"AKKERTJES" Het Vorstelijk huwelijksfeest Programma van het Vuurwerk De burger-oorlog in Spanje Predikbeurten De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gesiuit, De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met (AKKER-CACHETS) Recept van Apotheker Dumont SLUISKIL. AXEL. SAS VAN GENT. BIERVLIET. RECHTSZAKEN. POLITIEREOHTER TE MIDDELBURG. Overal bij Apothekers en Drogislen 12 sluks in koker 52 cent, 3 stuks in zakdoosje 20 cent. Nederlandsch Fabrikaat 'd#, (Ingez. Med.) in het hart tot uiting is giekomen, hetgeen tot stoornissen in het hart-rhythme he eft geleid. Toen deze stoornissen begin December em- stiger werden, kwam het tot haperingen in den bloedsomloop, welke den Paus noopten in bed te blijven, vooral omdat de moeilijk- heden zich met name voordeden in de lede- maten. Dank zij de rust en den goeden zorgen zijn de hartversbhijnselen, hoewel nog bij, wijle aanwezig, van lieverlede afgenomen. Daaren- tegen zijn de pijnen in de beenen erger ge- worden, en soortgelijke verschijnselen hebben zich voorgedaan in den rechterarm. Zij hangen deels ook samen met spijsverteringsstoornis- sen. die op haar beurt haar oorsprong vinden in de bloedvaten en zenuwen. Er is reden om te hopen, dat de plaatselijke -stoornissen geleidelijk kunnen afnemen en welliciht zelfs geheel zullen verdwijnen. De toestand van het hart noopt echter tot een behoedzaam oordeel, gezien den aard der ziekte en den hoogen leeftijd van den patient. We hebben in onze laatste mummers reeds een en ander gemeld omtrent de feestviering te Ter Neuzen en de aangebrachte versierin- gien en verlichtings-installaties. Aangezien de feeetdagen onze tegenwoordiigheid ter plaatse vorderen, hebben we te voren gebruik gemaakt van de gelegenheid om de in een sprookjes- stad herschapen vorstelijke residentie te be- aoeken. We hebben ons daar j.l. Maandag met vale duizenden, die van alle oorden van het land gekomen waren, volo.p kunnen verlusti- gen in het bezichtigen der kiwistig, smaakvoi, en in vele gevalien ook artistiek, versierde straten, pleinen of gebouwen, we hebben kun nen genieten van de aanschouwing van de bijzonder fraaie versiering van het Koninklijk Paleis aan het Noordeinde, dat steeds het mid- delpunt van de aantrekkingskracht van het publiek hleek. Ook hebben we des avonds kun nen bewonderen de rijke, feeerieke verlichting van verschiilende deelen der stad, en getuige kunnen zijn van de geestdriftige toejuichingen der menigte, zoowel bij het uitrijden van de Koninklijke Familie voor het bezichtigen van de verlichting, als te 8 uur toen werd uitge- reden om de verwachte gasten aan het station te verwellkomen. Het was toen in de binnenstad van Den Haag zeer druk, op vele plaatsen kon men slechts voetje voor voetje voorwaarts en in enkele smalle straten was door de politie ddn- richtings-verkeer voorgescihreven, zoodat men meerdere malen, om een straat vanaf de andere zijde te bereiken, een grooten omweg moest maken. Maar dit, noch de algeheele af- zetting van een groot deel der straten in de binnenstad, noch het druilerige weer, kon de geestdrift der menigte temperen. Eerst toen voor het Paleis de lichten waren gedoofd, be- gon de drukte te luwen. De versieringen te Ter Neuzen. Toen we Dinsdagmiddag, welvoldaan over onzen tocht, weer binnen onze goede stad lowamen, bemerkten we, dat deze een groote metamorfose had ondergaan. Hetgeen was voorbereid, was naar buiten gekomen en daar- aan werd op vele plaatsen druk gewerkt aan de afwerking. Een tocht leverde ons het be- wijs, dat een zeer groot deel der stad is ver- sierd. Daarbij zijn vooral guirlandes van vlag- getjes zoo ook van dennengroen benut, voorts amilen en masten, terwijl talrijke koorden met electrische lampjes, die over de straat zijn ge- spamnen, beloven voor de verlichting. Zoo is het gegaan als vroeger. Het versie- ren werkt aanstekelijk. Zijn er eenmaal stra ten mee begonnen, dan volgen er meer. Van de Tholensstraat vernamen we b.v. dat Maan- dagmdddag pas een comite werd opgericht en daama een inzameldng van gelden voor dek- king der kosten was gehouden. Men heeft, zoo vernamen we, den nacht doorgewerkt, en Dansdagnamiddag was de versiering van de straat, die zich daarvoor bijzonder leent, dan ook in orde, die, evenals in de geheel versierde buurt Java en andere plaatsen, bestaat uit viaggen-guirlandes. De verlichting. Over de verlichting van het stadhuis en het gebouw der Kamer van Koophandel schreven wij reeds, Thans kan hieraan worden toege- voegd, dat in vele straten lichtzuilen zijn ge- plaatst, die een smaakvolle verlichting waar- borgen. Ook zagen we verlichte eerepoorten,, b.v. in de Axelsche straat, waar men aan het proefverlichten was. Daar zagen we eveneens beproeven de ver lichting van de Burgemeester J. Huizinga- bamk, de zeer moode verlichting van de Van Steenbergenlaan en vernamen ook van een achitterende verlichting der trambrug over den Oostelijken kanaalarm, doch kwamen te iaat voor eigen aanschouwing. Wei werd ons oog toen getroffen door een lichtversiering aan het kantoor van de Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding. Verder hebben we ook nog een mooie en aandacht trekkende verlichting ge- aien van het woon- en winkelhuis van den beer I. Guequierre in de Burgemeester Geillstraat, en de verlichting aan de kapperszaak van den beer G. Verpoorten, en, al noemen we die het laatst, is dit niet omdat dit de minste zal zijn, maar den gevel van den ingang der Rijks H. B. S. belooft met zijn talrijke lampjes, als wij ons niet vergissen, voor Ter Neuzen wel het neusje van den zalm te worden. Uit deze opsomming, waarbij we dan toch ook zeker mogen voegen de vele smaakvolle dial ages der wdnkels, valt wel te concludeeren, dat er op het gebied van versiering en ver lichting ook in Ter Neuzen wel te genieten zal vallen en daar mogen we alien, die zich doorvoor gegeven hebben en die er hunne pen- ningen voor hebben afgezonderd, wel dankbaar voor zijn, want daar blijkt wel uit dat men, als gevolg van bun arbeid, hier plaatselijk ook kan genietdn en verwachten we, dat velen uit de omgeving een kijlkje te Ter Neuzen zullen gaan nemen. We hebben meermalen mogen ondervinden, dat men onze stad, als er wat te beleven valt, graag bezoekt. De feestviering. Vobr de feestelijkheden verwijzen wij naar het in ons vorig numrner afgedrukt program- ma. Wij vestigen bijzonder de aandacht op dat van het vuurwerk, waarmede het pro- gramma is aangevuld. Dit is zeer belang- wekkend. De volkszang. Met betrekking tot de hedenmiddag op de Markt te houden volkszang, verzoekt men ons te melden, dat de zangeressen en zamgers, die voorzien zijn van een kaart, plaats moeten nemen binnen het afgezette deel der Markt. Daar binnen zullen borden worden opgesteld met de namen der vereenigingen. De bedoeling is, dat de leden dier vereeni gingen bij die borden zullen plaats nemen. Het plaatsen van de leden der zangvereenigingen op bepaalde deelen van het terrein, geschiedt in het belang der zangudtvoering en we bren- gen daarom het dringend heroep over, zich daaraan te houden. De lichtstoet. Naar we vernemen, hebben thans reeds ver schiilende groepen zich aangemeld voor deel- neming aan den des avonds te houden licht stoet, zoodat ook deze zal slagen. De fontein. Zooals bekend mag verondersteld worden, wordt des avonds de lichtfontein weer in wer- king gesteld. Indien we ons hare werking van de vorige gelegenheden nog goed voor oogen stellen en dan een vergelijking maken met de fontein, die thans in den Hofvijver in Den Haag opspuit, dan gelooven we dat we, voor wat betreft onze fontein, voor de residentie niet zullen behoeven onder te doen. Gelegenheid voor amusement. Voor hen, die daarvan houden, zal er ook in ander opzicht nog gelegenheid zijn voor amusement, aangezien vergunning is ver- leend voor het geven van dansgelegenheid op Woensdag, Vrijdag en Zaterdag, terwijl die cafe's op de eerste dagem ook tot middernacht geopend mogen blijven. De film van het Prinselijk huwelijk. Dat de Biac niet achterwege zal blijven, is te begrijpen en zoo zal, als er zich geen on- voorziene omstandigheden zich voordoen, reeds Vrijdagavond in het Luxor-theater in de uur- voorstelling de Oranjefilm, met de beelden van het Prinselijk huwelijk te zien zijn. Ook dit is een vergoeding voor hen, die niet naar Den Haag kunnen reizen om dat te aan- schouwen, terwijl men op de film misschien meer zal zien, dan bij een persoonlijk bezoek mogelijk zou zijn. De feestuitvoeringen. De aandacht wordt ook nog gevestigd op de Donderdagavond in de 4 groote zalen te geven feestelijke uitvoeringen, die tegen een entree van 30 cent, benevens 10 cent voor plaatsbe- spreking, toegankelijk zijn. Zoolang de voor- raad strekt, kunnen werkloozen aan de Arbeidsbeurs een bon vragen voor een gratis plaatsbewijs. Heden voormiddag in het Patro- naat en van avond van half 8 tot half 9 aan de andere zalen bestaat nog gelegenheid voor plaatsbespreking. Het is in het belang van een gemakkelijk verloop der uitvoeringen, dat vooraf plaatsen besproken worden, aangezien men dan eenig overzicht over het aantal ge- vraagde plaatsen krijgt. Het vuurwerk. Wanneer men het programma van het vuur werk beziet, blijkt wel, dat dit inderdaad schitterend belooft te zijn. Het is uitgebreid en de naam van den fabrikant waarborgt goede waar Zooals reeds gemeld, wordt dit vuurwerk bij gunstig weer, Zaterdagavond om 8 uur af- gestoken. le Afdeelimg. Opening van het vuurwerk door salvo van luchtvuurwerk, bestaande uit signaalbom met bliksemlicht. 3 Vuurpijlen met polyp-, chrysanteum-, vlinder- en gekleurde sterren. Opstijgen van een groote dubbele kunstbom, eerst een bouquet gekleurde lichtkogels uit- werpende en daama een zware kanonslag gevende. Brillantbom met diamant- en gekleurde sterren. Luchtslang in fraaie vonkenregens. 2e Afdeeling. Schitterende Jubileinnverlichting door rozet van Oranje Zonnengoud, de omgeving in een prachtige Oranjegloed zettend. (Nieuw.) 3e Afdeeling. Vuurpijlen met gekleurde bouquetten. Brillantibom met groot gekleurd bouquet. Bomraket met gekleurde bomsterren. 4e Afdeeling. Groot draaiend vuurfront, groote vlaggen- staaf met Oranjezonnen, beginnende met kransen van brillantvuur waarin roode, witte en blauwe decoratielichten verschijnen over- gaande in jasminkransen, terwijl tegelijkertijd twee groote Oranjezonnen, omringd door gou- denregens, verschijnen, einddgende met kanon- slagen. (Nieuw.) 5e Afdeeling. Opstijgen van een groote dubbele kunstbom welke eerst een bouquet gekleurde lichtkogels uitwerpt en daarna een kanonslag doet hooren. Wentelhom in kleur. Vuurpijlen met korenbloemregens. 6e Afdeeling. Groot ibrillantvuurfront, groote palmboom, gevormd door een aantal groote brillantfon- teinen, welke door bunne uitwerking een fraaie palmboom vormen waarin een groote gekleurde zon draait, eindigende met kanon- slagen. 7e Afdeeling. Kunstbom met groote gekleurde vuurbloe- menibouquet. Wentelbcxm in kleur. Opstijgen van een electrische zonnenvuur- pijl met gouden staart en overgaande in mag- nesiumzon, welke met kanonslag eindigt. 8e Afdeeling. Dubbele pyrotechnische telegraaf, eerst in goud, daarna in magnesiumvuur over het ter rein gaande. 9e Afdeeling. Fraaie verlichting over het terrein door 4 potten bengaalsch vuur in rood, wit, blauw en Oranje bengaalsch vuur. lOe Afdeeling. Brillantbom met polyp- en zilverregen. Vuurpijlen met diamantsterren en gekleur de lichtkogels. Pot A feu met knetterbouquet. lie Afdeeling. Groot Jubileumfront, ^de Oranje-vuurbloe- menbouquetten, gervormd door groote fontei- nen, welke twee bouquetten vormen, waaruit onder goudenregen een menigte schitterende Oranje-vuurbloemen opstijgen met buitenge- wone glans. Tot slot uitbarstingen van vuur- mijnen, welke groote magnesium luchtslangen bouquetten opwerpen, eindigende met kanon- slagen en knetterbouquetten. (Nieuw.) 12e Afdeeling. Kunstbom met kunstig gemengde sterren. Luchtslang in fraaie vonkenregens. Vuurpijlen met robijn- en zilverregen. 13e Afdeeling. Groot Japansch schitterfront, de Japansche worfderbloem, beginnende met groot gekleurd hart, omringd door kransen van diamant- en goudvuur. Plotseling ontbranden een aantal Japansche schitterfonteinen, welke duizenden gouden- en zilveren vuurbladeren uitwerpen, waardoor een prachtige wonderbloem wordt verkregen, eindigende met kanonslagen. (Nieuwe combinatie.) 14e Afdeeling. Brillantvuurpijlen met gekleurde Irissterren. Brillantbom met Edelweissterren. Magnesiumtourbillon. 15e Afdeeling. Groot draaiend vuurfront, magnesiumslang van gekleurd licht, beginnende met slang van gekleurd licht, omringd door kransen van brillantvuur, plotseling overgaande in schit terende magnesiumkransem met duizenden scheiwitte stralen en sterren, eindigende met kanonslagen. 16e Afdeeling. Zwermbom met brillant luchtslangen bou quetten. Signaalbom met bliksemlicht. Vuurpijlen met gekleurde bouquetten. 17e Afdeeling. Groote stijgende Koningskroon, beginnende als horizontaal draaiend vuurrad, waarna bril- lantfonteinen ontbranden en een Kroon wordt gevormd, welke langzaam en statig de lucht in strjgt om op haar hoogtepunt een Kroon te vormen van gekleurde diamanten. (Nieuw.) 18e Afdeeling. Kunstbom met groot vuurbloemen-bouquet. Vuurpijlen met malven en magneta's. Wentelbom in kleur. 19e Afdeeling. Groote electrische diamantwaterval, ge vormd door negen groote magnesium fontei- nen, welke een prachtige vuurmassa uitwer pen met duizenden scheiwitte vonken en stra len waardoor het terrein daghelder wordt verlicht. 20e Afdeeling. Brillantbom met gekleurd lichtkogelbouquet Vuurpijlen met ijsbloemsterren. Signaalbom met bliksemlicht. 21e Afdeeling. Fraaie verlichting van het terrein door een brillante magnesiumzon, welke de omgeving hel verlicht. 22e Afdeeling. Groote slotdecoratie, bestaande uit de woor- den „Leve de Prinses en de Prins", in chasi- netvorm. Ointhranding van een groot brillant decora- tief vuurwerk, wat zich om de woorden vormt. Ontlbranding van groote eerepalmtakken, gevormd door een aantal brillantfonteinen, waarin Oranjezonnen draaien. Omtbranding van contra-batterijen van Homeinsche kaarsen, welke een menigte ge kleurde lichtkogels over het geheel werpen. Groot slotbombardement en sterrenregens. Madrid opnieuw gebombardeerd. Maandagmiddag om 12 uur zijn vijftien vldegtuigen der rechtsche troepen hoven de hoofdstad verschenen en lieten bommen op verschiilende wijken van de stad vallen. Het ergst getroffen werd Tetoean la Victorias, een der voorsteden van Madrid. Voorts eenige hoofdstraten, waar vele bewoners werden ge- wond. Groot was het aantal slachtoffers in een hoofdstraat, waar huisvrouwen in een rij voor een levensmiddelenwinkel stonden te waohten op de distributie van voedsel. Vol gens de cijfers, die om half negen Maandag avond door den verdedigingsraad bekend wer den gemaakt, zijn bij de jongste bombarde- menten 35 personen gedood en 200 gewond. In de geheele stad heerscht groote verslagenheid. De gevechten hebben zich de laatste 24 uur niet tot de hoofdstad beperkt. Ten Noorden van Madrid in het Guadarrama-gehergte zijn de regeeringstroepen erin geslaagd zich mees- ter te maken van de dorpen Matilla, Villa Nueva de Henares, en Castejon de Henares. Voorts hebben ze belangrijke strategische punten bezet. Ook van rechtsche zijde wordt melding gemaakt van de aanvallen der regee ringstroepen in den sector Guadalajara. De vooruitgesohoven posten, aldus het officieele communique van het hoofdkwartier te Sala manca, hebben zich met heldenmoed verdedigd om den aanval te breken en zijn er tenslotte in geslaagd den vjjand op de vlucht te drijven. Het communique vermeldt voorts, dat de weg naar La Corogna door de rechtsche strijd- kraohten bezet wordt gehouden evenals de linie Villa Nueva del Pardillo-Majadahonda en het belangrijke kruispunt van wegen Las Rosas De gevechten in den sector-Porzuelo de la Villa Delmonte zijn Maandag met groote hevigheid voortgeziet. De rechtsche troepen waren voortdurend in den aanval, doch vol- gens den vertegenwoordiger van Havas te Madrid wisten de militietroepen zich met kracht te verzetten. Het kanongebulder was tot in de hoofdstad te hooren. Het radiostation Tetoean heeft verder mede- gedeeld, dat vliegtuigen der regeering Dinsdag Cordoba en Castro del Rio hebben gebombar deerd. De Italiaansche vrijwilligers in Spanje. Naar Reuter uit Londen meldt, zouden om- stredks de Kerstdagen nog 6500 Italiaansche vrijwilligers te Cadix zijn ontscheept! Het totale aantal Italiaansche vrijwilligers, dat de laatste veertien dagen in Spanje is aange- komen zou dus meer dan 10.000 bedragen. Volgens de Fransche bladen is het feit, dat Italie doorgaat in grooten getale vrijwilligers naar Spanje te sturen, in strijd met het zoo juist afgesloten Engelsch-Italiaansche ac- coord. Zoo schrijift de Ami du Peuple, dat een der- gelijke onoprechtheid vrijwel onbegrijpelijk is en dat thans duidelijk blijkt, dat Italie zich in groote mate tegenover Spanje heeft vastgezet. Weliswaar foeoogen de overeenkomsten met Groot-Brittannie de territoriale integriteit van Spanje te handhaven, en blijft Londen zich vastlhouden aan het niet-inimengingsacooord. Met den steun van de Fransche regeering blijft het erop aandringen, dat dit strikt zal worden toegepast. Rome beantwoordt dit ini- tiatief door 4000 Italianen te Cadix aan land te zetten. Het blad vraagt zich at, hoe twee landen een accoord kunnen sluiten als het ver- drag van 2 Januari, terwijl over het voornaam- ste punt, den vrede en den status quo in de Middellandsche Zee, een dergelijk verschil van meening blijft bestaan. De ontscheping van eenige duizenden Italianen te Cadix is vol- doende om over den aard van dit accoord te kunnen oordeelen, en bewijst, dat zoowel Rome als Berlijn vastbesloten is alle middele'n in het werk te stellen om den rechtschen troepen in Spanje de overwinning te bezorgen. Ook Pertinax schrijft in de Echo de Paris, dat dit z.g. gentlemen-agreement allerminst ertoe bij zal dragen de kwestie van de vrijwil ligers te regelen, zooals gebleken is uit het ontschepen van 4000 Italianen te Cadix. Het Engelsch-Italiaansche accoord heeft niets aan den loop der dingen veranderd. De Populaire schrijft in een hoofdartikel, dat het feit, dat Mussolini den dag na de on- derteekening van het accoord met Engeland eenige duizenden vrijwilligers te Cadix heeft doen ontschepen, getuigt van een groote on- besohaamdheid. Mussolini brengt hierdoor Eden in een vernederende en lachwekkende positie. Ondertusschen vinden zoowel in den Atlantischen Oceaan als in de Middellandsche Zee zeer ernstige incidenten plaats. De toe- stand is ernstig en kan slechts venbeterd wor den door een nauwer verbond tusschen de twee Westelijke aemocratieen. De Berlijnsche correspondent van het Jour nal schrijft, dat zoowel de Duitschers als de Italianen meer dan ooit besloten zijn Franco te steunen en dat de reacties in Engeland zeer van nabij worden gevolgid. Slechts de houding van de Britsche admiraliteit zal in staat zijn het Duitsche rijk tot meer voorziohtigheid te manen. De Ordre vraagt zich af, of Duitschland de zaken tot het uiterste wil drijven en een alge- meen conflict wil uitlokken. Het is n.l. dui delijk, dat de chantage voortduurt. Het blad acht het verstandig, dat de Britsche regeering op een of andere manier haar solidariteit met Frankrijk bewijst. Een ultimatum van den comman dant van de „Konigsberg". D.B.N, meldt uit Berlijn: De admiraal der Duitsche strrjdkrachten in Spaansohe wateren heeft van boord van den kruiser „Konigsberg" aan de roode maehtheb- bers te Valencia het volgende telegram ge- zonden: Nadat de stoomschepen ,,Aragon en Marta Junquera" thans door de Duitsche strijdkrach- ten in beslag zijn genomen, wordt nogmaals de uitlevering van den Spaanschen passagier en van het restant der lading van het stoom- schip „Paloz" geeischt tegen uitlevering der beide in beslag genomen sohepen. Wanneer aan dezen eisch tot 8 uur voormid dag van den 8sten Januari niet is voldaan, dan zal de Duitsche regeering de beide schepen aan de door haar erkende wettige Spaansche regeering uitleveren. Zouden herhalingen van zeerooverijen tegen Duitsche handelsschepen plaats hebben, dan zal de Duitsche regeering nadere maatregelen nemeij. TER NEUZEN, 6 JANUARI 1937. CAUTIE GESTELD. Het meergemelde Estlandsche stoomschip, dat te Sluiskil aan den ketting was gelegd, is nadat de gevraagde bankgarantie groot 5500 gesteld was, weer vrijgegeven. De Hermes" heeft inmiddels de reis van Sluiskil naar Halmstad aangevangen. Feestelijkheden. Zaterdagmiddag werden de feestelijkheden te Sluiskil ter gelegenheid van het prinselijke huwelijk ingezet met een muzikale rondwan- deling van het Actie-comitd met de R.K. Fanfare, welke te half 5 begon. Om kwart over 5 was men genaderd tot het Stations- plein, waar onder het spelen van het Wilhel- mus de verlichting van den eereboog ontsto- ken werd. Deze eereboog, welwillend aange- boden door de directies van de A.C.Z. en de C.N.A., is vervaardigd door den heer Ver- meulen, terwijl de beer De Laat de verlichting verzorgde. De boog bestaat uit 2 zuilen, elk van 2 gekruiste vlakken, welke in trapvorm naar boven toeloopen, gekroond door een boog, waaronder een verlichte oranjester hangt met gouden letters J.B. De zuilen worden door schijnwerpers in wit en oranjelicht heschenen terwijl de boog en het dennegroen aan den voet der voet der zuilen door oranje en gele lampen gesierd zijn. Tijdems de muzikale rondwandeling werden de etalages van ruim 30 winkeliers, die mede- dongen in den wedstrijd, gekeurd door een jury bestaande uit de heeren W. de Nie te Westdorpe, G. Wil te Ter Neuzen en W. v. 'Hiiten te Axel. Zij beoordeelden de etalages on het gevoerde artikel, het verband dat ge legd was met de huwelijksfeesten en de ver lichting. Des avonds hrachten zij in de zaal van den heer De Krijger, hij monde van den heer De Nie, rapport uit van hun bevindingen Daaruit bleek, dat de le prijs gewonnen was door den heer H. J. Colsen, met 27 punten, de 2e prijs door den heer A. Lauret met 24 pun ten en de 3e prijs door den heer P. v. Cruij^in- gen met 23 punten. Den winnaars werden door den voorzitter van het comi(d de medail- les omgehangen, te weten als le prijs een ver- guld zilveren medaille, 2e prijs een zilveren en 3e prijs een bronzen. Deze prijzen waren geleverd door den heer W. Oostdijk, terwijl het initiatief tot den wed strijd was uitgegaan van de Winka. DAMES! Beihoud't Uw slanke lijn, koopt CORSETTEN in vertrouwen in de huizen JULIENNE SOHELFHOUT, Brabantdam 6, Dampoortstr. 23, GENT. Gemaakte Corsetten of op maat. Alle herstellingen. (Ingez. Med.' HET CENTRUM. Dat overal in den lande de directies der bios- copen gezorgd hebben dat reeds vanaf Vrijdag de film van de huwelijksplechtigheid van Prin ses Juliana met Prins Bernhard kan worden vertoond behoeft geen venwondering te wek- ken gezien de enorme belangstelling die hier- voor zal bestaan. In het Centrum zal, zooals uit achterstaande advertentie blijkt, vanaf Vrijdag de complete filmreportage van dit Vorstelijk Huwelijk worden vertoond, waar- aan nog een journaal van daarop betrekking hebbende filmopnamen is toegevoegd. Dank zij de bioscoop is nu een ieder in de gelegenheid dit voor ons land en volk zoo heugelijk gebeuren te aanschouwen op een wijze dat welliciht menig bezoeker aan Den Haag zoo niet heeft kunnen gadeslaan, want de opnamen van deze plechtigheiid en de alom heerschende feestvreugd znillen, terwijl men rustig en behaaglijk in uw zetel zit, aan uw oog voorbijtrekken, zoodat U zich geheel daaraan ikunt geven. Velen zullen deze voorstelling meer dan een maal bijwonen. Belangrijke diefstal. Uit de woning van den heer R., wonende langs den Kanaaldijk, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een belangrijk geldsbe- drag ontvreemd. Het schijnt, dat het echtpaar zich in den loop van den Nieuwjaarsdag naar familieleden gegaan is om Nieuwjaar te wenschen. Van die gelegenheid heeft men gebruik ge maakt om in te breken en met 40.000 francs als buit den aftocht te Iblazen. Met stille tram natuurlijk, want het minste gerueht' zou aanleiding kunnen geweest zijn, om bij de buren, die aan weerszjjden wonen, argwaan te wekken. De politie, van den diefstal verwittigd, doet natuurlijk ijverig onderzoek. In samenwer- king met de Belgische politie wordt er ook langs die zijde naar een spoor gezocht, doch tot dusverre zonder resultaat. Achter het huis en op den daarachter ge- legen zandlberg schijnt men sporen van voet- stappen te hebben ontdekt, die dan ook hlijk- baar als de eenige stille getuigen in dezen handigen diefstal kunnen beschouwd worden. Het kan waarschijnlijk zijn, dat deze sporen eenige aanwijzing zijn om de dieven te ach- terhalen. Maar de kans is gering. Zedden is het in het grensgefbied de politie nog mogen gelukken de schuldigen aan dergelijfce roove- rijen te achterhalen, niet omdat de politie niet actief genoeg is bij het speuren, maar omdat de grenstoestanden het zoo moeilijk maken direct contact te krijgen met de omringende plaatsen. Dat in dit geval denkelijk meerdere per sonen bij het misdrijf betrokken zijn, mag hijna als vaststaand worden geacht. Intusschen meenen we, in verband met de komende gebeurtenissen, in dit feit aanleiding te vinden om een woord van waarscbuwing te richten tot degenen, die Donderdagavond argeiloos huis en hof zonder toezicht zouden willen laten. Wij wonen in een zone, waar voorzichtigheid de moeder van den porseleinen winkel is. Jubileum." Dezer dagen was de heer W. Verplanke Az. 25 jaar lid van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier. In den kerkdienst van Zondag- morgen werd dit feit door Ds. Vrijiandt her- dacht, waarbij hem namens den Kerkeraad een familie-bijlbel werd overhandigd als blijk van waardeering. Zitting van Dinsdag 5 Januari 1937. De volgende zaken werden behandeld: R. G. v. d. V., oud 30 j. en C. A. v. d. V., oud 23 j., landlbouwers te Uzendrjke, werden ten laste gelegd dat zij op 11 October 1.1. te Waterviiet (B.), tezamen en in vereeniging A. Th. M. Batselaere hebben mishandedd, door hem te slaan en te stompen en hem haren uit te trekken. Eischieder 20 boete of 12 dagen hechte- nis. Uitspraak idem. St. R. d. B., echtgenoote van A. V., oud 32 j., zonder beroep te Ter Neuzen, werd ver- dacht dat zij omstreeks 30 November 1.1. te Westdorpe A. C. P. Clarijs heeft geslagen. Eisch: 10 boete of 6 dagen hechtenis. Uit spraak: 10 boete of 5 dagen hechtenis. A. B., oud 23 j., handelsvertegahwoordiger te Brugge, werd ten laste gelegd dat hij om streeks 12 October 1.1. te Koudekerke een jurk en een kindermanteltje, resp. toebehoorende aan Maatje Jobse en G. J. Vergunst, welke goederen hij moest opzenden naar ,,De Lalie" te Maastricht, heeft verduisterd. Eisch: vrijspraak. Uitspraak idem. HET SPOORWEGONGELUK BIJ WOERDEN. De rechtbank te Rotterdam heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 52- jarigen machinist H. J. S. uit 's-Gravenhage, en hem veroordeeld tot drie weken gevange- nisstratf. De officier van justitie had drie maanden gevangenisstraf geeischt. S. had zich te verantwoorden voor het spoorwegongeluk, dat in den avond van 7 October nabij Woerden is gebeurd, tengevolge waarvan twee personen werden gedood en zeer ernstige materieele schade is ontstaan. BIDSTONDEN TER GELEGENHEID VAN HET PRINSELIJK HUWELIJK. Woensdag 6 Januari. Geref. Kerk. HOEK. 6 u., Ds. J. A. Vink. Chr. Geref. Kerk. ZAAMSLAG. 6.30 u., Ds. Tolsma. Donderdag 7 Januari. Ned. Herv. Kerk. KLOOSTERiZANDE. 9 u., Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 8.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3