PUROL Laatste Berichten Burgerlijke Stand PAS OP DIE JAS! Marktberichten IJs verm a ak ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING. VEROORDEELDEN GEEXECUTEERD. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, IHTYOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. DIEF AAN HET POSTKANTOOR TE HERZOGENRATH GEA RRBSTEERD. Men meldt uit Kerkrade aan de N. R. Crt. Op den 7en Jaanuari verdween een inwoner uit Den Haag met een som van 2800 gulden, tBe hij uit de brandkast van zijn patroon ,een advocaat, met een sleutel, dien hij in zijn bezit tad weten te verkrijgen, had genomen. De dief vfuchtte naar Duitschland en was taij Emme- riah de Duitsche grens gepasseerd. Hij bezocht o.a. Hannover en Munchen en in de tweede helft der vorige week arriveerde hij in 't mijnwerkesdorp Streiffeld, gemeente Merkstein, dicht taij de Limburgsche grens jgalegen op bezoek bij familie. De Haagsche politie had er blijkbaar de lucht van gekregen hat de vrouw van den voortvluchtige met haar man correspondeerde en een brief voor hem bad verzonden, poste-restante naar het post- kantoor te Herzogenrath, in de onmiddellijke nabrjheid van Kerkrade gelegen. Een Haag- ache rechercheur vervoegde zich bij de ge- meentepolitie van Herzogenrath. Vergezeld door den Polizei-Hauptwacht- meister Krings begaf de Haagsche politieman inch naar het postkantoor om den dief op te wachten. Na korten tijd kwam hij inderdaad den brief in ontvangst nemen. Hij werd on- middeljjk gearresteerd en is nog denzelfden dag in de gevangenis in A ken opgesloten. De 100 gulden en 1200 marken, die nog op den dief werden gevonden, zijn in beslag ge nomen. geelt ruwe huid verzacht - genaest (Ingez. Med.) SNEEUW, JEUGD, POLITIE. In de buurt van een meisjesschool aan de Zonnebloemstraat be 's-Gravenhage had zich een groepje jongens verzameld om de arge- looze kameraadjes bij het uitgaan van de school op een sneeuwballenibombardement te onthalen. In strijd met elk streven naar ont- wapening hadden zij zich voorzien van een grooten voorraad sneeuwballen. Edoch, de directrice van -de school had met haar alziend oog het gevaar dat haar schapen dreigde, ont- deikt en de politie gewaarschuwd. Deze ver- echeen met een paar motoren, die hard smor- rend en heen en weerrrjdend de jongelui trachtten te verdrijven. De interventie van de politie werd niet op prgw gesteld en deze voelde zich op een ge- geven oogenblik genoopt, den gummistok te trekken en daarmee klappen uit te deelen. Een van de jongens, die zoo'n klap had gekre gen, is blijkbaar zoo kwaad geworden, dat hij den agent, die hem ermee had bedacht, een Stomp terug gaf, en in vervolg hierop heeft zich toen blijkbaar een soort van schermutse- ling tusschen de politie en een aantal jongens ontwikkeld, waaraan de politie een einde heeft gemaakt door haar revolvers te trekken. Toen behield zij het terrein; de jongens gin- gen er van door. Een hunner is echter inge- pikt en meegenomen naar het politiebureau om daar opgeschreven te worden. De jeug- dSge overmoed is dus wel slecht afgeloopen. HET STEM PEL VAN DEN LANDAEBEID KRSJK M) ALS KEURINGSSTEMPEL. Men meldt uit Groningen: De ambtenaren van den Provincialen Keu- ongsdienst te Groningen hebben een sterk staaltje van ppging tot misleiding achter- haald. Zooals bekend, worden alle slacht- kippen, voordat daarmee in de stad mag wor den gevent, door den Keuringsdienst onder- ■ocht. Bij goedkeuring worden de kippen voorzien van een stempel. Ondanks, dat de koopui verpliclht zijn met alle aangevoerde kippen voor den Keuringsdienst te verschijnen troffen de ambtenaren in een auto van den kippenkoopman J. K. uit Twijzelerheide eenige kippen aan, welke reeds van een stempel, dat •chter onleesbaar was, waren voorzien. Deze kippen waren -lijdende geweest aan tubercu losa De koopman, die met een stel andere ■lachtkippen ibiji den dienst verscheen, ver- klaarde, dat hij bevreesd was geweest, dat de kippen die hjj in zijn vrachtauto had achter- gelaten, zouden worden afgekeurd en dat hij daarom maar zelf van een stempel had voorzien. Daarvoor had hij het stempel. van den Landarbeadersbond gieleend, hetwelk in bet bezit was van een van zijn kennissen. Tegen hem zal een vervolging worden inge- w*eld. OS NATUURRAMP IN DE VER. STATEN. Het is moeilijk, schrijft de N. R. Crt., zich «en voorsteliing te maken van den omvang won de natuurramp, waardoor de Vereenigde State n zijn getroffen. De gebieden, welke needs overstroomd zijn of met overstrooming in de komende dagen bedreigd worden, be- slaan een oppervlakte, waarvam de lengte bemelsbreed gemeten overeenkomt met de ofstand van hier tot in het midden van Span- jo. Slechts hij, die eens een overstrooming heeft medegemaakt, kan zich een voorstel iing maken van wat het beteekent, dat over sen dergelijk gebied het water met groote kracht stroomt, alles vernielend, wat het op aijn weg tegenkomt, alle leven doodend in steden en dorpen. Steden als Cincinnati en Louisville met resp. 700.000 en 300.000 inwoners zijn reeds door de ramp getroffen en staan grootendeels onder water. Tientallen kleinere steden en dorpen ■tjn geheel door het water omringd. Slechts de toppen der daken en de kruinen der boo- men herinneren aan hetgeen hier gestaan heeft. Wegen en spoorwegen zijn over lange afstanden volkomen onder het water verdwe- nen. Men schijnt er van overtuigd te zijn, dat de ■leer Zuidelijk gelegen steden spoedig zullen volgen, wanneer het water eenmaal ver ge- noeg in het stroomgebied van de Mississippi is gevorderd. Van de stad Cairo in Illinois tot New Orleans, een afstand van rond 1000 mijl, wordt de evacuatie voorbereid van de langs de rivier wonende bevolking. Dri-e legerkorpsen zijn met de leiding in deze gebieden belast. Men vreest, dat zoowel de nieuwe dijken vrij hoog stroomopwaarts gelegen van Cairo in Illinois tot Mansfield in- Tennessee als de oudere dijken in de meer stroomafwaarts ge legen gebieden voorbij Mansfield niet bestand sullen blijken tegen den grooten druk van de watermassa's, ondanks de koortsachtige haast, waarmede duizenden arbeiders aan de v-erster- king der dijiken werken. Het water heeft omstreeks 'n mlllioen men schen uit hun woningen verdreven. De daar- doof veroorzaakte ellende wordt vergroot door het uitbreken van branden van grooten om vang, waartegenover men macht-eloos staat, door het ontbreken van licht en drinkwater op vele plaatsen, door de vrees voor het uit breken van epidemieen. Het Roode Kruis doet wat het kan om de ellende te verzachten en te beperken. Dag in dag uit zijn honderden doctoren en verpleegsters onder de moeilijk- ste omstandigheden tot dat doel werkzaam, terwijl tientallen vliegtuigen de medicamenten aanvoeren, welke bij dezen arbeid benoodigd zijn. Nog steeds neemt de ramp een grooteren omvang aan. Spoedig zal het water van de Ohio de toch reeds sterk gezwollen stroom van de Mississippi bereiken. Daarheen ver- plaatst zich thans ook de grootste spanning. De waarde van hetgeen door het water reeds vernield is, onttrekt zich aan iedere schatting. De ramingen, welke thans voor bepaalde dee len worden gemaakt, loopen reeds in de hon derden millioenen, maar het is duidelijk, dat het daarbij niet zal blijven. Ernstig moet er- mede rekening worden gehouden, dat de totale schade, als eenmaal de watermassa's verdve- nen zullen zijn, dit bedrag nog belangrijk overschrijdt. Men spreekt dan ook in Amerika van de grootste ramp, die het land na den wereJd- oorlog heeft medegemaakt. De omvang van deze overstrooming overtreft in ieder opzicht die van vroegere jaren, als 1913, 1927 en 1932, die reeds ais nationale rampen bekend ston- den. De toevloed vein water naar de Mississippi, die zooais uit de voorgaande opgave blijikt, reeds verscheidene malen tot rampen heeft ge- leid, is een gevolg van de eigenaardige geo- grafische formatie van het Amerikaansche grondgebied. Het dal van de Mississippi is de weg naar zee van de stroomen, die van de beide Amerikaansche gebergten, de Rockey Mountains en het Alleghany-gebergte, komen. De gebergtevorming maakt voor deze rivie- ren een strooming NoordZuid onmogelijk, zoodat de stroomrichting OostWest en resp. ZuidWest en ZuidOost overheerscht. Zij alle banen zich een weg naar het eene dal, waar zich achtereenvolgens met de Mississippi om bij de voornaamste te blijven de Missouri en de Ohio en nog Zuidelijker de Arkansas vereenigen. Zij verzamelen in een uitgangs- weg de watermassa's van het geheele midden van de Vereenigde Staten. Als een gevolg van klimatologische verhoudingen maken al deze rivieren ongeveer tegelijkertijd de periode door, waarin zij het waterrijlkst zijn. Ongetwijfeld zal deze ramp voor de Ameri- kanen aanleiding zijn opnieuw de vraag onder het oog te zien, hoe men in de toekomst der- gelijke overstroomingen zsd kusnnen verhinde- ren. Na de ramp van 1927 is men begonnen met den aanleg van dijken om het water bin- nen de rivierbeddingen te houden. Omstreeks een milliard dollar heeft men daaraan in de tien jaren, welke sindsdien verloopen zijn, ge- investeerd, zonder dat, zooals nu blijkt, het opgebouwde dijkenstelsel een ramp kan voor- komen. De ervaring, die men daarmede heeft opgedaan, is, dat deze waterkeeringen wel in staat zijn plaatselijk overstroomingen te voor- komen, maax dat daarmede slechts een ver- plaatsing van het gevaar wordt verkregen, omdat op meer stroomafwaarts gelegen plaat sen de gevaren en de druk van watermassa s nog toenemen. Steeds meer wordt echter dui delijk, dat men er slechts in zal kunnen slagen deze rampen in de toekomst te verhinderen, wanneer het gelukt de watermassa's tijdelijk vast te houden en den aanvoer te reguleeren. Daarmede wordt men echter gesteld voor een reeks van problemen, wier draagwijdte nau- welijks te overzien is. Daartoe moeten onder rjieer gerekend worden de gevolgen van de ontbossching en van het systeem van den landbouw, welke er beide toe bijdragen, dat het vermogen van den grond het water op te nemen .en vast te houden wordt verminderd. 2>e vorming vein groote watereservoirs, ook al am aan de behoeften van den landbouw wat betreft een meer regelmatige watervoorzie- ning tegemoet te komen, moet mede een on- derwerp van studie vormen. Slechts een land met de mogelijkheden van Amerika zal deze taak in den strijd tusschen mensch en natuur kunnen aanvatten. DE WATERSNOOD IN DE VER. STATEN. Men verwachtte dat Zondagochtend het water van de Ohio bij Cairo (Illinois) zijn grootste hoogte zou bereiken. De dijk, die de stad moet beschermen, is over een lengte van twaalf mijl drie voet opgehoogd. De deskun- digen verwachten, dat het water 62 voet hoog zal komen te staan en in dat geval zou de dijk nog juist e6n voet hoven het oppervlak van de rivier blijven uitsteken. Nieuwe regens zou den echter voor de stad noodlottig kunnen worden en daar het weerbericht in dit opzicht vrij ongunstig is, verkeert men in Cairo in groote spanning. De toestand wordt nog ver- ergerd door een sterken Zuid-Oosten wind die het water van de rivier tegen den dijk opjaagt en den druk zeer vergroot. Met zakken vol aarde is men thans bezig den dijk nog meer te verstenken. Het schijnt haast dat alle natuurkrachten samenspannen om de situatie zoo emstig mo- gelijk te maken. De dijken bij Tiptonville (Te- nessee) hebben te lijden gehad onder aard- schokken. Men kan nog niet beoordeelen of de gevolgen hiervan ernstig zullen zijn. Ondanks alle kalmeerende verklaringen der autoriteiten, dat de dijken van de Mississippi zouden stand houden tegen de opdringende watermassa's, zijn toch weer duizenden per- sonen uit hun huizen gevlucht naar boogar gelegen streken, waar ware tentenkampen zijn ontstaan. In de laatste dagen hebben in het geheel 125.000 personen hun woningen verlaten. De regeering heeft gelast dat die stad Paduca ontruimd moet worden. Reeds zijn acht van de 25.000 duizend inwoners van deze stad in hun woningen geisoleerd. Te Louisville hebben 54.000 inwoners de stad verlaten, vermoede- lijk van de lager gelegen arme wjjken langs de rivier. STORM EN SNEEUWVAL IN ENGELAND. De storm, die reeds eenige dagen aan de kusten woedde, is Vrijdag nog in kracht toe- genomen. Verscheidene schepen hebben averi;" opgeloopen en enkele hiervan hebben naar de haven terug moeten keeren met gewonde op- varenden. Aan de Noordwest-kust was Vrij dag de scheepvaart practisch stilgelegd. Vrijwel overal heeft het hard gesneeuwd, als gevolg waarvan het verkeer op de land- wegen in verscheidene streken onmogelijk is geworden. Honderden automobielen zijn in- gesneeuwd. Aanzienlijke schade is veroorzaakt in Wales waar de hooge zee over de dijken sloeg en de straten van sommige plaatsen onder water zette. Te Londen heeft het Vrijdag gesneeuwd er de scheepvaart in het nauw van Calais werd emstig gehinderd door sneeuwstormen. Op de Noordzee was de scheepvaart zoo goed als geheel gestaakt. De schepen konden niet uitvaren. De scheepvaart op de Shetland-eilanden is reeds tien dagerf gestremd. De eilandbewoners krijgen hun poststukken en dagbladen per vliegtuig. DE REQUISIETEN VAN EEN FILM-VELDSLAG. Er is een Italiaabsche film in £e maak over den eindstrijd tusschen Rome en Carthaggo. Het hoogtepunt daarvan zal zijn de veldsiag hij Zama, na het vermaarde door Livius ge- boekstaafde onderhoud tusschen Scipio Afri- canus en Hannibal, in 202 v. Chr. geleverd. De film Kurier vermeldt dat aan deze reproductie 14 cameramannen, 10 regisseurs, 50 requisi- teurs, 60 schminkers, 20 tooneelspelers van het eerste en 200 van het tweede plan, 2000 figuranten, drie regimenten infanterie en 2 regimenten oavalerie, 3500 paardem, 18 echte en 40 nagemaakte olifanten hebben deelge- nomen. Voor het vervoer van dit legertje zijn talloo- ze auto's gebruikt en ook drie vliegtuigen hebben aan de opnemingen meegedaan. Als Hannibal daarover eens had kunnen be- schikkenzegt de N. R. Crt. EEN VLIEGBOOT VOOR HONDERD PASSAGIERS. Gedurende de laatste jaren is er een zeer enstig streven naar het bouwen van steeds grootere vliegtuigen met een geweldige ver- voercapaciteit. Zoo komt nu uit Engeland weer het bericht, dat de bekende Short Brothers' fabriek te Rochester (Kent) bezig is met de constructie van een vliegboot, welike van 90 tot 100 pas- sagiers zal kunnen vervoerfen. Om eenig houvast te hebben ten aanzien van de afmetingen van dit gevaarte, laat het zich het best vergelijiken met een boot van de Batavierlijn. Op enkele meters na zal de vliegboot namelijk dezelfde lengte hebben als de bekende schepen van deze Rotterdamsche maatschaappij, namelijk Ongeveer 83 M., ge meten van neus tot het uiterste puntje van den staart. De vleugelspanning zal nog grooter zijn en bijna 92 meter moeten be- dragen. Het wordt een viermotorige vliegboot met een enormen actieradius en de kruissnelheid zou de 400 K.M. per uur moeten benaderen. In verband met 'n zoo sterk mogelijke ver- mindering van den schad-elijken lucbtweer- stand, wordt de romp zoo smal gemaakt als het comfort toelaat. De machine is bestemd voor het verkeer over den Atlantischen* Oceaan en den Stillen Oceaan. GLAZEN SOHEERMESJES. Uit Weenen wordt gemeld, dat daar 'n pro- oede is uitgewerkt voor de vervaardiging van soheermesjes uit glas. Daar glas goedkoop is, wordt het mogelijk de messen in den han- del te brengen voor 2 sch. de duizend, d.i. dus buitengewoon goedkoop. Het procede berust op de mogelijkheid een gibs te maken, dat zevenmaal zoo elastisch is als staal. Glas wordt tot dat doel verhit tot 1400 gr. C. en dan afgekoeld in een oliebad van 300 gr- Elk glazen mes zal Slechts eenmaal kunnen wor den gebruikt. qu OVERLEDEN. AMSTERDAM. Alhier is plotseling over- leden de heer J. R. Brouwer, gep. officier, se- cretaris van de werkgeversvereeniging in het binnembeurtvaart- en vrachtautobedrijf, be- stuurslid van het Nederlandsch Binnenvaart- bureau, wonende te Haarlem. eb is DELFT. Op 78-jarigen leeftijd is alhier Za- terdag overleden Prof. Ir. W. K. Behrens, oud hoogleeraar in de waterbouwkunde aan de Technische Hoogeschool. De teraardebestel- ling zal plaats hebben a.s. Woensdag, op de algemeene Jaffabegraafplaats. EVENRED1GE VRAOHTVERDEELING. DEJN KAAG. De Hooge Raad heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen schipper A. W. V., die zich voor den kantonrechtef te Zierikzzee te verantwoorden had, dat hij als schipper op het schip „Avontuur" heeft ge varen op de Ooster-Schelde, met een lajcjiiiig- rijshout, ingenoroen te Oudendrjke naar Haam- stede, zonder dat voor deze lading door een bevrachtingscCmimissie tusschenkomst is ver leend. De kantxjnrechter ontsloeg den schipper van rechtsvervolging, doch de rechtbank te Mid- delburg sprak een veroordeelend vonnis uit, waartegen door den betrokken schipper cas- satie is aangeteekend. De Hooge Raad heeft het cassatieberdep verworpen, op( grond, dat de wet Op de Even- redige: Vrachtverdeeling wel toepasselijk is op het varen op de Ooster-Schelde, omdat de tractaatregelingen van 1815 niet bepaaldelijk verkl&ren, dat de binnenlandsche scheepvaart onder- de vrijheidsregelingen valt, terwijl de Ooster-Schelde reeds krachtens het tractaat van 1839 moet worden beschouwd als een tus- schenwater, tusschen de Schelde en den Rijn f 1 TWEE KINDEREN VERDRONKE1N. e4J OOIEN 4N.-Br.) Gistwenmiddag ware^ 20 kinderen van den landbouwer K. van Orsouw de 9-jarige Carolina en de 14-jarige Martien, gaan sehaatsenrijden. Toen de schemer inviel, ging de vader zich op de hoogte stellen, waar de kinderen zich bevonden. Hij zocht de om- liggende, bevroren wateren af, doch tever geefs. Daar hij ongerust werd, riep hij de hulp in van de andere leden van het talrijke gezin, waarbij zich ook vele inwoners van Ooien aan sloten. Eerst laat in den avond, om ongeveer 9 uur, werd van de vermissing aangifte ge- daan bij den veldwachter. Na urenlang zoe- ken, om halftwee, ontdekte men in de Hemelrijksehe Waard, langs een afgesloten gedeelte van de Maas, dat bevroren was, af- druklien van de voetstappen der kinderen in de sneeuw. Hier zag men al gauw, een wak, en na korten tijd dreggen werden de lijkjes van de vermiste kinderen opgehaald. Ze had den d-e schaatsen nog onder. De deemis met het zwaar getroffen gezin is groot. HAARLEM. Op 9 November j.l. heeft de politie alhier in een N.S.B.-sigarenwinkel in beslaggenomen 10.000 z.g. Mussert-zegels en tegen den 60-jarigen schilder proces-verbaal opgemaakt, ter zake van overtreding van art. 440 van het W. van Strafrecht, dat o.m. straf- baar stelt het in voorraad houden van op postzegels gelijkend drukwerk. Het O. M. achtte 14 dagen geleden Ihtet f-eit bewe^n en eischte verdachtes veroordeeling tot f 1™ boe- te, -subs. 4 -dagen hechteni-s en vernietiging der zegels. De kantomrechter heeft heden schrif- telijk vonnis gewezen en den verdachte ontsla- gen van rechtsvervolging, met bevel tot terug- gave van de in beslag genomen zegels. J. P. COEN-HERDENKING. HOORN. Onder groote belangstelling van autoriteiten, heeft heden in zijn geboortestad Hoorn de herdenking plaats gehad van den 350-.iten jaardag van Jan Pieterszoon Coen, den stichter van Batavia. Nadat in den morgen de autoriteiten op het stadhuis waren ontvangen, waar de iburge- meester den Minister-president een zilveren gedenkpenning overhEindigde, begaven alle autoriteiten zich naar de Groote Kerk, voor de plechtige herdenking. Na een korte toe- spraak van den burgemees-ter, werd door Dr. Colijn een herdenkingsrede uitgesproken, waarna de herdenking werd besloten met een ontvangst ten stadhuize en een concert van de stafmuziek van de marine in den Park- schouw'ourg. OUDE VROUW VERBRAND. BRANDWIJK. De 80-jarige echtgenoote van den heer D. Vonk kwam Zaterdag met haar kleeren te dicht bij de kachel, waardoor deze vlam vatten. De oude vrouw heeft zelf blijkbaar nog getracht de vlammen met een deken te dooven. De huisgenooten vonden haar echter later met emstige brandwonden overdekt. Zij is in den nacht van Zaterdag op Zondag overled-en. KOLENDAMPVERJGIFTIG1NG. ROTTERDAM. Gisterenrnorgen hebben de heer en mevr-ouw Meijer hun woning aan de Zeilkapperstraat verlaten. Op dien tijd lag hun 18-jarige zoon L. E. Meijer nog te bed. In de kamer stond een potkacheltje, waarin eier- kolen brandd-en en op het kacheltje stond een emmer water. Het kacheltje functionneerde niet goed, de klep sloot niet, de schoorstaen trok piet al te best en de emmer sloot niet precies over het gat. Vermoedelijk hebben zich kolendampen ontwikkeld, die de kachel niet ko-n verwerken, zoocfat deze in de kamer zijn gekomen. Toen de familie om ongeveer negen uur des avonds thuis kwam, vond zij den zoon dood te bed liggen. Een onmiddelljjk ontboden genees- heer kon slechts dan dood constateeren en tevens vaststellen, dat de levensgeesten gewe- ken waren ten gevolge van kolendampvergif- tiging. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN Z. H. DEN PAUS. VATICAANSTADZ.H. d-e Paus heeft een goeden nacht doorgebracht. DE OVERSTROOMINGEN IN DE VER. STATEN. MEMPHIS (Tenesse). De rivier Mississippi heeft gisteren een breuk van een halven mijl gestagen in de dijken nabij de spoorlijn van Kentucky naar Tenessee, waardoor het lager gelegen land 17 voet diep onder water kwam. Te Bessie was het centrum van angst en ver- nieling. Mannen, vrouwen en kinderen tracht ten zich in veiligheid te stellen, doch niemand kon den waterstroom keeren die in hevigheid toenam, en de stad lag spoedig geheel ver laten in den watervloed. iHet eenige lichtpumt vormt de meening van de ingenieurs te New-Madrid in Missouri, waar de druk op den dijk zal worden vermin derd, dat langs het 1200 mijlen lange dijkstel- sel geen onmiddellijk gevaar te duchten is. Honderd duizend arbeiders zijn thans werk zaam aan het versterken van den dijk. Om- trent de slachtoffers wordt gemeld, dat er thans 366 menschen den dood hebben gevon den, een millioen menschen zijn dakloos, ter wijl de schade wordt geschat op een half bil- lioen dollars. NEIW YORK. De ongerustheid der bevolking van de overstroomde gebieden is nog toegeno- men, aangezien uit het Zuiden van Illinois nog regen wordt gemeld en sneeuwval, ter wijl men vreest, dat de vorst en de koude nog feller 2ullen word-en. PARIJS. l'Humanite meldt, dat de te Mos- kou. ter dood veroordeelden gisteren reeds zijn terechtgesteld. LONDEN. De correspondent van de Dailiy Mail meldt, -dat de 13 veroordeelden in het Moscovische proces met een machinegeweer zijn geexecuteerd. Het bericht is nog niet of- ficieel bevestigd. De veroordeelden vernamen gisterenmiddag, dat het doodvonnis was bekrachtigd. Piakof kon geen woord uitbrengen. Toen htj zi-ch wat hersteld had, vroeg hij naar zijn vrouw. Men antwoordde hem, dat deze in de gevangenis was opgesloten. Maurof hoorde de mededee- ling met een ironischen grijns aan. Verschil- lende veroordeelden verloren het bewustziin. Verder verluidt, dat de weduwe van Lenin in arrest is gesteld. AARDSCHOKKEN ATHENE. Gisteren zijn hier te lande krachtige aardschokiken waargenomen met het centrum in Ghardeis. Er is veel schade aangericht, doch tot -dusver werd niets van persoonlijke ongelukken vemomen. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Jan. Lodewijk Frans van der Hooft, oud 26 j., jm. en Jaco- mina Maria Berkman, oud 23 j., jd. Geboorten. 26 Jan. Leendert Jacobus, z. van Daniel Herrebout en van Metje Catharina Ham el ink. 28 Jan. Josepbus Charles, z. van Abraham Carolus van Pamelen en van Louisa Maria de Bruijn. Jacoha Serafina, d. van Frans Johannes van de Wege en van Maatje Johanna Oppeneer. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: L. Weijns, landbouwer, Scheldekade 35, van Vancouver (Canada). M. MolemaDrever, zonder, v. Bovenstraat 4, van Goes. A. W. Dekker, zonder, Axelschestraat 133, van Papendrecht. J. C. Bogaert, schipper, Korte Kerkstraat 8, van Vogelwaarde. P. van Vugt, machinist, Schoolweg 29, ambtshalve. Vertrokken: J. de Ruijter, beurtschipper, Dokweg 10, naar 's-Gravenhage. Een prima reflector en een wit achter- spatbord op uw fiets baten niet als er zoo iets gebeurt! (U weet toch, dat die witte achterspatborden ook overdag verplichi zijn?I) E. Rutters, zonder, Landstraat 9, naar Hon- tenisse. J. Zonnevijlle, assist.-huishoudster gem.- -ziekenhuis, Scheldekade 45, naar 's-Graven hage. Rotterdam, 1 Februari 1937. VEEMARKT. Aangevoerd: 2409 dieren; 556 vette run- deren, 203 vette klaveren, 793 schapen, 818 varkens. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. f 0,65, 2e kw. 0,58, 3e kw. /0,420,52vette ossen le kw. 0,62, 2e kw. 0,55, 3e kw. 0,46/0,52; vette kal- veren le kw. f 0,93, 2e kw. 0,83, 3e kw. 0,600,70; varkens (levend gewicht) le kw. 0,46, 2e kw. 0,45, 3e kw. /0,44; scha pen le kw. 0,60, 2e kw. f 0,39, 3e kw. 0,32; per stuk 25, 18, /14; lammeren le kw. f 0,49, 2e kw. f 0,40, 3e kw. 0,30; per stuk f 21, f 18, f 12. Vette koeien en ossen korter aangevoerd, met redelijikien bandel en oploopende prijzen. Vette kalveren aangevoerd als vorige week, met tragen handel, eerste en tweede kwaliteit lager in prijs, derde kwaliteit als vorige week. Schapen en lammeren waren ruimer aange voerd, de handel was matig en de prijzen vast. Van varkens was de aanvoer gewoon, de handel tamelijk en de prijzen stijgende. Voor export worden weinig schapen verkocht, terwijl plm. 50 runderen werden aangekocht voor den heer Deterding. AARDAPPELEN. Brielsche ESgenheimers f 1,90f 2,10; E. Eigenheimers /1,802; Zeeuwsche Bonte 12f 2,20; Zeeuwsche Blauwe 22,20; igenhelmers poters f 1,40f 1,50; Blauwe Poters 1,30f 1,50; Bevelanders f 1,70— 1,80 per H.L. Westlandsche ronde zand 34 ct.We*t- I landsche kleine 23 ct. per K.G. Weindg aanvoer, met kalmen handel. VLAS. Aangevoerd: 3460 K.G. Blauw schoon f 0,70 f 0,82; 600 K.G. Wit Zeeuwsch /0,70 f 0,82; 10.000 K.G. Groningsch 0,680,75; 4300 K.G. Hollandsch Geel f 0,70—/ 0,82; Dauwroot 2000 K.G. 0,55—/ 0,62. De aanvoer was niet groot, de stemming was vast en het aangevoerde vlas werd ver kocht. 4 Februari. HOEK. Aanbesteding levering Kunstmest- stoffen. Vereen. ,,Doelmatige Samenwerking". IJZENDIJKE. Veiling bij verblijf van een Hofsteedje. Notaxis Corthals. 9 Februari. HOEK. Veiling huis met schuur. NotarU Hoving. Voor Sluiskil30 Jan. Finsch s.s. SIGNT, 1006, ledig, Antwerpen. Van Sluiskil: 31 Jan. Noorsch s.s. LYNG- HAUG, 1693, cokes, New-York. Van Sas van Gent: 30 Jan. Finsoh s.s. AN TON H., 833, fosfaat, Goteborg. Van Riemen: 30 Jan. Nederl. m.s. MARY, 83, fosfaat, Faverhem. Van GentTer Neuzen: 31 Jan. Eng. s.». BLACKCOCK, 226, stukg., Londen. Voor Gent: 29 Jan. Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. HTTP, 772, erts, Requijade. 30 Jan. Zweedsch s.s. BENGT STURE, 474, steen, Lysekil; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Noorsch s.s. RAVNDALE, 564, erts, Requijade; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, pekkolen, Londen; Deensch s.s. STAL, 1311, pyriet, Huelva; Nederl. mi ATLANTIC, 110, ledig, Littlehampton. 31 Jan. Zweedsch s.s. FALKVTK, 621, ledig, Rouaan; Eng. s.s. THE MONARCH, 405, pek kolen, Workington; Panam. s.s. EVELLYN MARION, 437, ledig, Hoek van Holland; Duitsch s.s. GILLHAUSEN, 2350, erts, Kir- keness; Eng. sjs. CHARLWOOD, 600, kolen, Cardiff; Eng. ss. RUDMORE, 573, pekkolen, Goole; Russ. s.s. ANDRE MARTI, 1344, vlas, Leningrad; Eng. s.s. MOORTOFT, 473, pek kolen, Goole; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole. Van Gent: 29 Jan. Zweedsch s.s. WAL- LONIA, 825, ledig, Emden; Zweedsch s.s. FLANDRIA, 803, stukg., R'dam; Noorsch s.s. P. G. HALVORSEN, 663, ledig, Requijade; Noorsch s.s. AVANCE I, 768, ledig, Requijade; Duitsch s.s. VULKAN, 514, ledig, Duisburg. 30 Jan. Noorsch s.s. LYSAKER, 485, ledig, Dunston; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Manchester; Deenscih ss. BELGIEN, 1173, ledig, Leith; Duitsch s.s. WESER, 571, ijzer, Gdynia. 31 Jan. Zwieedscii s.s. A. K. FERNSTROM, 534, fosfaat, Stockholm; Noorsch s.s. HILD, 772, ledig, Requijade.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3