ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAO VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het Huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. I3ESPRONGEN HANDEN en UPPEN KL00STERBALSEN No. 9552 VRIJDAG 8 JANUARI 1937 77e Jaargang Feyilleton Het Geheim van de Zeven Schoorsteenen ELK JAAR OPNIEUW HAD ZIJ EERSTE BLAD Dank zij den KL00STERBALSEN beeft zij die nu nooit meer! „Geen goud zoo goed" ItaananRD9HB ■nBflgj'K ilHIIIWl»tn tbt ,-_ VBUfUa fV.j-rfSr TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaiing fr. per post 5,60 per jaar v'oor Belgie en Amerika 2,overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abcnnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaiing. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KI.F.TNE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaiing. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handel sadvertentign bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrjjgbaar is. Intending van advertentien liefst bin dag voor de uitgavc. DIT BLAD VERSCHIJNT LEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Geheel Nederland heeft Donderdag feest geivierd. Zonder overdrijving kan gezegd worden, dat sinds bet huwelijk van H.M. de Koningin, dat was in 1901, geen uitbundiger huldebetooging aan de Koninklijke Familie is ten deel gevallen, dan op dezen gedenkwaar- digen 7en Januari anno 1937, den dag, waar- op de alom geliefde en vereerde kroonprinses van Nederland met Prins Bernhard van Lippe- Biesterfeld in den echt is verbonden. Sinds den dag, waarop de verloving van Prinses Juliana publiek is geworden, nu enkele maan den geleden, heeft er een feeststemming in het gansche land geheerscht, welke heden op onduibbelzinnige wijize tot uiting is gekomen in een massale verklaring van diepgewortelde aanhankelijkheid voor de toe-komstige draag- ster van den Koningskroon in de eerste plaats, in welks hulde H.M. de Koningin en de Prins van Lippe-<Biesterveld ruiimschoots betrokken aijm. Zooals algeimeen verwacht werd, was de belangstelling langs den 5 KIM. langen weg, dien de Bruidsstoet heden volgde, overstel- pend. Tienduizenden, men sprak van honderd- duiizenden, stonden langs den weg, hadden plaats genamen voor de ramen en op de bal- kons langs ddze route of op de voor deze ge- legenheid getimmerde tribunes. Daar waren er, die reeds in het holle van den nacht uit verre Noordelijke of Zuidelijke oorden residen- tiewaarts waren getrokken met extra-treinen, die den geheelen nacht het land doorkruisten of met autobussen, particuliere auto's of an- dere middelen van vervoer. An-deren hadden reeds dagen tevoren in hotels of bij particu- lieren kwartier gemaakt. Vele vreemdelingen beivonden zich onder de hotel- en pensiongas- ten. Er was geen straat in de binnenstad, die oniversierd en '-s avonds zonder feestverlich- ting was. Slingers van -groen, -kleurrijke pavoiseering en bij het invallen van de duis- ternis het warme licht van -millioenen witte en gekleurde gloeilajmpjes, ziedaar het aspect van Den Haag tijdens de Bruidsdagen van Prinses Juliana. En zoo heeft deze enorme menschenmenigte, welke op 7 Januari getuige is geweest van een of meer evenementen, culmineerende in de burgerlijke en kerkelijke huwelijksplechtig- heid van Prinses Juliana, dezen dag gemaakt tot een vreugdevolien geluksdag in de ge- schiedenis van het Huis van Oranje, waaraan Holland zijn vrijheid en zijn plaats in het wereldbestel te danken heeft. Het vertrek van het Koninklijk Paleis. Het voorplein en de naaste omgeving van het Koninklijk Paleis was reeds in den nacht van 6 op 7 Januari door duizenden belang- stellenden bezet. Zwart van de menschen aag het bier niet, omdat, zooals trouwens langs de geheele route, voor een straffe mili- taire en politieele afcetting was gezorgd. In het belang van de openlbare orde waren op den dag van heden langs den weg 10.000 man- achappen opgesteld. Dat beteekent dus voor een route van 5 K.M. een bijna gesloten cordon. Omstreeks elf uur werd de Koninklijke stoet gevormd. Het Prinselijk Bruidspaar had plaats genomen in de gouden koets, waarmede H.M. de Koningin sinds Haar troonsbestijging elk jaar op den derden Dinsdag van Septem ber zich naar de vergadering van de Staten- Generaal begeeft voor het uitspreken van de Troonrede. De koets was met acht paarden bespannen voorafgegaan door twee postiljons, gaande een koetsier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier. Voor de gouden koets reden 3 berlines, be spannen met 2 paarden met bruidsmeisjes en bruidsjonkers, gaande edn lakei naast elk door AGATHA CHRISTIE. 14) Vervolg. „Als je z66 aandringt. De quaeste is, dat binnenkort in een der Midden-Europeesche etaten onlusten zu-llen uitbreken. En daar- om, de redenen daarvoor doen niets ter zake is het aibsoluut noodzakelij-k, dat de<ze jonge man, deze Mr. McGrath doordrongen wordt van de wenschelijkheid de vrede van Europa staat op het spel! om het koning- echap in Herzo-Slowakije wser in eere te her- stedlen." ,,Dien vrede van Europa hadt je er uit kun- men laten," zei Virginia kalmpjes. ,,Maar ik ben vddr de monarchie... altijd en overal, en vooral in Herzo-Slowakije. De menschen zijn veel te schilderachtig voor een republiek. Zoo, dus jij helbt je geld op een Herzo-Slowakij- echen prins geeet. Wie is het?" George voelde er niet veel voor, die vraag te beantwoorden, maar bij zag geen kans om -een antwoord te ontwijken. Het onderhoud liep aJbsolluut niet zooals hij het zich had voor- gesteld. Hjj had gedacht, dat Virginia een willig werktuig geweest zou zijn, dat ze zich blij getoond zou hebben met de voorkeur, die hij haar schonk, en dat ze zich, in de eerste plaats, zou hebben onthouden van lastige vra- gen doen. En ziedaar, met al zijn verwach- tingen was hij ,,er naast" geweest. Zij wou per se alles en alles van de zaak weten en hij had zich voorgenomen gezien het vrou- welij-ke onvermogen om geheimen te bewa- ren cm haar van dat alies en alles niets te vertellen. Hij had zich in haar vergist. Vir- portier. Bereden troepen openden den stoet en wel afdeelingen van de mare-chaussee, van het korps rijdende artillerie en van de cava- leri-e met standaard en muzieikkorps. De Prinses was gekleed in een ivoorkleurige bruidsjapon met langen sleep en sluier. De Bruidegom droeg de ceremonieele tenue van ritmeester van de huzaren. De 12 bruids meisjes waren gekleed, hij twee tegelijk, in fijne zijden crepe, in zachte tinten, weerge- vende de kleuren van den regenboog. Voor, aohter en ter weerszijden van de bruidskoets reden officieren, behoorende tot het korps, waarvan de Prins de uniform droeg. Achter de gouden koets reden H.M. de Konin gin en Prinses Armgard van Lippe-Biester- feld, de moeder van den Bruidegom, gezeten in de glazen koets, welke met 4 paarden be spannen was. De koets werd geescorteerd door alle leden van H. M.'s Militaire Huis tq paard, als ook door den gouvemeur der resi- dentie. Twee berlines volgden, elk bespannen met 4 paarden. In het eerste van deze volg- rijtuigen waren gezeten de Hertog van Meck- IenJburg en Prins Aschwin van Lippe-Biester- veld. In het tweede hadden plaats genomen de Hertogin van Mecklenburg en Prins Julius zur Lippe, in het derde zaten Prinses Julius zur Lippe en Graaf Rabe Oeynhausen-Sier- storpff. Dan volgden 3 coupe's, elk bespannen met 4 paarden. In de eerste zaten jonkvrouwe Van de Poll, dame du palais honoraire van de Koningin en Jhr. Mr. Beelaerts van Blokland, vice-president van den Raad van State. In de tweede mevrouw Beelaerts van Blokland en Prof. Dr. 'Huizinga. Het laatste rijtuig bood plaats aan gravin Ralbe Oeynhausen- Sierstorpff en aan kolone] von Pantschulitzew. Ter sluiting van dezen stoet deden dienst een commando cavalerie en detachementen bereden artillerie en bereden politietroepen. Aan de stoep van het hordes van het Raad- huis, dat op een afstand van 7 minuten stap- voets rijdend van het Koninklijk Paleis ver- wijderd is, werd het Bruidspaar ontvangen door den loco-fburgemeester, Prof. Ir. C. L. van der Bilt, met den dienstdoend grootmees- ter van Prinses Juliana, baron Rengers. Deze geleiden het jonge paar naar de vestibule, waar burgemeester De Monchy Bruid en Brui degom ontving. In het Stadhuis. Nadat het Bruidspaar en de overige per- sonen, die van den stoet deel uitmaakten, eenige oogentolikken in de werkkamer van den burgemeester hadden getoefd, ging de burge meester het Bruidspaar voor naar de trouw- zaal, waar hij met den chef van de afdeeling Burgerlijken Stand achter de tafel plaats nam. Burgemeester De Monchy heeft toen ten overstaan van de familieleden en overige gas- ten het burgerlijk huwelijk voltrokken. Aan den Bruidegom vroeg de burgemeester: „Prins Bernhard Leopold Frederik Bverhard Julius Coert Karel Godfried Pieter van Lippe- Biesterfeld, verklaart gij, in tegenwoordigheid Uwer getuigen, H. K. H. Prinses Juliana Louise Emma Marie Wilhelimina der Neder- landen, Prinses van Oranje-Nassau, Hertogin van Mecklenburg enz., enz. aan te nemen tot Uw echtgenoote Na de bevestigende beantwoording van deze vraag met een krachtig „ja", ging de burge meester als volgt voort: Verklaart Uwe Hoogheid getrouwelijk alle de plichten te zul- len vervullen, welke de wet aan den huwe- lijken staat verbindt?" Nadat Prins Bernhard ook deze vraag be- vestigend had heantwoord, richtte de burge meester beide vragen in gelijiken zin tot Prin ses Juliana en als H.KjH. hetizelfde antwoord als haar bruidegom heeft gegeven, verklaarde de burgemeester in naam der wet het huwelijk voor gesloten. ginia was niet geschikt voor de rol, die hij haar toebedeeld had. Integendeel, de kans was groot, dat hij, door haar, in moeilijkheden zou komen. De manier, waarop ze hem van haar onderhoud met dien dien geldafperser verteld had, had hem dadelijk veel, zeer veel zelfs, te den-ken gegeven. Ze was een onbe- trouwbaar type, een vrouw, die absoluut het venmogen miste om ernstige zaken ems-tig te behan-delen. Prins Michael Oholovitch,"' gaf hij ten ant woord, toen Virginia hem vol verwachting bleef aankij-ken. „Maar laat het niet bekend worden, wil je?" ,,iZeur niet, George. De kranten staan al vol met wetenswaardigheden, de geheele Oho- lovitch-dynastie is opgegraven en over Niko- laas IV wordt geschreven alsof hij een soort kruising was tusschen een heilige en een held... in plaats van een -bete kereltje, dat op gegeven oogenbli-k verliefd is geworden op een actrice van het achterste plan." Het gezicht van Lomax betrok. Nu was hij er positief van overtuigd, dat hij verkeerd gedaan had, Virginia in die zaak te betrek- ken. 'Hoe eerder hij zich van haar afmaakte, des te beter was het. ,,Je hebt gelijk, beste -kind," zei hij haas- tig meteen stond hij op en ging al een paar passen naar de deur. ,,Ik heb verkeerd gedaan door met dat plan bij jou aan te komen. Maar we zouden graag willen, dat de Dominions, wat deze H.rzo-Slowakijsche quaestie betreft, 66n lijn met ons tro-kken en McGrath heeft veel invloe-d in joumalistieke kringen. En omdat jij vddr de monarchie bent en jaren in het land in quaestie habt vertoefd, dachten we, dat het wel een goed idee was om jullie met elkaar in kennis te brengen." ,,Zo-o, dat is dus de ware reden?" ,,Ja, maar we hebben met goed gezien. Jij zou hem waarschijnlijk niet sympa-thiek ge- vonden hebben en dan..." Virginia stond hem strak aan te kijk-en. Bij Als g-etuigen fungeerden Voor de Prinses Hertog Adolf van Mecklen burg, Jkvr. L. P. van de Poll, Jhr. Mr. Bee laerts van Blokland en Prof. Dr. Huizinga. Voor den Prins waren getuigen zijn broer, Prins Aschwin, Prins Julius zur Lippe, Graaf von Oeynhausen-Sierstdrpff en kolonel von Pantschuli-dzew. Na de voltrekking van het huwelijk heeft burgemeester De Monchy als ambtenaar van den Burgerlijken Stand het Bruidspaar toege- sproken. Toespraak van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De ambtenaar van den Burgerlijken Stand, Mr. S. J. R. de Monchy, vin-g zijn rede aan met het aanbieden van zijn gelukwenschen aan het Prinselijk paar en aan H.M. de Konin gin, waama hij in de Duitsche taal tot de m-oeder, den broeder van Z.K.H. Prins Bern- hard en de overige familieleden van het hooge echtpaar zijn opreehte' felicitaties uit- sprak. Vervolgens richtte Mr. de Monchy zich tot de jonge echtgenooten er op wijzende, dat het grootste geluk, dat ons menschen heschoren kan zijn is, wanneer een man en een vrouw elkander in opreohtheid verkiaard hebben, dat het him liefste wensch is om voortaan samen hun lev en te leiden. De ambtenaar -zeide voorts, dat Prinses Juliana naar mensohelijke berekening een- maal - moge het tijdstip nog heel verre zijn de Kroon der Nederlanden te dragen zal worden gegeven, in welk verband hij op- merkte, dat dan het eenvoudige woord uit het Burgerlijk Wetiboek: ,,De echtgenooten zijn el kander wederkeerig getrouwheid, hulp en foij- stand verschuldigd" eerst recht een hooge be- teekenis zal verkrijgen. Mr. de Monchy meende, dat het de Prinses en den Prins goed gedaan meet hebben te zien, hoe het Ned-erlandsche volk in deze maanden met hen heeft medegeleefd. Tot Prinses Juliana zeide de ambtenaar; dat zij deze groote aanhankelijkheid verdiend heeft door haar werk tot leniging van den nood, herinnerende aan den aibeid ten behoeve van het Nationaal Crisiscomitd en het Nederland- sche Roode Kruis, en tot Prins Bernhard sprak hij o.a. van diens b°studeering van ons economisch leven, door byzo-eken aan belang- rijke centra in alle deelen van ons land en door diens anbeid aan de Nederlandsche Han- del-Maatschappij. Aldus hebt gij beiden aan ons volk de hand gereikt en het heeft die met graagte ge- grepen". Mr. de Monchy eindigde zijn treffende toe spraak in de volgende bewoordingen ,,Neemt gij U voor in het leven, dat gij thans samen be-ginnen gaat, allereerst elkan der te dienen in trouwe toewijding, aan Uwe Moeders Uwe kinderlijke liefde te hlijven schenken en om U heen, in het volk te mid den waarvan gij leeft, den zegen te versprei- den van Uw medeleven en Uwe belangstelling, dan zult gij stellig de daad, die -gjj heden hebt verricht, als de beste, de mooiste van Uw leven blijven beschou-wen." Nadat de burgemeester was uitgesproken, werd door den chef van de afdeeling Burger lijken Stand de huwelijksacte voorgelezen, welke vervolgens door bruidegom en bruid, door Koningin Wilhelmina, door Prinses Arm gard, d'e getuigen en den burgemeester, ge- teekend. -De loco-iburgemeester, die den stoet op het hordes ontvangen had, deed den stoet ook uit- geleide. In de kerk. Op enkele meters van het Stadhuis bevindt zich de St. Jacobskerk, waar het kerkelijk huwelijk voltrokken is. De leiding van dezen dienst was in handen van den hofprediker, Prof. Ob-bink. De eigenlijke in-zegening ge- schiedde door den hoogbejaarden domine Wel ter, den voormaligen hofprediker. De kerk was voor deze bijzondere gelegenheid niet speciaal ver'sierd. Er was slechts weinig aan zijn laatste woorden harstte ze in lachen uit. ,;George, George!" zei ze, „wat ben je een onibeholpen leugenaar!" Virginia!" ,,Je kent er niets van, absoluut niets, iemand met jouw training had wat anders moeten be-denken, iets, dat waarschijnlijk gelddfd zou worden. Maar ik kom er toch wel achter. Ook zonder jouw hulp, George-dief. Wees daar maar van overtuigd. Het mysterieuze geval McGrath. Alle kans, dat ik op De Zeven Schoorsteenen wel de noodige aanwij- zingen krijg." ,,Op De Zeven Schoorsteenen Ga jij er dan ook naar toe?" Lomax wist zijn ongerustheid niet te ver- bergen. Hij had Ibeslist gedacht, dat hij, door straks even te telefoneeren, de gevraag- de invitatie had -kunnen intrekken. Bundle heeft me vanmorgen opgeheld om te vragen of i-k kwam!" George Lomax Ibesloot nog een -laatste poging te wagen. ,,'t Zal dezen keer niet amusant worden, als ik 't wel hub," zei hij. ,,Je zult je er wel niet amuseeren, Virginia." „George, George! Wlaarom heb je me de waarheid niet gezegd.Maar 't is nog niet te laat! Keer terug van het pad der zonde..." Lomax drukt haar even slap de hand. ,,Ik hElb je de waarheid gezegd," zei hij, zonder te blikken of te hlozen. ,,Die is beter," zei Virginia goedkeurend. Maar voor mij toch niet goed genoeg. Kop op, George! Zaterdag ontmoet je me weer op jDe Schoorsteenen", mij en m'n buitenge- wone charmt! Als je eens wist, hoeveel amusanter ik het leven opeens vind! Eerst die chantage-man en nu George Lomax in diplomatieke moeilijkheden! En zal hij zijn gemoed ontlasten ten aanhoore der schoone dame, die hem zoo pathetisch om zijn vtr- trouwen vraagt? Neen, hij verzwijgt alles tot het laatste hoofdstuk. Dag, George. Niet ddn hlik, een lieve, zachte tolik, voor je weg- haar gewoon aspect veranderd, alleen waren uit het middenpad alle banken verwijderd, waarvoor losse stoelen in de plaats waren ge komen. Voor den preekstoel was een kniel- bank geplaatst. Onder deze knielbank lag een tapijt, dat ook dienst had gedaan hij de inzegening van het huwelijk van H.M. de Koningin met wijlen Prins Hendrik. De preek stoel was met witte lelies en groen sober doch smaakvol versierd. Achter de knielbank stond een aparte kateder voor Ds. Welter. Aan weerszijden van de zetels voor het bruidspaar waren twee tabouretten geplaatst voor de 4 bruidskinderen. Onmiddellijk achter het bruids paar -bevonden zich de zetels voor de Koningin, voor prinses Armgard en de overige vorste- lijke gasten. Aan weerszijden van den preek stoel waren de plaatsen voor de bruidsmeis jes en bruidsjonkers. Daarachter was een groote groep van speciale gasten, door de prinses en de prins uitgenoodigd, onder wel- ken vele tijdgenooten en studiegenooten van de prinses. Tal van hooggeplaatste autoriteiten waren voorts in de kerk aanwezig. Er waren leden der hofhouding, de actieve vlagofficieren en opperofficieren van onze marine en ons leger, de Indische vorsten, de ministers, de voorzit- ters en leden van de Staten-Generaal en de overige hooge colleges van Staat, de commis- sarissen der Koningin, tal van burgemeesters en hooge ambtenaren van de departementen. Ook waren er de diplomaten, rechters in het Penmanente Hof van Internationale Justitie en voorts een groote groep van personen be hoorende tot het personeel der Koninklijke hofhouding, alsmede verteg-enwoordigers van vereeni-gingen, waarvan de prinses hescherm- vrouwe is. De stoet werd hij aankomst bij de Groote Kerk door den kamerheer-ceremoniemeester ontvangen en naar de consistoriekamer ge- leid. Enkele oogenhlikken later trad het jonge paar de kerk binnen, voorafgegaan door de bruidsmeisjes en de bruidsjonkers en gevolgd door de bruidskinderen en de verdere familie leden. Het orgel speelde, totdat all-en gezeten waren. Nadat prof. Obbink het votum had uitgesproken, zong de gemeente: ,,Dankt, dankt nu alien God". Daarna ging prof. Obbink voor in gebed en hield vervolgens een toespraak. De voorganger gewaagde allereerst van de onstuimige vreugde, welke over geheel Neder land losbrak bij het vememen van de zoo ge heel onverwachte verloving van Prinses Ju liana, welke vreugde opnieuw oplaaide, toen het volk gelegenheid kreeg kennis te maken met Prins Bernhard. Prof. Obbink legde er den nadruk op, dat deze plechtigheid een zuiver godsdienstig ka- rakter draagt, zoodat hij hier niet stond om bij de goede wenschen der duizenden nog zijn wenschen toe te voegen. Spreker ging uit van een woord Gods, dat geen wensch, maar een belofte inhoudt, het woord uit den 32en psalm ,,Mijn oog zal op U zijn". Prof. Ohbink verduidelijkte dit woord, „vol troost en kracht", waarna hij de bruid en ver volgens den bruidegom toesprak. De voorganger richtte zich hiema tot de Koningin, 'Haar toewenschende lange jaren de blijde getuige te mogen zijn van het geluik harer kinderen en besloot met de moeder van Prins Bernhard te verzekeren, dat haar zoon reeds nu de liefde van ons volk heeft gewon- nen en dat Nederland hem met vreugde ont- vangt als de gemaal onzer Prinses Juliana. De oud-hofprediker, Ds. Welter, ging ver volgens over tot het stellen der vragen en na dat deze door man en vrouw met ,,ja" waren heantwoord, noodigde Ds. Welter het paar uit, te knielen. De 87-jarige voorganger sprak de zegen- bede uit en nadat de jonggehuwden hun plaatsen weder hadden ingenomen, was het aandeel van den oud-hofprediker in deze plechtigheid ten einde. Prof. Obbink bood den man toen namens den kerkeraad der Nederduitsch Hervormde gem-eente een in zwart leder gelbonden quarto gaat? NeeTot Zaterdag dan..., dan zal je kwade bui wel over zijn." Geen minuut nadat de voord'eur zich ach ter een langzaam en neerslachtfg stappenden George Lomax gesloten had, stond Virginia al aan de telefoon. Na even wachten kreeg ze het nummer, dat ze gevraagd had. Hallo, hen jij het zelf, Bundle?" zei ze. „Zeg, i-k kom morgen wel op „De Schoor steenen". Wat! Denk je, dat ik me dood zal venvel-en! Nee, geen sprake van. Ik kom! Voor geen tienduizend duk-aatjes blijf ik thuis... Adieu, tot morgen, hoor!" ,'tWas een gruwelijke last en het deed geweldig zeer. Het bloed stond er al tijd voor. Allerlei huismiddeltjes deed ik er op, het beet geweldig, maar tel- kens kwamen de kloven terug. Gewone huid-cremes hielpen mij evenmin. Maar geen last meer ervan. Nu mrijf ik elken ochtend enavond Klooster- halsem er op. Dat doet geen zeer en de huid is en blijft prachtig glad in gezond, ook al kom ik met mijn han den vaak in het water. Het was een uitkomst." r, H. de J. te 's-H. AKKER'S omuihiil HK inum OnovertroHen by brand-en snywonden Ook oagegvenaard als wrijfmiddel bH Rheumatieb, spit en pijnlqke spieren Schroefdoos 35 et Potten: 62'/, ct. en f 1.04 (Ingez. Med.) Bijlbel aan, waama hij voorging in het dank- gebed. Nadat de kerkdienst beeindigd was, bracht een zangkoor een lofpsalm ten gehoore. De bruidsstoet, voorafgegaan door de bruidsmeisjes en de bruidsjonkers begaf zich daarna naar de consistoriekamer. Alle fami lieleden, benevens de getuigen, begaven zich paarsgewijze daarheen, teninde hunne geluk wenschen aan te bieden. Op den terug weg Intusschen had zich buiten de kerk de stoet weer geformeerd. Langs den vastgestelden route werd naar het paleis terug gereden, waar de stoet ongeveer twee uur arriveerde. iHier werd het prinselijk echtpaar ontvan gen door den opper-hofmaarschalk. Langs den weg. Drie militaire eerewachten waren langs den weg opgesteld. Bij het Koninklijk Paleis ston den de grenadiers en jagers met de Konink lijke militaire kapel, die, toen het bruidspaar het paleis verliet, het Wilhelmus speelde en dit ook weer bij hun terugkomst ten gehoore bracht. Bij het stadh-uis was uit de koloniale reserve een eerewacht gevormd, waarbij het muziek- korps van het 5e regiment infanterie was in- gedeeld. Bij de Groote of St. Jacobskerk vormden een sectie mariniers en een -sectie matrozen een eerewacht. De Marinekapel was hierlbij inge- deeld. Op verschillende plaatsen langs den bruidsweg waren militaire eerefronten en eere- posten opgesteld. Die rondrit van den stoet, na de kerkelijke plechtigheid, is een ware zegetocht geworden. Onder onafgefbroken toejuichingen van de me- nigte heeft het bruidspaar de tocht door de stad gemaakt, welke bij alien die er van ge tuige waren een onuitwischtoaren indruk heeft gemaakt. Dejeuner ten paleize. Aan het huwelijks-dejeuner ten paleizer Noordeinde hebben ongeveer 210 personen deel genomen. Er was een groote tafel met ver- scheidene kleine tafels. Tot de genoodigden behoorden, ibehalve de vorstelijke gasten, die hoogste autoriteiten uit den lande, leden der hofhouding enz. HOOFDSTUK VII. Mr. McGrath bedankt voor een uitnoodiging, De brieven waren weg! De eerste opwelling van Anthony Cade was, den dief na te zetten, en hem tot het terug- geven van den buit te dwingen. Maar on middellijk daarop realiseerde hij, dat een der- ge-lij-ke handelwijze niet aanging. Je kunt niet's na-chts om drie uur door een hotel gaan draven, zonder de aandacht te trekken, en de aandacht trekken was nu juist iets, dat hij zich niet kon veroorloven. Daarbij kwam nog het begrijpen, dat Giuseppe het bundeltje brie ven voor de memoires aangeizien had en ze in de voile overtuiging, d'at hij de memoires in handen had', had meegenomen. Zoodra hij zijn vergissing bemerkte, zou hij wel terug- komen om zijn fout te herstellen. Anthony besloot zich op die ontmoe-ting voor te be- reiden. Voor het geval, dat Giuseppe niet terug- kwam, best-ond er nog een andere manier om de brieven terug te krijgen. Een adverten- tie in de meest geilezen dagfoladen. Als Giuseppe een handlanger van de Broeder- schap van de Roode Hand, of, wat Anthony waarschijnlijker leek, van de Koningsgezinde Partij was, had deze vangst niet de minste waarde voor -zijn werkgevers en dus zouden ze de gelegenheid, om wat extra's voor hun ,,'kas" te verdienen, wel met beide handen aanvatten. Anthony beslo-ot daarom wakker te hlijven. Maar na drie kwartier de wacht houden, kreeg hij genoeg van dit vervefende karwei. te meer, daar hij wel begreep, dat Giuseppe dien nacht niet meer zou verschijnen en dus kroop hij onder de dekens en ging wat liggdn lezen. Maar na een poos vielen zijn oogen dicht en sliep hij gerust. Hij werd wak-ker doordat de zon zijn kamer binnen scheen. Rustig achterover liggend, met zijn handen onder zijn hoofd, maakte hij een plan de campagne. Daarna stond hij op, kleedde zich op zijn gemak aan en ging zit- ten ontlbijten, met het ochtendhlad, dat vol stond met berichten over Henzo-Slowakije, opsn naast zijn bord. Na het ontbij-t vroeg hij den gerant te spreken en daar hij iemand was, die gewoonlijk zijn zin kreeg, taehoefde hij maar een minuut of vijf te wachten, voor- dat een kellner hem kwam zeggen, dat de gerant hem kon ontvangen. Bij zijn binnenkomst in het luxieus-inge- richte prive-kantoor stond de gerant, een on- berispeiij-k gekleede Franschman met onberis- pelij-ke manieren, beleefd op. ,,'U wou me spreken, Mr... McGrath?" ,,Ja.Ik heb gisteren mijn intre-k in uw hotel gen-o-mEn en 's middags hen ik op mijn kamer bediend door een kellner, die Giuseppe heet." Hij wachtte even. ,,-We zullen wel een kellner van dien naam hebben," -zei de gdran-t onverschillig. „Het viel me dadelijk op, dat de man eenigszins eigenaardig deed, maar omdat ik' niets van hem wist, hechtte ik er toen geen heteekenis 'aan. Later echter, midden in den nacht, om precies te zijn, werd ik wakker, doordat iemand in mijn kamer rondsloop. Ik draaide het licht op en betrapte gen-oemden Giuseppe bij het d'oonzoe-ken van mijn koffer." (W-ordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 1