Predikbeurte n Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten HULST. KLOOSTERZANDE. VLISSIN GEN. WEERVERWACHTING. VOETBAL VEROORDEELD. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. 10. Voorstel van Burg, en Weth. tot wijzi- ging van de begrooting dienst 1937. 11. Behandeling verzoek van K. de Kraker om vergunning tot het in exploitatie brengen van bouwterrein. jfi. Behandeling verzoeken om tegemoet- koming uit de gemeentekas op grond van het bepaalde bij art. 13 der L. O. wet 1920. *8. Voorstel van Burg, en Weth. tot be- schiklbaarstelling van een bedrag in 1937 voor extra hulp aan werkloozen steun B. 14. Voorstel van Burg, en Weth. tot ver- leening van eervol ontslag aan mej. J. J. A. Smallegange als onderwijzeres aan de openbare lagere school. 10. Voorstel van Burg, en Weth. om aan H. A. Klaassen onderhands te verhuren eien gedeelte van de kaai aan de Marga- retha. MS. Onivraag. Maandagvoormiddag is oen met klompen geladen auto van den heer Zaman, nabij de weegbrug door slippen wegens de gladheid van den weg aan den kant van de buitenvest te water gereden. De chauffeur kon nog tijdig uit de cabine springen. Bovendien kwam de auto tot stand toen nog maar 66n wiel te water was. Met een kraanauto is de auto freer op den kant geheschen. De materieele sctiade was gering. Doodeiyke aanrijding. Heaenmorgen werd de 60-jarige landarbei- aer Jos. Bogaert, ter hoogte van cafd „Delft" nabij Hengstdijk, vermoedelijk bij het uitwij- Jtea voor een auto, gegrepen door den daar jwist voorbijkomenden Dieseltram der Z.V. T M. De oude man werd op slag gedood. Gisteren is het vermoorde echtpaar Lauwe- neins onder overgroote belangstelling van de der bevolking ter aarde besteld. Aan de geopende groeve is het woord gevoerd door Ds. C. F. Nolte. DONDERDAG 11 MAAKT 1937. (Biddag voor het gewas.) Ned. Herv. Kerk. AXEL. 9.30 u., Ds. Van Oeveren; 2 u., Ds. E. Raams, van Hoek. Gerefonneerde kerk. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. 9.30 u.( Ds. G. W.. van Houte, van Ter Neuzen; 2 u,, Ds. J. A. Vink. Bwakke tot matige, Westelijke tot Zuidelrjke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, Weinig of geen sneeuw, temperatuur om het wSespunt *s nachts, over dag lichte dooi. lj HET PROGRiAMMA VOOR ZONDAG. ^on. Nederl. Voetbalbond aid. IV. 3e klasse A. HoofdplaatTemeuzen 2. OostburgHulst. 3e klasse B. BurghEMM. Goesche BoysZierikzee. HansweertZeeuwsche Boys. Middellburg 2Eiland Boys. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. Breskens 2Com Boys. Hulst 2Axel 2. BchoondijkeOostburg 2. Tern. BoysTemeuzen 3. GroedeBiervliet 2.* NEDERL. VOETBALBEKER. Zondag a.s. wordt een aanvang gemaakt met de wedstrjjden om den Nederlandschen Voetballbeker. Voor dien dag staan o.m. de •olgende ontmoetingen op het programma: GoesAlliance. RBOr-Sluiskil. De ZeeuwenBreskens. Vlissingen—Terneuzen. NOAiDBreda. De BaronieHero. THOLEN ZONDEK WATER. Maandagmorgen is nabij de Thoolsehe brug ■sen der hoofdleidingen g ©broken van de Thool sehe waterleiding, zoodat het geheele eiland wan leidingwater verstoken was. Dit beteeken- de een groot ongerief voor de vrouwen, daar velen juist aan de wasch waren en het nu tot In den avond zonder leidingwater moesten stelien. (De Z.) AUTO TE WATER GEREDEN. Drie passagiers verdronken. Dtosdagmiddag omstreeks 2 uur is bij de hooge Usselmeerdijk onder Schardam (N.-H.) een ernstig ongeluk geschied, dat aan drie Vol endammer ingezetenen het leven heeft gekost. Een personenauto, waarin vijf Volendam- mers zaten kwam uit de richting Hoom ge- neden iangs den dijk, omdat de gewone ver- keersweg reeds door twee auto's, die in de sneeuw niet vender konden, versperd was. Dit ts den Volendammers noodlottig geworden, daar- zij met den bochtigen dijkweg slecht be kend waren en de sneeuwstorm het uitzicht vrijwel gabeel beletten. Op Schardam geko- men werd' de bocht te ruirn genomen. Waar- sohijnlijk heeft de chauffeur de bocht te laat opgemerkt en is de auto geslipt, waarbij hij de macht over het stuur verloren heeft en in de zeer diepe ringvaart is gereden. De auto, die over den kop sloeg, is met de wielen naar beneden te water gereden en kwam daar en- kele meters van den kant eerst tot stilstand, geheel onder water. De chauffeur N. Veerman en de naast hem ■ittende .P. Verman konden de portieren daar- door openen en zwemmende totaal verkleumd den kant bereiken, waar zij door omwonen- den, die na het ongeluk te hulp waren ge- sneld, van droge kleeren werden voorzden. Het was totaal onmogelijk zich nogmaals te water te begeven, daar er niets meer van de auto te zien was en slechts bij benadering kon worden aangegeven waar deze lag. De overlge drie inzittenden, de Gebr. J. de Boer en de 51-jarige C. Tol, zijn in hun pogin- gen om zich te redden, uitermate belemmerd, aoor eenige zakken kurk, die achter in den auto werden raeegevocrd. Hun pogingen om de portieren te openen zjjn gefaald daar de auto later rpet gesloten deuren aan den kant gehaald is. Alle drie zijn jammerlijk omgen komen. Daar de plek zeer afgelegen is, kwam de hulp eerst drie kwartier later opdagen. Een der melkauto's van de melkfabriek Concordia wend gerequireerd en met een schuit gelukte het een ketting om den auto te slaan, waama deze naar den kant werd ge- trokken. Daar kon men de ram en openen en de verongelukten met veel moeite in de sneeuwstorm bergen. Het reddingswerk vorderde ruim twee uur, daar het werd belemmend door een bneede riet- zoom iangs den wal. De berging geschiedde onderleiding van de rijks- en de gemeente- politie van Oudendijk en Beets, waaronder de buurtschap Schardam ressorteert. De beiide geredden konden zich te half 5 huiswaarts begeven. De lijkien der drie ver ongelukten zijn opgebaard in het lijkenhuis te Beets. t De auto is later weer in de diepte ver- dwenen. DE „KANTOEN(J" DRIJVENDE. Uit latere berichten bleek Maandagavond, dat de tinbaggermolen ,,Kantoe<ng" wel om- geslagen, doch niet gezonken was. Het ge- vaarte werd door de Engelsche kustwacht later, onderst boven drijvende, weer ontdekt, op 2 mijlen van de ktist van Cornwallis tus- schen Polperro en Fowey. De sleepbooten „Humber" en ..Schelde" werden daarvan ver- wittigd, aangezien het wrak gevaarlijk voor de scheepvaart dreef, en vertrokken der- waarts. Inmiddeis was er reeds bijgekomen het Britsche marinevaartuig „Colne", dat een licht op het wrak van den kolossus plaatste, teneinde daarop des nachts de aandacht van de scheepvaart te vestigen. Blijkens verdere berichten waren de sleep booten weer bij het wrak gekomen. Men wist echter niet goed, wat er mede aan te vangen. Naar men vermoedt, is het wrak aanvanke- lijk niet zichtbaar geweest, daar het tegen de oppervlakte van het water zal gedreven zijn. Waarschijnlijk hebben er zich zware deelen van den 27 M. hoogen opstand van los.ge- maakt, waardoor de ponton boven de opper vlakte is gekomen. Het steekt thans over een breedte van 70 M. boven water uit. De bergingskansen werden echter zeer ge ring geacht, daar men met dit gevaarte met 30 M. diepgang, geen enkele haven zal kunnen binnenkomen. En dan zou het nog moeilijk in zijn geheel te bergen zijn, daar het groote be- zwaren zou ondervmden het gevaarte weer om te fceeren. De eenige manier zou naar men meende zijn, den bovenbouw er £if te branden. Dit zou echter ook met groote kos- ten gepaard gaan en het is de vraag of de pontons alleen 'die uitgaaf waard zijn. Het A.N.P. meldde Dinsdagavond uit Lion- den: De Kantoeng is gestrand op een mjjl uit de kust van Cornwall b(j Polperro. De sleep booten Humber en Sohelde zjjn in de nabdjheid voor anker gegaan. Zij wachten op instruc- ties. Het zal moeilijk zijn den sleepkabel aan ■de Kantoeng te bevestigen, doch zoo noodig zullen duikers daartoe hun medewerking ver- leenen en de kabel onder water vastmaken. Het is niet bekend hoe de sdtuatie van de Kantoeng thans is. Britsche havens hebben het verbod uitgevaardigd de Kantoeng on- derstboven binnen te sleepen, aangezien men vreest, dat de ibaiggermolen de havenmondin- gen zou kunnen versperren. Men verwacht, dat de baggermolen in het Kanaal zal kunnen worden hersteld in zijn normalen stand. Tot nu toe hadden Smit's Internationale Sleep dienst en Van der Tak's bergingsmaat- scbappij, voorzoover wij weten, geen aanlei- ding het optimisme van den laatsten zin van het bovenstaande bericht te deelen. Zij heb ben 'echter een deskundige naar de plaats des onheils gezonden, uit wiens rapport zal moeten blrjken of pogingen tot berging met een rede- lijke kans op sucees ondernomen kunnen worden. GESMOKKELD SIGARETTENPAPIER IN BUS LAG GENOMEN. In een pension aan den Overtoom te Am sterdam bebben ambtenaren van de invoer- rechten en accijnzen Zaterdagavond een partij van tienduizend uit Belgie gesmokkelde iboek- jes sigarettenpapier gevonden en in verband hiermede vier mannen en ddn juffrouw ge- arresteerd. De opsporingsambtenaren, die Zaterdag avond laat nog op pad waren, hadd.cn, meldt De Telegraaf, reeds .dagen van te voren een auto in de stad zien rijden, die de provincie- ietter B van Friesland dus droeg. Zij vonden het een eenigszdns verdachten wagen en volgden hem gedurende eienigen tijid. Niet zelden reed de auto naar den Overtoom, waar hrj steeds stilhield voor hetzelfde adres. Toen de ambtenaren na knap recherchewerk einde- lijk reden hadden te vermoeden, dat in dit huis smokkelwaar te vinden zou zijn, deden zij Zaterdagavond, met een machtiging van den burgemeester in hun bezit, een inval. Zij vonden in de woning een kamer waarin vier heeren in diepe clubfauteuils heel genoeg- lijk zaten te praten. Zij schrokken niet weinig toen hun gezellig samenzijn, zoo wreed werd verstoord. De belangstelling van de ambte naren ging in de eerste plaats uit naar vier groote pakken die op den grond stonden. Toen zij deze pakken openden vonden de amb tenaren daarin niet minder dan tienduizend boekjes gesmokkeld sigarettenpapier. Aan wie de boekjes toebehoorden Geen der hee ren wist het. De 6dn deed nog verbaasder dan de ander en niemand kon vertellen hoe de pakken hier waren gekomen. Het viertal werd met het sigarettenpapier overgebracht naar het hoofdbureau van politie waar zij alien aan een langdurig verhoor wer den onderworpen. De pensionhoudster kon mededeelen, dat zij de kamer had verhuurd aan een juffrouw, die misschien wel kon ver tellen hoe de pakken in het huis waren geko men. Maar ook deze jongedame was, toen men haar later in den awond arresteerde, al even „onwetend". Het vermoeden ligt voor de hand, dat de heeren wel degelijk weten waar het papier vandaan is gekomen, doch dat zij thans de jonge vrouw aansprakelijk willen stelien voor alle onaangename gevolgen van deze ontdekking. Als huurster van de kamer is zij thans de hoofdverdachte, die kans loopt een flinike gevangendsstraf te krij- gen. Mogelijk zal het den ambtenaren geluk- ken de ware schuldigen te ontmaskeren. KINDJE IN ZIJN BED GESTIKT. Toen de echtgenoote van M., chauffeur te de Heen, gem. Steenbergen haar zoontje van 9 maaniden uit zijn. bedje wilde nemen, kwam zij tot de verschrikkelijke ontdekking, dat de kleine overleden was. Het kind had zich in zijn bedje omgekeerd, was daardoor met zijn gezichtje in het kussen terecbt gekomen en gestikL SCHAKING. rxjuam Men meldt aan de N. R. Crt. uit Zwolle: Sinds eenigen tjjd was in het Julianakinder- huis te Zwolle een 20-jarig meisje uit Almelo op genomen, dat vooral daarom uit haar woon- piaats verwijderd was door degenen, die toe- zicht op haar hielden, omdat zjj omgang had met een jongeman die ongunstig bfekend staat. De affecties van den jongeman voor de Alme- losche schoone schenien evenwel toch nogal ernstig gemeend daar hij herhaalde malen in de buurt van de Terborchstraat, waar het kin- derhuis* staat, werd gezien. Dezer dagen heeft hij kans gezien het meisje te schaken, hetgeen is bekend gemaakt, daar men het on- derzoek niet door publicaties wilde doorkrui- sen en bemoeilijken. Thans heeft men de toedracht kunnen recon- struepren en deze blijkt als volgt te zijn: Zondag verscheen het jongmensch M. G., met een auto op den hoek van de Terborchstraat en de Hertenstraat. Hij werd door personeel van het Kinderhuis opgemerkt. Men meende er verstandig aan te doen maatregelea te treffen, dat het meisje niet in contact kon komen met haar vriend, doch men heeft daarbij blijkbaar buiten den waard, in easti de stenke wederzijdsche geniegenheid en de vrouwelijke slimheid, gerekend. Ten- minste: de genomen maatregelen ibleken niet afdoende en niet streng genoeg, want door in het avondlijk duister over een muur te klim- men wist de Almelosche haar vrienid te be reiken en met hem te ontkomen. ■Spoedig werd de ontsnapping gemerkt en werden maatregelen genomen om 't meisje weer op te sporen. De Zwolsche politie werd gewaarschuwd, die op haar beurt de Alme losche van een en ander in kennis stelde. Deze zette de wegen naar Almelo af, doch zonder resultaat. Het paar was en bleef zoek. Een Zwolsche majoor-rechercheur heeft een onderzoek ingesteld, dat hem in contact bracht met een taxi-chauffeur, die hem vertelde, dat den vorigen avond een man hem verzoeht had hem naar Almelo te rijden. Toen hij nauwe- lijiks mt zijn passagier in die richting was vertrokken, werd hem gezegd te stoppen, waarna een meisje in den auto is gestapt. Even voor Almelo moest de chauffeur ver- volgens op aanwijzing van zijn passagier die dus op activiteit van politiezijde voorbe- reid bleek een landweg inslaan, waarop men via een omweg Almelo bereikte. Op de Markt te Almelo had de chauffeur zijn vraeh- tje afgeleverd. Het vermoe'den, dat de Almelosche jonge man en zijn geschaakte vriendin de passagiers waren geweest, lag voor de hand. Op verzoek van den Zwolschen commissaris van politie, den heer J. R. Derksema, werd G. gear- resteerd, verdacht een minderjarige aan het over haar gestelde gezag te hebben onttrok- keu.. De jongeman ontken.de evenwel en gaf een op het oog betrouwbaar alibi op. Hij zou den Zondagavond hebben doorgebracht bij ,,dominee" v. D., ©en voorganger van een godsdienstige secte te Almelo, die het alibi van den man bevestigde. G. is daarna vrij- gelat'en. De politie staakte evenwel haar pogingen klaarheid in de zaak te brengen niet. Al apoe.dig kwam aan het licht, dat men te Zwolle het alibi van G. niet zoo onaantastbaar aohtte, daar men aldaar iets meer wist van ,,dominee" Van D.l I>eze man n.l. had eenige malen gepoogd het meisje in het Kinderhuis te bezoeken, doch daarin was hij niet geslaagd, aangezien de directeur van Kinderzorg, Ds. J. J. P. Valeton, argwaan tegenover den man koestende, mede door den inhoud van brieven, die deze aan het meisje had geschreven. De „dominee" was dus eenige malen onverrich- terzake moeten heengaan bij zijn pogingen om zijn sectegenoote te ontmoeten. Toen de politie er van in kennis werd ge- steld, dat v. d. mogelgik in het complot kon zijn, werd G. wederom gearresteerd en naar Zwolle gebracht, waar hij onmiddellrjk werd herkend door den taid-chauffeur en bet ver- plegend personeel van het Kinderhuis. Hij bekende toen, het meisje geschaakt te hebben, doch hij bleek niet genegen, haar verblijfplaats mede te deelen. ,,Ik heb haar te Almelo af- gezet en weet niet waar zij gebleven is", luid- de zijn weinig bemoedigende verklaring. Dit was Dinsdag, men had dus den schaker, maar niet de geschaakte. Woensdag is het meisje evenwel te Enscbede aangehouden. Zij werd verhoord en bekende dat zij de afgeloopen dagen had vertoefd in het huis van den ,,do- minee", die haar verborgen bad gehouden. De politie heeft zich toen over den .,domi- nee" ontfermd, die ook in verzekerde bewa ring is gesteld. De pseudo-predikant zal zich dus eerlang voor verscheidene strafbare feiten te verantwoorden hebben, aangezien hij niet alleen het meisje verborgen heeft gehouden, doch ook de politie ten aanzien van zijn vriend G. op een dwaalspoor heeft geleid, door het bevestigen van het verzonnen alibi. EEN PRAOHTIGE GOUDVONDST. Van bet placer S. S. John aan de Boven Saramacca is bericht onvangen van een merk- waardige goudvondst, waarvan een telegram reeds melding heeft gemaakt. Drie arbeiders vonden een steen waarin zich naar schattihg tien .kilogram gaud bevindt. Men was nog bezig den steen schoon te maken. De gevon den achat zou naar Paramaribo worden ver- voerd. Hoeveel goud de steen bevat, kon volgens een nader bericht nog niet worden. vastgesteld. Men herinnert zich, dat het telegram sprak van 6 K.G. DRIEDUIZEND PERSON EN VAN DEN HONGER OMGEKOMEN. In de maanden Januari en Februari zijn in de provincie Tsjetsjoean, in West-China, drie- duizend personen den hongerdood gestorven. De nationale cammissie voor steun aan hon- gerlijdende streken heeft dit onstellende feit in een gepubiiceerd rapport aan het licht ge- bracht. EEN SCHOOL VOOR MANNEQUINS. Weenen verheugt zich sdnds eenige dagen in een school voor mannequins, een gevolg van de groeiende Internationale waardeering van de Weensche mode-Industrie. Men stelt aan de meisjes, die als leerling op deze school ge- plaatst willen worden strenge eischen, zoowel wat lichamelijke ontwikkeling als wat fatsoen betreft. Als leerkrachten treden bekende des- kundigen uit het modevak en sportleeraren op. SNEEUW IN HET OOSTEN. Geheel Lithauen is door een hevigen sneeuw- val geteisterd. De wegen uit de provincie naar de hoofstad zijn onbegaanbaar, en vele auto's zijn in de sneeuw blijven steken. De sneeuw bereikte een hoogte van anderhalf tot twee meter. Ook in Praag is veel Sneeuw geva.llen, voor al in het Tatragebergte waardoor de Weichsel sterk is gewassen. De rivier is buiten de oevers getreden en verscheiden dorpen zijn overstroomd, zoodat zij door de bewoners moesten worden verlaten. Nabij Qhemno, aan den benedenloop van de Weiehsel, is een ijsdam in ds rivier gevormd, waardooi' gevaar vooi- overstrooming is ont- staan. Militairen trachten met kanonschoten den dam te vemielen. VAN WIE IS DIE RING? Eenige dagen geleden zagen voorbijgangers op de Ringstrasse te Weenen een kraal, die een blinkend voorwerp in zijn snavel had. Men slaagde erin het beest te vangen en het dat blinkende voorwerp af te nemen, dat een kostbare gouden ring bleek, met edelsteenen bezet. De ring werd bij de politie gecteponeerd en teen begon het grappige van de geschie- denis. Tot dusver hebben zich elf menschen bij de politie aangemeld, die verzekerden, dat de ring hun toebehoorde. De politie moot thans een nauwkeurig onderzoek instelien, om den waren eigenaar uit te zoeken en heeft daarom den ring voorloopig maar vastgehou- den. EEN BRUTALE BEHOOVING. Toen de 18-jarige Galinsky Zaterdag voor zqn patroon op een bank schuin tegenover zjjn kantoor op Mile End een bedrag van 350 pond had gehaald voor de uitbetaling van de loonen, werd hem bij bet verlaten van de .bank een revolver in de zij gedrukt met het bevel in een auto te stappen. De ontdane jongen deed zulks, waarop de auto wegreed. Nadat men den jongen man zijn geld had af- g.snomen, stopte de auto. De man en zjjn helper zetten den jongen op straat en reden weg. De auto was zoo met modder overdekt, dat de nummerplaten onleesbaar waren. Galinsky was wel erg ontdaan, maar kon toch de politie een vrij nauwkeurig signale- ment geven van zijn aanranders. Verscheidene menschen hadden den jongen in den auto zien stappen met den anderen man vlak naast hem, doch geen hunner had gezien, dat de jongen met een revolver tot in- stappen werd gedwongen. EEN FERME TIPPELAAR. Wij hebben al eens eerder gewag gemaakt van den kranigen 49-jarigen wandelaar J. Scott, die te voet van Greenock op weg is naar Kaapstad. De man heeft thans circa 20.000*K.M. afgelegd en is te Boelowayo in Zuid-Rhodesie aangekomen. Hij heeft op ztjn tocht tot dusver reeds 13 paar schoenen ver- sleten. JULES VERNE KRIJGT ZIJN MUSEUM. Jules Verne, de groote droomer, stamt uit Nantes, maar Amiens heeft hem in zekereh zin na zijn dood tot eereburger gemaakt, daar hij in deze stad zjjn meest interessante boe- ken geschreven had. Daarom heeft thans ook de gemeenteraad van Amiens het besluit genomen, een Jules Verne-museum in te richten. Daar zullen niet slechts een aantal manuscripten, ontwerpen en fantastische teekeningen van Jules Verne ten- toongesteld worden, maar men wil ook een vergelijking trekken tussehen dat, wat Jules Verne droomde en hetgeen de huidige weten- schap verwerkelijkte. De laatste afdeeling zal waarschijnlij'k het grootst worden, want afgezien van den reis naar de maan en den tocht naar het middel- pimt van de aarde, is alles realiteit geworden, wat Jules Verne eens uitdacht. AARDSCHOKKEN. Maandagnacht werden in de staten Indiana, Michigan, Ohio, Kentuokie, West-Virginie, Illinois en Wisconsin (en ook in de Canadee- sche provincie Ontario) aardschokken gevoeld. Zoo wekte de beving slapers in ver van elkaar verwijderd liggende plaatsen als Indiaanpolis, Detroit, Louisville en Dayton. Schade van beteekenis wordt niet gemeld; er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd voor zoover men weet. Ook op de Philippijnen is een aardschok gevoeld. De aardschok was van afnemende hevigheid en plantte zich bliksemsnel voort. Zij werd te Detroit gevoeld om 3 Vur 45 en vervolgens te Indianapolis en Columbus, te Cincinnati en te Louisville. De voortgolvende beweging beeft 1600 K.M. afgelegd in vier minuten. Te Detroit en in .de buitanwijken der stad is eenige schade aangericht. BESCHERMING NEDERLANDSCHE BELANGEN. DEIN HAAG. In afwachting van Hr. Ms. kruiser „Java", waarvan de terugkeer uit Indie is versneld, is Hr. Ms. pantserkruiser ,,Hertog Hendrik" naar de Straat van Gibral tar onderweg, om daar bescherming te ver- leenen aan de Nederlandsche koopvaardij- schepen. Dit laatste oorlogsscbip kan onge- veer 17 Maart as. in de nabijheid van de straat van Gibraltar worden verwacht. VAARTUIG VERMIST. VLISSINGEN. Tot van middag half I was nog geen bericht van het motor- vaartuig „Baltic" ontvangen. Het scheepje, 114 ton groot, behoorende aan den kapitein R. Brinkman uit Groningen, dat 24 Febr. j.l. van Vlissingen is vertrokken, onderhield een wekelijkschen dienst op Rochester, zoodat het hier al 6 dagen teruggekeerd had moeten zijn. Er is dus reden voor ongerusthedd omtrent het lot van het scheepje. TOONEELSPEELSTER LICHT GEWOND. DEN HAAG. Gistermiddag zijn alhier twee auto's tegen elkaar gebotst, waarbij de actrice Tilly Lus licht gewond werd aan het achter- hoofd. AUTO-ONGEVAL NEDERLANDSCHE HANDELSM1SSIE. DEN HAAG. Van onzen gezant in Rio de Janeiro is hedenochtend een telegram ontvan gen, dat met een auto, waarin eenige leden der Nederlandsche Handelsmissie in Brazilie waren gezeten gisteravond in de omgeving van Rio de Janeiro een ongeval is gebeurd. In de auto zaten de heeren Lamping, directeur der handelsaccoorden, Leignes Bakhoven, lid der commissie, en de heer J. H. R. van de Wijck, isecretaris. De ibeide eerstgenoemden kwamen er zonder kwesturen af, de heer Van de W. liep eenige schrammen en .builen op. ZUTPHEN. Een man uit Bocholt, zekere W. D. P. D., die in Winterswijk brochures had doen verspreiden gericht tegen de N.S.A.P., tengevolge waarvan hij door .de politie uit die plaats werd beticht van het uitlokken van een misdrrjf, stond heden voor den poli tier echter alhier tereoht. Toen daarbij bleek, dat de man wegens verduistering van gelden uit de partijkas uit die partij1 was gezet, maakte de rechter met hem korte metten en veroordeelde hem tot 1 maand gevangenisstraf. GESLOTEN AUTOWEGEN. HOLT EN. De burgemeester dezer geracente brengt ter kennis van de automobilisten, dat de wegen over den Holter Berg wegens da sleohte weersomstandigheden zijn gesloten. STUDENT OVERLEDEN. WAGENINGEN. De 19-jari'ge student C. D. Smit, .die Maandagavond op den rij-ksstraat- weg op zijn motorfiets met een auto in bot- sing kwam en daarbij ernstig werd verwond, is vanochtend in het ziekenhuis overleden OVERVAL TE RIEL. DEN BOSCH. Het gerechtshof te Den Bosch heeft gisteren arrest gewezen in de strafzaak tegen den arbedder J. V. en den reiziger H. B., beiden wonende te lilburg, die terecht hebben gestaan als verdacht, zich schul'dig te hebben gemaakt aan den overval op den landbouwer J. van der Avoirt, wonende onder de gemeente Riel in den nacht van 22 op 23 Juni 1.1. Da verdachten zijn door de rechtbank te Breda wegens paging tot zware mishandeling veroordeeld ieder tot 3 jaar gevangenisstraf. Het gerechtshof heeft dit vonnis op formeele gronden vemietigd en op- nieuw rechtdoende ieder der verdachten ver oordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. BALDWIN TREEDT AF. Niet officieel wordt gemeld dat de eerste minister Baldwin ongeveer 26 Mei a.s. zal af- treden. Men neemt als vanzelfsprekend aan dat Chamberlain hem als eerste minister zal opvolgen. STRIJD IN SPANJE. MADRID. Gisteravond om 8 uur kon hier hevig geschut- en geweervuur worden gehoord dat 3 kwartier duurde. Het schrjnt, dat de stellingen der regeeringstroepen werden ver- beterd op de kruising der wegen van Castillo en Padro. TENERIFFE. De Radloclub deelt mede, dat in den afgeloopen nacht talrijke vracht- wagens, geladen met oorlogsmateriaal gezien zijn op den weg van Aragon in de richting van Valencia. De Radioclub voegt hieraan toe, dat de Madrileensche raad van verdediging gezien den opmarsch der rechtschen naar Madrid, zich alleen bezig houdt met een snelle terug- trekking van bet oorlogsmateriaal. MADRID. Volgens de verklaring van 4 gisteren krijgsgevangen genomen Italianen die aan het front van Guadalajara door de regee ringstroepen werden gevangen genomen, zou- den de Italiaansche troepen, die in dezen sector opereeren bestaan uit volledige divisiee onder bevel van generaal Pozzi. Hun troepen- aantal zou ongeveer 15.000 man bedragen. Onder de documenben, die op de gevangenen zijn gevonden, bevond zich een bevel tot af- leverinig van munitie, dat opgesteld is in het Italiaansch en het stempel draagt van de divisies 3 en 4. AVILA. De speciale correspondent van Havas meldt, dat na een kort doch hevig ge- schutvuur te zijn voorbereid, de opstandelin- gen een aanval deden op de regeeringstroepen en van morgen zjjn opgerukt tegen de heilin- gen ten Zuiden van Arganscha. Zij wisten de militietroepen te verrassen, die zich moesten terugtrekken in hun tweede stellingen, op den weg van Arganda naar Morata de Tajuna. In den loop van den morgen bezetten zij ook deze tweede stellingen, gerichj tegen Casa del Portal, waardoor zij toenadering kregen tot de uit het Noorden oprukkende colonnes. De vluchtende regeeringstroepen lieten in de stel lingen 20 dooden achter en zware mitrailleurs, van Russisch model, benevens amunitie. Deze operatie der vooruitrukkende rechtsche troepen, heeft beslist ten doel in verbinding te komen met de Iangs den weg van Aragon uit het Noorden komende colonnes. De ver- binddngen van Madrid zouden dan onverbidde- lijik zijn afgesloten. ONDER DE WAPENEN GEROEPEN. AVILA. Een speciale correspondent van Havas meldt, dat de jongeliedien die in het derde trimester van 1917 zijn geboren, onder de wapenen zijn geroepen. ZAAMSLAG. Dinsdag werd door notaris Fanoy te Axel ten verzoeke van de fam. Overbeeke in „Hotel van Leuven" te Kloosterzande geveild een hofsteedje te Ossenisse, Kampen, groot 2.83.11 H.A. (6 gemet 139 roeden) verbuurd aan den beer P. A. Sponselee tot 1 October 1938. Kooper werd de heer Sponselee voor 6500. MIDDLLBLKG. Namens den directeur-hoofdingenieur van den Rijksiwaterstaat is heden aan'besteed het onderhouden van het teer- en carbolineum- werk van de kunstwerken, aanlegplaatsen en verdere inrichtingen, behoorende tot het ka naal van yer Neuzen en den rijkswaterleiding bewesten en beoosten het kanaal, gedurende 1937 en 1938. De aanbesteding had plaats in twee perceelen en in massa. Raming le perceel 750, 2e perceel f 1600, massa 2350 per jaar. Voor het le perceel werd ingeschreven door Geibr. Licjithart te Made, voor /670. Voor het 2e perceel door dezelfde voor 1500. Voor de massa was de inschrijving als volgt: P. Dees te Ter Neuzen, voor /2340; R. Ver- schelling te Ter Neuzen, voor /2199; A. War rens te Ossenisse, voor /2175; Gehr. Licht- hart te Made, voor /2110; G. A. van der Straaten te Ter Neuzen, voor /2089. Alles .per jaar. Voor Slutskil9 Maart. Finsch s.s. EMILY, 930, ledig, Antiwerpen. Van Riemen: 8 Maart. Nederl. m.s. MARY, 83, olie; Londen. Voor Gent: 8 Maart. Zweedsch s.s. NOR- NAN, 606, pskkolen, Goole; Zweedsch s.s. LOVISA, 571, kolen, New-Castle. 9 Maart. Deensch s.s. FRANKRIG, 778, kolen, Gdynia; Duitsch s.s. DWARSSEE, 287, ledig, Antwerpen; Amerik. s.s. EFFINGHAM, 4677, stukg., Duinkerken; Russ. s.s. KAMA, 1094, fosfaat, Moermansk; Belg. s.s. CHAR LES, 334, pekikolen, Hull; Noorsch s.s. STOR- FJELD, 1357, ledig, Antwerpen; Duitsch s.s. ESOHENBURG, 598, leoig, R'dam; Noorsch s.s. SKARF, 472, slakken, Immingham. Van Gent: 8 Maart. Eng. s.s. DONA FLO RA, 292, ledig, Tyne; Eng. s.s. DONA ISA BEL, 290, ijzer, Londen. 9 Maart. Duitsch s.s. LJUSNEALF, 807, fosfaat, Memel; Eng. s,s. MERSEY, 438, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ijzer, Swansea; Russ. s.s. BUREYA, 1511, ledig, Moermansk; Estl. s.s. POiMARON, 1103, ledig, Immingham.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3