeuta fe vanen. Tegen deze. opdrachten viiel ndiet te tomen, aangezien het kleine oorlogsvaarbuig het vraohtschip bleef volgen. Uiteraard iwas de stemming aan boord ver- deeld en niet rooskleurig. Naar de stuurman voorts mededeelde, werd den volgenden dag onder toezicht der miHtaire bezetting van het schip, aangievangen met het lossen van de kostbare lading, welke zander eenige vergoeding of verontschulddging in handen van generaal Franco over ging. Dit lossen nam eenige dagen in beslag. Toen 'bet schip volkomen leeg was, Week dat men op een langer verblijf daarvan in de haven geen prrjs stelde, als gevolg waarvan de kapitein op 12 dezer toestemming verkreeg de rets naar Nederland voort te zetten. DE O 16 NAAR DE SPAANSUHE WATEREN. LISSABON. De Nederlandsche onderzeeer O 16 is op bevel van den Nederlandsche regee- ring naar de Spaansche wateren vertrokkec waar hij zich zal voegen by Hr. Ms. Java. I'l VIJk BIJ DE KRONING NIET VERTEGENWOORDIGO. LONDEN. Mussolini heeft een onderhoud verleend aan Lord Price, van de Dally Mall, en dezen o.a. verklaard, dat de uitnoodiging aan Haile Selassie tengevolge zal hebben, da( by de kroning van Koning George VI geen Italiaansche delegatie aanwezig zal zyn. DE STRIJD IN SPANJE. MADRID. Eenige gi-anaten van de recbt- sche artillerie, zijn gisteren op Madrid neer- gekomen, zonder veel schade aan te richten Naar wordt gemeld werd 1 persoon gedood en 3 ernstig gewond. DE VREESELIJKE RAMP IN TEXAS. TYLER. De school waarin de ontploffinge- ramp heeft plaats gehad, bestond uit 2 vleu- gels. Door de ontploffing werden de muren van een der vleugels naar buiten gedrukt, waardoor het geheele dak van hot 2 verdie- pingen hooge gebouw naar beneden kwam, op de zeshonderd kinderen die zich daar be- vonden. De andere vleugel der school, die reeds verlaten was, is slechts licht beschadigd. Het hoofd der school achat het aantal slacht offers op 670. Naar men zegt zgn reeds 300 lijken geborgen. Omtrent de oorzaak van de ontplofflnge- ramp wordt verondersteld, dat deze niet het gevolg is van een ketelontploffing, doch van een buisleiding, waarmede stookolie van het in de omgeving gelegen terrein naar het ge bouw werd geJeid. TYLER. Geheel Texas is in rouw gedom- peld, tengevolge van de vreeseiy'ikie ramp, die honderden gezinnen van him kinderen heeft beroofd. Nog steeds is het niet mogelijk een overzicht te krijgen van den totalen omvang der catastrophe. Het is niet mogelijk door te dringen tot de plaats des onhedls, waar een strenge afzetting wordt onderhouden, en waar koortsachtig gewerkt wordt, om de puin- hoopen op te ruimen, teneinde de slachtoffers te kunnen bereiken. Buiten de afzetting staan honderden ouders, die niet te bewegen zyn huiswaarts te gaan en af te wachten tot ze bericht krijgen, dat hun kind is gevonden. 8. Rg5Xf6 Dd8Xf6 9. Pc3d5 Re6Xd5 10. Rc4 Xd5 Rb4—c5 11. Rd5Xc6 b7Xc6 12. Kglhi Er dreigt nu f4, waartegen Zwart in het centrum gaat doorbreken. Niet kan geschle- den 12Rf2: 13. Bg3 en wint den raadB- heer door De2. 12d6—d5 13. f2f4 e5X« Niet de4: fe6: De5:? d4 en wint. 14. TflXf4 Df6e7 Een directe weerlegging van Db2: zien wy niet. 15. d3d4 Rc5ib6 16. Pe2g3 0—0—0 17. e4e5 c6-^c5 De goede tegensitoot, om e5 te verzwaMcen door aanval op het steunpunt d4. 18. c2c3 c5Xd4 19. c3Xd4 Kc8b8 Vermoedeiyk om later c5 te spelen zonder dat ide koning al te gevaariyk komt te staan. 20. a2a4 a7a5 In aanmerking kwam c5. 21. a5 Rc7. 22. DbSt Kc8 .23. a6 en wij gelooven, dat de aan val doorsiaat. 21. fo2b4 Een zeer schoon pionoffer. 21De7Xb4 Na ab4: 22. a5 Ra7. 23. Da4 krtjgt Wit een al te sterken aanval. 22. Talhi Db4—e7 23. Ddlfl Hiermee wint Wit tenminste zyn pion terug. tenzij Zwart na Thf8 den zet Da6 wil toe- la ten Na Pf5 en Pd6 is er dan voor Zwart geen redding meer. 23Kb8—a7 24. TblXto6! Dit is nog sterker dan Tf7: 24. Ka7Xb6 Niet cb6wegens Tf7en wint de dame. 25. Dflb5f Kb6—a7 26. Db5Xa5f Ka7—ib7 27. Tf4fl Td8b8 Op andere zetten volgt ongeveer hetzelfde als in de partij. 28. Pg3-f5 De7e6 29. iPf 5d6tc7 X d6 30. Tfl'bit Kb7—c8 Of Kc6 Tclf Kdl7 Da7t en Db8:t en Dh8: 31. Da5—a6t Kc8-^d7 Of Kc7 Da7f Kc8 Tclf en wint beide torems 32. Da6a7t Zwart geeft op, want hy heeft de keus tue- schen Kc6 Tel mat, en Kc8. 33. Tclt Kd8. 34. Db8:f Ke7. 35. Tc7t Dd7. 36. Td7:t en Dh8: waarna Wit een voile dame voor is.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 6