WAT IS WAT IS SLUISKIL. HOEK. AXEL. RECHTSZAKEN. VOETBAL v.t. v.—t. (Ingez. Med.) zieken te Amersoort (Zon en Schild/1000; d. aan bet Opvoedingsgesticht ,,Valken- heide" bij Maasbergen f 400; e. aan de vereeniging ,,Zonnegloren" te SaestduinenChristelijke vereeniging tot stichting en exploitatie van sanatoria voor lijders aan tuberculose f 500. f. aan de Nederlandsehe Zendingvereeni- ging te Rotterdam 300; g. aan bet Zendingsgenootschap der Evan- gelisehe broederschap te Zeist 300 h. aan de Nedcrduitsch 'Hervormde Ge- meente te Ter Neuzen, voor de Diaconie- armen 1000, onder verplichting om deze som te plaatsen' op de Grootboeken der Nat. Schuld en om uit de rente daarvan te bestrijden de kosten van een behoorlijk onderboud van het graf, waarin bij en zijne echtigenoote rusten; de grafsteen zal jaarlijks moeten worden schoongemaakt, terwijl de daarop staande let ters en cijfers, telkens wanneer zulks noodig is, moeten worden bijgeschilderd. Tot eenige en algeheele erfgenaane beeft bij benoemd de vereeniging tot bevordering van inwendige zending, bedoeiende de opleiding van jongelingen tot predikant, gevestigd te Doetinobem, onder bepaling, dat bij voorkeur de jongelieden, die onbemiddeld zijn en aanleg bezitten voor bet ambt van predikant, zullen worden ondersteund en de kosten hiervan zul len worden bestreden uit de opbrengst van de nalatensohap, waaraan later den naam zou kunnen worden vierbonden van „Timmerman- fonds". SCHADEVARING. Het meergemeide Zweedsobe s.s. „Lovisa" dat tijdens de vaart op het Kanaal van Ter Neuzen in aanvaring gekomen was met een ducdalf beeft nadat een cautie van 3000 was gesteld de reis voortgezet. Het scbip was op weg van Gent naar Boness. OUD IJZER EN SLOOPERIJEN IN BELGIiS. Klachten van de Gentsche zeehaven. De Brusselscbe corr. der N. R. Crt. te Brussel meldde Zaterdagavond, dat de han- delsdienst van de Gentsohe zeehaven aan de Belgische regeering een rapport beeft over- gemaakt, waarbij gewezen wor<JU op de scha- de, door deze haven geleden tengevolge van de toepassing van bet tijdelijke verbod van uitvoer van oud ijizer en staal. Verscbeidene uit de vaart genomen scbepen, die in gewone omstandigheden te Gent zouden zijn gealoopt, gingen onlangs naar Ter Neuzen, waar thans 7000 a 8000 ton oud ijzer voor export bestemd, op de kaden gereed ligt. Maatregelen worden getroffen am deze sloopingswerven definitief te Ter Neuzen te vestigen. In offieieele kringen te Brussel werd Zater- dag verzekerd, dat de regeering een nieuwe formule voorbereidt, welke Dinsdag a.s. in den kabinetsraad ter sprake zal komen en vermoe- delijk de Antwerpsche, Gentsche en Brugsche belanghebbenden zal bevredigen. Ondertusscben kunnen wij hieromtrent mee- deelen, dat bier wel is waar enikele partijen ijzerafval zijn aangevoerd, docb dat er nog geen sprake is van de aankomst van oude scbepen te Ter Neuzen. :Le Soir" voegt aan het bericht toe, dat oud-ijzer tot voor kort voor Ter Neuzen een onbekend export-artikel was. Naar aanleiding daarvan is in herinnering te brenigen, dat bier enkele jaren geleden verschillende belangrijke siooperijen bestonden. VOORZITTER A I 'D. GROOT BEDRIJF KAMER VAN KOOPRANDEL. Zaterdagmiddag vergaderde de afdeeling groot bedrijf van de Kamer van Koophandel en Pabrieken voor de Zeeuwsche eilanden, ten einde te voorzien in de vacature M. Laemoes als voorzitter van die afdeel'ing, voortdurende door het be dank en van den heer Ir. H. C. Ghijsen, die in de Januari-vergadering was ge- kozen en toen zijn beslissing aanhield. Thans koos de vergadering den heer J. C. E. Massee te Kloetinge, die de benoeming aannam. STAONATIE IN BEN VEERDIENST WAESOORDENHANSWEERT. Naar gemeld wordt, deed zicb j.l. Vrijdag- avond bet zeker zeldzaam geval voor, dat een der booten van den provinciaden veerdienst, n.l. de ,Koningin Wilhelmina", welke den dienst uitoefende tusschen Hansweert en Walsoorden wegens den kracbtigen Westen- wind werd belemmerd te Hansweert af te varen, waaridoor de twee avonddiensten niet konden worden uitgeoefend. Wegens den krachtigen dwars op de hoog- gebouwde veerboot staanden wind, werd blijk- baar gevreesd; dat het schip, na van den stei- ger los te zijn gekomen, zou verlageren tegen den Oosthavendam. Begrijpedijk bracbt dit een emstige stagna- Ue te weeg in het verkeer voor de passagiers die voornemens waren van dezen dienst ge- bruik te maken en ook voor het postvervoer. Bericbtgevers in verschillende bladen voe- gen aan dit bericht de commentaar toe, dat niet alleen stormweer de oorzaak zou zijn, docb dat met dit sohip moeilijk kan gemanoeu- vreerd worden. Wij leefden daarentegen in de veronderstelling, dat dit scbip, met zijn vier schroeven, juist gemakkelijk kon manoeu- vreeren. Indertijd draaide het bij een proef- vaart in de middenbaven van Ter Neuzen on- geveer am zijn as, Wij hebben getTacbt hier omtrent offieieele inlichtingen te verkrijgen, docb deze werden niet verstrekt. AARBAPPEEENVERVOER. De aardappelen uit Zeeland hebben in de laatste tijden grooten aftrek, wegens de vraag naar eetaardappelen voor Marokko en ook naar Zuid-Amerika. Deze worden ook uit deze streek in kistjes verzonden per sohip naar de groote havens: Rotterdam, Amster dam en Antwerpen. Een en ander brengt in die branche veel bedrijvigbeid mee. Het laat zicb voorzien, dat die prijs der consumptieaard- appelen hierdoor stijgen zal. HET VERKEERSPONDS EN BE PROVINCIE ZEEEANB. (Het Dbl. v. N.-Br. Z. schrijft: Men weet, dat in December j.l. bij de Twee- de Kamer een wetsontwerp is ingediend tot wijziging van de motorrijtuigenbelasting en van de wet tot installing van een Verkeers- fonds, bijzonder met het oog op de tertiaire wegen. Om die tertiaire wegen te verbeteren, wordt voor iedere provincie een bedrag voorgesteld naar den maaitstaf van de opbrengst van de motorrijtuigen- en rijwielbelastinig in elke pro vincie. Deze oplossing is wel eenvoudig maar moordend voor de provincie, die niet zoo dicht- bevolkt zijn en ook door andere redenen een minder druk gebrtuik van autq's e.d. kennen. hoewel haar tertiair wegennet naar verhou- ding minstens even groot is. Zoo ontvangen bij de geschetste regebng Z.- en N.-Holland resp. f 522.000 en f 444.000, ter wijl Zeeland het met 63.000 moet -do,en. Het is wegens deze onbillijkheid, dat Ged. Staten van Zeeland een rekest zonden aan den minister van Waterstaat, waarin zij hun diepe teleurstelling over het wetsontwerp uitspre- ken, daar Zeeland, indien het niet gewijzigd wordt, slechts even 3 pet. ontvangt van de voorgestelde twee millioen. Het beboeft geen betoog, sobrijven G. S., dat met een dergelijk bedrag al heel weinig kan worden gedaan en als dat niet zou worden verhoogd, enorm veel jaren noodig zijn, alvo- rens het tertiaire wegennet in Zeeland, ruw begroot op 360 KM., waarvan de verbeterings- kosten geraamd zijn op 4 milboen, zouden zijn verbeterd. Het is duidelijk, dat, wanneer geen andere normen worden aangelegd, dan die van het aantal motorrijtuigen en rijwielen, de provin- cles waarin de groote centra zijn gelegen, en dus het dichtst bevolkit zijn, aitijd veel meer dan redelijk is, tot zich zullen trekken. Het college van G. S. aoht dit uit algemeen lands- belang gezien, onredelijk en onbillijk. Immrrs, juist omdat daar zooveel meer ver keer is, wordt des te eerder overgegaan tot het verklaren van wegen tot primaire, welke de staat geheel bekostigt, of tot secundaire, waarin de staat bet belangrijkste deel bij- draagt, teriwijl de provincies, waarin deze groote centra zijn gelegen, uit den aard der zaak veel hooger belaistingsvermogen hebben en dus oneindig veel meer voor de naar ver- bouding veel minder aanweizige tertiaire we gen kunnen doen. Voor een provincie als Zeeland komt hierbij nog, dat zij is doorsneden van breede wateren en ook uit dien hoofde extra veel, niet alleen voor het verkeer, maar ook voor de bescher- ming van zijn bodem, van de provinciale fi- nancien wordt gevergd. 'Door een en ander kan de provincie voor de tertiaire wiegen niets doen. G. S. wijzen er dan op, dat door financieele moeilijkbeden ook polders, waterschappen en gemeenten weinig voor deze wegen kunnen doen. G. S. zien in de te vreezen verwaarloozing van de tertiaire wegen een groote belemme- ring voor de ontwikkeling van het platteland en aohten het een ramp, indien het bedoelde wetsontwerp niet wordt gewijzigd. Hat college meent ook, dat deze bevoorrech- ting van het centrum van lust land, uiteindelijk tot groote schade van bet geheel zal strekken. Op den duur toch zullen dan toch kostbare maatregelen genomen moeten worden om al te grooten achteruitgang en verarming in sommige provincies als Zeeland tegen te gaan. Ged. Staten zijn bet geheel eens met hun collega's uit Drente, dat het aanleggen van voomoemden maatstaf zeer teleurstellend is en dat het absoluut onjuist is bjj de verdee- ling van die opbrengst van een bestemmings- belasting geen invloed toe te kennen aan den omvang van de las ten ter bestrijdingj waar van de opbrengst juist bestemd is. Hier bij ikomt dan nog het bezwaar, dat velte vracht- autodiensten, wier zetel in de groote centra gevestigd zijn, met him zeer zware wagens ook de tertiaire wegen in de verschillende dee- len van ons gewest stuk rijden, maar de be- lastingopbrengst van deze bedrijven Zuid- en Noord Holland of Utrecht toevloeit. Met alien emist dringt bet college van G. S. tenslotte bij den minister aan op wijziging van het wetsontwerp. BE WER^tKAMPEN. Zaterdagmiddag kiwamen de 50 Zeeuwsche deelnemers aan het vijfde werkkamp, uitgaan- die van het Prov. Comite voor Zeeland van de- Oentrale voor werkloozenzorg, voor hun laat ste weekend verlof, want heden vertrokken zij opnieuw voor nog 3 weken. Dan zal het werkkamp opnieuw moeten be- volkt worden en wij hsrinneren er daarom nog eens aan, dat aan de kampen mogen deelne- men jeugdige werkloozen, welke 17 jaar zijn en de leeftijd van 25 jaar nog niet hebben be- reikt en ingeschreven zijn bij de arbeidsbemid- deling. Zij moeten zich voor het zesde werk kamp, dat van 22 Maart tot 22 Mei zal duren, dus 9 weken, waarbij de deelnemers na 3 en na 6 weken voor rekening der Centrale een week end naar huis mogen, aanmelden bij de plaatselljke comitd's. Het goede resultaat, dat met de werkkam- pen bereikt wordt, doet ons niet twijfelen of ook nu weer zaillen zich velen aanmelden om tijdelijk verlost te zijn van het niets doen en in de bultenlucht weer eens flink de spieren te 1'aten werken. OP VERZOEK VAN ZIJN LIDMAATSCHAP ONTHEVEN. Bij ibeschikking van den Minister van Wa terstaat is het lid van de commissie voor het onderzoek der verbetering in het verkeer tusschen de Zeeuwsche eilanden, Zuid-Holland en Noord-Brabant de heer M. Laernoes te Vlissingen op zijn verzoek van 2!ijn lidmaat- schap ontheven. BE FRAUBE BIJ BEN BIJZ. VRIJW. LANBSTORM IN ZEEEANB. Naar de VI. Crt. meldt, zal de zaak van den gewezen secretaris-penningmeester van den Bijzonder en Vrijwilligen Landstorm in Zeeland, den heer P. G. L. te Vlissingen, die er van verdacht wordt zich in die kwaliteit ten nadeele van bedoeld instituut te hebben schuldig gemaakt aan frauduleuze handelin- gen, ter openbare terechtzitting der Recht- bank te Middelburg van 5 Maart a.s. in be- handeling worden genomen. AUTO-ONGEVAL OP BEN RUKSWEG SCHOONBUKE—OOSTBURG. Vrijdagmiddag had, meldt de Vliss.. Crt., ap den rijksweg SchoondijkeOostburg, nabij de hofstede van den beer A. de Hullu, een auto-ongeval plaats. Een vrachtauto van de S. B. M., geladen met 10.000 KG. graan, kwam van Oostburg naar Schoondijke gereden. Tezelfdertijd kwa- men een met paarden bespannen wagen en een luxe auto, bestuurd door dr. R. uit IJzendijke, van den anderen kant aangereden. De luxe auto reed eerst achter den wagen docb op het moment, dat de beide auto's el- kaar zou'den passeeren, kwam plofcseling de luxe auto recht tegenover den vradhtauto. De chauffeur van den vrachtauto moest £>f op den luxe auto inrrjden, wat voor deze laatste ongetwjjtfeld zeer emstige gevolgen zou gehad hebben of met levensgevaar trachtten te ont- wijken. Hij koos het laatste, waarqpor liij zoo koft' langs de slootkant moest rijden. dat mede door de gladheid van den w&g, eerst het achterste gedeelte en tenslotte de geheele vrachtauto in de sloot terecht kwam en kan- telde Van de drie inzi'ttenden kwamen er twee, waaronder de chauffeur V. uit Cadzand, met den schrik vrij, terwijl de derde inzittende, D. uit Nieuwvliet, een gebroken sleutelbeen op- liep. De bestuurder van den luxe auto, die on- gedeerd bleef en wiens auto niet beschadigd was, bekende direct ten voile schuld aan het ongeluk te hebben en was dankbaar voor de manoeuvre van den vrachtauto-chauffeur. Beide auto's zijn verzekerd. De heer D. is na in het ziekenhuis te zijn verbonden, naar huis gebracht. Met behulp van een kraan- wagen uit Oostburg is de vrachtauto uit de sloot gehaald en door een andieren auto van de S. B. M. naar Breskens gesleept. LUXOR THEATER. s-> „Slotaccoord". „Slotaccoordi" is een der sterkste speelfilms geworden, die men den laiatsten tijd zag, ge- inspireerd op Beethoven's Negende, waarvan het orkest van de Berlijnsche S'taatsopera een voortreffelijke uitvoering van de voornaamste deelen gaf. Door deze werkelijk eerste qualiteiten van muziek en spel is de wat zwaar romantische handeling niet alleen van haar scherpe kan- ten ontdaan, doch bovendien gebracht op een ongewoon hoog plan. De gevoelssfeer, die hier gemakkelijk tot exoessen had kunnen leiden, is scherp maar toch ^x>k sober gehouden, de conflicten nemen hun wendingen en afloop binnen de grenzen van het weloverdaehte. Regisseur Detlef Sierck heeft een intellectueel stempel op het werk gezet, zelfs daar waar hij aan de gangbare oplossing van contrast- wreking was gebonden. Abe rollen heeft men in deze Ufa-film st-erk bezet. Het eerste moet genoemd worden Maria Koppenhdffer, die als de huishoudster en vertrouwelinge van de vrouw van den be- roemden dirigent, een soort indrukwekkende demonstratie geeft van haar vele mogelijk- heden. Zij wekt gemakkelijk door haar stroeve gezichtslrjnen een huivering voor het karak- ter, waarvan zij de afspiegeling zijn, zij is fel en verbeten, dooh instede dat men deze figuur kan haten, weet zij door talrijke nuances juift het medelij'den voor een dergelij'ke oogen- schijnlijk antipathieke figuur op te wekken. En wanneer zij aan het slot in de rechtszaal haar meesterlijke beheerschte scene heeft ge- speeld moet men erkennen, dat men zeer zelden een mensch zoo diep in de ziel heeft gezien, als zij gewenscht moet hebben, dat de toeschouwer het in de door haar uitgebeel- de figuur deed. Lil Dagover speelt de zware rol van de di- rigentsvrouw. Willy Birgel is de bescheiden en verdraagizame dirigent en Maria von Tas- nady speelt de jonge moeder, in wie de diri- gentsvrouw van de eerste ontmoeting af haar vijandin ziet; al deze rollen worden isterk ge- speeld;. En dan is er de kleine Peter Bosse, gelukkig niet een weee regieschepping, zooals men zich daar tegeniwoordig in Amerika met groot succes op toelegt, maar een kind, dat men zoo»eel mogelijk zijn eigen natuur liet behouden en ondanks zijn vermogen tot zeer natuurltjk spel, niet meer dan strikt noodzake- lijk in het beeld wordt gebracht: ,,In der Be- schrankung zeigt isich der Meisteren dat het een meester is geweest, die zich aan de vervaardiging van deze grootische speelfilm heeft gezet, is zonder twijfel. ,,Slotaccoord" moet men om het uitnemende spel en de schoone muziek niet overslaan. Deze film loopt vanaf a.s. Zaterdag in Luxor. Oud,eravond openbare lagere school. Donderdagavond 1.1. werd alhier in de open- bare lagere school de jaarlijksche ouderavond gehouden. De opkomst was, als gewoonlijk, matig. Te ongeveer 7 uur opende de voorzit ter, de heer Platteeuw, deze bijeenkomst. De notulen der vorige ouderavond werden door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd, waarna werd overgaan tot het benoemen van 2 led en der oudercommissie. Periodiek aftredend waren de secretaris M. de Visser en de penningmeester P. van Kruinin- gen, die ibeide werden herbenoemd. In de pauza werd drhk gebruik gemaakt van het beziohtigen van de lessen en handwerken. Voor het beste handwerkje werd door juffrouw Nijssen, een prijisje beschikbaar gesteld, het- welk na lating ten deel viel aan de jongejuffr. Adi Verschoor. Zeer interessant was ook de bijdrAge door den voorzitter gehouden over de nadeClige gevolgen van he rooken door kinde- ren. Dit kan volgens den voorzitter niet te veel worden tegemgegaan door de ouders, daar dit vooral op de ademhalings- en bloedsomloop- organen der rookende kinderen moordend werkt. Besloten werd dit jaar weer een St. Nicolaasfeestje te houden. Een voorstel am ouders gelegenheid te gleven een eventueel te houden sehoolreisje mee te maken werd ver- worpen. Na het gebruiken van een thea, werd deze wel igeslaagde ouderavond te ongeveer 9 ure, onder dankzegging door den voorzitter gesloten. Door den wind aan lager wal. Vrijdagmiddag moest alhier het stoomschip President Francqui", ledig van Gent komen- de, voor de spoorbrug wachten en geraakte door den hevigen wind ,aan lager wal. De sleepbooten, welke het begeleidden slaagden er niet in het schip weer in het vaarwater te brengen en men besloot het bij de Vlakte te laten liggen, wacht^nde op beter weer, terwijl men overweegt de ballasttanks te vullen, om het schip beter bestuurbaar te maken. Inmiddels is genoemd schip naar zee ver trokken. Inzegening nieuw ziekenhuis. De plechtigheden der inzegeninig van het nieuwe ziekenhuis zullen Woensdag 24 Febr. a.s. des morgens om half tien een aanvang nemen en geleid worden door Zijne Hoogw. Ex. Mgr. Hopmans, bisschop van Breda. Na afloop dei' inzegening zal ongeveer dm half twaalf de receptie plaats hebben. Geslaagd. Bij het te Utrecht gehouden exaimem voor coupeuse slaagde mej. C. J. de Pouw, alhier. Exam.en E.H.B.O. Zaterdag j.l. werd aan de leden van E. H. B. O. in de openbare lageire school een examen afgenomen door Dr. van Gelderen, namens het Oranje kruis. Hierbij verwierven de volgende leden het di ploma: Mr. J. A. van Tienhoven', Jacs Dreg- mans, D. de Jonge, I. M. Risseeuw, J. de Put ter, P. de Feijter, J. Buijze, Corn. Dieleman, C. de Groote, C. van 't 'Hoff en de dames S. Plad'det, G. Scheele en T. de Bel: Na afloop van dit examen werd aan Dr. I. P. Leenhouts door de leden een cadisau aange- boden bestaande uit een fraai rookstel, uit er- kentelqkheid voor de van hem ontvangen op leiding, wat door Dr. Leenhouts onder dank zegging gaarne werd aanvaard. Gevonden vooi'.verpen. Bij den gemeenteveldwachter alhier zijn de volgende gevonden voorwerpen gideponeerd: een heerenhandschoen en een blauwe alpino- muts. Gecombineerde vergadering. De drie Geref. Jeugdvereenigingen alhier hielden j.l. Zaterdag op de Gehoorzaal hun ge combineerde vergadering. Deze bijeenkomst stond onder leiding van den voorzitter der J. V. den heer W. de Putter die de vergadering opende met het laten zin- gen van Ps. 68 10, waarna hij voorging in gebed. Door Ds. J. A. Vink werd een openings- woord gesproken. De secretaris der J. V. las het jaarverslag zijner vereeniging voor, waar in hij aanspoorde ook bij de begunstigers op meer liefde voor het jeuigdwerk. Twee leden dier K. V. droegen een voor- dracht voor waarmee zij tevens deelnamen aan den voor dezen avond uitgeschreven reciteer- wedstrijd. Door de meisjesvereeniging werd een zang- stuk opgevoerd, waarna mej. Dieleman enikele liederen zong waarbij zij zich zelf begeleidde en waarvoor zij een daukibaar applaus mocht oogsten. Mej. Cath. Hamelink van de meisjesveree niging leverde op keurige wijze een inleiding getiteld ,,De weduwe van Zarfath". De secretaris der K. V. las nu op dichterlijke en humoristische wijze het jaarverslag zijner vereeniging voor. Hierna werd gepauzeerd. Tijdens de pauze werden ververschingen rondgediend. De vergadering werd heropend door het zinigen van het lste couplet van het Bondslied der J. V., waarna de afgevaardigde der man- nenvereeniging enkele woorden van geluk- wensch sprak. Ook de afgevaardigden van de Hervormde meisjesvereeniging en van de Geref. J. V. te Ter Neuzen brachten geluk- wenschen over. Drie leden der J. V. leverden nu om beurten een voordracht voor de wed- strijd, resp. getiteld: ,,De stroopers, De lange broek en De vlucht". De secretaresse der meisjesvereeniging las het jaarverslag barer vereeniging voor. Nadat de knapenvereeniging een tableau had opge voerd bracht de M. V. een lied ten gehoore in de Afrikaansche taal. Een schitterend tableau dat zeer in de smaak viel was: ,,Een landelijke* ydille", waaraan M. V. en J. V. meewerkten. Door den heer Jac. den Hooglander werd een inleiding gehouden over: „De foeteekenis van den Christelijken Godsdienst voor het maatschappelij k leven". Dit onderwerp werd door den inleider in den breede 'behandeld. Thans werden door drie leden van de meis jesvereeniging voordrachten ten beste gegeven in poezie zoowel als in proza. Na de tweede pauze gaf de knapenvereeni ging een schimmenspel te zien. Dat hier werk van gemaakt was bleek uit de meesterlijke wijze waarop het vertoond werd. Door de K. V. werd nu monde van P. de Kraker een inleiding gehouden over: ,,De namen van Prinses Juliana",, nadat vooraf twee coupletten van het Wilhelmus waren ge- zongen. De meisjesvereeniging gaf nu nog het prachtige tableau Geloof, Hoop en Liefde waarbij mej. Dieleman het orgel bespeelde. Dan gaven ook drie leden van de K. V. voordrachten, waarmede zij ook deelnamen aan den wedstrijd. floor de M. V. werd als slot nog een zang- stuk opgevoerd waarvoor ze de lof der ver gadering oogstten. De heer J. Geelhoed sprak een slotwoord en reikte aan de prijswinnaars van den reci- teerwedstrijd de prijzen uit bestaande voor ieder een iboek. De gelukkigen waren J. v. d. Hooft, A. Scheele, J. Louwerse en P. de Kraker. Nadat nog gezongen was Gez. 180: ,,'k Wil U of God, mijn dank ibetalen" werd deze zeer druk bezochte vergadering gesloten waarbij de heer Geelhoed voorging in dankgebed. De Geref. Jeugdbeweging kan op een mooie avond terugzien. Brutalc dief gevat. In verband met de talrijke diefstallen den laatsten tijd tot in de buurt van Kijkuit voor- komende, waarvan wij reeds onlangs gewag maakten, kunnen wij thans tot voldoening mededeelen, dat het aan den rijksveldwachter daar ter plaatse, de heer C. M. Beke, na nach- teniange waakzaamheid gelukt is een berucht individu uit Stekene (Waes) de 55-jarige C. v. d. B., welke evenwel in de grensoorden geen vast domicilie heeft vanwege andere veroor- deelingen in Belgie, te arresteeren. In den nadht van 8 op 9 dezer was het de vermaarde langvinger gelu'kt nog op het nippertje te ont- snappen, dank zij het stormachtige weer in dien nacht. Thans echter heeft veldwachter B. hem onder St. Jansteen weten te vatten en daarbij tal van diefstallen afkomstige voor werpen in beslag weten te nemen. Voor een niet gering deel is het aan waakzaamheid en speurzin van den ras-politiehond van den heer B. te danken, dat v. d. B. kon worden ingere- kend, die thans door hem aan den officier van justitie te Middelburg is voorgeleid en in ver- zekende bewaring is gesteld. UITINGEN VAN WRAAR. Voor den politierechter te Dordrecht heeft terecht gestaan de 34-jarige los werkman uit die stad, heklaagd van mishandeling van den Officier van Justitie, dien hij op 8 Februari op den openbaren weg zonder aanleiding een paar gevoelige klappen tegen het boofd had gegeven. Verdadhte gaf de mishandeling toe. Hrj haa echter niet den persoon van mr. Kronenberg willen treffen, doch het openbaar gezag, dat zijn halfbroer Van der Lubben in Duitschland had vermoord en een anderen broeder, die den burgemeester van Waddinxveen in den kap- perswinkel mishandelde, onrechtvaardig had behandeld. De .politierechter veroordeelde den man overeenkomstig den eisch van het O. M. tot twee maanden gevangenisstraf. UITSLAGEN VAN ZONBAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le klasse Afd. I. ADOAjax 01, ExcelsiorDHC 62, StormvogelsRCH 30, OWBlauw-Wit 1—3. le klasse Afd. II. Haarlem—'VSV 3—1, DW1S—Sparta 3—1, HDVSiHBS 22, VUGFeijenoord 06, KFC—ZFC 3—3. (Ingez. Med.) le klasse Afd. m. ■HeraclesEmsch. Boys 51, Go Ahead Wageningen 31, BnschedeTubantia 33, AGOW—PEC 3—0. Afdeeling IV. le klasse. NiQADPSV 1—1, MVV—NAC 0—0. doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. PSV 18 10 5 8 25 47—29 NiOAD 17 8 4 5 20 54—35 BW 17 9 2 6 20 53—50 NAC 18 9 2 7 20 44—34 Bleijerheide 16 5 6 5 16 29—40 Juliana 17 5 5 7 15 3543 MVV 18 6 3 9 15 37—45 LONGA 17 6 2 9 14 40—38 Roermond 17 5 4 8 14 3448 Eindhoven 17 5 3 9 13 29—49 2e klasse A. De ZieeuiwenHero 11, ZeelandiaRBC 32; GoesTer Neuzen 41, TSCVlissin gen 42. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Middelburg 17 12 2 3 26 79—30 Breda 16 12 4 24 53—26 Hero 16 10 4 2 24 36—^21 TSC 17 8 1 8 17 4643 Vlissingen 16 6 3 7 IS 4148 RBC 16 6 1 9 13 44—53 Goes 16 4 4 8 12 28—34 Zeelandia 17 4 3 10 11 28—59 Terneuzen 15 4 2 9 10 214<4 De Zeeuwen 16 3 4 9 10 2146 3e klasse A IJzendijkeHoofdplaat 33, SluiskilHuist 51, Terneuzen 2Biervliet afg. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Axel 16 15 1 30 78—14 Hoofdplaat 12 7 3 2 17 34—16 Breskens 14 8 1 5 17 4434 Sluiskil 14 7 2 5 16 31—34 Hulst 13 5 8 10 27—44 Oositburg 12 4 8 8 26—31 Biervliet 14 4 1 9 9 21—52 Terneuzen 2 12 3 1 8 7 35—43 IJzendijke 13 1 4 8 6 17—44 3e klasse B. Middelburg 2'Zeelandia 2 52, Vlissingen 2 ROS 4—2. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. RCS 18 16 1 1 33 14424 Vlissingen 2 17 11 3 3 25 59—24 Eiland Boys 16 9 3 4 21 63—31 Zierikzee 14 8 2 4 18 44—24 Middelburg 2 16 6 6 4 18 41—49 Z. Boys 15 7 2 6 16 41—39 Zeelandia 2 16 6 2 8 14 36—66 Burgh 16 6 1 9 13 42—43 EMM 15 5 1 9 11 36—56 Goesche Boys 15 1 1 13 3 14—87 Hansweert 15 2 13 2 15—82 le klasse Afd. V. FrieslandVelocitas 37, Sneek 42. Hoogezand Zeeqwsche Voetbalbond. Tern. BoysGroede 11. HET VERLOOP DER WEBSTRIJDEN. Eerste klasse. De vele regen heeft zelfs op de velden van de le klassers haar invloed doen gelden. Zoo gingen in het Zui'den slechts twee wedstrijden door. De eerste, NOADPSV, was van geen belang meer. PSV mag technisch beter zijn geweest, de thuisclub speelde met meer en- thouisiasme en zoo gebeurde het, dat de ont moeting in een gelij'k spel, 11, eindigde, wat tenslotte de juiste verhouding was. In den wedstrijd MWNAC kwam het einde met denzelfden stand als waarmede be- gonnen werd, 00. Het was voor MVV wel een kostbaar punt,, maar toch nog niet vol- doende, om zeker van haar zaak te zijn. Zij zelf is uitgespeeld en moet nu verder maar afwachten wat de onder haar geplaatsten verder zullen presteeren Tweede klasse A. De ZeeuwenHero 11. Hero heeft in Vlissingen een veer moeten laten, waardoor haar voorsprong geheel te niet is gegaan en zij nu op gelSjkem voeit is gekomen met Middelburg en Breda, althans wanneer zij en ook Breda hun op Middelburg achterstalligen wedstrijd weten te winner. Voor De Zeeuwen kwam het puntje zeer ge legen en deze ploeg heeft nu vrijwel haar lot in eiigen handen. Zij heeft nog twee thuisiwed- strijden (TSC en Terneuzen). ZeelandiaRBC. S2. Met den moed der wanhoop heeft Zeelandia gevochten am van de onderste plaats weg te 'komen en zij heeft succes behaald. Nog is haar positie uiterst penibel, maar, gelijk een dubbedtje op z'n kant, men weet nooit waar het heen zal gaan: Het was ook hier een span- nende ontmoeting. RBC opende het eerst de score, maar Zeelandia wist voor de rust nog gelijk en zelfs de leiding te nemen. In de twee de helft liep RBC haar achteratand in en fel werd nu om het winnende doelpunt geatre- den, wat tenslotte aan Zeelandia gelukte. GoesTerneuzen. Aanvankeiijk hadden we goeden moed, want toen Terneuzen in de eerste helft, tegen den stormiwind moest optomen, maar zeer goed spelende den stand gelijk wist te houden, was de algemeene gedachte, dat de thuisclub het na de rust zou moeten afleggen. Hoe verkeerd dikwijls berekeningen uiitkomen bleek ook nu weer, want in de tweede helft paste Terneu zen een zoodanige spelwijze toe, dat zij hier- mede Goes geheel in de kaairt speelde, waar- van natuurlijk deze ploeg een zeer dankbaar gebruik maakte. Terneuzen beging n.l. de grove fout te veel naar voren te dringen, waar mede men tegen een ploeg als Goes geen sue-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2