i CUPERBE VOERMAN- DE PAUW U ve rmindert 7centimeters in omvang door het dragen van een Prijzen vanaf f.4.90 Kerknieuws. Sport TER NEUZEN, 24 FEBRUARI 1937. |B(ORSETBAND TER NEUZEN SLUISKIL. AXEL. ST. JANSTEEN. SELZAETE. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS VOETBAL. SCHAKEN- RECHTSZAKEN. F.F.N CLUB VAN GENEESHEEREN TEGEN DE MISDAAD. Naar Louise Morgan in de News Chronicle schrijft, hebben veertig bekende Londensche geneesheeren, voor het meerendeel speciali- teiten nit Harley Street, e-en verEeni-ging ge- vomid, die eens per maand bij-eenkomt cm recbtzaken, die in die maand benandeld zijn of word-en, te -b-espreken. De bedioelde genees- heeren zijn, naar een hunner, een belkend zenuwarts meedeeld-e, van oordeel, dat de mis- daad door wetenschappelij-ke methoden bestre- den en op den ouur zems uitge-roei-d zal kun- nen worden. De mediei zijn hiervan zoozeer overtuigd, dat zij gratis adviezen geven apn het instituuit voor wetenschappelijke behan- deling van misdadigers. Vele misdadigers, -die door de rechters naar het instituut verwezen zijn, hebben zij reeds genezen. Cbronische ladelichters, inbrekers, winkel'dieveggen, jonge straatslenters en der- gelijke zijn door het instituut tot ordentelijke burgers gemaakt. Dit onderzoekt de betrek- kenen -zoowel naar ihun lichamelijke als gees- telijke igezondibeid. Op de bijeenkomsten van de vereeniging wi-siseien de artsen hun .bevindingen en erva- ringen uit om zoo tot een steeds doeltreffender behandeiing te komen. Ais men over meer klinieken en observatie- huizjen bescihilkte, of anders geze-gd over meer geld, zou men nog veel meer nuttig werk kun- nen verricht-en. GEEN TEN TOON ST ELLIN GSFRAN K Minister Auriol heeft nu eens voor al ver- ziekerd niet aan de instelling van een tentoon- stellingsfrank te denken. Een land, gelijk Frankrijk, kan niet twee munteenheden bezit- ten. All een kunnen met de landen, welke geen deviezen van intemationale waarde bezitten, schikikingen getroffen worden. EEN JONGE ITALIA AN WEGENS SPIONNAGE VEROORDEELD. Het volksgerecht te Madrid heeft Maandag den 17-j-arigen Italiaan Manzoni, bij wien men een plattegrond van Madrid met aanteekenin- gen, een schets van militaire stellingen en een geheimen code (had gevonden, veroordeeld tot intemeering in een arbeidskamp voor den tijd van zes jaar en een dag. De veroordeelde, een izoon van den secretaris van den vroegeren Italiaanschen luchtvaart- attache te Madrid, was in December wegens spionnage gearresteerd. iZijn jeugdige leeftijd gold bij de veroordeeling als een verzaohtende omstandigheid. LORD PADEN POWELL 80 JAAR. Lord Paden Powell, leider van de w-ereld- organisatie der padvinders, vierde Maandag zijn SOsten verjaardiag. De populaire chief- scout werd te Londen geboren als achtste kind en tevens jongste zoon in het geizin van een predilkant. Toen zijn vader overleed, was hij nog pas 5 jaar oud, en zijn opvoeding werd door vijf grootere broers voltooid. Dit feit blijkt van bijzonderen invloed te zijn geweest op den toekomstigen grondlegger van het pad- vinderswezen. Zijn broers gingen vaak met hem kampeeren, zij verkenden Engeland's kus- ten in een ouden botter en maakten meer avontuurlijke toahten. Op negentienj-arigen leaftijd vertrok Baden Powell met bet dertiende regiment huzaren naar Britsoh-Indie. In 1885 volgde zijn over- piaatsing naar Natal. Generaal Smith, de op- perbevelhebber van het Zuid-Afrikaansche Ieger, benoemde hem tot izijn adjudant. BALLONVERSPERRINGEN BOVEN LONDEN. De luchtvaartmedewerker van de News Chronicle, Ronald Walker, weet mede te dee- len, dat de regeering weindg of geen werk heeft gemaakt van ©en versperring van bal- lons om Londen tegen luchtaanvallen te be- veiligen. Zaterdag heeft Harcourt Johnstone, de liberate Whip, te Newcastle verteld, dat tot dusver sleohts drie ballons zijn afgeleverd, die alle van een verouderd type zijn, dat niet hooger dan 3000 meter kan stijgen. Een ver sperring als het Framsche verbeterde Ariel- tvpe dat 10.000 M. de lucht in gaat, zou vol- gens hem het juiste type zijn voor Londen. Tegen het midden van 1918 waren er tien stalen „schorten" boven oost-Londen apge- hangen en was Parijs omringd door een reeks ballonversperringen, met het gevolg, dat de Duitsohers niet meer kwamen. (Het aanvaarde stelsel wordt gevormd door kabelballons, door stalen kabels verbonden, aan welke metalen draden zijn opgehangen rim vliegers tegen te houden en onschadelijk te maken.) STIjVATSPKNSION NEERIN G. Maandagavond hield het bestuur van de afdeeling Ter Neuzen van de Bond voor Staatspensionneering haar vergadering in het lokaal van den heer O. de Vries-Adriaansen. Herdacht werd de bekwame en tactvolle voorzitter van de Bond, die het vorige jaar nog op zoo eminente wijize de algemeene ver gadering leidde, Jhr. De Muralt. Een bestuurs- lid heeft de afdeeling Ter Neuzen bij de be- grafenis te Utrecht vertegenwoordigd. Zijn naam zal bij de afdeeling in eere blijven. Op 7 April a.s. zal te 's-Gravenihage een groot ccxngres worden gehouden om de wen- schen van de Bond voor het geheele land nog eens duidelijk te demonstreeren. Daama op 8 April heeft de eigenlijke algemeene verga dering eveneens in Den Haag plaats. Al kan men niet als in het Noorden van ons land twaar pas op een vergadering te Groningen 4000 personen aanwezig waren) met drom- m-en naar Den Haag trekken, toch meen-de het Bestuur, dat bij Oongres en bij algemeene ver gadering oo-k Ter Neuzen diende vertegen woordigd te zijn, te meer daar het op het oogenblik in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen de eenige aangesloten afdeeling is. Ais ver- tegenwoordiger der afdeeling werd aangewe- zen de heer J. v. d. Peijl. Tevens werd be- sloten, dat de afdeeling zou toetreden als lid van het Congres, waarvq^pr de benoodigde bij- drage zal worden opgezonden. Besloten werd pogingen te doen om de idee weer meer algemeen te maken en het leden- tal te versterken. Plannen voor de volgende herfst zullen daartoe worden overwogen. Na nog enkele regelingen van huishoude- lijike aard werd de vergadering door den voor zitter, den heer F. v. d. Broeke, gesioten. ,4>E VREK" VAN MOLIfiRE DOOR HET GEZELSCHAP VJAN JAN MUSCH. Zooals uit de advertentie in dit nummer blrjkt, zal a.s. Dinsdag 2 Maart in het „Oon- cert- en Bioscoopgebouw" weer een avond worden georganiseerd door het Spaarfonds ,,S.M.A.B.", dat ditmaal daarvoor een over- eenkomst heeft getroffen met het gezelschap van Jan Musch te Amsterdam, dat ten too- neele zal voeren het beroemde tooneelstuk „De Vrek" van M-oliere. De heer Jan Musch, die de rol van den vrek ,,Harpagon" vertolkt, heeft reeds meer dan 200 maal die rol ge- speeld. Hij heeft met dat situk in den Stads- schouwburg gejubileerd, en dat men zoowel den acteur om de creatie van die rol, als het gezelschap dat hem daartoij ter zijde staat, zeer hoog aanslaat werd wel bewezen door het feit, dat die groote schouwburg bij uit- zondering eens geheel bezet was. Het zal wel overbjpdig zijn er op te wijzen, dat Vrek" een stuk is van bijzondere be- teekenis. Uit vorenstaande blijkt reeds, dat men er hier een uitnemenden vertolker voor krijgt. Alle reden voor de tooneelliefhebbers om ook de vereeniging Spaarfonds" in haar pogen te steunen door een zeer drukke op- komst. V- octrooi 17201 JiquurJ Alleenverkoop Zie speciaal'etalage (Ingez. Med.) VREEMDSOORTIGE TIIEREN. Een tweetal voor onze streksn vreemdsoor- tige dieren, vermoedelijk behoorende tot de walvisohachtigen, zijn in den afgeloopen nacht op de middelplaat dicht bij Ter Neuzen „ige- strand", waarna zij eeji roemloozen dood zijn gestorven. Reeds vroeg in den morgen ver- spreidde zich het gerucht door onze stad. De opvarenden van een der booten van den pro- vtncialen stoombootdienst op de Westerschelde had'den bij het passeeren van het z.g. „stoom- hootengat" de heide dieren opgemerkt en dit bij aankomst alhier medegedeeld. Onmiddellijk voeren we met een bootje naar de aangeduide plek toe. Vanuit de verte ver- toonde een der ,,gestrande" dieren veel over- eenkomst met een weggeslagen deklast stroo, die overdekt was met een zwart zeil. Op en om de plaat heerschte reeds een ze kere drukte. Een drietal sleepbooten voeren in de nabijheid en door middel van roeibooten waren reeds verschillende personen op de plaat gekomen. Men kuierd,e ronid de dieren, be- proefde de gladheid van de huid, de dikte van den speklaag enz., na er zich eerst terdege van verzekerd te hebben dat de dieren werke- lijk dood waren. Ter plaatse aangekomen vemamen we nog nadere bijzonderheden. Toen de uitkijk van de op de reede ten anker iiggende sleepboot Baltic bij het krieken van den dag den gezichtseinder aftuurde, ontwaar- de hij op den middelplaat een vormelooze mas- sa. Een oogenblik verkeerde men in de mee ning dat zich hier een scheepsramp vollrok- ken had en dat een klpine boot gekapseisd was. Snel ging men anker op om eventueel assistentie te verleenen. Wie schetst echter de verhazing der opvarenden toen zij op een K.M. afstand van de eerste „boot", nog een andere ontwaarddeSnel was het raadsel echter op- gelost, want toen men nog wat naderbij kwarn en het zicht wat uithelderde, werd geconsta- teerd dat een tweetal groote dieren op de zand- bank lagen. De wal werd van een en ander op de hoogte gesteld en al spoedig vertrokken andere sleep booten naar de Middelplaat. Het dier dat wij in oogenschouw namen had een lengte van meer dan 16 meter en een mid- deilijn van 3 meter. Het heeft een lange spits toeloopende onderkaak, waarin zich een dub- bele rij stompe tanden bevindt. De rug is af- gerond en er komen een tweetal kleine vinnen op voor. De bijzonder gladde huid, waaronder zich een speklaag ter dikte van 30 c.M. be vindt, is dun en er komen schaafplekken op voor. Het dier behoort tot het mannelij-k ge- sla'cht. Ter plaatse bestond nogal wat verschil van meening omtrent den juisten naam van dezen „visch". Sommigen meenden hierin een ,,pot- visch" te kennen, andexen spraken van een „kees", d-och de juiste benaming bleef voorloo- pig in het duister gehuld. Op ongeveer een kilometer afstand lag het andere dier, dat tot het vrouwelijk gesiacht beh'oorde. In den nacht zijn de dieren, die vermoedelijk tengevolge van het stormachtige weer van den laatsten tijd verdwaald zijn geraakt, de Wes terschelde opgeizwommen en op een der on- diepten gestrand. Zij hebben nog pogingen in het werk gesteld in diep water te geraken, hetgeen af te leiden valt uit de groote putten die zij met hun staart en. kop in het zand hebben geslagen. Door middel van sen sleepboot is een der dieren op een sliktong nabij de nieuwe haven ,,iomhooggezet", terwijl het andere naar Bres kens is gesleept. ZooaJls begrijpelijk was er voor deze dieren groote belangsteiling. GEVONDEN VOOltWEiRPEN. De Lnspecteur van politie alhier maakt be- xend, dat omtrent onderstaande gevonden /oorwerpen inliohtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Sjaal, S. van Laren, Dijikstraat 5. Handschoen en heerenrijwiel, Politiebureau. Plank, L. Doppegieter, Oostkant 2. Fietspomp en bagageriem, P. van der Walle, Sehuttershcfweg 1. Parapluis, J. Donze, Noordstraat 46. Passerdoos, J. Dieleman, Bovenweg 68. (Bruine jachthond, C. Zegers, le Feijter- straat 23. Kleingel d, Marechau sse ekazeme Bruine handschoen, Fieret, Driewegen O 64. Rijiwielb si astingm er kP. van Dixhoom, Jozinastraat 14. /Heerenrijwiel, P. F. van Galen, De Jonge- straat 13. Rozenkrans, P. van Es, Vlooswijkstraat 42. Zadeldek, J. Risseeuw, Spui D 25a. Blauwe mantelband, W. A. MoggrA Wal- straat 3. Grijze muts, P. Dagendijk, Van Bovenstr. 49. Paar bruine motorhandschoenen, A. van Hecke, Dijkstraat 40. Grijze dameshoed, Smolenaers, woonwagen Staitionsweg. Kosteloos rijwielbelastingmerk, J. F. van Kerkvoort, Tholenstraat 106. VARKENSVOER MET RODENT. De heer B. te Biervliet vermiste gedurig varkensvoeder. Verleden week zette hij weer voer gereed, doch deed er wat rodent (ratten- vergif) door. Een paar dagen daama stierf een varkentje in de buurt. Onder toezicht van gemeente-politie en marechaussee werd het reeds begraven dier opgegraven; de vee- arts zond de ingewanden op en er werd rodent als doodsoorzaak geconstateerd. Daar- op is de verdachte op transport gesteld naar Miiddelburg ter voorgeleiding aan den officier van justitie. Midd. Crt. HIJ WILDE ZELF REOHTER ZIJN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is uit een garage te Sas van Gent, gelegen in de onmiddellijke nkbijheid van de. marechaussee- kazeme, een vrachtauto ontvreemd, toebehoo- rend aan den heer P. C. aldaar. Toen in den vroegen morgen dit feit geconstateerd werd, is de marechaussee onmiddellijk op onderzoek uitgegaan. Al spoedig bleak in welke rich- ting men moest zoeken. De vroegere eige- naar van den wagen uit Ter Neuzen bleek namelijk, in verband met een v«rschil over de befcding, gedreigd te hebben, zijn voormalig eigendom te zullen terug halen, indien aan zijn eischen niet werd voldaan. En deze bedrei- ging heeft hij thans Zaterdagnacht ten uit- voer gelegd. Lang heeft hij echter van zijn eigengerechtigd optreden niet geprofiteerd. De politie nam den wagen te Ter Neuzen in be- slag en deed hem naar de oorspronkelijke stalling terugbrengen. (De Z.) VEREENIGINGEN VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. Streekverband Zeeland opgericht. Onder leiding van den secretaris der fede- ratie, den heer J. W. Buijze te Papendrecht, vergaderden, meldt ,,De Z.", Zaterdagmiddag te Goes vertegenwoordigers van eenige ver- eenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Zee- land, ter bespreking van de wenischelijkheid van het oprichten van een streekverband voor de provificie Zeeland. De voorzitter wees op het nut van een der- gelijk verband. Er ontstaat meer contact tusschen de vereenigingen in een bepaalde streek. De voorstellen, die in de federatie aan de orde komen, kunnen beter worden besproken en beoordeeld dan in een groote alg. vergadering te Utrecht. De vereenigin gen kunnen -elkander Vhn dienst zijn met haar inziohten en ervaringen, terwijl gezamenlijk het eigen werkterrein dier vereenigingen kan worden verdedigd. Er zijn algemeene belan- gen, die dioor een streekverband kunnen wor den behartigd en verdedigd. Het is zeker goed, dat men elkaar minstens eenmaal per jaar eenis ontmoet. Ook kan in die vergadieringen een punt, dat in de streek speciaal van belang is, worden besproken. Kortom streekverbanden zijn noodzakelijk om het organisatie-apparaat behoorlijk te laten werken. Bij de bespreking kwamen reeds enkele on- derwerpen naar voren, die sommige vereeni gingen bezig hielden en welke men"~graag in breeder kring zag behand-eld. Waar de vereeniging voor Zuid- en Noord- Beveland nog geen besluit tot toetreding had genomen en verschillende vereenigingen niet vertegenwoordigd waren, werd, nadat in ,prin- cipe was besloten tot opriohting van een streekverband Zeeland en een reglement was vastgesteld, besloten slechts een voorloopig bestuur te benoemen. Daarin werden gekozen de heeren L. Onder- dijk te Micldelburg, A. de Lange te Goes en J. A. Meertens te Ter Neuzen. F.F.N O.NVKIJWILLIG BAD. Zaterdagmiddag had de R. K. wijkverpleeg- ster, die hij het bezoek van patienten den Ouden Vlissinigschen weg moest passeeren het ongeluk met haar rijwiel in de sloot bij Gatemisse te rij den. Zij werd spoedig op het droge geholpen en bij omwonenden binnien- gebracht. Nadat zij droge kleeren had kun nen aantrekken, is zij per taxi naar huis ge- reden. (Midd. Crt.) AUTO MET 7 PERSONEN IN EEN SLOOT. Maandagmorgen am 6 uur reed te's Heeren- hoek een auto, bestuurd door zekere J. de M., uit Borssele, waarin .buiten den chauffeur zes 's Heei'enhoeksche jongelui waren gezeten, die zich naar „De Scheldt;" te Vhssingen begaven, hij ihet nemen van 'een bocht in den water- gang. Een der inzittenden werd door glasscherven gewond. De ontboden geneesheer, dr. Lucas Luyckx was spoedig ter plaatse. Bij een door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat de bestuurder niet den leeftijd had, die hem een rijbewijs zou kunnen verstrekken. De vermoedelijk oorzaak is: te groote snel- heid in de bocht. Van een en ander is proces-verbaal opge- msiakt. De Z.) DE K.EURINGSDIENST VAN WAREN TE GOES. Mien schrijft uit Zeeland aan de N. R. Crt.: De Zeeuwsche keuringsdienst van waren te Goes,heeft een bewogen tijd achter den rug. De regeering had aanvankeijk het plan, het Zeeuwsche district bij West-Brabant te voe- gen en ons eigen keuringslaboratorium op het altaar der bezuiniging ten offer te brengen. Dit voornemen ontmoette Eilgemeen verzet in landbouw- en handelskringen en ook de Zeeuwsche afdeeling van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten liet haar waar- schuwend-e stem hooren. De actie had succes en de dienst werd hehouden. Intusschen beteekent dit niet, dat de inrich- ting geen versobering ondergaan heeft. Reeds in 1933 werd de directeur opgevolgd door den onderdirecteur, wiens betrekking niet vervuid werd en moesten eenige ambtenaren ontsla- gen worden. De personeelssterkte werd zoo- doende met 25 pet. verminderd en ook in ma- terieel opzicht werden vereenvoudigingen aan- gebracht. j^e 'tJ.igietmeene indruk is, dat de dienst met energie zijn nuttigen opvoedenden arbeid ver- richt. Men riit wel eens bij de gedachte, dat jaarlijks honderden partijen cacao, jam, gebak en andere artikelen in onze magen terecht zouden zijn gekomen, die de keuringsdienst thans, als ondeugdeijk, aan den handel ont- trekt! In onze vette-klei-streken eischt de controle op de meikproducti-e den melkhandel vanzelf- sprekend in de eerste plaats de aandacht van den dienst. Wat in dit opzicht bereikt is sedert 1921 het jaar van opriohting ver- dient alien lof. Met gerechtvaardigden trots toont men op het laboratorium hoe, in de opeenvolgende jaren de genomen monsters aan zindelijikheid wonnen en bevuiling van de m-elk thans tot de uitzondering-en behoort. Bekeuring om deze reden ikomt dun ook in den laatsten tijd maar zeld-en meer voor, ter wijl in -den aanvang meer dan de helft der monsters als ,,vuil" of ,,zeer vuil" gekwalifi- oeerd moest worden. Zoodra de dienst echter -ingreep, daalde -dit aantal ras en reeds in 1923 was slechts" in eAn op de 14 gevallen de melk vuil of zeer vuil! De toestand is nu zoo dat de stallen op zindelijkheid gecontroleerd worden, -dat de iocalen hygienisch ingericht zijn en de melk niet meer in c-pen vaten in woonkamers staat, dat de verkoop door mid- del -van kraanbussen geschiedt en niet langer kannetjes in de melk gedompeld worden. En natuurlijk zijn allengs ook Zeeuwsche boeren er mede opgehou-den hun melkvoorraad uit regenbak of wel-put aan te vullen. Behalve op „melk-zandaars", ziet de dienst ook op andere mogelijke warenwet-delinquen- ten toe. De control^ b.v. op de huismdustrie (in Zeeland voomamelijik het verpakken van bonbons en het pellen van garnalen) is uit- stekend. Natuurlijk leidden d© oeconomisohe omstan- digheden ook tot ingrijpen, waar izulks anders wellicht achterwege had kunnen blijven. Zoo heeft het prijsverschil het importeeren bevor- derd van Belgisob -bier en ,,limonade gazeuse", welke produ-cten niet steeds even voortreffe- lijk zijn. Maar ook „Nederlan-dsch fabrikaat" dat voor den inwendigen mensch bestemd is, stelt wel eens te leur. Het jaarverslag over 1934 althans vertelt van een bronwaterfabri- kant, die Prima Tischwasser, eisenhaltig, frisch und gesimd, kohlensaures Wasser, heilt Rheumatijmund und Nierenkrankheit", in den handel bracht. Het etiket op de flesscben vertoonde een schitterend berglandschap, in- clusief de „Brunnen", hetgeen evenwel de eenigszins geflatteerde afbeelding van zijn regenbak bleek te zijn! Ocik had de keurin-gsdienist zoowel bezwaar tegen de cmbinatie privaatbroodbewaarplaafcs- varkenshok als tegen het ,,reinigen" door her- bergiers van een onbeperkt aantal glazen in een bakje met -enkele liters water. Men is nu eenmaal ten plattelande niet altij'd even kieskeurig, al wordt meer en meer toegegeven, -dat ,,de heeren uit de stad' met hun raadgevingen over hygiene, eniz. ook wel eens gelijk hebben en dat b.v. bet slapen in levensmiddelenwinkels geen reclame voor de zaak is. Inzegening van het nieuwe ziekenhuis. fHedenvoormiddag had alhier de inzegening plaats van het nieuwe ziekenhuis. -Monseigneur Hopmans droeg na de zege- ning van alle vertrekken van het gebouw een gelezen mis op, waama in de manne-n-zaal op de benedenver-diepi-ng de receptie plaats vond. Daar werd het woord gevoerd door direktor Op de Ooel van de congregatie van het aller- heilig hart van Jezus en door Dr. Van Bock- staele. Namens de commissie uit de ingezete- nen sprak de heer De Cock, terwijl verd-er het woord werd gevoerd door Dr. Van Pienbroek en Pater Augustinus. Ten slotte bracht Mgr. Hopmans dank aan de eerw. zusters. Vrijwel alle geneesheeren uit den omtrek, alsmede verschillende bur-gemeesters en andere autoriteiten uit de omgeving waren aanwezig. Benoeming le ambtenaar ter Secretarie. Door Burg, en Weth. van Axel is gisteren tot eerste ambtenaar ter Secretarie alhier be- noemd de heer M. Oggel J.Mz., thans in ge- lijke functie te 21aamslag. Veel liefhebbery. Voor de betrekking van agent der arbeids- bemiddeling (tevens controleur -wenkeloos- heidsverzekering en werkverschaffing) hebben zich 52 sollicitanten aangemeld. 'De heer H. P. J. Rottier, gemeente-ontvan- ger alhier, heeft om gazondheidsredenen met ingang van 1 Maart a.s. als zoodanig eervod ontslag gevraagd. Hij hekleedde deze betrek king gedurende ongeveer 35 jaren, en niet 25 jaren, zooals in het Dgbl. v. N.-Br. en Z. en in Zelandia van 23 Febr. voorkomt. Naar aanleiding van een besluit der al gemeene vergadering van afgevaardigden van polders en waterschappen, aangesloten bij het Waterschap Hulster- en Axeler Ambacht, van 8 Februari j.l., waarbij op zijn verzoek eervol ontslag werd verieen-d aan den heer H. P. J. Rottier als ontvanger-igriffier, is op voorstel van Burg, en Weth. de Pensioensgrondslag van den heer Rottier vastgesteld (als ge- meente-ontvanger) op genoemden datum, op 3350. Aan den heer Rottier is o-p diens verzoek met ingang van 1 Maart a.s. op de meest eer- volle wijze ontslag verleend uit zijn betrek king van gemeente-ontvanger, onder dank voor de langdurige en gewichtige dienst-en aan de gemeente bewezen en de nauwgezette ver- vulling van zijn taak. Fransche straatnaimen uitgevaagd. Niet alleen te Gent en Oostende, zooals het ,,Laatste Nieuws" mededeelt, werden de Fransche benamingen op de straatborden met witte verf overstreken, doch ook alhier werd hetzelfde gedaan, b.v. in de Leegstraat, Wach- tefbeekestraat enz., en dit nadat reeds 2 maan- den geleden het V.T.B.-orgaan (Vlaamsche Toeristen Bond) de aandacht van den burge- meester van Selzaete gevestigd had op het niet naleven van de laatste wet, wat aangaat de eerbied en het recht voor het Vlaamsche in Vlaanderen. NED. HERV. KERR. Ds. E. Raams te Hoek heeft bedankt voor het beroep naar 's-Heer Atotskerke. SUIKER - RUBBER KOFFK per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER. RUBBER KOf HE. CACAO. KATOEK ALLE GRAMEN ENZ FER BEURZE VAN LONDEN LIVERPOOL NEW YORK. CHICAGO WINNIPEG. ENZ DAM 2a Tdatoon Na 30012-31012 AMSTERDAM-C Baiwi Nl> 2, Talat 30012 Talagraaudiatt CASLOSJkMSIEBDAM Agent L. Sandee Nieuwdorp. Tel. 24 (Ingez. Med.) PROGRAMMA VOOR ZONHAG. Kon. Nedeirl. Voetbalbond Afd. IV. Eerste klasse. RoermondNOAD BleijerheideEindhoven 0WJuliana. Tw-eed-e klasse A. VlissingenBreda. RBCGoes. TemeuzenHero. De ZeeuwenTSC Derde klasse A. 'HoofdplaatSiuiskil. UziendijkeHuist. BiervlietBreskens. Derde klasse B. Eiland BoysBurgh. Goesche Boys-EMM. Zeeuwsche BoysRGS. -Hansweert^Miiddelburg 2. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste klasse B. Breskens 2Hoofdplaat 2. Huist 2«—Oom Boys. Oostburg 2Groede. Schoondijke^Biervliet 2. DE VOETBjuALWEDSTRIJD NEDERLANDBELGIfi IN ROTTERDAM. Naar gemeld wordt heeft -het bestuur ran den Kon. Ned. Voetbalbond het besluit geno men den voetbalwedstrijd tusschen Nederland en Belgie, welke op 2 Mei a.s. is vastgesteld, in het Ferjenoord-stadion te Rotterdam te houden. BELGIENEDERLAND. Naar wij vememen heeft de Zeeuwsche Voetbalbond de beschikking gekregen over een bepaald aantal toegangsbewijzen voor den op 4 April a.s. te Antwerpen te spelen voetbal- wedstrjj-d BelgieNederland. Een gedeelte van deze toegangsbewijzen zal worden gereoer- veerd' voor particulieren. AanvTagen om too- zending moeten worden gericht tot aen heer M. Hackenberg, Lange Burg 8 te Middeiburg, alwaar ook nadere iniichtingen (uitsluitend telefonisch) te be-komen zijn. SIMULTAANSEANCE TE AXEL. Dinsdag speelde Dr. H. Bruch van Ter Neu zen simultaan te Axel tegen 21 borden. Er werd goed partij gegeven. Het resultaat was 17 punten voor den simultaanspeler. De hee ren L. P. Marijs, J. P. van Bortel en 'H. de Ruijter wonnen hun partij, terwijl de heeren H. van Seijen en P. A. Wondergem remise be- haalden. WEDSTRUD HULST—HOEK. Dinsdagavond vond te Hoek de returnmatch HuistHo-e k plaats, welke eindigde in een overwinning voor de thiuisclub. De gedetailleerde uitslag was als volgt: Huist (Hoek Joh. KlaassenR. de Kraker 01 F. van WaesbergheJ. de Feijter 10 H. de MoorI. de Kraker s 01 F. die MeurichyA. Tollenaar 01 H. A. JanssensP. Scheele 1Q Dr. Oasparie(M. Meertens 1 L. de JongheP. Lantsheer 1 J.' SchouweJ. Markusse 10 H. Bruinooge<L. Zegers 10 H. R. HeeremaA. Jurrij 91 Uitslag 46 voor Hoek. VOOR WELKE SPORT ZU'l GE GESGHIjKT In Moskou is thans een instituut waar wordt vastgesteld, voor welk soort sport ge getschikt zij-t. Wanneer men b.v. zou willen weten of men meer resultaat zal behalen bij de 500 M. hardloopen, dan op het voetbalreld, dan kan men zich daarvoor laten onderzoeken bij het instituut voor physio-therapie en lichaamscultuur. IHet instituut werkt op het gebied van li chaamscultuur voigens drie hoofdpunten. De medische controle-afdeelinig helpt de athleten bij het bepalen van dien tak van sport waar- voor zij het beste geschikt zijn, wanneer zij hun beaten vorm hebben bereikt -en bepaalt den datum waarop een atihleet, die ziek was weer met zijn oefeningen kan beginnen enz. De afdeeling voor gezondheid van het Insti tuut geneest met de middelen van de lichaams cultuur in gevallen van rheumatiek, hartaan- doeningen enz. iBovendien is er nog een speciale af deeding voor sportlui, die aan rheumatiek leiden. En zij geneest hen met zulke goede resultaten, dat zij niet alleen w-eer aan het werk kunnen gaan, maar ook hun sportieve bezigheden weer kunnen opnemen. De bovenste verdiepimg van het instituut is voor dit doel tot een ziekenhuis en sanato rium ingericht, waar zieke en gewonde sport lui zoo lang blijven, totdat zij geheel genezen zijn. POLITIERECHTER TE MIDDFJ J1LIUI. In de zitting van 23 Februari 1937 waren o.m. de volgende personen gedagvaard: E. A. T., oud 50 jaar, grondwerker, wonen- de te Huist, wegens mishandelmg van C. Lauwereijs te Huist in den nacht van 10 op 11 Januari 1.1. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Ult^raak 14 dagen gevangenisstraf. Mr. P. C. A-driaanse achtite het ten iaete gelegae niet bewezen en vroeg vrrjspraak, sub- sidiair een lichte straf. E. D. de B., oud 28 j., landbouwer, wonende te Koewacht, wegens mishand-eling van Eme- rina Johanna Geerts te Koewacht op 17 Jon. 1.1., door haar eenige rnalen te slaan. Eisch 25 boete of 20 dagen hechtenis. Uit- spraak idem.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2