ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN ABDIJSIROOP i IUROL. verzacht en qeneest i Oudejaarsavond v No. 9549 VRIJDAG 1 JANUARI 1937 f7e Jaargang 0 I Ruwe handen Uw kind zal morgen niet meer he est en AKKER's verslerkle I t I s- TWEEDE BLAD Den kef om buoreten! W £oen eer> paar urien £eluKKig Nieuvojaar wenschen kees poNze eeuwige IVrienascnop GauvO naar jn lieue urouw GELUK EN VOORSPOED. TER NEUZEN, 1 JANUARI 1937 AR NEUZENSCHE COURANT gun- het U ii' nz. 31 December. Oudejaarsavond! alleen de klank van dit woord heeft iets gemoedelijks, iets gezei'ligs, bet scbept in ons gemoed in elk geval iets bijzonders. Er luidt een afscbeid in, een heengaan. Een stuk levensgeschiedenis ligt aanstonds weer actiter ons, een stuk levensgeschiedenis, dat afgesloten wordt en waaraan niets meer te veranderen is; het maaJkt een deel uit, van een onberroepelijik verleden. Een oplossing van de vragen, die wij aan dit tijdperk stelden, toen bet, acb, het schijnt ons toe dat dit pas gebeurde zijn intrede deed, heeft bet allerminst gebracbt, missohien van zeer enkele; van de wenschen, met welke wij het hebben begroet, zijn vele niet in vervulling gekomen, maar geluk- kig ook van de sombere verwaohtingen waarmede wij den vorigen jaarkring intraden, waarmede wij bet vol bezorgdbeid zagen ver- scbijnen, zijn niet alle overeenkomstig die sombere verwachtingen en bezorgdbeid uitge- komen en zelfs zijn er, voor wie de toekomst brjzonder duister en somber was, waarbij de zwartste duisternis nog werd gevolgd door een heerlijk licbt, dat weer volop moed schonk voor een nog blijde en hoopvolle toekomst! En voor ben die deze laatste omstandigheden in bun leven meemaken, leidt bet herdenken van den afgeloopen jaarkring, het opmaken der afrekening van bet afgeloopen tijdperk, wel tot geheel bijzondere gewaarwordingen, tot een beleven van gevoelens die anderen be- zwaarlijik zullen kunnen bezielen. Eerst zij, die bebben ontbeerd, leeren de waarde van betgeen zij genietdn of genoten hebben pas naar waarde waardeeren, wanneer zij dit hebben moeten missen, en wanneer zij weer in bet bezit van dat ontbeerde gekomen zijn, genieten zij, meer dan zulks bij anderen mo- gelijk is, de heeriijkheid van dat bezit. En zoo zal straks, wanneer de 12 midder- nachtelijke klokketonen in de ijle rujmte zijn verstorven, wanneer bet klokgelud, de stoom- fluiten en bet sirenengeloei bet afscbeid aan het oude jaar en bet welkom aan bet nieuwe brengen, in menig huisgezin, zoowel in die woningen waar naar traditie is bijeenge- komen, om „oud en nieutw" te vieren, als in die waar de takken der boomen door den loop der tijden ver van de stammen verwijderd zijn, en nog alleen de stammen der familie zijn overgebleven, mocbten wij nog tal van jaren in den gezelligen en prettigen familiekring verkeeren, en ook: mocbten wij nog vele jaren elkaar scbragen? Die bede om een lang leven, zij is een ge- volg van een diepliggenden trek in onze men- scbelijke natuur. De zucht naar het leven, zij vloeit voort, uit een juiste waardeering van bet werk, ons bier gegeven. En wie de zijn en liefheeft, zal bij het leven niet lief- bebben om hunnentwil? Hij, die zich in de samenleving een nuttigen werkkring ontsloten ziet en de bevordering van bet geluk van den naaste op bet hart draagt, bij zal vurig ver- langen, dat bem om aan zijn taak te arbeiden een langdurigen tijd wordt gescbonken, en niet gaarne van bier gaan, zonder de bewust- heid, dat hij niet alleen iets goeds voor de maatscbappij beeft mogen beginnen, doch dat hij dit ook beeft mogen voltooien. En wanneer het ook al over ens mocht komen, die op een levensperiode zijn gekomen, dat wij reeds velen onzier tijdgenooten en jon- geren hebiben zien vallen, dat iets over ons komt, dat ons als een waarschuwing voor- komt, dat ook onze tijd gekomen is, dat iets over ons komt dat ons als het ware doodelijk venmoeit, dan voorzeker zijn zij gelukkig, die op een levensperiode mogen terugzien, die bun bevrediging kan sdbenken, die ben daardoor tot dankbaarheid stemt, en hen gereed maakt, om berustend bet overmoede boofd neer te leggen, om de eeuwige rust te gaan genieten. Maar ook dan, wanneer die omstandigheden ten slotte blijken van voorbijgaanden aard te zijn, wanneer het leven weerkeert, de moebeid verdwijnt, keert ook' daarmede tegelijk de levenslust, den wenseh om voort te leven, zijn levenstaak weer te kunnen opvatt.n, terug, en zij genieten, meer dan te voren, van bet genot te mogen voortleven. Oolk zij paren bun bede om voort te leven weer met die van dat deel der menscbneid, dat bun ervaring niet be- leefde. Maar ook, al is de bede om een lang leven nog zoo oud, tocb vlndt zij nog weerklank in het gemoed van alle ernstige menschen. Men boort in bet algemeen op elken leeftijd, in voor- en tegenspoed, onder strijden en lijden den kreet: ,JMeem mij niet weg te midden mijner dagen!" Zoo spreekt de vader, wiens hart van blijde ilioop en stillen weemoed trilt, als bij zijn kind de ouderlijke woning ziet ver- laten, om voortaan zelfstandig zijn levenspad te bewandelen, die hoopt, dat bet werk der opvoeding van zijn kind, dat bij met erast en nauwgezetbeid ter harte heeft genomen, goede vruchten mag dragen. Zoo spreken alle ernstige menschen, die een open en een warm hart ontsluiten voor wat rein en goed is, die weten, dat bet doel op verre na niet bereikt is en er nog zooveel te hervormen, te verbeteren valt, die nog zoo nuttig kunnen zijn voor de maatscbappij, den arbeid niet schuwen, maar gaarne willen ster- ven, als na volbracbte taak hun levensdoel is bereikt. Zoo spreken zij, die berouw hebben over eigen tekortkomingen, die neigingen bebben gekoesterd, geiwoonten bebben aangenomen, driften hebben laten ontwikkelen, die de rein- heid van bun hart bebben aangetast. Zeer velen toch zien op rijperen leeftijd in, dat ze vroeger met bet leven helbben gespeeld, den tijd bebben verbeuzeld, zoo lang bbben uit- gesteld hetgeen dringend noodig was, buiten zicb hebben gezocht wat ze alleen in zichzelf konden vinden, leefden zonder doel te bebben en als gevolg daarvan hun iplidit vergaten. Als zul-ke menschen de bede om een lang leven op de lippen nemen, bewijzen ze. dat de levensemst nog niet bij ben is geweken, dat ze winst willen doen met de pijnlijk verkregan ervaring, dat bet gevoel voor het goede en bet reime wel voor een tijd, maar niet voor eeuwig bjj ben verstompen kan, dat ze nog De „beiere vooruifzichfen", waar zoo lang naar is uitgekeken, zijn erl Mogen deze voor U alien in 1937 werkelijkheid worden. Wij. van onzen kant, zullen U in 1937 weer het allerbesie, wat U op ons gebiod kunt krijgen, voorleggen en hopen, dat U ieder naar Uw eigen smaak er veel van zult genieten. Voor de pijprookers: onze beroemde IBIS SHAG, onze geurige ENGELSCHE MIXTURES en onze van ouds bekende BAAI. Voor de sigarettenrookersonze fijne GOLDEN en SILVER SHAGS en natuurlijk ook IBIS SHAG. Voor hen, die van een ..pruimpje" houdenonze onvolprezen B.Z.K. en ROLTABAK. En probeert U in 1937 ook eens onze KOFFIE en THEE I Ook hiervoor geldt, als voor al onze producten„DOBBELMANN, LEKKER MAN I" (Ingez. Med.' willen herstellen, wat hersteld, verricbten, wat nog verricht kan worden. Dan gelooven zij, dat een straal van booger licbt hun leven nog beschijnen kan, dat de geest, bij al zijn dwalen en vorscben, de waarheid nog kan leeren groeten, het geweten zicLi nog kan uitstrekken naar het ideaal van roeping en plicht. Teedere banden worden verscbeurd, diepe wonden worden telkens aan bet hart gesla- gen, mendge wreede scheiding vindt plaats. Doch de trek, de zucht naar bet leven, treedt z66 stenk op den voorgrond, dat de smart dien niet veraietigen kan. Wij gevoelen, "dat wij nog iets kunnen zijn voor anderen, dat wij nog een plicht, een levebstaak te vervullen bebben, nog tot zegen kunnen zijn, voor wie ons om- ringen. Neen, ons huis staat niet eeuwig. Het is zeer wel mogelijk, dat we worden weggeno- men in bet midden, ja, vddr bet midden onzer dagen. Doch al kunnen wij niet alles ten uit- voer brengen, wat we gaarne zouden wen schen, al blijft er nog veel over, waaraan we gaarne zouden meewerken, we moeten moe- dig en vertrouwend ons werk doen en met den tijd woekeren, zoolang we leven, opdat we voor de onzen, voor de maatscbappij, alles doen wat wij vermogen. Dat is een plid.it, die vooral onder de huidige maatscbappelijke levensomstandigheden niet uit het oog mag worden verloren, omdat alien behooren samen te werken, ten einde die toestanden weer op booger peil >te brengen. Daarvoor zal veel werk, veel toewijding, doch ook zelfverloocbe- ning poodig zijn. Oudejaarsavond. Tij'dstip van overd. nken, van terugzien, Voor de een over vervulde hoop, voor de an- der over teleurgestelde verwacbting. Daar zijn er, die in het afgeloopen jaar afscbeid moesten nemen van geliefde tocbtgenooten, terwijl anderen bun buiselijk geluk zagen toenemen, door ontluilkende levens. Hier staart men met door tranen omfloersten blik op een ledige plaats waar een zorgzame moe- der zicb steeds ijverig bezig bield voor de verzorging van het gezin, of een ledige plaats aan den uaard, door den vader ingenomen om uit te rusten van zijn vermoeiende dagtaak, of men toovert zicb in gedacbtenis voor bet oog de beeltenis van jongeren, geknakt, nog voor zij waren uitgegroeid, en tegen de be- grippen van onze menscbeiijke natuur, aan de ouderen ontvalllen, die met smart daaraan terugdenken, ook omdat him een geliefd wezen is ontvallen, waarvan zij voor de toe komst nog zooveel hadden gehoopt, dat zij als een steun en vertroosting in naderenden ouderdom bescbouwden. En weer in andere huiskamers, waar jongere menschenparen bijeen zijn, zien deze met welgevallen naar hun jonge, onlbeeorgde, levenslustige spruiten, welke levensuitingen voor ben een vreugde zijn, en waarin zij zicb, met voile hoop op de toekomst, voortdurend venmeien. Gelukkig zij, die zicb ten voile aan de vreugde over die jonge levens kunnen overgeven en niet ge- kweld worden d!oor de beizorgdh-id, of het hen niet aan het noodige zal ontbreken, om die kinderen van bet noodige te voorzien, en in een blijde jeugd tot voile ontwikkeling te brengen. Met recht mag gezegd worden, hetgeen we vroeger te dezer plaatse reeds neerscbreven: Gelukkig de mensch die wel vaart over de golven der levenszee, die zich niet door elke golf laat omvoeren en meedrijven met het getij. Gelukkig bij, die een ideaal doel bezit, die een vuurtoren ziet glanzen bij nacht, die zonnelstralen opvangt, als de heldere toorts tot middenhoogte is geklommen. Gelukkig de zeeman, die een haven beeft, waarheen, onder gunstige omstandigheden, bet roer kan worden gewend. In andere artikelen in dit nummer wordt een terugblik gegeven omtrent ons nationaal en fcet wereld getoeuren. We kunnen daar voor dus dicbter bij huis blijven. We kunnen dan constateeren, dat we zoowel in onze pro- vincie, als in ons gewest of on2e woonplaats, voor groote rampen werden gespaard. Wel bebben de zware stonmen i>an den laatsten tijid ook onze Zeeuiwsche kusten be- dreiigd en is de sterkte onzer zeeweringen op de proef gesteld, doch di't is beperkt geibleven tot een bedreiging van den Zuid-Bevelandscbe Wil'lem Annapolder, waar cnize Zeeuwscbe tecbndci met stoere dijkwerkers den strijd tegen den alouden vijand, het woeste water bebben aangebonden en waarvan tbans mag worden verwacbt, dat de strijd tegen den vijand zal worden gewonnen en alzoo het devies van het Zeeuwscbe wapen ,,Luctor et Emergo" weer hoog wordt gehouden. Wat de stad onzer inwoning betreft, de bevolking ontkwam ook niet aan den alge- meenen druk die ons land, ons werelddeel, ja, de geheele wereld teistert. De crisis deed zicu in verscbillend opzicbt meer dan andere jaren gevoelen, hoewel daartegenover ook wel op verscbillende andere punten zal kunnen wor- dei^ J;e:conitateerd dat men dankbaar kan zijn, voor hetgeen bebouden werd, al kan niet meer van de tijden der boogconjunctuur wor den gesproken. De geesei der werkloosheid ging ons nog niet voorbij. Zeer tijdelijk kwamen er perio- den van weilk. Werd dit eenerzijds met wel- gevailkn door de betrokkenen aanvaard, door andere welmeenenden met welgevallen be- scbouwd, tocb stemde de wetenschap, dat die drukte niet bet gevolg was van gezonde om standigheden, en daardoor z-er tijdelijk te achten, niet tot bevrediging. Nog steeds zien we te vengeefs uit, naar eenig uitzicht, dat de belemmeringen voor de ontwikkeling van de zeevaart op onze haven, zullen worden opgelost. Zien we, als zuster Anna, van den toren naar bet Noorden, dan dragen we steeds de overtuiging bij ons, dat daar, in de residentie der regeering, voort durend en zelfs nauwlettend op onze ibelangen wordt gelet, dat men daar gezind is om bet mogelijke te doen, om ons te helpen. Om een oplossing dezer kwestie te verwachten, moeten we echter onzen blik naar bet Zuiden wenden, en, ondanks de beriobten omtrent de goede, de verbeterde verhoudingen tusscben Neder- land en Belgie, lijken ons de weersomstandig- heden voor hetgeen wij nastreven nog van ,,zwaar bewolkt tot nevelig", zien wij nog geen zonnesfraaltje doordringen. Even wel: niet versaagd, laat ons moed, laat ons hoop hou den, moed verloren, al verloren. In den loop van dit jaar is voorbgegaan met bet maken der kaaimuren voor de nieuwe kanaalhaven, welke, bij voltooiing, de bescbikbare kade- en opslagruimte voor de zeevaart, op ruime scbaal zal uitbreiden. Hopen we met ons alien, dat bewaarheid wordt, hetgeen velen thans reeds meenen te bespeuren, dat er een opleving komt, en dat oak onze haven van dat grooter verkeer zal kunnen profiteeren. Met die nieuwe baven, zijn we volkomen pa- raat, om aan de dan komende beboeften te vol doen. Door den gemeenteraad werd vastgesteld een udtbreidingsplan voor de gemeente, waar- door een ordening is verkregen, voor de steeds voortgaande uitbreiding der bebouwde ko.-n. Het Zuiden van Ter Neuzen heeft door die voortgaande uitbreiding een geheel ander aspect gekregen, dat, naar wij meermalen met genoegen mocbten hooren, van vreemde- lingen welke ons van die zijde bereiken, ge- waardeerd wordt. lets anders, dat in de laatste jaren tot stand kwam, is onze warenmarkt. Indien onze waarneming ons niet bedriegt, is deze vooral in den loop van dit jaar in meerderled opzicbt in belangrijkheid toegenomen. Het bezoek neemt steeds toe, we bebben zulks b.v. den dag van ogistren weer kunnen waarnemen, zoodat we meenen niet te boud te zijn, wan neer we de m:ening uitspreken, dat deze markt ook voor de toekomst geconsclideerd is. Dat er op economiscb gebied ook licbtpun- ten zijn, viel af te leiden uit de sticbting van nieuwe en verfraaiing of uitbreiding van be- staande zaken. Een belangrijke verandering voor onze ge meente hebben wij beleefd, een verandering die we geruimen tijd met bezorgdheid voor- zagen, en die dus niet onverwacht kwam, was bet vertrek van den Edelacbtbaren heer J. 'Huizinga, als burgemeester d.'zer gemeente. Z.Ed. Achtb. fungeerde bier niet minder dan 24 jaar. Hij bad de Ter Neuzenaars, de Ter Neuzenaars hem leeren kennen, en die kennis- making was op vele punten overgegaan in wederzijdscbe waardeering. De burgemeester was met zijn gemeentenaren als bet ware ean gezin gaan vormen. Geen wonder, dat toen de tijd van bet scheiden eenmaal genaderd was, dit van ibeide zijden bard viel. Als een pleister op die wonde welke geslagen werd is echter te noemen, de algemeene genegen- beid die bij de gemeentenaren bleek te bestaan voor den scheidenden burgemeester, welke algemeene genegenheid nimmer zoo tot uiting was gekomen. Bij alles, moet dat voor den scheiden den burgemeester een reden tot bij- zonder verheugen zijn geweest, moet bem dit een belooning zijn geweest voor zijn ruimen albier verricbten en natuurlijk niet steeds onbastreden arbeid dat men bem van alle zijden, zoowel in de kom der gemeente als te Sluiskil spontaan hulde en waardeering betoon.de. Dit schonk ook in ruime mate bevrediging aan hen, die gedurende al die jaren bet werk van dezen burgfimeester met waardeering konden aanscbouwen, en die reeds spoedig waarnamen, dat bet de bedoe- ling van den beer Huizinga was van Ter Neu zen iets anders te maken, hetwelk bem dan ook in verscbillende opzichten wel gelukt is. Het feit van dat schitterende afscbeid van zijn gemeentenaren, mag voorzeker op deze Piaats nog wel eens gememoreerd worden, waarbij wij dan ook nog wijzen op de sticb ting van de Huizinga-bank, in bet parkje aan de Axelsche straat, tot weike bet vertrek van den beer Huizinga aamleiding gaf, waardoor onze goede stad ock in bet bez.t kwam van een monument, een monument uit dankbair- Ueid gesticbt, doch dat we steeds met welge- vall.n als een sieraad kunnen bekijken en ook met trots aan vreemdelingen toonen. Aan dat afscbeid paarde zich bij onze ge meentenaren een zorg. We wisten, wat we ver loren. We moesten afwacbten wat we kre- gen. Aangewezen candidaten, zooals zulks wel eens een enkele maal in sommige gemeen- ten voorkomt, kende men niet. De vacature bleef g.eruiimen tijd open. De keuze scheen voor Hare Majesteit de Koningin met Hare raadslieden niet gemakkelijk. Na dagen, na weken van spanning, konden wij, telegrafiscb ingelicbt, de benoeming pu- bliceeren van Mr. Tellegen, Een bij de Zeeu- wen niet onbekende nam Men kende echter niet den persoon van den benoemde, die een aantal jaren in de tropen vertoefde, en nog kort geleden was gerepatrieerd. De Ter Neuzenaren zijn zonder uitbundige feestvreugde, zooals die zich elders wel eens ontplooit, doch ook wel eens blijkt een ver- gissing te zijn geweest, met vertrouwen tege- moet getreden. Men wil vertrouwen schen- ken en men wil vertrouwen ontvangen. Men wacht ook daden af. Aangezien bieromtrent nog geen historic kan geschreven worden, zou een breed uitwijden, zoo het al mogelijk was, onbescheiden moeten worden beschouwd. Toch gelooven wij, op grond van ervaring, wel te mogen constateeren, dat de wederzijdscbe kennismaking niet is tegengevallen. Dat onze gemeente weer Iheeft een burgemeester, die zicb ten voile op de hoogte iwil stellen van de nooden en beboeften, die dit ervoeren wij reeds ook zijn krachten wil geven om voor de gemeente te bereiken wat zij noodig heeft en dat binnen bet bereik van bet menschelijk kunnen ligt, en wij spreken de hoop uit, dat bet bem met zijn raadslieden gelukken mogen, de welvaart van Ter Neuzen steeds tot hoo- .gere bloei te brengen. De blijde gebeurtenis in ons Vorstenbuis is elders in dit blad aangestipt. Volstaan wij er mede te herinneren, dat zoowel in de plaats onzer inwoning de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard met geestdrift is gevierd en dat we thans ook gereed zijn, om in den naderenden nieuwen jaarkring het huwelijk dezer vorstenkinderen te vieren. De maatregelen zijn daarvoor vrij- wel genomen: we spreken nog alleen den wensch uit begunstigd te worden door mooi weer. Dat is een amstandigbeid waarin nu eenmaal <fe beste feestcommissie niet kan voorzien. 1 Januari. En nu, lezeressen en lezers van de Ter Neuzensche Courant, beeft het eerste nummer in bet nieuwe jaar u weer bereikt. Het is voor den redacteur, die, na gedurende 35 aeh- tereenvolgende jaren op deze plaats bet woord tot u te bebben gericht, bet vorig jaar daar- toe niet in de gelegenheid was, een reden tot groote verheugen, die taak weer te kunnen verricbten. Het was voor de redactie- aange- naam, dat zij de taak, voor de Ter Neuzen- sche Courant afgeibakend, weer regelmatig kon voortzetten. Aangenaam was bet ook waardeering van dat werk te ondervinden, door een steeds toenemenden lezerskring, zoo wel als door het in ruime mate toevloeien van advertentien, waaruit met voldoening kan worden geconstateerd, dat waar ons blad in alle kringen wordt gelezen aan die adverteer- ders de juiste publiciteit verschaft, zij daar van resultaten kunnen boeken en dit ook voor ben succes beteekent. Aan alien, die op een of andere wijze in den afgeloopen jaarkring ons werk hebben ge- steund, zeggen we daarvoor dank, onder aan- beveling voor de toekomst. Wij Ui'tgeefster en Redactie wenschen ten slotte dat het thans aangevangen jaar 1937 voor alien, zonder onderscheid, zal bren gen HET HUWELIJKSFEEST TE TER NEUZEN. Naar mate de dag van bet Prinselijk huwe lijk nadert, zien we ook meer en meer de voorbereidingen voor een versiering of ver- lichting der stad naar ibuiten treden, terwijl, naar we vernemen, ook in de daarvoor be- schilabaar gestelde ruiimten nog hard gewerkt wotd't, om de versiering sins taliaties te vol tooien. Het wordt nu voor de versiering,s- comite's en hunne medewerkers kort dag. Zooals reeds gemeld, is voor het stadhuis een smaakvolle versiering aangebracht, met verlicbting, welke bet, met de liehtzuilen, goed doet. Ook heeft men enkele avonden reeds kunnen genieten van de verlicbting voor bet kantoor der Kamer van Koophandel en Fabrieken, die is uitgevoerd met gasflambouwen en een monogram in gaslicht, geflankeerd met groote denneboomen, waarvan des avonds gekleurde electriscbe lampjes bet effect zullen ver- hoogen. Maar dit niet alleen, doch ook de talrijke keurige etalages der winkels, geven des avonds aan de straten een feestelijk aanzien. De feestuitvoeringen. Zooals reeds gemeld, zullen op den avond van den huwelijiksdag, Donderdag 7 Januari, des avonds in de 4 groote zalen onzer stad, Ruwe huid, Schrale lippen Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Ingez. Med. feestuitvoeringen worden gegeven door de plaatselijke vereenigingen. Een advertentie in dit nummer, verschaft daaromtrent bijzon- derbeden. Tot bet organiseeren dezer avon den is overgegaan, omdat in dit jaargetijde niet vooraf met kans op welslagen feestelijk- heden in de openlucbt, die eeniige uren duren, kunnen worden gegeven. En tocb wilde men de ingezetenen op den blijden feestdag ge- legenheden tot gepaste feestelijke ontspan- ning bieden. Muziek en zang zullen op die uitvoeringen den boofdscbotel vormen, doch men zal ook kunnen genieten van gymnastiek en tooneel, zoodat kan gezegd worden, dat er voor „elck wat wills" zal zijn. Door het feestcomitd werd ook den maat- regel getroffen, dat in elk der zalen een aan tal plaatsen beschikbaar zullen zijn voor werk- loozen. De gegadigden hiervoor, zullfen zich daarvoor moeten aanmelden bij de Arbeids- beurs, waar zij een bewijs van gratis plaats- bespreking zullen ontvangen. Die plaats- bespreking moet geschieden op aanstaanden Maamdag, des avonds tusschen half 7 en half 9 uur. Die gratisbewijzen worden op naam afgegeven tot bet aantal dat beschikbaar ge steld is. Belangietibenden gelieven daarmede dus rekening te houden. Aangezien deze zalen plaats bieden voor vele honderden, zullen velen van deze uitvoeringen, die toegankelijk zijn voor 30 cent per persoon, benevens 10 cent voor plaatsbespreking, kunnen profitee ren. Het spreekt wel van zelf, dat de ver- sohillende vereenigingen bij die gelegenheid hun beste been zullen voorzetten, en de pro- gramma's er op berekend zijn, een ecbt ge- zellige en nationale sfeer te scheppen. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Naar ons eerst tbans ter oore komt, was het 29 November 1.1. 25 jaar geleden, dait albier werd opgericht de N.V. „De Hoop", directeur de beer G. F. P. van der Peijl. In venband met de crisisomstandigheden, die ook voor dusdanig bedrijf niet zonder invloed konden blijven, is aan dat jubile naar buiten geen uiting gegeven. Evenwel meenen wij toch, alvorens het jaar af te sluiten, hiervan nog melding te moeten maken, in de eerste plaats tocb ter wille van den directeur, den beer Van der Peijl, die door ijver, energie en ondememingsg.eest het bedrijf heeft weten op te werken en voorts ook, omdat dit bedrijf met zijn talrijke reiaties in den loop der jaren vele handen in onze stad en daarbui'ten werk verschafte, en daardoor voor onze stad van groote beteekenis is. Moge het ook in de toe komst den directeur met zijn staf van mede werkers en de ondememing zelve, welgaan! EEN ONGELL'KRIGE VAL Hedenvoormiddag was M. H. in de Donze- Visserstraat albier bezig met vlaggetjes op- hangen voor de versiering van de straat. Hij is daartbij met de ladder gevallen en tamelijk ernstig aan een zijner beenen en het hoofd ge- wond. als U het vandaag nog de nieuwe versterkte Akker's Abdijsiroop geeft, want daardoor zullen de afmattende hoestbuien tot staan komen en de benauwend^ slijm loskomen. Akker's Abdijsiroop, thans nog versterkt en nog geneeskrachtiger gemaakt, door toevoeging van de hoest-bedwingende stof codeine, werkt als een balsem op de borst, keel en longen. Ze bevat een 20-tal kruiden, zooals de Aconiet en de Dro- sera, die ook door de geneeskundigen thans worden beschouwd als de heilzaamste stoffen ter bestrijding van de ademhalings-stoornissen. Elke lepel Abdijsiroop werkt verrassend snel op de ademhalings-organen, lost de slijm op, stopt den hoest, neemt de benauwdheid weg en ge- neest de rauwe ontstoken plekken der slijmvliezen. „'.s Werelds beste Hoest-siroop", zoo noemt men: Verlaagde prijzen75 ct., f 1.25, f 2.- f 3.60 p. flacon. (Ingez. Med VOOR HET KIND. Overal is feest. Voor het Koninklijk Kind dat de Bruid is! Wie in Haar geest w'il han- delen steunt de zorg voor bet Misdeelde Kind. Ncg 3 dagen kan men daartoe weldadigheids- postzegels en briefkaarten koopen. De laatste kans. '.er ir 16. 3e- I W I EC, ker. „Va leden zen. n e t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 5