Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten MIDDELBURG. SELZAETE. 3 VOETBAL HET VERLOOP DER WEDSTRIJDEN. BILJARTEN. RECHTSZAKEN. HARDHANDIG GELD INNEN GEEN REDEN TOT ARREST. •waarts worden gebracht, doch bij mevr. de wed. GerritseBam werd een lichte hersen- schudding geconstateerd, terwijl zij ook ern- stig aan de beenen verwond was. Kwam zoodoende al spoedig vast te staan dat geen direct gevaar voor de bij dit ongeval betrokken menschenlevens te betreuren zou zijn. de aanblik van het tooneel van deze ernstige botsing liet zien dat de materieele schaae voor de tramweg-maatschappij zeer groot was. De locomotief van de goederen- ,tram. zoowel als het Diesel-rijtuig waren totaal ontredderd en de voorste wagens achter de locomotief waren in elkaar geschoven. Begrijpelijkerwijs vorderde de opruiming en vrijmaTTmg van het baanvak zeer geruimen tijd, doch tegen den avond kon de dienst reeds normaal worden uitgevoerd. Omtrent de verantwoordelijkheid deelt men ons mede, dat volgens ontvangen orders de treinen op den wissel benoorden Axel moesten kruisen en had de bestuurder van de Diesel- electrische tram daar moeten wacihiten. Deze reed echter door, doch spoedig zag hij de goe- derentram van tegenovergestelde richting uit de bocht komen. Ook zag de machinist der locomotief van den go4derentram de Diesel- electriscftxe in zijn richting rijden. Beide bestnurders remden terstond krachtig, doch de af stand was reeds te kort, om nog een emstige botsing' te voorkomen. Wij vernamen heden nog dat de toestand vah geen der gekwetsten aanleiding tot ver- orrtrusting geeft. Een auto in de klem. Gisteren reed de heer R. alhier woonachtig te 10 min. voor 5, toen hij kon begrijpen, dat een tram uit de Langeviele moest komen, met zijn Chevroletauto, waarin behalve hijzelf ook zijn vrouw en een zijner kinderen zat, en ko- mende van de richting van het stadhuis van de Markt de Pottemarkt op. Juist kwam de tram aan. R. zette zijn auto nog stop, het was te laat, de tram kwam door en duwde de auto achter uit tegen de muur van het cafd van den heer Groenewege aan. De portieren van den auto waren niet te openen en daarom haalde men het overgebleven glas er uit en kon men toen door de opening de inzittenden uit den wagen halen. R. zelf was licht aan het gelaat gewond en had ook een knie eenigszins bezeerd. De vrouw en het kind waren onge- deerd. Benoeming gemeentesecretaris ongeldig verklaard. Door den gemeenteraad werd benoemd tot gemeentesecretaris de heer De Smaele alhier. Daar verzuimd was den heer Van Over- walie, die weliswaar zijn ontslag als raadslid had ingediend, doch nog niet vervangen was, tot brjwoning van deze vergadering uit te noo- digen, heeft de Bestendige Deputatie van de Provincie Oost-Vlaanderen de benoeming van den heer" De Smaele ongeldig verklaard en zal een nieuwe vergadering moeten volgen. PSV 17 10 4 24 46—28 BW 17 9 2 6 20 53—50 NOAD 16 8 3 5 19 5334 NAC 17! 9 1 7 19 44—34 Bleijerheide 16 5 6 5 16 2940 Juliana 17 5 5 7 15 3543 IjONG!A 17 6 2 9 14 40—38 MW 17 6 2 9 14 3745 Roermond 17 5 4 8 14 3448 Eindhoven 17 5 3 9 13 29—49 2e klasse A. TSCGoes 42; VlissingenRBC TemeuzenHero afg.; Middelburg 3—0. UITSIAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le klasse Aid. I. ADOCW 22; XerxesDFC 7—2. le klasse Afd. II. KFC—H-DVS 3—1. le klasse Afd. HI. Enschedesche Boys—ZAC 1—3; Wageningen Heracles 00; TubantiaGo Ahead 23; PECEnschede 53; NBCAGOW 17. Afdeeling IV. le klasse. DONGABW 3—1; MW-NOAD 43; PiSV—Roermond 31; NAjCEindhoven 72. doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.—t. ■Zeelandia doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Middelburg 17 12 2 3 26 79—30 Breda 16 12 4 24 53—26 Hero 15 10 3 2 23 35—20 Vlissingen 15 6 3 6 15 39—36 TSC 16 7 1 8 15 42—41 RBC 15 6 1 8 13 42—50 Terneuzen 14 4 2 8 10 20—40 Goes 15 3 4 8 10 24—33 De Zeeuwen 15 3 3 9 9 20—45 Zeelandia 16 3 3 10 9 25—57 3e klasse A BiervlietIJzendijke 21; BreskensSluis- kil 91; HulstAxel 23; OostburgTer neuzen 2 afg. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Axel 16 15 1 30 78—14 Hoofdplaat 11 7 2 2 16 31—13 Breskens 14 8 1 5 17 44—34 Sluiskil 13 6 2 5 14 26—33 Hulst 12 5 7 10 26—39 Oostburg 12 4 8 8 26—31 Biervliet 14 4 1 9 9 21—52 Temeuzen 2 12 3 1 8 7 35—43 IJzendijke 12 1 3 8 5 14—41 3e klasse B. BurghVlissingen 2 12; Eiland Boys- Middelburg 22; Goesehe BoysROS 115; Zeeuwsche BoysEMM 61. gsp. gew. gel. verl. pnt. doelp. v.—t. PCS 17 16 1 33 142—20 Vlissingen 2 16 10 3 3 23 55—22 Eiland Boys 16 9 3 4 21 63—31 Zderikzee 14 8 2 4 18 44—24 Middelburg 2 15 5 6 4 16 3647 Z. Boys 15 7 2 6 16 41—39 Zeelandia 2 15 6 2 7 14 34—61 Burgh 16 6 1 9 13 42—43 EMM 15 5 1 9 11 36—56 Goesehe Boys 15 1 1 13 3 1487 Hansweert 15 2 13 2 15—82 le klasse Afd. V. FrieslandHoogezand 16Veendam GVAV 1—3; HSC—Be Quick 3—5. Zeeuwsche Voetbalbond. SchoondijkeTerneuzen 3 afg.; Axel 2 Tern. Boys 33; Com BoysHulst 2 90. Eerste klasse. PSV kampioen 1936-1937. Nog eerder dan zelfs de vurigste aanhan- ger van PSV had durven droomen is het kam- pioenschap van PSV gekomen, want deze be- slissing kon alleen vallen zoo haar beide con- currenten NOAD en BW zouden verliezen en zij zelf de beide punten zou behalen en daar NOAD moest spelen tegen MW, dat onder- aan in de ranglijst prijkte, was dit allergun- stigst verloop voor PSV vrijwel uitgesloten, doch ziet, juist MW en DONGA hebben het groote belang van deze wedstrijden voor hun eigen behoud in de eerste klasse ingezien en zoo PSV aan het kampioenschap geholpen. Aan een kant is het jammer, dat nu de wed strijd NOAD—PSV haar belangrijkheid totaal heeft verloren en dit natuurlijk van grooten invloed zal zijn op de belangstellmg, die an- ders enorm zou zijn geweest. DONGA- BW eindigde met een 3- 1 overwinning voor de thuisclub, waardoor deze club haar wankele positie eenigszins verbeterde, al is ze nog niet binnen de veilige haven gekomen, daar ook MVV er in slaagde om het sterke NOAD met een 43 overwinning er onder te houden en dus ook haar stand wat omhoog werkte, zoo- dat ook MW 14 punten verkreeg. In beide wedstrijden werden dus twee kampioenscandi- daten verslagen door twee clubs die heelemaal onderaan staande, moesten vechten om hun plaats in de eerste klasse te behouden. Zoo wel de supporters van BW als van NOAD zullen wel zeer teleurgesteld den terugweg hebben aanvaard, hu zoo onverwachts een einde aan hun mooie verwachtingen is geko men en dit seizoen als afgesloten kan worden beschouwd. PSV deed het beter dan haar beide mededingsters, want zij heeft Roermond er onder gehouden met 31, al heeft het bijzon- der veel moeite gekost, want bij den stand 2l was Roermond in de meerderheid geko men wat haar spelkwaliteit betrof en de ge- lijkmaker hing als het ware in de lucht, doch ziet, in deze periode van voile verdediging van PSV komt een uitval en het pleit is beslist, de stand is 31 geworden. Men wist op dat oogenblik natuurlijk nog niets van het falen van BW en NOAD, zoodat er eenige nerveu- siteit heerschte bij de spelers van PSV en haar aanhang, doch lang zou het niet duren en een vreugdevcvlle stemming ontstond toen de uit- slagen bekend werden, waardoor PSV's kam pioenschap een feit was geworden. De strijd NACEindhoven is geeindigd met een groote 72 overwinning voor NAC, tenge- volge waarvan thans Eindhoven als laatste in de ranglijst staat met edn punt minder dan DONGA, MW en Roermond. Het ziet er dus voor Elindhoven maar sobertjes uit, al kan er nog van alles gebeuren. Zoowaar staat thans ook Roermond bij de degradatiecandidaten en dat, terwijl zeer langen tijd deze club de beste kansen op het kampioenschap had! Tweede klasse. TSC—Goes. 42. In den aanvang gingen beide partijen goed tegen elkaar op met TSC iets in de meerder heid, maar het was te zien, dat Goes het niet zou kunnen bolw.erken en zoo geschiedde het ook, want TSC werd sterker en dreef Goes terug, Het was toen ook niet te verwonderen, dat TSC er tenslotte in slaagde om revanche te nemen op de te Goes geleden nederlaag. Goes zal dus nog moeten oppassen om zich boven Zeelandia te handhaven. VlisisingenRBC. 41. Het was in deze ontmoeting goed aan te zien dat twee gelijkiwaardige elftallen den strijd hadden aangebonde®, ofschoon de uitslag dit niet zou doen gelooven, maar Vlissingen heeft van het goede teveel gekregen en had niet over geluk te klagen. Het was bovendien een vlotte aangename strijd, die van beide zijden vrij wel gedurende den vollen tijd met elan werd gespeeld. Beide clubs zijn thans binnen en zul len dus de nog komende ontmoetingen met een gerust hart tegemoet zien. MiddelburgZeelandia. 30. Voor Zeelandia gaat het er sleqht uitzien en het zal wel niemand meer verwonderen zoo het deze club is, die straks zal moeten uitko- men tegen de kampioenen van de derde af- deelingen. In den aanvang van den strijd zette Zeelandia er alles op en zoo werd Middelburg aanvankelijk tot verdediging teruggedrongen. Allengs werkte Middelburg zich los en het duurde niet lang of Middelburg nam het ini- tiatief over en met succes, zoodat de rust reeds met 30 inging, waardoor de uitslag al beslist was. In de tweede helft was de span ning er uit en met Middelburg in de meerder heid verstreek de tijd zonder dat er nog ge- doelpunt werd. Derde klasse. BiervlietIJzendijke. 21. Voor de tweede maal slaagde Biervliet er in om IJzendijke een nederlaag toe te brengen, waardoor deze club stevig op de laatste plaats is komen te staan. Deze overwinning van de thuisclub bevreemdt ons niet want aan het spel van IJzendijke kleven nog vele fouten, die alleen door ijverig oefenen weggewerkt kun- l worden, terwijl ook het elftal behoefte heeft aan jonge krachten. Mogelijk dat het nieuwe seizoen IJzendijke met een herboren elftal uit zal kunnen komen. BreskensSluiskil. 9—I. Er moet wel iets gehaperd hebben aan het elftal van Sluiskil, dat naar Breskens is ge- trokken om daar hun oude bekenden te ont- moeten, want een uitslag met zulke cijfers is abnormaal voor twee clubs die elkaar niets toe behoeven te geven, waarbij dan nog komt dat juist de verdediging van Sluiskil altijd als solide bekend heeft gestaan. Nu speelde Bres kens er mede als kat en muis en 9 doelpunten waren hiervan het gevolg. Wij zullen deze strijd dan ook maar als een donkere bladzijde in de historic van Siuiksil beschouwen die elke club wel eens moet inschrijven. HulstAxel. 23. Zooals verwacht werd is geschied en de kampioenen in niA hebben het competitie- seizoen met een overwinning besloten. Meer dan de cijfers zouden doen vermoeden is deze wedstrijd tegengevallen en zeker was het de buitengewoon slechte leiding die deze wed strijd voor het kampioenstaem tot edn der minst aantrekkelijke en slechtste van het sei zoen hebben gemaakt. Danig was het weinig talrijke publiek, dat nog in hoofdzaak uit Axelaars bestond, alzoo teleurgesteld in zijn verwachtingen. Het was de heer Montaan uit M'burg die dezen wedstrijd leidde, zoo daar- van althans sprake kan zijn. Verschillende goed zichtbare overtredingen werden niet opge- merkt, terwijl soms als er niets aan de hand was voor een overtrading werd gefloten en zoo werden de wonderlijkste bes'lissingen ge- nomen. Dat dit alles veel afbreuk aan spel en verhouding deed, behoeft geen nadeT hetoog. ,,Axel" begint met den wind in den rug en reeds in de eerste oogenblikken van den strijd krijgt M. Gans even buiten het Hulstersche strafschopgebied een vrije schop te nemen die naast het doel suist. Het spel gaat dan gelijk op en beide partijen missen enkele mooie kansen tot doelpunten. Na 25 minuten spelens wordt e6n der Hulstersche aanvallen besloten met een naar Veler meemng in absolute buitenspelpositie gemaakt doel punt. (10). Direct daarna bestookt de A.xelsche linker- vleugel het Hulsterdoel, doch het harde schot van den Iinksuiter3t ketst van de deklat terug. De gastheeren treden dan iets meer aan- vallend op, maar van schieten blijken zij geen kaas te hebben gegeten, zoodat Borgt en Dronkers meester van hun terrein blijven. Ongeveer 3 minuten voor het verstrijken van de eerste helft wordt een Axelsche aanval besloten met en hard schot, dat den doelwach- ter ontglipt. De Oranje-rechtsbinnen snelt toe en maakt een dankbaar gebruik van de ge- bodenkans de bal kalm in het blauw-gele doel te plaatsen en met een gelijk spel 11 wordt gerust. Na de hervatting blijkt 't spelpeil nog da nig gezakt. Hulst" is het meest aanvallend, maar d.e schutter ontbreekt. Talrijke malen wordt in zuivere buitenspelpositie het Axel sche -doel beschoten, doch de scheidsrechter scheein daarvan geen notitie te nemen. Ook bleek hij zich slechte te kunnen verplaatsen. Meerdere strafbare feiten grijpen plaats, doch de lust ontbreekt de arbiter naar het schijnt hiervoor te fluiten. Dat dit vooral de Axelaars danig deprimeerde, behoeft geen betoog. Als 20 minuten in de tweede helft gespeeld zijn neemt Axel, opnieuw door Biegel, thans de leiding en 2 minuten later scoort de invaller P. Dobbelaar ten derden male, zoodat des- ondanks de Axelaars een 13 voorsprong hebben. Tien minuten voor het einde volgt de allerzonderlingste beslissing van den wed strijd. K. Gans wordt in het Axelsche straf schopgebied door een Hulstenaar gehaakt. Ieder verwacht een vrije schop tegen Hulst, doch de heer Montaan laat een strafschop nemen tegen... Axel! Hoog wordt deze even- wel over het Oranjedoel geschoten. De stem ming wordt steeds beroerder en het is op den duur meer een „trap maar raak" partij dan een voetbalwedstrijd. Dat de man vaak meer het doel werd dan de bal is te begrijpen. Eenige minuten voor het einde hebben de gastheeren succes als een hunner schoten via het been van den 1 Axelschen spil in het Oranje-doel verdwijnt en met een 23 over- winning heeft Axel zijn laatste wedstrijd in deze competitie geeindigd. De manier waarop overigens door onze stadgenooten den titel is behaald met 78 ge- scoorde doelpunten en slechts 14 tegenpunten is waarlijk als een fraaie prestatie te bestem- pelen en het wachten is nu op de ongetwrjfeld zware promotiewedstrijden. Als de goede geest echter gehandhaafd blijft, die de spelers het geheele seizoen heeft bezield, is kans op suc ces zeker niet uitgesloten. Zeeuwsche Voetbalbond. De reserves van Axel hebben in hun strijd tegen de Terneuzensehe Boys de punten moe ten verdeelen, hoewel de rusbstand een kleine voorsprong van 2-1 te zien gaf. In de tweede helft was het juist andersom en maakten de gasten 2 doelpunten, waartegen Axel II slechts eenmaal het net kon vinden, zoodat de eind- stand 33 werd. De Com Boys hadden weer doelpuntenhonger en zoo geschiedde het, dat het tweede elftal van Hulst met niet minder dan 90 verslagen werd. KAMPIOENEN. In ons overzicht heeft men reeds kunnen lezen, dat in het Zuiden voor de le kiasse het pleit beslecht is en dat, na harden strijd, PSV de gelukkige is geworden. Ook in de Oostelijke le klasse is de strijd gestreden en hier is het oude Go Ahead, de club van de Halle's, met de eer gaan strijken. Verder is gister ook de eerste gegadigde voor een plaats in de zuide- lijke le klasse uit de bus gekomen, n.l. Wil- lem II, dat den titel veroverde in de 2e klasse B. Terslotte zij nog vermeld, dat het Souburg- sche ROS, „de club met de vele doelpunten", gister, door Goesehe Boys een verpletterende nederlaag toe te brengen, het kampioenschap heeft behaald van de Zuidelijke 3e klasse B. Zaterdag 13 dezer bracht de Hoeksdhe Bil- jartclub een tegenbezoek aan de Philippinsohe club. Aan deze wedstrijd was in aansluiting op den 8 dagen geleden gespeelden wedstrijd, een medaille verbonden, uitgeloofd door de club uit Philippine. De uitslag van deze wed strijd, waarvan elke partij uit 20 ibeurten be stond, was als volgt: D. O. S„ Hoek L. Koole 64 R. Moorthamer 65 A. Koole 21 A. v. Aiten 38 J. v. Petegem 46 P. Verstraaten 30 D. Pladdet 36 R. Elveraert A .de Mul A. Wisikerke R. Rammeloo O. v. d. Hemel O. Oornelisse M. de Mul 50 26 32 32 50 31 48 E.N.Z.K., iFhilippihe. Nadat nog enkele andere getuigenverkla- ringen waren afgelegd, eischte de officier, die een en ander bewezen achtte, een gevange- nisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest. Verduistering van effect en te Goes. Vrijdagmiddag had zich voor de Middel- burgsche rechtbank nog te verantwoorden J. K. v. Z., 35 jaar, vertegenwoordiger, wonen- de te Vlissingen, als verdacht van verduiste ring van effecten. Blijkens d'e dagvaarding zou volgens de Midd. Crt. verdachte in 1932 toen hij directeur was van het bijkantoor Goes de N.V. Bank Associatie Wertheim en Gompertz 1934 en Credietvereeniging 1853, zich in die hoedanigheid hebben schuldig ge maakt aan verduistering van een aantal ef- feten ten bedrage van ongeveer j 20.000. Getuige mevr. Koiff-—Versluis, de bena- deelde, thans wonende te Den Dolder, zeide dat zij destijds op aanraden van verdachte een safe nam bij de Bank Associatie te Goes. Er waren voor de safe bwee sleutels waarvan zij er een zelf hield en de andere met haar goedvinden in handen bieef van verdachte. De waarde der vermiste effecten is ongeveer f 20.000. Verd. door den president ondervraagd, er- kende te hebben gespeculeerd. De verdwenen effecten dienden als onderpand en waren „ver- speeld". 'Op en vraag van den president, zeide ver dachte dat, toen hij den sleutel van de safe kreeg, bij hem niet de bedoeling voorzat daar van misbruik te maken. Meestal kreeg hij van te voren bericht als mevr. Kolff op de Bank kwam. EJen keer diet hij tijdelijk stuk- ken uit Amsterdam komen om die aan mevr. Kolff te toonen, om ze na haar vertrek weer terstond naar Amsterdam te zenden. De officier van justitie zeide, dat verdachte vervallen is in een fout, waarin steeds vele andere vielen, n.l. dat hij is gaan speculeeren als bankdirecteur met een anders geld. Mevr. Kolff is benadeeld voor 20.000. Op grond van verduistering in dienstbetrekking eischte spr. een gevangenisstraf van 8 maanden. iDe verdediger, mr. A. H. Kuipers te Mid delburg ving zijn pleidooi aan met een woord van deernis ten aan zien van verdachte, die ondanks het voorgevallene, volgens pi. toch een honorabel man is. Deze verdachte wordt ook uitgesproken in het reclasseeringsrap- port. Ook deernis met het slachtoffer is op zijn plaats. Verd. is een beminnelijk en vrien- delijk man die destijds in Goes in verschillende vereenigingen werkzaam en zeer gezien was. Verd. is, nadat het gebeurde aan het licht" was gekomen, geruimen tijd werkloos ge weest, nu kon hij weer eenigszins zijn brood verdienen door vertegenwoordigingen en als kosthuishouder. Ondanks het voorgevallene andervindt verd. nag allerwege sympathie en vertrouwen. Noch benadeelde noch de Bank noch de Verzekeringsmaatschappij verlangen dat verd. met gevangenisstraf zal worden ge- straft. Bovendien is het volgens pi. aan ern stige twijfel onderhevig of door verdachte wel verduistering is gepleegd. Op feitelrjke en juridische gronden kwam pi. tenslotte tot een heel andere conslusie dan het O.M. en ver- zocht ihij de rechtbank verd. vrij te spreken. Uitspraak 26 Februari a.s. DE OVERVAL MET ROOF TE KLOOSTERZANDE. Vrijdag heeft de rechtbank te Zutphen de zaak belhandeld tegen een 26-jarigen koopman, die in October te Apeldoorn een revolver en patronen aan de opsporing yan de politie had onttrokken. Hij fa ad den revolver aangenomen van den verdachte van den overval met roof te Kloosterzande. Uit het verhoor van de getuigen bleek, dat verdachte op dien avond in October om onge veer elf iiur gedij'ktijdig met den anderen ver- cte-chte in het cafe van Visser was aange- komen. De cafehouder, 'die's avonds per radio had gehoord, wie werd gezocht wegens den overval met roof te Kloosterzande, had dezen opgewacht en hem het radiobericht medege- deeld. De gewaarschuwde had toen aan ver dachte gevraagd, of deze zijn revolver in het kanaal wilde werpen. De verdadhte zeide, dat hij aan het verzoek had voldaan, omdat hij nog niets wist van den overval met roof noch van het feit, wie daar- voor werd gezocht. Hij was wel kort na den gezocliite het logement binnengekomen, doch had van .het gesprokene tusschen deze en den kastelein niets gehoord. De officier eischte drie maanden gevange nisstraf. Uitspraak over veertien dagen. Totaal 300 caramboles 272 Dit oyerwicht van 28 cararnb. gevoegd bij het vorige ad 77 car. in totaal dus 105 car. braoh't D. O. S. dus de overwinning. Arrondissements-Rechlbank te Middelburg. Fraud,uleus bankroet. J. F. O., autobusondememer, 59 jaar, wo nende te Kruiningen, thans in voorarrest te Middelburg, heeft in de maand Juli 1936 tot November 1936 te Kruiningen, terwijl hij in staat van faillissement verkeerde, aan zekeren Deendertse zijn garage en eenige autobussen verkocht en daarvoor /6500 ontvangen. Deze gelden zouden ook een gedeeltelijke vergoe- ding inhouden voor de medewerking van ver dachte, om een te zijnen name staande con- cessie voor een autobusondermeming op ge- noemden Deendertse te doen overgaan. Ver dachte zou deze gelden niet hebben verant- woord en afgedragen aan den Curator in zijn faillissement. De curator in het faillissement van ver dachte, Mr. Zaaijer, Vrijdag als getuige ge hoord, bleef bij zijn destijds afgelegde ver- klaringen. De verdachte deed nimmer aan den curator imededeelingen betreffende afstand van concessie ten behoeve van Deendertse. De indruk van getuige ten aanzien van verdachte is niet gunstig te noemen. Hoe de positie tus schen verdachte en Deendertse thar.s is, ver- klaande de curator, op een vraag van den ver dediger, slechts van „hooren zeggen" te we ten. Verdachte ondervraagd, verklaarde, dat het plan zooals dit met Deendertse is besproken, in hoofdzaak is uitgevoerd. Dat was dus voor overname van bussen en concessie, indien al- tlhans voor wat betreft het laatste, de auto- riteiten deze concessie zouden willen overdra- gen op Deendertse. Verdachte teekende een stuk waarin hij verklaarde D. geen concurren- tie te zullen aandoen. Verdachte verklaarde dat hij het geld niet mocht afdragen aan den curator, dat was in strijd met een door hem met L. gemaakte afspraak, wat de president doet opmerken, dat verdachte verplicht was alles aan den curator af te dragen en te ver antwoorden. Verdachte heeft daarop eenige menschen geld toegestopt. OP SLAG GEDOOD. Toen te Vogelswerf bij Gorinchem een chauffeur bezig was zijn vrachtauto te repa- reeren, waren vier jongens op den laadbak ge- klommen. Nadat de chauffeur met zijn werk- zaamheden klaar was gekomen en den wagen achteruit de garage in wilde rijden, waar- schuwde hij de jongens om te gaan zitten. Een 8-jarig zoontje van den heer Tromp bleef echter rechtop staan met het gevolg, dat zijn hoofd bekneld raakte tusschen de cabine en een uitstekende balk, waarbij het ventje op slag werd gedood. ERGERLIJKE VERWAARLOOZING. Vrijdag heeft de rijwsveldwacht te Wehl een inval gedaan ten huize van een land- houwer aldaar. Sinds langen tijd liep er onder de buren van den landbouwer een gerucht, dat er iets niet in orde moest zijn met den ongelukkigen zoon van den boer, een imbeciele jongen van onge veer twintig jaar, die stom is. De buren zagen den jongen niet meer. Toen de rijksveldwacht in de boerderrj een inval deed, deed zij daar een vreeselijke ontdekking. In een nauw hok, waar het licht steeds door een klein ruitje toegang had, lag de jongen opgesloten. Het eenige meubel was een bed, gevuld met stroo, dat onbeschrijfelijk vervuild was. De boer verklaarde tegenover de politie, dat de jongen reeds anderbalf jaar op deze wijze opgesloten is geweest. De burgemeester heeft maatregelen getroffen om den jongen aan betere handen toe te vertrouwen. DOODELIJK ONGELUK IN GEMEENTE- GAS-FABRIEK TE AMSTERDAM. Een ernstig ongeval heeft zich Vrijdagmor- gen in de vroegte te ruim zes uur voor- gedaan in de gemeente-gasfabriek aan- den Haarlemmerweg te Amsterdam. In de stokerij van de gasfabriek bevindt zich een lorriebaan, waarop gloeiende cokes door middel van lorries uit de ovens naar de blusch- inrichting van de fabriek wordt gereden. De wagens worden automatisclh in beweging ge- zet door op een knop te drukken. Door nog niet opgeloste oorzaak is plot- seling de stroom ingeschakeld, waardoor de lorries in werking zijn gekomen. Een 43-jarige arbeider, die zich in de nabijheid van de rails bevond, werd door een der wagens gegrepen en tegen een muur gedrukt. Onmiddellijk werd de stroom uitgeschalkeld, maar het was toen reeds te laat. De ongelukkige bleek te zijn overleden. Het stoffelijk overschot is naar het Binnen- gasthuis vervoerd. DE OVERVAL OP DEN POSTAUTO. Nader wordt gemeld: Het is der politie gelukt een man aan te houden, die verdacht wordt schuldig te zijn aan den overval op den postauto, welke j.l. Dinsdagavond in de J. P. Coenstraat in Den Haag heeft plaats gehad. De politie werd op een spoor gebracht door een garagehouder in Den Haag die de politie meedeelde, dat hij op den bewusten avond ge durende korten tijd een auto aan eenige man- nen had verfciuurd. Deze aanwijzing bleek voor de politie een aanknoopingspunt te zijn. Met andere aanwijzingen die de ijiverig speu- rende politie kreeg, leidde een en ander tot de aanhouding van een man, die eenigen tijd in Amerika had vertoefd en aldaar de gangster- methoden bestudeerd schijnt te hebben en deze thans in Den Haag blijkbaar wilde toepassen. Donderdag is deze man aangehouden; by ontkende evenwel iets met den overval uit- staande te hebben. Behalve de aangehoudene, worden nog twee personen verdacht aan den overval te hebben deelgenomen. Nader wordt nog gemeld, dat een van hen eveneens is aangehouden, zoodat thans twee personen zicl'n in arrest bevindlen. LIJK GEVONDEN. Onder Duivendrecht is Vrijdagmorgen in een schuurtje het lijk gevonden van een tot nu toe onhekenden man. De suhstituut-officier van justitie, Mr. Was- senbergh, heeft een ondenzoek ingesteld. Er zal seetie op het lijlk worden verricht om te onderzoeken of er misdrijf in het spel is. De drie mannen, die in opdracht van een firm a. in muziekinstrumenten te Amsterdam jr Brabant en Limburg zijn geweest om koopers van muziekinstrumenten, welke op af- betaling waren gekocht, aan hun verplichtin- gen te herinneren, zijn door de politie van het bureau Warmoesstraat gearresteerd. Deze in hechtenisnemmg had plaats, omdat klachten waren ingekomen dat deze drie man nen toier en daar hardhandig waren opgetreden en zich zouden hebben uitgageven voor rijks- amhtenaren. Na een verhoor zijn reeds Don- derdagavond weer twee van de drie arrestan- ten op vrije voeten gesteld en is ook de derde Vrijdagmorgen weer uit de hechtenis ontsla- gen, omdat er geen voldoende termen warep de mannen vast te houden. BIOSCOOPBRAND. Honderden dooden. Te Anteng in Mandsjoekwo is gisteren brand ontstaan in een bioscoopgebouw dat binnen een uur geheel afbrandde. Vermoedelijk zal het aantal dooden de 700 te boven gaan. Ook waren 28 zwaar gewonden naar de zieken- huizen gebracht. HEVIGE ONTPLOFFING TE AVIGNON. Een zeer hevige ontploffing, waarvan de oorzaken nog onbekend zijn, heeft Donder- dagmiddag drie etages van een huis te Avig non verwoest en schaide aangerieht in de be- lendende perceelen. Binnen een afstand van 500 meter werden alle ruiten vemield. Een stofwolk verspreidde zich over het geheele stadsdeel. Man schat het aantal personen, dat door de on<!ploffing onder het puin bedolven wer^. op 12. Twintig minuten na de ontplof fing had men reeds 4 personen, die min of meer ernstig gewond waren, geborgen. WRAK VAN EEN SCHIP LIT DE VEERTIENDE EEUW GEVONDEN. De Italiaanscfae bergingsvaartuigen „Ram- pino" en „Artiglio" die in de straat van Mes sina naar twee tijdens den wereldoorlog ge- zonken schepen zoeken, hebben op den bodem der zee het wrak van een zeer oud schip, dat Nederlandsch of Portugeesch zou zijn, gevon den. Men is er in geslaagd, vier bronzen kanonnen uit de veertiende eeuw te bergen. EEN LA WINE IN CANADA. Nahij Rogers Pass is een lawine langs de hellingen van de Rocky Mountains neerge- komen. De locomotief van een trein en een sneeuwploeg werden van de- rails gevaagd en meegesleurd in een ongeveer 20 meter diep ravijn. Op zijn minst twee menschen worden venmist. VERHOOGING BENZINEPRIJZEN. AMSTERDAM. De stijging der prijzen op de wereldmarkt, alsook de stijging van de vrachtenmarkt, heeft tengevolge, dat ook in Nederland de benzineprijzen met ingang van Dinsdag 16 dezer zullen worden verhoogd. De benzinemaatschappijen de Shell, de Stan dard, de Texaco en de Purfina maken bekend, daJt deze verhooging een halve cent per liter zal bedragen, met dien verstande, dat deze prijsverhooging niet uniform zal zijn, in dier voege, dat het groote prijsverschil dat tus schen verschillende deelen des lands was ont staan, tot kleiner properties zal worden terug- gebracht. Door de benzinemaatschappijen werd voorts besloten, den verkoop in blikken te staken, be- houdens in enkele plaatsen waar dit nog niet mogelijk is, en den verkoop in vaten eveneens te beperken. Dit laatste deels uit economische overwegingen, deels ook, om den verkoop der benzine door de pompen op te voeren. MOOIE BOERDERIJ AFGEBRAND. AhKMAAR. In den afgeloopen nacht is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de boer- derij bewoond dor de families W. de Jong en A. Blauboer te Oudendam. De bewoners moesten in nachtgewaad het huis verlaten. Nauwelijks was dit igebeurd, of een gedeelte stortte in. De gefoeele boerderij is tot den grond toe afgebrand. Door dezen brand is een der mooiste boerderijen van Noord-Hol- land in de vlammen opgegaan. Verzekering dekt de schade. VLIEGDIENSTEN GESTAAKT. SCHIPHOL. Als gevolg van den zwaren mist, konden hier Van morgen geen vlieg- tuigen landen, terwijl ook geen enkel vliegtuig van de geregelde ddensten is vertrokken. Het laat zich aanzien, dat deze voor den geheelen dag moeten worden gestaakt. Op het vlieg- veld te Eelde en te Waalhaven is het zicht veel beter.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3