ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN AKKEKTJES 9558 VRIJDAG 22 JANUARI 1937 77e Jaargang Binnenland Feuilleton Het Geheim van de Zeven Schoorsteenen Buitenland. EERSTE BLAD WAABOM WORDT DE KOEBS VAN DEN GULDEN KUNSTMAT1G LAAG GEHOUDEN RADION WAST ZONDER MOEITE OF LAST P4 O N EUZEN AHONN EMENTSPRUSBinnen Ter Neuzen 71.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen i. per post 7 1,55 per 3 maanden Bg vooruitbetaling fr. per post 7 5,60 per jaar /our Belgie en Amerika 7 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abunnementen voor het buitenland alleen bg vooruittetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDB GIRO 38150 TELEFOON No. 26. ADVERTENTI&NVan 1 tot 4 regels 7 0,80 Voor elken regel meer 7 0,20 KJLEENE ADVERTENTISNper 5 regels 50 cent bg vooruitbetaling. Grootere letters en cliehd's worden naar plaatsruimte berekend. HandelsadvertcntiSn brj regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst ten dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEBEN MA AN DAG- WOENSDAG- EN VBIJDAGAVOND. DE BE1S VAN H. M. DE KONINGIN. Ter aanvulling van de betreffende berich- ten inzake opontiboud te Kranenburg van den trein, waarin H. M. de Koningin naar Inns bruck reisde, welk oponthoud door (het breken van een veer van het salonrij tuig, veroorzaakt zou zijn, deelt de chef van den dienst van traetie en materieel der Nederl. Spoorwegen, het volgende mede: Het betrof hier rijtuig 22839 van de ,,Mi- tropa". Gebroken is een veerhanger, de breuk was gedeeltelijk oud, d.wjz. dat te voren ter plaatse reeds een scheur bestond, deze scheur was voor ihet personeel, dat (het rijtuig vqor vertrek en gedurendle de reis tot Kranenburg heeft onderzooht, niet zichitbaar, daar deze acibeur door een tuimelplaat verborgen werd. Daar betreffende veeren bij een breuk door een daarvoor aangebrachten vangbeugel wor- dem opgevangen, kon door de breuk geen ge- vaar ontstaan. Het Eerste Kamerlid de heer Pollema, heeft de volgende vragen tot den Minister van Ftnancien gericht: 1. Wil de Minister verklaren, waarom het vahita-egaiisaitiefonds vrijwei voortdurend is en wordt aangewend, niet om den onge- wenschten imvloed van bijzondere sdionune- lingen, zoowel veroorzaakt door verplaatsing van belangrrjke fcapitalen als door specula tive bewagingen, te voorkomen, maar om den koers van den gulden tegenover dien der buiteniandsche valuta's kunstmatig te druk- ken? 2. Kan de Minister verduidelijken, waarom aJdus dit fonds onder verantwoordelijkheid van den Minister .nanoeuvreert op een wijze in flagranten strijd met de muntpoiitiek der re geering v66r de zg. devalua'tie? 3. Wil de Minister inlichtingen verstrek- ken (en zoo ja, deze als antwoord op deze vraag geven) op welke gronden hij van mee- ndng is, dat 'het op den -duur bovengenoemd fonds zal geiuikken den gulden op lager niveau dan vooriheen te houden? 4. Heeft de Minister overwogen, dat juist de stijging van vele goederenprijzen voor Nederland met zijn invoersaldo een reden te meer is, in overeenstemming met de vroegere regeeringspolitiek, den gedwongen val van den gulden niet zoo diep, maar zoo gering moge- lijk te do en zijn en de huidige gestes van het vahita-agalisatiefonds dus met de Nederland- scthe belangen in strijd zijn? 5. Is de Minister niet van meening, dat het huidig streven van dit fonds met groote ver- l&ezen voor dit fonds gepaard kan gaan, te- meer daar de stijging der prijzen onzer In- dteehe stapelproducten mede hevordert de tendlenz van een etijgenden gulden, juist tegenovergesteld aan wat het valuta-egali- aatiefonds titans blij'kbaar beoogt, zoodat door de manipulaties van dit fonds de geldvoor- raad hier te lande noodgedwongen sterk wordt Witgezet? 6. Is de Minister niet van meening, dat deze onmoodige vergrooting van den geldvoor- raad in de naaste toekomst een der voornaam- ste oorzaken zal kunnen worden van een door de regeering niet gewenscht® binnenlandsche prijsstijging, waardoor de voordeelen van een aatuurlijik niveau van den huidigen gulden ■ouden blijken te zijn opgeofferd aan het hui dig streven van meergenoemd fonds, om te toomen tot een lageren guldenkoers dan die door de nat/uurlijke omstandigheden geboden ■on zijn? 7. Is de Minister er zich van bewust, dat «p deze wijze de onder veel opoffermg tot ■band gekomen resultaiten van de zg. aanpas- singspolitiek in ernsbig gevaar worden ge- bracht? door AGATHA CHRISTIE. 10) Vervolg. (Hp bleef haar aankijken, terwijl zij die mogelijkheid overdacht. Ja, zijn eerste in- druk was goed geweest. Ze was niet alleen mooi, maar ze had ook durf, grooten durf." Virginia was zod verdiept in de puzzle, die haar zoo opeens voorgelegd werd, dat het „Mrs. Revel" van den onbekenden man haar •ntgaan was. „Maar hoe komt het dan, dat Elise het achot niet gehoord heeft," mompelde ze. Juist raasde er, luid knallend, een motor- fiets voorbij. Anthony wees naar het open mam. ,,Daardoor. In een sbad als London valt een achot niet op." 0 Met een rilling van afscnuiw keek Virginia *aar het lichaam in den stoel. „Hij heeft 't uiterlijk van een Italiaan," zei ae. „Hij is een Italiaan," gaf Anthony ten ant woord. „Een Italiaan, die kellner van zijn %eroep was. 't Geld afpersen deed hij in zijn vrijen tijd. 't Zou me niets verwond.ren %ls hij Giuseppe heette." „Groote genade!" riep Virginia uit. „U bent toch geen zoon of neef van Sherlock Holmes." „Nee," zei Anthony. ,-,Jammer gemoeg niet. t Is niets dan wat goochelen. Als u de fei- ten wist... maar die vertel ik u straks wel... U heeft me zooeven gezegd, dat die man u RIJKSTELEFOONVERKEER STIJGT SNEL. De invoermg van het gesprekkentarief voor de telefoon, met zijn lage grondabomnementen ter vervanging van het zooveel hoogere klas- sentarief, met inbegrip vam een bepaald aan- tal gesprekken per maand, deed in 1930 het aantal nieuwe telefoonaansluitingen met een sprong omhoog g&an. Het bereikte in dat jaar het voor Nederland ongekend hooge aantal van 17.294 nieuwe aansluitingen. Daarvoor was men steeds beneden de 10.000 gebleven. In de jaren 19301932 daalde als gevolg mede van de eoonomische inzinking dit aantal weer even snel. Het was in 1932 reeds terug- gevallen tdt 12.205. Nadien trad een lanigzame stijging in; 1933: 13.120 nieuwe aansluitingen; 1934. 14.457 nieuwe aansluitingen; 1935; 15.517 nieuwe aansluitingen. Tengevolge van geleidelijk getroffen nuttige tariefsmaatregelen, langzame verhetering in de economische omstandigheden en intensieve propaganda is in 1936 een totaal bereikt dat alle voorgaande jaren slaat, n.l. 19.119 nieuwe aansluitingen. Dat de tec'nnisohe dienst zich beijvert om geljjken tred te houden met dezen immer was- senden stroom van aanvragen, bewijst het feit, dat door dezen dienst in 1936 in totaal 19.062 nieuwe aansluitingen tot stand werden gebradht. De aanleg is dus vrijwei bij gebleven met de aanivraag. HET WERKENDE LAND. De minister van sociale zaken heeft in samenwerking met den heer van Staveren, voorzitter van de vereeniging voor cultureele films, de N.V. Profilti filmfabriek belast met de vervaardiging van een groote geluidsfilm, welke voorloopig getiteld is: Het werkende land. In deze film wordt het werkloosheidspro- bleem hehandeld, benevens de wijze, waarop door het beleid van sociale zaken in de moei- lij'kheden, welke dit probleem met zich brengt, voorzien is. De gegevenis "zgn ontleend aan het onlangs verschenen boek Het werkende land van W. J. van Baien. Eind Februari hoopt men met de samen- stelling van de betreffende film gereed te zijn. EEN PRIJSVRAAG BETREFFENDE EEN WINKELWEEK-ATTRACT IE. Het camite van actie voor het midden- standsbedrijf, ingesteld door de drie landelijke middenstandsbonden, schrijft een prijsvraag uit waaraan een iedler kan meedoen. Het gevraagde is een attractie-systeem, dat in verscheidene plaatsen tegelijk kan worden uitgevoerd en dat een propagandistisch karak- ter draagt. Het spreekt vanzelf, dat het systeem niet in strijd met de bestaande wetten mag zijn, dat het gesohikt meet zijn voor alle lagen der bevolking. Welk systeem het moat zijn, wordt echter overgelaten aan het brein, dat zich aan het werk wil zetten, om tot een goede inzen ding te komen. De inzending sluit 20 Februari 1937. Toegekendl worden; een eerste prijs van 7 100, een tweede prrjs van 7 50; voor het uit- gevo»rde systeem wordt een honorarium toe- gekend, varieerend naar gelang van de hoe- grootheid der campagne, van 7 50 minimum tot 7 200 maximum. Een uitvoerig prospectus wordt op aanvrage franco toegezonden door het camite van actie voor het middenstandsbedrijf, Mauritskade 23, te 'SrGravenhage. DE THOLENSCHE BRUG. Het actie-comite voor vrijmaking van de Thooische brug heeft een uitvoerig request verzonden aan den minister van waterstaat. In dit request wordt er o.m. op gewezen, hoezeer de eilandbewoners gedupeerd zijn. In de eerste plaats moeten zij de verhoogde ben- brieven liet zien en om geld vroeg. Heeft u hem dat gegeven?" „Ja." ,,iHoeveel „Veertig pond." „Dat is leelijker," zei Anthony zonder eenige verwondering te toonen. ,,En nu het telegram. Laten we dat eerst bekijken." Virginia nam het van het kleine, ronde tafeltje voor zich en stak het Anthony toe. Ze zag zijn gezicht betrekken, toen hij van den. inhoud kennis nam. ,,Wat is er?"' vroeg ze ongerust. Hij hield het haar voor met zijn vinger bij den naam van de plaats, waar vandaan het gestuurd was. Barnes," zei hij- ,,En u bent den heelen middag in Ranelagh geweest. Wie gelooft u, als u vertelt, dat u 't niet verzonden heeft." Virginia zat hem geboeid aan te staren. Ze had een gewaarwording, of het net al dich- ter en dichter om haar heen getrokken werd. Hij bracht de dingen onder woorden, die zij, vaag, gevoeld had. Anthony haalde zijn zakdoek uit zijn zak, wond hem om zijn vingers en pakte de revol ver op. „Wij, misdadigers, kunnen niet te voorzich- tig zijn," zei hij verontschuldigend. „Vinger- afdrukken - weet u wel." Opeens zag ze zijn heele lichaam verstrak- ken. En to.n hg weer begon te spreken, was zijn stem ook veranderd. Kort en zakelijk, alsof hij een mindere voor had, zoo sprak hij nu tegen haar. (Heeft u deze revolver nooit eerder ge- zienvroeg hij. ,,Nte," gaf Virginia, lichtelijk verwonderd, ten antwoord. ,,Bent u daar zeker van?" ,,Ja, positief." „fHeeft u zelf een revolver?" „Nee." „Heeft u er ook nooit een gehad?" „Nee, nooit." zinebelasting betalen, uit welker opbrengst in die rest van Nederland tolvrije bruggen ge- bouwd worden en in de tweede plaats moeten zij hooge tarieven betalen om de Thooische' brug te passeeren. Wanneer men aanneemt, dat jaarlijks circa 900.000 L. benzine op het eiland verbruikt wordt, dan volgt u. 'iuit, dat de eilandbewo ners jaarlijks 7 450bijdragen om tolvrge bruggen te bouwen, ;ei"wijl zij bovendien voor passage van de Tht oische brug jaarlijks ruim 60 miile mogen betalen. Die hooge tarieven vormen een groote sta in dlen weg voor de oeronomische en cultureele ontwikkeling van het eiland. Afgezien van z.g. historisch gegroeide rechten die in dezen democratischen tijd niet altijd onaan- getast kunnen blijven wijst het oomite er met klem op dat het vrijmaken van de brug een eisch van billijke rechtvaardigheid is. DE REIS VAN DE MINISTERS DECKERS EN GEUSSEN. De correspondent der N. R. Crt. te Stock holm meldt: Naar wij vernemen zal de Nederlandsche delegatie, bestaande uit dr. Deckers, prof. Gelissen, den heer Lamping en ir. Peters, niet zooals aanvankelijk verluidde, slechts den dag in de hoofdstad vertoeven, maar haar verblijf allhier tot drie dagen uitstrekken. Men hoop- te Donderdagochtend met den nachttrein uit het Noorden te arriveeren en denkt eerst Zaterdagavond laat te vertrekken. De minis ters zouden Donderdagavond aanzitten aan het banket, dat de Koning dan in het paleis voor vertegenwoordiigers van regeering en Rijiksdag en vele andere autoriteiten geeft ter gelegenheid van de opening van de zitting van het parlement. Vrijdag biedt de gemeente Stockholm een dejeuner in het stadhuis aan en de regeering 's avonds een maaltijd in Grand Hotel, waar aan vele vertegenwoordigers van handel en nijverheid zullen aanzitten, en Zaterdagavond geven de Nederlandsche ministers een af- scheidsdiner voor hun Zweedsche gastheeren. De Fransche minister van handel heeft aan een maaltijd van den bond der uitvoerende indusitrieen o.a. gezegd: 1937 moet het jaar van de opleving van den dnternationalen han del zijn. De eerste minister van Nederland heeft een krachtigen proep tot verlaging van de douane-tarieven uitgevaardigd. Daarop zijn de Nederlandsche ministers van landbouw en handel naar de Scandinaviische landen ver- trokken om met hun Deensche, Zweedsche en Noorsche ambtgenooten den grondslag te leg- gen voor een overleg, dat zij later tot Enge- land en Frankrijk hopen uit te strekken. DE PRIJZEN VAN LEVENSMIDDELEN. Het secretariaat van cftn centralen bond van Ned. verhruikscooperaties schrijft: Het economisch bureau von den bond heeft t'r.ans voor de laatste maal gegevens verza- meld omtrent het verloop van de prijzen van 25 levensmiddel-en bij 20 cooperaties. Nu de officieele statistieken omtrent de prijzen en de kosten van levensonderhoud reeds weer eenige malen na de depreciatie van de munt zijn ver schenen, is de aanleiding tot het publicceren van cijfers onzerzijds vervallen. Uit de verkregen cijfers blijkt, dat de prijzen in de week van 1116 Januari j.l. iets zijn opgeloopen. De gemid'delde prijsstijging sinds 26 September 1936 bedraagt nu 2.22 pet., ter wijl zij gedurende de vier voorgaande weken steeds ongeveer 2 pet. had bedragen. Vooma- melijk de prijzen van vermicelli, bak- en braadvet en zachte zeep vertoonden eenige verhooging, waartegenover ten sterke verla ging van den eierprijs staat en eenige daling van den prijs van boter. De eieren zijn nu zelfs 2 pet. goedkooper dan op 24 September 1936. De sterkste prgsverhooging sinds de depre ciatie veiteonen de volgende producten: bruine boonen (9.3 pet.), groene erwten (3.3 pet.), vermicelli (13.5 pet.), griesmeel (18.3 pet.), ,,Bent u daar zeker van?" ,,Ja. Natuurlijk." Wel een halve minuut bleef hij haar strak staan aankijken. En Virginia keek, verbaasd en geereend door die ongemotiveerde veran- dering van toon, even strak terug. Dan lieten zijn oogen haar los. Hij haalde verlicht adem. Zonder ling!" zei-^hij. ,,Hoe verklaart u dit dan?" (Hij hield haar de revolver voor. Het was een kltin, sierlijk wapen, een stuk speelgoed, meer niet, ook al was in dat stuk speelgoed een mechanisme verborgen, dat doodelijk werk verrichten kon. Dwars over den greep, was de naam Virginia gegraveerd. „Nee! Onmogelijk!" riep Virginia uit. Haar verwondering was zoo echt, dat An thony haar wel gelooven moest. „Ga eens rustig zitten," zei hij 'emstig. „Er zit hier meer achter, dan ik op het eerste ge zicht dacht. Om te heginnen: van welke stel- ling gaan wij uit? Volgens mij zijn er maar twee mogelrjkheden. De echte Virginia, de schrijfster van de brieven, is om de een of andere reden plotseling ten tooneele versche nen. Ze hetft den man laten nagaan of ze is hem zelf gevolgd, en toen heeft ze h?m neer- geschoten, de revolver laten vallen, de brie ven van zijn zak naar dm hare laten verhui- zen en is verdwenen: Dat is niet mogelijk, him ,,Nee," zei Virginia twijfelend. ,,'De tweede mogelijkheid is veel interes- santcr. De man of vrouw die Giuseppe zou doodschieten, wou u compromitteeren.dat zal trouwens wel het hoofddoel g:weest zijn. Want dat doodschieten kon overal geheuren en ze hebben zich de noodige moeite gegeven, om hem hier te krijgen en, wi® het ook ge weest is of geweest zijn, ze wisten alles van u van uw huis in Datchet, van uw gewoonten, en dat u vanmiddag in Ranelagh was. 't Is een rare vraag, maar heeft u misschien vijanden, mrs. Revel?" havermout (2.6 jK;t.), tarwebloem (3.2 pet.), rijst (4.2 pet.), Goudsche kaas (7.7 pet.), boter (4.1 pet.) en zachte zeep (8.8 pet.). De overige prijzen bleven gelijk of nagenoeg gelijk. VERLAGING VAN MONOPOUEHEFFING OP FRUIT VERZOCHT. De Nieuiwe Zuidvruchtenbond en de Bond van Nederlandsche grossiers in versche zuid- vruchten en aanverwante artikelen hebben dezer dagen een adres gericht aan den minis ter van landbouw en visscherij. Het betreft hier de monopolieheffing op fruit. Adressanten zijn van meening, dat de voor- raden fruit in Nederland uitgeput heginnen te geraken, hetgeen een prijsstijging zal veroor- zaken, welke voor velen een beletsel zal vor men versch fruit te koopen. Zij wijzen den mi nister op het handelsverdrag tusschen Neder land en de Vereenigde Staten. Hierin toch zijn bepalingen, dat in een seizoen van schaarschte de invoer tegen het verlaagde tarief van 2 ct. per K.G. voor peren en appelen een maand vervroegd kan worden. Nu de prijzen hoog zijn en de voorraden klein, is er, volgens adressanten, alle aanleiding dit deel van het verdrag toe te passen en zij verzoeken den minister nogmaals in het belang van de con- sumenten en handelaren tot verlaging van de monopolieheffing op fruit te willen besluiten. RESTITUTIE VAN GRAANREGHTEN GEVRAAGD. Het landelijk comite van actie tegen den nadeeligen invloed der graanrechten op de pluimveehouderij heeft zich wederom met een telegram tot den minister van Landbouw en Visscherij gewend, waarin er op aangedrongen wordt, aan de pluimweehouders een volledige vergoeding te geven voor de door hen te be talen graanrechten. In het telegram wordt er op gewezen, dat de graanprijzen sinds Januari 1936 met 33 pet. en sedert Augustus met 19 pet. gestegen zijn. DE VISIE VAN ENGELAND. Eden heeft Dinisdag in het Lagerhuis weer eens een uiteenzetting gegeven van de buiten iandsche politiek van Engeland, die schrijft de N. R. Crt. in wezen weinig nieuws bracht. Zij beoogde kennelijk de bevestiging van de politiek, welke Engeland in de laatste maanden heeft gevoerd en met betrekking tot Spanje gedragen was door twee gedachten: eenerzijds de wensah om het conflict binnen de Spaansche grenzen te houden, anderzijds het verlangen om de territoriale integriteit en de politieke onafhankelijkheid van Spanje te doen eerbiedigen. Het middel, dat deze wenschen, volgens Engelsche opvatting, moet verwezenlijken, is de non-interventie. Ofschoon dit alles reeds bij vroegere gele- genheden naar voren was gebracht, moet men Eden's uiteenzetting toch niet als een zuivere herhaling zien. Bij de snel wisselende aspec- ten der intemationale poliitiek, bij de wisseling der doelstellingen van onderscheiden landen is ditmaal de bevestiging in menig opzicht een nieuw positie nemen. Eden heeft de ervaring opgedaan, dat de eenheid van opvatting omtrent de wezenlijke beteekenis van een overeenkomst bij de daar- bij betrokken partijen tegenwoordig geringer en korter van duur is dan vroeger. In de laatste weken heeft weer Italie een bijzondere uitlegging gepropageerd, welke echter van dien aard was, dat men kan twijfelen of zij zelfs door Mussolini wel geheel au serieux genomen werd, zoodat Eden duidelijlk en zeer I.beslist de toespelingen. van Italiaansche zijde, dat een Sowjet-republiek in een dee] van Spanje een inbreuk zou zijn op het status-quo- agreement en dat interventie om het totstand- komen daarvan te verhinderen, zou strooken ,,Nee, natuurlijk niet... dat soort vijanden temninste niet." ,',De quaestie is nu," ging Anthony voort, ,,wat zullen we doen? We kunnen op twee manieren handelen: lo. de politie opbellen, de heele historie vertellen en op uw vlekkeloos verleden cn uw huidige positie vertrouwen; 2o. ik kan een poging do^n om het lichaam spoorloos te laten verdwijnen. Ik voor mij prefereer natuurlijk nummer twee, 't Is .van mijn prilste jeugd af een soort van ideaal voor me geweest, om eens te zien of ik een mis- daad niet met de noodige slimheid zou kunnen wegmoffelen, maar ik heb nooit over een zekere jongejufferachtige aversie tegen bloed- vergieten kunnen heenkomen... Tja, nummer een is eigenlijk wel 't veiligste. En dan heb je natuurlijk ook nog nummer 6en met varia- ties. De politie opbellen ,etc., maar de revol ver en de brieven verzwijgen, dat wil zeggen, als hij ze nog bij zich heeft." (Hij boog zich over den vermoorden man heen en fouilleerde zijn zakken. ,,Schoon uitgeschud", kondigde hij aan. Heeft niets niemendal meer in z'n zak Hm, dat wordt een vervelende geschiedenis met die brieven... Halt, wat hebben we daar! 'n Gat in de voering... iets in vastgehaakt en ruw eruit getrokken... en daar hebben we een stukje papier." Hij haalde een stukje papier te voorschijn en ging ermee naar het licht. Virgina kwam naast hem staan. ..Jammer, dat we 't niet in z'n geheel heb ben," mompelde hij. ,,De Schoorsteenen" 11.45 Donderdag... Dat lijkt wel een af- spraakje.' ,,De Schoorsteenen!" riep Virginia uit. „Wat merkwaardig!" .Waarom merkwaardig. Te chic voor een man van dit kaliber?" ,,Nee. Ik ga vanavond ook naar ,,De Schoorsteenen". TenmLnste, dat was ik van plan." De koorts daalt onmiddellijk, De besmeiting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met: Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. (Ingez. Med.) met den geest van deze afspraak, naar het rijk der fabelen kon verwijzen. In de En- gelsch-Italiaansche overeenkomst, aldus Eden is ,,geen woord, geen regel, geen komma", te vinden, die aan een buiteniandsche mogendheid het recht zou kunnen geven in Spanje tus- schenbeide te komen en ddt geldt onafhankelijk van de kleur de regeering van het Spaansche gebiedsdeel, waar men zou wilen ingrijpen. Eden heeft hiermede de beteekenis van het begrip status quo" nog eens nader omschre- ven en dat hij dit noodig vond, bewijst eens te meer, waarin de Engelsche visie op het Spaansche geval van de Italiaansche verschilt. Dat Engeland en Italie nog eens op wijst dat de vestiging van een roode republiek in een deel van Spanje het begrip status quo" niet tangeert, laat opnieuw de principieele tegenstellingen in de gevoelens van Engeland en Italie ter zaJke de non-interventie aan den dag treden. Niet minder duidelijk heeft Eden zich geuit tegen de spilvorming, waarvan Mussolini bij iedere gelegenheid gewaagt. Eden spreekt met steliigheid de bewering tegen, dat de overeenkomst taiangaainde 'die IMiddellandscbe Zee de spil BerlijmRome zou versterken. Door er op te wijzen, dat deze overeenkomst niet de minste wijziging heeft gebracht in de algemeene richting der buiteniandsche politiek van Engeland, beduidde hii de fascistische na- ties, dat zij geen moeite hoeven te doen om Engeland voor een anti-communistisch front te winnen. Dit onderstreepte Eden nog door de afwijzing van de suggestie, dat Europa ver- RAD4-A (Ingez. Med. Anthony keerde zich met een ruk naar haar toe. „Wat zegt u daar! Herhaal 't!" ,,Ik was van plan vanavond naar „De Schoorsteenen" te gaan," herhaalde Virginia. Anthony staarde haar aan. ,,'t Begint te dagen... Oftechoon... ik kan natuurlijk glad er naast zijn, maar de moge lijkheid bestaat. Kan 't zijn dat iemand u ten koste van alles wilde verhinderen em naar ,,De Schoorsteenen" te gaan?" „Mijn achtemeef George Lomax," zei Vir ginia met een glimlach, ,,maar die komt niet in aanmcrking... stel je voor, George een moord doenP' Anthony lachte niet. Diep in gedachten stond hij voor zich uit te kijken. ,,Als we de politie opbellen, is de kans om vanavondof zslfs morgen naar „De Schoorsteenen" te gaan, verkeken, absoluut verkeken. En ik wil vanavond zoo graag er naar too. Al was het alleen maar om een streep door de rekfening van onze onbekende vrienden te halen... Daar gaan we dan! Mrs. Revel, wilt u zich in deze zaak aan mij toe- vcrtrouwen!" „0, dan wordt het dus plan nummer twee?" „Ja, 't wordt plan nummer twee. En om te beginnen moet die kamenier van u weg- gewerkt worden. Ziet u daar kans toe?" „0, makkelijk!" Virginia ging de hall in en riep, onder aan de trap: Elise!... Elise!" „Madame?" Vlugge voetstappen kwamen de trap af. Anthony hoorde de twee vrouwen even samen spreken, luid-op, gewoon of er ni:ts bijzon- ders aan d: hand was; dan werd de voor- deur opengedaan en even daarna in het slot getrokken. Meteen kwam Virigina wear de bibliotheek in. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 1