ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN M MauK die slsjm los neem AKKER'S versterkte ABDIJSIROOP 's Werelds beste Hoestsiroop m m ii# mm No. 9576 VRIJDAG 5 MAART 1937 77e Jaargang Binnenland Buitenland. TWEEDE BLAD BurgemBastar en Wethouders van TER NEUZEN Hat maken van een TROTTOIR met GOOT, aan de Nieuwe Kerkstraat te Sluiskil. BE CONFERENTIE VAN BE OSLO- STATEN IN DEN HAAG. TER NEUZEN, 5 MAART 1937. SLUISKIL. m m AXEL. SELZAETE. NEUZENSCHE COURANT jnxften op 16 Maart 1937, des namiddags 3 uur, voor aamnemers ult de Gemeente Ter Neuzen, in het Gemeentehuis aanbesbeden Het ibestek met teekening is venkrijgbaar ten kantore van de Gemeentewerken aan de Markt, waar ook nadere inliciitingen worden gwgeven. Ter Neuzen, 5 Maart 1937. Burgemeester en Wetlhouders voomoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester. B. I. ZONNE VIJLLESecretaris. Woensdagmiddag zijn de besprekingen tus- Boben de deskundigen van de z.gji. Qslo-Sta- in het mindsterie van Handel, Njjverheid en Scheepvaart voortgiezet. In deze bijeenkomst is de leider van de Nederlandsche delegatie, Dr. H. M. Hirschfeld, ale voorzitter gekozen. Verder ia besloten tot insitelling van een bureau, waarin iedere delegatie een lid zal sanwijzen. Vervolgeos gaf de voorzitter een overzicht van de baak, waarvoor de deskundigen zich gespdaatst aagen en stelde een aantal punten aan de orde, welike onder de oogen gezien en bestudieerd moeten worden, voordat het for- nauieeren van bepaalde gedragslgnen kan wor den overgegaan. De besprekingen zijn Donderdag voortgezet. DE OONTKOLE OP VERBLINDENBE VERLICHTTNG VAN AUTO'S. Eooais men wieet wordt volgens de nieuwe bepalingen van de motor- en rijwielbeschik- king de controle op de verblindende verlich- ting van mjotorrijtuigen uitgeoefend door mid- dei van een grijze schijf, waarmede de kwali- teti en de hoogte van de scheiding tusschen lieht en dionker van den dimbundel nagegaan wordt. In de practrj'k heeft deze controleschijf reeds tot heel wat moeilrjikheden aanleiding gegeven, deelt de A.N.W.B. mede. Niet alleen voAdeden verschiliende van de gehruikte schij- vten niet aan de bedoeling van het betrokken artikei, maar bovendien was door het ontbre- loen van een handleiding de uniformiteit van de controlemethoden ver te zoeken. Inmiddels heeft evenwel het bureau voor de tosebrijving van motorrijtuigen en aanhang- wagens van den rijkswaterstaat een handlei ding vastgesteld, volgens het welk met elke vender aan de eischen voldoende grijze schijf de control©, zoowel door de betrokken ambte- naren als door garages en particulieren, kan worden verricht. Dasgewenscht venstrekt het hoofdkantoor mn den A.N.W.B. te 'snGravenhage hierom- tment nader inlichtingen. UlIiTAIRE OPLEIDING VAN KINDEKEN. De Engelsche bladen maken melding van een wet, welike dezer dagen door de Sowjet- logeering is afgekondigd, waaibij wordt be paaid, dat alle schoolkinideren vanaf hun aehtste jaar totdat zij den dienstplichtigen Jeeft jd hcjbben bereikt, onderricht moeten fcrijgen in militaire wetenschap en strategie. ODe wet schrijft voor, dat millioenen minia- tuurkogels, -granaten, -geweren, -vliegtuiigen, -auto's en -parachuten moeten worden ge- inaakt. In haar apelletjes moeten de kinderen de militaire lessen in toapassing brengen. Onderricht moet o.a. worden gegevan in het waken van vliegmachines, de verdediging tegen lucht- en chemische aanvallen, cavale- rie-apstellingen, schenpschieten. Het doel is, dit jaar 200.000 jeugdige scherpschutters, 700.000 jeuigdige anti-lucht- aetri'valdeSkundigen en 15.000 jeugdige vlieg- tuiglbouwers op te leiden. KERK EN STAAT IN MEXICO. Te Orizaba zijn de studenten een actie be- gonncn voor de wederopenstelling der kerken en voor een uitbreidling van het aantal toe- gelaten priesit'ers. Zij dreigen te zullen staken, tod'ien de wenschen van nun ouders niet wor sen ingewilligd. De staking der onderwijzers in Vera Cruz en Orizaba duurt voort. Nog tal van andere •takingen dreigen uit te breken. SOHEUREN VAN GKASIAM) IN DUITSCHLAND. De ryksminister van landbouw heeft de Duitsohe boeren uitgenoodigd hun bouwgron- den uit te breiden door het scheuren van gras- land, zulks ter betere verzekering van de voor- siening van Duitschland van granen, veeel- planten en oliehouderude gewassen. Voor dit doel sal een belangrijk crediet, weflks bedrag nog niet bepaaid is, in den vonm van subsidies aan de boeren worden uitge- keerid. FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Ten behoeve "van hen die het Ponds voor Biyzondere Nooden te Ter Neuizen met een gift willen steunen, zij medegedeeld, dat het giro- nummer is124408. P. T. T. Door den heer D. H. Littooij Az., alhier en een honderdtal mede-onderteekenaars, is naar bet Hoofdibestuur der Posterijen en Telegrafie te 's-Gravenhage, een request ingezonden, in- houdende het verzoek om de beade loketten voor het puibiiek open te stellen ten po,stkan tore alhier. Om. werd hierin gewezen op id.en langen wachtttjd die men tegenwoordig aan 't post- kantoor hier doormaakt, vooral in de morgen- uren en dan vaak maar 6en loket ter bedie- ning open is. Cok werd opgsmerkt, diat de laatst gehou- den controle juist op enkele minder drukke dagen viel. Een en ander werd dus ter ken- nis gebracht, in afwaohting van welk besluit genomen zal worden. Ir. MUSSERT IN TER NEUZEN. Gisteravond werd alhier in het Luxor- Theater gehouden een door de Nationaal-So- cialistische beweging in Nederland belegde algemeene vergadering, waarin als spreker op- trad de algemeene leider, de heer Ir. A. A. Mussert. De zaal was ongeveer geheel door belang- Stellenden, waarender wij er ook velen uit de amgeving beanerkten, bezet. Het podium was versierd met nationale vlaggen en oranjedoek, terwijl hoven den katheder een transparant was opgehangen v^elke te lezen gaf: Mussert wint". Voor den aanvang der vergadering werden met een grammafoon met geluidsversterker verschiliende N.S.B. iiederen ten gehoore ge bracht. De vergadering stond onder leiding van den heer J. A. Dekker, het N.S.B. Statenlid uit Goes. Toen de algameen leider te 8.15 uur het podium betrad, begroette hij de vergadering met een „Hou zee!", wel'ken groet door de aanwetzige N.S.B.ers op dezelfde wijee werd beantwoord. De heer Mussert ving hierop zijn rede aan. Hij zette in de eerste plaats uiteen, dat om- trent de Nationaal Socialistische beweging door de tegenstanders verschiliende onjuisthe- den worden gjdebiteerd. De beweging is Ne- derlandsch Nationaal. Spreker en zijn aan- hangers zijn geen Hitlerknechten. zooals wel eens wordt beweerd. Zij zijn knecht van nie- mand, zij willen allesn de Nederlandsche volks- gemeenschap dienen en dit opheffen uit zijn tijdperk van inzinking. Dit neemt echter niet weg, dat zij sympathie gevoelen voor Duitsch land, .avenals voor Italie, en zelfs ook voor Franco. Met fascisme hangt niet samen met een bepaaid land, deze beweging is Europeesch. Spr. zette uiteen, dat Europa een klein deel is van het vast® land, dat met Azie is veribon- den. De Aiziaten, die de Europeesche volkeren met verscheidene millioenen overtreffen, bc- schouwen Europa als het avondland, waar de zon ondergaat. Zij zijn ook de meening toege- daan, dat de Europe esche volkeren aan den avond van hun bestaan zijn gekomen en dat zij tot ondergang zijn gedoemd. Dit zou, naar spr. betoogd, ook het geval geworden zijn, wanneer de volkeren waren voortg:leefd op den weg dien men sinds het begin dezer eeuw heeft gvolgd, waarvan het gevolg is geweest de groote Europeesehe oor- log. Het streven van het fascisme is, om de volkeren op te heffen. Hij wil met alle Euro- peesche volkeren in vrede samenleven. Indien opnieuw een strijd tusschen de Europeesche volkeren zou ontstaan, zou dit vast en zeker d:n algeheelen ondergang der Europeesche beschaving tengevolge h ebb en, zooals in het verleden andere oude beschavingen, die hun t^jd hadden gehad, ten on-dsr zijn gegaan. De tegenwoordige samenleving, de ?ooge- naamde deaiocratische regeeringen, doortrok- ken van den liberalsn geest, de aanbidding van den mammon, heeft zijn tijd gehad en daar- tegen zetten spr. en zijn medewerkers den na tionaal socialistischen geest, voor een herstel- ling van de goddelijke ordening. Het Nederlandsche volk moet zichzelf re- geeren. Als spr. aan de macht komt zal het uit zijn met de regeering der Joden, welke thans alles beheerschen. Dan zal het ook uit zijn met de Marxisben, die iji Duitschland reeds zijn weggewaagd en daarom hier een fellen strijd voeren tegen de N.S.B.ers. Trou- wens aan dien strijd tegen de N.S.B. doen alle partyen die behooren tot het zgn. democra- tisch blok, mede. Zoowel de RjK., als de anti- rev. en de chr. historischen als de vrijzinnig- democraten. Alles heeft in de wereld zijn hoogtepunten en ook zijn daling, zijn vergankelijkheid. De democratische richting heeft zijn tijd gehad, en in de toekomst zal het indendaad gaan tus schen het fascisme en het Russische cotmmu- nisme. A1 wat daartusschen liigt zal verdwij- nen, er is geen andere oplossing. Spr. oniderwerpt aan een scherpe critiek de boycotbeweging die van Marxistische en Jood- sche zijde tegen Duitschland is ontketend, en evenzoo de mod ewer king door onze Regeering verleend aan de sancties tegen Italie. De eerste, uitgaande van een landje met 8% mil- lioen inwoners, kan Duitschland met zijn 80 millioen inwoners niet deren, dat kan ook el ders terecht om zaken te doen, of zichzelf hel- pen. Die boycot is tot nadeel geworden voor ons volk, in het ibijzonider voor onze landbou- wers, die hun producten moeten kunnen ex- porteeren. Enook het deelnetmen aan de sancties tegen Italie, waartoe onze regeering evenmin als de Zwitsersche of Hongaarsche verplicht was, is een nadeel geworden voor het volk, omdat daardoor de export is terug- geloopen en die relaties niet meer zoo ge- makkelijk worden hersteld. Men trad tegen Italie op, omdat Mussolini Abessinie wilde habben. Deze deed niets an- ders dan wat Nederland met Indie heeft ge- daan en wat Engeland deed, als het kolonien bezette. Maar in den werkelijken zin steunde men Engeland, dat Abessinie aan Italie niet gunde. Nederland had daaraan niet behooren mee te doen. Wanneer men van een ander steun wil genieten, moet men zich tegenover dien ander ook fatsoenilijk gedragen. Spr. wil het volk omhoog heffen, de kracht van het volk zit niet in het behoud van den gouden gulden, doch in de opbrengst van zijn arbeid. De natlonaal-socialisten habben lief- de voor het aibeidende volk, en zij wenschen ook een sterke militaire weeraiacht, wanneer dat dan niet anders kan, wanneer men die noodig heeft. Doch dan behoort die ook vol- ledig in orde te zijn, dan moet men de man- schappea ook de* noodige middelen ver- schaiaen om te kunnen optreden. Zij willen een einde maken aan den klassen- stri.d en ordening seheppen, waaiihij ieder der volksgenooten zal worden sanengovoegd bij den kring van werkers, waartoe hij inge- vcflge zijn aanleg of apleiding behoort en ieder zal daarin zijn bestaan moeten kunnen vin- den. De sterke groepen, waarin veel verdiend wordt, zullen alsdan de zwakkere groepen, die in verband met concurrentie minder kun nen verdienen, moeten bijstaan. Evenzoo zal men voldoende moeten afstaan voor het on- deihoud der ouderen, die niet meer kunnen werken en voor de jeugd, die nog moet wor den opgeleid. Dan zal ook de tijd der beun- haizen voorbij zijn. De nationaal-socialisten v rag en van de volksgenooten offers, van de werkei^den, de samenleving zal minder egoistisch moeten worden. Het democratisch staatsbestel be- rust op egoisme en aanbidding van den mam mon. Dat moet geheel anders worden. Het volk moet een eenheid zijn, waarbij gezamen- lrjk wordt gewerkt voor hpt welzijn van alien. Spr. noemt de democratie boerenbedrog. Men pleit v66r de democratie, omdat dit zou beteekenen een regeering door het volk. Hij b:tocgt, dat een volk van 8V2 millioen men- schen zichzelf niet kan regeeren. Dat moet geregeerd worden en wanneer de N.S.B. de macht heeft, zullen de verschiliende regee- ringsfuncties dan ook alleen worden gegeven in handen van hen, die ter zake kundig zijn. Thans wordt geregeerd in strijd met de programma's der partijen. Deze worden al leen v66r de verkiezingen voor den dag ge- haald, doch zoodra de verkiszingen zijn afge- loopen en de heecen in Den Haag bijeenkomen, hoort men van die beginselen niets meer, dan geeft men te kennen die denkbeelden niet meer naar voren te kunnen brengen, om een regeering te kunnen vonmen, waarbij dan de een aan de ander moet toegeven, am van een bepaaid aantal stemmen zeker te kunnen zijn. Alle tot het democratisch blok behoorende partijen zijn bang van de nationaal-socialisten, omdat zij gevoelen, dat hun rijk ten einde loopt. Deze wenschen in tegensteUing van de ver- deeling die de partijen teweegbrengen, het volk te vereenigen tot 64n partij. Zij denkt er daarbij niet aan op te treden tegen de kerk- genootschappen als zoodanig. Ieder moet zich in godsdienstig opzicht volgens zijn op- vatting in de keik kunnen uitleven, doch de kerken moeten zich bepalen tot him eigen terrein, en niet misbruikt worden voor het uitoefenen van invloed op den Staat. Tot hiertoe habben de nationaal-socialisten him stem in de Tweede Kamer nog niet kun nen doen hooren. Binnenkort zal dat anders zijn. (Hoevelen er zullen zijn, kan spreker niet voorspellen, maar hij meent dat het getal N.S.B.-leden zal loopen tusschen 4 en 14. iHij deed een taeroep op de volksgenooten am mee te werken aan de opheffing van het Nederlandsche volk, door zijn partij te steu nen, tot hevordering der welvaart van alien, door het stichten eener u. we volksgemeen- schap. In zijn uiteenzetting gaf hij te kennen den landbouw te beschouwen als de grondslag voor de welvaart van een volk, als het funda ment, daama de industrie en vervolgens de andere badrijven en de wetenschap. Het volk moet weer leeren het land te bewerken en zorg te dragen voor herstel der productie. Spr. wil de vakbonden niet opheffen, doch verheffen tot volksgenooten van een bepaaid vak, niet verder ondenverdeeld in groepen naar denkbeelden die met het vak of bedrijf niets uitstaande habben. Gedurende de pauze werd gelegenheid ge geven schriftelijk vragen in te dienen. Na de heropenirug der vergadering bleek, dat ondenscheidene vragen werd gesteld, die door den heer Mussert alle werden besproken. LANDBOUWERSKNECHT OOODGESCHOTENj Donderdjagmiddag omstreeks vier uur heeft op den Hoogemdijk te Groede de 45-jarige landbouwer P. G. op den 30-jarigen A. v. d. W. een schot gelost, dat dezen in het hart trof. De man was vrijwel op slag dood. Omtrent de aanleiding tot het gebeurde wordt gemeid, dat er sinds eenigen tijd een veete tusschen F. G. en A. v. d. W. bestond. Laatstgenoem.de was werkzaam op een boe- reaerf, dat gelegen is naast een stuk land van F. G. Donderdagmiddag ontmooetten beide man- nen elkaar' op den Hoogen'iijk. Zij kregen twist en plotseling haalde G. een revolver te voorschijn, waarmee hij een schot loste op v. d. W., die even later ineen zeeg. Onmiddellijk schoten eenige voorbijgangers toe, enkelen waarschuwden den rijksveld- wachter. Deze arresteerde G. ep bracht hem naar de marechaussee-kazerne te Breskens. G. staat zeer ongunstig bekend. Het lijik van het slachtoffer is door de politic in beslag genomen. Nog wordt gemeid, dat"v. d. W. vergezeld was van zijn baas, boer D., die herhaaldelijk oneenigheid schjjnt te hebben gehad met den landbouwer F. G. Toen beide mannen gister- middag op den Hoogendijk G. ontmoetten, kwam het tot een hevige woordenwisseling tusschen D. en G., waarbij de knecht A. v. d. W., de partij van zijn patroon trok. G. heeft aan de politie verklaar'd, dat hjj uit noodweer heeft gehanldeld, daar hy door de twee anderen, die schoppen en ander land- bouwgereedschap bij zich hadden, zou zijn bedreigd. Die verslagenie laat een vrouw en drie kin deren achter. Ten toonstelling. De Hervormde Meisjesvereeniging ,,Zonne- straal" hield Donderdagmiddag een tentoon- i stelling der gemaakte goederen, welke even- als vorige jaren ver.d&eld zullen worden. Er was groote belangstelling. E>it zal echter het laatste jaar zijn, dat deze vereeniging voor uitdeeling werkt, aangezien in het vervolg de meisjes handweriken naar eigen wensch mogen vervaardigen, die hun eigendom zullen blijven Plantsoen. Het plantsoen in de Mid dens traat, hoek Spoorstraat, begint zijn voltooiing te naderen, Reeds is een laag hekwerk aangebracht, enkele rozemperkjes aangelegd en enkele boompjes geplant. Wat klein gced wacht nog op plaat- sing. De oude bank, welke voorloopig op den hoek was geplaatst, is thans weggenomen, om vervangan te worden dcor een nieuwe houten bank, die door de Ambachtsschool vervaar- digd is. i MiM Die vastzillende sliim moet eruit, want die is de oorzaak van Uw benauwdheid, Uw kortademigheid, Uw onophoudelijk hoesten. Slel loch vertrouwen in de beproefde Abdijsiroop, dan komt de prik- keling der slijmvliezen tot staan. De aandrang tot hoesten verdwijnt, zoodra de verzachlende, genezende werking van Akker's versterkte Abdijsiroop doordringt tot in de verborgenste schuilhoeken van Uw borst en longen. Akker's Abdijsiroop is daarbij geheel onschadelijk. Akker's Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, samengesield uit oude beproefde „genees-cruYden", waarvan de werkzaamheid reeds in de grijze oudheid aan ingewijden bekend was. Bovendien is de werking van Akker's Abdijsiroop nu door Apotheker Dumonl krachtig versierkt door ioevoeging van de bij uilsiek hoest-bedwingende slof „codeine". Terecht noemt men Abdijsiroop dan ook: VERLAAGDE PRIJZEN: f 0.75 - f 1.25 - f 2.- - f 3.50. OVERAL VERKRIJGBAAR. ingez. Med. Jaarvergadering „Concordia". Gisteravond vergaderde onider voorzitter- schap van de heer J. Buma deze vereeniging ten huize van de heer O. Mattele. De verga dering was bezocht door een 37-tal (meest werkende) leden. De voorzitter wees in zijn openingswoord op het heugelijke jaar 1936 waarin met zooveed luister het gouden feest der vereeniging was gevierd, waarbij zelfs een verblijdend financieel resultaat te boeken viel als gevolg van een paar welgeslaagde opvoe- ringen van het historisch tooneelspel „De Molen van Sanssouci". Spreker wijst op de goede prestatie's en de eendrachtige geest van samenwerking. Aan degenen die naast den directeur belangeloos hun vrije uren geven voor de opleiding van nieuwe leden brengt hij dank en verklaarde daarmede de vergadering geopend. Het jaarverslag van den secretaris dat dit- maal zeer uitvoerig was en na de voorlezing der notulen :de revue passeerde, gaf in stijl- volle trant een beeld van het glorieuze feest- jaar 1936. Alles te memoreeren wat daarin vermeld was is evenwel ondoenlijk en wij kun nen dan ook volstaan met te wijzen op het schitterend geslaagde gouden feest, waaraan de regen van 5 September die spelibreker werd bij het kunstconcert van de Kon. Harmonic ..Excelsior" uit St. Nicolaas ide glans en luis ter niet kon ontnemen. Het jaarverslag werd met instemming der vergadering beeindigd. De penningmeester, de heer J. S. J. Wijna, bracht zijn financieel verslag uit over 1936, hetwelk aangaf voor de gewone dienst aan inkomsten 773,25 en aan uitgaven 768,99, zoodat er een batig saldo is van 4,26. Het instrumentenfonds gaf aan inkomsten te zien een bedrag van f 392,65 en aan uit gaven van 271,88, batig slot alzoo f 120,77. Bij monde van den heer P. J. Scheele bracht de kascommissie verslag uit over het richtig beheer van de penningmeester waarna op voorstel van de voorzitter deze daarop door de vergadering werd ged^chargeerd. Benoemd wenden in de kascommissie voor 1937 de heeren J. C. Vinik, C. de Coninok en C. H. Jansen. De hierna volgende bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aftredende leden de heeren D. F. van Cadsand en A. B. van Maafe met groote meerderheid werden herkozen. Bij de amvraag werd door de Directeur de onder enkelen gangbare meening recht gezet als zoude de huur voor het repetitielokaal ad 100 per jaar te hoog zijn. Als men nagaat dat hierbij is inbegrepen een gratis-avond voor het gebruik van de groote conoertzaal voor het geven van de jaarlijksche uitvoering valt al dadelijk te constateeren, dat men tegenover vroegere repetitiegelegenheden thans niet alleen veel beter, maar ook voordeeliger uit is. Tevens wensohte de Directeur met het oog op de naam en de eer van de vereeniging een andere legende naar het rijk der fabelen te verwijzen, n.l. dat de werkende leden uit de kas der vereeniging ,,biertjes" zouden drinken. indien er door de werkende leden op bepaalde tijiden al eens iets genuttigd wordt, dan ge- schiedt zulks uit een speciaal daarvoor ge- vormd potje, waarvoor ieder lid per week een kleinigheid bijdraagt. Verder werd ©en betere verlichting bepleit voor uitstapjes bij avond, waarin zoo moge- lijk dit jaar nog wordt voorzien. Bij het einde sprak de heer Buma een woord van opwekking en aansporing op den irgeslagen weg voort te gaan, wljzende o.a. op het v'ertlijdende resultaat dat dank zij de milde hording der aandeslhouiders de oude schuld thans bijna met duizend gulden is ver- minderd en sloot daarop deze vlot verloopen vergadering. HET CENTRUM. Het is weer een programma, dat er zrjn mag hetwelk heden in ,,Het Centrum'* wordt aangekondigd. Twee hoofdnummers, die de bezoekers een hoogst aangenamen vroolijken avond zullen bszorgen. Allereerst wordt vertoond Mister Robinson Crusoe. 'Het verhaal van Robinson Crusoe is de gebeele wereld door bekend, doch hier gaat het over een modernen Robinson, die een wed- denschap met zijn vrienden aangaat om ewe ri als zijn roemrucbtigen voorganger geheel al leen op een onJoewoond eiland zich een be staan te veroveren. Zijn vrienden rekenen er al bij voonbaat op, dat zij de weiddenschap glarKrijk zuilen winnen, maar de modeme Crusoe is niemand minder dan de zoo door vele bioscooplieihelbtoers gevierde Douglas Fairbanks, bekend om zijn fantastischen durf en kracbt. Men ziet hem in het begin van de film spoedig van het jacht springen om zweunmende het onlbewoonde eiland te berei- ken en dan vangt zijn weddenschap aan. Het spreekt vanzelf, dat men tlaans te zien krjjgt ongelooflijke sensationeeie awonturen, want Steive Drexel, zoo is in diit spannemde ver haal den naam van de filmheld, staat letter- lij'k voor niets en vol bewondering zal men het ontrollen van deze film voigen. Steive weet overal raad op en men zou haast wenschen hem geizelschaip te mogen houden, doch dat gaat niet en het is daarom zoo'n genoegen hem op het witte doek te kunnen voigen bij het aanwenden van zijn vmdingrijkheid om zich in korten tijd als het ware huiselijk in te richten met alle mogdijke comfort. Maar zoo kalmpjes loopt het natuurlijk niet af, het zou te eenvoudig zijn voor Douglas Fairbanks en dus kemen de avonturen en niet zoo zui- nig ook. Telkens worden de gevaren grooter, daarbij vergeleken zijn de wederwaardigheden van de echte Crusoe maar kinderspel. Het is dan ook niet te verwonderen, dat deze film door alien met vollen aandacht zal worden gevolgd en men haar nog wel eens zoo lang zou wenschen, zoo zal men met dezen modernen Rdbinson medeleven, voor Wien geen hinderpalen en gevaren te groot zijn, want men begrijpt, dat niet zijn vrien den doch hij de weddenschap wint! AI3 tweede hoofdnummer volgt De millioenen-erfenis. Ook deze film is een avonturen-film, maar een van geheel anderen aard, want hier zijn de avonturen van zoo'n vroolijken en amusan- ten aard, dat men het wijize hoofd zal schud- den met de vraag hoe het mogelijk is om een roliprent samen te stellen, die zulk een aan- eenschakeling is van malle situaties en dolle moment en, die als een kostelijke filmgrap aandoen, want het eene lac'hsalvo is nog niet gestild of er vclgt een nieuwe uitJbarsting van onbedaarlijke vroolijkheid. Gaat dus mede op zoek naar de millioenenschat en al zal deze niet uw eigendom worden, toch zult ge geen spijt heitben van uw reis naar het land der pyrami3en, want wij ver-z.keren U dat het een verhaal is van tempo en amuse ment eindigend met een gekleurde scene van I ongekende groobschheid. Berbers tel. i Op last van het gemeentebestuur is door J gemeantewericlisden de witte verf, 'die over de bordjes met Fransche straatnamen was ge- I smeerd verwijderd. De bevolking heeft veel vermaak hierin en vraagt zich af: „wat nu?"

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 5