De Feestelijkheden Buitenland. Sport TER NEUZEN, 11 JANUARI 1937. DRIEWEGEN. ZUIDZANDE. WEER VER WACHTIN G. SLUISKIL. HOEK. ZAAMSLAG. RECHTSZAKEN. VOETBAL. genooten waren via Vlissingen naar Schot- land vertrokken. Tot eindelijk gisternamiddag de radio de op- lossing brachthet Prinselijk bruidspaar was wel degelijk op reis. Vrijdag heeft bet stil en onbemerkt bet paleis weten te verlaten, is per auto naar Brussel gereden en heert daar de trein OostendeBoekjarest-efxpress geno- men, waannede zij, terwijl heel Europa naar ben zcdoht, naar bun aoel reisden. Aan de stations kochten zij kranten en had- den veel plezier in de berichten over het on- vindbare bruidspaar. Volgens „De Courant" is deze vlucbt in el- kaar gezet door 's Prinsen secretaris, Jhr. Roell. Donderdag vertrok het Bruidspaar per auto, nagestaard door de gasten per auto langs den tuin van het paleis, om echter de reis al in de garage te beeindigen en des avonds, nadat alien vertrokken waren, weer naar het paleis terug te keeren, en daar in- trek te nemen, tot Vrijdagnamiddag 5 uur, om toen in een gewone auto langs den aohterkant van het paleis werkelijk te vertrekken. Aan- gezien men hen reeds ver waande, lette nie- mand op de beer en dame in de auto, die, toen zrj voor een stopstreep moesten wachten, bet gelaat in hun jassen hulden. Op de rit naar Brussel sohijnen zij alleen te zijn herkend door een pontwachter te Dor drecht, die echter de si'tuatie snapte en zijn mond hield. Te Brussel zijn zij ook door een perronchef herkend. Na Belgie en Duitschland te zijn doorge- reisd, zijn zij uitgestapt aan het stationnetje Tarnow. Vandaar met een klein spoortje ge- reisd naar Krymca, en vervolgens per slede naar bet hotel ,,Fatria". Volgens dit berioht is het de moeder van Prins Bernhard, die de jonggehuwden dit vacantieoord voor verblijfplaats heeft aange- raden. En op deze wijze is Krynica een bekend plaatsje geworden, waar men terstond rnaat- regelen heeft moeten nemen om aan het over- drukke telefonisch verkeer het hoofd te bie- den. DUITSCHE ACTIVITEIT IN SPAANSCH- MAROKKO. Havas meldde d.d. 8 dezer uit Casablanca, dat sedert een tiental dagen groote contin- genten Duitsche troepen, alle gewapend en in uniform, te Melilla aan land gezet en in ver- scheidene wijken der stand ondergebracht zijn. De officieren hebben maatregelen genomen welke doen gelooven, dat op een verblijf van langen duur gerekend wordt. Drie Duitsche torpedojagers en verschei- dene Duitsche onderzeebooten zijn in de haven van Melilla voor anker gegaan. Volgens berichten uit Rabat wordt beves- tigd, dat twee tot driehonderd Duitsche mili- tairen de laatste dagen aan land zijn gegaan in havens van de Spaansche zone van Marok- ko. Voorts wordt gemeld, dat de ijzermijnen van Zeghanghan nabij Melilla op intensieve wijze geexploiteerd worden door Duitsche werkkrachten, die eveneens in de haven van de Spaansche zone van Marokko aan land zijn gezet. Zateragavond is in officieele kringen te Parijs, bekend gemaakt, dat de Fransche re geering, aangezien zij vernomen had, dat de de-fa.cto-autoriteiten van de iSpaansche zone van Marokko kazemes in gereedheid lieten maken om Duitsche troepen onder te Brengen, de junta te Burgos heeft doen herinneren aan de bepalingen van het Fransch-Spaansche ver- drag van 1912, waarin aan beide mogend- heden venboden wordt toe te staan, dat vreemde troepen op dit gebied worden toege- laten. Ten aanzien van de infiltratie van Duit sche in Spaansch-Marokko merkt de „Times" op, dat Duitschland in deze zone een handels- monopolie heeft gevestigd en dat de haven van Ceuta in een moderne versterking is ge- transformeerd, gewapend met zwaar Duitsch geschut. Duitsche ingenieurs hebben daarvoor de aanwijzingen gegeven. „iZelfs indien het Duitsche Rijk daarmede zrjn actie eindigde, zou het reeds het begin zijn van een emstige bedreiging voor den status van de zone, maar volgens geruchten nit geloofwaardige bron werd Zondag te Ceuta een belangrijke Duitsche strijdma.cht ver- wacht. Men kan niet vaak genoeg herhalfti, dat de integriteit van Spaansch-Marokko door Frankrijk wordt beschouwd, als een vitaal belang, dat de huidige regeering niet uit het oog zal verliezen". Omtrent het overleg tusschen Engeland en Frankrijk over den toestand in Marokko ver- zekeren officieele kringen te Londen, zonder commentaar te leveren op de min of meer sensationeele persberidhten, dat de Fransche regeering, in de mate waarin zij beschikt over geloofwaardige inlichtingen omtrent de Duitsche activiteit, den toestand emstig aicht. Wat de Engelsche houding aangaat, zoo zegt men, dat deze nog niet zou kunnen wor den gedefinieerd met het woord „ongerust- heid", maar wel is het mogelijk te zeggen, dat men te Londen de ge/beurtenissen in Ma rokko met de grootste aandacht volgt. Wanneer het aan land zetten van oorlogs- materiaal in de Spaansche zone al op zich zelf geen schending vormt van de internationale accoorden, buiten het niet-inmengingspact, zijn diplomatieke kringen toch van meening, dat een aan land zetten van vreemde troepen een geheel andere zaak zou zijn. Officieele kringen te Londen leggen in ieder geval den nadruk op de nauwe samenwerking van de regeeringen te Londen en te Parijs in de Spaansche crisis. DWANGARBEIDERS. De Parijsche correspondent van de N. R. Ct. schrijf t Men weet, dat het bagno ten doode opge- schreven is. Vroeger is al bpschrcven hoe de overheid zich de vervanging voorstelt. De moeilijkheid is voor de ongeveer zes duizend galei- en soortgelijke boeven werk te vinden zonder tot gerechte klacht van werkgevers- en arbeidcrszijde aanleiding te geven. Na dTie jaar cellulair gezeten te hebben komen de ver- oordeelden voortaan in werkplaatsen, waar zij eveneens onder het gebod van zwijgzaamhcid, aan de falbricage van benoodigdheden voor het leger gezet worden en ten deele reeds zijn. Zij worden in partijen van op zijn hoogst 300 over het heele land ver van de grenzen verspreid. De chef van den dienst vertelde aan een medewerker van de Matin, daarvan ingrijpen- de besparing te verwachten. Een dwangarbei- der in Guyana, die niets produceert, kost per dag, alle uitgaven inlbegrepen, ongeveer 15 frank, een gedetineerde in het moederland 4 tot 5, omdat hij werkt en de kosten van de adiministratie ten deele terugbetaalt. Op de 15 millioen ter begrooting over het afgeloopen jaar voor het vervoer van dwangarfbeiders kunnen dank zij deze hervorming zeven tot acht jaarlijks teruggewonnen worden. DIRECTE BELASTINGEN. De Rijksontvanger verzoekt ons mede te deelen dat is aangevangen met het vervolgen van de aanslagen Grond- en Personeele Belas- ting, gedateerd vddr Aug. 1936, welke nog niet geheel zijn voldaan en van de aanslagen Inkomstenbelasting 1936/1937 gedateerd in Juli 1936 waarop nog niet 5/a deel en gedateerd in October 1936 waarop nog niet 1/3 deel Is aangezuiverd. TABAKSVERGUNNINGSRECHT. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat het Tabaksvergunningsrecht 1937 vddr 20 Januari a.s. ten kantore van den Rijksontvan ger moet zijn voldaan. HET KANAAL VAN TER NEUZEN. De Gentsche correspondent van Navigation du Rhin verneemt van gezaghebbende zijde, dat Belgie dezer dagen weer met Nederland in verbinding zal treden tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met betrekking tot het statuut van het kanaal van Ter Neuzen. SCHIEDERIJEN EXPOSITIE. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende een tentoonstelling van Hongaarsche schilde- rijen, van ook in Nederland bekende meesters, te houden in het Hotel des Pays-Bas". De tentoonstelling is een herhaling van een ook voor een tweetal jaren alhier gehouden expo- tie. Een bezoek zij ieder aanbevolen. SIMAVI-BRIEFKAARTEN. Wij.mogen nog wel even de aandacht vra- gen voor de Simavi-briefkaarten, die velen gedurende de feestelijke bijeenkomst van Don- derdagavond hebben geko'cht. Er blijkt ons, dat de reohterhelft van de .kaart nog betrekkelijk weinig is verzonden. Natuurlijk mag men de geheele kaa.rt als aandenken behouden, maar het zou alleraar- digst zijn als de schriftelijke gelukwensch ge- post werd. Er behoeft dan niet aan te wor den getwijfeld, of Ter Neuzen zou ook in dit opzicht een goed figuur maken. De kaart behoeft niet meer te worden voorzien van een postzegel. GEBROKEN STUURINRICHTING. Het van Gent komende Russische stoom- schip ,,Ural Mash" heeft opdr.tcht gekregen het op de Noordzee ronddrijvende Russische stoomschip ,,Tovaristch Stalin'' hulp te ver- leenen. Een tweede bericht meldt dat de „Ural Mash" verbinding met het schip heeft verjcregen en sleepende is naar Vlissingen. Hier zal de „Tovaristich Stalin" overgenomen worden door de aldaar gestationneerd liggen- de sleepboot .Goliath". Het schip heeft een gebroken stuurinrichting en is voor Gent foe- stemd. De „Ural Mash" is bestemd voor Antwenpen. Inmiddels is het schip alhier aangekomen en heeft de reis naar Gent, gesleept door 2 sleep- booten, voortgezet. U.K. KERKBESTUUR. In de vacature, ontstaan door't vertrek van den heer C. van Hootegem, is door Z.D.H. Exc. P. Hopmans, bisschop van Breda, tot lid van het R.K. kerkbestuur benoemd de heer Cyr. de Klerck. WAARSOHUWING. In sommige dagbladen komen advertenties voor, waarin bezitters van Witte Kruis-, Hol- landsche Grondcredietbank-, Congo-, Panama- en andere loten worden uitgenoodigd hun adres per brief aan een bepaald nummer aan de Bureaux dier bladen op te geven. De Commissaris van Politie te Middelburg geeft belanghebbenden in overweging voor- zichtigheid te betrachten bdj het refleicteeren op dergelijke advertenties. DE KRABBENDIJKSCHE KWESTIE. Een a bonne verzoekt ons opname van het volgende knipsel van een ingezonden stuk van een ander blad, omtrent het ook door ons overgenomen schrijven van de Midd. Crt. ,,In de Middelb. Courant van Zaterdag 2 Jan. 1.1. komt een stukje voor over de ,,ver- boden huwelijksfeesten" in Krabbendijke, naar aanleiding van welk sensationeel bericht ik het volgende slechts wensch op te merken, na ter ibevoegder plaatse informaties te hebben ingeiwonnen. De waamemend burgemeester, de heer S. J. de Kok, heeft algemeen ver- zocht te vlaggen, waaraan natuurlijk spon- taan gevolg is gegeven. Vervolgens zullen er versieringen worden aangebracht in verband met het huwelijk van onze Kroonprinses. Ook zal er bidstond worden gehouden in alle ker- ken, ook in de door de Midd. Courant genoem- de Oud-Geref. Gemeente (welke benaming ge- noemd blad anders had behooren te stellen), waarvan de heer S. J. de Kok lid is. Verboden is: Dansmuziek, een lichtstoet en muzikale rondgang. Ziedaar, M. de R., de nuchtere feiten, die ik naar waarheid weergeef. Ik wensch mij van verder commentaar op genoemd stukje te onthouden". Onze abound acht het erg, dat het altijd van ddn kant wordt bekeken, en meent, dat dit stukje wel een beetje verbeterend luidt en de kwestie er niet zoo ergerlijk uitziet, als in het gewraakte stukje werd voorgesteld. Wij gaven onzen abonne gaame atcte, doch moeten opmerken, dat het uitknipsel feitelijk niets anders doet, dan het bericht in de Midd. Crt. bevestigen. Xmmers, daarin «tond, dat de fungeerende burgemeester alle feestelijk- heden „die door het Oranje-comite waren vastgesteld" heeft verboden, n.l. versiering van het dorp, een optocht met muziek en een lichtstoet". Uit het knipsel blijkt niet, dat het bericht op dat punt onjuist was. Dat er in alle kerken bidstonden zouden worden gehouden, doet aan dat bericht ook geen afbreuk, want zddver is het toch in ons land nog niet, dat het al of niet mogen hou den van bidstonden zou moeten afhangen van het persoonlijk inzicht van een burgemeester. Uit de omstandigheid dat onze Commissaris der Koningin persoonlijk een reis naar Krab bendijke maakte om de aldaar tusschen burge meester en Oranje-comite gerezen kwestie tot een bevredigende oplossing tp brengen, blijkt toch wel, dat zich daar te Krabbendijke iets heel bijzonders heeft voorgedaan, terwijl er door die tusschenkomst nog veel van is terechtgekomen. De inhoud van bovenbedoeld knipsel luidt anders, doch bet bevestigd o.i. de daadzaken. Maandagavond hield de varkensvereeniging ,,Onderling Samenwerken" hare algemeene jaarvergadering in het lokaal van den heer Th. Weijne. Aanwezig waren 21 leden. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. De notulen wer- den geleizen en goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester gaf aan ontvangstcn f 212 en aan uitgaven 173,92, alzoo met de gekweekte rente een goed slot van 80,01, waardoor het totals be- zit der Maatschappij belUp 1171,41. De aan de beurt van aftreding zijnde heeren J. Zegers voorzitter en P. Rinkhoud, werden met bijna algemeene stemmen herkozen cn namen hunne benoeming onder dank aan. Tot lid der finan- cieele commissie werd gekozen de heer J. de Vos en benoemd tot bode de heer Joz. Schoon- akker. De ui-tkeering werd voor dit jaar vast gesteld op 50 cent tot en met 50 kg en daar- boven 37% cent per kg. Het ledental der ver- eeniging steeg met 3 en is thans 35 'en 2 dona- teurs. Tot tijdelijk onderwijzer aan een openbare lagere school te Den Helder is benoemd de heer P. J. Lfeenhouts, wachtgelder alhier. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide- lijke wind, half tot licht bewolkt. Droog weer. Lichte vorst des nachts, roverdag om het vriespunt tot lichte dooi. Het slot der feestelijkheden van vorige week speelde zich Vrijdagavond af in de zalen Jacobs en Dhert. Even tevoren had het comity zich nog naar de Pierssenspolderstraat begeven, om hulde en dank te betuigen aan de bewoners, die daar met eigen krachten een fraaie eerepoort had- der, opgericht, versierd met dennengroen, pa- pieren bloemen en kransen en lampen. De heer Nobels, voorzitter van het comite, sprak namens het comite en werd beantwoord dcor den heer De Biaaij namens de buurtbewoners. Vervolgens vingen omstreeks 7 uur de feest- concerten aan, in de zaal Dhert onder leiding van een der leden van het comite, in de zaal Jacobs onder die van den voorzitter. De uit- voeringen, zoowel van de plaatselijke vereeni- gingen als van „Onder Ons" uit Ter Neuzen oogstten veel bijval, eveneens in de tweede helft van den avond, toen het publiek met de leiders der bijeenkomsten van zaal verwisseld was. Tijdens de eerste uitvoeringen sprak de heer Nobels m beide zalen een feestrede uit, waar in hij dank bracht voor alle medewerking, die het comity van vele zijden ontvangen had en de beteekenis van dit feest naar voren bracht. Ook de eere-voorzitter van het comite, burge meester Tellegen, sprak een kort feestwoord uit in beide zalen. Omstreeks 11 uur waren de beide uitvoerin gen afgeloopen, die, bijgewoond zijnde door zeer velen, een waardig slot hebben gevormd van deze huwelijksfeesten. Begunstigd door mooi zonnig weer heeft men hier met groote geestdrift het vorstelijk hiuwelijk gevierd. Nadat iedereen de uitzen- ding door de radio van de pleichtigheid had beluisterd werd Donderdagavond 7 uur met medewerking van de muziekvereeniging een volkszang uitgevoerd op het Schoolplein der Openbare lagere school, welke enorme belang- stelling trok. Na afloop hiervan maakte men een muzi kale wandeling over de Zandplaat en het Mau- ritsfort. Vrijaagmorgeh om 8 uur werd de dag in- gezet met klokgelui benevens een uitgelezen collectie grammofoonplaten bestaandp uit ver- schillende volksliederen en populaire miuziek, uitgezonden door de radio-distributie, welke midden op het dorp een krachtig versterkte luidspreker had opgesteld. Om it 10 uur 's voormiddags hield onze Edelachtb. heer Burgemeester Mr. J. A. van Tienhoven, een toespraak vanaf het balcon van het raadhuis, welke eveneens werd uitge zonden door de distributie. De Burgemeester, die door een zeer talrijk publiek werd aangehoord, sprak als volgt: Geheel ons volk heeft zich uitermate ver- heugd, toen de tijding van de ver loving van onze Prinses binnenkwam. Nog grooter is die vreugde geworden, nu die verloving zich heeft omgezet in een huwelijk en wij der hoop heb ben, dat het geslacht van Oranje zich zal voortzetten. Immers wat zou Nederland ge- weest zijn zonder Oranje? Het zou niet be- staan hebben. En wat zou het worden als het Oranje missen mbest? Een tot het uiterste verdeeld volk zonder kracht. We hebben nu eenmaal de neiging om ons te splitsen in groe- pen en groepjes, die vooftgaan zich wederom te verdeelen. Ondanks al die verdeeldheid be- staat er toch een eenheid en een sterke een- heid en die wordt gevormd door het Huis van Oranje, dat onze geheele geschiedenis als volk heeft medegemaakt. Is het niet, dat jong en oud, rijk en arm, rood of zwart zich jSen gevoelen waar het ons vorstenhuis betreft. Het lijken officieele woorden voor de gelegenheid gezegd en toch bevatten zij waarheid. Eaten we letten op de reactie, die de ver loving gewekt heeft bij menschen van de meest uiteenloopende richting. Ik herinner me nog de dolle vreiugd, die betoond werd bij de geboorte van onze Prinses. Gedurig treden er menschen op, die ons volk willen redden, de eenheid willen herstellen en daardoor een zekeren ondergang willen af- weren. Ondanks jde bestaande verdeeldheid kan ik niet gelooven, dat dit noodig is. Im mers hebben wij reeds redders uit den nood, die gedurende eeuwen betrouwbaar zijn ge- bleken. Dat waren en dat zijn nog de Oranje's. Van de nieuwe redders moeten we afwachten of ze voldoen zullen en of hunne middelen niet erger zijn dan de kwaal zelve. Of zij zonder dwang kunnen volbrengen, wat de Oranje's hebben tot stand gebracht door eerbied en de liefde, die zij hebben weten te verwekken. Laten we daarom ons vaster bij hen aan- sluiten! Lang leve de Koningin! Lang leve de Prin ses! Lang leve Prins Bernhard! Hierop werden door de aanwezige toehoor- ders begeleid door de muziek het Wilhelmus ingezet gevolgd door verschillende andere vaderlandsche liederen. Om 12.30 uur werd op het schoolplein der O. L. S. een concert gegeven door de muziek vereeniging E. N. Z. K., de verschillende zang- vereenigingen, het kinderkoor der zangverten. Crescendo, alsmede alle klassen der verschil lende lagere scholen. Hierna werden op genoemd schoolplein ver schillende wedstrijden gespeeld door de school- gaande jeugd, welke zeer veel bekijks trokken, v.n.l. ook van de zijde van de ouders van de schoolgaande kinderen. De uitslagen hiervan luiden als volgt: I. Enveloppetrekken (meisjes)1. Janna Vergouwe, 2. Corn. Dieleman, 3. Jo. Hame- link.- H. Baldragen op een lepel (meisjes)1. Janna de Feijter, 2. Tannetje Dieleman, 3. Janna van Doeselaar. IN KWALITEIT ONVERANDERD 51 (Ingez. Med.) HI. Touwspringen (meisjes)1. Adriana Beaufort, 2. Mina Robijn, 3. Koos Jansen. IV. Stoelenwedstrijd (meisjes)1. Aagje Hamelink, 2. Adriana Zegers, 3. Cath. Korte- knie. V. Blokjes rapen (meisjes)1. Janna de Jonge, 2. Eforina Drabbe, 3. Mina Verhelst. I. Balkruien (jongens)1. Kees Michielsen, 2. Jan van Doeselaar, 3. Simon Knol. II. Touwtrekken (jongens): 1. Krijn de Blaeij, 2. Jac. Donze, 3. Jan Broekhoven. HI. Blokjesrapen (jongens): 1. Jan Scheele, 2. Jan Lantsheer, 3. C. de Blaeij. IV. Stoelenwedstrijd (jongens)1. L. Buijze, 2. Lev. Mechielsen, 3. Jan den Hamer. Om 5 uur werd in de Ned. Herv. kerk een gemeenschappelijke kerkdienst gehouden, waaraan medewerking verleenden de gecom- bineerde verschillende zangvereenigingen. Deze dienst werd eveneens uitgezonden door het radio-distributiebedrijf. Na een kort openingswoord door den voor zitter der Oranjevereeniging, den heer J. D. Haak, traden aohtereenvolgens als sprekers op Ds. Vink, Mr. J. A. van Tienhoven en Ds. Raams. Om 7 uur werd de lichtstoet opgesteld waaraan door een enorm aantal personen werd deelgenomen. Voorafgegaan door' de muziek vereeniging trok de stoet onder de vroolijke tonen van een pittige marsch door de verschil lende straten van het dorp, wat met de on- telbare lampions, fakkels e.d. een uniek ge- zicht opleverde. De echte stemming kwam er in en het mu ziek dat deze dag weer eens sterk blijken gaf van zijn nooit verflauwenden ijver en ab solute onmisbaarheid heeft daarin een groot aandeel gehad. Vermeld zij nog7 dat vele particulieren een speciale feestverlichting hadden aangelegd, terwijl alle gtalages feestelijk versierd waren. Door zeer velen zullen deze onvergetelijke dagen nog lang in dankbare herinnering blij- ven voortleven, vooral ook waar de festivi- teiten door geen enkele wanklank werden on- derbroken, zoodat ook de aanwezige politie ongestoord de feestvreugde kon genieten. Begunstigd door een heerlijk winterzonne- tje, waaraan we de laatste dagen weer al gewoon zijn geraakt, hebben de inwoners onzer gemeente op luisterrijke wijze feest gevierd ter gelegenheid van het huwelijk onzer Kroon prinses. De stemming, die zich gedurende dit tweedaagsche festijn van de 'feestelingen meester had gemaakt, was ondanks den druk der tijden bemoedigend en werd nog aange- wakkerd tijdens de op beide avonden gehouden lichtstoet, waarbij de deelnemers vanwege him eigenaardige kleedij, hetgeen op ons den in- druk maakte van een camavalsfeest, een dus- danigen druk op de lachspieren der zeer tal- rijke belangstellenden uitoefenden, dat met recht vermeld kan worden, dat onze gemeente op echt vroolijke wijze heeft feest gevierd. De fraaie versiering en de smaakvolle verli.ch- ting van ons dorp, hetwelk ziich daarvoor vanwege zijn mooie ligging bijzonder leent, was als altijd prachtig verzorgd en trok dan ook de algemeene aandacht. Zooals wij in ons vorig nummer reeds meldden, was de Vrijdagvoormiddag gehouden kerkdienst dus- danig bezocht, .dat het ruime gebouw der Ned. Herv. kerk geheel was gevuld met be langstellenden Deze dienst werd geopend met het zingen van Psalm 150 vers 1 en 3, waar- na Ds. Kok voorging in ge'oed. Vervolgens werd het woord gevoerd door de predikanten Ds. I£ok, Dr. L. J. Cazemier van Ter Neuzen en Ds. J. Tolsma, die beurtelings een in het kader van het feest passende toespraak hiel- den-, welke ieders aandacht had. Ter afwis- seling gaf de plaatselijke Chr. zangvereeni- ging, onder leiding van haren directeur, den heer H. Wisse, begeleid door het strijkorkest eenige opgewekte liederen ten beste. Na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 68 vers 16, ging Ds. Tolsma voor in dankgebed, waar op door alien staande een tweetal cOupletten van het Wilhelmus werden gezongen, waar- mede deze dienst tevens werd beeindigd. Vervolgens had op de muziektent het op- treden plaats van het kinderkoor der reeds genoemde zangvereeniging, waarvoor een flin- ke belangstelling bestond. In den namiddag had op het dorpsplein de keuring plaats van versierde rijwielen, waarvoor de animo van dusdanigen aard was, dat de commissie hier een gemakkelijke taak had. Slechts 6dn rij- wiel was aangevoerd, doch de manier, waarop deze „tandem" in een vliegmachine was om- getooverd, deed de geringe deelname vergeten. De samenstellers van deze ,,Lollypop", die bovendien het veelbeteekenende opschrift droeg „Veni, vidi, vlci", hebben werkelijk eer van hun werk gehaald en trokken, mede door him kraakhelder uniform de algemeene aan dacht. Te twee ure werd in de Polderstraat een optocht geformeerd met de leden van het feestcomite en het muziekgezelschap „De Volharding" aan het hoofd, waama men onder het spelen van -vroolijke muziek een rond- wandeling door het dorp maakte. Vervolgens werd met medewerking van muziek en zang op net plein voor het gemeentehuis een volks zang gehouden. Des avonds werd een licht stoet gehouden, waarbij zich naast enkele vereenigingen ook buurtcommissies aansloten, welk geheel een fantastisehen aanblik ople verde. Hiema werden de prijswinnaars van den etalagewedstrijd bekend gemaakt. Deze luiden als volgt: Slagers: 1. P. M. Geeldhoedt, 2. J. J. Wisse- v. Overbeeke «en 3. P. Bastinck. Winkeliers: 1. Gez. Geelhoedt en 2. G. A. van Breen. Diverse. 1. A. Dees, 3. Jac. Wisse Azn. en W. Lensen. 1. J. van Fraaijenhove en 2 L F. Kaijser. De daarop volgende dag werden in den voor- en namiddag volksspelen gehouden, waarvan wij hier eenige prijswinnaars laten volgen: Mastklimmen 1. C. de Groot, 2. J. Simons, 3. Jac. de Pooter, 4. M. Hamelink Mz en 5. M. Hamelink Sr. Tonrijden voor jongens van 12 jaar: 1. J. Stoffels, 2. P. Zegers, 3. F. Haak, 4. C. Maas, 5. J. Houg, 6. W. Scheele, 7. J. J. van Fraaijenhove, 8. G. Missu, 9. H. Geelhoedt, 10. J. van de Vrede, 11. P. van den Berge en 12. G. van de Vrede. Zakloopen voor jongens: 1. H. Geelhoedt, 2. C. Mi-chielsen en 3. J. Houg. Hardloopen voor jongens: 1. H. Overbeeke, 2. J. Houg, 3. P. Kaijser, 4. G. van de Vrede, 5. J. van Fraaijenhove, 6. M. de Vos, 7. Jan Dees, 8. M. Scheele^ 9. H. Geelhoedt, 10. M Hamelink Mzn., 11. P. van den Berge en 12. H. de Groote. Hardloopen voor meisjes 12 tot 14 jaar: I. C. Moens, 2. C. Zegers, 3. H. Schoonakker, 4. M. van Doeselaar en 5. C. Haak. Idem tot 12 jaar: 1. M. de Putter, 2. S. de Meester, 3 M. Hamelink, 4. T. Hoffnan en 5. C. de Meester. Lepelloopen voor meisjes tot 12 jaar: 1. C. de Meester, 2. M. de Putter, 3. M. Hamelink, 4. E. Donze en 5. T. Hofman. Idem van 12 tot 14 jaar: 1. C. Zegers, 2. A. Schoonakker, 3, C. Moens, 4. J. den Beer en 5. M. de Putter. Des middags werd een optocht gehouden met schoolkinderen, waarna voor 't gemeente huis verscheidene liedjes werden gezongen, waabij ons opviel de tactvolle leiding waaraan de kinderen waren toevertrouwd. Na afloop hiervan werd naar de verschillende scholen gemarcheerd, alwaar eenige versnaperingen werden uit-gereikt. Steeds drukker en druk- ker werd het in de middaguren, waarbij velen tevergeefs hun schreden richtten naar het ge bouw der Christelijke Bewaars'chool, alwaar de huwelij'ksfilm vertoond zou worden, hetgeen op een teleurstelling voor de wachtenden is uitgeloopen daar de vertooning van deze film den geheelen avond op zich liet wachten en inplaats daarvan ter remplaceering de verlo- vingsfilm werd vertoond. Toen te circa aes ure een aanvang werd gemaakt met de op- stelling van den aantrekkelijken lichtstoet. bleek de animo hiervoor bijzonder groot, het geen zooals wij in den aanhef reeds schreven, de stemming niet weinig verhoogde. Voorafgegaan door de leden van het feest comite en het muziekgezelschap ,,De Volhar- aing". wier leden zich in een dusdanige kleedij hadden gestoken, dat de feestroes aanwakker- de, zagen wjj- o.m. passeeren: vertegenwoordi- gers der Axelschestraat, alien in koddige plunje gestoken met een groote oranje-para- pluie boven het hoofd, de leden der ijsclub Van kras tot krul", bwoners der Rozemarijn- straat, alien in matrozenpak, benevens de Zaamsl agsiche Schaakclub, wier leden in een auto waren gezeten, waarop een verhcht schaakbord was aangebracht. Deze prachtige lichtstoet bood een schitterenden aanblik en de belangstelling was enorm. Te half tien werd het feest besloten met een kort, maar prachtig vuurwerk, hetwelk werd afgestoken op de weide van den heer Anth. Dekker. Hier- mede waren de feestelijkheden beeindigd, op welks yerloop de Oranjevereeniging en de leden van het feestcomite, naar wij meenen. met welgevallen mogen terugzien. Het waren onvergetelijke dagen, die nog langen tijd in de herinnering zullen blijven voortleven. Naar wij vemamen, werd het op zoo waar- dige wijze gevierde feest door geen enkele wanklank verstoord. HUWELMKSACTE te laat ONDERTEEKEND. Benigen tijd geleden is voor de rechtbank te Arnhem behandeld de zaak tegen den ge- meente-secretaris van Wehl, die moest teredht staan, omdat hij een huwelijksacte had omder- teekend, hoewiel hij bij de voltrekking van het huwelijk niet was aanwezig geweest. Een an der had voor ambtenaar van den iburgerlijken stand gefungeeTd en toen had de afwetzige se cretaris later de acte geteekend. De rechtbank veroordeelde hem daarvoor tot een geddtooete van 500 sulbs. een maand hechtenis. In deze veroordeeling had de verdachte berust, doch de officier van justitie, die van oordeel was, dat de verdachte tot gevangenisstraf moest wor den veroordeeld, met ontzetting uit zijn amlbt, teekende hooger beroep aan. Het Gerechtshof te Arnhem heeft thans het vonnis der Recht bank bevestigd. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Ron. NederL VoetbaBbend. le klasse Afd. I. StonmvogelsADO Blauw-WitAjax RCHDFC DfHCCW le klasse Afd. H. HDVS-DWS VUCHaarlem ZFC—VSV FeijenoordSparta HBSKFC le klasse Afd. HI. Tu-bantiaWageningen PECEnschedesche Boys AGOW-ZAC EnschedeHeracles Go AheadNEC Afdeeling IV. le klasse. EindhovenMW JulianaBleijerheide LONGARoermond NAC—NOAD BW-PSV le klasse Afd. V. LeeuwardenSneek AchillesFriesland VtendamBe Quick HoogezandGVAV VelocitasHSC 1—0 0—0 0—1 4—2 2—0 2—2 1—0 1—3 2—1 0—0 4—1 1—0 3—0 5—0 1—8 3—3 afgek. afgek. 0—1 2—1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2