Bij Griep Dampo. Doos 30 ct. Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERLNGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. CORRESPONDENTIE. (Iagez. Med.) Stand afd. IV. doelp. gap. gew. gel. verl pnt. v.—t. FlSV 15 9 3 3 21 41—25 BW 14 8 2 4 18 4642 NOAD 13 7 2 4 16 44—28 NAC 14 7 1 6 15 27—27 Roermond 13 5 4 4 14 2932 Bleijerheide 13 4 5 4 13 23—29 LONGA 15 5 2 8 12 3534 Eindhoven 14 4 3 7 11 23—37 Juliana 14 3 4 7 10 26—39 MW 15 4 2 9 10 3140 2e kiasse A. GoesRBC 4—0 Temeuzen— -Middelburg 1—0 Zeelandia TSC 0—4 De ZeeuwenBreda 4—2 doelp. gSP- gew. gel. verl. pnt. v.—t. Hero Middelburg Breda TOC Temeuzen RDBC Vfissingen Zeelandia Goes De Zeeuwen 13 10 14 10 14 10 14 12 12 12 13 12 12 2 3 4 7 6 7 6 7 6 7 21 21 20 13 10 9 9 9 8 8 3e kiasse A iSluiskilAxel BreskensBiervliet 32—17 65—25 44—23 37—37 19—32 3744 27—35 23—45 17—19 17—40 0—4 7—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Axel 14 13 1 26 66—12 Hoofdpdaat 10 6 2 2 14 24—13 Sluiskil 11 6 2 3 14 24—21 Breskens 11 6 1 4 13 31—23 Hulst 9 5 4 10 23—25 Temeuzen 2 11 3 1 7 7 34—41 Oostburg 11 3 8 6 24—30 EJzendrjke 10 1 3 6 5 12—37 Biervliet 11 1 1 9 3 14—49 3e kiasse B. EMMBurgh Middelburg 2RCS ZierikzeeEiland Boys Vlissingen 2Goesehe Boys H&nsweertZeelandia 2 3—0 1—5 2—1 6—0 2—4 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. HjOS 14 14 28 106—15 Vlissingen 2 12 7 3 2 17 37—18 Biland Boys 13 7 2 4 16 47—27 Middelburg 2 12 5 5 2 15 31—21 aBerikzee 12 6 2 4 14 40—22 Z. Boys 11 5 2 4 12 27—23 Zeelandia 2 13 5 2 6 12 27—54 Burgh 13 5 1 7 11 33>—38 ITMIM 11 4 7 8 2841 Goesehe Boys 13 1 1 11 3 11—68 fiansweert 13 2 11 2 14—65 Zeeulsvsche Voetbalbond. Axel 2Temeuzen 3 44 Biervliet 2Ter Neuzensche Boys 13 Com BoysSchoondijke 11 HET VERLOOP DEB WEDSTRIJDEN. Eerste kiasse. IDe sitrijd tusschen Eindhoven en MW is ge- emdigd met een kleine overwinning van de nhuiscluh, die met 10 overwon en daarmede naar positie wat verbeterde, ofschoon zij nog steeds in het degradatiegevaar blijft, evenals dit trouwens ook met MW het geval is. Ju lianaBleijerheide eindigde met een mooie overwinning van Juliana, dat met 30 zege- vierde, hetgeen wel een welkome buit betee- kent, daar Juliana hard zal moeten vechten om van de onderste plaats af te blijven. LQNGA Roermond bracht een onverwachte groote overwinning voor DONGA, daar de be- aoekers met niet minder dan 50 naar huis werden gezonden, waardoor Roermond defini- tief afstand heeft moeten doen van een der eerste plaatsen in de ranglijst. NACNOAD werd een 13 overwinning voor NOAD, ten- gevoige waarvan thans ook NAC is terugge- drongen naar de middenmoot en er nu nog drie clubs overblijven die strijden om de eere- titel. De groote strijd was ditmaal de ontmoe ting BWPSV, die allerwege belangstelling Vrok. Beide clubs hebben zich ten voile gege- ven en de uitslag 33 beantwoordde volko men aan de verrichtingen van beide elftallen. De geringe voorsprong van 1 punt blijft PSV hierdoor behouden, doch het ziet er naar uit, dat de eindbeslissing eerst zal vallen bij den laatsten wedstrijd en wie weet of dat edne puntje niet juist voldoende voor PSV zal zijn om het tot de kampioenstitel te halen. Tweede kiasse A. in detze kiasse zijn de meeste verrassingen voorgekomen, want niet minder dan drie van de gespeelde wedstrijden hebben een anderen uitslag verkregen dan men met reden mocht verwachten. Daarbij komt, dat die overwinnin- gen voor Goes en De Zeeuwen toch nog geen verandering in de ranglijst hebben gebracht, aoodat de strijd onverminderd blijft voortdu- ren. Alleen 'Hero heeft geprofiteerd van de door. Breda en Middelburg geleden nederlagen en staat thans deze club aan het hoofd in de ranglijst. Goes BBC. 4—0. In deze ontmoeting heeft Goes getoond, dat ap nog lang niet van plan is de laatste plaats to gaan bezetten en zal zij op deze wijze voort- gaand zeker niet als laatste eindigen, want BBC werd overtuigend overspeeld en konden de gasten daar niets tegen in brengen. Vanaf het begin was Goes sterker en dit is zij tot bet einde toe gebleven. Gezien de zware ont- moetingen die zoowel Terneuzen als De Zeeu wen op het program hadden, zal men te Goes wel gejuicht hebben bij het vooruitzicht dat deze clubs het niet zouden bolwerken, maar het onverwachte is gebeurd en evenals Goes hadden ook deze clubs een goeden dag en versloegen zij de sterkere tegenstanders, vengevolge waarvan de onderlinge verhouding toch dezelfde bleef. TemeuzenMiddelburg. 10. Onze stadgenooten hebben gister op zeer prachtige wijze revanche genomen voor de des- tijds te Middelburg zoo smadelijk geleden 70 vederlaag. Met 10 trokken de roodzwarten aan het langste eind, daarmede niet alleen voor hen zelf twee kostbare punten veroveren- de, maar tevens een leelijke streep halende door de rekening van Middelburg, die door deze nederlaag zich de leiding ziet ontnomen door Hero. Er is door onze stadgenooten een zeer goe den wedstrijd gespeeld en wanneer b.v. de midvoor iets meer zijn hoofd bij het spel had gehad, zou de nederlaag voor de Middelbur- gers ongetwijfeld grooter zijn geworden, want eenige fraaie kansen zijn door dezen speler om hals gebracht, kansen, die zeker een doelpunt hadden moeten opleveren. Het is ook na deze •ontmoeting weer gebleken, dat Temeuzen tegen sterke ploegen dikwijls zeer goed speelt. Het talrijk opgekomen publiek heeft dan ook kunnen genieten van een zeer spannenden en daamaast fairen kamp, die onder leiding stond van den heer Groffen, aan wiens oog vrijwel geen enkele overtreding ontging en vooral een goeden kijk had op het buitenspel, een spel- regel, die vooral door de Middelburgsche aan- vallers herhaaldelijk werd overtreden, maar dat telkens onverbiddelijk werd bestraft. Het elftal van Terneuzen was wederom van een afwijkende opstelling en zag er als volgt uit: doel: Franken, achter: v. d. Hooft en v. d. Wege; midden: Kiel, v. Hecke en Riemens; voor: v: Damme, v. Pienlbroek, Hofman, Lau rens en A. Hamelink. Middelburg had edn invaller. Opvallend was het zeer goede spel van v. d. Hooft, die zich in dezen wedstrijd beslist heeft overtroffen en die door zijn steeds tactisch ingrijpen dikwijls de Middellburgers den wan- hoop nabij bracht. In de voorhoede was het Laurens, van wie de meeste kracht uitging. Bleef hij meestal iets op den achtergrond, hij was de man, die openingen zocht en ook ont- dekte en de vleugelspelers herhaaldelijk in den aanival betrok. De aanvallen van de thuisclulb waren dan ook meer verrassender dan die van Middel burg, welke ploeg te veel verviel in het korte spel, daarbij blijkbaar alle hoop koesterende op den midvoor, maar de Terneuzensche ver- dediging stond als een rots en gaf den Mid- delburgers vrijwel geen gelegenheid om er door te glippen. Gebeurde dit nog een enkele maal, dan was in laatste instantie Franken steeds op de goede plaats. De kansen en het spel aldus tegen elkaar opwegende, is de overwinning door Terneu zen dubbel en dwars verdiend. Wanneer de scheidsrechter laat tossen kan de Middelburgsche aanvoerder het ibeste raden; deze verkiest met de zon in den rug te beginnen. Reeds vanaf het begin blijkt het, dat Terneuzen voomemens is, haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen, waardoor Middelburg geen kans krijgt het spel in han- den te nemen; integendeel, de thuisclub is al aanstonds gevaarlijker. Na een door de laat ste genomen vrije trap komt de bal bij Van Damme, zijn voorzet is te scherp en het leder komt achter het doel. Laurens probeert het eens van verren afstand, maar zijn schot gaat hoog over doel. Als na een Middelburgsche poging de rood-zwarte verdediging den bal retoumeert, komt deze bij Hamelink, de laat ste zet voor en Pienbroek, die zich goed heeft opgesteld, krijgt een kans, die bal komt ech- ter verkeerd op zijn hoofd. Zoo verstrijkt dan eenigen tijd, waarin aan beide zijden de ver- dedigingen het sterkst zijn. Er is bijna een kwartier verstreken, als na goed aangeven door de rood-zwarte aanvallers een overrom- pelenden aanval wordt ondemomen. De ver dediging kan den bal niet wegwerken en de bal komt vlak bij de doellijn voor v. Pien- broek's voeten. Op het moment echter, dat deze speler wil scoren, wordt hij unfair door een Middelburgsche verdediger in den rug aangevallen. De scheidsrechter kent dan ook een strafschop toe, die Laurens goed benut, 10. Temeuzen heeft aldus de leiding, wat haar een heele ruggesteun is geworden voor het verdere verloop van den strijd. Vijf minuten later heeft v. Pienbroek pech als na een schot van zijn voet de bal via den onderkant van de lat terug het veld in vliegt. Bij een aanval van Middelburg raakt v. d. Wege den bal slechts ten halve. Enkele Mid- delburgers stormen op het doel af, maar Franken heeft het gevaar bemerkt en door uitloopen weet hij vender gevaar te voorko- men. Eenige goede aanvallen van Middel burg gaan teniet door buitenspel en het zou later blijken, dat dit nog zeer vele malen zou geschieden. Na een vrijen trap, genomen door de thuisclub, komt de bal in de veilige handen van den doelman. Een tiental minu ten voor de rust weet weliswaar Franken een schuiver te stoppen, maar hij verspeelt den bal; tenslotte kan hij hem toch nog comer werken uit welke de rechtsbuiten hoog over schiet. Bij een aanval van Middelburg faalt Riemens, maar in laatste instantie staat een groen-witte speler buitenspel. Wanneer door Hofman een hard schot wordt ingezonden, wordt dit door den doelman gestopt; hij ver- liest de controle over den bal, maar bij het opdringen van eenige Teraeuzenspelers, be- gaat ddn hunner een overtreding en zoo is vender gevaar voor Middelburg voorbij. Na een door Temeuzen ingegooiden bal, mist een Middelburgsche back, maar ook v. Pienbroek doet hetzelfde en zoo is ook dit gevaar weer achter den rug. Na eenige oogenblikken komt de rust. Onze eenige vrees was of de thuisclub bp een eventueel offensief van de tegenstanders het tempo zou weten bij te houden. Spoedig waren we ook hierin gerustgesteld, want toen inderdaad Middelburg direct na de rust haar tegenpartij trachtte te overrompelen, gooide ook de thuisclub er een schepje op en na een tiental minuten was het overwicht van de be- zoekers reeds weer verdwenen. Een door Middelburg, even buiten het gevaarlijke ge- bied genomen vrije trap, gaat hoog over doel. Wanneer aan de andere zijde een verdediger den bal wil wegtrappen, vliegt deze tegen den toestormenden Hofman. De bal vliegt hoog in de richting van het Middelburg-doel en juist van onder de lat kan de keeper hem tot comer verwerken. Bij een voorzet van v. Damme mist de keeper finaal. De bal blijft voor het onbeschermde doel liggen en Hofman ziet geen kans den bal te bereiken, zijn been is te kort om den stilliggenden bal met een klein tikje tot doelpunt te verwerken. Dan ontfermt zich 'n M'burger over het leder en het spel is daarmede alweer op de andere helft. Evenals in de eerste helft begaat zich ook nu Middelburg vele malen te buiten aan de overtreding van den buitenspelregel. Op zeker oogenblik ontstaat er een gevaarlijke scrimmage voor het doel van Temeuzen, waaraan tenslotte v. d. Hooft een eind kan maken. Even later kan Franken nog juist op tijd den bal voor een toeloopenden Mid- dellburger wegtrappen. Wanneer vervolgens v. Pienbroek het doel op een verkeerde plaats heeft gezocht, krijgt Middelburg tweemaal achtereen een vrije trap te nemen wegens hands door v. Hecke. Bij de laatste gaat de bal rakelings over het doel. Een voorzet van Hamelink laat Hofman listig loopen voor v. Pienbroek, die juist naast schiet. Een half uur is reeds weder verstreken, als Middelburg door de verdediging heenglipt. Het van kort- bij ingezonden schot kan Franken echter nog keeren. Middelburg begint zich geweldig in te span- nen om toch zeker den gelijkmaker te scoren, maar Temeuzen is onvermurwbaar en weet elke verhooging van het tempo bij te houden. Twaalf minuten voor het einde kan v. Damme een Middelburgschen verdediger het wegwer ken van den bal zoodanig verhinderen, dat het leder voor de voeten komt van Hofman. Maar ook nu gelukt het dezen speler niet suc- ces te behalen. lets later krijgt Middelburg een corner te nemen; de bal komt zeer goed voor het doel, maar ddn der groen-witte spe- lers geforuikt zijn handen, wat den scheids- rechter niet ontgaat. De tijd verstrijkt meer en meer en het lijkt of vooral de Middelburg sche voortwaartsen bun vertrouwen hebben verloren; tallooze malen zien we hen over den bal heentrappen. Toch had Middelburg vqf minuten voor het einde nog een goede gele genheid voor den gelijkmaker, als bij een hef- tigen aanval Temeuzen's keeper naast zijn doel ten val is gekomen en zijn heiligdom on- beschermd is. Tenslotte gelukt het aan Fran ken om zich aalvlug tusschen een kluwen van spelers door te wringen en den bal nog weg te werken. Dit is het laatste te vermelden bij- zondere voorval en toen tenslotte de scheids rechter het einde aankondigde, hadden de Temeuzen-spelers van de bezoekers een luide ovatie in ontvangst te nemen. ZeelandiaTSC. 04. Zeelandia heeft te Ter Neuzen wel een van haar beste wedstrijden gespeeld, want zooals zij thans voor den dag kwam maakte dit met het vertoonde spel van vorige week een zeer groot verschil. Er lag een zekere matheid in en geen enkele maal slaagde ze er in zich be- hoorlijk los te werken. Was dit haar wdl ge lukt, dan zou de uitslag wellicht een heel ander beeld hebben gegeven daar ook het spel van TSC beneden haar kunnen was. Thans kon TSC profiteeren van het zeer onregelma- tige spel van Zeelandia en werd het een wel- verdiende overwinning voor de gasten. De ZeeuwenBreda. 42. Het wisselvallige van het voetbalspel komt wel tot uiting in de onverwachte zege van De Zeeuwen op het sterke Breda, dat volkomen uit vorm bleek te zijn en vooral in de eerste helft geen kijk had op de vlugge aanvallen van de thuisclub, tengevolge waarvan de rust kwam met een 20 voorsprong van de zwart- jes. In de tweede helft zag het er aanvanke- lijk naar uit, dat Breda die achterstand nog in een voorsprong zou veranderen, want het werd 22. Bvenwel De Zeeuwen zien kans den voorsprong te hememen en verkrijgen weer het overwicht, zoodat Breda zich op de verdediging moet toeleggen. Kort voor het einde gaat plotseling Breda van tactiek ver anderen en zet er alles op, maar dat brengt juist het tegenovergestelde tot stand want De Zeeuwen maken uit de belegerde veste een uitval en met succes want het wordt 42, waardoor Breda de nederlaag niet meer kan ontgaan. Dat zal wel een teleurstelling voor de gasten zijn geweest, doch als pleister op de wond zal het falen van Middelburg wel ge- werkt hebben. Derde kiasse A. SluiskilAxel 04. Gisteren werd op Axelschen bodem een van de meest enerveerende kampen geleverd die dit seizoen in deze afdeeling te memoreeren vielen. En hoewel de spanning voor de strijd om de bovenste plaats sinds weken niet meer bestaat, was de groote belangstelling voor den strijd tusschen deze beide leidende ploegen verklaarbaar en meer dan de cijfers zeggen zouden, heeft het er 70 minuten lang gewron- gen in het Villapark, wie er met de eer en de punten zou gaan strijken. De welsprekende en tevens verdiende eindstand waarmede Axel per saldo het pleit te haren voordeele heeft weten te beslechten heeft thans Sluiskil uit- geschakeld en definitief op de derde plaats gebracht met welke zij met een viertal nog te spelen lastige uitwedstrijden bij het einde van het seizoen zeker dankbaar zal mogen zijn. Qverigens spraken de beide verdedigin- gen in de eerste helft de krachtige en vurige taal, welke men van de beide leidende ploegen in deize groep mocht verwachten, doch de manipulatie's van de overige pioegdeelen in die periode mistten bij beide partijen een be- langrijk deel van de hen toegedachte kracht. Daaruit viel dan ook voomamelijk te verkla- ren, dat de stand bij de rust nog dubbel blank was, welke bianco score door vrouwe For- tuna's hulp ook in de tweede helft door de Sluiskillenaren nog 25 minuten kon worden gehandhaafd. Bij den aanvang van dezen gedurende 70 minuten spannenden strijd staat een vrij tal rijk, hoofdzakelijk uit Axelaars bestaand pu bliek, om de lijnen geschaard. De thuisclub heeft een invaller en de gasten zijn voltallig. Dank zij de meerdere routine treedt aldra een licht overwicht van de gasten aan den dag, maar de oranje-voorwaartsen zoeken het doel zoowel in de hoogte als in de breedte op de verkeerde plaats. De zwartgehemde robust, maar fair play spelende Sluiskil-verdediging, grijpt telkens op zelfbewijste en solide wijze in en weet gedurig haar terrein te zuiveren, zij het ook dat een vijftal corners moeten worden toegestaan. De gasten houden het spel te kort en het is deze speelwijze die de Sluiskillenaars bij'zonder blijkt te liggen. De minder talrijke aanvallen der thuisclub leken ons voor de rust overigens wel iets gevaar lijker, maar ook het zwartgehemde aanvals- quintet had van schieten weinig kaas gegeten en vond den Axelschen doelman in uitsteken- den vorm op zijn post. Zooals begonnen werd eindigde alzoo de eerste en begon de tweede helft. Teekende in de eerste 45 minuten de Axel- sche meerderheid zich slechts lichtelijk af, na de pauze komen de gastheeren sporadisch over de Axelsche helft en is Sluiskil gedeci- deerd de zwakkere en tot verliezen gedoemde ploeg. Toch houdt de stoere verdediging tegen- over de tallooze overrompelende aanvallen kranig stand. Speciaal de Axelsche linkel- vleugel wordt bijzonder sterk bewaakt en het duurt nog 25 minuten eer M. Gans dan ook uit een rechtsche passe onder groot gejuich met een hard schot de Sluiskil-keeper verrast, 0—1. Vanaf dit oogenblik schijnt de aanvals- kracht der gasten te vermenigvuldigen. Twee minuten later wijst de arbiter Axel even bui ten het beruchte gebied een vrije schop toe en opnieuw maakt M. Gans geen tout, doch ver- gnoot met een gloeienden kogel onder de lat de voorsprong, 0—2. Eerst thans blijken de gemoederen der Axelsche a an valss p ele rs in evenwicht te zijn gekomen, maar nu is het moreel ook zoodanig zelfbewust en vertrou- wend, dat eer er een half uur gespeeld is K. Gans opnieuw uit een voorzet van rechts van Tatenhove passeert, 0—3. Het pleit is daar mede wel beslecht en het sterk op verdedi- gen ingestelde Sluiskil legt zich nog meer dan tot dusver daarop toe, zoodat verscheidene comers worden afgedwongen, die de verwar- ring voor het zwart-witte doel zoo groot maken, dat uit een scrimmage na een passe van K. Gans de Axelsche rechtsbinnen binnen de 10 minuten een vierde doelpunt weet te maken, waarmede aan alle onzekerheid een einde is gemaakt en het sein gegeven wordt aan een groot gedeelte van het publiek om den aftocht te blaizen. Onder een voortdurend Axelsch overwicht dat echter niet verder in doelpunten werd uit- gedrukt verstreken de restende minuten van deze toch nog met een verrassend groote zege voor de Axelaars eindigende ontmoeting, die thans voor 95 in het bezit zijn van den titel. Een gelijk spel in de eerstvolgende ontmoeting is reeds voldoende om de kampioensvlag te hijschen en het is wel aan geen twijfel meer onderhevig, dat Axel zich ten tweede male op zal maken voor een fuif na dit aanstaand glorieus gebeuren. Scheidsrechter Leduc die af en toe tegen wat te forsch spel moest waarschuwen leidde deze wedstrijd meesterlijk. Over het algemeen stond deze overigens faire kamp op tamelijk goed derde klaspeil. De kracht der Sluiskil- ploeg zit voomamelijk in de verdediging. BreskensBiervliet. 71. Dat Breskens met Biervliet niet veel moeite zou hebben was te verwachten, want er ligt tusschen beide clubs nog een groot krachts- verschil. Breskens heeft zoolang zij in de 3e kiasse speelt altijd getoond een te vreezen tegenstander te zijn voor iedere andere club, vooral als zij op eigen terrein speelt, terwijl Biervliet nog in het begin-stadium verkeert van het derde klassespel. Van eenige span ning was ditmaal dan ook niets te merken en Breskens had haar tegenstander volkomen in haar maoht, hetgeen de 71 overwinning dui- delijk aantoont. Zeeuwsche Voetbalbond. De reserves van Axel troffen het niet, dat er voor het eerste elftal van hagr club zoo'n belangrijke ontmoeting in de nabijheid plaats had, want nu was aller aandacht geconcen- treerd op den strijd SluiskilAxel en werd de strijd tegen het derde elftal van Terneu zen gespeeld op een door het publiek verlaten terrein. Beide elftallen bleken aan elkaar ge- waagd te zijn en de 44 -uitslag gaf vrijwel den juisten stand weer. De Com Boys zijn weliswaar niet gestruikeld bij haar strijd tegen Schoondijke, maar veel heeft het niet ge- soheeld en het gelijke spel 11 was nog gun- stig voor de thuisclub te noemen. Dit neemt evenwel niet weg dat de Com Boys hun weg naar de derde kiasse gebaand zien. De Tem. Boys gingen op bezoek bij Biervliet en won- nen aldaar met 13. DE KONINGIN NAAR HET BUITENLAND. DEN HAAG. Naar men ons meldt, is H. M. de Koningin voor enkele dagen naar Het Loo vertrokken. Zij wordt Woensdag weer in Den Haag verwacht. Het ligt in Haar voornemen, Vrijdag 15 Januari naar het buitenland te ver- trekken, om, zooals telken jare, eenige weken in de bergen door te brengen. DE KONINGIN TE APELDOORN. APELDOORN. Met den trein van 11,57 arriveerde H. M. de Koningin heden aan het station alhier. Achter den laatsten wagen was het koninklijk salonrijtuig gekoppeld. Bij het verlaten van het spoorwegstation werd H. M. door een klein groepje belangstellenden toegejuicht. H. M. was vergezeld van een hof- dame en door den adjudant den heer Phaff. Zij reed in een open caldche vrijwel onopge- merkt naar het paleis Het Loo. CAFE UITGEBRAND. ALMELO. In den afgeloopen nacht is al hier uitgebrand het cato-restaurant annex uitspanning Klein Scheveningen", gelegen aan de Noordgrens der gameente. Aan de brandweer kon het slechts gelukken de dans- zaal te behouden. Behalve de inboedel van den bewoner, de heer G. ten Dam, was alles ver- zekerd.. De inwoners moesten in nachtge- waad gekleed het perceel ontvluchten. DE VORDERING TEGEN DE KON. PETROLEUMMAATSCHAPPIJ toEgewezen. DEN HAAG. Zooals men zich herinnert, is door de Vereeniging voor den effectenhandel te Amsterdam een eisch ingesteld tegen de Koninklijke Petroleummaatschappij tot beta- ling der coupons van de 4 dollarleening 1930 op goudbasis. Door de rechtbank was de vordering toegewezen, doch door het gere.chts- hof niet ontvankelijk verklaard. Tegen dat vonnis van het gereehtshof is door de Atta- lante hooger beroep ingesteld, waarop de Hooge Raad voor een nieuwe behandeling terugwees naar het Gereehtshof alhier. Dit heeft thans het vonnis der rechtbank be- vestigd. DE PRINSES EN DE PRINS IN POLEN. WARSCHAU. Ofschoon de Poolsche auto- riteiten een volkomen stilzwijgen in acht had den genomen, en elk verzoek om inlichtingen van de hand wezen, wekte niet te min de aan- komst van Prinses Juliana en Prins Bernhard aan de badplaats Krynyce sterk de nieuwsgie- righeid van de bevolking op. Het prinselijk paar, dat, zooals bekend reist onder den naam van graaf en gravin Van Sterrenberg heeft gisteren na het noenmaal een wandeling door de plaats gemaakt, om zich vervolgens aan de sport te wijden, en, voorzien van de ski's de bergen in te gaan. Zondagavond te 8 uur woonden zij een in- ternationalen wedstrijd voor ijs-hockey bij. Zy werden daarbij door het publiek herkend en harteljjk toegejuicht. In een onderhoud, dat Prins Bernhard heeft verleend aan een verslaggever van de Expres- se, deelde hij mede, dat de keuze op Krynica was gevallen, omdat hij deze prefereerde wegens de rust en de schoonheid van de om- geving, die hij ten zeerste had hooren roe- men. Hij voegde er aan toe, dat het ook de eerste maal is, dat Prinses Juliana op Poolsch gebied vertoeft. WARSCHAU. Graaf Van Sterrenberg (Prins Bernhard) heeft een vertegenwoordi- ger van de Illustrowanx Kurxer Godziennx een onderhoud toegestaan. Hij heeft daarin verklaard, dat hij met zjjn gemalin waarschijn- lijk een bezoek zal brengen aan de Poolsche Zakopaneen aan Krakau, waarover hij vele schoone dingen heeft hooren vertellen. Waar- schijnlijk zal hij ook nog andere Poolsche ste- den bezoeken, doch dan eerst over 2 of 3 weken. Prins Bernhard verklaarde, dat hij en zijn gemalin bekoring vinden in een verblijf in Polen, waar de Prins reeds langen tijd van plan was op bezoek te gaan en waar hij veel vnenden teit. Krynica noemde hij pralcbtig. De Poolsche autoriteiten bljjven bij een vol- ledig stilzwijgen. Zij verklaren, niets te weten van een verblijf in Polen van de Prins en de Prinses der Nederlanden. DE TOESTAND VAN DEN PAUS. ROME. Z. H. de Paus heeft een onrusti- gen nacht gehad. Van ochtend gaf zijn toe- stand aanleiding tot eenige ongerustheid. DUITSCHE PERSBERICHTEN. BERLIJN. Het officieele Duitssche nieuws- bureau publiceert de volgende telegrammen uit Parijs: PARUS. Volgens een telegram, dat van betrouwbare zijde bevestigd wordt, en uit Per- pignan zou zijn ontvangen, bljjkt, dat in Zuid- Frankrijk een sovjet-republiek in voorberei- ding zou zijn met Perpignan als hoofdstad. Een tweede telegram van het D.N.B. meldt, uit kringen der Fransche rechterzijde te heb ben vernomen, dat de Fransche generale staf geheime plannen zou hebben uitgewerkt, voor verovering en annexatie van Spaansoh- Marokko. Het derde telegram, getiteld: ,,Pantersprong van Leon Blum op Ceuta", aarzelt niet, den Franschen minister-president het heroiqiue gebaar toe te kennen, dat Wilhelm n heeft gemaakt, toen hij in 1911 den kruiser „Pan- ter" naar Aegadir heeft gezonden. Deze berichten zijn door alle puitsche radio- zenders in binnen- en buitenlahd verspreid. DE STRIJD IN SPANJE. AVILA. Na het eerste offensief tegen Madrid kan men thans zeggen, dat dit met een beslissend succes werd bekroond. Het aantal verliezen van de regeeringstroepen bij dit of fensief geleden, kan op 4000 gewonden wor den gesteld. De stellingen der rechtsche troepen zijn over een gebied van 20 K.M. lengte 20 tot 25 KM. vooruitgeschoven. MADRID. De verdedigingsjunta te Madrid heeft het volgende bekend gemaakt: Met in- gang van 9 Januari is evacuatie van de bur- gerbevolking verplichtend gesteld. Zij geldt niet voor mannen ouder dan 20 en jonger dan 45 jaar. Zij die in strijd met dit bevel hande- len, zullen als opstandelingen worden be- schouwd en voor de volksrechtbank moeten terechtstaan. DE VERDEDIGERS VAN HET ESQURIAAX, ONTMOEDIGD? MADRID. De speciale correspondent van Havas maakt melding van een bericht, vol gens hetwelk generaal Mavgada, die het be vel voert over de kolonnes die het Esquriaal verdedigen, overtuigd van de nutteloosheid van verder doorvechten, aan den vijand zou hebben voorgesteld: zich over te geven, op voorwaarde dat zijn leven zou worden ge- spaard. De bevelhebber der rechtsche troepen zou daarop hebben geantwoord, dat op het oogenblik zij het zijn, die voorwaarden stellen. ARRESTATIE VAN COMMUNISTEN. TOKIO. Het Japansche Ministerie van Bin- nenlandsche zaken meldt de arrestatie van 350 opstandige communisten, die sinds gerui- men tijd actie verwekten in Japan, zoowel als op Formosa en Korea, als in Shanghai. Reeds waren toebereidselen getroffen voor het doen uitbreken van een opstand, waarbij belang rijke militaire gebouwen en spoorlijnen zouden worden vemield, radiozenders zouden worden bezet enz. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Jan. Pieter Ma- rinus Oostdijk, oud 26 j., jm. en FranQoise de Putter, oud 23 j., jd. Gelboorten. 3 Jan. Jacobus Petrus, z. van Petrus Bakker en van Janneke Helena de Klerk. 5 Jan. Frans Emilianus, z. van Gelfln Jacobus van Doeselaar en van Maria Irma Fermont. Marijke Nini, d. van Josephus Pau-' lus Anthonius Spaas en van Marie Helena van der Hejjden. 6 Jan. Jan, z. van Pieter van Strien en van Leuntje de Vos. 7 Jan. Jan Comelis, z. van Jan Cornelia Meijer en van Janna Martina van Luik. TER NEUZEN. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. P. SlagerSentse, zonder, Tuinstraat 4a, van Rilland-Bath. L. van der Meide, dienstbode, Nieuwedi-ep- straat 89, van 's Gravenzande. A. J. van de Velde, leerling-yerpleegster, Emm al aan 1, van Rotterdam. Vertrokken: J. Dumoleijn, zonder, Spoorstraat 24, naar Melseke-Waes (B.). C. G. van der Straaten, waterbouwkundige, de Jongestraat 5, naar Kaapstad (Z.-Afrika). J. Hamelink, dienstbode, Lange Kerkstraat 78, naar Zaamslag. C. A. E. Weijnen, zonder, Burg. Geillstraat 44, naar Namen (B.). Rotterdam, 12 Jan. 1937 VEEMARKT. Aangevoerd 2815 dieren; 544 vette runde- ren; 203 vette kalveren; 20 nuchtere kalveren; 1017 schapen en lammeren; 1027 varkens. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. f 0,64, 2e kw. f 0,56, 3e kw. /0,430,48; vette ossen le kw. /0,60, 2e kw. 0,54, 3e kw. 0,45—f0,50; vette kal veren le kw. 1, 2e kw. 0,90, 3e kw. f 0,67 0,77; varkens (levend gewicht) le kw. 0,46, 2e kw. 0,45, 3e kw. /0,44; schapen le kw. 0,46, 2e kw. 0,39, 3e kw. 0,32; per stuk 21, 18, 14; lammeren le kw. f 0,49, 2e kw. 0,40, 3e kw. 0,30; per stuk 21, 18, /12. De aanvoer van vette koeien en ossen was iets korter, de handel redelijk en de prijzen als Dinsdag. Vette kalveren waren iets minder aangevoerd, de handel ging vlot en de prijzen waren iets hooger. Aanvoer van schapen en lammeren was onveranderd, de handel willig en de prijzen stijgende. De aanvoer van var kens was grooter, de handel kalm en de prij zen iets hooger. Eenige partijen schapen wer den voor export verkocht. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers 1,80f 2,10; Z. Eigenheimers 1,75/1.90; Zeeuw.lihe Bonte f 2f 2,25Zeeuwsche Blauwe 2f 2,25 Blauwe Eigenheimers /1,60f 1,70; Eigen- heimer Poters f 1,40f 1,50; Blauwe Poters 1,201,30; Bevelanders 1,701,80, alles per HjL. Westlandsche ronde zand 34 ct.; Westl. kleine 23 ct. per K.G. De aanvoer was tamelijk, met gewonen handel. VLAS. Aanvoer 6420 K.G. Blauw, schoon /0,68 f 0,80; 1000 K.G. Wit Zeeuwsch 0,680,80; 5200 K.G. HoUandsch Geel 0,68—/0,80; 2300 K.G. Dauwroot 0,550,60. Er bestond goede vraag, met vaste prijzen. Het beste vlas werd het meest gevraagd. Al les werd verkocht. 1214 Jan. TER NEUZEN. Tentoonstelling van Hon- gaarsche Schilderijen in het Hotel des Pays- Bas. Wegens plaatsgebrek moesten wij het ver- volg van het verslag der feestelijkheden te Ter Neuzen, benevens enkele andere berichten tot het volgend Bummer laten rusten. Red.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3