P 1111*0 L Ruwe handerg Da Feesf@lijkheden Kerknieuws Sport Gemengde Berichten Griep Influenza. ™l u HOEK. TER NEUZEN. WEER VER W ACHTING. RECHTSZAKEN. BURGEMEESTER VAN HAARLEM VOOR HOOGEN RAAD. VOETBAL Hat schip ,zat hinderlijk voor de kleine vaart. Aanstonds is de mogelijkheid van berging on- derzocht. Het bleek alleen mogelijk het met cokes en ijzer geladen schip te lichten, indien men dit in tweeen sneed, aangezien het hijna geheel geforoken was. Door den duiker Sperling is dat werk ver- richt. Gisteren was men zoover, dat het ach- tersehip kon worden gelicht. Dit geschiedde met de bokken ,,Titan" van Berlings bergings- maatschappij en de „Kolossus II" van Van der Tak's bergingsmaatschappij, die het werk in comtoinatie uitvoeren. Zoodra het achterschip boven water was gelicht. en de vloed docrkwam, werd vastge- maakt aan de sleepbooten „Leen" en ,,Hooge- ssand", die het in de takels hangende wrak naar het strand van den Ouden Polder nabij Hansweert sleepten, waarbij werd gestuurd door de sleepboot .Norway". Heden zou worden getracht ook het voorste gedeelte van het schip te lichten. Gevonden voorWerpen. Bij den gemeenteveldwachter alhier zijn in- lichtingen te bekomen betreffende de volgende gevonden voorwerpeh: Knijptang, twee vulpotlooden, meisjesmuts, twee kinderhandschoentjes. genezen vlug met Doos30-60ct. Bij Apolh.en Drogisten Ingez. Med. De reaaetioneele wenschelijkheden komen meermalen in strijd met de technische moge- lijkheden, en zoo waren deze laatste oorzaak, dat, hetgeen wij jl. Maandag schreven voor opname in ons vorig nummer tot onzen spijt moest worden uitgesteld. Wij laten dit thans volgen. Het is alweer gepasseerd. Op het oogen- blik dat wij dit schrijven is de heerlijkheid, is al dat wondere dat wij de vorige week heb- ben aanschouwd, de duizenden lichten die wij hebben zien schitteren en flonkeren, de toort- sen welks vurige tongen wij, gedreven door fellen wind zagen opflikkeren, de groote en kleine lichtzuilen, de vlaggen- en groenver- siering, voor het grootste deel reeds verdwe- nen, en zijn de juich- en feesttonen verklonken. Geruimen tijd te voren hadden wij ons reeds gespitst op al dat genieten in de week, die de glorie zou zijn van de verwachtingen van het Nederlandsche Volk, die den stempel zou zet- ten op onze verwachtingen, en nuis het weer voorbij, voorbij, dat wil zeggen: het zichbare, de uiterlijke glorie van de feestvie- rlng, die gepaard heeft gegaan met het huwe lijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard der Nederlanden, van Nederlandsch Bruids- paar. Do.ch innerlijk, in onze gedachten, zullen deze dagen door talloozen met groote dank- baarheid worden herdacht en in aangename herinnering gehouden. Niet alleen is in de verloopen week een vurige wensch van het Nederlandsche volk in vervulling gegaan, doch ook de gedachte aan de glorierijke fees- ten zal lang in de herinnering voortleven. Want, ook in dit opzicht is Nederland be- gunstigd geworden. Weliswaar werden aller- wege feesten voorbereid, met programma's alsof men bij een Oranjefeest niets anders dan zonnig weer kon verwachten, maar toch waren zij die de leiding hadden, hoe optimistisch zij zioh ook voordeden, zich bewust, dat er alle kans bestond, dat het winterweer als spel- breker zou optreden. En, ziedaar, nu alles is afgeloopen, kunnen we getuigen, zeer begunstigd te zijn geworden. Hier, in Ter Neuzen, is alleen de reveille op Woensdagmorgen niet kunnen doorgaan, maar overigens is het geheele programma, met stij- gend mooi weer uitgevoerd kunnen worden. We zeggen: stijgend mooi weer! Want, wat niet te zeggen van j.l. Zaterdag! Het prachtigste weer dat men zich maar wenschen kan. Daar fleurt alles van op. Men was dubbel feestelijk gestemd. Daar- van werd in de eerste plaats uiting gegeven door de mondharmonicavereeniging „Bravo", die des namiddags met hare opgewekte tonen bijdroeg tot de feestvreugde, later gevolgd door de zustervereeniging „Arbeid Adelt". En hoe werkte voorts alles mede! Zelfs het water van de Schelde had zich geeffend als een parketvloer, om het de provinciale veerboot ,,Prin3 AVillem I", met haar lijn van electrische lampen dicht bij de waterlijn moge lijk te maken, de reis van Vlissingen naar Ter Neuzen te volvoeren en ook de bewoners van Ter Neuzen en omgeving des avonds in ver- rukking te brengen door de schittering van de duizenden lampjes, waarmede alle lijnen van het schip, de tuigage, reddingboot enz., enz., werden aangegeven. Het schip nam ligplaats bij de ponton aan de binnenzijde van de voorhaven en trok daar, nadat de lichten waren aangestoken, de be- wondering van de duizenden, die des avonds een bezoek bra'chten aan de Scheldekade. We kunnen niet anders dan de Provincialen stoombootdienst zeer dankbaar zijn. dat ze ook ons dit inderdaad sprookjesachtige schip heeft gezonden, ter verhooging van den luister van het feest. Bij het invaUen der duisternis werd voor de laatste maal de feestverlichting der stad ont- stoken. Het was toen reeds merkbaar, dat er meer dan gewone drukte heerschte en vele bezoekers uit de omgeving waren opgekomen om het vele moois te bewonderen. En er was hier inderdaad veel moois te ge nieten. Daarvan konden zeker getuigen de vreemdelingen, die ook verschillende andere steden hadden bezooht, en er door getroffen waren, dat de versiering en schittering zich niet tot enkele punten der stad bepaalde, doch dat er de geheele stad door en in bijna alle straten versieringen, ook uiteenloopend in vorm, waren aangebracht, hetgeen een groote aantrekkelijkheid vormde We hebben over een en ander reeds in onze vorige verslagen gewaagd, doch wegens toe- vallige omstandigheden was nog aan onze aandacht ontsnapt de bijzonder fraaie gevel- versiering van de Ambachtsschool. Hoog in den topgevel prijkte een transparant, zrjnde het monogram JB, met het woord Hulde, en boven den gewelfden ingang der school een transparant „aan het bruidspaar". De Am- bachtsschool zou de ambachtsscliool met zijn, indien niet kon verklaard worden, dat deze transparanter. op inderdaad artistique wijze waren uitgevoerd. Het schilderwerk gaf den indruk alsof men hier te doen had met fraaie ramen van glas in lood Deze keurige ver siering trok veler bewondering-. De Axelsche straat had het verstoren van een harer eerepoorten door den storm te be-" treuren, doch de bewoners hadden terstond de hand aan den ploeg gestagen, hadden nog veel weten te redden, en door een andere montage ter plaatse was des avonds nog een schitte- rende verlichting weten aan te brengen. Op den terugweg viel het oog ook nog op de verlichting van de Van Steenbergenlaan, welke bestond uit snoeren van dicht op elkaar gemonteerde lampen. Ook bestonden de snoe ren uit lampen van verschillende kleur, het geen een prachtig effect maakte. De ver lichting met veitpotjes as.n de woning van den heer Struijk deed het ook zeer goed. De trambrug der Z.V.T.M. hebben we reeds vroeger genoemd, en voortgaande in de rich- ting der Markt, bewees reeds de boven de hui- zen rijzende gloed, dat daar een sterke licht- bron bestond. Een deskundige schatte deze op niet minder dan 30.000 watt. Deze werd gevormd door de groote licht zuilen, de verlichting der muziektent, gesteund door de tallooze lampen aan het kantonge- rechtsgebouw en de Hoogere Burgerschool. De Markt was daardoor een inderdaad schitteren- de lichtbron. Wandelde men van de Markt naar de Scheldekade, die daar in sterke tegenstelling met het verlaten punt vrijwel in het duister lag, dan werd daar het oog Zaterdagavond ge troffen door de hierboven beschreven Prov. veerboot, waarover alle kijkers ten zeerste aangenaam verrast werden. Men kon van dat sprookje bijna niet slcheiden. Natuurlijk prijkten ook de andere straten en verlichte perceelen in Noordstraat, Nieuw- straat, Westkolkstraat met Grenulaan, Dijk- straat, Nieuwediepstraat, Vlooswijkstraat, Donze-Visserstraat, Burgemeester GeiUstraat in voile glorie. W Te 6 uur kwam het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden" weer op pad, voor op- luistering der feestvreugde. Dat kostte niet veel moeite. Zoowel in het corps als in de feestgangers in de straten heerschte een beste stemming. In hbofdzaak werden in een tocht die anderhalf uur duurde straten bezocht, die nog niet aan de beurt waren geweest. Toen deze muzikale wandeling was beein- digd, werd het tijd om een kijkplaatsje te zoeken, voor het afsteken van het vuurwerk. Tegen 8 uur waren in de omgeving van de Scheldekade, tegenover den Westhavendam duizenden geschaard. Het vuurwerk was op- gesteld op den Westhavendam, die zich daar- voor keurig leent. Men behoeft daar geener- lei gevaar voor brand te duchten en men heeft er van vele punten een ruim uitzicht op. Het afsteken van het vuurwerk verliep vlot en alle nummers, waaronder zeer mooie, kwa- men goed tot hun reicht. Toen het slotstuk met het „Leve de Prinses en de Prins" was afgestoken, weerklonk een algemeen applaus en hoerageroep uit de menigte, en toen van dit schitterend nummer de laatste losbarstingen hadden geklonken en het vuur was gedoofd, trok men, welvoldaan, naar andere oorden. Velen hadden er blijkbaar den smaak van beet, en kozen nog den weg naar Zaamslag, om ook nog daar van het te half 10 af te steken vuurwerk te kunnen genieten. Ondertusschen werd alhier .het feest nog enkele uren voortgezet. In de verschillende amusementslokalen was het zeer druk. In het bijzonder was er drukte in de BIAC, in het Luxor Theater, die in verband met de vertooning van de huwelijksfilm bij elke ver- tooning uitverkocht was, welke belangstelling ook den volgenden dag nog bestond. Over het algemeen vallen filmopnamen van bijzondere gelegenheden tegen hetgeen ook thans het geval was. Alles ging in een te vlug tempo aan het oog voorbij doch bij de tegenwoordige geluidstechniek is het aan den filmoperateur niet mogelijk regelend tusschen- beide te komen. Ook hier heeft de machine den mensch vervangen en met de snelheid waar de ma»chine op ingesteld is, moeten de filmbeelden op het doek verschijnen ter voor- koming dat het geluid geheel vervormd wordt. Wij moeten ook nog terugkomen op de feestuitvoeringen, gegeven j.l. Donderdag- avond, waaraan wij nog slechts een kort woord konden wijdean. In alle zalen werden pro gramma's uitgevoerd, die de belangstelling ten voile waard waren. Wij vonden het zeer jammer, dat wij onze aandacht moesten ver- deelen, en daardoor geen enkel programma volledig konden volgen. Toen wij te half 8 uur het gebouw Emma nuel betraden, vonden wij dit geheel bezet met feestgasten, die ten voile in feestelijke stemming waren. De ibijeenkomst werd geopend door den heer P. K. Dees, voorzitter van Chr. Neuzens Man- nenkoor en de Chr. Tumvereeniging, wien de leiding was opgedragen, die alien het welkom toeriep, en verzotcht te zingen Psalm 103 1. Nadat hieraan was voldaan, gal de voor zitter het woord aan Ds. G. W. van Houte, Geref. predikant, die in een korte toespraak wees op het feit en de omstandigheden, waar- om men hier feestelijk bijeen was. Als groot ste aanleiding van de algemeen in het land heerschende feestvreugde beschouwt hij wel de nieuwe vooruitzichten die in ons Vorsten- huis door het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard zijn ontstaan, waardoor de hoop herleefd is, dat Oranje en Nederland nog tot in leng'te van jaren ebn zullen kunnen blijven. Hrj ging daarna voor in het gebed, 's Hemels zegen op het huwelijk van het Prin- selijk Paar afsmeekende. Hiema volgde de uitvoering van het pro gramma, in de eerste plaats door zang van het Chr. Neuzens Mannenkoor, directeur de heer C. A. van Fraaijenhoven. Daarna trad op de dames-afdeeling van de Chr. Tumver eeniging „E.M.M." onder leiding van den heer K. de Dreu, welke heel aardige oefeningen uitvoerden. Deze oefeningen werden weer af- gewisseld door zang van de Chr. gem. zang- vereeniging ,,De Lofstemdirecteur de heer F. H. van der Peijl, welke evenals het Chr. Mannenkoor, veel suc.ces met de gezongen liederen oogstte. Tot slot van de eerste af- deeling werd door de Chr. J.M.V. ,,Bidt en Werkt" een tooneelstukje opgevoerd, dat verdienstelijk werd opgevoerd en waarmede de aanwezigen zich goed amuseerden. Nog moeten we hier vermelden, dat door den burgemeester, Mr. Tellegen, die met zijn echtgenoote een bezoek aan deze zaal bracht, in het begin van den avond een woord werd gesproken, waarin hij deed uitkomen het voor- recht, ons geschonken, dat wij dit Oranjefeest kunnen herdenken. Hij dankte de optredende vereenigingen voor hun toewijding voor de inrichting van dezen feestavond. Na de pauze werd door de Gem. Zangver- eeniging en het Chr. Mannenkoor nog eenige liederen gezongen en traden ook de dames- turnsters nogmaals op, waama Dr. L. J. Caze- mier, Ned. Herv. predikant, de bijeenkomst met een korte toespraak en dankzegging sloot. Ons volgend bezoek gold het R. K. Patro- naatsgebouw, waar de heer L. du Bois juist het openingswoord uitsprak, de aanwezigen wijzende op de gelukkige omstandigheden dien hen hier feestelijk samenbracht. Hij noodigde uit, aan te vangen met het gezamenlijk zin gen van 2 coupietten van het ..Wilheiirtus", waaraan spontaan werd voldaan. Inmiddels waren ook ter plaatse gckamen de heer en mevr. Tellegen. Ook hier verkreeg de burgemeester het woord, om te wijzen op de aanleiding van het samenzijn, en de orga- niseerende vereeniging dank te zeggen voor haar initiatief tot het organiseeren van dezen feestelijken avond. Hierna werd aan ons voorgesteld het optre dende gezelschap van „The Magic Saloon", biijkens hun uitspraak bestaande uit Zuider- broeders. De tot dit ensemble behoorende heeren, bleken heel wat in hun marslch te hebben, om het gezelschap aangenaam bezig te houden. De accordionvirtuoos bleek tevens ook goed thuis op de saxophone, ter- wijl de humorist de lachspieren goed in wer- king wist te brengen, en ten slotte de magier de kijkers verbaasde met zijn goocheltoeren. Deze bleek ook niet geheim met zijn kunst, want hij leerde aan de bezoekers, hoe ze enkele toeren kunnen maken. Hij gaf ze dus nog een bezigheid voor verloren uren mee naar huis. Aan het slot van den welgeslaagden avond werd een woord van dank uitgesproken door den heer du Bois. Van hier ging onze tocht naar het Luxor- Theater dat we ongeveer geheel met feest gangers bezet vonden, welke toen juist geno- ten van het ,,Lied op het ontzet van Bergen op Zoom", gezongen door „Scheldekoor'>, directrice mevr. 't GildeVan Staveren, waar- op volgde ,,'t Haesken", met algemeenen bij- val begroet. Hier was het openings- en feestwoord ge- zegd door Dr. Th. A:'van Pienbroek, nadat het orkest van de H. B. S.-club een marsch ter inleiding had gespeeld. Deze jonge musici kweten zich goed van hun taak. Zjj hielden er ook gedurende het verloop van den avond goed den moed in, ook bij de begeleiding van geestdriftigen massazang van de opgekome- nen. De H. B. S.-club bleek ook goede too- neelkrachten te bezitten, gelet op de blijspelen die voor het voetlicht werden gebracht en veel bijdroegen tot het stijgen der vroolijke stem ming. Door .den heer Brinekman werden enkele solo's gezongen, die veel bijval ver- wierven. Deze werden met viool en piano verdienstelijk begeleid door den jongeheer Huineman en mevr. Brederode. De H. B. S.- club zorgde voor gestadige afwisseling, daar zij ook nog gymnastieknummers ten beste gaf. Op verschillende mbmenten werden met geestdrift nationale liederen gezongen, zoodat men zich ook hier goed amuseerde. Ook in deze zaal werd door Mr. Tellegen een toespraak gehouden, die blijk gaf van medeleven van het werk, dat door de optre- denden werd verricht voor de feestelijke vie- ring van het huwelijk der Prinses en Prins Bernhard. Thans restte ons nog een bezoek aan het ,,Concert-gebouw" waar men inmiddels aan het pauzeeren was. We vernamen ,daar, dat na een openings- marsch van Onder Ons" een pittig in- leidend woord was gesproken door den heer J. A. Struijk, die daarin uiteenzette, waarom wij zoo oprecht dezen feestdag meevierden, n.l. om door onze tegenwoordigheid in de eerste plaats uiting te geven aan onze liefde voor ons Vorstenhuis. Ondanks den druk van dezen zwaren tijd, zien we nu de grondge- dachten, waardoor onze Nederlanden, zoowel hier als over zee worden gedragen. Op uit- nemende wijze kornt thans tot uiting, dat wij een nationale eenheid zijn, en bestendiging van het Huis van Oranje is de beste waarborg voor deze eenheid. Hij eindigde met den inni- gen wensch, dat God dit nieuwe Vorstelijk Gezin, hun Koninklijke Moeder en him Volk, moge zegenen en behoeden. Het programma werd toen vervolgd met het spelen en zingen van een speciaal ,,Jubellied", woorden van den heer Joh. de Vries, muziek van den heer M. P. Harte, leider van Onder Ons". Op verzoak van den heer Struijk werd dit nummer ingeleid door den heer De Vries, met een aardig rijm, waarbij hij te kennen gaf, niet te zijn ,,een Clinge Doombos", doch ter wille van de feestvreugde ,,er maar op los" te rijmen. Hem viel een daverend applaus ten deel, temvijl het lied daarop met orkest- begeleiding werd gezongen door mej. Jo de Smidt, en het refrein voor samenzang werd ingestudeerd, hetgeen spoedig gelukte. „Onder Ons" voerde daarop een keurig programma muziek uit, waaronder potpourri's van natio nale en oude liedjes, waarbij als refreinzanger optrad de heer J. Duurinck. Waar de dezen tot hiertoe alleen in ernstige liederen hebben gehoord, deed hij zich hier van een andere, het meer comische genre kennen. Hij was dien avond daarin nog wat onwennig, doch toen wij hem den volgenden avond ook te Sluiskil hoorden, overtrof hij daarin zich zelf. Ook hem werd het applaus niet gespaard. De verdere vocalisten van het symphonie- orkest deelden eveneens in dat suoces, vooral bij het spelen (en zingen) van de melodien uit ,,in 't Witte paard". Als tweede uitvoerende vereeniging trad hier op de Chr. gem. zangvereeniging „Excel- sior", directeur de heer Aug. Eeckhout. Daar van stippen we aan de opvoering van de alle- gorische voorstelling „Oranje, Lippe en Neer- land edn!", ineengezet door den heer Eeck hout. Dit tableau werd uitgevoerd door het kinderkoor der vereeniging. 0.m. kwam er in voor de huwelijksboot Juliana en Bernhard, bezet met lieve matroosjes en een aardige groep gecostumeerde kinderen met vlaggen in Oranje en Lippe-kleufen. De vertooning werd begeleid door zang van het koor. Het was een ernstige, effectvolle uitvoering, die Iangdurig applaus verwierf. Voor het begin der tweede afdeeling had ook hier de burgemeester, Mr. Tellegen het woord gevoerd en daarin blijk gegeven van mede leven met hetgeen in zijn gemeente werd ge- daan, tot viering van het feest. Ook hier bracht hij hulde aan de uitvoerende vereeni gingen. Ten slotte werd door den heer Struijk na- mens alle aanwezigen aan de vereenigingen hark gebracht voor de artistieke uitvoering van het welgekozen mooie programma. Vrijdag was feitelijk een dag van rust in het feestprogramma. De afdeeling van den Ned. Chr. Vrouwenbond had echter een groote Oranje-avond georganiseerd in het ,,Concert- gebouw", waarbij alle piaatsen bezet waren. De bijeenkomst werd geopend door de presi- dente, mevr. Van den Berg, waarna de heer P. Lankamp een feestrede hield. Nadat een koorzang was uitgevoerd, werd aangevangen met de vertooning van films, betrekking hebbende op het Vorstelijk Huis, o.m. ook de huwelijksfilm. Door den heer Mr. Tellegen werd het slot- woord van den welgeslaagden avond uitge sproken. En nu we een en ander over de ruime feest verlichting geschreven hebben, die zoowel hier als in andere piaatsen in Zeeuwsch-Vlaande- ren werd ontstoken, hetgeen groote eischen stelde aan de centrale der P.Z.E.M., mag ook wel worden geconstateerd, dat aan die eischen schitterend is voldaan, daar ondanks die groote extra-strcomafname de gewone ver lichting aan'kwaliteit niets te wenschen over- liet. En nu, zooals we schreven, het is weer voorbij. Wat niet voorbij is, is de herinnering en ook de hoop. Er is thans weer eens feest geVierd met een algemeene deelneming. Het aantal van hen die daaraan in een of anderen zin een daadwerkelijk aandeel heeft gehad, was zoo wel hier als elders grooter dan sinds jaren het geval was. We hebben den indruk gekregen, dat dit zeer goed bekomen is en ,,de perzik naar meer smaakt", dat men reeds uitziet naar een volgende aanleiding tot algemeene feestvreugde en velen zich hebben voorgeno- men, om dan, rekening houdende met de op- gedane ervaringen, ,,het nog eens beter te doen". Wij sluitea ons van harte bij die hoop aan! EVANGI LISCH LUTHERSCHE KEKK. Beroepen te Winschoten-Sappemeer mej. Da. L. C. Dufour te Groede. Meest Zuideiijke tot Zuidwesten- of Westen- wind, aanvankelijik betrokken tot zwaar be- wolkt, met tijdelijk regen, later opklarend, met wellicht regen- of hagelbuien, aanvanke- lijk zachter, later kouder, vooral in het Noor- den en Noordoosten kans op gladde wegen met ijzel. De Hooge Raad heeft Maandag, overeen- komstig de conclusie van den advocaat-gene- raal, verworpen het cassatieberoep van den burgemeester van Haarlem, die op 22 Sep tember 1936 in hooger beroep door het Ge- rechtshof te Amsterdam is veroordeeld tot f 2500 boete wegens een aanrijding, terwijl de burgemeester een gemeente-auto bestuurde op den Amsterdamsche straatweg onder Haar- lemmerliedenSpaarnwoude op 19 April 1935, waarbij iemand uit Haarlem zoodanige won- den bekwam, dat hij aan de gevolgen is over- leden. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. Eerste Klasse. MVV—NAC. NOADJuliana. BleijerheideBVV. Roermond^Eindhoven. Tweede Klasse A. iBredaZeelandia. HeroDe Zeeuwen. MiddellburgGoes. TemeuzenVlissingen. Derde Klasse A. HoofdplaatSluiskil. HulstBreskens. IJzendijkeBiervliet. Oosttourg^Terneuzen 2. Derde Klasse B. BurghZierikzee. iRCSMiddeliburg 2. Goesche BoysZeelandia 2. Zeeuwsche BoysVlissingen 2. EMMEiland Boys. Zeemvsche Voetbalbond. Eerste Klasse B. Breskens 2Com Boys. GroedeAxel 2. Temeuzensche BoysiBiervliet 2. GROOTE BELANGSTELLING VOOR DUITSCHLANDNEDERLAND. Naar uit Dusseldorf aan ,,De Telegraaf" wordt gemeld, zijn reeds 200.000 kaarten aan- gevraagd voor den voetbalwedstrijd Duitsch- landNederland, die op 31 Januari a.s. in het Rijnlandstadion aldaar wordt gespeeld. Indien men weet, dat 61.000 toeschouwers kunnen worden geborgen, is het duidelijk, dat talloozen teleurgesteld moeten worden. (Hoe deze 61.000 toegangsbewijzen verdeeld wor den? Volgens een mededeeling van den secre- taris van het Fachamt Niederrhein van den Duitschen Voetbalbond zijn 16.000 kaarten voor Nederland bestemd, 10.000 kaarten wor den voor de organisatie Kraft durch Freude" gereserveerd, terwijl 4000 vrijkaarten voor de Hitlerjeugd en juniores van vereenigingen zijn bestemd. Van de 61.000 piaatsen resteeren dus slechts 31.000 toegangsbewijzen voor directen verkoop in Duitschland. DE BRIEFJES VAN TIEN. Op 6 Januari j.l. verloor, volgens de N. R. Crt., de 42-jarige groentenboer F. Z. uit Den Briel op de groentemarkt aan het Noordplein te R'dam, zijn portefeuille, waarin zich f 160 tot f 170 bevonden in bankbiljetten van tien gulden. De man deed bij de politic aangifte en sprak daarbij het vermoeden uit, dat hij de portefeuille bij het weer opbergen naast zijn zak gestoken had. Het was heel goed moge lijk, dat het voorwerp aldus tusschen groen- tenafval verzeild geraakt zou zijn. Op 7 Januari werden in de Rotte onder Hil- legersberg aangetroffen niet minder dan 19 biljetten van tien gulden, die alien in drie stukken gescheurd waren. Aangezien de groentenboer de nummers van de biUetten niet had genoteerd, staat de politie thans voor het raadsel of die gevonden biljetten inderdaad dezelfde zijn als die, welke de man den voor- gaanden dag verloren had. De portefeuille, waarin het geld was opgeborgen geweest, is niet teruggevonden. KWESTIE OM D'ORANJEBOOM. Het A.N.P. meldt Op 7 Januari, den huwelijksdag van prinses Juliana en prins Bernhard, werd door de schooljeugd te Dreumel met medewerking van het feest-comite een met oranje appeltjes ver- sierde herinneringstooom geplant bij het school- plein. Op last van het gemeentebestuur is d.ze boom, omdat dit terrein te hard was, verplaatst naar den tuin van het gemedhte- huis. Zondagochtend was de boom verdwenen. Het bleek later, dat de gemeenteveldwachter den boom had verwijderd. Hq had hem in be- slag genomen en in een arrestantenlokaal ge- piaatst, aangezien hij meende, het gebruiks- rechi te oezitien van den tuin van het ge- meentehuis. Tegen den voorzitter van het feestcomite zou de veldwachter proces-verbaal laten opmaken. De voorzitter van het feestcomite heeft zioh in verband met deze kwestie tot den brigade commandant van de rijksveld/wacht gewend, teneinde den boom terug te krijgen. VANDALISME. Donderdagnacht hebben vandalen den ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk ge- planten herinneringsboom, staande naast de Nedei .and.che Hervormde Kerk te Soest voor een gedeelte van den bast beroofd. Er bestaat groote vrees, dat de boom zal dood gaan. Deskundigen zullen alle middelem heeft om spoedig te hersteilen, zijn 'n paar Mijnhardt's PoederB. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw drogist. (Ingez. Aleu. te baat nemen om den herinneringsboom in het leven te houden. De politie stelt een uit- gebreid onderzoek in naar de bedrijvers van deze laffe daad. Te Eede is Donderdagnacht' den door de schoolkinderen geplanten herinneringsboom vernield. Met een mes heeft men groote stukken schors afgesneden, zoodat de moge lijkheid bestaat, dat de boom niet in leven ml blijven. De politie heeft een foto van den be- schadigden boom genomen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Kilder, gem. Bergh, de boom, die ter gelegen heid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard op plechtige wijze door den burgemeester was geplant, totaal vernield. De politie stelt een onderzoek in. De lindeiboom, die in de gemeente Banholt (bij Eijsden) op 7 Januari namens de bevol- king ter eere van het Prinselijke huwelijk ge plant werd, is door tot nu toe onbekenden uit den grond getrokken, vernield en in een poel geworpen. Maandagochtend is bjj de politie te Soester- berg kennis gegeven, dat baldadige elementen de berinneringsboom, staande aan de verleng- de Tempellaan en geplant op Donderdag 7 Januari ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana hadden vernield. De kroon is geheel uit den boom gedraaid en alle zijtakken zijn afgerukt. Dat deze daad bij de inwoners van Soester- berg veel haat jegens de daders heeft gezet, behoeft geen betoog. De politie stelt een nit- gebreid onderzoek in. TWEE VROUWEN DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Op den Bezuidenhoutschenweg ter hoogte van het Emmapark in Den Haag zijn Dinedag middag omstreeks 5 uur twee vrouwen door een personenauto aangereden en tegen den grond gesmakt, met het gevolg dat een van haar de 25-jarige mej. M. v. L. aan haar ver- wondingen is overleden. De andere de 89- jaiige W. M. D. bleef ongedeerd. De dames, beiden uit Den Haag, stonden op een vluchtheuvel in het midden van den weg en wilden gearmd oversteken. Zij hebben daartoe niet voldoende aandacht aan het ver- keer geschonken en bemerkten daardoor niet dat uit de richting van de stad een personen auto, bestuurd door den 45-jarigen H. M. B. uit Amsterdam, naderde. Door krachtig rem- men trachtte de bestuurder een aanrijding te voorkomen, doch de dames hadden zich zoo plotseling op den rijweg begeven, dat dit niet meer mogelijk was. Beiden werden tegen den grond gegooid, waarbjj mej. v. d. L. een sche- delbasisfractuur kreeg, waaraan zjj vrjjwel onmiddellijk overleed. De andere dame bleef ongedeerd. Het stoffelijk overschot van mej. v. d. L. is naar het R. K. ziekenhuis aan het Westetnde overgebradht. Daar verscheidene personen, die bet ongeluk hebben zien gebeuren en ook mej. D. verklaar- den, dat den bestuurder van den auto geen schuld trof kon deze, nadat zijn auto op de deugdelijkheid van de remmen en de stuur- inrichting was beproefd, zijn reis vervolgen. MAN KRIJGT HARTVERLAMMING EN GERAAKT IN BRAND. Te Linscboten (bij Woerden) is Zondag oen tragisch ongeluk gebeurd, meldt het U. D. Buren ontdekten dat er brand was ontstaan in de woning van den alleenwonenden C. de L., een 71-jarigen man. Zij waarschuwden den veldwachter, die zich met geweld toegang verschafte tot het huisje. Daar deed hij een verschrikkelijke ontdekking: de oude man eat geheel verbrand op zijn stoel bij het vuur Toen 'het nog smeulende vuur was gebluscht, kon een ij lings geroepen geneesheer slechts den dood constateeren. Het lijk is grooten- deels verkoold. Uit het onderzoek, daarna ingesteld, kwam vast te staan, dat de man een hartverlam- ming had gekregen, daardoor een ietsje van zijn stoel schoof en met zjjn voet in de stoof terechtkwam. Hierdoor geraakten zijn (klee- ren aan het hranden en binnen een paar mi- nuten moet hij al verbrand zrjn geweest. Tijdens de huiszoeking die men verrichtte deed men een merkwaardige ontdekking. ijjlen vond in alle hoeken en gaten van de kanaer los geid en briefjes van tien en twintig gulden. Overal baalde men geld te voorschijn, achter de kachel, in laden, uit de lampTotdat men tenslotte een hoop geld bij elkaar had tei waarde van niet minder dan 491 gulden. Aan zilvergeld vond men *er 109 gulden. ERNSTIG INCIDENT VooR EEN VOETBALWEDSTRIJD. Voor Zondag was te Veendam de eerste klasse-wedstrijd VeendamBe Quick vastge- steld, die in verband met de positie van beide vereenigingen niet van belang ontbloot was. Het terrein was in de morgenuren goedge- keurd, doch des middags vond een herkeurtng plaats door den soheidsrechter, die dezen wed- strijd zou leaden. Laatstgenoemde vond het terrein te hard, hetgeen zjjn oorzaak vond in het feit, dat het nogal gevroren had. Hij was van meening, dat de wedstrrjd moest worden uitgesteld. Met deze beslissing was het publiek men schatte het aantal toeschouwers tusschen 2000 en 3000 het niet eens. Men stak dit niet onder stoelen of banken en tenslotte eischten de toeschouwers hun entr6e-geld terug. Het bestuur van .Veendam" besloot ecnter geen geld terug te betalen, dc«ch maakte be- kend, dat de kaarten, die voor dezen wedstrgd waren gekocht, geldig zouden zijn voor den

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2