Gruwelijke roofmoord te .Vlissingen. Predikbeurten Sport Hoofdpijn, Kiespijn Gemengde Berichten Van Ofize Advcrtcerder®. RECHTSZAKEN. akrondisslments-reuhtbank te MIDDELBURG. FAILLISSEMENTEN. Daaramtrent schriift de Vliss. Crt. o.m. Donderdagnacht heeft hier ter stede een laffe roofmoord plaats gehad, die groote ont- steltenis heeft verwekt, daar in deze omge- ving een gruwelijk misdrijf zooals thans be- gaan is, niet eerder heeft plaats gehad. Ben melkboer uit Souburg, de heer C. Ce- VaaJ telde onder zijn k'lanten bet bejaarde echtpaar J. F. E. Lauwereins, dat .aan den Koningsweg 47 het ,,Cafe Keersluis" exploi- teerde. Hij had de gewoonte daar ieideren oc'h- tend melk af te leive'ren en deed dit ook Don- derdagochtend te circa hallf acht. Toen hij ech- ter de deur van het cafd opende, bemerkte hij tot zijn groote ontsteltenis, dat er iets vreeselij'ks moest zijn gelbeurd, daar hij den 75-jarigen Lauwereins links in het cafe op den grond zag liggen, terwijl geheel rechts het lichaam van zijn 63jarige echbgenoote lag. De man was zoo verstandig niet naar binnen te gaan, maar onmiddellijk hulp te halen, waar- toe hij zich tot den brugwachter De Jong wendde die zich eiven vender op het land be-, vond. Samen zijn de mannen terug gegaan, maar toen De Jong zag, wat er aan de hand was, heeft hij niet geaanzeld de politie te waanschuwen, die korten tijd later ter plaatse was, am onder leiding van den commissaris, den heer A. O. F. W. C. Gasinjet, een onder zoek in te stellen. Op de plaats van het misdrijf. Om beroepsredenen hebiben wij de sympa- thieke medewerking die de autoriteiten ons gaven, bijizonder geiwaardeerd, maar het was overigens allasibehalve een genoegen, de situa- tie in het caf6 in oogenschouw te nemen. Het- geen wij daar zagen tart iedere beschrijving en het is hemeltergend dat er nog individuen gervonden kunnen worden, in staat om een paar weerlooize oude menschen af te slachten op een wij'zs zooals hier is geschied. Inderdaad is een ander woord dan afgeslacht hier niet op zijn plaats, daar de oude stakkerds zijn venmoord op een wijize die met „vreeselijk" nog maar uiterst gebrekkig wordt besc'hreven. Geheel links in het cafd lag de hoogbejaar- de Lauwereins. En het was opmerkelijk dat dit slachtoffer geheel gekleed was, hetgeen er op schijnt te wijzen, dat de moord Woensdag- avond heeft plaats gevonden, daar hij zich blijkibaar nog niet te ruste had begeven. De man maakte namelijk absoluut niet den in- druk van iemand, die door onraad opgeschrikt, haastig een paar kleedingstukken heeft aan- geschoten en toen overvallen werd, maar was geheel gekleed zooals dit overdag het geval pleegt te zijn. Links in de borst in de hart- streek, was een diepe snede in de kleeding, die wel door een messteek zal zijn veroor- zaakt. En, een feit, dat sterk de aandacht trok van de zich met het onderzoek bezig houdende autoriteiten, om den rechterenkel bevond zich een ca. 8 c.M. breede grof linnen band die geen onderdeel der kleeding schijnt uit te maken en die de vraag doet rijzen of men getradht heeft den man te binden. Een tafeltje lag half omgeval'len naast het slachtoffer, hetgeen natuurlijk kan wijzen op een worsteling, of op het feit, dat het lichaam by het neerstorten de tafel heeft geraakt. Aan de rechterzijde van het caf6 lag het lichaam van de 63-jarige echtgenoote van den vermoorden cafdhouder. Natuurlijk staat nog ndets definitief vast, maar men neemt aan, dat zij zich reeds te ruste had begeven, naar be- nedeh kwam omdat zij onraad bemerkte en toen op haar beurt door den dader of de da- ders werd aangevalien, Hierop wijst het feit, dat de vrouw in nachtgewaad was en slechts enkele, blijkbaar inderhaast omgegooide, klee dingstukken droeg. Vooral dit slachtoffer was op vreeselijke wijze toegetakeld. Het gelaat zag er uit op een wijze waarvan wij onzen leizers een baschrijving zullen sparen, terwijl groote hloedplasisen op den yloer van het cafe werden aangetroffen. J1 Hoof de aanleiding. Dat roof de aanleiding tot de vreeselijke daad is, kan niet in twijfel worden getrokken, hoewel er geen reden was, te veronderstellen, dat bij het hoogbejaarde echtpaar een rijken buit te halen zou zijn. IDe geldlade in het buffet is geopend en de dader die misechien door het naar beneden kcmen der vrouw die hij vervolgens eveneens vermoordde werd gestoord, is zeer overhaast te werk gegaan, daar op den grond achter het buffet tal van geldstukke,n verspreid liggen. Ook op de bovenverdieping is alles overhoop gehaald. De kasten zijn geopend, de inhoud doonsnuffeld. Zelfs zijn de matrassen en kus- sens met een mes opengesneden om te kun- nen ontldekken of er iets waardevols in deze voorwerpen verborgen was. Het is tot op het oogenblik een raadsel hoe de dader(s) is (izijn) binnengekomen, tenzij het onderzoek moet gaan in de richting van een in een grijize jas gekleeden man, die men gisteravond het cafe heeft zien betreden. Er is redsn am te veronderstellen, dat de daad door een beizoeker is gepleegd, daar op een tafel midden in het cafd twee geledigde glaas- jes staan, hetgeen er op zou kunnen wijzen dat de> cafehouder met een klant heeft zitten praten en toen overvallen en vermoord werd. Men neemt dan ook aan dat de daad Woens dagavond kort voor Sluitingstijd heeft plaats gevonden. Hiermede -s echter weer het feit in tegenspraak dat wij konden constateeren, dat een groote plas bloed er frisch rood uitzag en niet zwart gestold zooals toch waarschijnlijk het geval zou zijn, wanneer de slachtoffers inderdaad reeds Woensdagavond om het leven zijn gebracht. Een krantenbeizorger die Donderdagochtend te kwart over zeven als geiwoonlijk zijn blad bracht, heeft niets bijzonders bemerkt, het geen op Zichizelf niet zoo vreetmd is, daar de man de geiwoonte heeft, de deur van het cafd gedeeltelijk te openen en zijn krant tg depo- neeren op een tafeltje, dat hij links van de deur weet te staan. De man is zonder iats te venmoeden weer weg gegaan. Een kwartier later werd de moord door den melkboer ont- dekt. De commissaris van politie heeft inmiddels een beroep gedaan op de medewerking der be- voiking en zal het op hoogem prjjs .sfgllen, wanneer ieder die iets bijzonders heeft be- speurd of di'e bezoekers Woensdagavond het cafd heeft zien binnengaan, zich zoo spoedig mogelijk met hem in verbinding wil stellen. De politie-scheikundige, de heer Van Led- den Hulsebosch uit Amsterdam, is des mid- dags op de plaats van het misdrijf aangeko- men, om een onderzoek in te stellen. Reeds am 10 uur Donderdagmorgen is het parket uit Middelburg, bestaande uit den of- ficier van justitie, mr. W. F. E. baron van der Feltiz, mr. C. E. Muller en mr. J. H. F. Bloemers, ter plaatse van het misdrijf gearri- veerd en heeft daar met den commissaris van politie een onderzoek ingesteld. In de omgeving van cafd Keersluis, dat recht tegenover de gelijknamige brug over het kanaal door Waleheren ligt, stond het Donderdagmorgen zwart van belangstellen- den, die met deernis en verontiwaardiging het gebeurde hespraken. EEN NIEUWE CONFECTIE-ZAAK. Zooais ook uit de advertentie in dit nirnimer blijkt, wordt morgen door den heer J. J. van LeeuweDe Vriend aihier in de Korte Kerk- siraat. een zaak in heercn-contectie geopend. Op zijn verzosk namen wij daar een kijkje. Men was druk bezig met het in orde brengen van de etalages. De ruime winkel leent zich daarvoor uitstekend. De ondememer kan reeids in de etalage een ruime sorteering van zijn voorraad tentoonstellen. Men vindt er heerenkleeding in be nieuwste fantasiestoffen, nieuwste moaellen en snit. Ook is er een grooten voorraad in vakklee- ding. Voorts een groote verscheidenheid plus- fours voor jonge heeren en knapen, alles in uiteenloopende sterk concurreerende prijzen. Ook kan men er zich met het oog op het regenseizoen voorzien van regenkleeding, uit de gerenommeerde Fokkerfabriek. Alzoo „voor elck wat wils". Wij wenschen den heer Van Leeuwe succes met zijn nieuwe ondememing. ZONDAG MAART 1937. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. SLUISKIL. 9.30 u. en 2 u., de heer W. J. Founder. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams, 6 u., Ds. A. Dronkers van Kloosterzande, onder- werp: ,,Moeten wij het met God wagen?" ZAAMSLAG. 9 u., leesdienst; 4.30 u., Ds. A. Blanson Henkemans, van Nisse.. KLOOSTERZANDE. 9.30 u., Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds Akersloot van 'Houten Roos. PHILIPPINE. 1.15 u., Ds. Akersloot van Hou ten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. G. W. van Houte. AXEL. 9.30 u. en 2 u.. DS. Post. HOEK. 9.30 u. en 2 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9.30 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en l'l u., H.H Diensten; 2.30 u., Lof. DINSDAG 9 MAART 1937. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 's Nam. 5.30 u., Ds. Fraanje van Bameveld. SCHAKEN. Gisteravond had in het Vereenigingsgebouw te Zaamslag een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen de plaatselijke schaakclub ,,K. W." en „Hoek". De wedstrijd droeg een spannend karakter en kenmerkte zich door een prettigen, sportieven geest, waarmede het wakkere bestuur van „K. W." alle eer inlegde. De volledige uitslag dezer ontmoe-- ting, welke in een 6%4% overwinning voor Hoek eindigde, waarbij opgemerkt zij, dat de thuiselub aan de even borden de witte stukken voerde, luidt als volgt „K. W.." Zaamslag Hoek. 1. J. J. DeurwaarderR. de Kraker 01 2. F. M. R. de BoerJ. W. de Feijter 10 3. K. A. SlotemaI. de Kraker 01 4. Dr. KolstersA. Tollenaar 10 5. W. LensenP. Scheele 10 6. Jac. de GrootM. Meertens 01 7. J. A. van DixhoornP. Lantsheer 8. G. A. van BreenJoh. Markusse 01 9. Jac. WisseL. Zegers 10 10. J. PhilipseA. Jurrij 01 11. J. TollenaarW. Dieleman 01 Totaal uitslag Hoek 6% p., Zaamslag 4% p. Zitting van 5 Maart 1937. De volgende zaak werd behanideld: IP. G. L., oud 56 j., secretaris van den Bij'z. Vrijwiiligen Landstonm afdeeling Zeeland te Vlissingen, werd ten laste gelegd dat hij om- streeks 1933 of 1934 te Vlissingen een quitan- tie heeft opgemaakt of venvalscht, waarbij J. C. Verver te Hulst verklaarde te hebben ont- vangen van den Prov. Landstorm Oommissie een bedrag van 52,50 wegcns verstrekte con- sumptie aan 70 man van de Marine, deelne- mers aan den landdag te Hulst, terwijl het werkelijke bedrag slechts 10 h 11 was; b. omsitreeks 1933 of 1934 te Vlissingen of in Den Haag gebruik te hebben gemaakt van die valsche quitantie; 2a. dat hij omstreeks 1933 of 1934 te Vlis singen een quitantie, waarbij A. J. W. de Nrjs verklaarde van den Prov. Landstorm Com- missie Zeeland te hebben ontvangen een be drag van 212 voor Verband Zeeland gehou- dem te SoUburg, terwijl in werkelijkheid slechts 15,50 ontvangen was; b. dat hij omstreeks 1933 of 1934 te Vlis singen of Den Haag van dat vervalschte stuk heeft gebruik gemaakt; 3a. dat hij omstreeks 1935 te Vlissingen 2 q'uitanties, een ten name van C. Verburg voor aan 132 Bijiz. Vrijw. landstormers verstrekte eenivoudige koffismaaltijd a f 0,80 per persoon ten bedrage van 118,80, en een eveneens op C. Verburg te Middelburg ten bedrage van 141 voor een koffiemaaltijd van 157 perso- nen, terwijl genoemde Verburg bij die aan- gelegenheden slechts f 198,05 had ontvangen vaii den verdachte; b. gebruikmaking van de vervalschte stuk ken omstreeks October 1935 te Vlissingen of Den Haag; 4a. dat hij omstreeks Maart 1935 te Vlis- singen eene kwitantie heeft opgemaakt voor de som van f 35 voor zaalhuur te Oostburg op 25 Maart 1935 ten name van R. Risseeuw, ter wijl deze slechts 19,85 heeft ontvangen; b. gebruikmaking van het valsche stuk omstreeks Maart 1935 te Vlissingen of in Den 'Haag; 5a. dat hij omstreeks Februari 1936 te Vlissingen een kwitantie heeft opgemaakt ten name van L. Maas te Borselen, groot f 10, ter wijl Maas dit bedrag in werkelijkheid niet heeft ontvangen; b. gebruikmaking van dit vervalschte stu" omstreeas iiwj t«- •vj.u.amgin of Den -Haag. Eisch: 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf Mr. Van Gel dorp Maddens pleitte clementie. De Officier van Justitie vroeg gBvan^en- neming, waarop echter nog niet werd beslist. De volgende vonnissen werden uitge- sproken J. C. le B., oud 41 j., zonder beroep te Breskens, werd wegens verduistering veroor- deeld tot 4 maanden gevangenisstraf. P. A. F., oud 32 j., hotelhouder, en M. la G., oud 56 j., zonder beroep, beiden te Cadsand, werden wegens verduistering veroordeeld tot ieder 40 boete of 20 dagen hechtenis. S. M., ouid 56 j., landbouwer te Hoek, be- klaagd van het balemmeren van een hande- ling door een ambtenaar, werd vrijgesproken. A. J. de C., oud 22 j., zonder beroep te Aar- deniburg, werd wegens meineed veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. M. C. T., oud 20 j., landbouwersknecht te Hoofdplaat, werd wegens openbare schennis van de eerbaarheid veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk, proeftijd 3 jaar en bijizortdere voorwaarden. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Ingez. Med.) Het faillissement van de N.V. Gerritsen's Technisch Bedrijf te Biervliet, Curator Mr. J. Erasmus te Oostburg, is geeindigd door het verbindend worden der ©enige uitdeelitigslijst met eene uitkeering van 5,82 aan de con- currente crediteuren. -Het faillissement van J. Fransq, beton- werker, wonende te Vlisingen, Curator juf- frouw Mr. A. Bolle te Middelburg, is geeindigd door de verbindend geworden eenige uitdee- lingslijst zonder eenige uitkeerhjg aan de con- currente crediteuren. VRACHTAUTO IN DE WOONKAMER VAN EEN m iS. Donderdagmorgen is op den rfjksstraatweg bij Orthen een groote vracbtauto geslipt, zoodat de chauffeur de macht over het stuur verloor. De auto reed in voile vaart tegen een woonhuis van de familie de Bonk aldaar. De voorgevel werd ingedrukt en de wagen kwam eerst in de woankamer tot stilstand. Daar zat de heer de B. met zijn kind juist aan het ontbijt. Op het geluid van de botsing konden zij nog bijtijds de vlucht nemen. De chauffeur was uit de cabine gesprongen en lifep slechts enkele onbeteekenende kwetsuren op. De aangerichte schade is aanzienlijk, de woonkamer was een chaos. De voorgevel van het huis dreigt in te storten en zal worden omvergehaald, teneinde ongelukken te voor- komen. Een tragische bijzonderheid is, dat de heer B., die door het gebeurde emstige schade heeft geleden, kort geleden eveneens door een auto- ongeluk zijn jonge vrouw heeft verloren. HEVIG TUMULT IN HEDEL Toen twee controleurs der Rundvee Centrale Dinsdag in het dorp Hedel bij den landbouwer v. d. H. een onderzoek wilidien instellen, werd bun door de boerin de toegang geweigerd. De ambtenaren lieten; zich evenwel niet af wijzen en ontdekten spoedig dat v. d. H. bezig was enkele ongeschetste kalveren achter hdoi te verbergen. Toen v. d. H. zich ontdekt zag, liep hij naar buiten en begon Om hulp te roepen. Vermoedelijk was dit een door de boeren afgesproken plan, want dadelijk schoten eenige boeren toe, die een zeer dreigende houding aannamen. Het werd spoedig een formeele vechtpartij. De crisisambtenaar, con- troleur E. uit Geldermalsem, hep een ernstige hoofdwonde op, terwijl ook de veldwachter v. d. L. eenige rake klappen kreeg. Hoewel ook de burgemeester van Hedel, de heer H. Dronkers, aanwezig was, gelukte het niet de rust te herstellen. De rijksveldwacht uit Zaltbommei, die met het gebeurde in kennis gesteld werd, was spoedig aanwezig. Door krachtig optreden was het tumult nu spoedig bedwongen en kon de controle verder plaats vinden. Bij verschillende boeren werden ongeschet ste kalveren (dit zijn kalveren, waarvoor de boeren geen vergunning gekregen hebben) aangetroffen. Tegen v. d. H. en de houders van ongeschet ste kalveren is proces-varbaal opgemaakt. DE ONTVOERINGS- EN MOORDZAAK IN ARGENT! Mil. De Argentijnsche veeknecht Jos6 Grancedo, die eerst bekend en daarna ontkend had, schuldig te zijn aan de ontvoering van het tweejarig zoontje van een rijken veefokker, heeft thans opnieuw toegegeven, de misdaad inderdaad te hebben igepleegd. ERNSTIG INSTORTINGSONGELUK. Tijdens werkzaamheden aan den Poison- dam, die ideel mtmaakt van het gewel'dige electriciteitswerk, dat gebouwd wordt volgens een plan van de Rooky Mountains Power Com pany, heeft zich ©en instorting voorgedaan van de uitgravingen in een rivierbedding, waarbfj zeven arbeiders gedood werden. Drie arbeiders, die trachtten de slacbtoffers te ber- gen, werden emstig gewond. DE OVBRVAL OP DEN POSTAUTO TE 's GRAVENHAGE. Naar men zich zal herinneren is te 's Gra- venhage eenige weken geleden opschudding gebracht door een brutalen overval op een pcstauto in de Pie ter Bothstraat bij de J. P. Coemstraat. Eenige dagen na het gebeurde wist de politie een der beide daders te arresteersn, de an- dere bleef echter voorloopig onvindbaar. Naar het Handelsblad verneemt, is Dinsdag te Antwerpen een Belg gearresteerd, tegen wien emstige verdenking is gerezen, dat hij de tweede dader is. Aanvankelijk weigerde de eerste arrestant elke inlichting omtrent zijn madeplichtige. Hij beweerde den man in het geheel niet te ken- nen en wist ook niet, hoe hij heette. De eenige aanjwijzing, welke hij kon gev-en was, -dat zijn vriend genoemd werd ,,H3nri", de Amerikaan. Hieruit concludeerde de politie, dat de vluchte- ling een oude kennis moest zijn van den eer- sten arrestant, die naar reeids w:rd mede- gedeeld eenigein '"ijd geleden uit Amerika werd geizet. Dit spoor werd verder uitgewerkt en het bleek, dat'de- eerste arrestant in 1935 te Hamburg aan land werd geizet. Uit de scheepslrjsten kon men nagaan, dat tegelijk met hem ook een ander uit Amerika was ge- zet en dat die, na korten tijd te Hamburg te hebben vertoefd naar Antwerpen was ver- trokken. Eenige dagen geleden is een inspecteur van de 'Haagsche politie naar Antwerpen gegaan en het moch hem gelukken den gezocbte in zijn wonimg te arresteer.en. De man is van Belgi- sche nationaliteit en is in het Antwerpsche huis van bewaring opgesloten. Zijn portret is aan den chauffqur van de postauto getoond alsmade aan eenige andere getuigen en alien verklaarden, dat dit de man was, die dien avond in gezelschap van den eersten verdachten den overval pleegde. iEen ander punit van bslang is nog, dat on der de postauto een hoed is gevonden. De man heeft toegegeven, dat ideze hoed hem toebe- hoord heeft. Hij is 40 jaar oud en heeft 32 jaar in Amerika vertoefd. Bij zijn dsportatie in 1935 is hij in kennis gekomen met den eer sten verdachte. EEN TUCHTIGING DIE TE VER GING. Te Heiligerlee (Gr.) heeft de 69jarige A. v. d. H. zijn 28jarigen stiefizoon Joh. K., met een mestvork zoo in de rechterborst gestoken, dat een der punten de rechterlong heeft geraakt. De m^rechaussee te Winschoten heeft pro- ceswerhaal opgemaakt. MAN OVERREDEN EN GEDOOD. Donderdagmorgen half 9 is de 58-jarige onigehuwde L. S., koopman te Hoogkerk, toen hij op zijn fiets met aanhangwagen door de Etamastraat te Groningen reed, aangereden door een vrachtauto, welke uit een zijstraat kwam. S. werd zoo emstig aan het hoofd ge wond, dat de dood onmiddeilijk intrad. OLIFANT LOSGEBROKEN. Een logge olifant, schijnibaar immuum voor de drukte om hem heen, waggelde, naar het Hamdelsblad meldt, Woensdag vlug en vroolijk door de Ferdinand Bolstjaat te Amisterdam. Rinkelende trams en toeterende auto's schenen hem niet te hinderen. Rustig deed hij zijn ge- wichtige werk, dat bestond in het torsen van... een reclame-doek voor een tentoonstelling, die over eenige dagen haar deuren zal openen in het Raigebouw. De lichte last was zijn groote kracht onwaardig. Misisehien deerde hem dat. Misschien, maar het kan ook zijn, dat het nijdig keffende hondje, springend rondem zijn vooripooten, hem kriegel maakte. Hoe het zrj, in een onbewaakt oogenblik rukte hij zich los van den kettimg, waaraan de komak hem door de straten van de stad had geleid. De menschen stoven op zij, schrikkend van het groote dier, dat het trottoar opliep, zijn snuit in de lucht stak en afstevende op een etalage op den hoek van de Quellijnstraat. '»r De spiegelruit werd ingedrukt. Er ontstond eenige wanorde en een klein paniekje. -De kor- nak echter schoot weldra toe, wist het dier weer in zijn macht te krijgen. Een moedige agent noodigde het tweetal uit hem te verge- zellen naar het politiebureau aan de Stadhou- derskade. De samengeloopen menigte zag toe hoe de begeleider zijn dier een zijstraat in lokte, waar het rustiger was. Vrij kalm liep het mee naar het politiebureau. Een uurtje ongeveer heeft de olifant daar op de binnenplaats genoten van het voorjaars- zonnetje. Daarna, toen het dier gekalmeerd was, heeft de kornak het naar het Raigebouw geleid zonder dat zich opnieuw incidenten heb ben voorgedaan. Het hondje, dat de heele consternatie op zijn geweten heeft, is in de drukte spoorioos ver- dwenen VERDRONKEN. 'Woensdagmiddag was de 61jarige echtge noote van den veehouder A. Oosterhof te Witteveen in Friesland bezig met het uitspoe- len van waschgoed in de Dorpsvaart. Pilotse- ling geraakte zij te water en ofschoon de vrouw spoediig op het droge was gebracht, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. DREIGBRIEF VAN VIJFTIENJAIilGEN JONGEN. De slager A., v. onende op de Bloemengracht te Geleen, heeft dezer dagen een dreighrief ontvangen, waarin een bedrag van duizend gulden werd geeischt. Dit bedrag moest op een nauwkeurig aangeduide plek op de oude bruin- koolgroeve ,te Lindenheuvel worden gedejx)- neerd. Indien hieraan niet werd voldaan, zou bet oudste dochtertje van den slager ontvoerd worden. De familie A. was door deze brief ten zeerste verontrust en waarschuwde de politie. Een ingesteld onderzoek heeft tot de opspo- ring geleid van den dader. 'Het bleek te zijn de vijftienjarige P. N. Hij had den brief in een bus van de -L. T. M. (Limfourgsche Tramweg- maatschappijges'topt en de chauffeur van deze onderneming had hem aan het adres van den slager bezorgd. De jongen is door de politie aan een ver- hoor onderworpen en daarna op vrije voaten gesteld. EEN VELDWACHTER GEARRESTEERD. De vorige week is de 49-jarige P. K., ge- meente-veldwachter te Lage Zwaluwe, in arrest gesteld als verdaeht van heling bij een door zijn dochter gepleegden diefstal. Over deze arrestatie verneemt het N.A.P. het volgende: Op 22 Januari j.l. werd bij den 75-jarigen heer Polak in de Nieuwstraat te Lage Zwa luwe een diefstal gepleegd, waarbij een geld- som van achthonderd gulden werd ontvreemd. Onder degenen, die van dezen diefstal ver daeht werden, was ook die 21-jarige dochter van den veldwachter, die dikwijls ten huize van den heer Polak kwam. Na een kort ver- hoor bekende het meisje den diefstal gepleegd te hebben, zoodat zij ter beschikking van de justitie werd gesteld. Bij het verdere onderzoek, dat geleid werd door de marechauss6e van de brigade Moer- dijk, is komen vast te staan, dat de veldwach ter K. het geld gebruikt had voor het afdoen van schulden. Daarbij bleek voorts, dat K. bij de Nutsspaaibank te Breda en bij een spaarbank in Den Haag gelden had opgeno- men tegen borgstelling. Deze borgstellingen echter waren valsch. De veldwachter heeft een volledige bekente- nis afgelegd en is daarma in arrest gesteld. De man stond bij zijn superieuren als een goed en betrouwbaar politieman aangeschreven. Zijn gezin schijnt echter veel gekost te heb ben en daardioor is K. geleidelijk in schulden geraakt. Hij is vader van elf kinderen, waar van nog negen thuis zijn. VELDWACHTER VERMOMDE ZICH ALS SMOKKELAAR. Ten nadeele van den heer M., die in het liefdesgesticht te Budel verblijft, werden door het openbreken van een kist een 15-tal gouden tientjes ontvreemd. Bij de politie werd hier- van aangifte gedaan. Deze had alra.s ernstige vermoedems tegen een persoon, die destijdis eveneens brj de Eerw. Zusters in pension was. Het was de politie opgevallen dat deze persoon tamelijk goeden sier maakte, het lag dus voor de hand dat de politie dezen perSoon in de ,,gaten" hield. Nu VERLOOR ZIJN WERK DOOR RiAEUMATISCHE PIJNEN. lice hq weer aan den slag kwam. „Drie jaar geleden leed ik zco hevig aan rheumatische pijnen, dat ik nog slechts met behulp van een stok kon loopen en gedwongen was mijn werk op te geven. Zonder Kruschen Salts was ik nooit meer aan den slag geko men, maar nu voel ik mjj weer uitstekend en kan weer wenken. Wie mtj 3 jaar geleden gekend heeft en my nu ziet, gelooft niet dat ik dezelfde man ben. Ik kan Kruschen niet dankbaar gemoeg zijn." w. T. Rheumatische pijnen ontstaan doordat de opgehoopte afvalstoffen het organisme em stig verontreinigen, waardoor o.a het kwaad- aardige urinezuur ontstaat, dat de oorzaak ie van de pijniyke rheumatische zwedingen in spieren en gewrichten. De zes zouten in Kruschen Salts verwyderen de afvalstoffen volkomen langs de natuuriyke kanalen, waar door Uw bloed wordt gezuiiverd en de pqnen vanzelf zullen ophouden. Kruschen Salts te uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekera mi erkende drogisten a 0,40, f 0,75 en f 1,60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flasch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels My. A'dam voorkomt. Adnr. wist men dat de verdachte meermalen een be- zoek bracht aan de op Belgisch gebied staan- de z.g. „smokkelkeet", alwaar men behalTe smokkelwaren, ook „bokskes" kan koopen. Onze wakkere veldwachter, kleedde zich ate een guur type, en bracht ook eehs een bezoak aan den keetbaas, die natuuriyk meende met 'n nieuwen kiant te doen te hebben, vooral toen de pseu do -smokkel aar over smakkel- kraakjes begon te redeneeren, waarbg hg den verdachte over de tong haalde. De smokkeil- keethouder zeide dat A. S. steeds goad betaalde en dat hij om. vorige week nog met een gou den tientje zgn gedronken ,,bokskes" betaald had. Hierop werd overgegaan tot arrestatie van S. Hoewel de 68-jarige man aanvankeiyk loochende, viel hij tenslotte over zijn eigen woorden en zag in dat ontkennen niet meer mogelijk was. Hij wees de plaats in den grond aan waar zich nog 13 gouden tientjes be von- den. Maandagavond is S. naar de strafgevan- genis te Roermond overgebracht. '3 EEN SCHOOLJONGEN DREIGDE MET EEN GEWEER EN EE1N REVOLVER In het gehucht Kein-Delfgauw, behoorende tot de gemeente Delft heeft ziolj, een ,,Wlld- West-drama" afgespeeld. De wqd. A. werd 's avonds opgeschrikt, doordat Remand aan de deur klopte. Voor de deur stoqd een eigen- aardig gekleede manv met een scjort padvin- dershoed op het hoofd. De map vroeg om eten en drinken en dreigde daarby, het meisje, evenals de inmiddels te voorschyn gekomen moedfer en andere dochter, met een geweer en met een revolver. Hy liet het echter by zjjn bedredgingen en vertrok tenslotte. heel kalm. De hoofdpersoon in het drama" bleek te zijn een 14-jarige schooljongen uit Delft. Hg verwachtte een slecht rapport en vond, dat het op school ,,geen leven" meer was. De toe- komst leek zoo donker. De klas, de onder- wijzer, moeilijke vakken, waar hi) zgn hoofd niet kon bij-houden enleelgke cyfers. B5r moest een uitweg gevonden worden. De jongen dacht na en besloot tenslotte de wijde wereld in te trekken. De boeken van Karl May zullen daarby ongetwgfeld een be- langrijke rol hebben gespeeld, want de knaap gaf zoo „echt" mogelijk uitvoering aan plan. Hij nam thuis stiekum zyn spaarbank- boekje weg, ging naar de spaarbank en nam zyn ,,kapitaar' op. Daar ging direct al het een en ander af, want de noodzakelijke attri- buten voor het zwerversberoep moesten wor den aangeschaft. Een windbuks, een alarm- pistool, een padvindersm.es en een hoed, welke hem een manneiljk uiteriyk moest verschaffen. Zoo uitgerust kon hg zgn tochit aanvaarden en als eerste eisch stelde hg zich Hamburg te bereiken. Edoch, reeds in Kledn-Delfgrauw de jon gen had toen nauwelgks enkele kilometers door den polder gezworven begonnen han ger en dorst hem te kwellen en klopte by in den donkeren avond aan bg de wed. A. Na daar zijn eerste avontuur te hebben toe- leefd, zwierf hij verder en legde zich in een hooiberg bg Pijnacker ter ruste. In den vroe- gen ochtend ontwaakte hg daar. Het regende en de jongen rilde van kou. Maar, gelgk het een goed zwerver betaamt, zette hy zgn tocht naar de Duitsche havenstad voort. Hg stapte langs de natglimmende wegen door het grgze mistroostige polderland en bereikte eindelgk, na vele, vele uren loopen, het dorpje Bode- graven. Hij was d'oomat van-den regen," de blaren brandden aan zgn voeten en in zeer pessdmistische stemming zocht hg zyn heil in een eafetje. Daar ging hy zgn nat geworden buks oppoetsen. De caf6houder vond het geval" in of meer vreemd en achtte het goed de politie te waar- schuwen. Deze kwam en maakte een einde aan de zoo ,goed" begonnen avontuurlgke loopbaan. Zoo kwam de jongen weer in Delft terug en klas, meester en huiswerk wachten weer KNOKIEKIJEN MET MARGARINE DOOR EEN BOTERHANDELAAR UIT ZEVENHUIZEN. Ambtenaren van den Oentralen Crisis Con- troledienst zijn er, in samenwerking met den Crisisdienst van die Rotterdamsche politie, in geslaagd aan te houden een 46-jarigen boter- handelaar uit Zevenhulzen, die er van ver daeht werd reeds geruimen tijd knoeieryem met margarine te hebben gepleegd. De arg- waan, die men tegen den man had, bleek ge- rechtvaardigd te zijn; in zijn bezit word aan getroffen een hoeveelhedd clandestien vervaar- digde margarine. Tegen den boterhiandelaar is proces-verbaai opgemaakt. Ongeveer drie jaar geleden is de boterhan- delaar L. de J. ook reedls aangehouden. De politie heeft toenmaals zgn auto met niet min der dan 1000 K.G. boter in beslag genomen. Sindsdien bad men den man niet uit het oog verloren en Zaterdagmorgen, toen de boter- handelaar een tweetal pakjes margarine af- leverde, achtten de ambtenaren het oogenblik gekomen om andermaal in te grgpen. Een voorloopig onderzoek bracht aan t licht, dat de margarine zetmeel bevatte en vervaardigd was van z.g.n. zacht bakkersvet. De boterhandelaar vervoerde zgn waren in een luxe aiuto. Men kon in den wagen edhter geen andere oontrabande meer vinden. Hpt leek daarom zeer onwaarschgnlgk dat de J. slechts twee pakjes clandestien vervaardigde marga rine bg zich zou hebben en zoo werden zoowel de handed aar als zgn auto overgebracht naar het hoofdbureau van politie te Rotterdam. Drie jaar geleden hadden de a.mbtenhten, die den wagen van de J. onderzochten, geconsta- teerd, dat de destijds gebruikte bestelauto een dubbelen bodem had, zoodat men thans wel wist met een gewieksten klant te doen te heb ben. Hoe scherp men den luxe wagen, waar- uit de kussens verwijderd waren, ook onder- zocht, het resultaat bleef nihil. De politie gaf

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 6