Kerknieuws Sport De reis van Hr. Ms. „Hertog-Hendrik' AXEL. OOSTBURG. BIERVLIET. RECHTSZAKEN. VOETBAL Het wegslepen van het Fransche s.s. „Conde", welke voor de haven van Ter Neuzen in aanvaring is geweest met het Zweedsche m.s. „Bullaren". oud-wethouder van Vlissingen en oud-secreta- ris van het verban'd Zeeland van den B. V. L., die reeds sedert eind September in voorarrest zit verdacht van fraude in laatstgenoemde functie. L. is Woensdagmiddag op vrije voe- ten gesteld en naar Vlissingen terug gekeerd. Een en ander wil niet zeggen, dat hij vrij uit gaat, want mi de instruetie gesloten is, ■zal de zaak binnenkort voor de rechtbank te Middelfourg in het openbaar worden behandeld. Het verzoek tot in vrijheid stelling was in- gediend door Mr, J. G. A. van Geldorp Med- dens te Utrecht, die cok in de zaak van de onregelmatigheden bij het plaatselijk crisis- comite voor L. als verdediger is opgetreden. VEEL INSCHRIJVINGEN VOOR DE CENTRALE HENGSTENKEURING TE GOES. Naar De Z. meldt, belooft de centrale heng- stenkeuring welke op 11 dezer aldaar zal wor den gehouden, zeer belangrijk te zullen wor den. Het aantal inschrijvingen bedraagt ruim 150 en overtreft daarmede het aantal van het vorige jaar nog met 40. STAMBOEK VAN HET NED. TREKPAARD. Vergadering van de afdeeling Zeeland. Onder voorzitterschap van den heer H. A. Hanken vergaderde Dinsdagmiddag in het Schuttershof te Goes blijkens het verslag van De Z. in het Schuttershof te Goes bovengenoem.de afdeeling. De voorzitter ver- welkomt in het bijzonder Jhr. J. van Vreden- burch en den heer Bom, resp. alg. voorzitter en secretaris van het stamboek. Naar aanleiding van de notulen onderstreept de" heer de Milliano nog eens den wensch van de leden te Oostburg c.a. inzake het uitstellen (met direct afwijzen) van paarden op de na- jaarskeuring. De voorzitter zegt toe, dat hiermede reke- ning is en wordt gehouden. Jaarverslag. De secretaris, de heer A. J. Lako, deelt vervolgens het voornaamste uit het jaarverslag mede. Het verslag is gesteld in optimistischen toon. De gehouden keuringen waren goed be- zocht. De aangevoerde dienen waren van goede en toenemende kwaliteit. Het aantal opgegeven hengsten was pl.m. 40, dat der merries pl.m. 460, het aantal veulens voor in- schrijving bijna 1800. De opleving blijkt ook uit het aantal leden. Dit bedroeg op 31 Dec. 1936 precies 1400. Na vele jaren is er weer een ledental, dat in lang niet gehaald is. Ook in 1937 is het nog toegenomen. De rekening wordt met een batig saldo van 1940,72 goedgekeuid. Bij de behandeling van de agenda voor de algemeene vergadering maakt de heer Haak te Zaamslag bezwaar tegen het hoogere in- schrijfgeld voor hengsten en merries. Volgens hem worden te zware lasten gelegd op de hengstenhoudlers, die het meerdere bedrag vanwege de concurrentie niet op de merrie- houders kunnen verhalen. De voorzitter en de heer Van Hootegem verdedigen het bestuursvoorstel. De heer Haak stelt voor, de inschrijvingen voor hengsten en merries niet te verhoogen, maar voor veulens 1 te heffen. De heer P. Scheele dringt er krachtig op aan rekening te houden met den afzet naar andere provincies. Hij bestrijdt het voorstel- Haak. De heer de Milliano wil liever de baten, die het hoofdbestuur noodig heeft voor de natio- nale tentoonstelling, vinden uit heffing voor de veulen3, dan uit meerdere heffing voor hengsten en merries. Jhr. Van Vredenburch wil de begrooting zien in, het licht van de nationale tentoonstel ling. De veulengelden zijn destijds afge- schaft, omdat er anders een catastrophe voor de vereeniging dreigde. We moeten de kleine fokkers bij het stamboek zien te houden. Voor weder invoering van het veulengeld voelt spr. niets. De heer Lako wijst op het bezwaar dat men ii. 15 Jan.: 's Morgens bij het.opstaan merk- ten we direct dat net schip meer capriolen maakt dan gisteren. Het is dan ook harder gaan waaien. Als dat maar niet mis loopt. Want wanneer het stormt in de Golf, stormt het ook goed. De meeste menschen hebben daar een verkeerd denkbeeld van. Men denkt dat het onmogelijk is door de golf te komen, zonder met verschrikkelijke stormen te kam- pen te hebben. Dat is niet zoo. Men heeft er net zoo goed mooi weer als op iedere an dere zee. Maar wanneer het dan ook eens een keer stormt... berg je dan maar. We kunnen nu echter nog niet van storm spreken, ofschoon het schip naar alle kanten draait en tolt. Het blijkt dat we al aardig gewend zrjn aan zeeziekte, want de stortkokers blijven on- bezet. Om 11 uur roept men aan dek dat de De Ruyter" in zicht is. Er is inderdaad een groot oorlogsschip te zien, maar het blijkt een Duitsche kruiser te zijn. We verlangen er allemaal na, eindelijk weer eens land te zien. Het is een bewezen feit, dat men bij storm, maar in het zicht van de kust niet zoo gauiw zeeziek wordt, dan wan neer' men aan alle kanten het water tot de hemel ziet reiken. Erg lang zal het nu niet meer duren, of de Spaansche kust komt in 't zicht. Het is -nu 12.45 en volgens berekening zou men om 12 uur uit de Golf zijn. Velen staan dan ook bij de verschansing om het eerst „land in het zicht" te kunnen praaien. De wind wordt met het uur sterker. In de Golf hebben we goed weer gehad, en nu is juist de Spaansche kust in zicht gekomen, of we krijgen storm. Je kunt niet droog meer van dek komen. Overal spat het water over- heen. Vroeger dacht ik, dat ,,huizenhooge golven", zooals men dat noemt, een sprookje was, maar nu hoef je maar even je neus bui- in andere provincies tegen veulengeld heeft. Andere heeren kunnen dat bezwaar tegen 1 niet inzien. De voorzitter merkt op, dat het voorstel- Haak reglementair pas in de vergadering van volgend jaar aan de orde kan komen. De heer Haak wil dan voor de nationale tentoonstelling 3000 van het stamkapitaal afnemen. De Voorzitter ontraadt dit. We moeten ons kapitaal intact laten. l>e heer Bom bestrijdt op grond van de practijk het heffen van veulengeld. Velen, vooral buiten Zeeland, maken daartegen be zwaar. Enkele heeren leggen er den nadruk op, dat afstemmen van de verhoogde heffingen voor hengsten en merries beteekent het afstem men van de nationale tentoonstelling. Nog een discussie wordt gevoerd over een voor-vergadering, die in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen te houden. De heer Uaak be- weert, dat hem daar opdracht is verstrekt, tegen de verhoogde heffingen te stemmen. De heeren F. Dekker en I. de Feijter be- twisten dit. Er is in die vergadering geen enkele opdracht verstrekt. Bedoelde opdracht blijkt geheel particulier te zijn. Het bestuursvoorstel wordt aangenomen met sleohts een stem tegen (de heer Haak). In bespreking komt de begrooting 1937. De begrooting bevat o.a. een post vergoeding in de kosten voor inzenders naar de nationale tentoonstelling ad 1500. De begrooting wordt goedgekeurd (eindcijfer 5300) Alle aftredende commissarlssen, afgevaar- digden en juryleden worden herbenoemd. Rondvraag. De heer Van Hoeve klaagt er over, dat bij de handelsverdragen zoo weinig aan de paarden wordt gedacht. De voorzitter antwoordt, dat de handels verdragen door de heeren uit Den Haag wor den gesloten. Wij zijn nog nooit uitgenoo- digd daarbij tegenwoordig te zijn. Spr. hoopt, dat dit nog eens veranderen zal. De heer Brooymans maakt weer bezwaar tegen de keuringsplaats Zierikzee voor de paarden uit Tholen. De voorzitter zegt, dat hiervoor voorschrif- ten uit Den Haag komen. Het gaat om het andere jaar; Bergen op Zoom en Zierikzee. De heer Brooymans vindt Zierikzee hoogst bezwaarlijk. De voorzitter zegt nadere overweging toe. De heer P. Scheele vraagt of er mogelijk- heid is geweest van uitvoer van paarden naar Duitschland. De voorzitter zegt, dat de Duitsche com- missie een dag te laat is gekomen en verkeerd is opgetreden. Er zijn twee paarden in Zee- land gekocht. De heer C. de Putter pleit voor behoud van de najaarskeuring in Axel. Omwisseling met Hulst zal nadeelig werken. Vender vraagt spr. naar den datum van de nationale ten toonstelling. De voorzitter antwoord, dat gevraagd is de tentoonstelling te houden tegelijk met een groot internationaal landbouwcongres (24 en 25 Juni). Wat de keuringsplaatsen betreft, er is een ontwerp-paardenwet in bewerking, waardoor het stamboek wat meer te zeggen zal hebben. De heer de Milliano wijst op de te zware taak van de jury in dit koude getijde. De voorzitter onderschrijft dit. Er zal aan- dacht aan worden geschonken. De heer Stallaert wil keuringen om beurten te Hulst en Axel en wil leden, die slechts edn paard houden, een lagere contributie doen betalen. Dit zal nader worden bekeken. Jaarvergadering Herv. Zondagschool. Gisterenavond vergaderden in het gebouw dezer vereeniging onder leiding van den heer ten te steken, of je ziet de golven hoog boven de verschansing uitkomen. Het is een onver- getelijk gezicht. Het water is diep blauw. Zoo even heb ik een paar foto's gemaakt. Wanneer ze goed zijn laat ik ze vergrooten met het opschrift er bij; „Huizenhooge gol ven". De uitslag is echter zeer bedenkelijk. Meestal is het ons niet gegund zoo'n stukje ,,natuur" te vereeuwigen. Maar we zullen zien. Van zeeziekte is geen spoor te ontdek- ken. Allen staan met een glimmend gezicht van het zeewater aan het dek. Om 12 uur passeerden we Kaap Finisterre. Het onaangenaamste zijn nu de maaltijden. Je gehakt rolt eerst van de eene naar de an dere kant van je bord, om dan plotseling in een onbewaakt oogenblik te verdwijnen en op de grond zijn avontuurlijk uitstapje voort te zetten. Wat zal de hofmeester met zijn han- den in het haar zitten. Gelukkig dat daar alles hangt. Daar begint een theeketel het veriblijf te verkennen. Met veel geweld schuift hij tegen tafels en banken op. Het schrijven valt nu ook niet mee. Zoo nu en dan schuift de bloc- nota naar mijn buurman, die daardoor uit zijn siesta opschrikt. Maar dat hoort er zoo bij. De heele dag blijft het schip slingeren. Wan neer we in kooi liggen worden we in slaap ge- wiegd. 16 Jan.: De wind is wat verminderd. We moeten een flipk eind van de kust af zijn, want er is geen land te zien. Vandaag moe ten we schoonschip maken, zoo als dat Zater- dags de gewoonte is. De wind is 's avonds ver weg, alleen staat er een tamelijk hooge deining, die het schip langzaam van de eene naar de andere zijde doet wiegen. Wlanneer we 's avonds aan dek staan zien we plotseling lichte plekken aan de hemel. We zijn ter hoogte van Lissabon met zijn voorhaven Setubal. Duidelijk kunnen we de lichten van de haven van laatstgenoemde stad zien. Nu schieten We dus al aardig op. We hopen allemaal, dat we morgen nog land zullen zien. Om 12 uur gaan we slapen. P. J. van Bendegem een 30-tal opgekomen leden die belangstelling bleken te toonen voor datgene wat voor het atgeioopen jaar 1936 vermeldenswaardig was. De praeses sprak de hoop uit, dat dit in verhouding tot het leden tal tenslotte de goede kern van de vereeniging zou vormen en wees op het eeuwfeest dat in 1936 herdacht werd van de Zondagschool- arbeid in ons land. Met het oog op den emst des tijds en de zich meer en meer afteekenen- de tegenstelling communisme-fascisme is het goed te weten dat waar zoo vaak het woord: Wie de jeugd heeft heeft de toekomst! opgeld doet, onze kinderen door het personeel der Axelsche Zondagschool worden onderwezen uit het woord waaruit tenslotte alle levens- kracht en levensmoed geput kon worden en sprak hij per slot van rekening de hoop uit, dat dit toewijdingsvolle personeel met het bestuur het devies: ,,Je maintiendrai" zal handhaven. Na de voorlezing der notulen bracht de heer H. Smies Cz. het jaarverslag uit over 1936. In navolging van den voorzitter wees deze op de 100-jarige herdenking van het Zondag school werk in Nederland. Dit was voor spre- ker een der hoogtepunten van dit vereeni- gingsjaar en hij heeft op 19 October deze her denking gevoeld als een ure van wijding. De voorbereiding van het Kerstfeest met het vele daaraan verbonden werk en de zorg zijn toe- bereidselen voor het telkenjare terugkeerende hoogtepunt voor de kinderen en de vereeni ging. Spreker wees op de goede verhouding tussohen bestuur en personeel. Het aantal de Zondagschool bezoekende kinderen bedroeg 210. Grooten lof werd toegezwaaid aan de 9 dames, die het onderwijzend personeel vor men. Het ledental bleef stationnair. Wei werden door een huisbezoek-actie een dertig- tal leden gewonnen, doch evenveel leden be- dankten. Het getal leden bedraagt nu 229. Tenslotte werd een beroep igedaan op de ver gadering om middelen aan te geven om uit de finantieele druk te geraken, waarin men tel kenjare dieper komt en waardoor het ook niet mogelijk was verschillende punten te verwe- zenlijken die door de algemeene vergadering wel eens als wenschen naar voren werden gebracht. Het verslag verwierf de instem- ming der vergadering. De heer J. Meesen bracht uitvoerig gespeci- ficeerd verslag uit over de inkomsten die totaal 595,76 en de uitgaven welke /792,63 bedroegen, zoodat het jaar 1936 eindigde met een tekort van 196,87. Daar nog 340,28 in kas was is hierdoor dit kas-saldo geslonken tot 143,41. De heer M. Kempe rapporteerde namens de financieeile commissie omtrent de in goede orde bevonden boekhouding met bescheiden van den penningmeester en de voorzitter bracht alien dank. De heer P. C. Mangold bracht als jongste bestuurslid rapport uit over het Zondagschool- werk een taak welke hij als niet licht be- schouwde. Zijn voornaamste indrukken waren dat het personeel op zeer voorbeeldige wijze door gebed, lied en vertelling het woord Gods aan de kinderen weet bij te brengen en blijkt te verstaan het „Laat de kinderkens tot Mij komen en veriaindert ze niet!" Een minder aangename indruk was dat er onder de kinderen zijn, die de anderen sorns afleiden en meent spreker dat hier een taak voor de betreffende ouders ligt hun kroost het juiste besef bij te brengen. De derde indruk van spr. was dat de opkomst steeds uitste- kend was en daarmede beeindigt hij zijn rap port dat door den voorzitter namens de ver gadering met woorden van dank nog nader wordt onderstreept. De beide aftredende bestuursleden de heeren P. J. van Bendegem en J. Meesen werden met groote meerderheid herkozen. Als leden der financieele commissie voor 1937 werden benoemd de heeren L. Dees Pz. en L. Rinn Czn. De omvraag was gewijd aan enkele huis- houdelijke zaken en zal het bestuur in dit vereenigingsjaar de zware taak trachten te vervullen de telkens grooter wordende tekor- ten om te zetten in een voordeelig saldo. Op des voorzitters verzoek besloot de heer A. Dieleman de vergadering met dankzegging. HET CENTRUM. Krynica wie uwer had ooit van haar be- staan gehoord en toch lag daar het vorstelijk hotel van den beroemden zanger Jan Kiepura te midden van een schitterende natuur. Doch ziet ons Prinselijk Paar heeft plotseling de aandacht van heel de wereld ihierop gevestigd. Het zal wel niet toevallig zijn, dat Het Cen trum ditmaal een programma samenstelde waarin deze zanger de hoofdrol vervult want „Trionif der Liefde" biedt U de eerste Amerikaansche operette, die speciaal voor de film geschreven werd door den beroemden tekstdichter Oscar Hammer- stein, en gecomponeerd door een van Europa's meest op de voorgrond tredende componisten, Erich Wolfgang Komgod. Het is een roman- tische liefdesgeschiedenis van het mooie Sor rento aan de Middellandsche Zee, de bakermat van zoo vele zoetvloeiende Italiaansche melo- dieen, en bevat, behalve zes nieuwe populaire liederen in het Italiaansche genre, dat Uw publiek van Kiepura en andere tenors zoo graag hoort, een prachtig gespeelde en gezon- gen opera-scene, die de laatste twee acten in beslag neemt, en waarin een geheel nieuwe bewerking van het tihema „Romeo en Julia" ten gehoore wordt gebracht. Twee groote zin- gende sterren, Kiepura en de Amerikaansche Gladys Swarthout van de Metropolitan Opera, zijn speciaal voor deze film voor de eerste maal samen gebracht. Dolkomische scenes, waarin Alan Mowbray, de zenuwarts uit ,,Be- geerte", de lachers op zijn hand zal krijgen, wisselen de muzikale prestaties af. Een film voor liefhebbers van zang«en mooie natuuropnamen. Als tweede hoofdnummer gaat Hallo, hier Amerika. Deze film ontleent zijn belangrijkheid aan het ontzaglijk aantal beroemdheden, die er in optreden. De muziek en de zang nemen de eerste plaats in, en daarnaast biedt de film fraaie showscenes en vroolijk tooneel. Lichte kost!en daarmee juist de kost, die het publiek van deze tijd blijkt te wenschen. De namen der medewerkers aan deze film zijn zoo verscheiden, dat er zeker voor iedere soort publiek aan Hallo, hier Amerika"! een at- tractie verbonden is. Indien Ray Noble met zijn band de jazz-lief.nebbers zal trekken, dan zullen Richard Tauber en de Wiener Sanger- knaben toch zeker de ouderen, oftewel: de massa, doen toestroomen. En dan zijn er nog Bing Crosby, Mary Bo- lanid, Charlie Ruggles, Bill Robinson, Jack Qakie. Dan zijn er schitterende tap-dance- sc^nes! en tenslotte: last not least, het ballet van twaalf olifanten! Men ziet het is echt Amerikaansch en voor de vervaardiging heeft men niet op een of meer dollars gezien. Tot tijdelijk leeraar in de Nederlandsche taal aan de ambachtsschool alhier, is benoemd de heer J. de Voldere te Retranchement. Den laatsten tijd zijn alhier verscheidene diefstallen gepleegd. Vooral goederen, die des nachts buiten staan, moeten het ontgelden. Ook konijnen en kippen zijn zeer in trek. Dinsdagmorgen kwam de landbouwer H. tot de minder aangename ontdekking, dat vier hammen, die hij aan een muur te drogen had gehangen, verdwenen waren. Het is te hopen, dat aan dezen toestand gauw een einde wordt gemaakt. Jammer is het, dat sommige benadeelden de ontvreemdin- gen zeer in de hand werken, door de politie niet in de zaak te mengen, uit vrees voor on- aangename gevolgen. (VI. Crt.) GEREF. GEMEENTE. Tweetal te Ter Neuzen Ds. H. Ligtenberg te Nisse en Ds. A. Verhagen te Middelburg. 17 Jan.: De eerste Zondag op zee. Of schoon het 's morgens regende wordt nu de hemel helderder en breekt de zon door. Om 9.30 uur zien we Kaap St. Vincent lood- recht uit zee opduiken. Op het uiterste pun- tje staat de vuurtoren met het bijtaehoorende gebouw. We ontmoeten nu veel schepen. Steeds wordt er met de vlag gesalueerd. Om 10 uur hebben we Kerkdienst in het beneden- schip, die geleid werd door domine Van der Giesen. Wanneer we weer aan dek komen is de kust nog maar heel onduidelijk zichtbaar. We zijn dus in de Golf van Cadiz. Het schip stoomt nu maar op halve kracht, daar we pas morgen aan de Straat van Gibraltar hoeven te zijn. Het is fijn eens heerlijk te kunnen uitrusten van de vermoeienissen van de afgeloopen week. Voor de meesten, ja voor alien is die erg zwaar geweest. Vooral van dat slingeren en stampen wordt men doodmoe. 's Middags ligt iedereen op de banken te slapen. De luid- spreker is voor deze gelegenheid afgezet. An ders kan die niet hard genoeg spelen. Van- avond krijgen we van 810 filmvoorstelling. Het is dus bijna of we aan wal zijn. Alleen gaat alles nog een beetje op en neer. Maar daar hebben we nu geen erg meer in. We krijgen zoo langzamerhand zeebeenen! Als om 8 uur de film begint zit het heele halfdek vol. Het is heerlijk weer. Onder het genot van een strootje en een fijn plaatje mu ziek zitten we in de openlucht-bioscoop. Al len gaan voldaan slapen. De eerste Zondag op zee is ons opperbest bevallen! 18 Jan.: Om 4 uur moeten we er uit. We hebben de dagwacht nog nooit zoo fijn ge- vonden. We kunnen n.l. ieder oogenblik aan de Straat van Gibraltar zijn. Het schip stoomt nog steeds halve kracht. Daar zien we aan stuurboord de lichten van Tanger. In het licht van een vuurtoren kunnen we vaag de rotsen onderscheiden. Een groot passagiers- schip is reeds een korten tijd met ons opge- varen. Langzaam komt de zon op. De top- pen van de rotsen zijn nog verborgen achter ARRONHISSEMENTSRECHTRAN'K TE MIDDELBURG. Zitting van 5 Februari 1937. De volgende zaken werden behandeld: J. de W., oud 23 j., venter; J. A. de W., oud 21 j., koopman en L. A. S. de W., oud 27 j. koopman, alien te Hontenisse, gedetineerd, werden ten laste gelegd dat zij op verschillen de data te Bergen op Zoom en Hontenisse om- streeks October 1936, nabij Kloosterzande, op- zettelijk Bemardus Folman middelen en in- lichtingen hebben verschaft tot het plegen van diefstal, voorafgegaan, vergezeld en ge- volgd door geweld en bedreiging^ waarbij de schuldige zich den toegang tot de plaats des misdrijfs heeft verschaft door braak en in- klimming, hebbende zij toen, wetende dat Ber- nardus Folman gelegenheid zocht tot het ple gen van diefstal en wetende dat deze Polman een met scherp geladen pistool bij zich had. Tevens hebben zij medegedeeld dat te Kloos terzande een bejaard echtpaar woonde, Ver- schure-Mahu geheeten, dat dit echtpaar veel geld in huis moest hebben, en voorts dat Pol- man zich gereedschap voor de inbraak kon verschaffen in een door hen aangeduide garage, een hoeveelheid peper hebben ver strekt, dienstig om het een politiehond het aanvallen onmogelijk te maken, waardoor ver- dachte werd in staat gesteld aldaar op 24 Oc tober 1.1. sieraden en geld te stelen en op den man te schieten. Eisch: J. d. W. en J. A. d. W. ieder 2% jaar gevangenisstrafL. A. S. d. W. 1 y2 jaar ge- vangenisstraf. Mr. Goedbloed pleitte uiterste olementie. B. P., oud 25 j., timmerman te Doetinchem, gedetineerd, werd verdacht dat hij op 24 Oc tober 1936 te Kloosterzande heeft weggeno- men een aantal gouden sieraden, ondermeer een met diamanten bezet gouden kruis, bene- den morgennevel. Het passagiersschip is ons reeds een heel eind vooruit. In tegenstelling met anders hoeft het nu niet zoo vlug te gaan. De nevel trekt op, zoodat de rotsen nu heele- maal in zicht komen. Scherp teekenen de toppen zich tegen de azuurblauwe lucht af. Het is ongelooflijk mooi. Het is vooral mooi omdat we nu in een week niets anders dan water gezien hebben. Om 8.30 kunnen we zeggen, dat we in de Middellandsche Zee zijn. Het is warm. Men zou het een zomerdag in Holland kunnen noemen. En wat terwijl ze thuis misschien schaatsen rijden kunnen? 's Morgens gaan we loden. Het is een warm werkje in de zon. Maar het doet ons alien goed. Het water is zoo mogelijk nog dieper blauw. Plotseling zien we voor de boeg een school Dolfijnen. Ze springen bijna heelemaal uit het water op. Na nog een tijd met ons meegezwommen te hebben verdwijnen ze. Na het eten gaat alles boven aan dek slapen tot 2 uur. Wanneer we steeds zulk mood weer hebben, mogen we niet klagen. Maar de ,,Kik- kersloot" kan er ook nog wel eens anders uitzien. Toch zullen we nu vooral de moed maar niet verliezen. Een goed begin is het halve werk! Het blijft verder de heele dag mooi weer. We mogen dan ook de jekkers uit laten. Ofschoon ik de hondenwacht heb, ga ik met mijn maats 's avonds op bezoek bij de Dominee. Het is bij tienen wanneer ik in mijn kooi duik. Nog gauw 2 uurtjes pitten. Wel te rusten allemaal. 19 Jan.: Om 6.30 zijn we weer aan dek. Het is net als gisteren prachtig weer. Zoo gauw de zon op is, wordt het warm. Ik zit een heele morgen op het tentdek te „tjetten" of te verven. Om 10 uur komt de Afri- kaansche kust in het zicht. Onze koers blijft dus Oost. 's Middags komt er even meer wind. Toch blijft het mooi weer. De zon gaat prachtig In het water onder. 20 Jan.: Wanneer we 's morgens opstaan, lijkt het of we slecht weer zullen krijgen. De vens een aantal guldens en rijksdaalders, al les toebehoorende aan Maria Mahu, zulks voorafgegaan, vergizeld en gevolgd van ge weld en bedreiging met geweld tegen M. R. Mahu en P. A. Verschueren, gepleegd met het oogmerk om dien diefstal voor te bereiden en mogelijk te maken, met bedreiging van doodslag, door het schieten met een met scherp geladen pistool en door toevoeging diat hij hen zou doodschieten indien ze hem de sleutels van de brandkast niet gaven of in dien ze om hulp zouden roepen en Verschueren door een kogel, afgevuurd uit bedoeld pistool, in de zijde werd getroffen en hem daardoor gewond, gedurende den voor de nachtrust be- stemde tijd, en met braak en inklimming. (Zooals men zich zal herinneren is de heer Verschueren inmiddels overleden. Eisch: 7 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Mr. Goedbloed pleitte eenige clementie. De volgende vonnissen werden uitgesproken P. A. v. B., oud 28 j., arbeider te Clinge, werd wegens huisvredebreuk veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. J. Ph. C., oud 49 j., verzekeringsinspeoteur te Oostburg, werd met vemietiging van het vonnis van den kantonrechter wegens over- treding van de Motor- en Rijwielwet veroor deeld tot 100 boete of 20 dagen hechtenis plus 6 maanden intrekking van het rijbewgs. P. v. V., oud 26 j., veldarbeider te West- dorpe, gedetineerd, werd wegens verduistering veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en bij zon- dere voorwaarden. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 2 Februari 1937. De volgende vonnissen werden uitgesproken R. A. v. d. B., 26 j., werkman te De Klinge (B.20 boete of 10 dagen hechtenis plus f 15 boete of 5 dagen hechtenis F. de K., oud 33 j., arbeider te St. Jansteen, f 20 boete of 10 dagen hechtenis, plus 15 boete of 5 dagen hechtenis. Th. P. v. d. B., oud 19 j., arbeider te Honte nisse, f 20 boete of 10 dagen hechtenis plus f 15 boete of 5 dagen hechtenis. L. de B., oud 19 j., arbeider te Hontenisse, f 20 boete of 10 dagen hechtenis. A. de L., oud 37 j., arbeider te Sas van Gent, 40 boete of 20 dagen hechtenis. J. A. C., oud 30 j., koopman te IJzendjjke. f 40 boete of 20 dagen hechtenis. B. J. B., oud 30 j., hulpbesteller P. en T. te Sluis 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. J. L. S., oud 22 j., werkman te Zaamslag, f 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. J. V., oud 50 j., arbeider te Oostburg, 25 boete of 10 dagen hechtenis. R. J. P., oud 36 j., veldarbeider te St. Kruis, f 25 boete of 10 dagen hechtenis. J. de N., oud 36 j., arbeider te Axel, f 4 boete of 2 dagen hechtenis. L. B., oud 25 j., werkman te De Klinge (B.), f 25 boete of 10 dagen hechtenis. C. B., oud 34 j., landarbeider te De Klinge (B.), 14 dagen gevangenisstraf. F. X. R., oud 21 j., landarbeddier te De Klinge OB.), f 25 boete of 10 dagen hechtenis. F. E. J., oud 28 j., fabrieksar bolder te De Klinge B20 boete of 10 dagen hech tenis. C. M. T. J. S., oud 19 j., zonder beroep te St. Jansteen 15 boete of 5 dagen hechtenis. A. M. K, oud 26 j., smid te Nieuw-Namen, f 25 of 10 dagen hechtenis. P. J. de C., oud 50 j., straatmaleer te De Klinge (B.) f 25 boete of 10 dagen hechtenis. F. T., oud 38 j., arbeider te Kemseke (B.), f 20 boete of 10 dagen hechtenis plus 15 boete of 5 dagen hechtenis. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. Eerste klasse. Slechts 3 wedstrijden staan voor deze week op het programma, want het is een zg. in- haalprogramma waarbij wedstrijden worden gespeeld die destijds uitgesteld zijn geworden. Dit neemt niet weg, dat Juliana na het spe len van de thans voor haar uitgeschrerven ontmoeting, silechts edn wedstrijd meer zal behoeven te spelen en dan is voor haar het einde van het seizoen aangebroken, hetgeen wel bijzonder vroeg is. NOAD blijft nog steeds haar goede kansen behouden en waar zij thans moet uitkomen tegen Roermond be- staat er alle kans, dat haar positie nog eenigs- zins verbetert. EindhovenJuliana is voor beide clubs van groot belang, daar zij nog moeten vechten om de onderste plaats te ont- loopen. De vorige strijd tusschen deze clubs eindigde met een puntloos einde 00 en al zou het wel toevallig zijn toch bestaat ook thans hierop veel kans, want beide hebben momenteel 13 punten verkregen. Eindhoven heeft echter een wedstrijd minder gespeeld dus staat daardoor iets beter. NACBleijerheide hemel is betrokken terwijl er meer wind staat. De wind is ook van richtimg veranderd. We hebben hem nu precies tegen. Toch valt het nog mee met het stampen. 's Middags is het plunje wasschen. Zoo langzamerhand gaan we nu aan Napels denken. Het is ook zoo lang niet meer. Het eiland Sardienie zou om 8 uur 's avonds in zioht moeten komen. Ik ga er echter maar niet op wachten, want ik heb slaap voor twee. 21 Jan.: Om 4 uur zijn we aan dek. Het is een mooie nacht. Het lijkt of er hier meer sterren zijn dan bij ons. Aan bakboord zien we de lichten van het eiland Sardienie. Een enkel vuurtorenlicht beschijnt zwak de rotsen. Het wordt nu lichter, en wanneer de zon op is, worden de toppen van de rotsen prachtig gekleurd. Het zrjn niet die grijze eentondge rotsen, die we in Spanje gezien hebben. Deze zijn waarschijnlijk met mos begroeid, want ze zijn schitterend groen in de zon. Het werk dat we doen is over het algemeen gericht op aanstaande aankomst in Napels. De valreep krijgt nog een extra sopje, terwijl 't dek nog eens grondig geschrobd wordt. In ons ver blijf hangt een platte grond van de stad Napels. Ook de plaats in de haven is aange- wezen. We hoeven gelukkig niet ver te loo- pen am in de stad te komen. Het eiland Sardienie is nu al uit het geedcht verdwenen. Er is niets anders te zien dan de strak blauwe hemel en de kalme zee. Toch verveelt het niet om er steeds naar te kijken. We ontmoeten maar weinig schepen. Onze route ligt ook niet erg in de zeeweg, die ge- woonlijk genomen wordt. Zonder verdere bij- izonderheden gaat de dag voorbij. 's Avonds zijn de lichten van Napels nog niet te zien 's Nachts om 2 uur gaan we ten anker, om de volgende morgen om 5 uur het anker weer te lichten en naar de haven op te stoomen. 22 Jan.: Komen 's morgens 10 uur op de haven van Napels.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 6