Ter ^euzansche Courant Last met Uw stoelgang M.S.S cachets Binnenland. Feuilleton Het Geheim van de Zeven Schoorsteenen De burgeroorlog in Spanje No. 9548 Wotnsdag 30 Dec. 1936 TWEEDE BLAD TER NEUZEN, 30 DECEMBER 1930 VAN WINKELSLUITINGSWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat zij ingevolge machtiging van den heer Minister van Han del, Nijverheid en Scheepvaart ontheffing verleenen van hot bepaalde in de artikelen 2, onder b, en 8, eerste lid, onder b ider Winkel- sluitingswet 1930 (gewijzigd bij de wet van 27 JuJi 1934 St.bl. 450) ten aanzien van het tijdvak van 4 tot en met 7 Januari 1937. Ter Neuzen, 29 December 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. A. J. DEES, Wnd. Secretaris. MARKTDAG. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat de Markt in de week van 3 tot en met 9 Januari 1937 op DTNSDAG zal worden ge- hauden. Ter Neuzen, 29 December 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. A. J. DEES, Wnd. Secretaris. HUT HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA. De samenstelling van den bruidsstoet. Omtrent het verloop van de huwelijksplech- tigheid op 7 Januari, kunnen wij thans de voi- gende bijzonderheden meedeelen: dm elf uur 's ochtends verlaat de stoet, waarmee naar het raadhuis zal worden ge- reden het Koninklrjk paleis. De stoet wordt uitgeleide gedaan door den opperhofmaar- sdialk. Bfl het instappen van het bruidspaar in de koete zullen twee bruidsmeisjes en tiwee bruidsjonkers behulpzaam zijn, die na het vol- brengen van hun taak van de achterzijde van het paleis per auto naar de kerk zullen wor den gebracht. De stoet zal worden samengesteld als volgt: Een afdeeling bereden marechaussees. Een afdeeling van het korps rrjdende artil- lerie. Een commando cavalerie met stamdaard en muziekkorps. Drie berlines bespannen met twee paarden met bruidsmeisjes en bruidsjonkers, gaande een lakei naast elk portier. Het Prinselijke bruidspaar in de gouden koets bespannen met acht paarden, voorafge- gaan door twee postiljons, gaande een koet- sier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier. De kolonel, commandant van het 2e regi ment huzaren, rijdende ter rechterzijde en de ritmeester, commandant van het escorteerend esoadron ter linkerzijde ter hoogte van de achterwielen van de koets. Acht officieren der huzaren voor de gouden koets, twee offi cieren der huzaren rechts en 2 links van de koets ter hoogte der voorwielen, en acht offi cieren der huzaren achter de gouden koets. De koets, waarin gezeten Hare Majesteit de Koningin en H. D. H. prinses Armgart van Lippe-Biesterfeld, bespannen met vier paar den, gaande een koetsier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier. De chef van het Militaire Huis rechts en de gouverneur van de residentie links naast de koots bij de voorwielen; de overige officieren van het Militaire Huis naast en achter de koets. Vervolgens Ben berline bespannen met 4 paarden gaan de twee lakeien naast elk portier, waarin gezeten Z. H. Hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg en Z. D. H. Prins Ernst Asdhwin van Lippe-Biesterfeld. Een berline bespannen met vier paarden, gaande twee lakeien naast elk portier, waarin gezeten H. M. Hertogin Adolf Friedrich van Mecklenburg en Z. D. H. de Vorst van Wied. Een coupd, bespannen met vier paarden, gaande twee lakeien naast elk portier, waarin gezeten mevr. Beelaerts van Bioki and en graaf von Oeynhausen Sierstorpff. Een ooupb, bespannen met vier paarden, gaande twee lakeien naast elk portier, waarin gezeten jonkvrouwe L. P. van de Poll, dame du palais honoraire van H. M. de Koningin en jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, kamer- heer i.b.d. van H. M. de Koningin, vice-presi dent van den Raad van State. door AGATHA CHRISTIE. Een coupe, bespannen met vier paarden, twee lakeien naast elk portier, waarin geze ten gravin von OeynhausenSierstorpff en kolonel von Pantschulitzew. Daarna: een commando cavalerie, een detachement bereden artillerie, een detachement bereden politietroepen. De burgerlijke en kerkelijke trouwplechtigheid. Bij aankomst aan het raadhuis zullen de koetsen met de bruismeisjes en bruidsjonkers doorrijden naar ide kerk, alwaar zij uitstappen en zich naar de consistoriekamer zullen be- geven. Aan de stoep van het bordes van het raad huis wordt het bruispaar ontvangen door den burgemeester van 's-Gravenlhage, den dienst- doenden grootmeester van Prinses Juliana, alsmade door twee bruidsmeisjes en twee bruidsjonkers. Zij worden naar de werk- kamer van den burgemeester geleid. Zoodra alien in het raadhuis zullen zijn aan- gekomen, zal het bruidspaar zich naar de trouwkamer begeven, voorafgegaan door de bruidsmeisjes, begeleid door de bruidsjonkers en gevolgd door de ouders, verdere bloedver- wanten, getuigen en gasten. De chef van het Militaire Huis en de gou verneur der residentie blijven in de werkkamer van den burgemeester; de overige officieren van het Militaire Huis stellen zich te paard op tusschen het raadhuis en de kerk. Na voltrekking van het burgerlijk huwelijk begeeft men zich naar de rijituigen, uitgeleide gedaan door den burgemeester en den dienst- doenden grootmeester van de Prinses. De braid wordt bijgestaan door twee bruidsmeis jes en twee bruidsjonkers. In de Groote Kerk. Zonder voorafgaande berlines met bruids meisjes en bruidsjonkers zal naar de Groote Kerk worden gereden. Uitgestapt wordt bij den middelsten ingang, aan de zijde van de Riviervischmarkt. Door twee bruidsmeisjes zal de Prinses bij het uitstappen worden bij gestaan. Aan de deur van de kerk zal het Prinselijke paar worden ontvangen door den opper-kamerheer en een kamerfaeer en naar de consistoriekamer worden geleid, gevolgd door H. M. de Koningin en de gasten van den stoet. Tevens zal het Prinselijk paar bij de deur van de kerk worden begroet door een com- missie uit het college van kerkvoogden en door een commissie uit den kerkeraad der Nederiandsch-Hervormde gemeente te 's-Gra- venhage. Deze commissies zullen na den dienst het Prinselijke paar uitgeleide doen. Inmiddels zullen de overige gasten, die niet in den stoet naar het raadhuis aanwezig wa- ren, hun plaatsen in het kerkgebouw hebben ingenomen. In de consistoriekamer zal door den eersten kamerheer-ceremoniemeester, onder toezicht van den opper-ceremoniemeester, de stoet worden opgesteld. Bij het binnentreden van de kerk wordt het jonge paar voorafgegaan door de bruidsmeis jes en bruidsjonkers en gevolgd door de bruidskinderen en alien die tot dezen stoet behooren. Het orgel zal spelen, totdat alien gezeten zijn. Daarna neemt de dienst een aanvang. Na beeindiging van den kerkdienst zal een zangkoor een lofpsalm ten gehoore brengen. De bruidstoet, voorafgegaan door bruids meisjes en bruidsjonkers, zal zich vervolgens onder orgelspel, naar de consistoriekamer be geven. Alle familieleden, benevens de getuigen en edatgenooten, zullen zioh paarsgewijze daar- heen begeven, teneinde hun gelukwenschen aan te bieden. Daarna wordt door den opper-kamerheer en een kamerheer het Prinselijk echtpaar uitge leide gedaan, waarbij bovengenoemde kerke lijke commissies tevens tegenwoordig zijn. Nadat de stoet weder is gevormd, zal langs de hekend gemaakte route naar het paleis Noordeinde teruggereden worden, waar het Prinselijk echtpaar door den opperhofmaar- schalk wordt ontvangen. EEN HONGAARSCH GESCHENK VOOR PRINSES JULIANA. De Hongaarsche kinderbeschermingsliga heeft in naam van de 25.000 Hongaren, die als kinderen destijds in Nederland vertoefden, een album met handteekeningen aan Prinses Juliana toegezonden. Voorts bevat dit album een adres aan de Prinses van den volgenden inhoud: In naam van 25.000 Hongaarsche kinderen, die in het schoone Nederland, het vaderland der tulpen, vertoefden en die in vele gevallen hun leven, in de andere gevallen echter in ieder geval het terugkrijigen van hunne licha- melijke en „seelische" gezondheid aan de on- vergelijkelijke gastvrijheid der Nederlandsche natie te danken hebben, wendt het bestuur der rijikskinderbesohermingsliga zich met een dankbaarheid, die nooit genoeg tot uitdruk- king kan worden gebracht en met diepen eer- bied tot Hare Koninklijke Hoogheid de Kroon- prinses Juliana, de edelaardige dochter van de Kon. familie en wenscht haar van ganscher harte den zegen des Almachtigen toe bij het sluiten van haar huwelijk. 13) Vervolg. Be gooide allebei de ramen open en taem George Lomax binnenkwam, vond hij haar Kiet gloeiende wangen en verwaaide haren midden in het vertrr.k staan. „Ik zal ze zoo dadelijk wel weer dichtdoen, George, maar de kamer moest gelucht wor den. Ben je in de hall nog over dien chan tage-man gevallen?" ,,Over wat?" „Over den chan tags-man, George. C .H.A.N.- T-AjG.E., chantage-man. Een man, die chan tage pleegt." )rMaar Virginia, je spreekt toch niet in ernst?" ,,Warempel wel!" ,Maar wie maar op wie zou hij 't dan gemunt hebben?" „Op mij, George." lrMaar Virginia wat hob je dan gedaan ..Dozen keer toevallig niets. De goeie man ziet me voor iemand anders aan." ,JDan beb je zeker onmiddellijk de politie opgebeld?" ..Neen, dat heib ik niet. Vind jij, dat ik dat had moeten doen?" „Wel..." Lomax dach diepzinnig na. „Nee nee, toch misschien niet, misschien is het beter zod. Er zou ruchtbaarheid aan gegeven zijn je hadt de kans geloopen, dat je naam in de kranten genoemd was, misschien zou je zelfs opgeroep:n zijn om 'n getuigenverklaring af te leggen..." „Dat zou ik leuk gevonden hebben, zeg...! zei' Virginia. „Ik zou het verschrikkelijk leuk vinden om opgeroepen te worden en dan kan ik meteen e.ns zien, of eigenlijk hooren, of de rechters werkelijk zulke flauwe grappen maken als er altijd beweerd wordt. 't Was wat anders geweest dan dat saai bestaan van tegenwoordig. Eergisteren moest ik in Vine Street zijn voor mijn diamanten speld, die ik helb verioren, weet-je, en daar was een dot van een inspecteur, (ten van de leukste jonge mannen, die ik het laatste jaar onder mijn oogen gekregen heto." George volgde zijn gewone negeer-tactiek van alles wat frivool was. „,En wat hefb je met dien kercl gedaan?" mO't spij't me het te moeten zeggen, George, maar ik heb 't rn laten doen. „Wat laten doen?" ,,Me latenwat is het werkwoord van chantage?... me geld laten afpersen." Lomax keek zoo komisch-gschoqueerd, dat Virginia zich op haar lippen moest bijten om niet te lachen. „Je bedoelt toch niet... je wil toch niet zeggen, dat je dat misverstand een belee- diiging voor je eergevoel.niet uit den weg geruiend helbt?" Virginia schudde quasi-verdrietig het hoofd. .Groote genade, Virginia, ben je heelemaal gek g=worden De liga deed het album vergezeld gaan van een huwelijksgeschenk in den vorm van een beeld voorstellende een Hongaarschen wijn- oogst. Voorts zullen de Hongaarsche vrouwen- vereenigingen een tafelkleed van Hongaarsoh kant aanbieden, terwijl de Hongaarsche re- geering 25 beelden, copleen van standheelden van bekende Hongaarsche beeldhouwers, als huwelijksgeschenk aanbieden zal. VERKEERSONDERWIJS AAN DIENSTPLICHTIGEN. Eenigen tijd geleden verzocht de K.N.A.C. aan den minister van Defensie te bevorderen, dat aan de militie-plichtigen tijdens hun eer ste oefeningstijd eenvoudig verkeersonderwijs zal worden gegeven. Daardoor zou aan eenige tienduizenden jonge lieden, juist op den leef- tijd, waarop zij daaraan groote behoefte heb ben, een beter begrip van het wegverkeer en een beter besef van de verantwoordelijkheid om daaraan deel te nemen, kunnen worden bijgeoracht. Het is n.l. gebleken, dat meer dan een vierde deel van de slachtoffers van ver- kearsongevallen bestaat uit personen tusschen 19 en 29 jaar. Op den voorgrond stond, dat met het oog op den .beperkten oefeningstijd voor een dergelijk verkeersonderwijs niet veel tijd beschikbaar zou kunnen zijn, maar dat reeds enkele korte instructies en herhaalde aaniwijzingen om ordelijk en volgens de wette- lijfce voorsehrifben aan het verkeer deel te nemen, hun invloed ten goede niet zullen miss en. Dit voorstel heeft weerklank gevonden bij de autoriteiten van land- en zeemacht. Nu de ingrijpende wijzigingen van het Motor- en Rij- wielreglement zijn afgekomen is door de K. N. A. C. een eenvoudige kleine wegcode samen gesteld, welke de goedkeuring mocht erlangen van den commandant van het veldleger en van den commandant der marine. Dit boek- werkje zal gratis beschikbaar warden gesteld voor het verkeersonderwijs aan dienstplichti- gen. Het wordt door de autoriteiten van land- en zeemacht mogelijk geacht aan de hand daarvan aan de miliciens tijdens hun eerste oefeningstijd het een en ander over het ver keer op den weg (bij te brengen. Te voren zul len, aianvangende Januari, door de K.N.A.C. aan de hand van het verkeersonderwijsboekje en een verkeersfiim voor officieren c.q. kad'er nadere hesprekingen worden gehouden. iHet laat zich aanzien, dat binnenkort leger en vloot meer nog dan tot dusiver in de actie voor grootere verkeersvailigheid zullen worden ingeschakeld. DE PRIJS VAN BENZINE OPNIEUW yz CENT VERHOOGD. Naar gemeld wordt, is met ingang vein gis- teren de prrjs van de benzine van Shell, Stan dard, Texaco en Sinfina cent per liter hooger. De verhooging met cent per liter op 26 October j.l. dekte slechts een gedeelte van de door de d'epreciatie van den gulden veroor- zaakte stijging van den kostprijs. Voorts wordt de huidige prrjs laag geacht, vergeleken met den prijs op de wereldmarkt, waarbij in aan- merking moet worden genomen dat de belas- ting 7% cent per liter bedraagt. De benzinemaatscbappljen hebben om deze redenen tbans besloten tot bovengenoemde nieuwe verhooging. Deze verhooging heeft, naar verder vemo- men wordt, plaats gehad ingeivalge overleg met de overheid. DE MOTORRIJTUIGENBELASTING EN DE AUTO VAN DEN HANDELSREIZIGER. Gedurende de laatste anderhalf jaar be- reikten de K.N.A.C. herhaaldelijk klachten van haindelsreizigers, die in hun auto's kof- fers inhoudende monstercollectie's stalen en dergelijke vervoerden en dan wegens overtre- ding der motorrijtuigenbelastmgwet aange- houden en bekeurd werden. De fiscus bleek zich namelijk op het stand- punt te stellen, dat hij die fo.v. de achterleu- ning en de zitkussens van de achterbank uit zijn auto verwijdert om 'in de aldus ontstane ruimte koffers te vervoeren, daardoor zijn auto wijzigt in een vrachtiwagen en alsdan komt te vallen in het hoogere tarief der mo- torrijtuigenhelasting. De K.N.A.C. heeft toen in een proefproces dat in Mei j.l. voor den politierechter te Roer- mond werd gevoerd, een vrijspraak bereikt. Dezer dagen vond een dergelijk uitgelokt prooes ook plaats voor den politierechter te Groningen. Deze sprak den verdachte vrij o.a. op de averweging, dat het enkel verwijderen van achterleuning en zitbank een personen- auto niet van karakter dOet veranderen en zeker niet maakt tot een bestel-auto. De K.N.A.C. vertrouwt, dat zij door het uit- lokken van deze beide proefprocessen thans heeft bereikt, dat over het geheele land een uniforme interpretatie der wet en van de re- solutie zal worden gevolgd en dat dergelijke bekeuringen als waarvan hier sprake is, voor- goed tot het verleden zullen behooren. HET NEDERLANDSOH IN BELGIis. De Maatschappij van Belgische Spoorwegen heift besloten in haar briefwisseling met de Nederlandsche Spoorwegen voortaan uitslui- tend de Nederlandsche taal te bezigen. ,,Ik was wel bang, dat jij er z66 over zou oordeelen. „Maar waarom heib je 't gedaan In naam van allES wat mie heilig is, wa&rom ,,Om verschillende redenen. Ten eerste deed hij het gewooniweg volmaakt... 't geld afper sen, bedoel ik, en ik vind het altijd zonde om een artist, die aan een bijna volmaakte crea- tie bezig is, te storen. En ten tweede had ik het nog nooit meegemaakt." ..Goddank niet." ,,En ik wou graag weten, wat voor een sensatie het was." ,,Ik begrijp je niet, Virgina... een vrouw in jouw posdtie. „Ik dacht wel, dat jrj t niet begrijpen zou." ,,Je hefot 'm toch geen geld gegeven?" ,,ESen klein beetje," zei Virginia schuldbe- wust. „Veertig pond!" ..Virginia. „George!!! Kom, ik geef meer voor een avondjapon uit. Eh ik vind het v6el interes- santer om een nieuwe sensatie te koopen, dan een nieuwe japon, veel en veel interessanter.' George Lomax schudde zijn hoofd. Geluk- kig kwam Chilvers juist op dat oogenblik met de theestoof binnen en zoo werd het hem be- spaard zijn meening te moeten zeggen. Toen de thee gezet was, en Virginia de kopjes en schoteltjes; op de lage theetafel aan het rang- schikken was, bracht zij zelf de quaestie op- nieuw ter sprake. iTCn dan had ik nog een andiere bewseg- reden, George. Edn die, laat ik hopen, een beetje hooger staat dan al dat andere, frivole gedoe. Wij vrouwen genieten een reputatie van kattigheid, van elkaa-r het licht-niet-in- die-oogen gunnen, maar ik dacht, toen ik tegenover dien man zat, nu help ik tenminste een van de anderen. Na mijn houding van PRIJSVERLAGING VAN TRIBUNE- PLAATSEN. In een gehouden bespreking van enkele der voomaamste exploitanten van tribunes langs de route van den Prinselijken bruidstoet is be sloten tot een aanzienlijke verlaging van de voor de verschillende rangen tot nu toe ge- vraagde prijzen. HET PLAN VAN SIR HENRY DETERDING. Sir Henry Deterding heeft thans zelf een verklaring gegeven van zijn plan om het te veel van Nederlandsche producten ten behoeve van Duitschland op te koopen. Hij deelt mede, de volgende stappen te hebben genomen: 1. het geheele surplus der landbouwpro- ducten in Nederland aan te koopen; 2. dit zoo snel mogelijk naar Duitschland te vervoeren; 3. het daar tegen Duitsche valuta te doen verkoopen; 4. het verkregen provenu daarvan in Mar- ken aan de Duitsche Winterhilfswerke ter be- schikking te stellen (waardoor die producten indirect in ieders Ibereik in Duitschland komen en een prrjsstrjging daar gedurende den win ter wordt voorkomen 5. ten beroep te doen in Nederland op de grootst mogelijke medewerking in zijn streven tot weder-optoouw van de hartelijke verstand- houding tusschen Nederland en Duitschland. De heer Deterding zou het op prijs stellen, indien een zoo groot mogelijk aantal Neder- landers hem een bewijs van instemming met zijn plan zou doen toekomen in afwaChting van zijn nadere uitwerking en eventueele uit- ibreddmg. Ook zij, die zijn plan financieel wil- len steunen, kunnen daartoe thans reeds hun bijdragen storten bij de Kasvereeniging te Am sterdam onder het motto: Westersche samen- werking. De Tel. vermeldt nog eenige bijzonderheden over het plan van Sir 'Henry Deterding om middelen beschikbaar te stellen voor den aan- koop van Nederlandsche landbouwproducten, welke naar Duitschland zullen worden ge- exporteerd. Het is hoofdzakelijk voorloopig de bedoe- ling van Sir Henry Deterding, aldus het hlad, door middel van de instanties, welke hij voor de uitvoering van zijn plannen gekozen heeft, de groote overschotten in Nederland, welke er aan producten van land- en tuinibouw en vee- teelt bestaan, uit de markt te nemen, met an dere woorden al de onverkoopbare producten, die anders vernietigd zouden moeten worden, over te nemen. De groote hoeveelheden groente, welke op de veilingen ,,doorgedraaid" worden, komen voor deze aahkoopen in aanmerking, alsmede het vee, dat afgeslacht zou moeten worden of in het algemeen niet in het normale handels- verkeer gebracht kan worden. De te koopen overschotten aan land- en tuinbouwproducten en vee zullen in guldens in Nederland betaald worden en in marken door de Duitsche regeering warden overgenomen. Voor de uitvoering van de transactie heeft* Sir Henry Deterding gekozen de onlangs op- gerichte stichttng De Waag te Haarlem, waarvan voorzitter is ir. B. Wigersma, aldaar. Bestuursleden zijn prof. J. Hessing te 's Gra- venhage, mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haar lem en de. heer A. Karseboom te Aerdenhout. Deze stichtang is feitelijk gelboren uit den arbeid en de doelstellingen van de Vereeni- ging tot studie van den Staat, van welke ver- eeniging ir. Wigersma onder-voorzitter is. Tot de sticbting De Waag, welke zich o.a. voorstelt samenwerking te bevorderen tusschen de Westersche staten buiten alle politiek cn po- litieke partijen om, heeft Sir Henry Deterding zich thans voor de uitvoering van zijn plannen aangetrokken gevoeld. Hij beschouwt deze plannen, naar ons gezegd werd, slechts als een begin. De stiehting De Waag zal half Januari ook een orgaan doen uitgeven van gelijken naam, waarin het eco- nomische gedeelte zal komen te staan onder leiding van dr. ir. D. M. Nijt, die dr. Deter- ding's adviseur is voor het beheer van diens goederen in Mecklenburg. Voorts zal redacteur worden drs. W. F. 'Hoyer te Haarlem. Sir Henry Deterding vertoeft thans in Duitschland in een tijdelijk verblijf, door hem gehuurd aan den Kleinen Wannsee nabij Ber- lijn. Zonder vooruit te loopen op hetgeen na- der door dr. Deterding over zijn plannen bin nenkort gepublioeerd zal worden, verzocht men ons den nadruk er op te leggen, dat deze voomemens met geen enkele politieke gestie iets uitstaande hebben, maar slechts be- schouwd moeten worden als daden van men- schelijkheid. Gisteren zijn te 's-Gravenhage nog met dr. Hlrschfeld nadere hesprekingen gehouden over de uitvoering van het aan- koopplan. De Palos vrijgegeven. Naar het D.N.B. uit Berlijn meldt, is de Palos, het schip dat buiten de territoriale wateren door de Spaansche regeering in be- slag was genomen en naar Bilbao was opge- bracht, op verzoek van den kruiser Koenigs- vanmiddag komt het natuurlijk niet bij hem op om aan mijn identitedt te twijfel:n. Hij denkt natuurlijk, dat hij de bewuste Virginia Revel gevonden heeft. Bij die had mijn schil- derachtige bezoeker gemakkelijk werk gehad. En dat heeft hij bij mij niet, ook al denkt hij op het oogeniblik van wel. Met mijn vlekke- loos verleden als moreelen steun, ga ik kat- en-muis met hem spelen. Diplomatie, George, niets dan diplomatie. Lomax bleef zijn hoofd schudden. „Toch vind ik het niet goed," hield hij vol. ,,Absoluut niet goed..." *Lat£n we er dan niet verder over door- gaan, George. Je bent ten slotte niet hier ge- komen, om je opinie over chantage-plegers te verdedigen... O, ja, nu we 't toch erover heb ben: Waarom ben je eigenlij'k hier gekomen?" ,,Ik moest je spreken," zei Lomax zwaar- wichtig, „en ik tref 't dat je alleen bent." „0, George... hoe onverwacht," zei ze. ,,Ik kom je een gunst vragen, Virginia! Ik heb je altijd1 beschouwd als een buitengewoon charm ante..." ,,iO! George!" ,,En een intelligente vrouw." ,,Och kom. Merkwaardig, zoo goed als de man me kent." ,,iEn daarom wou ik je lets vragen. Morgen arriveert hier een jongmensch en nu zou ik graag zien, dat jij kennis met hem maakte..." „Mij goed, George... maar jij bent gast- heer... begrijp dat goed...!" ,,En je bij die gelegenheid van je besten, of beter gezegd, van je charmansten kant liet kennen." Virginia keek hem, met haar hoofd eenigs- zins schuin aan. ,,George-lief, ik kan niet op commando charmant zijn. Over het algemeen vind ik Als Uw spijsvertering niet goed werkt, dan hoopen vergiften zich op in Uw lichaam, dan voelt Ge U ellendig, dan gaat Gij er grauw, groezelig uitzien, oud voor Uw tijdj Maak Schoon Schip, neemt: Zij bevatten 'n bijzondere samenstelling, ge- heel afwrjkend van andere laxeer-middelen. Zij bevatten bovendien stoffen om Uw bloed, Uw lever en Uw ingewanden te reinigen, Werken langzaam en voorzichtig, schaden Uw darmen niet en verbeteren Uw gestel. Wilt Gij langzaam laxeeren, neem er £6n! Wilt Gij snel en goed purgeeren, dan twe6 Eenmaal geprobeerd, dan zijt gij overtuigd. 't Is een vondst van Apotheker Dumont. Prettig innemen, want Gij proeft niets. Per koker van 12 stuks 60 ct. Overal verkrijgbaar. (Ingez. Med i berg vrijgegeven. Het schip zet thans zijn reis voort. Het communique van den verdedigingsraad. De gedelegeerde raad ter verdediging van Madrid heeft Maandagmiddag om 12 uur be kend gemaakt, dat de aanval der rechtsche troepen op het Madrileensche front over de geheele linie is mislukt. In het communique wordt dan een overzicht gegeven van de gevechten, die Maandag en Zondagmiddag in en om Madrid hebben plaats gevonden. Het offensief van den vijand was bijzonder hevig in den sector van de Casa del Campo, ten Noord-Westen van Madrid, waar de vijand er na herhaalde aanvallen is in geslaagd langs de Guesta de las Perdices te komen op den weg van La Coruna. Na den aanval der rechtsche troepen tot staan te hebben gebracht, gingen de regee- ringstroepen tot den tegenaanval over, waar bij zij de rechtschen dwongen zich terug te trekken. Aan het einde van zeer zware gevechten. die tot het vallen van den nacht voortduurden, was de weg naar La Coruna volkomen bevrijd en was de verbindingslinie met de regeerings- stellingen van Aravaca, Pozuelo en Humera hersteld. Onder het vuur der regeeringsartil- lerie leed het rechtsche leger tijdens 't terug- trekken zeer ziware verliezen. De regeerings- troepen maakten zich meester van vijf tanks. In den sector Usera had de tegenaanval der regeeringstroepen als voomaamste doel eem belangrijke stelling der rechtschen ten oosten van den weg naar Toledo, tusschen Villaverde en Getafe. Na een gevecht van verscheidene uren werd deze stelling, die verdedigd werd door belangrijke afdeelingen Marokkanen en Guardia Civil in stormloop met de bajonet genomen. Aan het front van Guadalajara hebben de loyale troepen Alaminos en Sallices bezet. De Juchtstrijdkrachten ondersteunden doelmatig de regeeringstroepen in alle sectoren van het front. Genraal Franco beraadsiaagt. Maandagmiddag beeft Franco voor den tweeden keer te Avila met generaal Mola geconfereerd. Maandagavond is hi} weer naar Salamanca vertrokken. Amerikaansche vliegtuigen voor de Spaansche regeering. Reuter meldt uit Washington Aan een Amerikaansche export-firma zijn uitvoervergunningen verleend voor een zen- ding vliegtuigen en vliegtuigmotoren aan de Spaansche regeering tot een totale waarde van 2.777.000 dollar. Dit is de eerste toege- stane uitvoer naar het Spaansche strijdtoo- neel. Het departement van staat wijst erap, dat de Amerikaansche neutraliteitswet de re geering geen bevoegdheid verieent uitvoer vergunningen te weigeren. Totnogtoe was het der regeering echter gelukt door moreelen drang de aanvrage van vergunningen tegen te gaan. VRIJWILLIGE VOLDOENING VAN BELASTING. De Minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of ver- mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Sas van Gent f 108,16. de menschen, die ik ontmoet wel aardig en dan, wel dan vinden ze mij ook aardig. Maar ik zou onmogelijk, in koelen bloede, een hul- peloozen vreemdeling kunnen gaan charmee- ren. Dat doet men niet, George, zelfs niet op een verzoek van den heer George Lomax. Voor dat soort werkjes getoruikt men profes- sioneele sirenen en die doen het, tusschen twee haakjes, heel wat beter dan ik." ,,Dat is hier een onmogelijkheid. Virginia. 'Het jongmensch in quaestie is een Canadees, hij heet McGrath..." ,,Eem Canadees van Schotsche origine," trok ze buitengewoon intelligent de concluisie. en komt waarscbijnlijk uit een geheel ander milieu dan het oraze. En nu zou ik zoo graag willen, dat hij bij zijn beizoek de charme en distinctie van een Engelsche vronw uit de hoogere kringen lesrde apprecieeren." ,,Moet ik dat zijn?" ,,Ja." ,,Pardon?" „Xk vroeg: waarom? Je maakt niet bij el- ken Canadees uit lagere kringen, die hier voet aan wal zet, reclame voor de Engelsche vrou wen uit h66gere kringen. En daarom vraag ik, wat steekt daarachter? Of, in ronde woorden, op wat voor manier profiteer jij ervain „Ik geloof niet, dat ik je daaromtrent uit- leg verschulidgd ben, Virginia." ,,Hoor eens, je kunt niet van me verwach- ten, dat ik een heel en avond ga charmeeren, zender te weten, waarom ik charmeer." ,,Je helbt een zeer eigenaardigs manier om de dingen te zeggen. Virginia. Als men jou hoorde praten, zou men denken..." „(Nietwaar? Vooruit, George, biecht eens op!" (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 5