Spierpijnen metAKKERiKloosterbalsem Gemengde Berichten Burgeriijke Stand Laatste Berichten het geheimzinnige vliegtuig te verdwijnen direct ■ski (Ingez. Med.) INGEZONDEN STUKKEN. WEERVERWACHTING. LOOP DER BEVOLKING. ONZEDELIJKE CONTRACTEN. SCHE E P Y A ARTBE WE GIN G. Niks verloren, dus Ons Kiske zijnen weer-kikkert, die is er tueachen uit gegaan!" ('nen kikvorsch in 'n fieschke, amico, waarin 'n ladderke. Al naar den kikker hooger of lager op 't trapke zit, ROEKELOOS AUTOMOBILJST. Woensdagochtend omstreeks 11 uur is op den Kanaalweg langs het Menwedekanaal bij Utrecht een ernstige aanrijding gebeurd. Toen de brug' over het kanaal, die eenigen tij'd voor ■Ihhraan voorspelt den Blaauwe z'n Keeske I het verkeer gesloten was geweest, was dicht gedraaid en het verkeer weer kon passeeren, kwam uit de richting Jutphaas met groote 't weer). AJs ik aan 't helsche spectakel n bietje ge- woon was, en mee den Blaauwe en z n Aan- tje aan de warme plattebuis zat, die hij 'n etage hooger brocht en na 'n gat in den schoorsteen te hebben gebeiteld, prontjes op- stelde, dan zijn we tot zaken gekomen. k Had zoo gedocht, Tiest: 'k zal iederen vaart een luxe auto, die trachtte het van rechts over de brug komende verkeer van auto's, wielrijders en wandelaars voor te zijn en nog juist te passeeren om rechtuit den Kanaalweg op te rijiden. Daarvoor was iiet ecliter reeds te laat. Ben dag, mee deus hooge water, op jouw akkerske I onKeveer 20-jarige jongeman werd door het i.„i i w'n 1?-1 a nt I ah av /Ion mdnen groentenwagel vol-rooien, m'n klantjes verier en en jouw den ontvangst afdragen." ,Ere gp dan, Dr6?" .Watte rwar worde grj toch niet heter van... ,Ik gerief m'n klantjes. Tiest en da's vol- doende, da's ruim voldoende!" JBamsam, Dr6!" .Leg nie te kluuten, jonk!" .Samsam. of ge zet ginnen voet op mn land." .Tiest, leg nou nie te kalegezichten, daar kornt..." Samsam, en ging gezeever!' .As den Dre 't nou nie anders wil, Tiest, zee Aantje: ,,enne Trui, Dr6? JDenkt er over, sjuusit as ik, menschen." J>an...", zee den Blaauwe en op 't eigenste inclinent vloog den haan op z nen bok en den Blaauwe salueerde als 'nen generaal op de parade. "t Liep natuurlrjk verkeerd, d.w.z. voor den Tiiest, voor den haan liept 't best, en cruder de woorden: zo'nen schobbejak," kwak- te-m-ie den haan op den vloer, vreef z'n rosse spatbord van den auto gegrepen en over den weg geslingerd. Zrwaar gewond werd hij per auto van den G.G.D. naar de rijksklinieken vervoerd. Onderweg is hij overleden. WANHOOPSDAAD VAN AGENT. Op het hoofdbureau van politie te Amster dam heeft zich Dinsdagmiddag te omstreeks halfvijf een zeer tragische gebeurtenis afge- speeld. De 37-jarige agent van politie L., dienstdoende aan 't bureau Warmoesstraat en het posthuis Lastageweg, heeft daar onver- wacht de hand aan zdchzelf geslagen. Met zijn dienstrevolver schoot de agent zich in het hoofd. Weinige oogenblikken later gaf hij den geest. Er waren over den agent eemge klachten bij den hoofdcommissaris van politie binnen- gekomen, die van zoodanigen aard waren, dat er aanleiding bestond den politieman voor ont- slag voor te dragen. Dinsdagmiddag zou hij in verband hiermede door den hoofdcommis saris worden gehoord, terwijl verder mede in verband met de klachten een foto van den shekels weer proper en verklaarde: ,,den bes- I agent zou worden genomen. De hoofdcommis- ten mest die er is, teugen kaalhoofdigheid,- - - dat de h,eer Toen waren we 't samen eens. .En nou, achteraf, is de Blaauwe content dat s'n huiske nat en z'n lamdje droog is en ik ben roee Trui kolossaal content, dat 't bij ons sjmist andersom is. ,t Is schaai, zekiers. 't Is veul schaai, maar ate straks 't water terugloopt in de Mark, dan is 't bedrijf 't bedrijf gebleven en... ge- toof dat 't van 't jaar schoon oogsten wordt, aroico! lAlleen... m'n winterkoren... ik kan er nog najts van zeggen.Trui zee-t-er daarom al ganoeg over, horre. Maar 't is mee zulke rampzalige dingen (d'overstrooming! nie Trui) a66 gelegen: op 't end valt 't altij veul mee! Maar lijk ik hierboven al zee: schoon is 't! Vandaag himg 'nen dunnen mist over de weiareld. En ge kost de stilte snijen, hier. dUenzaamheid over al 't water, 't was am koud te worden in oewen nek. n Rjjke knobwilgen, daar midden in de stiile, verlaten zee, onbereikhaar voor 'nen veugel haast, die wilgskes..., allee! Als 't water ooit 'ns weg is, ga'k ze op d'ren schoeft kioppem...! iGisteravond was 't weer helder. 'k Zag door m'n bovenlicht van de deur 't mane- lucht op de takken van m'nen notenkroon zit- tan Spookachtig, doorschijnend-groen ader- den ze tieugen den blaauwzwarten hemel. ,'k Docht da'k hierboven iets hoorde, Trui?" „'n Rat misschien," zee Trui kort en bon ding. Ja, amico, ze kan 't moeilijk verkrop- pen, dat er 's middags, als ik thuis kom mee den groentenwagiel, niks voor haar te schui- ven valt. Want ja, dat is ze zoo gewoon, ee? j Als ik alles uitgeteld heb, in kwartjes, duto- beitjes en centen en 'n paar vijftigers, die aan 't hoofd gaan van de troepenafdjeelingen, sjuust in 't gelid van dubbeltjes en zoo, dan vat ze heuren schort bij 'nen punt en schaart, mee 'nen krommen arm, handig heel 't dui- teoieger mee eenen veeg in dien schort. (Da's nou nie noodig.en da's iets! Ze staat 's middags net te kijken als 'n weeskind, als ik m'n boekske opmaak. Ja, -d'admdnistratie van den pof gaat door! Trui denkt heel den dag aan dat weeskind- monument. Heur gezicht staat even strak ate't watervlak. Vrouwen... ze kunnen slech- ter teugen verUes, dan mannen. Da's iets wat zeker is, amico! ,jNeee, Trui," zee 'k na 'n moment: „da's geen rat, wefke...!" ,.Ga dan maar 'ns kijken," zee Trui. En als iih halverwegen den zoldertrap was: ,,neem maar geen keerske mee. Dr6, kek z66 maar door 't dakraam, ee...!" Ochja, ik wilde haar nou nie daiijk zeggen, da'k de meren van Ulvenhout 'ns onder 'nen gtorie-enden sterrenhemel wou zien, want Trui kan van d'overstrooming geen haarke goeds hooren, dat verstaat ge zeker wel! Toch tod ze me weer daiijk in de gaten g'ad, dieen geldizak! 't Was schoon, 't was 'nen toover, daar uit m'n dak! Dep ranken spits van ons kerketorentje droop van manelicht. Als zulver zoo blonk 't krnis in den top en blonk over 't rampzalige iand. De stilte schoof me voorbij. Ze leek op te zweven van den zwarten kristal, daar op eerde. Zwarten kristal, besiepen mee duu- aenden sterren. Zwarten kristal, overgoten mee 'nen schemer van koud manelicht. 'Nen rimpel trok door 't mysterieuze kristal. t Wierd ineenen vloeibaar. 'n Veer wierd er m geslepen... 'n rat vermoedde ik, zwom door deuzen besterden pracht. Toen sloeg de torenklok negen slagen door de zwarte stilte. Ver droegen die dreumen over 't stiile water. Streken neer, als on- alchtbare veugels in 'n sierlijke, ruime glij- viucht. Ik meend<e te droomen. Te leven in 'n ■•rprook en toen toen stood Trui op den fiteenweg en riep: „motte nou nog 'n kou pakken ok, van Gekkum?" Neee, 't was geenen droom. Al deiize pracbt om m'n huiske was werke- Itjkheid! Daar verschoot 'n ster. Ik zag 't in 't water. iEn in al m'nen arremoei, ik prees deus staal van Gods wondere soheppingspracht...! 'k Zeg jou dat; bij Trui zou 'k er nie geren mee aankomen Maar nou schei 'k er af. amico. Veul groeten van ,,de Werkelijkhedid" en geen haarke minder van oewen t.a.v. DRE. saris had ebhter op het oogenblik, dat de beer L. in het hoofdbureau verscheen, bezoek, zoo- dat men foesloot eerst een foto van den agent te doen nemen. Daartoe ging de hoofdinspec- teur van de afdeeling controle, de heer E. Th. H. Joosten met hem mee naar het atelier van den dactyloscopischen dienst, dat zich op een der bovenste verdiepingen ^van bet hoofd bureau bevindt. Geklefed in zijn politieuniform, liep de agent achter den hoofdinspecteur de trap op. Juist toen hij vlak bij de deur van het atelier stond, trok de man zijn dienstrevolver en loste een schot, dat hem in het hoofd trof. Hevig bloe- dend stortte de agent op den grond. Van alle kanten kwamen inspecteurs en andere leden van het corps te hulp. Men waarschuwde direct den geneeskundigen dienst. die spoedig met een ambulance-auto ter plaatse verscheen. Toen men den man op een 'brancard legde, blies hij den laatsten adem uit. Het stoffelijk overschot werd naar het Binnengasthuis ge- braoht. Het gebeurde heeft groote ontsteltems m het geheele Amsterdamsche politiecorps te- weeggebracht. N.V. MOUTFABRIEK AURORA" UITGEBRAND. VERDUISTERING OP EEN HANDELS- KANTOOR. De politie van het bureau Singel te Amster dam, heeft twee jongemanneri aangehouden, die zich aan verduistering hadden schuldig gemaakt. Een hunner was werkzaam op een handelskantoor aan de Heerengracht, waar hij kans had gezien eenige postwissels waar- van een van tachtig gulden, ten eigen bate te mnen. Daarbij heeft de ander ook zijn mede- werking verleend. Bovendien had de kantoorbediende uit eien aanigeteekende zending een bedrag van twee honderd gulden gestolen. Na een langdurig onderzoek zijn de dader en zijn medeplichtige, die als heler optrad, gearresteerd. Een felle brand heeft Woensdagavond ge- woed in die vier verdiepingen hooge fahnek van de N.V. Moutfabriek ..Aurora", toebehoo- rende aan den heer FBeckers te Gennep. Het vuur is ontstaan op de bovenste etage en breidde zich in korten tijd snel uit. Spoedig verplaatste het zich naar de lager gelegen ver diepingen en in het tijdsbestek van een uui stond de geheele favriek in lichte laaie. De brandweer, die men even na het uitbreken van den brand had gealarmeerd, kon tegen de enome vuurzee niets uitrichten. Voor de fabriiek ligt de woning van den eigenaar, welke van het pand is gescheiden door een brandgevel, er behoefde dan ook geen vrees te bestaan, dat deze woning zou worden aangetast. Ook de omliggende huizen liepen geen gevaar. In de fabriek bevonden zich, toen de brand werd ontdekt, twee personen, die zich tijdig in veiligheid konden stellen. [De fabrek brandde geheel uit; doordat de vele machines zijn vemield, is de schade zeer aanzienljjk. In verloop van. 15 jaar is dit de vijfde brand bo ..Aurora". Bij den laatsten brand, drie jaar geleden, is het gebouw eveneens verwoest. De eigenaar dezer fabriek, de heer H. W. F. Beckers, die eenige jaren geleden een ver- geefsche pogtng gedaan heeft nabij Terschel- ling het goud van de „Lutine" te bergen, be vindt zich in arrest., Ho wordt verdacht den brand in zijn fabriek te hebben gesticht. Kort na het uitbreken van den brand, toen deze nog geen grooten omvang had aange- nomen, drong de marechaussee het fahrieks- gebouw binnen. Zrj trof daar den heer Beckers en drie werklieden aan, 'die 'alien in arrest werden gesteld. De drie werklieden werden later op den avond in vrijheid gesteld. De heer B., tegen wien naar verluidt, thans ernstige aanwijzingen bestaan, bevond zich Donderdagochtend nog in arrest. DANKBAARHEID. Woensdagmiddag werd te Emmen uit den gang van het gemeentehuis een groot pak kleeren aan den burgemeester toegezonden ten behoeve van armlastigen in de veenstreken, gestolen. De politie slaagde Donderdag er in de gestolen kleedingstukken in beslag te ne men ten huize van den anbeider J. de V., te Emmererfscheideveen. De dief is in arrest gesteld. De man had juist Zaterdag van den burge meester voor zijn gezin de noodige kleeding stukken ten geschenke gekregen; daags te voren had zijn zoon een compleet costuum ge kregen. WEENEN. Het geheimzinnige vliegtuig, dat boven Weenen geheimzinnige teekens in de lucht zou hebben geschreven, blijkt een Oosten- rijksch toestel te zijn geweest, dat reclame maakte voor een film. Het geheimzinnige teeken, waarin men een mislukte ,,sikkel en hamer" meende te zien, waseen vraagteeken! WAAR IS MO N.V TINSLEY Op 5 Januari j.l. verdween, meldt de Tele- graaf de tienjarige Mona, een vroolrjk meisje. het zonnetje van het gezin. Zij was als ge- wooniij k na school to d op weg naar de ouder- lijke woning in Newark gegaan, maar thuis was zo niet gekomen. Dat was op Dinsdag. Den volgjenden dag zagen buurlieden een meisje, wier signalement met het hare over- eenkomt, bij de achterdeur staan van een huis van den 45-jarigen vrachtauto-chauffeur Fre drick Nodder, in een plaatsje nabij Retford, dat onsreveer 40 K.M. van Newark is gelegen Sedertdlen is de kledne Mona niet meer gezien. De politie zocht de geheele omgeving en ten slotte het geheele land af. Geen spoor werd gevonden. Mona bleef zoek en ook nu, zes weken later, heeft men haar niet weten terug te vinden levend of dood. Woensdag werd Nodder voor de zesde maal voor den politierechter te Newark gebracht. Hij wordt er alleen van beschuldigd het meis je te hebben ontvoerd, ten einde het dochtertje aan het bezit van den vader te onttrekken. Maar het is niet. uitgesloten, dat later nog andere beschuldigingen tegen hem zulien wor den ingebracht, want het staat wel vast, dat Nodder in de ontvoering de hand heeft gehad, en misschien cok wel weel wat verder met bet kind is gebeurd, al ontkent aij dit ten stellig- ste. De feiten, zooals zij heden voor den politie rechter aan den dag kwamen, zijn de volgen- dei: Nodder, die bevriend was met een tante van Mona, mrs. Grimess, woonde in 1935 ge- durende ongeveer drie weken by de ouders van Mona. Op 5 Januari was hij in Newark. Hij ontmoette het kind en nam haar in de bus mee naar Retford. Daama liepen zij naar zijn huis. Dien nacht bleef het kind by hem logeeren. Op 6 Januari leende hij van een buurman een spade en bleef byna den geheelen dag in den tuin graven. Het kind werd niet in den tuin gezien, maar wel staande in de opening van de achterdeur. 's Avonds begaven zich rechercheurs naar Nodder's woning. Er was niemand thuis. Nod der kwam om elf uur terug. Op de hem ge- stelde vragen zeide hij niets omtrent het ver- miste kind te weten. Later echter zeide hij, dat het meisje hem gevraagd had, haar naar haar tante mee te nemen. Naar zijn zeggen stuurde hp haar Woensdagavond met 'n briefje en aanwijzingen omtrent de te volgen route naar mrs. Grimes, doch deze verklaart, dat het kind nimmer bij haar aankwam. Veel in deze zaak is dus nog onopgehelderd. Dat het kind den nacht in het huis van Nod der heeft doorgebracht, staat wel vast. Twee zakdoekjes werden gevonden en ook een pakje snoepgoed onder het eenige bed in Nodder's woning. Dat is alles. De sporen zijn wei zeer gering. Thans is recbtsingang tegen Nodder verleend. „G.ij hebt geen enkel bewijs tegen hem", j zeide zijn advocaat, doch de politierechter dacht er anders over, want op de vragen, waarom hij, als zp naar haar tante wilde, de kleine Mon niet direct naar mrs. Grimes heeft meegenomen en waarom hij haar den volgen- den avond alleen iiet weggaan, kon Nodder geen afdoend antwoord geven. Evenmin kon hij uitleggen waarom hp den bewusten Woens dag zoo druk aan 't graven was in zijn turn Het waas van geheimzinnigheid, dat deze zaak omlhult, is nog niet verdwenen. De politie blijft overal speuren, maar Mona Tins- ley blpft zoek; het spoor houdt op bij de ach terdeur, die leidt naar den tuin, waar Nodder heeft staan graven DE BAR EN DE WINKELHAAK. De jeugdige Oelestin, te Parps bij vrienden te gast in den befaamden nacht vbor Kerstmis besloot, schrijft de N. R. Crt., zoo even van de universitaire boei bevrijd, den nacht in een of meer gelegenheden te besluiten, waar met venwaarlooziing van 'elk tijdsbegrip gelagen gezet worden. Tegen zevenen onder het ouderlijke dak teruggekeerd, voelde hij het tochten op de plek, waar de rug ophoudt een welvoegelpken naam te dragen. Eien vluehtig onderzoek ter plaatse bracht een winkelihaak in een gloed- nieuwe broek aan den dag. Onze vriend keer- de daarop naar de laatstelpk bezochte bar terug, waar hp zich, om op de hoogte van den toestand en de toog te komen, op een der gebruikelijke krukken geheschen had. Met bescheideniheid bracht hij een bediende met het gat en het corpus delicti, in dit geval een scher-pen kant aan het stoeltje, in kennis. Maar de bediende nam dat slecht op en zette den jonkman hardhandig buiten de deur. Aan Celestin bleef toen niets anders over DOODELIJK VERKEERSONGELUK. AMER3FOORT. Een ernstig verkeersonge- ltk is van morgen voorgekomen op den Utrechtsonen weg, tusschen den Stichtheuvel en Lichtenberg. De 27-jarige P. van K. van hier, keerde met een taxi, ibestuurd door D. n., eveneens hier woonachtig, huiswaarts. De oaauffeur zag zich plotseling geplaatst. voor een. vrachtauto met truck. Hp trachtte nog te remmen en te ontwijken, doch kon een botsing niet vermijden. Van K. vloog door de voorruit en kwam ernstig gewond op den weg terecht. Gedurende het transport naar het ziekenhuis Lichtenberg bleek hp reeds overleden. Hij laat een vrouw met 3 jonge klnderen achter. De bestuurder van de auto liep kwetsuren aan het hoofd op. Hij verklaarde, dat het achter- licht van de vrachtauto niet brandde. ZJN ZUSTER GEDOOD. IJSSELMUIDEN. Gisteravond ongeveer 8 uur, heeft de 23-jarige W. N., alhier, zijn 21- jarige zuster Gerritje in een vlaag van drift gedood. De aanleiding tot dit drama is, dat het meisje haar broer, die zich wilde scheren, een stukje zeep afnam. Hij ontstak daarop in woede, nam een klomp en trof haar daarmede z66danig aan den lipkerslaap, dat het slacht- offer hp aankomst in het ziekenhuis over- leed. De dader is ter beschikking der justitie te Zwolle gesteld. DE STRIJD IN SPANJE. MADRID. Gistermiddag zijn de opstandelin- gen er toe overgegaan, tegenover de stellin- gen, die de regeeringstroepen hebben weten in te nemen, stellingen te vestigen hoven Ma- ranosa. De loyale troepen slaagden ear in den aanval te stuiten. 7 vliegtuigen der opstande- lingen en 4 der regeeringstroepen stortten tp- dens het gevecht neer. HENDAYE. Volgens ontvangen berichten, zouden de voor Madrid gelegen opstandige troepen gisteren versterkt zpn met 20.000 Mooren en manschappen van het vreemde- lingenlegioen, die na den val van Malaga ont- trokken konden worden aan het Zuidelpke front, en than3 aan den strpd tegen Madrid en hare verbindingen deelnemen. TENERIFFE. De Radioclub meldt, dat de opstandelingen 6 kilometers zpn opgerukt in de richting van het front van Jarama. Gister avond heeft een eskader rechtsche vliegtuigen een tocht gemaakt boven Madrid, waarbp de concentraties van de regeeringstroepen in het Noorden en in het Zuidoosten der stad werden gebombardeerd, evenals het Noorderstation en het station van Atocha. W rij ven, maar wrij ven met Kloosterbalsem zal U ervan genezen want die spierpijnen omdat deze bijzondere balsem lot diep in de spierweeisels zijn oplossende, krachtig genezende working voortzet (Buiten verantwoordelpkheid der Redactie.) GOMMISSIE VAN SAMENWER^tlNG VOOR BIJZONDERE NOODEN IN DE GEMEENTE TER NEUZEN. Mpnheer de Redacteur, Voor de belangen van bovenstaande com- missie verzoeken wij U eemge plaatsruimte in Uw blad te wiUen afstaan. Het mag de ingezetenen van onze gemeente bekend zijn, dat eenige tijd geleden hier is op- gericht de bovengenoemde commissie. Aan dan het avontuur izijn papa te vertellen. Deze I vele ingezetenen is dezer dagen een circulaire I werpen. sprak den barhouder in rechte aan om een be- j toegezonden, waarin die commissie geldelpke I Amelia J. de Backer te Lamswaarde, van 1 3-1 steun vroeg voor haar werk. Reeds kwamen Krachtige tot matige Zuidwesten tot Wes- tenwind. Betrokken tot zwaar ibewolkt. Waar- schynlijk regen. Weinig verandering van tem- peratuur. OOoP. VRUCHTENVEILING ,^EEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Spruiten 3 tot en 8 ct. per K.G. Prei 2 tot 6 ct. per K.G. Witiof 4 tot 11 ct .per K.G. Koolrapen 1 tot 2 ct. per K.G. Veldsla 5 tot 7 ct. per K.G. Uien 1 tot 2 ct. per K.G. Knolselderp 2 tot 3 ct. per K.G. Savoyekool 2 tot 3 ct. per K.G. Wortelen 1 tot 2 ct. per K.G. Roode Star (aardappelen) 2,30 p. 100 K.G. Zure Bellefleur 16 tot 25 ct. per K.G. Remgaarde 20 tot 25 ct. per K.G. 'Dubbele Bellefleur 17 tot 23 ct. per K.G. Oomtesse de Paris 1§ tot 25 ct. per K.G. Gieserwildeman 12 tot 15 ct. per K.G. [Pondsperen 12 tot 16 ct. per K.G. Eieren le soort 3,66 per 100 stuks. Bieren 2e soort 3,40 per 100 stuks. Eendeieren 3 per 100 stuks. HONTENISSE. Geboorten. 1 Febr. Josephus Petrus Juliana Marie z. van Josephus Struyiaart e. v. Juliana M. Polfiiet. 5 Febr. Edluard Desire, z. van Petrus J. Sponselee en van Melanie de Kerf. 6 Febr. Maria Rosalia, d. van JosephuS M. van Damme en van Evelina R. Pieters, Leo- nardus Joseph, z. van Josephus M. d'Hont en van Maria C. A. Boeding. Overly den. 5 Febr. Alphonsus Mel, oud 80 j., weduwn. van Apolonia E. de Rooy. 6 Febr. Josina van Arenthals, oud 84 j., ongeh. 7 Febr. Petrus Augustinus Cabret, oud 65 j., echtg. van Maria L. de Ridder. 9 Febr. Anna Maria Coleta Neve, oud 87 j., wed. van Pieter A. van Essen. 11 Ftebr. Maria Paulina Cam- maart, oud 75 j., d. van Jacobus en van Rosa lia Laget. HONTENISSE. In de le hedft van Februari hebben zich in deze gemeente gevestigd: W. P. Lourens te Schuddebeurs, van Hulst. Maria Rombout te Lamswaarde, van Ant- taling van een nieuwe pantalon en schadeloos- stelling voor de handtasteiyicheden. Maar aangezien niets meer van een spijker hleef is de eisch, by gebrek aan een getuige, afge- wezen. DE GRIEPEPIDEMIE IN EUROPA. Volgens de statistieken der gezondljeids- afdeeling van den Volkenbond heeft de griep- epidemie in Engeland de grootste sterfte ten gevolge gehad. Daar zyn ongeveer' 4.000.000 griepgevallen voorgekomen: in 122 groote steden bedroeg de sterfte omstreeks Nieuw- jaar 17 op 1000 inwoners, te Londen 22.1 per 1000 inwoners. De meeste sterfgevallen kwa men voor bij menschen op ouderen leeftyd. Er is reden om aan te nemen, dat een lichte griepepidemie in Zwitserland, die in hoofd- zaak beperkt is gebleven tot toeristenpiaatsen in de bergen en de stad Genhve, verocrzaakt is door het bezoek van Engelschen. In Duitschland heeft de griep in de groote steden ernstig geheerscht, hoewel "de ziekte niet vergeleken kan worden met de epidemie van 1918—1919. 's-GRAVENHAGE. Sedert enkele dagen verkeert de Internationale Premie Effecten- bank H. v. d. B. in liquidatie. De politie heeft gisteren de geheele administratie der bank in I hen. Deze commissie's werken ook in over beslaggenomen. Naar het schijnt is de aan- I ieg met Het Nationaal Fonds voor Bijzondere Ha) rpeds sinds 3 maanden I TCrvnrlen in Den Haae. waarop zii ook zoo noo- giftan by den penningmeester binnen, zelfs groote giften, waarvoor wij, by dezen reeds onze erkenteiykheid uitspreken, echter het aantal terugontvangen byidrageformulieren is nog gering. Het is daarom, dat wij ons nogmaals tot de burgerij wenden om in aansluiting op onze circulaire het juiste doel onzer imstelling nog eens kort toe te lichten. Bp het wegvallen van het werk van het plaatseiyk oris is—c: om ite- A (niet te verwarren met het crLsis-comite-B, welke laatste uitslui- tend voorzdet in aanvullende steun in natura kleeding en dekking aan ondersteunde werklooze arbeiders en thans geheel gefinan- cieert wordt door de overheid) is een zeer be- langrijke leemte ontstaan in de hulpverlee- ning aan stiile armen, menschen uit allerlei maatschappelijke kring, in welke leemte de bestaande instellingen van weldadigbeid niet steeds geheel en zelfstandig kunnen voorzien; dikwijls komt het voor, dat het voor steun benoodigde bedrag de krachten van een in- sbelling te boven gaat met het gevolg, dat de hulpbehoevende niet geholpen kan worden en voor goed armlastig wordt. 'Het is daarom, dat reeds in verschildende gemeenten en ook in onze gemeente een com missie van samenwerking voor bijzondere nooden is gevormd, bestaande uit vertegen- woord'igers van bestaande kerkelijke en an dere instellingen van weldadigheid en particu- lieren welke dus in moeilijke gevallen in ge- zameiyk overleg helpend en steunend optre- leiding hiertoe, dat reeds sinds 3 maanden voortdurend klachten by haar inkwamen van clienten van deze firma, voor het grootste deel von buitenlieden, docih waaronder ook stedelingen voorkwamen, naar aanleiding van handelingen dezer firma. TER BESCHIKKING VAN DE JUSTITIE GESTEUJ. GENNEP. De kort na het uitbreken van den brand in de Aurora" moutfabriek in hechtenis genomen directeur B., als verdacht van brandstichting, zal, naar wy vememen, ter beschikking worden gesteld van de justitie te 's Hertogenbosch. MOORD TE PAPENDRECHT. DORDRECHT. De rechtbank alhier behan- delde heden de zaak tegen den 30jarigen W. V., te Papendrecht, die in den nacht van 7 op 8 Januari 1.1. na een bezoek aan het cafe „De witte ballon" den bejaarden G. B. met een zakmes doodstak. De officier van jusUtie nam aan, dat verdachte uit noodweer heeft gehandeld en vroeg vrijspraak, met onmiddel- lij'ke invryheidsstelling. Uitspraak over 14 dagen. DOODELJJ(KE ONIGEVALLEN. HEERDE. De landbouwer H. B. is gister avond bij het omlaag werpen van bossen stroo op den zolder van zgn woning tusschen twee balken door naar beneden gevallen. De man kwam hierbij ernstig op het hoofd terecht en is in dien loop van den nacht vermoedeiyk aan hersenschudding overleden. BREDA. In het bosch bij Drongelen is de 21-jarige T. Hees uit Dussen by het omhakken van boomen onder een vailenden boom ge- raakt, waardoor zyn borstkas werd ingedrukt. Hy is kort na het ongeluk overleden. Nooden in Den Haag, waarop zij dig een beroep op geldelijke hystand kunnen doen, indien plaatseiyk de noodige gelden niet bgeen kunnen worden gebracht voor lenaging van een bgzonder moeilijk geval. Om echter met vrucht een beroep te kun nen doen op andere instellingen van weldadig heid is het noodzakeiyk, dat onze insteliing over voldoende middelen beschikt en dus door eigen bijdrage in' uitzicht te stellen anderer medewerking kan stimuleeren. Voor dit werk doen wy een beroep op Uwe ■medewerking. We weten wel, het geld vloent niet zoo gemakkeiyk als vroeger, integendeel, het overgroote deel van de burgery zit zelf met hun eigen min of meer groote moeiiyk- heden, doch hedenkt, dat er steeds nog men schen zijn die het nog veel en veel moeiiyker hebben en die onze sffeun zoo noode kunnen ontberen. Wilt daarom Uw formulier invullen en aan den penningmeester inzenden, ook kleine be- I stee^ Lysekill; Estl. s.s. LINDA, 677, kolen Hulst. Elisabeth Pouwels te Groenendijk, van Hulst. Vertrokken: Josephus F. Verschuren, van Lamswaarde naar Ter Neuzen. RenC J. van Dorsselaer, van Groenendyk naar Antwerpen. Math, van Dorsselaervan Remortel, van Groenendyk naar Antwerpen. Maria A. van Dorsselaer, van Groenendyk naar Antwerpen. Robert P. J. van Dorsselaer, van Groenen dijk naar Antwerpen. Elza- L. van Dorsselaer, van Groenendyk naar Antwerpen. William L. van Dorsselaer, van Groenendyk naar Antwerpen. Maria J. Colsen, van Waisoorden naar Hulst. Gerarda M. L. Heijens, van Waisoorden naar Gimneken en Bavel. Apolonia van RemortelTieleman, van Groenendijk naar Westdorpe. Voor Ter Neuzen: 18 Febr. Noorsch ss. SPES, 656, erts, Sauda. Van Ter Neuzen: 17 Febr. Eng. s.s. THE PRESIDENT481, ledig, Blyth. Voor Selzaete: 18 Febr. Duitsch s.s. NORD- SEE, 199, creosoot, London. Van Selzaete: 18 Febr. Deensch s.s. JU- LIANE, 778, cokes, St. Malo; Duitsch an. NORDS'EE, 199, ledig, Hamburg. Voor Riemen: 17 Febr. Belg. s.s. PREST. FRANCQUI, 2425, benzine, Constanza. Van Riemen: 17 Febr. Russ. s.s. STANIS- LAW KOSSIOR, 3912, ledig, Batoem. Van GentTer Neuzen: 18 Febr. Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., Londen. Voor Gent: 17 Febr. Noorsch s.s. LYSAKER 485, steen, Fredrikstad; Belg. s.s. CHARLES, 334, pekkolen, New-Castle; Duitsch s.s. MA- THAN, 297, hout, Danzig; Belg. ss. QUE- NAST, 304, pekkolen, Londen; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, pekkolen, Goolie; Russ. s.s. IJORA, 1688, vlas, Moennansk; Nederl. m.s. ALBULA, 150, pijpaarde, Par. 18 Febr. Noorsch s.s. P. G. HALVORSEN, 663, erts, RequijadeEng. s.s. BLACKCOCK. 654, kolen, Blyth; Eng. s.s. TEESWOOD, 446, pekkolen, Goole; Zweedsch s.s. BODEN, 1969, erts, Narvik; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg,. Londen; Noorsch s.s. PRIMULA, 546. dragen beteekenen voor ons veel, indien door velen gegeven, De leden van onze commissie zulien vol- gende week beginnen om antwoord te halen op onze circulaires. Mbge het aantal te be- zoeken adressen zoo klein mogeiyk zyn, door- dien v66rdien de meesten hun bijdrage heb ben ingiezondem. De Commissie van samenwerking voor bijzondere nooden in Ter Neuzen, Mr. P. H. W. F. TELLEGEN, Voorzitter J. BRXNCKMAN, Secretaris. P. J. VAN STRIEN, Penningmeester. Mevr. A. v. ROMIPU-v. d. STRAATEN. Mevr. M. J. v. d. VEEN-DUVEfKOT. M. J. RIEMENS. A. C. L. WtEIJNEN. A. HAMIELINK. De bevelvoerend officier van „Het Leger des Heils". Leith; Eng. s.s. BFTTERN, 939, stukg., Ant werpen. Van Gent: 17 Febr. Eng. s.s. HEBBLE, 425, stukg., Goole; Deensch s.s. W. TH. MAL- LING, 1125, ledig, Sunderland; Duitsch s.s. KRUSAU, 773, fosfaat, Rostock; Deensch s.s. FRANKRIG, 778, ledig, New-Castle; Noorsch s.s. GUNNY, 1403, ledig, Antwerpen; Duitsch s.s. KRIEMHILD, 487, gem., Stettin; Noorsch s.s. GULHAUG, 742, led., Requijade; Zweedsch s.s. FORSVTK, 698, cokes, Narvi. 18 Febr. Nederl. m.s. NOVATIE, 111, ce ment, Londen; Belg. ss. CHARLES, 334, led., Goole; Zweedsch s.s. SATURNUS, 337, ledig, Immingham; Belg. s.s. FLORE, 506, ijzcr Newport; Belg. s.s. QUENAST, 304, ledig, Brugge; Noorsch s.s. SKARV, 472, ijzcr, Lon den; Russ. ss. USSURI, 1447, ledig, Antwer pen; Russ. s.s. UORA, 1688, stukg., Ant werpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 7