ffloatferBalseaiop Kloosterbalsem Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten Een greep uii de vele verklaringen, welke ler inzage liggen: ■M.-y- i TOESTAND VAN DEN PAUS BEVREDIGEND. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. WEERVERWACHTING. SCHEEPV AARTBEWEGING. Zorg er voor altijd een pot Akker's Klooslerbalsem in huis te hebben, die komt elk oogenblik van pasAkker's Klooslerbalsem, vanouds beroemd en beproeid. bewijst dagelijks onschat- bare diensten en blijfl ongeevenaard: als wond-, huid- en wrijf-middel. Want dit is't bijzondere voordeel van Klooslerbalsem: 'n verrassend snelle wond-zuiverende en wond-heelende werking zonder litteekens, tegelijker- tijd 'n wondere genezende uitwerking op spieren, weefsels en gewrichlen. Daarom bijzonder doelmatig bij kneu- zingen en dergelijke verwondingen. j.kmaIhIxi Uvnnrltunnflan QhoiimaticcVio n 11 nPn Ondragelijke brandwonden. De vellen hingen er bij! ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechterhand was geheel en al wond. Ik hullde van de ondrageiijke ph'nen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbal- sem. Hoe dat in eens heerlijk verzachtte, ik stond zelf verstomd over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer ge- woon". ZooschrijftonsMevr. H. Fr. te 's-Gr. Rheumaiische pijnen kwelden ouden heer van 60 jaar ,,Hevige rheumatiek-aanvallen begonnen mijn leven te vergallen, Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend mij vertelde welke wonder- baarlijke ondervindingen hij met Klooster- balsem had opgedaan. Nu ik zelf dit mid- del heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel*'. Zoo schrijft ons de Heer J. Vr. te H. Als wondmiddel onmiddellijk verzachtend en genezend bij oude en nieuwe wonden, brandblaren, ontvellingen, insec- tenbeten, doorrijden en wonde- of doorgeloopen plekken. Als huid-middel bij winterhanden en wintervoeten, schrale huid, springende handen, uitslag, ring- en dauwworm. "Als wriji-middel ongeevenaard tegen pijn in spieren en gewrichlen, rheumaiische aandoeningen, spit in den rug, spierverrekkingen, versluikingen, heupjicht, zadelpijn, enz. Per doos 35 cent. Pollen van 621 /2 cent, f 1.04 en f 1.82. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger. Verkrijgbaar bij alle goede Apolhekers en Drogislen. (Ingez. Med.) moment voor het Zeelandiadoel, maar op het laatste moment kan de verdediging het ge- vaar bezweren. Als een Zeelandiaback over den bal heentrapt, is Laurens in de gelegen- heid een hard schot te lossen, dat de keeper tot comer venwerkt. lets later komt een schot van Riemens in het zijnet terecht. Tot drie- maal toe krijgt de thuisclulb dan een corner te nemen, maar de verdediging van Zeelandia zuiver telkens haar doelgebied. De eerste helft is reeds ruim een half uur verstreken, als Franken een zeer hard schot wel kan stoppen, maar den bal nlet weet weg te wenken; ten- slotte gelukt dit laatste aan Van der Hooft. Hofiman lost in zuivere buitenspelpositie een flink schot, dat door den keepe^r wordt gestopt. Een minuut of acht voor de rust schiet de Mkkleflburgsche rechtsbuiten van verren af- stand, buiten Ibereik van Franken, tegen de lat, terwijl enkele minuten daama, aan de andere zijde. de keeper* een kanjer van Laurens met veel geluk nog tot comer kan verwerken. Even voordat de rust aanlbreekt kopt 'n Zeeilandia- back, na een voorzet van de Cooker, den bal met flinken gang in de richting van het eigen doel. Tot zijn geluk gaat de bal juist naast de paal tot comer. Nauwelijks is de tweede helft weer aan den gang, of de Cooker weet een goede voorzet te pflaatsen; Hoffman neemt den bal ineens op zijn schoen, maar zoeikt daarbij het doel te hoog. Als eerst de keeper van de hezoekers een schot van Riemens tot comer heeft moe- ten verwerken en deze ndets oplevert, is het Zeelandia die een hoekschop krijgt toegewezen. Na eenige schermutseling wordt er gescoord, maar twee spelers hevonden zich in buiten spelpositie, wat den scheidsrechter niet is ontgaan. lets later heeft Hofiman pech als na een schot van hem, den bal van de onderkant van de lat naar beneden ketst en dit juist in de verkeerde richting gebeurt. De tweede helft is dan ongeveer een kwartier oud, als bij Ter- neuzen een periode van inzinkinig -komt en Zee landia aan bod komt. In deze periode is het de middenvoor, die kans ziet den ball, na een voorzet van links, geweldig hard langs Fran ken te jagen. 22. Een hard schot van Riemens komt in de handen van den keeper terecht. Na een door Zeelandia genomen vrije trap, kan Geensen den bal niet voldoende wegwenken; het schot, dat dan van een der groemzwarten volgt, gaat hoog over doel. Als eerst Franken een bal heeft gestopt, gaat Temeuzen naar voren, maar wederom slaat de Middelburgsche ver dediging den aanrval ten koste van een comer af. Zeelandia krijgt vervclgens weer een vrije trap te nemen, maar evenals te voren wordt ook nu het doel te hoog gezocht. De tijd be- gint reeds aardig te verstrrjken en het wordt meer en meer spannender. Circa 10 minuten voor het einde kan Franken een schot van den Middelburgschen midvoor niet anders dan ten koste van een comer keeren. Van links ge nomen springt de bal tegen een arm van v. d. Hooft en de scheidsrechter wijst naar de witte stip. Zeelandia's midvoor maakt geen fout en hard suist de bal langs Franken. De gasten heib-ben dus wederom de leiding genomen. 2—3. Bij een vinnigen aan/val komt Hofiman alleen voor den keeper; hij had niets anders te doen dan den bal kalm langs den doelman te plaat- sen, maar evenals dit reeds eenige malen in dezen wedstrijd gebeurde, weet hij ook nu de vrij gemakkelijke kans niet te benutten. Wij zien op dat moment eenige Terneuzenspelers appClleeren, maar de scheidsrechter heeft geen overtreding bemerkt en laat doorspelen. Ten slotte is het toch Hofman, die, vijf minuten voor het einde, met een goed gericht schot in het hoekje, den stand weeT gelijk maakt. 33. Lang duurt dezen stand niet, want twee mi nuten later wordt Franken blijkbaar door een ver schot van den linksbuiten van Zeelandia verrast. Althans hoog in het doel zien we den bal over zrjn handen in het net verdwijnen. 3—4. In de nu nog resteerende paar minuten laten de Zeelandianen zich niet meer verschalken. Zij zelf zien zoo waanlijk nog kans ran te scoren, maar dit geibeurt in buitenspelpositie. Het einde van dezen, in de laatste minuten sensa- tioneelen, wedstrijd komt dan ook met 34 voor de Middellburgers, die daartmede haar drie laatste wedstrijden in even zoo vele' overwin- ningen heeft weten om te zetLn en daardoor eesn aardige sprong op de ranglijst hefefoen ge- gemaakt. Het is nu verder te hopen, dat men aan Temeuzen-zijde den ernst van den toe- stand voldoende zal gaan inzien. Nog heeft zij haar lot in eigen handen, maar het kan ge- beuren, dat men van anderen moet gaan af- hangen en dan is het dikwijls te laat. Derde klasse A. Door de vele regenbuien die Zaterdag de velden van de clubs in deze klasse te verwer ken kregen, konden slechts twee wedstrijden doorgang vinden en dat waren juist de twee belangrijkste, die voor de leidende clubs op een teleurstelling zijn uitgeloopen, vooral voor Axel, dat haar eerste nederlaag in deze com- petitie te siikken kreeg. Dank zij haar formi- dabelen voorsprong brengt dit haar kampioen- schap niet in gevaar, doch beteekent dit slechts een uitstel van de uiteindelijke beslis- sing. HoofdplaatAxel 31. Na het dozijntal overwinningen in 1936 reeds behaald, waren de verwachtingen in het Oranjekamp hoog gespaimen omtrent het resultaat van de vijfde en laatste uitreis naar het Westelijk Deel in dit seizoen, de lastigste klip tot dusver te omzeilen. En de prognosti- cus-overzichtschrijver heeft het wel heel juist gezegd, dat er wel grootere varrassingen te memoreeren valien dan eene van no. 1 tegen no. 3 b.v. Vooral, waar zooals in dit geval, op een veld gespeeld moet worden, dat meer op een mestvaalt dan op een voetbalterrein lijikt. Alzoo is het nieuwe jaar voor de oranje- truien ongunstig ingezet. De beide Axelsche eiftallen hebben de vlag moeten strijken voor de Wicsterlingen, die in beide wedstrijden on- betwist de sterksten bleken te zijn en op het spiegelgladde tenrein nog vrij behendig wis- ten te opereeren, waardoor de gasten over- speeld werden. Nauwelijks is de bal aan het rollen of de val- en gliiijberpartij neemt een aanvang en de bal gaat in de richting van het oranjedoel. Nog geen 3 minuten, is het spel oud, als de Hoofdpdaat-midvoor een keurig schot op de Axelsche veste richt, waamaar Dieleman moet visschen, 10. De strijd gaat nu ge- ruimen tijd gelijk op en beiderzijdsch zien wij goede aanvallen opgezet, doch de verdediging is aan weerszijden op haar qui vive en slaat aanval op aanval af. Wanneer pl.m. 35 minu ten gespeeld is, heeft de» Hooijdplaat-centre- forward opnieuw succes en met een goed ge- richte ofschoon in twijfelachtige buiten spelpositie gedoste schuiver, heeft hij den oranjekeeper ten tweede male het nakijken, 20. Dit doelpunt blijkt zeer deprimeerend op de Axelaars te werken en voor de rust zijn de gastheeren dan ook gedecideerd in de meerderheid. De Axelsche verdediging houdt echter kranig stand en dank zij hun stug ver- dedigen is er voor de snelle Hoofdplaat-spelers verder voor halftime geen doorkomen aan. De toestand van het terrein is er in de tweede helft intusschen niet op verbeterd en hoe goed de bedoeling en de opzet van de wederzij'dsche aanvallen in deze overigens zeer faire kamp ook zijn, gedurig is de terreins- toestand oorzaak dat deze falen. De Axe laars hebben zichtbaar meer met dit euvel te kampen dan de gastheeren. De eenige ver- ontschulddging voor het 17 minuten na de rust gescoorde derde doelpunt door de links- binnen van Hoofdplaat mag dan ook voor Axel gezocht worden in deze bijzonder voor hen zware handicap, 30. Na dit doelpunt ontpopt Axel zich een vrij langdurige periode als de meerdere en als 25 minuten in de tweede helft verstreken zijn en Scheele het op zijn heupen genomen heeft, is het deze speler die den achterstand met een goed gericht schot weet te verkleinen, 31. Technisch blijft Axel zich van nu aan de meerdere toonen, doch minder zuiver schieten en solied verdedigend spel der gastheeren zijn oorzaak dat thans niet meer gedoelpunt wordt en de gastheeren verwoed de tanden op elkaar zetten om de verkregen voorsprong te con- solideeren. Als de tijd verstrijkt en de Axel sche linkslbinnen nog een juweel van een kans krijgt, belandt zijn schot suizend in de veilige reddende airmen van keeper Thomaes, die weer een briljante partij onder de lat speelde. Hoofdplaat weet in de laatste fase van den strijd ook nog enkele goede aanvallen te on- dememen, doch de Axelsche verdediging is thans niet meer te passeeren en bij het einde hebben de gasten bij de dertifnde wedstrijd in deze competitie waarlijk ervaren, dat 13 een ongeluksgetal vormt. Vooral als op de 3de dag van de eerste maand een 13 uitslag geboekt wordt, kan deze welhaast niet an ders zijn dan in het nadeel en tot ongeluk. Maar er is nog geen enkele reden om mismoe- dig te worden en zeker niet om de kampioens- illusie's te laten varen, na deze ietwat ge- flatteerde 31 nederlaag. Scheidsrechter Meulemeester leidde ver- dienstelijk. LJzendijkeSluiskil. 22. Wij hebben toch goed gezien toen wij gliiis- kil in onze voorbeschouwing waarschuwqen voor IJzendijke, dat op eigen veld tot een krac-htigen tegenstand in staat is. Sluiskil kon het niet tot een overwinning brengen, hoi ook van hare zijde gezwoegd werd om het winnen- de doelpunt. Het gelijke spel deed de punten wel deelen, doch het zou voor de gasten beide punten hebben moeten opleveren, temeer waar Axed zoo onverwachts de eerste nederlaag werd toegehracht, zoodat Sluiskil goed op Axel had kunneri inloopen en de wedstrijd Sluiskil- Axel van zeer groote beteekenis had kunnen worden. MOEILIJKE SITUATIE VOOR DEN BELG BRAINE. ■Rayimond Braine, de fljekende Belgische mid denvoor van internationale klasse, jarenlang in het elftal van Sparta (Praag) spelend, is in groote moeilijkheden gekomen. Men kent het gevalBraine kon geen vergunning krijgen voor een langer verhlijf in Cechoskxvakije. Dien" tengevolge zou hij niet meer voor Sparta kun nen speien en in Belgie vertoevend, ging hij een overeenkomst met Beerschot aan om met ingang van half Januari voor deze Belgische vereeniging uit te komen. Toen het bestuur van Sparta van deze over- eenkcimst hoorde, herinnerde het Braine aan zijn contract, hetwelk tot Juni 1938 duurde. Braine was van meening, dat hij daarvan ont- slagen was, omdat hij geen vergunning voor een langer verblijf had kunnen verkrijgen. Doch het bestuur van de Praagsche dlub wendde zich dezer dagen tot een der Cechi- sche autoriteiten en kreeg gedaan, dat Braine wel een vergunning ontving. Braine is daar door in ernstige moeilijkhedeM gekomen, want hij heeft nu twee overeenkomsten. Sparta zal het er niet bij laten, indien Braine mocht blij- ven weigeren naar Praag te komen. In Belgi sche voetbal-kringen is men benieuwd, of Braine voor het Belgische voetbal behouden blijft. NOTA VAN DE NED. REGEERING AAN DE DUITSCHE INZAKE HET VLAGINCIDENT. DEN HAAG. In de Duitsche pers zijn de laatste dagen eenige beschouwingen versche- nen, die een deels overdreven, deels een on- juist beeld geven van enkele gebeurtenissen hder te lande tijdens de Prinselrjke bruids- dagen. In aanmerking nemende de haar bekenae verhoudmg tusschen de Duitsche Overheid en de Duitsche pers, heeft de Nederlandsche regeering hierin aanleiding gevonden, door den tijdelijk zaakgelastigde te Berlijn stappen bij de regeering aldaar te doen o-ndememen. De Nederlandsche regeering toch, achtte de zaak van groot belang, ook omdat de in Duitschland ingezette perscampagne den persoon van den a.s. gemaal van de Prinses der Nederlanden in de polemiek heeft betrok- ken, o.m. door Hfem te verwijten, dat Hij zijn vroeger vaderland zou hebben verloochend. Deze campagne heeft er verder toe geleid, dat aan het vertrek naar Nederland van twee gasten van H. M. de Koningin aanvankelijik moeilijkheden in den weg waren gelegd. Het is der regeering bekend, dat Prins Bernhard spontaan in een persoonlijk schrij- ven aan het Duitsche staatshoofd op de ge- incrimineerde feiten het juiste licht heeft doen vallen en de medewerking van den rijkskan- selier heeft ingeroepen om aan die, Prins Bernhard persoonlijk zooveel ergemis geven- de campagne een einde te maken. Verder heeft de Nederlandsche regeering kennis gnomen van het tot haar door de Duitsche regeerinig geridhte beroep, al het mogelijke te doen am verdere uitingen ihder te lande, welke zouden kunnen worden uitgelegd als een gerinigschatting van de Duitsche Rijksvlag en het Duitsche Volkslied te voor- komen. Met waardeering voor de goede bedoelingen acht de Nederlandsche regeering zich daar door toch bezwaard, omdat die mededeeling haar aanleiding vindt in een incident waar- omtrent de Duitsche regeering slechts een- zijdig is ingelicht en die mededeelingen blijk gaven een misvatting van het karakter, dat de viering van het aanstaande Vorstelijk Huwelijk draagt. Van den aanvang af was het de uitdrukke- lijke wensch van H. M. de Koningin, dat de viering van het huwelijk in elk opzicht Ihet karakter van een faxniliegebeurtenis zou dra- gen, een wensch ook door de Nederlandsche regeering en het Nederlandsche volk met de meeste nauwgezetheid in acht genomen. De Nederlandsche regering heeft in dit ver- band de Duitsche regeering er op gewezen, dat, voorzoover vlagvertoon plaats vond, naast de Nederlandsche rijksvlag met Oranjewimpel, niet de vlag van het voormalige Vorstendom Lippe-Detmold, doch de kleuren van het ge- slacht van den aanstaanden gemaal der Prin ses werden vertoond, en dat voor het uitsteken der Duitsche rijksvlag van Nederlandsche officieele gebouwen of prive-woningen van Nederlanders geenerlei aanleiding bestond, maar zij dit zelfs onvereenigbaar acht met het karakter van een familiegebeurtenis, het- geen eveneens geldt ten aanzien van het spe ien van het Duitsche volkslied. Voor het ten gehoore brengen naast het ,,Wilhelmus" van het Duitsche nationale volkslied ter eere van een voormalig onder- daan van het Duitsche rijk bestaat evenmin eenigerlei aanleiding. Wel is als hulde aan Zijn geslacht en ter eere van Prins Bernhard een Lippisch lied hier te lande gespeeld, dat ten onrechte, doch in ieder geval volkomen te goeder trouw werd beschouwd als te zijn het lijflied van de Lip- pische Vorstelijke familie. Zulks geschiedde evenwel nimmer bij officieele gelegenheden, doch uitsluitend door particulieren in cafC's enz. De Nederlandsche regeering neemt aan dat door deze uiteenzetting elke misvatting der Duitsche regeering geheel zal zijn weg- genomen, en spreekt ten slotte de verwach- ting uit, dat indien de Duitsche regeering zich in de toekomst op een of andere wijze ge griefd mocht gevoelen over een vermeende onwelwi'llende houding van Nederlandsche zijde, zij haar standpunt eerst zal bepalen, nadat zij door navraag bij de Nederlandsche regeering door kennisneming van de juiste toedracht der feiten zich een oordeel heeft kunnen vormen. NOGMAALS DE GEBEURTENISSEN OM HET VLAGINCIDENT. DEN HAAG. De regeeringspersdienst is gemaohtigd het volgende mede te deelen: Naar aanleiding van de in de Duitsche pers ontstane misverstanden tengevolge van het communique van het A. N. P. van Zaterdag j.l. ziet Z. D. H. Prins Bernhard zich genood- zaakt persoonlijk het volgende te verklaren: Voor het A. N. P.-bericht was geen enkele opdracht verstrekt door Prins Bernhard, dit droeg dan ook geen officieel karakter. De Prins wenschte slechts door het publiceeren hiervan elk misverstand voor de toekomst te venmijden. Mitsdien verzooht 'hiji, het speien van het Lippe-Detmoldlied na te laten bij officieele gelegenheden, en inplaats daarvan het ,,Wilhelmus" te speien. Dit gescihedde uitsluitend om den indruk te vermijden, dat het Lippe-Detmoldlied als volkslied te zijner eere zou worden beschouwd. Aan deze uiting was niet verbonden den wensch, dat uitsluitend het ,,Wilhebnus", en andere volksliederen niet, zouden worden ge speeld. Prins Bernhard is dan ook zeer ver- wonderd geweest over de interpretatie, die in Duitschland aan het A. N. P-bericht gegeven is. Hij wenschte te voorkomen dat in Duitsch land de mare als zou hij het Lippe-Detmold lied ibeschouwen als vbor hem het Duitsche volkslied te vervangen, opgeld zou doen. (Het Lippe D^tmoldlied is trouwens nimmer na het ..Wilhelmus" ten gehoore gebracht.) Het spreekt overigens vanzelf, dat Prins Bernhard niet verzocht heeft, het Duitsche volkslied niet te speien. HET HUWELIJK VAN DE PRINSES. DEN 'HAAG. Naar vernomen wordt, is Prinses Sophie van Saxen Wteimar-Eisenach, die bruidsmeisje zou zijn bij het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana, verhinderd de plech- tigheid hij te wonen. Haar plaats zal worden ingenomen door de hofdame-honorair van H.M. de Koningin, ba- ronesse Van Heekeren-Van Kell. DEN HAAG. Vanmorgen zijn in Den Haag gearritveerd Hertog Adolf en zijn gemaiin. Zij werden door 'H.M. de Koningin en daama door Hare Dochter zeer hartelijk begroet. DIRECTEUR A.N.V.V. OVERLEDEN. iDEN HAAG. In den afgeloopen nacht is tengevolge van een hartaanidoening plotseling overleden de directeur der Alg. Ned. Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer, de heer W. P. F. van Deventer. De overledene genoot als Directeur van het A.N.V.V. bekemdheid door het geheele land, en een populariteit, die wel verdiend was door zijn groote activiteit, zijn karakter en char- mante persoonlijkheid. Hij werd 25 April 1879 te Leeuwarden ge- boren en was van 1896 tot 1917 in dienst der Mij tot exploitatie van Staatsspoorwegen. OPRIOHTER PATRIMONIUM OVERLEDEN HAARLEM. Op 84jarigen leeftijd is alhier overleden de heer W. C. Beeremans, een der oprichters van het Nederlandsch Werklieden- verbond ,,Patrimonium". WERKVERSCHAFFING VOOR KLEINE BOEREN EN TUINDERS. De Minister van Sociale Zaken heeft een rondschrijven gericht tot de 13 Inspecties voor de werkverschaffing, waarin de Minister mededeelt, dat de regeering heeft besiloten de mogelijkheid onder de oogen te zien om te komen tot uitbreiding van de hulp aan kleine boeren en tuinders, door plaatsing van deze in werkverschaffing en waar mogelijk en ver- antwoord in eigen bedrijf. iHet gaat hier om een proef, waarvoor in elke Inspectie 3 gemeenten zullen worden aangewezen, 3 WONINGEN AFGEBRAND. MEDBMBBIK. In den afgeloopen nacht is door nog onbekende oorzaak brand ontstaan in de woning van de familie De Vries aan de Kromhoutsteeg. De bewoners waren afwezig. Toen de brandweer ter plaatse kwiam stond het huis reeds in liohte laaie, zoodat aan blus- schen niet te denken viel. Korten tijdi later sloeg het vuur over naar de twee aangrenzen- de perceelen. De brandweer kon niet ver- hoeden, dat ook deze 2 huizen een prooi der vlammen werden. De schade is aanzienlijk en wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. HUWEIJJKSGESCHENK VAN BRITSCHE OFFICIEREN. LONDEN. Britsche officieren, die gedu- rende de ooriogsjaren in Nederland waren geinterneerd, hebben uit waardeering voor de van Nederlandsche Izijde ontvangen bejege- ning, gelden bijeengebraoht voor een schit- terend, vroeg 18e-eeuwsch speeltafeltje, dat als huwelijksgeschenk zal worden aangeboden aan Prinses Juliana. HEVIG OFFENSIEF DER RECHTSCHEN BIJ MADRID. AVTLA. De rechtsche troepen hebben naar de speciale verslaggever van Havas melat Zondagmorgen een hevig offensief ontketend. Dit offensief was meer dan een week geleden reeds verwacht. Dit is de hevigste aanval sedert generaal Valera voor de hoofdstad is aangekomen. VATICAANSTAD. De gezondheidstoestand van den Paus werd Zondagmorgen gunstig geacht. Z. H. heeft in den loop van den dag den Pauselijke legaat naar het a.s. Eucharis- tisch congres te Manillakardinaal Daugerty, ontvangen, met wien hij zich ongeveer een uur heeft onderhouden. Vervolgens ontving de Paus kardinaal Bogherini Duca en den gouverneur van Vati caanstad Serafini. Een later bericht meldt dat in den gezond heidstoestand van den Paus geen verandering is ingetreden. NANKING. De Staatsraad heeft maarschalk Tsjang Tsjoe Liang gratie verleend. Men weet evenwel nog niet of hij wederom belast zal worden met het commando der troepen te Sianfoe. DE STRIJD IN SPANJE. 6000 Italiaansche militairen aangekomen. LONDEN. De Daily Herald meldt uit Gi braltar, dat in de beide laatste dagen meer dan 6000 man Italiaansche troepen met kader en voorxien van voile oorlogsuitmsting door Italiaansche oorlogsschepen in Spanje aan land zijn gezet. De correspondent verklaart, dit sensatio- neele nieuws hem uit volkomen betrouwbare bron te Sevilla heeft bereikt. Deze 6000 man staan onder bevel van een generaal, bijgestaan door de officieren van zijn staf. Zij kwamen asm land in voile oor logsuitmsting. Nadat zij op de kade waren op- gesteld, zijn deze troepen naar Sevilla gediri- geerd, waama de officieren in overleg traden met den generaal der opstandelingen" Queipo de Llano. Te Gibraltar zijn gisteren plotseling eenige Spaansche aristocraten uit Sevilla aangeko men. Zij zien emit alsof zij deize stad over- haast hebben moeten verlatem. Ophiarsch van de regeeringstroepen. MADRID. In 'n officieel communique wordt me.degedeeld, dat aan het Guadaramafront de regeeringstroepen zich meester hebben ge- maakt van Tlmadroenes, na drie dagen van fellen strijd. De opstandelingen sdoegen op de vlucht en lieten talrijke dooden en gewonden achter. De regeeringstroepen maakten zich verder meester van het dorp Abaneres. Krachtige tot matige Zuidwestelijke tot zuidelijke, later weer ruimende wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen, weinig veranderinig in temperatuur. ZAAMSLAG. 'Huwelijks-voltrekkLngen. 10 Dec. Michiel de Footer, oud 23 j., jm. en Francoise Smalle- gang, oud 23 j., jd. Geboorten. 24 Dec. Wiliem Krijn, z. van Willem de Bokx en van Johanna de Jonge. Overlijden. 26 Nov. Izaak Markusse (over! te Ter Neuzen), oud 34 j., z. van Izaak en van Dina Verburg (overl.). 18 Dec. Sara Klaas- sen, oud 74 j., iwed. van Andries van Hoom. 23 Dec. Adriana Willemina Semeijn, oud 59 j., eehtg. van Simon Buijze. Rotterdam, 4 Januari 1937. VEEMARKT. Aanigevoerd: 2432 dleren; 595 vette runde- ren; 249 vette kalveren; 6 nuchtere kaJlveren; 1020 schapen en lajmmeren; 562 varkens. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. f 0,62, 2e kw. f 0,55, 3e kw, f 0,40if 0,47vette ossen le kw. f 0,59, 2e kw. f 0,53, 3e kw. f 0,440,48; vette kal veren le kw. 0,95, 2e kw. f 0,85, 3e kw. f 0,65 j 0,75; varkens levend gewicht) le kw. 0,47, 2e kw. f 0,46, 3e kw f 0,44; sohapen le kw. f 0,45, 2e kw. 0,38, 3e kw. 0,29, per stuk f 24, f 16, 12; lammeren le kw. f 0,48, 2e kw. f 0,39, 3e kw. f 0,28, per stuk 20, f 17, S 10. Vette koeien en ossen aanvoer grooter, han- del lui, prijzen als j.l. Dinsdag; vette kalveren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen als j.l. Maandag; sohapen en lammeren aanvoer iets mimer, handel vlug, prijzen toooger; var kens aanvoer grooter, handel willig, prijzen hooger. Er werden tamelijk veel sohapen voor export verkocht. AARDAFPELEN. Brielsdhe Edgenheimers 1,80j 2,10; Z. Eigenheimers f 1,80f 1,90; Zeeuwsche Bonte 2f 2,25; Zeeuwsche Blauwe /22,25; Eigenhedmers Blauwe 1,601,70; Eigen heimers Poters 1,40—/1,60; Blauwe Poters 1,,20(1,30; Bevelanders 1,701,80 per H.L. Westlandsche ronde zand 34 cent; West- landsche ikleine 23 cent per K.G. Met tamelijken aanvoer en kalmen handel. VLAS. Aangevoerd: 10.200 K.G. Blauw, schoon 0,68 f 0,78; 1000 K.G. Wit Zeeuwsdh 0,65 0,78; 3000 K.G. Groningsch 0,65J 0,75; 3200 K.G. Hollandsch Geel 0,650,78; 1500 K.G. Dauwroot 0,55f 0,60. Er was voldoende kooplust. De prijzen waren onveranderd. Het beste vlas geniet nog steeds de voorkeur. Dauwroot was verlaten. Tenslotte werd alles verkocht. Voor Ter Neuzen: 30 Dec Noorsch s.s. hti.T) 772, kunstmest, Dordrecht. 3 Jan. Eng. s.s. THE SULTAN, 405, ijzer, Millom. Van Ter Neuzen: 31 Dec. Noorsch s.s. HILD, 772, leddg, Dordrecht. Voor Sluiskil: 31 Dec. Eng. s.s. GLANTON, 1661, kolen, New-Castle. 2 Jan. Estl. s.s. HERMES, 880, ledig, Dover. Van Sluiskil: 31 Dec. Eng. s.s. FARNHAM, 3022, ledig, Huelva. 1 Jan. Finsch s.s. YILDUM, 1891, cokes, Gefle; Eng. s.s. GLANTON, 1661, ledig, Tyne. Voor Selzaete: 2 Jan. Zweedsch s.s. CYG- NUS, 996, ledig, Rouaan. Voor Riemen: 30 Dec. Noorsch s.s. HAUK, 753, ledig, Brugge. Van Riemen: 1 Jan. Noorsch s.s. HAUK, 753, pyriet, Bergen. Van GentTer Neuzen: 31 Dec. Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., Londen. Voor Gent: 30 Dec. Zweedsch s.s. SKAy RABORG, 849, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. BLAOKTOFT, 654, slakken, Immingham; Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., Antwer pen; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ledig, Rouaan; Eng. s.s. ORESCENCE, 158, ledig, Rochester. 31 Dec. Eng. s.s. ESKWOOD, 370, ledig, Londen: Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Noorsch s.s. VAROY, 890, ledig, Hamburg; Letl. s.s. SIGULDA, 1259, bout, Windau; Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Antwerpen. 1 Jan. Russ. s.s. URALMASH, 1528, fos- faat, Moermansk; Zweedsch s.s. LOVTSA, 686, ledig, Newhavn; Eng. s.s. DRAKEDENE, 678, ledig, Havre; Eng. s.s. ALPHEUS, 110, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Antwerpen; Nederl. m.s. HILDA, 75, fosfaat, Londen. 2 Jan. Eng. s.s. WHITETOFT, 442, pek- kolen, Goole; Eng. s.s. MOORTOFT, 473, pekkolen, New-Castle; Eng. s.s. GREY- FRIARS, 625, pekkolen, Goole. 3 Jan. Noorsch s.s. MOSNA, 1769, erts, Reqeuijade; Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., Londen; Zweedsch s.s. NORMANDIA, 646, steen, Lysekil; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole. Van Gent: 30 Dec. Belg. s.s. CHARLES, 334, stukg., Goole; Noorsch s.s. RIMAC, 60, ijzer, Londen; Noorsch s.s. SKARV, 472, ledig, Blyth; Zweedsch s.s. MERTAINEN, 2530. ledig, Oxelosund; Lett. s.s. CTLTVAIRA, 2372, ledig, R'dam; Zweedsch s.s. A. K. FERN- STROM, 433, ledig, Brussel; Finsch s.s. SUO- MEN POIKA, 747, stukg., Helsingfors; Lett, s.s. VIZMA, 1788, ledig, R'dam; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ijzer, London. 31 Dec. Noorsch s.s. TRES, 460, ijzer, Bos ton; Eng. s.s. KINGSBOROUGH, 2029, ledig, Zeebrugge; FransCh s.s. RABLE, 75, ledig, Duinkerken; Dudtsch s.s. FRIELINGHAUS, 2356, ledig, Oxelosund; Duitsch s.s. GISELA, OLDENDORF, 823, ledig, Immingham; Eng. s.s. CRESCENCE, 158, fosfaat, Londen. 1 Jan. Russ. as. VANZETO, 1278, ledig, R'dam; Russ. s.s. KARA, 1292, ledig, Bre men; Russ. s.s. BUREJA, 1621, ijzer, Lenin grad; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, stukg., Cardiff; Eng. s.s. BLACKOFT, 654, ledig, Goole; Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Belfast; Russ. s.s. ARGUN, 1996, led., R'dam. 2 Jan. Duitsch s.s. OTTO CORDS, 494, pyriet, Oscarsham; Zweedsch s.s. SKARA- BORG, 849, qzer, Stockholm; Eng. s.s. RAL LUS, 920, stukg., Manchester; Spaansch s.s. BARTOLO, 1870, ledig, R'dam; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., London; Eng. s.s. DRAKEDENE, 678, ijzer, London. 3 Jan. Eng. s.s. ESKWOOD, 370, ijzer, Llanelly; Ned. s.s. ROZENBURG, 1260, ledig, Vlaardingen; Spaansch s.s. EL CAUDAL, 491, stukg., Barcelona.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3