V De Geneeskunde keert tot de AKKER'S tegen: Hoest. Criep. Bronchitis .Asthma Buitenland. Drosera Beroemde Geleerden roemen ihans de kruiden welke Abdijsiroop bevab De zoo bijzondere werking van AKKER's ABDIJSIR00P berust op de geneeskracht van oude beproefde „cruyden" Apotheker Dumont heeft de werking dier „genees-cruyden" nog versterkt door 'n nieuwe wetenschappelijke toevoeging! dconitum Grijpdus vol vertrouwen naar„'s werelds beste hoest-siroop" TER NEUZEN, 5 FEBRUARI 1937. SLUIS. Gemengde Berichten Naar thans gemeld wordt, zal het uiterlijk van de bank geheel gewijzigd worden. De be- staande zitplaatsen zullen worden uitgebro- ken en dan zal door doortrekking van een andere bank in de ontstane ruimte gelegen heid zijn zes of zeven fauteuils te plaatsen. De Koninklijke zitplaatsen zullen omgeven worden door een gebeeldhouwde omtimmering en ook de houten luifel zal van fraai snijwerk worden voorzien. Het Niassausche en het Engelsche wapen, dat stadhouder Willem III boven deze bank liet plaatsen, zal ook na de restauratie behou- den blijven. Het werk zal omstreeks midden Maart ge- reed komen. HET ZWEEDSCH BEZOEK AAN BELGIE EN DE CONVENTIE VAN OSLO. Ter gelegenheid van het bezoek van Koning Gustaaf van Zweden heeft Koning Leopold van Belgie Dinsdagavond te Brussel een gala- maaltijd gegeven. Bij deze gelegenheid heeft Koning Leopold in een toespraak gewezen op de bestaapde be- trekkingen tussohen Belgie en Zweden. Onze beide landen zijn bezield met het verlangen, aldus de Koning om hun handelsbetrekkingen tot ontwikkeling te brengen. Onze beide lan den zijn trouw gebleven aan die conventie van Oslo. Belgie zou zich bij Zweden voagen, indien nieufwe pogingen ondernomen konden worden, teneinde deze conventie te kunnen uitbreiden en op deze wijze de samenwerkimg van volke- ren op het gebied van vreedzamen! strijd te bevorderen. Koning Leopold uitte nog den wensch, dat Belgie en Zweden elkaar steeds beter mogen leeren begrijpen en waardeeren. BEBOET WEGENS HET TEN TOONEELE VOEREN VAN HITLER. Dinsdag hebben te Londen een acteur en een schouwburgdirecteur terecht gestaan we- gens het ten tooneele voeren van Hitler. In King's Theatre, Hammersmith, loopt op het oogenblik de pantomine Robinson Crusoe. Eenigen trjd geleden heeft men in deze panto- mine een nieuw tafereel ingevoegd. Bij een vechtpartij tusschen blanken en zwarten schiet er opeens uit de coulissen een man te voorschijn, gegrimeerd als Hitler, die uitroept: ,,Wass ist this all about?" Nadat deze scene een keer of twaalf vertoond was bezocht de secretaris van den Lord Chamberlain, bij wien het toezieht op het tooneel berust, de vertoo- ning en de huidige vervolging was daarvan het gevolg. De Lord Chamberlain gedoogt niet, dat er scenes ten tooneele gebracht wor den, waarin binnen- en buitenlandsche staats- hoofden of ministers verschijnen. Voor het overige, zoo verklaarde de vervolging uitdruk- kelijk, was er op de vertooning niets aan te merken. De directeur en de tooneelspeler erkenden, dat de scene niet voorkomt in het manuscript van de pantomine. Zij was te danken aan een plotselingen inval en men had niet gedacht, dat iemand er aanstoot aan zou nemen. De directeur kreeg 15 pond, de acteur 10 pond boete. BOM OP SPAANSCH SCHIP. Woensdagnacht omstreeks half drie is een bomaanslag gepleegd op het vrachtschip der Spaansche regeering Maria Amalia", dat na- bij Bayonne gemeerd lag. Een bom werd op de brug van het schip geworpen, een tweede tegen den romp. De meertouwen braken. Een derde bom is des morgens niet ontploft gevon- den. De aangerichte schade is" betrekkelijk gering. Geen enkel lid der bemanning werd gewond. Douaneambtenaren hebben twee individuen zien vluchten. Het parket van Bayonne stelt ter plaatse een onderzoek in. De .Maria Amalia" was juist gereed geko- men met het laden van een aantall ambulance- auto's en zou spoedig in zee steken. WATERVLIEGTUIG IN BRAND GERAAKT IN PORTLAND. In de haven van Portland is Dinsdagavond een groot watervliegtuig in brand geraakt. Mogelijk betreft het hier een nieuwe daad van sabotage. Uit de Engelsche bladen blijkt, dat de brand ontstond toen het vliegtuig, een vliegboot van de koninklijke luchtmacht, op het punt stond te vertrekken. Een officier en de uit vier kop- pen bestaande bemanning sprongen in zee en zwommen naar een meerboei. De commandant bleef in het toestel zitten; hij was ongedeerd. Ds drenkelingen werden gered door een ma- rinebarkas; een hunner werd in het hospitaal opgenomen wegens de gevolgen van zijn on- derdompeling. De brand werd gebluscht met behulp van een brandbluschapparaat. Gelukkig hield de ■windrichting de vlammen af van de hoofd- taak, waarin zich een groote hoeveelheid ben zine bevond. PREMIER DER ARBEIDERSREGEERING HULDIGT DEN KONING. Aan een feestmaal ter gelegenheid van de invoering, een eeuw geleden, van het ge- meentelijk zelfbestuur in Noorwegen, heeft de premier van- het kabinet der arbeiders- partij, Nygaardsvold, hulde gebracht aan den Koning, die met den Kroonprins aanzat. (Hun deelneming, aldus de premier, drukt haar stempel op deze feestviering. Nu de ver- tegenwoordigers van de staatsmacht met die van de gemeenten uit het heele land bijeen zijn is de persoon van den koning als de ver- tegenwoordiger van de rijkseenheid het na tuurlijke middelpunt. Wij koesteren, zoo ging Nygaardsvold voort, voor Z.M. den koning een persoonlijk gevoel van achting en genegenheid. Van het eerste uur van zijn regeeringstijd af heeft onze door het volk gekozen koning de grootste loyaliteit getoond jegens de grondwet des lands. Met groote bekwaamheid en een nooit falend plichtsgevoel heeft de koning te alien tijde zijn hooge ambt vervuld. Door zijn vele reizen en bezoeken in het heele land heeft de koning zich een groote kennis verworven van de levensomstandigheden van de bevolking van stad en land. Eln bij al zijn reizen heeft hij zich bemind gemaakt door alien. In dankbare blijdschap dat wij Uwe Majes- teit en Uwe Koninklijke Hoogheid in ons mid den hebben, heb ik de eer een dronk uit te brengen op de gezondheid van Uwe Majesteit en Uwe Koninklijke Hoogheid. Op deze rede vollg.de het koningslied. De koning beantwoordde de rede, waama men het volkslied zong. DE ZEEUEDENSTAKING TER WESTJKUST GEfilNDIGD. Dinsdag hebben te New York de vereeni ging van Amerikaansche reeders en de ver tegenwoordigers der vakvereenigingen een overeenkomst onderteekend, waaibij de loonen voor de leden der intemationale vakvereeni- ging van zeelieden verhoogd worden met 10 dollar per maand. Cvu^cn RAS'ER Deze reeds in de oudheid bekende kruiden bevalten tegen aandoeningen der ademhalings-organen genees- krachtige stofien, in hun natuurlijke samenstelling. Daardoor kunnen ze gemakkelijk door het lichaam worden opgenomen en omgezet. Beter dan de latere „chemische stoffen". Be kende geleerden erkennen dit thans. Professor Tschirch te Bern zegt o.a. „De geneeskunde zal weder tot de oudste geneesmiddelen terugkeeren, tot de geneeskrachtige planten en kruiden." Professor Rubner te Berlijn zegt o.a.„Alleen die stoffen kunnen genezen, die door het lichaam kun nen worden omgezet, dus zooals we ze in vele planten en kruiden vinden." In Abdijsiroop zijn verwerkt een 20- tal kruiden, waaronder Drosera en Aconitum, welke in den laatsten tijd door bekende doktoren weder bij voorkeur worden aangewend tegen bronchitis, hoest, catarrh. Apotheker Dumont heeft thans aan Abdijsiroop nog toegevoegd het krachtig „hoesi- bedwingende" middel„codeinum". Door deze nieuwe toevoeging wordt de natuurlijke werking der kruiden geenszins verminderd. Integendeel, door deze gelukkige combinatie wordt ■de schitterende werking van Abdij siroop nog doeltreffender. 'n Betere samenstelling tegen aandoeningen der ademhalingsorganen, de ondervin- ding zal 'tU bewijzen, is ondenkbaarl ABDUSHIOOP (Ingez. Med.) GENT EN DE SURTAXE D'ENTREPOT. Volgens Navigation du Rhin wekt het Fran- sche ontwerp op de surtaxe d'origine, die alle producten zou treffen, welke over de Belgi- sche havens vervoerd worden, te Gent emsti- j ge bezorgdheid. Ze wordt reeds op een reeks goederen toegepast, die voor de haven van Gent van het meeste belang zijn, zooals mijn- hout. Als ze voor alle goederen zou worden j toegepast, zou dit neerkomen op een verram- j; ming van den handel met Frankrijk. Te Gent zegt men, dat deze haven volstrekt geen verkeer van Fransche havens wil roo- ven. Gent wil alleen zijn natuurlijke achter- land houden. HET MOTOR- EN RIJWIELREGLEMENT. De Commissaris der Koningin in de provin- cie Zeeland herinnert, volgens de Vliss. Crt., de burgemeesters in zijn gewest er aan, dat het volgens het Motor- en Rijwielreglement verboden is over een weg te rijden, te doen of te laten rijden met een ingeschreven motor- rijtuig of aanhangwagen met een lading, wel ke breeder is dan 2.35 M., of zoodanig is aan- gebracht, dat het voertuig en de lading te za- men breeder zijn dan 2.35 M. indien de weg een A-weg is. Een soortgelijke verbodsbepa- ling geldt voor niet ingeschreven motorrijtui- gen. De provinciale wegen en andere wegen, geen rijkswegen zijnde en gelegen buiten be- bouwde kommen der gemeenten zijn in deze provincie door Ged. Staten niet ingedeeld, zoodat zrj als A-wegen moeten worden be- schouwd. De grootste breedte van motorrijtui- gen of aanhangwagens, met inbegrip van de lading, mag dus de.maat van 2.35 M. niet overschrijden. Hieraan wordt evenwel niet de hand ge- houden en daar een grootere breedte bezwaar voor de veiligheid van het verkeer over den weg medebrengt en tot beschadiging van be- plantingen reeds aanleiding heeft gegeven, noodigt de Commissaris de burgemeesters uit, op de stipte naleving van de bepalingen om- trent de maximumbreedte van motorrijtuigen en aanhangwagens, met inbegrip van de la ding, nauwkeurig te doen toezien en bij over- treding proves-verbaal te doen opmaken. LUXOR-THEATER. De Ellendigen. Fredric March is de sympathieke Jean Val- jean en hij treft als altijd door zijn manne- lijke kracht en zijn overvloed aan sentiment. Doch de individueele instelling levert geen en kel gezichtspunt op, dat een nieuw licht zou kunnen werpen op de figuur hij is de nobele en miskende man, die via zijn aanra- kmg met den prachtigen bisschop (van Cedric Hardwicke) ineens van ex-galeiboef tot braaf en vlekkeloos mensch wordt. Doch een openbaring en als men het zeg- gen moet: de rechtvaardiging van deze nieuwe versie van de Ellendigen is Charles Laugh- ton als de politieman Javert. Zijn bezeten- heid van de wet is demonisch en bijna patho- logisch. Terwijl zijn gansche masker trilt van onderdrukte menschelijkheid, begaat hij de hevigste wreedhedenomdat de letter van de wet spreekt. Op het oogenblik, dat hij „en scene" komt men kan bijna. niet anders zeggen bij een film, die zoozeer gefilmd too neel is en die meterlange speelscenes geeft, die door het modem getrainde oog af en toe moeilijk te verdragen zijn staat er een zoo taijzonder mensch voor ons, dat men gespan- nen op 'zijn wederverschijning wacht. Zijn gezicht is ajs dat van een Romeansch imperator op het oogenblik dat hjj zijn be- noeming afwacht als gegradueerde op de ga- leien, beeft zijn gelaat van angst en toch is er fierheid op te lezen, dat hij, kind van een galeiboef, handhaver van de wet zou kunnen worden. De woorden vailen van zijn lippen als een belofte hij is de door de wet bezetene, die straks zoo ver zal gaan zichzelf aan te klagen, omdat hy, foutief naar hij meent, in den rijken fabrikant Madeleine den ex-galei boef Valjean heeft meenen te ontdekken. Dan is het verslagenheid en leed', die zijn wezen teekenen doch op het moment, dat hij zekerheid verkrijgt nemen de oude barschheid en onverzettelijikheid wederom bezit van hem. Wat bij een ander misdaad is, hang naar moord of diefstal, erfelijke belastingen- fin: zijn misdaad is een afschuwelijke ver- eering van de wet, die zulke afmetingen aan- neemt, dat hij tot een monster wordt in onze oogen. Want Javert reageert zijn misdadig instinct af op de rechtvaardigheid. Hij eindigt met een misdaad tegen zichzelf en deze mis daad geeft het geluk terug aan een door hem vervolgde. Rochelle Hudson en Florence Eldrigde zijn de twee voomaamste vrouwelijke figuren, die van Cosette en Fantine. Het verhaal is leven- dig verteld ge ziet fantastische Parijsche straatgevechten, met groote levendigheid ge maakt maar door Laughton is deze film tot iets zeer bijzonders geworden. „The kid from Spain". Dit is de triomf van Edc^ Cantor, den fa- meuzen Amerikaanschen filmkomiek een komiek die zijn eigen grapjes bedenkt en een stel knappe vakmenschen gevonden heeft om ze te realiseeren op een wijze, die ieders be- wondering moet wekken. Voor ons gevoel zou men een paar ton hebben kunnen besparen op deze film, zonder eenigermate afbreuk te doen aan haar komische valeur, doch men toovert ons balletten en iut£Kieurs voor als in de kost- baarste showfilm dat alles om Eddy Can tor gelegenheid te geven zijn grapjes te maken tegen een fond van een millioen dollar of zoo. T.".e kid from Spain is een techniseh vol- maakte film, Eddy Cantor is een komiek van zeer bijzonderen geest, al zullen zijn fijnste grapjes den toeschouwer die geen Engelsch verstaat, ontgaan. Doch het merkwaardige van deze film is, dat men ook zonder een woord tekst de handeling verstaat. Het diep- treurige masker van Eddy Cantor registreert de aandoeningen als een barometer. Hij ver- tegenwoordigt het genre komiek dat in aller- lei ongevallen fen tragische situaties geraakt en soms door het toeval, soms door een traag werkende intelligentie er precies zoo weer uit komt, zij het dan meestal met een sclieur in de broek of een deuk in het hoofd. Doch het is eep waar genot hem gade te slaan en op te merken met hoeveel techniek, hoeveel ver- stand van filmeffect en publieke psyche hij zijn ,,gags" presenteert en zijn liedjes zingt. Met hetaielfde genot ziet men hoeveel knappe filmkunst er besteed wordt aan een filmrol die door de theoretici vermoedelijk met schou- derophalen aangekeken wordt. Zoo ziet ge b.v. Eddy Cantor, langs romantische omwegen en via een volmaakt overbodige kostschoal, die er slechts ingebracht is om ons vijftig schoon- heidskoninginnen in een zwembassin te l-aten zien, in een avontuurlijk Mexico belanden, wa->r de liefde met brouwnings rondloopt en zich afspeelt in exotische tuinen en ach'er ge- I i-arr5"ideerde ven^ters Hier b"trccr7t Eddy Cantor als stierenvecMer ds "rem Een krankzinnig idee, doch het is in bet f Imver- haal volkomen logisch. Hij ontsnapt acht en dertig maal in het kwartier aan een wissen dood en iedere ontsnapping is verantwoord. Men vindt zulke dingen bij Chaplin terug het ligt aan een millimeter. Chaplin loopt achter den beer aan en de beer wandelt op een gegeven moment achter Chaplin. Cantor ont- vlucht den stier en loopt 'hem juist in het vi zier. Het is alles van een krankzinnige op- winding en het is zoo voortreffelijk gedaan. Bekijkt men nuchter het scenario, dan is het onbegrijpelijk. Cantor geeft het leven en de regisseur en de techndci doen de rest. Er zit in dat alles een humor, die zelden naar de parodie gaat deze heele Mexicaansche samenleving is bloedig emstig genomen, zelfs in het huis van den beroemden stierenfokker die aan Eddy Cantor, den gepretendeerden zoon van een groot stierenvechter, den kop toont van den stier die eenmaal zijn vader op het hoogtepunt van diens stierenvechters- glorie op de horens nam. Er is een stijging van vreugde en humor in deze film, die een meesterstuk is in dit genre en een pluim op den hoed van den grooten Eddy Cantor, dezen uitzonderlijken meester van den humor. Maandag is in de raadzaal van het stad- huis in tegenwoordigheid van den burge- meester der gemeente, den heer J. Berkers, den gemeentesecretaris en verdere ambtena- ren, benevens het korps marechaussee, af- scheid genomen van den gemeenteveldwach- ter J. B. de Wispelaere, die 40 jaar in dienst is geweest. De heer Berkers schetste de goede verdiensten van den heer de Wispelaere en memoreerde de uitstekende verstandhouding, die er steeds heeft geheerscht. Ook namens het korps marechaussee is gesproken, even- als namens de rijksveldwacht. DE RAMP VAN DE JONGE JACOBUS. De Middellandsche Zeevaart Gompagnie deelt mede: Op verzoek van de reederij is de Nederland- sche oonsul-generaal Zaterdag 1.1. te Peniche geweest om een onderzoek in te stellen naar aangespoelde personen. Op gezag van den burgemeester van Peniche zijn aldaar twee aangespoelde lijken begraven. Een ervan, naar alle waarschijnllijkheid een stoker, was toet type van een zuiderling zonder teekenen van herkomst anders dan een metalen knoop, ge- merkt Bostonia. Zuidelijk van Peniche is een lijk aangespoeld en te Estrada begraven. Uit ontvangen bijzonderheden is gebleken, 'dat dit het lijk was van den hoofdmachinist van het stoomschip Jonge Jacobus, A. J. de Cocq. Ver- der zijn geen lijken aangespoeld. De directie van de handelsmarine te Lissabon waarschuwt op verzoek van den Nederlandschen consul- generaal allle burgemeesters aan de kust met de opdracht, de berichten van het aanspoelen van personen of wrakstukken bekend te ma ken aan den N'ederlandschen consul-generaal te Lissabon. Een ooggetuige vah de ramp. Naar men uit Lissabon aan de Maasb. seint, i is daar binnengeloopen de stoomtreiler Trevo, waarvan de kapitein mededeelde, dat hij op 27 Januari j.l. het Nederlandsche stoomschip Jonge Jacobus nabij de Burlingseilanden met man en muis heeft zien vengaan. Naar de kapitein verder verklaarde heeft ti-dens het zinken van het schip de sirene den geheelen tijd geloeid. De zware storm heeft echter allle reddingspogingen verijdeld. ROEIBOOTJE BEKN ELD GERAAKT. Dinsdagmiddag voer op de Maas ter hoogte van de Maashaven een bootje, waarin zeven aibeiders gezeten waren. Op hetzelfde mo ment naderde de sleepboot Minerva, die het Duitsciie s.s. Protesilanus trok. De staal- kabel, die beide schepen verbond, heeft toen een lichter geraakt, waardoor deze lichter aan het schuiven ging. Aangezien het roeibootje zich juist tusschen den lichter en een dam' gemeerd liggend bootje bevond raakte het ranke scheepje bck iH'ld en werd vrijwel geheel vernield. Zes inzittenden wisten op de lichter te springen, doch de zevende arbeider, de 30- jarige D. van Bodegraven, raakte tusschen beide schepen vast. Hij kon pas worden be- vrijd toen er gelegenheid was de lichter en het bootje van elkaar te duwen. Met een bekken- fractuur en inwendige kneuzingen is de man in hoogst ernstigen toestand naar het ziaken- huis aan den Coolsingel gebracht. JACHT OP EEN SMOKKELAUTO. Het optreden van smokkelaars neemt ook aan de Duitsche grens in Drenthe in driesthedd toe. In verband met drukken dranksmokkel werd al eenigen tijd bijzondere aandacht be steed aan een auto, die herhaaldeljjk by Zwar- temeer de grens passeerde, zonder dat de kommiezen den wagen konden aanhouden. Maandagavond was in samenwerking met de rijksveldwacht een val opgesteld. Inider- daad verscheen de auto weer en passeerde met groote vaart de grenSbewaking. Waarscfau- wingsschoten baatten niet. Even verder was een spijkerbalk neergelegd, waarop de auto drie banden kapot reed. Desondanks werd de tocht voortgezet. Met een gereed staandem auto achtervolg'den kommiezen en politie de vluchtende smokkelaars, die tenslotte bun wagen pardoes tegen een woning opreden De bestuurder zette het op een loopen en ont- kwam. Een vfouw, die blijkbaar mee in het corn- plot was, kon worden aangehouden. In den auto werd een hoeveelheid van 50 L. sterken drank gevonden, 'die met den auto in beslag genomen werd. De naarn van den smokkelaar is bekend. Hij en zijn vrouw wonen beidec te Zwartemeer. STRAATROOF. Op den Pamassusweg te Amsterdam is Dinsdagmiddag te omstreeks half vijf een 20-jarige dienstbode door een onbekend gebie- ven man bij de keel gegrepen. Zij viel daar door tegen een muur, waarop de man haar haar tasch ontrukte en er mee van door ging Toen zij de tasch later terugvond bleek er ongeveer 10 uit te zijn verdwenen. EEN AVONTUURLIJK MEISJE. De politie te Roosendaal heeft Dinsdagavond aldaar een 18-jarig meisje aangehouden, dot de ouderlijke woning te Amsterdam heimelfllk had veriaten om haar verloofde in Vlissingen op te zoeken. Daar de jonge dame geen geld bezat om met den trein te gaan, was zij Maan- dagmorgen op de fiets er op uitgetrokkea. meenende, dat zij gemakkelijk Vlissingen, waar haar verloofde woont, kon bereiken. bracht het tot Roosendaal waar de politie haar op verzoek van haar ouders aanhield. Het meisje is Woensdag weer op transport naar Amsterdam gesteld, meldt de Tel. ZICH IN EEN TREIN VERBORGEN. Na aankomst van de Noord-Express uit Berlijn te Hoek van Holland bleek, dat twee jongens uit Utrecht, K. R. en L. W., bedden 15 jaar oud, zich hadden ingesloten in een W.-C. van een der wagens. Nadat de deur met geweld was geopend, verklaarden de jon gens, dat zij te Utrecht iemand moesten af- halen. Zij hadden ihet koud gehad en waren in den trein gestapt, teneinde zich te warmen. Toen de trein zich in bewegimg had gezet, voordat zij weer waren uitgestapt, hadden ey zich om niet ontdekt te worden in de W.-C. ingesloten. De politie te Hoek van Holland heeft de jongens onder haar bescherming genomen. Bij zullen naar htm ouders worden teruggebracht. VIER T ERECHTSTELLIN GEN. In de Sing Sing-gevangenis, d.i. de groote centrale gevangenis van den staat New-York, is John Fiorenza terechtgesteld. Hij was de moordenaar van Nancy Titterton, de vrouw van een Engelsohman te New-York, die door hem was overvailen in haar woning en ge- wurgd. Het lijk was gevonden in het bad en de worging was geschied met het snoer van haar pyama. Fiorenza had onschuidig ge- pleit, maar er viel niet veel te ontkennen, en hij werd dus schuidig verklaard en ter dood veroordeeld. Twee uur voor de terechtstel- ling had de man zich beklaagd, dat men hem geen kans had willen geven. Inderdaad was de mogelijkheid daartoe tot nul gereduoeerd, toen kort na het geval-Flo- renza een andere moord gepleegd werd, waar- bij eveneens het slachtoffer geworgd in haar bad werd aangetroffen. Ook hier is de dader spoedig gegrepen. Maar de herhaling van een misdaad van ditzelfde type zoo kort na den moord, gepleegd door Fiorenza, maakte gratie vrijwel onmogelijk. Gouverneur Lehman, die nog een wijziging van het vonnis had kunnen bevelen, bevond zich Washington op het uur, dat in de iSing Sing-gevangenis de terechtstelling plaats vond. Firenza was 24 jaar. Hij was een behan- gersbediende. Denzelfden nacht zijn er in de Sing Sing- gevangenissen nog drie doodvonnissen TOl- trokken. Terechtgesteld werden Charles Ham. en Fred Fowler, twee roovermoordenaars. En verder Chester White, die in een drunken bui zijn meisje had vermoord. KINDERHUWELIJKEN IN DEN STAAT KENTU OKIE. De Daily Telegraph publiceert van zijn cor respondent in New-York het volgende bericbt Er wordt een beweging georganiseerd met het doel een verbod te verkrygen van kinder- huwelijken in Kentuckie. Deze beweging vindt haar oorsprong in de omstandigheid dat aan het licht is gekomen, dat een 22-jarige man in 't huwelijk is getreden met een 9-}arig meisje. Zij werden in het huwelijk verbonden door een rondreizend predikant, die hierover verklaarde: „Zij haalden mij in onderweg, en zeiden, dat zij in het huwelijk wilden treden Ik heb ze toen in den echt verbonden". EEN RIJKE HUURKOETSIER. Te Londen is in October de heer Andrew Aider overleden, die, naar thans bekend wordt 10.587 pond heeft nagelaten. In 1870, op 19- jarigen leeftijd, was Adler in dienst gekomen by een rijtuigverhuurderij. Hij kocht van zijn spaarduiten zelf een hansom en bneidde lang- zamerhand zijn bedrijf uit. Toen hij in 1908 de zaak verliet, bezat hij 30 buurrjjtuigen. Toen volgde de mechanisatie van het bedrijf. Als een echte paardenman had hij ex afschuw van, maar toch besloot hij een proef te nemen met' het nieuwe vervoermiddel. Hij leerde chauffeeren en was een der eersten, die met een auto-taxi op Londen's straten verschenen. Tot op zijn 75e jaar had hij een rijbewijs. In zijn taxibedrijf was Adler al even gelukkig als vroeger met zijn huurrijtdigen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2