Effectenorders D I UROL doet ze verdwijnen! op alle Beurzen Hoest bij kinderen ampo lucht op en geneest! P| Vetwormpjes Z. C. ECKHARDT Buitenland. Sport Gemengde Berichten TER NEUZEN, 12 FEBRUARI 1937. SAS VAN GENT. HOEK. VOETBAL. ROKENDE KOFFIE GEDRONKEN. I aan dat eenheidstarief wettelijken grondslag. Ben eenheidstarief vereiseht tevens wette- lijke maatrege'.en ter vo-orziening in de moge- lijkheid, dat het tarief voor een bspaaiden raad van arbeid geen voldoende dekking voor de verzekeringslasten zou geven. I>eze voor ziening is in het onderhavige wetsontwerp ge- vonden in een regeling, waarbij aan de Konin- gin de bevoegdheid wordt toegekend om in zoodanig geval te bepalen, dat het tekort voor rekening van de overige raden van ar beid wordt gebracht en dit overeenkomstig door de Koningin te geven regelen. Het wetsontwerp geeft voorts een tweetal voorzieningen, welke er toe strekken om den waarborg tegen het lijden van verliezen wegens het mogelijk ontoereikend zijn van het premietarief te vergrooten, o.m. door de ge- legenheid tot vaststelling van een hoogere premie te verruimen, waarbij tevens is ge- zorgd, dat de beoordeeling, of voor een be- paalde onderneming aanleiding bestaat om tot premieverhooging over te gaan, onttrokken is aan den reohter. Naast verhooging van premie is het ge- wemscht ook verlaging van premie mogelijk te maken voor het geval uit statistische ge- gevens blijkt, dat voor een onderneming kan worden volstaan met een lagere premie dan naar het premietarief voor die onderneming verschuldigd is. huidonzuiverheden en puistjes Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. (inge/i jicu. DE GRONDWETSWIJZIGING. Eindstemniing in de Tweede Kamer. Tn de vergadering van de Tweede Kamer van Donderdagmiddag was aan de orde de eindstemming over de wetsontwerpen tot het in overweging nemen van voorstellen tot ver- andering in de Grondwet. De heer Sneevliet (rev. soe.) zeide, dat re- actionaire krachten aan deze wijziging ten grondslag liggen. Spr. zou tegen de wetsvoor- stellen stemmen. Het eerste wetsontwerp (inkomen der Kroon) wordt aangenomen met 91 tegen 5 stemmen. Tegen de heer Sneevliet (rev. soc.) en de vier communisten. Het tweede wetsontwerp. schadeloosstel- Jing en pensioen Kamerleden) wordt aange nomen met 92 tegen 4 stemmen (tegen de communisten Het wetsvoorstel betreffende de mogelijk- hei-d om ministers zonder portefeuille te benoe- men, wordt aangenomen met 84 tegen 12 st. Tegen de comm., staatk. ger., de heeren Duys (zonder partij), Arts (Kath. dem.), Lingbeek (herv. ger.), Sneevliet (rev. soc.) en Wester- man ex. nat. herstel). Het wetsvoorstel betreffende de evenredige vertegenwoordiging ,,binnen door de wet te stellen grenzen" wordt aangenomen met 81 tegen 15 stemmen. Tegen die comm., staatk. ger., Arts, Westerman, Lingbeek, van Houten, chr. ger., Duys, Sneevliet, Coops en Vos (bei- den lib.). Het Wetsvoorstel betreffende het weren van revolutionaire elementen wordt aangenomen- met 60 tegen 36 stemmen. Tegen de soc. dem., comm., van Houten, Sneevliet, de vrijz. dem., Arts, Westerman en Duys. Het wetsvoorstel betreffende het instellen van openbare lichamen voor beroep en bedrijf wordt aangenomen met 81 tegen 15 stemmen. Tegen de lib., comm., staatk. ger., Lingbeek en Sneevliet. (Het wetsvoorstel tot het aanbrengen van verschillende andere wijzigingen in de Grond wet (opheffing parlementaire immunUeit bij schending van geheimen en opruiing, staats- secretarissen, beperking verkiesbaarheid van led-en, Curasao wordt N-ederl. Antillen) wordt a'afigehoihen met 56 tegen 40 stemmen. Tegen de vrijz. dem., soc. dem., van Houten, comm., Sneevliet, de staatk. g-eref., Lingbeek, Wes terman, Aits en Duys. Tevoren motiveerde de heer Kersten (staatk. ger.) zijn stem tegen het aanstellen van staatssecretarissen; de heer Albarda (s.d.) evenzoo wegens het samenvoegen van deze onderwerpen in een wetsontwerp; de heer Duys idem omdat hij tegen staatssecretaris sen is. Het wetsvoorstel betreffende de bepalingen van overgangsrecht wordt z. h. s. aangeno men (met aanteekening, dat de communisten tegen zijn). Afwezig waren de Kamerleden van Voorst tot Voorst (r.k.), Vervoorn (plattel.), mej. Katz (c.h.) en Boon (lib.). EFFECTEN- en ADMINISTRATIEKANTOOR AXELSCHESTRAAT 38a TER NEUZEN TELEFOON 172 Ingez. Med. i OHR. WINTERLEZING. Gisteravond werd het seizoen voor Chr. winterlezingen alhier gesloten met een lezing door Ds. J. K. F. Mantz van Rotterdam, met als onderwerp: De profeet Amos. Ook thans was er weer groote belangstel- ling. Na opening op de gebruikelijke wijze en voorlezing van Jes. 40 1218 en 2631, verplaatste Ds. Mantz zijn gehoor naar het kl-eine dorpje Tekoa in Juda, bij den herders- jongen Amos. Op treffende wijze schetste spreker het verschijnen van den gezant van Jehova, Amos, in de straten van Bethel, dat door de voorspoed is vervallen tot weeldege- not en vormendienst en waar te midden der feestvreugde Amos den inwoners het oordeel des Heeren aanzegt. Doch spreker ziet in de profetie van Amos ook het woord des Heeren tot ons, de men- schen van dezen tijd, want, hoewel velen nog wel aan Godsdienst doen, is het dikwijls een godsdienst zonder God en daartegen liet ook spreker een emstig woord van vermaan hoo- ren. 'Hij ziet echter op den achtergrond van Amos het licht doorbreken: Christus. Wij meenen, dat het comitd voor Chr. win terlezingen wear met dankbaarheid op haar werk mag terugzien en dat het velen door dit werk aan zich verplicht heeft. HET LOT DER AFRIKA NER8 IN ARGENTINIE. Men schrijft aan de N. R. Crt. Op het oogenblik vertoeft de Afrikaansche predikant ds. Dirk Postma in Argentinie, ten- einde het lot der uitgeweken Zuid-Afrikaan- sche boeren na te gaan die daar thans een kwart eeuw wonen en wien het niet naar den vleeze gaat. Hij heeft zijn onderzoek over 800 iBoerennederzetters in Chubut voltooid en het is hem gebleken, dat de wensch om naar het oude vaderland terug te keeren voornamelijk aanwezig is bij de ouderen, doch minder hij het jongere geslacht, dat daar geboren is en de taal van het land spreekt. Nocbtans wor den maatregelen getroffen om ieder jaar vier of vijf gezinnen be laten repatrieeren. De pro- blemen van de Afrikaners in Argentinie zijn voornamelijk van economisohen en opvoed- kundigen aard. Als federaal gebied wordt Chu but niet in het Argentijnsche Congres verte- gen woord igd en dientengevolge worden de be- langen van dat gebied varwaarloosd. Scholen zijn er niet. De ouders moeten onderwijs geven of hier en daar misschien een zendeling. Ker- ken en zendelingem zijn er op het oogenblik voor die Boeren niet. Met hun schapenteelt hebben zij een karig bestaan en hun vooruit- zichten zijn verre van rooskleurig. Ds. Post ma stelt voor dat de Unieregeering een com- sul-generaaj in Buenos Aires en een vice-con sul in Comodora Rivadavia benoemt om de be- langen der Afrikaners te behartigen. HET TERRORISME LA AIT WEER OP. Het terrorisme neemt in Palestina weder toe. Te Saint Jean d'Acre is een vereeniging opgericbt van Mohammedan-en en Christenen onder het devies Christus en Mohammed", teneinde de uitbreiding van het Judaisme en de Zionistische politiek te bestrijden. Tegenover het Hooge Arabische comitd heeft de Britsche hooge commissaris uiting gege- ven aan de bezorgdheid der Britsche regee- ring over de handhaving van de orde. Het Arabische blad Adifa is verboden. Be Arabische protestbeweging breidt zich uit. Een aantal voormannen dezer beweging heeft zich aaneengesloten om van dem gouver- neur vam Haifa de vrijlating te eischen vam de politi-eke gevangenem, die in verband met de laatste aanslagen zijn opgesloten. RIJKS I'OSTSPA AiUiA N K. In den loop der maand Januari werd aan het kantoor der posterijen te Ter Neuzen op spaarbankboekjes ingelegd 69.297,28 en te- rugbetaald 40.918,75; derhalve meer inge legd dan terugbetaald 28.378,53. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- droeg 43. LUXOR-THEATER. Het Adelaarsnest. Het strakke, strenge masker van Friedrich Ulmer bebeerscht deze gansche film en om hem groepeeren zich alle handelende personen. Hij is de geboren jager graaf Egge die de omgeving van zijn slot haat en liever met enkele andere j-agers die bergen tntrekt om op gemzen en arenden te loeren. Op de berghel- lingen en in de kloven is hij de gelijke van alien die jagersbloed hebben beneden in het dal vergalt hij iedere aangename familiebijeen- komst door zijn norschen aard, door zijn ja- gersmanieren, door zijn ontembaar verlangen naar de hoogten. Dit is „Schloss Hubertus" van Ganghofer, doch men behoeft zich niet door den roman en den schrijver te laten afschrikken, want deze film is een machtig jagersverhaal ge- worden, waar men -de rest van de intrige op den koop toe kan nemen zoowel de veri liefde jonge gravin die met een schilder wii trouwen, als den jongen graaf, die rechtsge- leerde is en den mooisben bok aan zijn ge- weerloopen voorbij laat gaan, om ethische re- denen. Dat neemt de weerbarstige oude hem kwalijker dan het zich verloven met een meis- de bemeden zijn stand. A1 'dit zachte gedoe geeft men gaarne cadeau voor de romantiek van de bergen voor deze robuste jagersgestal- ten, voor de adelaars die hoog boven de top- pen zweven en voor alien baat en woede die er tegenzijdig heerscbt onder stroopers en jachtopzichters. Een volk van kerels en daar- onder vindt men Hans Adalbert von Schlet- tow, Victor Gehring en Paul Riohter, die de figuren van jachtopzieners en stroopers ver- beelden men ruikt den geur van bet denne- woud en men ademt de hooge lucht der ber gen gemzen en arenden bevolken de berg- toppen en alles culmineert in een spannende -bergbestijging met ladders en touwen, die ten doel heeft de jongen uit het adelaarsnest te veroveren. De wind en de wolken spelen om de haren van de jagers de moeder-adelaar maakt zich op voor een laatste attaque op de indringers en valt getroffen als een levenloos ding in de bergkloof een oogenblik ziet men van de deinende fragiele ladders hoe de we- reld in de diepte vibreert en dan stijgt de moe- dige jager verblind de ladders af het nest- vuil heeft zijn laatste poging verijdeld en de jonge adelaars, die zich al tot afweer bereid maakten, zijn gered. Het is alles zoo spannend gedaan en de op- mamen zijn verbluffend van realiteit. Het is of men het gansche leven van deze jagersfami- lie beleeft men vergeet alle litteratuur bij deze knappe film van Hans Deppe, die, zonder iets bijzonders te maken, toch een boeiende film schiep, omdat de natuur en de bergen er de beste spelers in waren. 't Was 1 April. De geschiedenis van Aprilsche aardigheden waarbij door goedlachsche menscben niet wordt verwacht, dat zij bepaald geestig zijn, brengt den macaroni-fabrikant Vlasmar (Jacques van Biileveldt) en zijn vrouw (TDly Perin) en hun dochter (Jopie Koopman) in een reeks van dwaze verwikkelingen, die de zaal doen schateren van den lach, vooral wan- neer de pseudo-baron (Johan Kaart) met veel strijkages rondgeleid wordt in de macaroni- fabriek en de echte baron (Hermann Tholen) aan de deur wordt afgepoeierd. Er zijn nog twee secretaressen, Cissy van Bennekom en Paul Dana, die om beurten de intriges ver grooten en uit den weg ruimen. De spelers weren zicb vol vuur, om niet te zeggen te vol vuur. De dialogen konden wij, in dit grappige gegeven, niet altijd bewonderen. Jacques van Bijleveldt moet het bij zij-n grapjes brjiv. ervan hebben, dat hij bar-on zegt inplaats van baron en Kaart moet al zijn talent in de twee woor- den „heel aardig" leggen. Hoewel onverbeter- lijik is de laatste weer tot groat jolijt van het publiek. Bij al de klucbten van deze twee, geholpen door overig genoemden, oomponeerde Werner Bochmann een Eiardig muziekj-e. Wie goedlachs is, zal zich hier wel amuseeren. eeniging door den dood was on t vail en. Mocht men het vorig jaar zijn 25-jarig jubileum her- denken, thans werd door den vooizitter het verscheiden van dezen veteraan dsr vereeni ging in enkele woorden herdacht. De heer C. de Blaaij werd herkozen en in de ontstane vacature werd gekozen de heer P. de Braal. -Het verslag der Provinciale Vereeniging werd door den voorzitter gelezen. Ook dit jaar zal weer een keuring worden gehouden, waarbij enkele prijzen zullen worden uitge- reikt. Steeds meerderen zien het belang van geitenhouden voor de arbeiders in, wat dan ook de vereeniging ten goede zal komen. Weer een inbraak. Als de kat van honk is, dansen de muizen, zegt het spreekwoord. Zoo dacht er blijkbaar de dnbreker ook -over, die in den laten avond van Carnavaidinsdag bij den heer M. aan den Westdam zijn slag dacht te slaan. (De bewoner was n.l. met het geheele gezin eens een kijkje gaan nemen naar de kermis der zotheid, die tegen een uur of twaalf op de groote markt haar uitgelaten uiteinde vindt. Zelfs oudere menschen kunnen zich de pret niet ontzeggen om dan eens een kijkje te gaan nemen, hoe menig avontuurtje tegen den tijd van de ontmaskering daar zijn ontknooping vindt. Van dien algemeenen uittrek naar het brandpunt van de plaats waar de slotscdne van het dwaze blijspel wordt afgespeeld, heeft een inbreker partij getrokken, om eens een bezoek te brengen bij bovengenoemden heer M. om eens te probeeren een goeden slag te slaan. Met een valschen sleutel wist hij zich toe- gang te versehaffen door de voordeur. Daar- na heeft hij den voorzichtigen maatregel ge- nomen den contactstop van het electrisch licht om te draaien, teneinde den bewoner bij eventueele verrassdng te verhinderen bet licht op te steken en wie weet met de bedoeling om den binnenkomende op hardhandige wijze buiten actie te stellen. Door middel van een beitel heeft de inbre ker het deksel van een lessenaar opengebro- ken. Daarin bevonden zich een paar bakjes met geld, een met centen en halve stuivers, in het andere duhbeltjes en kwartjes. Het brons was niet van zijn gading, dit liet hij dan ook maar onaangeroerd, het zilvergeld kon hij ge- bruiken en nam het mee, ongeveer 5 .gulden in totaal. t Niets meer aanwezig zijnde nam hij nog een kijkje in een belendend vertrek, waar zich noch kisten noch kasten bevinden, en zich overtuigd houdende, dat men zoo'n vertrek niet tot safe voor de bewaring van groote schatten gebruikt, is hij heengegaan, zonder zelfs de beleefdheid te hebben gehad voor het ontleende bedrag de deur achter zich dicht te trekken. Of de kerel moet erg boos en teleur- gesteld geweest zyn, dat hij zijn moeite zoa slecht beloond zag, of hij moet groote haast gehad hebhen. Misschien heeft hij de slot- scene op de Markt middernacht nog willen meemaken. Toen de bewoners later thuis kwamen be- vreemdde het natuurlijk direct, dat er geen licht te krijgen was. Een heele poos is heen gegaan met het opsporen van dit euvel, doch toen dit eindelijk gevonden was, bleek al ras, dat^bij afwezigheid van de kat, de muizen in huis gedanst hadden. Aangifte bij de politie is gevolgd, een nader onderzoek wordt nog steeds ingesteld, maar een spoor van den inbreker is tot- dusverre nog niet gevonden. Zou het misschien dezelfde vluggerd ge weest zijn die op Nieuwjaarsnacht met fr. 45000 op een andere plaats is gaan strij- ken. Wie weet, dezelfde methode van werken: afwezigheid van de bewoners, het volk gecon- centreerd op een ander punt, 't Geeft te den- ken. .8 De geitenfokvereeniging „De Eendracht" al hier, hield haar jaarvergadering op de boven- zaal bij de wed. Nieuwelink, onder leiding van den voorzitter, den heer Jac. Vsrlinde. Wegens andere vergaderingen waren er van de 26 le- den slechts 12 aanwezig. De vereeniging staat er iets beter voor dan de laatste jaren, daar er 4 nieuwe leden bijgekomen waren en er 36 geiten zijn. Het gaat dus in stijgende lijn. Daar vooral het houden van den bok groote kosten met zich m-eebrengt kan men zich al leen staan-de h-ouden -door de subsidie die men nog steeds mag ontvangen en wat zeer op prjjs wordt gesteld. Aan de beurt van aftreden waren de heeren C. de Blaaij en P. Haak, wslke laatste de ver- DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Eerste klasse. In Afdeelinig IV is de strijd om de eerste plaats te bezetten of de laatste te ontvlieden nog in vollen gang en dat terwijl met uitzon- dering voor NOAD alle clubs hun voorlaatsten wedstrijd te spelen krijgen. Dit wijst er wel op, dat het verschil in kracht bij de sterkste en bij -de zwakste clubs al bijzonder gering is. Om de e-ere plaats strijden nag 3 vereeni- ginigen en niet minder dan 5 clubs staan nog in het degradatiegevaar! De laatste loodjes wegen dus wel zwaar in -deze Afdieeling en kan men er van op aan, dat met groote be- langsteliing de komende ontmoetingen tege- moet zullen worden gezien. Verrassingen zul len ook ditmaail wel niet uitblijven en't is dius best denkbaar -dat waar de zwakke clubs het degradatiegevaar voor oogen zien in de eerste rijen een slachtoffer zal vallen. De strijd om de laatste plaats te ontgaan zal in ieder geval eerst bij de 18e ontmoeting tot een beslissing komen, zoo er geen verlengstukje aan deze competitie moet worden toegevoegd. LONGABVV is de eerste der zware par tij en want LONGA is degradatiecandidaat en BW zal de mood nog niet hebben opge- geven voor de eereplaats, al is iiaar kans klein want 2 punten achterstand is thans groot te noemen. Thuis spelend won BVV met 30 van LONGA en vermoedelijk zal LONGA weer het onderspit moeten delven al hlijft een kansje voor haar open. MVVNOAD is voor deze thuisclub veel arwaarder te noemen want NOAD staat slechts met 1 punt achterstand op PSV te boek. Mocht zij echter verliezen dan is tevens haar mooie kans tegelijk ver- keken, dit wetende z;al NOAD te Maastricht wel haar beste beemtje voor zetten. PSV Roermond is de derde belangrijke strijd, doch hier zal men wel algemeen een overwinning van PSV ve-rwachten. NACEindhoven biedt aan Ein-dl.:oven een. goede kans om de gevaar- lijke zone te passeeren daar NAC te Eind hoven ook het onderspit moest delven en er nu voor deze clubs niets meer te winnen of te verliezen is, terwijl voor Eindhoven er alles aan gelegen is am al was het maar 6eu puntje in de wacht te sdeepen. Tweede klasse. TSCGoes. Goe9 staat er nog maar sobertjes bij en kan dus nog als degradatiecandidaat worden aangemerkt al gelooven wij niet dat dit haar lot zal zijn. Zij krijgt het d'itmaal echter niet gemakkeljjk want te Oosterhout zijn er al vele giesn-euveld, daarbdj komt nog, dat Goes des- tijds TS-C uit de leiding verdrong -door haar een 60 nederlaag toe te brengen, zoodat TSC nog een ap-peltje te schiilen zal hebben. Wij verwaChten dan ook diat Goes d'itmaal de beide punten aan haar tegenstander zal moeten afstaan. VlissingenRBC. Twee gelijkwaardi-ge tegenstanders treden hierbaj in het veld, want deze clubs vormen dit seizoen juist de middenmoot met 13 punten uit 14 wedstrrjden. Vlissingen won te Roosen- daal met 12 en zoo -gezien zou men dus ook e-en tweede overwinning voor de rood-witten kunnen voorspellen, al zal het een zeer span nende wedstrijd worden. TerneuzenHero. Evenials Goes v-erk-eert Terneuzen in een dubieuze positie want ook de rood-zwarten maken een slecht .seizoen door en wordt het nog een strijd om de laatste plaats te ont gaan. Nu denk-en wij wel, -dat ook Terneuzen den dans ten slotte nog wel zal ontspringen, maar dan dient zij tooh zeker nog een paar ovenwinningen te boek en en de komende strijd tegen een der best geclasseerde clubs voor de eereplaats is er niet naar om ons voor deze ontmoeting hoopvol te stemmen. In onze ge- dach-ten komt nu echter de pur sang optimist, die ook een overwinning op Middelburg diurfde te voorspeil-en en spijt net ons wel dat hij ons net precies ontglipte om zijn meening te hooren. Had hij dan in mineur gesproken welnu dan zoud-en wij ons al bij voorbaat met een nederlaag hebben verzoend, docli thans kunnen wij ons tenminste nog vastklampen aan de mogelijk/heid dat hij ook ditmani een rood-zwarte overwinning in petto haa. Een feit is het, dat Terneuzen tegenover sterke tegenstanders staan-de ook haar ibeste spel vertoont en hopen wij daarom dat het ook ditmaal zoo zal zijn, want dan is tevens het degradatiegevaar voor haar ook als geweken te besd.iouwen doch Hero's kansen zijn dan met 80 gedaald, en men kan wel overtuigd zijn dat Hero daarvioor extra zai oppassen. Een hoogst belangrijke strijd staat -er dus voor de liefhebbers te waohten. MiddelburgZeelandia. De onv-erwachte nederlaag van Middelburg te Ter Neuzen doet zich dubbel gelden want zoo de groen-witten deze gewonnen hadden d-an was het k-ampioenschap binn-en geweest en nu is er nog alle kans dat zij in het laatste oogenblik de eer aan een andere club zal moe ten afstaan. Breda staat met haar gelijk en Hero heeft zelf 1 punt voorsprong. Nu komt de Middalburgsche plaatselij-ke ontmoeting en deze is steeds moeilijk door factoren die hier- bij in het spel komen, die men anders mist. Weliswaar is hier het krachtsverschil groot doch daartegenover staat diat Zeelandia bij een nederlaag wel definitief als degradatieclub zal kunnen worden aangemerkt al blijv-en De Zeeuiwen dan nog in lhaar nabijheiid, die dit maal vacantie helbben. Zeelandia werd reeds met 3-6 door iMiddelburg geklopt en de beste papieren bezit Middelburg ongetwijfeld, maar al voorzien wij een tweede overwimninig voor haar, toch zal zij op haar tellen moeten pas- sen, doch dat zij dit doen zal, kan men wel als vaststaand rekenen, daarvoor zijn er te groote belangen voor haar op het spel. Voor Zee landia rest -dan nog alleen de hoop op den allerlaatsen (wedstrijd dit haar nog uit de im passe kan redden. Derde klasse. BiervlietIJzendyke. Biervliet en Uzendijke maken dit jaar het eerste seizoen in -de Derde Klasse -mede en is het niet te verwonderen, dat zij onderaan in de ranglijst staan. Zij, geven elkaar dus weinig toe met Biervliet iets in de meerderheid. Het feit, -dat IJzendijke op eigen terrein voor Bier vliet de vlag moest strijken, doet ons ver- onderstellen dat dit, nu Biervliet het terrein- voordeel heeft, voor de tweede maal zal ge- schied'en. BreskensSiuiskil. Twee oude bekenden in deze klasse komen voor de laatste maal in deze competitie tegen over elkaar te staan, maar veel is daar niet aan gelegen want er valt voor hen niets meer te bereiken, hetgeen wel jammer voor hen is want in het vorige seizoen speelden zij beide een eerste viool. Te Siuiskil verloor Breskens met 21 en al is die spanning dan ook ge weken, todn doet deze uitslag zien dat men aan elkaar gewaagd is, zoodat het tenslotte toch nog een aardige ontmoeting kan worden. HulstAxel. Hoe geheel anders is het ditmaal bij deze ontmoeting als vorig jaar. Toen was Hulst de favorite en was deze strijd van het groot- ste igewicht en ditmaal is Axel reeds kam- pioen terwijl Hulst een slecht seizoen door- maakrt en niet minder dan 4 clubs boven zich ziet geplaats. Axel besluit hiiermede haar competitie en zal dit ongetwijfeld doen met een overwinning, maar tevens als een voor- proefje beschouwen voor de zooveel zwaar- dere ontmoetingen bij de a.s. promotiewed- strijden. OostburgTerneuzen II. De reserves van Terneuzen gaan op bezoek bij Oostlburg, dat hen op eigen terrein een 12 nedertlaag toebracht en d'aar Oostburg thuis betere resultaten pleegt te hebben dan bij uitwedstrijden, voorzien wij een tweede nederlaag voor de bezoekers, dit te meer om dat Oostburg een elftal bezit dat vol-gend jaar niet tevreden zal zijn met een plaats in de onderste gelederen, integendeel juist de boven- ste zal verkiezen en dan menige oudere club het vuur aan de schenen zal leggen. ZeeiK-vsche Voetbalbond. Het derde elftal van Terneuzen krijgt geen geanaikkelijke taak nu het tegen Schoondijke aidaar te velde moet trekken, want de Temeu- zensclre Boys zagen him mooie voorsprong ten slotte nog verdwijnen met een overwinning voor Schoondijke. Dit bewijst diat de gast- heeren den moed niet spoedig op-geven en dus van de tegempariij een krachtsinspanninig tot het ein-de vergen hetgeen voor de jonge spe lers wel eens te zwaar zal kunnen zijn. Axel 2 krijgt gelegenheid om revanche te nemen op de door haar geleden nederlaag tegen die Ter Neuzensche Boys, maar wij vermoeden dat deze ook ditmaal de punten zullen binnenhalen al zijn die resultaten den laatsten tijd danig gedaald. Hoofdplaat 2 komt uit tegen Bier vliet 2 en zal het ditmaal wel geen verdeelinig der punten worden, doch -e'en kleine overwin ning voor de thuisclub het einde zijn. De Corn Boys zuilen geen gevaar hebben te duch- ten van het tweede elftal van Hulst doch een stevige overwinning te wachten Ueblben. Groede krijgt op bezoek Oostburg 2 en ook hier zal de thuisclub de beide punten verove ren. Het is nu maar te hopen, dat de toestand der v-eiden van de ontvangende clubs het door- gaan van deze wedstrijden ni-et belet want de achterstand is reeds nu groot te noemen. loos aan land gebracht. Bij -de laatsten ge- lukte het na korten tijd de levemsgeesten op be .vck-ken, doch -de schipper, J. Molenaar, was om ruirh drie uur nog 'buiten kennis. Het bestuur van de N.Z.H.R.M. bad beslo- ten, dat de reddingboot Woensdagmiddag dea driemaandelijkschen proeftocht zou houdesn. De zee was zeer ruw, doch men besloot toch te vertrekken. Onder leiding van schipper J. Molenaar werd de boot ter hoogte van den watertoren in de zee gergden, maar reeds bij de tweede zand- bank liep de boot vol water. Direct hierop sloegen twee golven over het vaartuigje heen, waardoor het tot schrik van de vele toeschou - wers -omsloeg. Van de zestien opvarenden zag men ver- scheidenen op de kiel van de boot kruipen, ter wijl anderen kans zagen zwemmende en taadende op het strand te komen. Het borstje inwrijven met Dampo. Pot 50, Doos 30 ct- Bij Apoth. en Drogfeten. (Ingez Med.) ROEIREDDIN GBOOT BIJ ZANDVOORT OMGESLAGEN. Zandivoort is Woensdagmiddag om half drie opgeschrikt -door het ibericht, dat tijdens een oefening de roeireddingboot van de N.Z.H.R.M. in de brandling is omgedagen. Gelukkig slaag- de het grootste deel dier opvarenden er in vei- lig het strand' te bereiken, do'l de schipper en twee andere inzittenden werden bewuste- In alleriji werd hulp geboden, rnaai men kon niet verhinderen, diat drie der miannen toe- wusteloos geraakten. Het waren de schipper en de roeiers Koper en Schuiten. De ibedde laatsten dreven bewusteloos aan land, de schipper, die met zijn zwemvest onder de boot was blijven vastzitten, werd, toen deze aan- spoelde, uit zijn hachelijke positie bevrrjd. Koper kwam spoedig weer bij kennis en is naar zijn woning vervoerd, doch de twee ove- rigen waren er zeer slecht aan toe. Na eeil half uur gelukte het den geneesheeren Schui ten bij te brengen, doch bij den schipper Mole naar hadden deze pogingen geen resultaait meer, bij dezen bleken 'de levensgeesten ge weken. Des avonds half 7 is ook het tweede slacfut- offer van deze ramp, Engel Schuiten, over- leden. RANGEERDER TUSSGHEN BUFFERS GERAAKT EN GEDOOD. Woensdagavond omstreeks acht uur is de 35-jarige rangeerder H. Reyners bij het ran- geeren op het emplacement der NederLandsche Spoorw-egen te Roermond, tusschen de buffers geraakt. R. werd op slag gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kta- deren achter. Het stoffelijk overschot is naar het St. Laurentiusziekenhuis te Roermond ge bracht. ALWEER EEN DRIEIJ.NG. In het gezin van den landbouwer M. te Buggenum is een drieling bestaande uit een jongen en twee meisjes geboren. ONGEUUK IN EEN WINDMOLEN. Woensdiagmididag heeft op den windmolen van den heer G. te Vortem-Mullem by Vier- lingsbeek een ongeluk plaats gehad. Een zeventienjarige molenaarsiknecht raakte met ziijn das tusscfien de kamwielen van den molen. Zijn lichaam werd uit eLkaar gerukt. Het lflk van het slachtoffer is naar de ibegraafplaats vervoerd. SCHIPPER VERDRONKEN. Woensdag is de schipper van het motor- schip „,Cornelis", G. v. d. Berg, uit Molemaars- graaf, toen hij zich met zijn schip van Rotter dam naar Molenaarsgraaf begaf, in het Boe- rengat, even voor de spoorhrug, toen hjj de uitlaatpijp aan dek bij de roef wilde iweg- nemen, achterovergevallen en te water ge raakt. Hoewel men nog pogingen heeft aan- -gewen-d om den man te redden, is men er niet in geslaagd hem nog tijdig boven te brengen. Eenige uren later heeft de bemanning van de .Politie IV" het stoffelijk overschot geborgen en naar het bureau van die Rivierpolitie ge bracht, vanwaar Ihet naar Molenaarsgraaf ver voerd zal worden. AANRANDING. Woensdagmiddag is de 24-jarige mej. G. uit Oosterbeek, ter hoogte van het Planken Wam- buis, tusschen Ede en Arnhem aangerand. De dame wist te ontkomen. Zij riep de hulp in van de Edesche politie en vertelde haar, dat de man haar met d'en dood heeft bedreigd. De politie slaagde er in den man, toen hjj per fiets in de richting Arnhem reed, te achter- halen en te arresteeren. TWEE JEUGDIGE DIEVEN GEARRESTEERD. Twee landbouwersknechts, de 16-jarige J. G. en de 24-jarige H. B., die beiden in dienst waren van den landbouwer H. te Kessel, zyn aan den officier van justitie voorgeleid, ver- dacht van diestal, en na verhoor in het Buuis van bewaring opgesloten. Beide verdachten hadden zich reeds sedert het laatst van 1936 herhaalde malen schuldig gemaakt aan diefstal van graan, aardappelen en kippen ten nadeele van. bun baas, die tot nu toe niets van den diefstal had bemerkt Deze reeks van diefstallen kwam aar het licht, doordat de gemeenteveldiwaichter van Kessel een van de verdachten, die een groot pak op de fiets vervoerde, heeft aangehouden. Beide mannen hebben de diefstallen bekenri en de gestolen goederen te hebben verkocht en weggegeven. DOODGEV ALLEN. Woensdagmiddag is de 68-jarige weduwe T. B. in het pand aan de Van Hogemdorpstraat 124 te 's-Gravenhage van een 15 meter hooge trap igevallen, vermoedelijk doordat zy door een duizeling werd bevangen. Mej. B.. die in het Heilige Geesthofje heeft gewoond, was bijna onmiddellijik dood. MAN TE WATER GERAAKT. Toen Woensdagnachit een hoofdagemt te Dordrecht hij het maken van zijn ronde bij de Spuibrug gekomen was, hoorde hy gekerm. dat uit de haven opsteeg. Bij onderzoek bleek, dat een man tusschen kademuur en gaszinker te water lag. Hij greep den man en hield hem boven water en met omtboden assistentie bracht by bem op het droge. De man werd naar het hoofdtaureau vervoerd. Het bleek dat bij onder invloed van sterken drank verkeerde. Daar zijn toestand emstig was stelde de G.G.D. alle pogingen in bet werk om bem in het leven te houden, doch het baatte niet, Hij overleed enkele oogenblikken nadat hy in het bureau was gebracht. Het slachtoffer, waar- van aangenomen wordt, dat hij tengevolge van dronkenschap in het water is teredit ge komen, bleek na onderzoek vermoedelijk zekere M. uit Den Haag te zijn. In een onibewaakt oogenblik heeft het vflf- arlg d'oobtertje van de familie J. S. te Neer •it een kan kokende koffie gedronken. Het icind' is aan de bekomen brandwonden over- leden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2