a Financieele Berichten. Sport Gemengde Berichten LET*OP DEN ORANJE-BAND! HOEK. ZAAMSLAG. VOETBAL. Bij snelverkeer geen alcohol Ingez. Med. ZOMERTIJD IN BELGJE. Naar gemeld wordt, overweegt de Belgisehe regeering een besluit, om den zomertijd reeds te doen ingaan op Zondag 4 April a.s. Naar verluidt wenscht men daar zooveel mogelijk profijt van het nuttig effect van den zomer tijd te trekken. DIJKVAL OP NOORD-BEVELAND. Vrijdagmiddag te half vier werd in den Oud- Noord-Bevelandschen polder taij den z.g. Noord-Hoeksehen Nol een dijkval geconsta- teerd over een lengte van ongeveer 250 meter. iDe grootste inscharing bedroeg ongeveer 100 meter. Hoewel deze val van betrekkelijk grooten omvang is, zal hij het waterschap geen groote financieele offers vergen omdat reeds tientallen jaren de mogelijkheid van een val op deze plaats werd venwacht en de noo- dige maatregelen reeds waren getroffen door het leggen van verlengde inlaag-dijken. In dien de betrokken dijk zou wegyallen zou slechts een hectare dijkput verloren gaan. Men verwacht ,dat dit nu gebeuren zal. Voor het onderloopen van de achter den dijk gele- gen z.g. groote kuip bestaat niet het minste gevaar. Zaterdag heeft het bestuur van het waterschap ter plaatse verdere maatregelen genomen. VAN EEN VERGADERING, EEN VERGETEN VOORZITTER EN HET WILHELMUS. Zelden werd het nieuwe jaar met zooveel vreugde ingezet als 1937. Heel Nederland vierde het huwelijk van het Prinselijk paar en door innige samenwerking werd het een grootsch festijn. Doch de voorbereidingen brachten wel eens moeilijkheden met zich mee Een gemoedelijk dorpje in West Zeeuwsch- Vlaanderem, schrijft de Br. Crt., wilde bij het feestivieren niet achterblijven. Nadat het plaat- selijk Oranje-comite vergaderd had, werden de buu rt comAi is si es aan het werk gezet. Op zekeren avond kwamen de bewoners van e6n der buurten samen in het gezellige cafe- tje, teneinde gezamenlijk en met vereende krachten een prachtig plan te bespreken. Reeds v66r den vastgestelden tijd zaten ver- acheidene belangstellenden om het gloeiend warme kacheltje geschaard. De waardin deed goede zaken, want voor een dergelijke gewich- tige bespreking dient in de eerste plaats de keel fit te blijven. INaarmate de tijd vorderde, werd het lokaal- tje voller, de rook dikker en de stemming luid- ruchtiger. Met statige slagen kondigde het klokje reeds het uur der vergadering aan en menigeen tuurde onwillekeurig door den ddch- tem nevel naar den voorzittersstoel, die nog steeds onbezet was. Toen werd het langzamer- hand stillerde stilte voor den storm! Maar plotseling sloeg een der aanwezigen hef- tig met de vuist op tafel en zei in zijn sap- pig Zeeuwsch-Vlaamsch dialect: ,,Wel v noe bin 'k bie alle bestuursleejn gewist om te aeggen dat 't vergaoderieng was, mao de voor- aitter bin 'k vergeten.". Allengs ging de algemeene ontsteltenis over in een onbedaarlijk gelach. Daar het te laat geworden was om er den voorzitter alsnog bij te halen, nam een der bestuursleden de ge- wichtige functie waar en weldra waren de be- sprekingen in vollen gang. Het wilde echter niet best vlotten en na eenigen tijd waren de gemoederen zoodanig verhit, dat de waame- mend-voorzitter het wenschalijk achtte, aan de vergadering een einde te maken. Met moeite kon hij zich verstaanbaar maken, waama hij den aanwezigen meedeelde, dat men het eeer mvaarschijnlijk niet eens zou wooden. Hij stelde voor tot slot het Wilhelmus te zingen. En plechtig zetten alien, eendrachtig doch veel- Stemmdg, het oude volkslied in, waama een ieder zieh huiswaarts spoedde., Chr. Onderwijs. De vereeniging tot stichting en instandhou- ding eener Christelijke school aan den Molen- drjk hi eld haar jaarvergadering op Zaterdag 30 Januari j.l. Deze bijeenkomst stond onder leiding van den voorzitter, den heer D. de Putter. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het leerlingental met 3 gestegen was en dat de tweede leerkracht voor de school behouden kon blijven. Uit het verslag van den penning- meester bleek dat men het afgeloopen jaar 80 van de geschatte waarde der gebouwen had uitbetaald gekregen en waarmee enkele leeningen waren afgelost. Aan de beurt van aftreding waren de heeren D. de Putter en J. de Dreu terwijl de heer Abr. Riemens wegens vertrek uit de gemeente zijn functie neerlegde. Beide aftredenden werden met algemeene stemmen herkozen, waarvan de heer J. de Dreu deze herbenoeming niet aanvaardde. In plaats van den heer Abr. Riemens werd geko- zen de heer J. P. Klaassen en in de plaats van den heer J. de Dreu de heer J. de Putter Sz. Als penningmeester zal fungeeren de heer M. de Putter Oz. Besloten wordt eind Februari een ouder- avcnd te houden. Op de gebruikelijke wijze Wordt de vergadering gesloten waarbij het hoofd der school voorging in dankgebed. Bazar „De Volharding". De gehouden collecte en bazar ten behoeve van het muziekgezelschap, „De Volharding" alhier, heeft een netto-opbrengst gehad van ongeveer 600. Lezing Sociale Wetgeving. Alhier had jJ. Donderdagnamiddag de aan- gekondigde lezing plaats door den heer De Bruijn, ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Middelburg, welke geopend werd door Ds. Tolsma, secretaris van het plaatselijk comite voor werkloozenzorg. Voor een vrij talrijk opgekomen publiek werd een interessante eh leerzame lezing ge houden met als onderwerp ,,Grepen uit de sociale wetgeving", waarin vervolgens on- gevallenwet, invaliditeitswet, ouderdoms- en ziektewet de revue passeerden, waar- door voor velen duisterheden in een meer hel- der licht kwamen te staan en met duidelijke vooiheelden naar voren werden gebracht. 'Het spreekt van zelf, dat in een beperkte tijd niet alles wat van deze wetten uiteengezet kan worden kon worden afgewerkt. Na afloop werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, die door spreker wer den beantwoord. De heer S. Buijze sloot namens het comite met een bijzonder woord van dank aan den spreker, voor zijn nauwkeurige en leerzame lezing, deze bijeenkomst met tevens den wensch uitdrukkend: tot een weerzlens toe. ROTTERDAMSCHE BANK VEREEN1GIN G. Aan het jaarverslag over 1936 der Rotter- damsche Bankvereeniging N.V. ontleenen wij het volgende: Het belangrijkste feit in de financieele ge- schiedenis van het afgeloopen jaar was zon der twijfel het losmaken van den gulden van het goud. Onze munt, los van het goud, toont eerst recht haar innerlijke kracht; het inge- steld egalisatiefonds heeft moeite om den gul den niet boven een zeker peil te laten stijgen. In den loop van het jaar begon, ook in ons land, een kentering te komen in het econo- misoh leven; vooral in de scheepvaart en den scheepsbouw kwamen de teekenen van verbe- tering duidelijk aan den dag. Het prijsgeven van de muntpariteit heeft deze crpwaartsche beweging te omzent versterkt; het heeft veelal een stimuleerenden invloed uitgeoefend op handel en bedrijf, die zich reeds sterk had- den weten aan te passen. In de economische opleving speelt de her- bewapening een rol van beteekenis. Werkelijk gezonde algemeene opleving kan het zij hier nog eens herhaald eerst worden ver wacht, indien aan de volgende drie voorwaar- den is voldaan: een stabiele internationale po- litiek, een stabiele internationale muntverhou- ding en een stabiele internationale handelspo- litiek, bevrijd van hooge douanerechten en contingenteeringen. De ingrflpende gebeurtenissen op financieel gebied hebben in het laatste kwartaal leven- digheid gebracht in het effecten- en emissie- bedrijf. Daarentegen is de wisselmarkt, sedert de operaties van het egalisatiefonds aanvin- gen, vrijwel verstijfd. De rente ging in het af geloopen jaar op en neer naar gelang men ge- varen zag voor de goudblok-valuta'ssedert het goud ook hier te lande werd losgelaten, is de geldmarkt zeer ruim geworden. De vraag naar nieuw crediet bleef beperkt. Onze rente- winst is ongeveer gelijk aan die van het vorig jaar. Alles bijeengenomen zijn de resultaten van onze instelling over het afgeloopen jaar zeer bevredigend te noemen. De algemeene om- standigheden politiek en economisch brengen ons echter er toe U in overweging te geven wederom een uiterst voorzichtig beleid te volgen en belangrijke bedragen aan onze reserves toe te voegen. Indien onze voorstellen, die de instemming van Commissarissen hebben, ook Uwe goed- teuring wegdragen, zal na de gewone storting iji het Fensioenfonds en een afschrijving op gebouwen van ruim 578.000, een bedrag van J* 1 millioen aan de gewone reserver en f 1.5 millioen aan de bijzondere reserve voor moge- l^ke risico's worden toegevoegd, waama een dividend van 5% kan worden uitgekeerd. Balans Debetzijde: k£is, kassiers en callgelden 30.234.572,64; wissels 75.477.907,95; banken en bankiers f 37.757.711,89; prolongatie en voorschotten tegen efecten 36.990.707,08; ef fecten 1,298.780,65; syndicaten 52.880,10; deelnemingen in financieele instellingen 616.078,42; debiteuren in rekening-courant 98.298.902,80; vorderingen wegens gestelde borgtochten 17.630.984,80; gebouwen 4414 millioen; te leveren fondsen 2.139.540,34. Creditzijdekapitaal /45 millioen; resezve /15.5 mill, geadviseerde wissels f 1.730.674,04; geaccepteerde wissels f 19.389.569,41door derden geaccepteerd 2.196.132,28; deposito's 38.133.532,55; crediteuren in rekening-cou rant 160.370,179,99; te ontvangen fondsen /1.637.723,19; gest. borgtochten /17.630.984.80; saldo in verb, met termijnzaken 434.346,88; dividend 1936 2.475.000; saldo op nieuwe rekening 249.923,53. Winst- en verliesrekening: Het winstcijfer van wissels en rente be- draagt f 7.319.972,18; provisie 4.632.139,32 en dat der effecten en syndicaten 569.726,70. De debetzijde der winst- en verliesrekening vertoont de navolgende cijfers: bedrijfsonkos- ten 5.843.417,86; pensioenfonds 475.888,28; afschrijving gebouwen 578.545,84; reserve f 1 millioenbijzondere reserve tegen mogelij- ke risico's f 1.5 millioen; dividend 5% f 2.475.000; dividend- en tanti&mebelasting 265.671,75; tantiemes 193.500; saldo op nieuwe rekening 249.923,53. DUITSOHEANDNEDERLAND. 22. De landenwedstrijd heeft Weer de bekende belangstelling getrokken en evenals steeds met Antwerpen het geval is, heeft thans Dus- seldorp gaprofiteerd van de tienduizenden Ne- derlanders, die opgekomen waren om de ver- richtingen van beide ploegen gade te slaan en die der Oranjehemden aan te moedigen. Het weer, dat er zoo miserabel slechts voor stond wat de temperatuur betrof, is al heel veel mee- gevallen en was het bijwonen van dien wed- strijd dus geen koude beweging. De hefer Hol lander heeft 'zich weer op zijn bekende wijze uitmuntend gekweten van het doorgeven van het ooggetuigeverslag voor de AVRO en alle luisteraars zullen hem den maaltijd wel ge- gund hebben, waamaar hij blijkens zijn woor- den bij het einde van zijn zware en vermoeien- de taak, zoo hard verlangde. Het is voor het Nederlandsch elftal dus weer een wedstrijd geworden, waamaar zij met groote voldoening mag verwijzen. Er zullen wel geen spor'tlief- hetobers zijn geiweest, die hun radiotoestel dien middag hebben afgezst, zoodat alien den wed strijd op den voet hebben gevolgd. Met het ge- lijke spel mogen de Oranjehemden hoogst te- vreden zijn, want het is wel gebleken welk een sterke tegenstander het Duitsche elftal is, temeer waar het Nederlandsch elftal drie be- proefde krachten moest missen, waarvoor drie invallers in het veld kwamen die voor de eer ste maal het oranjehemd droegen. Het is een gelukkdg teeken voor het nationaal elftal, dat d:ze 3 jonge krachten zeer goed hebben vol daan en Spaendonck zelfs de beide doelpun- ten maakte. Opmerkelijk is het dat in beide helften de Duitschers de leiding namea en bijna tegen het einde van die spe=lhelften de gelijkmaker kwam, de laatste zelfs in de aller- laatste minuut. DE COMPETITIE. Gisteren heeft het geheele competitierad stilgestaan, omdat de enkele KNVB-wedstrij- den, die voor dien dag waren vastgesteld, reeds tevoren, wegens de slechte gesteldheid van de terreinen, waren afgelascht. ©ok £s dit het geval geweest met de voor den ZVB te spelen wedstrijden. Het programma voor Zondag a.s. De aanvankelijk voor Zondag a.s. vastge- stelde wedstrijden voor den KNVB afd. IV zijn alle uitgesteld. In de plaats daanvan is thans gekomen een programma van z.g. ,,inhaal- wedstrijden". Dit programma luidt als volgt: Eerste klasse. NGADRoermond. EindhovenJuliana. NAGBleijerhei'de. Tweede klasse. De ZeeuwenRiBC. doesVlissingen. Derde klasse A. v i;. HulstHoofdplaat. onqj:- OostburgIJzendijke. Derde klasse B. Middelburg 2EMM. Zeelandia 2Zeeuv^sche Boys. Vlissingen 2Hangweert. DE RAMP VAN DE JONGE JACOBUS". De bemanning toch om gekomen. Helaas is het bericht als zou de bemanning vajn het Nederlandsche s.s. „Jonge Jacobus" door de „Achilles" zijn gered, onjuist geble ken. Integendeel thans wordt aangenomen, dat evenals het schip ook de opvarenden door de woedende zee zijn verzwolgen. Door een onverklaarbaar misverstand werd Donderdagavond gemeend, dat de „Achilles" nog tijdig ter plaatse had kunnen zijn om de vier en twintig menschen veilig aan boord te nemen. De „Achilles" is te Lissabon aangekomen. De kapitein seint alleen aan zijn reederij, de Kon. Ned. Stoomboot Mij. te Amsterdam, dat op 27 dezer een der opvarenden, de 27-jarige Cornells Kuyt, uit Katwijk aan Zee, overboord was geslagen en verdronken. In het telegram werd niet gerept van het aan boord nemen van de bemanning van de „Jonge Jacobus". Later kwam een Reutertelegram meldend: De geheele bemanning van de ,,Jqnge Jaco bus" is volgens een verklaring van den kapi- etin van de „Achilles" verdronken. Het schip is gezonken. Het laatste te Lissabon ongevangen draad- looze bericht van de Jonge Jacobus" luidde: „Wij verlaten het schip in de booten. Whn- neer wij niet veilig land bereiken, zeg dan aan onze gezdnnen, dat onze laatste gedachten aan hen waren". Op het oogenblik, waarop dit draadlqoze bericht verzonden werd, bevond de Jonge Jacobus" zich op een afstand van vijf mijlen van de Burlings-eilanden, waar men den ge- heelen nacht met in^panning van alle krach ten is bezig geweest met het geven van sig- nalen met toortsen, fakkels en andere licht- seinen en tevens de gansche kust heeft afge- zocht. Al het zoeken bleef echter vergeefsch. Het stoomschip .Alexis" heeft nog gerui- men tijd in de omgeving het water afgezocht in de hoop, iets van het schip of van de red- djingsbooten te vinden. Draadloos meldde later de kapitein van de .Alexis" echter, dat hij er niet in geslaagd was eenig spoor van de schnpbreukelingen te ontdekken. De Kon. Ned. Stoomboot M\j. heeft den kapitein van de .Achilles" telegrafisch om in- lichtingen gevraagd. De kapitein seinde terug dat het gerucht tot zijn spijt niet op waarheid berustte en dat hij de bemanning van de „Jonge Jacobus" niet aan boord had. De bemanning van de Jonge Jacobus" be- stond uit 23 leden, waarvan tien Nederlanders De bujtenlanders waren grooterfdeeis Span- jkarden. De bemanning bestond uit: S. J. Jager, ka pitein, RotterdamP. v. d. Woude, lste stuur- mah, Rotterdam; A. van Vuuren, 2de stuur- man, Rotterdam; M. van Beelen, 3de stuur- man, Rotterdam; A. J. de Coeq, lste machi nist, Schiedam; J. Faber, 2e machinist, Rot- terdatp; F. J. Theims, 3de machinist, H'berg; M. v. d. Thoorn, kok, Vlaardingen; J. H. Put ting, stuurmans-leerling, Rotterdam en J. Bruyn, 'bediende, Rotterdam. De overige leden van de bemanning waren buitenlanders. Een later telegram van Unitedd Press meldt dat in de nabijheid van Peniche bij de Bur- lihgseilanden verscheidene schipbreukelingen z^n aangespoeld. Eenigen hunner zouden nog teekenen van leven vertoond hebben. Men n«emt aan, dat bet hier leden betreft van de bemanning der Jonge Jacobus". Toen de Achilles" don mond van de Taag biamen liep, heeft een correspondent van Uni ted Press een onderhoud gehad met kapitein phtman. Deze gaf een dramatisch relaas over de vergeefsche pogingen, welke men had ge- d^ap pgn de bemarmipg van de ,,JongeyJaoo- b*s teredden.' Wohhsdagavond, zoo vertelde hij, had men op de .Achilles" talrijke S.O.S.-seinen opge- vangen van de Jonge Jacobus" die zich ten Westen van de Berlenga-eilanden in nood be vond. Tefstond werd de koers gewijzigd en met vollen stoom spoedde de Achilles" zich naar de pick, welke de marconist seinde als de po- sitie van de Jonge Jacobus". De zee was zwaar en maakte het manoeuvreeren moei- lijk, maar toch stoomde men onvervaard voort. Toen men het laatste radiogram op- ving: „Te laat. Wij zinken. Groet onze fami lies" werd ook het allerlaatste nog uit de machines van de „Achilles" gehaald wat er uit te halen was. Helaas vergeefs. Toen het schip de aangeduide plek bereikte, viel er geen spoor meer van de ,,Jonge Jacobus" te ont dekken. 102-JARIGE OVERLEDEN. Zaterdagmiddag is te Soest de oudste in- wbner, de heer J. Geijtenbeek, na slechts twee dagen ziek te zijn geweest, in den ouderdom van 102 jaar en negen dagen, cverleden. DOODEUJK ONGELUK DOOR DE GLADHEID. Vrijdag is de 65-jarige vrachtrijder H. Kuijntjes uit Nieuwaal (nabij Zaltbommel), terwijl hij naast een wagen met hooi liep, door de gladheid van den weg gevallen. De man kwam zoodanig op het hoofd terecht, dat hij korten tijd na het ongeluk is Overleden WIELRIJDSTER DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Vrijdagavond is op den Oostzanerdijk, nabij de grens der gemeente Zaandam, op Amster- damsch grondgebied, een aanrijding met doo- delijken afloop geschied. Een 19jarig meisje uit Tuindorp Oostzaan reed op dezen dijk, toen zij werd ingehaald door een uit de rich- ting Zaandam komende personenauto. Uit de rich ting Amsterdam naderde een vrachtauto, welker bestuurder zijn groote lichten niet voor zijn tegenligger doofde, waardoor deze werd verblind. De chauffeur van de personen auto gaf dit door knipperen met zijn lampen aan den man op de vrachtauto te kennen. Toen deze op zijn stadslampen had overge- schakeld, zag de bestuurder van den personen auto plotseling de wielrijdster voor zijn auto. Onmiddellijk remde hij sterk, doch het was reeds te laat .Het rijwiel werd gegrepen en de herijdster smakte naast zijn auto tegen den weg. De slag werd op vrij grooteu afstand gehoord. Een dichtbij wonend lid van de E. H. B. O. snelde naar de plaats van het ongeluk, doch hulp mocht niet meer baten. Dr. Bijls- ma constateerde den dood. Het lijk van het slachtoffer is naar het Binnengasthuis ver- voerd. De verkeerspolitie heeft een onderzoek op de plek van het gebeurde ingesteld. De vracht auto is doorgereden, het nummer is niet be- kend geworden. INBRA \,K IN EEN VEEESCHWAREN- FABRIEK TE LEIDSCIHENDAM In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in- gebroken in de fabriek van Tonnema's vleesch- warenbedrijf aan de Leidschekade te Leid- schendam. Toen het personeel Zaterdagochtend aan de fabriek kwam, bemerkte het, dat de deur ge- forceerd was. Rond de fabriek teekende zich talrijke voetstappen in de sneeuw af. Bij het onderzoek bleek, dat een partij spek ontvreemd was, gestempeld door den keurings- dienst te Borculo, hammen en verschillende soorten worst, ter gezamenlijke waarde van ruim tweehonderd gulden. Het vermoeden bestaat, dat alles is ver- voerd in manden of zakken over het ijs van een langs het complex loopende sloot, aange- zien vervoer aan de voorzijde niet mogelijk was, diaar aldaar den geheelen nacht personeel van den provincialen waterstaat aanwezig is. De rijkspolitie heeft een uitgebreid onder zoek ingesteld. HAAGSCHE POLITIE LEGT DE HAND OP EEN BERUCHTEN INBREKER. De Haagsche politie heeft Vrijdagnacht een succes behaald met de arrestatie van een be- ruchten intoreker, die op heeterdaad werd be- trapt, toen hij in het postkantoor Charlotte de Bourbonstraat wilde inbreken. Dezelfde in- breker had reeds in meer Haagsche bijpost- kantoren ingebroken en daar voor groote be dragen aan postzegels gestolen naar schat- ting voor een waarde van f 2000 in totaal. Tegelijkertijd heeft ook het inbrekersgilde op zijn manier succes gehad. Inbrekers heb ben namelijk Donderdagavond in de magazij- nen van de expeditie-onderneming ,,Expresse" aan de Driehoekjes een partij bontwaren ter waarde van /3500 buitgemaakt, terwijl zij bovendien drie groote koffers vol goederen, w.o. levensmiddelen, die behoorden aan een klant van „Expresse", hebben meegenomen. Daarna zijn de daders in het aangrenzende kantoor van het Haagsche Crisiscomite bin- nengedrongen en hebben daar geprobeerd de brandkast te forceeren, hetgeen mislukte. Wel hadden zij een zestal schrijfmacliines ep fietsen gereedgezet om mee te nemen, maar zij werden in hun arbeid gestoord en kozen zonder schrijfmachines en fietsen het hazen- pad. De inbrekers waren, naar de eigenaar van ,,Expresse" vertelde, vermoedelijk met zijn drieen. Toen Donderdagavond omstreeks tien uur een ambtenares van de posterijen, die in de fietsenstalling van ,,Expresse" haar fiets stalt, met een sleutel binnenkwam, zag zQ daar drie m arm en staan. Dezen deden erg vroolijk en maakten een grapje tegen de dame, die meende dat de mannen een fiets kwamen halen. Zij stond en toen blijkbaar op het punt de zaak te verlaten. Men denkt, dat de inbrekers zich hebben laten insluiten. Na eerst de magazrjnen en bureaux van ,,Expresse" te hebben doorzocht, waarbij zij eveneens geprobeerd hebben een brandkast te forceeren, hebben zij hun geluk beproefd in de kantoren van het Haagsche Crisiscomite. Moeilijk was dit niet, daar zij slechts een deur in het gefoouw van Ex press©", welke toegang geeft tot het Crisis comite, hadden te forceeren. Lessenaars wer den opengebroken, maar hier was niets van him gading te vinden, behalve zes schrijf machines, die de inbrekers ten slotte nog heb ben moeten achterlaten. Op de brandkast van het Crisis-comite probeerden zij tevergeefs hun krachten. Het merkwaardige is, dat de eigenaar van ,,Expresse" Donderdagavond tegen half twaalf nog in zijn zaak is geweest. Hrj heeft niets bijzonders opgemerkt; wel zag hij een koffer- tje staan met een riem er omheen, welke hem toebehoorde. Hij dacht, dat deze koffer van een klant was, die het voorwerp had laten staan. Daarom zette hrj den koffer op zij en ging heen. Toen de eigenaar vanmorgen ontdekte, dat er ingebroken was, dacht hij aan den koffer. Bij opemmaking trof hij daarin verschillende inibrekerswerktuigen, zooals een hamer, een beitel enz. Den koffer hadden de inbrekers van het Crisiscomite meegenomen. De inbre- kerswerktuigen hadden zij eerst in een onaan- zienlijke doos gepakt, welke later is terugge- vonden. Alles wees er op, dat het geen ge- routineerde inbrekers waren, daar dezen ge- woonlijk beter uitgerust zijn. Ook hun stun- telige pogingen om de brandkast en open te krijgen, wijzen er op, dat men niet met be- roepsinbrekers te doen heeft. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. DE POSTAUTO-DIEFSTAL TE EINDHOVEN. De Eindhovensche politie heeft de twee mannen die igearresteerd waren in verbanc1 met den Maandagpavond gepleegden postauto- diefstal op vrije voeten moeten stellen. Men vond geen termen aanwezig om hen nog ian- ger in arrest te houden. METSELAAR VAN EEN STEIGER GEVALLEN. De metselaarsknecht P. uit Nijmegen, die Vrijdagochtend op den steiger van een in aan- bouw zijnd huis aan de Kromstraat te Oss zijn werk verriohtte, werd plotseling door de koude bevangen. Hij kwam te vallen en bleef ,be- wusteloos ligigen. Een ontboden geneesheer constateerde een zware hersenschudding en inwendige kwetsuren. Zijn toestand is ern- stig. INBRAAK IN EEN KERK TE ROERMOND. Te Roermond is Vrijdagnacht een der offer- blokken in de kat:edrale kerk opengebroken en van zijn inboud beroofd. Vermoed wordt, dat de dader zich heeft laten insluiten. Alcoholgebruikend autobestuurders en (doo- delijke) ongelukken zijn onafscheideiijk, want vei- ligheid eischt nuchter- heid! - Bezint, voor gij beg int. MAN IN EEN WAK GEVONDEN. Toen een aantal jongemannen uit Oudkerk Donderdag per schaats een tochtje ondernom naar den Groninger straatweg btj Leeuwai- den. ontdekten zij op korten afstand van het meer de Groote Wielen een wak, waarin iets donkers lag. Zij onderzochten het geval eh nu bleek hun dat er een mensch te water lag die ternauwemood meer teekenen van lereii gaf. Zij wisten met veel moeite den jongen man boven water te halen en op het droge te trekiken. In allerijl werd de drenkeling naar een naby zijnd boerderijtje gedragen, waar hij voorloo- pig werd behandeld. Later is een dokter ait Leeuwarden gekomen, die overbrenging ee«rt de" a7ond naar Leeuwarden mogeltfk achtte. De toestand van den drenkeling w°- V rijdag naar omstandigheden wel. DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. Te Milliugen is Zaterdagmiddag om twee uur de 12-jange zoon van den heer O. bn het schaatsenrijden door het ys gezakt en verdron- 7 ,7'a een half uur dre8gen is het lijk op- gehaald, Zaterdagmiddag zijn twee meisjes en een jongen, die op een diditgevroren ven nabij Boxtel aan het schaatsenrijden waren, door het ijs gezakt. Een der meisjes en de jongen konden door handreiking worden gered. De zestienjarige S. S. werd eerst na tien minuten boven water gebracht. Kunstmatigie adem- haling kon niet meer baten. Het lijk is naar de ouderlijke woning vervoerd. VERBODEN VOGELKLEMMEN TE ZETTEN. De wintersport drijft de zangvogels uit de Gooische bosschen en velden naar de dome*] om er voedsel te zoeken. Te Huizen heeft een ingezetene hiervan misbruik gemaakt. Hij heeft klemmen uit- gezet, hetgeen bij verordening verboden is. De politie heeft 45 vinken de vrijheid kunnen terug geven. Tegen den vogelvanger is pro- ces-verbaal opgemaakt. <^UDE MAN VAN EEN TRAP GEVALLBN. In en perceel aan den Amstelveensobenweg te Nieuwbr Amstel is Vrjjdagavond een 91 - jarige man van de trap gevallen, waarbjj bi| een heupbeenfractuur bekwam. Hij werd naer een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht aI- waar hij aan de gevolgen van den val is over leden. OWFJLIGUEJD TE KERKRADE. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Chrevremont (gem. Kerkrade) waar een drietal weken geeden des nachts werd inge broken by den pastoor en in het hulppostkan- toor, ingebroken in de woning van den heer M. Limperts, arts. Door het uitsnjjden vac een ruit kwamen de dieven in de woning, ge- legen gun de St. Pieterstraat. Zij ontvreem- den enkele flessohen wyn, een paar gooMJen rin^tjes en deden zich te goed aan fruit en chocolade. Ze hebben de ziverliast openge broken, doch daaruit niets meegenomen en tevergeefs hun krachten op de brandkast be proefd. Op een door ben achtergelaten breek- yzer heeft de politie beslag gelegd. Denrelf- den nacht is ingebroken in de pastorie ran pastoor J. Spients te Terwinselen, waar roods vroeger een belangrijke diefstal is gepleegd De dievenbende, die uit op zyn minst 3 per- sonen moet hebben bestaan, heeft een nail uitgesneden en 'n gat in 'n voordeur gemaakt. In de pastorie is beneden alles doorzocht; de werk- en zitkamer van den pastoor, de keu- ken en andere vertrekken. Tevergeefs hebben de dieven getracht de brandkast te forceeren. Van levensmiddelen en wijn hebben ze volop genoten; ze hebben dus alien tijd gehad. Uit in de pastorie gevonden sleutels hebben de die ven, die ook uit voorzorg de telefoondraden hadden doorgeknipt, de deur van de aan de pastorie grenzende kerk gepoend. Ze hebben daar offerblokken opengebroken, doch niets gevonden, daar ze pas door den pastoor waren geledigd. Blijkbaar zijn de dieven verjaagd; de huishoudster heeft ten minste 3 personen in het nachtelijk duister zien vluchten. Bij him overhaast vertrek hebben ze vergeten mee te nemen een door hen gereed gezet pak met sigaren en andere zaken. De buit bestond slechts uit kopergeld. AUTOBUS IN EEN SLOOT GEREDEN. Zaterdagavond is een bus van de Gelder- sche Tramweg-Mrj, komende uit de richting Amhem op dien rijksweg AmhemNijmegen bij het nemen van een bocht ter hoogte van de Plomp onder Elst door de gladheid van den weg gegleden en in een sloot gereden. Door de tegenwoordigheid van geest van den chauf feur konden persoonlijk ongelukken worden voorokmen, zoodat 17 passagiers, hoewel met groote moeite, zonder letsel de bus konden verlaten. De conductrice werd door glas- scherven aan het gelaat gewond en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Haar toestand is vrij gunstig. Het verkeer langs den weg ondervond groote vertraging. Het bus verkeer was geheel uit zijn verband geruikt. Op zeker oogenblik ston- den vijf bussen nabij de Halve Wpg onder Oosterhout bijeen, die niet verder konden. Vele uren is de busdienst daarvoor gestaakt moeten worden. Ook geraakte nog een personenauto uit Arnhem in een sloot. Daarbij deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het lichten der verongelukte wagens kon des avonds door de gladheid niet plaats hebben en moest tot Zon- dagmorgen worden uitgesteld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2