SNUDEN ..a Gemengde Berichien V... dat b Voorzlehtlg zljwl JM M SLUISKIL. AXEL. ZAAMSLAG. RECHTSZAKEN. Dat wll zeggen: inhalen, terwijl uit tegengestelde richting ver- keer nadert en de weg te smal Is voor drie auto's naast elkaar. 'n Manoeuvre, die bijna zeker yCAjK naar hospitaal of huis-van-be- waring voert! Lpn V-vormige veiligheidsodvtes^^F ^Kmoest a op m voorrwl plak- ken, om er steeds oa« te ^^L^denkan, dat hi bat rw- ^B^kaar „*eUig", „*iot' a^m »n .abg" arien-^V ^S^deo >yn HI! NEDERLA NDSCHE WELDADIOHKID TE GENT. De vorige week had, onder groote belang- stelling het Kerstfeest plaats, georganiseerd door de Nederlandsche Vereeniging van wel- dadigheid te Gent. De consul Jhr. Bas Backer en ook het bijna voltallige bestuur van de Ver eeniging van Nederlanders te Gent en omstre- ken, woonden dit prachtig geslaagde feest bij. Het werd besloten met de uitdeeling van nut- tige geschenken aan een groot aantal bahoef- tige landgenooten. LUXOR-THEATER. ..David Copperfield". Dat Hollywood tot de verfilming van een Dickenawerk overging, is niet alleen veroor- zaakt door het in internationale filmkringen steed-s aanweizige verlangen om de groote wer- ken der wereldliteratuur op het doek te bren- gen, ni'aar beteekent tevens een van overleg getuiigenden zet op het schaakbord der film- industrieele politiek. Zij, die tot dusverre voor het bestaan van locale filmindustrieen ijverden, verzuimden nimmer den nadruik op de omstandigheid te leggen, dat het weergeven van de door een bepaald werk vereischte sfeer alleen dan het best zou slagen, wanneer de verfilming in het dedbetraffende land en met medewerking van locale kunstenaars tot stand kon komen. Metro-Goldwyn-Mayer, in dezen vertegen- woordigd door den producer David O. Selznick heeft aan dit verleideljjk-aannemelijk klinkend argument zijn bestaansgrond ontnomen door met een daad het aanvechtbare er van aan te toomen: de verfilming van Dickens' meester- werk David Copperfield is irnmers in een zoo zuivere Engelsche sfeer gehouden, dat, mocht Elstree eens aanwijzingen betreffende het ver- wezenlrjken daarvan nooddg hebben, dit Engel- sche centrum de film David Copperfield tot voorbeeld zou kunnen nemen. Howard Estabrook, een van de niet overtal- rijke, letterkundig begaafde scenarioschrijvers van Cmemapolis, heeft betreffende de moge- ljjkheden van David Copperfield gezegd, dat leefde Dickens heden ten dage te 'Hollywood, hij de grootste fiilmauteur van dezen tijd zou zijn. Aan deze woorden voegde hp een ont- leding van de hoedanigheden van dit oeuivre toe, welike zijn meening diende te bevestigen. Het cinematografisch weergeven van een werk als Dajvid Copperfield brengt een eigen- aarddjge moeiljjkheid met zich mede. Sinds jaar en dag helbben in alle landen de lezers zich van de ovehbekende hoofdfiguren een be- paalde voorstelling gemaakt. Een omstandig heid, die bovendien sterk beinvloed werd door de vele geillustreerde edities van Dickens' werk. George Cukor, de fijnztnnige regisseur, heeft in een uitvoerige verklaring geschreven, dat hij zich dan ook wel degelijk heeft laten lei- den door de illustraties, welke de eerste uit- gaven verluchtten en bovendien de toestem- ming hadden van den auteur. Alvorens de Copperfieldplannen vender uit te werken, be sloten Selznick, Cukor, Estabrook en Hugh Walpole, een Dickens-specialist, in Engeland alle plaatsen te bezoeken, welke den schrijver tot achtergrond van zijn werk hadden gediend. Er werden vijf en zestig artisten voor de verschillende rollen geengageerd. Deze bezet- ting, een der meest gecompliceerde, ooit bij- eengebracht, heeft de figuren uit David Cop perfield dloen herleven. „S©hots en scheef". HoeveLe malen zijn Laurel and Hardy al op het witte doek verschenen, telkens in andere omgeving en in andere situatie Zij begonnen met kleine 6enacters men zag hen wasch- machines en kerstboomen verkoopen zij waren soldaat, verzekeringsagenten, ontrou- we echtgenooten, kunstenaars en fotograaf, onrvrijwillige rooversmaar altijd hleven zp gelukkig in. hetzelfde karakter. De films werden langer eveneens e.n aangename omstandigheid, want een film met deze twee helden kan nooit te lang zijn. Het komische in hun figuren is een samenstel van bij zond ere werkingen Hardy is het intellect Laurel de domheid. Doch de domheid heeft geluk en bezat een zekere boerenslimheid. Alles wat het hoogmoedige Intellect ondemeemt om de dom heid be beleeren en te kastijden, loopt op na- righeid voor den dikken Hardy uit. Hij is het gewoon, via honderdduiizenden meters film. Hij heeft een zekere geresigneerdheid verkregen, precies zooals Laurel zijn opkomend verdriet met een enkele grimas kan onderdrukken. Zij komen als verstekelingen aan boord van een cattleboat in Schotland aan de oude grootvader McLaurel is overleden en zijn kleinizioon Stanley is gekomen met zijn vriend Hardy om de erfenis in ontvangst te nemen. De notaris vraagt de geloofsbrieven van de heenen en het blijkt, dat zij geen paspoorten heiblbein zij zijn uit de gevangenis ontivlucht en daairbjj worden gem paspoorten verstrekt. Doch zij heizitten 'een document dat even ge- looflwaardig is het vertoont de heeren en face en en profit, benevens de vingerafdruk- ken. De ge'indigeerde notaris overhandigt de erfenis een doedelzak en een d'oos snuif, door Queen Mary aan een zeer ouden Mac Laurel geschonken. En nu pas eigenlijk vangt de nieuwe ajvon- turenreeks van Laurel and Hardy aan. De schoone droom van het bezit der Mac Laurel- millioenen is vervlogen de broek van Har dy is verlbrand omdat ze te drogen hing en ze hing te drogen omdat Hardy in het water is gevallen en hij viel in het water omdat Lau rel hern den inhoud van de historische snuif- doos in het gezicht niesde alles hangt van oorzaak en gevolg aan elkander. Hardy kan niet van zijn hotelkamer af en zij hebben geen geld om te betalen zie hoe de hongerige vrienden een visch bakken op de stalen ma- tras van het bed en het is een-^pendant van Charley Chaplin's spaghettimaaltijd, zoo prachtig van humor en vondst ,,We go ons folks!" zooals het mannetje in de teekenfilm zegt. Nadat ze op straat zijn gezet, leizen ze een advertentie, waarbij een kleermaker costumes aanlbiedt die men een maand gratis mag dragen en bij vergissing nemen beiden ,,the Kings shilling' Zij hebben zander het te weten dienst gen'omen bij de Schotsche Hooglanders en worden naar Br.- Indie ingescheept. De twee zijn onverbeterlijk en een hron van ergernis voor den opgeblazen sergeant Finlayson. Laurel brengt door zijn onhandigheid in het marcheeren het gansche babaljon uit den pas. En verder bespeurt ge nog iets het is alsof men zich op bekend terrein bevindt, doch de herkenning is als die van het eigen gelaat in een lachspiegel. Want dit Britsch-Indie, het scenario, de menschem... jawel, hier wordt een fijne en kostelijke paro- die opgevoerd op .Bengal Lancers" daar is de Radjah die een overval op het gaimizoen beraamt en de officieren tot eein maaltijd uit- noodigt. Doch de commandant heeft lont ge- roken en stuurt als officieren verkleede sol- daten onder hen Laurel and Hardy Em zoo blijft ge van het begin tot het te vroege slot in hoogspanning van amusement em lach ge bewondert iedere nieuwe vondst van de beide komieken en vooral ook het for- midabele slot dat zulk eem voortreffelijken climax brengt. Want nergens wordt er een teveel opgediend de humor is zoo meester- lijk gedoseerd, dat men waarlijk van een der beste Laurel and Hardyfilms spreken kan. CONCERTGEBOUW. „Folies Bergere". Dit is eigenlijk de apotbeose van den ko- miek-chansonmier en de me est grandiooze hul- de aan den glimlachenden Chevalier met zijn beroemde onderlip en zijm niet minder be- roemden hoed zijn eeuwigen stroohoed die bestaan bleef hoewel de stroohoed van de op- pervlakte der aarde verdwenen scheen. Hij bleef zijn hoed dragen en de stroohoed kon uit de etalages der wereldsteden verdwijnen ze verdween niet van het tooneel, want hon- derden kleine komieken namen de combinatie van smoking en stroohoed over, al konden zij dan het talent van Maurice niet benaderen. En zoo eindigt dan deze film in een fantasti- sche beweeglijke stroohoedenfinale de stroo- hoeden groeiem tot gigantische afmetingen - zij worden tot danstbodem, tot draaiende to- rens, tot trappenhuizem, tot onmetelijke cou- lissen balletten rijzen op uit een veld van stroohoeden en de vrouwengestalten worden tot reusachtdge margerieten nooit beleefde de chansonnier der Folies Bergere op het ter rein, waar zijn roem begon een dergelijke hom- mage aan zijn tribuut, als de film hem hier ten deel doet vallen. De plannen van het Comite van Actie tot regeling van feestelijkheden alhier voor het a.s. huwelijksfeest van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bemhard hebben thans vasten vorm aangenomen. Het pro- gramma, dat weldra zal worden rondgezon- den, opent op Zaterdag 2 Januari, half 5 uur met een muzikale rondwandelinig, de opening van den 6talagewedstrijd der Winka-winke- liers en het ontsteken van de feestverlichting van een eereboog welke zal worden opgesteld bij de brug. De prijzen voor den etalagewed- strijd zijn uitgeloofd door het comit6 en be staan uit een verguld-zilveren, een zilveren en een bronzen medaille. De eereboog, welke 6 M. breed en 4 M. hoog zal worden, is aangeboden door de directies van de Cokesfabriek en de l'Azdte. Zij zal bestaan uit twee zuilen, verbonden door een boog, welke een ster en de letters J en B draagt. Vervolgens staan op het programma op den vooravond van den eigenlijken huwelijksdag de godsdienstoefeningen, welke beide om 7 uur 's avonds in de R. K. en de Ned. Herv. kerken zuilen worden gehouden. Op 7 Janu ari wordt begonnen met koraalmuziek van het Stationsplein om 8,45 uur door de R. K. fanfare, waama op het schoolplein van de R. K. school om 9.15 uur een kindercantate zal worden uitgevoerd, welke muzikaai ver- zorgd is door den airecteur der fanfare, den heer H. Vercauteren. Tijdens de officieele radio-uitzendingen is er gelegenheid deze thuis te volgen. 's Mid- dags 4 uur volgt de lichtstoet, waarvoor van vele zij den medewerking is toegezegd. Deze stoet zal tot de uiterste punten van het dorp trekken. Voor de mooiste groepen heeft het comity prijzen uitgeloofd. Tenslotte worden Vrijdagsavonds 7 uur concerten gegeven in de zalen van Jacobs en Dhert dooi „Onder Ons" uit Ter Neuzen en de fanfare en andere plaatselijke gezelschap- pen. Het programma wordt in elke zaal 2 malen gegeven, terwijl het publiek in de groote pauze gelegenheid zal hebben zich van de een naar de andere zaal te begeven. Het comit6 rekent in deze en andere gevallen op de mede werking van het publiek, waardoor deze fees- ten beloven iets moois te zuilen worden. HET CENTRUM. Dat het programma van vorige week gedu- rende de Kerstdagen telkenmale zou vertoond worden voor eivolle zalen, was te voorzien, doch hoe zal het zijn als gedurende de eerste dagen van het jaar 1937, de film Rubber vertoond wordt, die vervaaidigd is naaT de veelibesproken roman van de schrijfster Sze- kely-Lulofs, walk taoek zooveel opzien baarde en aan oritiek onderhevig was. In de rij van de Nederlandsche filmwerken neemt Rubber een eereplaats in en velen zuilen zich terecht op- maken om door middel van deze film eens een kijkje te nemen in de overzeesche gabieden. De natuuropnamen, waaraan deze film zoo rijk is, zijn alle genomen op Sumatra's Oost- kust, bij het aanschouwen waarvan men onder de bekoring zal komen van de grootsche na- tuur in ons mooi Insulinde, voeg daarbij het buitengewoon boeiende verhaal uit de plan- terswereld. Zij laat zien hoe in de grootsch- heid van het oerwoud door de Euopeanen %e- werkt en gezwoegd wordt, 'hoe alleen sterke en wilskrachtige naturen zich weten te hand- haven en niet ten onder gaan in het afmat- tende klimaat en de eenzaamheid bij hun ont- ginningswerk. Hoe een jong ,,handschoentje vol idealen en enthousiasme haar man schraagt en ter zijde staat doch langzaam aan dreigt te verstikken in de tragiek van het leven in het hartje van de rimboe. Hoe de rubber-planter Meesters te juister tijd ver- schijnt bij het jonge echtpaar in een van die beslissende oogenblikken des levens en hij de goede oplossing geeft. Wij leven mede met de moeilijki.ieden van dezen jongen man en vrouw, welk huwelijk door de louterende liefde hen beiden tot een mooie toekomst voert. Als tweede film volgt na de pauze „De Vogelhandelaar" die wel een groot contrast vormt met het eer ste fiknwerk en duidelijk doet uitkomen dat er films en films zijn want in „De Vogelhan- delaar" is niets van de emst des levens te bemerken, integendeel zij is geheel ingesteld op de vluchtige operette, met haar malle ver- wikkelingen waarbij men zich amuseert om de velerlei en lastige sdtuaties waarin de hoofd- personen geraken en geniet van de muziek en zang die bij een operette-film onotbeerlijk zijn. Al met al wachten de bezoekers van „Het Centrum" een zeer mooi programma, dat door het bioscooplievend publiek zal worden ge- waardeerd. De Feestplannen. Maandagavond j.l. vergaderde ten gemeente- huize het feestcomit<5 tot definitieve vaststel- ling van het programma in verband met de op 8 en 9 Januari a.s. te houden festiviteiten ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld. Na eenige weken van voorbereiding en uit- voerig gehouden besprekmgen, werd besloten om oip Vrijdag 8 Januari het volgende uitge- breide programma ten uitvoer te brengen: Te beginnen om 8 uur zuilen de klokken worden geluid, hetwelk een half uur zal aan- houden, waarna te 9 ure de burgiemeester de heer S. van Hoeve vanaf de pui van het raad- huis een toespraak zal houden, waarop ge- zamenlijk het Wilhelmus, begeleid met muziek en zang, ten gehoore zal worden gebracht. Aanvangende te kwart voor tien en eindigende te elf ure zal in het gebouw der Ned. Herv. kerk een kerkdienst worden gehouden onder lieding van de plaatselijke predikanten Ds. A. B. W. M. Kok en Ds. J. Tolsma. terwijl hierbrj voorts zal optreden de WtelEerw. Zeergel. heer Dr. L. J. Cazemier van Ter Neuzen. Gedurende dezen dienst zal de plaatselijke Christelijke zangvereeniging onder leiding van haren directeur, den heer H. Wisse, hare medewer king verleepen. Te elf ure hoopt het kinder- koor der Chr. zangvereeniging, eveneens on der leiding van den heer H. Wisse, een zang- uitvoering te geven. Van 6en tot twee uur zuilen op het dorpsplein de versierde rijwielen worden gekeurd, waama met het muziekgezel- schap „De Volharding" aan het hoofd een muzikale wandelimg door het geheele dorp zal worden gehouden, waarbij zich vereenigin- gen en buurtcommissies zuilen aansluiten. Te half vier zal met medewerking van muziek- en zangvereeniging een volkszang plaats hebben. Van zes tot acht uur zal een licht stoet worden gehouden, waaraan de muziek- en zangvereeniging eveneens hunne medewer king zuilen verleenen. Te circa 8 ure volgt illuminatie van let dorpsplein en tevens be- kendmaking der prijswinnaars aan den te houden 6talagewedstrijd. Den daarop volgenden dag, Zaterdag 9 Januari zuilen in den voormiddag van half tien tot half twaalf verschillende volksspelen worden gehouden, zooals mastklimmen, zak- loopen, tonrijden, hardloopen en lepelloopen. Des namiddags zal van 66n uur tot half drie een optocht met kinderen worden gehouden, waarbij ballonoplating zal plaats hebben. Daarop zuilen gedurende een tweetal uren de volksspelen warden voortgezet, terwijl aan vangende te drie ure een doorloopende volks- voorstelling zal plaats vinden in het Veree- nigingsgebouw, alwaar de huwelijksfilm ver toond zal worden. Des avonds te half tien zuilen de festiviteiten besloten worden met een vuurwerk, dat zal worden afgestoken op de weide van den heer Anth. Dekker in de Polderstraat. Nader vememen we, dat de inwoners zonder uitzonderihg him beste beentje voorzetten aan de medewerking tot een prachtige versiering van ons dorp. De verschillende commissies van straten en buurten zijn druk in de weer aan het ten uitvoer ibrengen van de benoo- digdlheden, welke moeten dienen tot een al- gelheele versiering en bekroning der diverse straten, zoodat ons dorp tijdens de feestelijk heden als van ouds een echt gezelligen en stemmingsvollen aanblik zal opleveren. Arrondlssements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 28 December 1936 de volgende vonnissen uitge- sproken 1. P. J. V., oud 26 j., arbeider te Clinge; 2. B. A. P., oud 21 j., leerling opzichter te Utrecht, thans te Sint Jansteen, zijn wegens het op 30 October 1936 te Clinge gepleegde misdrijf van huisvredebreuk veroordeeld ieder tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. P. J. R., oud 25 j., rijwielhersteller te Clinge, is wegens mishandeling gepleegd te Clinge op 30 October 1936, veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis. A. L. L., oud 50 j., slager te Bosohkapelle, is wegens verboden vervoer van spijsvet te Stoppeldijk op 18 Augustus 1936, met beves- tiging van het vonnis van den kantonreciiter, veroordeeld tot f 100 boete of 20 dagen hech tenis met verbeurdverklaring van het spijsvet Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 29 Dec. 1936. De volgende zaak werd behandeld: R. A. B., oud 25 j., schippersknecht, wonen- de te Vogelwaarde, Ossenisse, werd ten laste gelegd, dat hij op 18 November 1.1. te Honte- nisse A. Th. F. van Kruijsse heeft gesehopt. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. EEN ONTVANGER, DIE TEVEEL IN HAS HAD. t Toen in 1930 aan den heer B. van E. eervol ontslag werd verleend als ontvanger der ge- meente Zierikzee, heeft hij de kas overgedra- gen aan zijn opvolgsr, waarbij bleek, dat on- geveer 4000 teveel in kas was. Zoowel de ge- meente als de ontvanger maakten aanspraak op den eigendom van dit geld met het gevolg, dat de ontvanger bij de rechtbank te Middel burg een vordering instelde, waarbij hij uitbe- taling van dit bedrag eischte. Intusschen had den Ged. Staten van Zeeland het bedrag on der .andere inkomstan" opgenomen onder oude ontvangsten van de rekening van den ontvanger. De rechtbank wees deze vordering af en in hooger beroep deed het Haagsche gerechtshof even'zoo, daarbij overwegende, dat niet is ge- bleken, dat het gevorderde bedrag aan den eischer, die gesteld had, dat hij dit geld uit anderen hoofde onder zich had, toebehoorde. Van dit arrest ging de ontvanger in cas- eatie. In deze zaak heeft de Hooge Raad te 's Gravenhage thans arrest gewezen. De Hooge Raad heeft nu o.a. overwogen, dat het de wil van den wetgever is, dat de beslissing van het administratief gezag be treffende den inhoud van des ontvangsrs reke ning bindend is en de burgerlijke rechter de'zie moet eerbiedigen, zjjnde op onregelmatig- heden geen beroep gedaan. Het cassatietoeroep werd aldus verworpen. ONGEREGELDHEDEN BIJ EEN VOETBAL- WEDSTRIJD TE WINSCHOTEN. Gedurende en na den Zondag te Winschoten gespeelden voetbalwedstrijd UprightThos in de derde klasse van den K.N.V.B. is het tot ernstige ongeregeldheden gekomen, waardoor de wedstrjjd moest worden gestaakt. Reeds in 'het begin van den strijd zond de aanvoer- der van de thuisclub den speler Kroeze naar de kleedkamer, daar deze z.i. opzetteiijk in eigen doel scoorde. Het tiental Winschoters kon het echter tegen Thos niet bolwerken en de rust kwam dan ook met een 14 achterstand. Na de her- vatting begonnen de gastheeren steeds for- scher te spelen en scheidsrechter Veltman zag zioh genoodzaakt, de Upright-spelers Eefting en Koster het verder meespelen te verbieden. Toen even later van der Haag zich wederom onbehoorlijk tegenover een Thos-speler ge- droeg, zond de aanvoerder ook dezen speler uit het veld. De wedstrijd moest toen met een 71 voorsprong voor Thos worden ge staakt, daar het overgebleven aantal Upright- spelers slechts zeven bedroeg, hetgeen regle- mentair niet toelaatbaar is. De weggezonden speler van der' Haag wilde na afloop den scheidsrechter molesteeren. Slechts met groote moeite werd hij door be- stuursleden en toeschouwers hierin verhin- derd. E6n der Upright-supporters zag even- wel tooh nog kans den scheidsrechter een trap te geven. INBREKERS DRIE DAGEN BIJ EEN BRANDKAST. Een bra tale inbraak is er tijdens de Kerst dagen gepleegd in het winkelmagazgn van de N.V. voorheen Joh. Metz Zonen Handel Mij., dat gelegen is in de Pretorialaan te Rotter dam. Allereerst hebben de inbrekers zich toe- gang versohaft tot een boven den winkel ge legen etagewoning, die onbewoond is. In den vloer ihebben zij een gat gemaakt van onge- veer een halven meter in het vierkant, waar na zij zich langs een touw in den vijf meter hoogen winkel hebben laten zakken. Vervol gens hebben de inbrekers zidh toegang ver sohaft tot het kantoortje, dat achter den win kel is gelegen, waar zij onmiddellijk begonnen zijn de brandkast aan te boren, waarin vrij veel geld aanwezig was, o.a. de ontvangsten van den dag voor Kerstimis. Hoewel de in brekers drie dagen den tijd hebben gehad him krachten op de safe te beproeven, zijn zij er niet in geslaagd deze te openen. Toen het personeel van de firma Metz Maandag den winkel betrad lag de brandkast op een zijksant. Er waren twee gaten in ge- boord. Uit den goederenvoorraad wordt niets vermist. De inbrekers hadden het blijkbaar alleen op de brandkast gemunt. Merkwaardig is het, dat er ongeveer anderhalf jaar geleden op precies dezelfde wijze is ingebroken en ook toen zijn de inbrekers er niet in geslaagd, de brandkast te forceeren. MOLENAAR GEDOOD DOOR DEN KLAP VAN EEN WIEK. Maandaigmiddag is bij het Vorstenbosdh te Veghel een ongeluk gebeurd, dat een 35-jari- gen molenaar het leven heeft gekost. De molenaar A. 's Molenaars, beklom den heuvel, waarop zijn molen staat. Toen de man bij den molen was gekomen, kreeg hij een klap van een der wieken, tengevolge waar van hij op den straatweg viel. Hevig bloedend werd de molenaar zijn woning binnengedra- gen, waar hij kortan tijd later overleed. INBRAAK BIJ EEN JUWELIER IN DEN HAAG. Gedurende de afwezigheid v£in den eigenaar hebben inbrekers zich Zaterdagavond tus- schen 8 en 11 uur toegang versohaft tot een juwelierswinkel in de Boekhorststraat in Den Haag en voor een bedrag van ongeveer 20.000 aan gouden sieraden, juweelen, hor- loges enz. gestolen. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de in brekers via het dak van een belendend perceel en door het hreken van een ruit in het zolder- raam op de bavenverdieping van de bewuste zaak zijn binnemgekomen. Toen zij in den winkel daarna hun slag sloe- gen, Ciebben zij, opdat zij niet in hun werk ge- stoord zouden worden, de buitendeur gegren- deld en het rolluik voor de vitrine laten zak ken. Nadat zij wat van hun gading was, inge- pakt hadden, zijn zij vermoedelijk weer op de zelfde wijze, waarop zij gekomen waren, ver dwenen. EEN VEGHTPARTU TUSSCHEN EE1NIGE NEDERLANDERS TE ANTWERPEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is tus- schen een aantal Nederlanders, drie jonge- mannen en tiwee meisjes, te Antwerpen twist ontstaan. Het geschil llep zoo hoog, dat het tot vechten kwam, waarbij zekere Tilveren zoo ernstig gewond werd, dat hij korten tijd later in een cafd, waarheen hij was overge- braoht, is overleden. De beide andere jonge- mannen zijn in arrest gesteld. DE MOORD TE LEEK. Maandag zijn op last van den otfficier van justitie en van den rechter-commissaris te Groningen de beide verdachten van den moord op den 66-jarigen Chr. Reyntjes te Leek, ge pleegd in den nacht van 1 op 2 December, naar het huis van bewaring gebraclit. Het zijn de 41-jarige W. de B. en de 31-jarige C. T., beiden wonende te Groningen. Voorts is in verband met dezeh moord gearresteerd de 41- jarige K. D. De man is in het hoofdbureau van politic in arrest gesteld. Donderdag j.l. werden W. de B. en C. T. bij een inval in een cafd in de Sledemennerstraat te Groningen, aangehouden. Beide verdach ten ontkenden schuldig te zijn. Bij het voort gezet onderzoek zijn eohter zooveel aanwij zingen tegen hen aan het licht gekomen, dat zij naar het huis van bewaring zijn gebracht. AUTO OP EEN TROEP SOLDATEN INGEREDEN. Oim 12 uur Maandaigmiddag is op den Doornschenweg bij Amersfoort een personen- auto op een sectae soldaten ingereden. Onder commando van luitenant W. Faber marcheer- de aldaar een sectie tirailleurs van het vijfde regiment infanterie, die van een velddienst terugkomend, opweg waren naar de kazerne. Terwijl uit de richtang Amersfoort een auto naderde, kwamen van de andere zijde drie auto's aanrijden. De voorste, een taxi, was den troep reeds gedeeltef ijk gepasseerdj, toen <3e bestuurder van de taxi bemerkte, dat de tegenligger te didht bij hem was om de sectie soldaten nog te kunnen passeeren. Hij remde sterk met het gevolg, dat de achter hem rijdende andere auto uit Doorn, bestuurd door den heer V., ook reeds links van den weg rijdend, naar reohts uithaalde en op onverklaarbare wijze op de soldaten inreed. Vier soldaten en een sergeant werden tegen den grond gesmakt, terwijl de overigen, onder wie luitenant Faber, door op zij te springen zioh konden redden. Toevallig zat in den der- den auto Dr. Frijlink uit Amersfoort, die eerste hulp verleende. Daarbij bleek dat de vier soldaten er met lichte verwondingen waren afgekomen. Erger was het evenwel met den sergeant- capitulant van Voorst uit Amsterdam, die met een vermoedelijke ihersenschudding en wonden aan hoofd, armen en beenen naar het hospitaal is vervoerd. De marechaussee te Leusden stelt een on derzoek in. TUSSCHEN DE BUFFERS BEKNELD. Maandagmiddag omstreeks vier uur ge- raakte de wagenmeester H. W. Janssen uit Varseveld bij het rangeeren van een wagon met kalveren, bekneld tusschen de buffers van twee wagons. Zijn verwondingen waren van dien aard, dat hij eenigen tijd na het onge luk is overleden. IN BRAND GERAAKT BU HET VULLEN VAN EEN PETROLEUMTOESTEL. De 24-jarige G. Koomdijik was Maandag in de keuken van zijn woning, aan de Oosterbad- straat te Groningen, bezig met het bjjvullen van een brandend petroleumtoestel. Daarbij is zijn Weeding in brand geraakt. De jonge- man is in het Academisc^i Ziekenhuis, waar heen hij was vervoerd, overleden. Een begin van brand in de keuken kon spoedig worden geblusoht. VEJHTPARTIJ. Gedurende het Sint Thomasluiden te Kat- lijk (Fr.), een oud volksgebruik. dat aldaar ter plaatse nog steeds in cere wordt gehouden en duurt van 21 December tot Nieuwjaar, is Maandagmiddag een ernstige vechtpartij ont staan tusschen de 16-jarige D. en de 14-jarige H. Laatstgenoemde werd hierbij zoo ernstig met een mes gewond, dat onmiddellijk genees- kundige hulp moest worden ingeroepen. Op vijf plaatsen moesten de wonden worden ge- hecht. De politie heeft de zaak in onderzoek. EEN HONDERDJARIGE OVERLEDEN. In den ouderdom van 100 jaar en 8 maan- den is te Soestdijk de heer A. Hillhorst, op 66n na de oudste bewoner der gemeente. over leden. Toen de heer Hilhorst het bereiken van zgn lOOsten geboortedag dit voorjaar onder bui tengewoon groote belangstelling ook van officieele zijde vierde, was daarbij ook een oude vriend van hem uit Soestdijk tegenwoor- dig de heer Geytenbeek die op dat oogeniblik den leeftijd van 101 jaar en 4 maan- den had bereikt. Genoemde heer Geytenbeek geniet nog een goede gezondheid en hoopt in de maand Jan. van het nieuwe jaar 102 jaar te worden. BRANDSTICHTING. De vorige week is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderjj van den heer Homan te Oranjerwoud. Aan het kordate optreden van een aantal omwonenden, die met emmers water het vuur bluschten, was het te dan'ken, dat de boerderjj en een stal vee behouden bleven. Thans heeft de politie aangehouden den knedht K., verdacht den brand te hebben gesticht. HET WILDE WESTEN. Te Tacoma (staat Washington) is een ge- maskerde bandiet met een revolver in de hand het buitenverbljjf blnnengedrongen van den millionair William Mattson, wiens 10-jarig zoontje hij onbvoerde. De bedienden werden mishandeld. De onverlaat vluchtte per motorboot na in den tuin een papier te hebben achtergelaten, waarop vermeld stond, dat hij een losgeld wil hebben van 18.000 dollar. UITBREKERS. Zoowat honderd gedetineerden in de gevan genis te Ningai, gelegen in de Chineesche pro- vincie Tsjekiang, slaagden erin te ontsnappen. De politie opende het vuur op de vluchtelin- gen, van wie er zestien werden gedood. De overigen konden worden gegrepen. JUSTITIA NIET ALLEEN GEBLINDDDEKT MAAR OOK TRAAG. Edwartih Smith te St. Louis was bijna in moeiljjkheden gekomen, toen een z.g. groote jury, welker taak het was een onderzoek in te s'tellen naar bedrog, gepleegd in verband met de jongste verkiezingen, een dagvaarding liet zenden aan gezegden Smith om zich te verantwoorden inzake verdenking, bjj de ver kiezingen te hebben gefraudeerd. De dag vaarding kon niet worden bestead, want ge- zegde Edward Smitl'i bleek reeds twee maan- den tevoren te zjjn overleden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 6