M.GEMEEH HIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAO VOOR ZEEUWSCH-VLAANOEREN Nieuwjaars-advertentien a 60 cent No. 9547 MAANDAG 28 DECEMBER 1936 6 Jaargang Binnenland. Feuslleton Het Gehesm van de Zeven Schoorsteenen Buitenland. Sukkelt Gij met Uw spijsvertering? M.S.S.-cachets EERSTE BLAD tumBammmBmtgmsaHummaammpcanv-srycMcaitM'Muammmm TER NEUZENSCHE CO U RANT VBONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar v'oor Belgie en Amerika 2,overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abcnnementen voor het buitenland alleen bii vooruitt etaling. CTitgeef sterFtrma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 6en dag voor de nit gave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVONO. vo4r bet Nieuwjaarsnummer dat Vrijdag- morgen in plaats van Vrijdagavond zal ver- sehrjnen en in de kom dezer gemeente, huis aan huis wordt bezorgd, worden weder ge- plaatst Voor Nieuwjaarswenschen of gedichten grooter dan 20 regels, zal 60 cents meer worden gerekend voor elke 20 regels of ge- deelte daarvan. De inzendingen kunnen gescbieden tot uiterlijk Donderdagmorgen 10 uur. Ter Neuzen, 23 Dec. 1936. Firma P. J. VAN DE SANDE. HET HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA. Bezoek van het Prinselyk Bruidspaar aan hofprediker Welter. Zaterdagmiddag om vier uur hebben Prin ses Juliana en Prins Bembard een bezoek ge- bracbt ten huiize van den oud-hofprediker, Ds. W. L. Welter en diens dochter aan de Jan van Nassaustraat, met wie de Prinselijke be- zoekers zieh ongeveer een half uur onder- hMden. Zooals bekend is, zal Ds. Welter bet huwe lijk van het Prinselijk Paar inizegenen. De Uppensche vlag. Aangezien bij velen onzekerbeid blijkt te be- staan omtrent de juiste kleuren van de Lip- pescbe vlag, met name of deize geel-rood dan wel rood-geel zijn, zij gemeld dat de vlag geel- rood is iem dus bestaat uit een gele bovenbaan en een roode onderlbaan. Het nationale huwelijksgeschenk. Naiar bet Algemeene Comitd tot aanbieding van een nationaal huwelijksgeschenk mee- deelt, zal de aanibieding van de geschenken van het Nederlandsche volk ter gelegenheid van"" het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bemhard geschieden op Dinsdag 29 December aanstaande, des namiddags half vijf door het uibvoerende comitd en eenige leden van de technische commissie. Geschenk uit Middelburg. Leerlingen van het Voogdij-gesticht St. Joseph te Middelburg hebben als huwelijksge schenk voor H.K.H. Prinses Juliana een wol- lan kussen vervaardigd, waarop in het mid den de Nederlandsche Eeeuw met de sym- bolen van Oranje-Nassau en Lippe-Biesterveld Bij dit geschenk zal een door een leeriing van het Voogdij-gesticht geteekende oorkonde worden gevoegd. Aan de oorkonde wordt een Kegel met afdruk van het stempel van het Voogdij-gesticht bevestigd. Geschenk uit Goes. Toen eenige jaren geleden H.K.H. Prinses Juliana Zuid-Beveland bezocht, hebben de Buid-Bevelandsche vrouw en op initiatief der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Goes aan H.K.H. een Zuid-Bevelandsch boer- innencostuum aangeboden, waarin H.K.H. was gekleed, toen zij door bet Zuid-Bevelandsche trok en met groot .enthousiasme te Goes door de bevolking ontvangen werd. Aan Z.D.H. Prins Bembard zal dezer dagen nu door de Vereeniging voor Vreemdelingen- verkeer te Goes een vcrgroote foto van de Prinses uit die dagen vervat in zilveren lijst, worden aangaboden, nu de Prins, op het ver- aoek der V.V.V. of hij een dergelijk geschenk eou willen aanvaarden, geantwoord heeft, dat hij het gaame zal aanvaarden. Huwelijksgeschenk van de Chineesche regeering. De regeering van de Chineesche republiek heeft door tusschenkomst van den Chinee- schen gezant bij ons botf aan Prinses Juliana een huwelijksgeschenk doen toekomen, be- staande uit een ivoren standaard en een daar- op rustenden ivoren bal. Dit ornament, dat door AGATHA CHRISTIE. 12} Vervolg. De man gaf haar niet dadelijk antwoord. Hij bleef haar staan aankijken, brutaal-opkt- tend, alsof zij een voorwerp was, dat hij moest taxeeren. Die manier van kijken was z6d be- leedigend, dat Virgina zich een kleur van er- gemis voelde krijgen. „Wlees zoo goed te zeggen, wat u hier komt 4oen," zei ze eenigszins uit hoogte. ,jBent u Mrs. Revel? Mrs. Timothy Revel?" ,,Ja. Dat heb ik zooeven al gezegd." „Zoo. Verstandig van u, dat u me ontvan gen hebt, Mrs. Revel. Anders zou ik genood- zaakt geiweest zijn me tot uiw man te wen- den." Virginia keek hem verbaasd aan, met moeite hield ze het antwoord dat haar op de lippen lag, terug. In plaats daarvan zei ze droogjes: ,jDa.t zou u niet gemakkelijk gevallen zijn." „Ik geloof van wel. Ik zet door, wat ik begin. Maar nu ter zake. Misschien herkent u dit!" 'Hij zwaaide met iets, dat hij voor het groot- ste gedeolte in zijn hand hield, heen en weer. Virginia keek verveeld en geergerd naar zijn ■onderlinge manier van doen. bestemd is om onder een glazen stolp op een voetstuk, gevormd door met Chineesche zjjde bekleede fraai bewerkte kussens, in een salon te worden geplaatst, is uit een stuk ivoor ge- sneden en met kunstig lofwerk versierd. In het midden van dazeoi standaard is een kleine ajour bewerkte ivoren bal uitgesneden waarin zich kleine ivoren bailetjes bevinden. Deze versiering wordt gedragen door Chinee sche vrouiwenfiguren. De losse ivoren bal, die op dit siervoorwerp rust, is eveneens ajour be<werkt. Daarin bevinden zich 21 beweeg- bare ivoren bailetjes. DE TRIBUNEPLAATSEN LANGS DEN "5 BRUIDSWEG. Het blijl^ wel, dat het met het verhuren van plaatsen langs den Bruidsweg in de Resi- dentie niet zoo voorspoedig gaat, als men aan- vanikelijk wel heeft verwacht. Venmoedelijk zal het ^aargetijde velen afschrikken, maar ook zullen de berichten op de hooge prijzen die gelboden en gevraagd zouden zijn, wel een oonzaak zijn die velen hebben weerhouden. De Haagsche bladen bevatten nog vele adverten- ties waarin plaatsen worden aangeboden, zelfs in verwarmde ruimten vanaf 5 en hooger, maar ook met de tribunes gaat het den on- demiemers niet naar verwachting. Deze heb ben zelfs de vertegenwoordiigers der pers bij- eengeroepen, om zulks aan dezen uiteen te zetten, en hen te venzoeken de rrueening tegen te spreken, dat het den ondememers zou te doen zijn misbruik te maken van de strooming die hij de aanstaande nationale getosurtenis te wachten staat, voor het maken van een groote winst. Zij hebben uiteengezet wat in de tribunes zal worden verwerkt aan mate- riaal en zal worden beta aid aan loonim en aan pacht van het terrein, om ten slotte te be- toogen dat een bedrag vau../ 15 per plaats ailerminst als abnormaal moet worden be- schouwd. Een industrie die ook van de te verwachten 'drukte blijkt te willen profiteeren is die van het vervaardigen van peroscopen. Wie zagen er te koop aangeboden, vervaardigd door werklooze ingenieurs, terwijl ook venters met ventvergunning voor dit product worden ge vraagd. Ongetwijfeld gaat deze nationale gebeurte- nis, wann. er men nagaat wat daarvoor niet alleen in de residentie maar ook op bijna alle plaatsen in ons land in verband daarmede ge- organiseerd is, met een groote werkverrui- ming gepaard. DRUKTE IN DE RESIDENTIE. In afwijking met bet aanvankelijk voorae men, was op den tweeden Kerstdag in Den Haag de fsestverli'chting algemeen ontstoken. Het was er dien dag overdruk, door de vele duizenden bezoekers die uit het geheele land daar samen waren gekomen, krachtens ge- woonte voor familiebezoek, doch nu met dui zenden aangevuld, die kwamen om die stad in feesttooi te zien. Het was in de binnenstad na het ontsteken der verlichting zdo druk, dat er op verschil- lende plaatsen zoo goed als geen doorkomien aan was. En toen tegen 5 uur de drukte op het hoogst was, ben*erkte de menigte in het J^ange Voorhout en den Kneuterdijk een poli- tiemotor met een hofauto, waarin gezeten Prinses Juliana gekleed in een bonfcmantel en Prins Bernhard in burger. Men kan zich indenken tot welk e;n enthou- siaste toejuichingen dit aanleidinig gaf. De menschenzee schoot van alle kanten- toe, om het Prinselijik paar van nabij te kunnen toe- juichen en betrad daartoe zelfs die treeplan- ken van de vorstelijke auto. Het Vorstelijk Bruidspaar had blijkbaar heel veel schik in deze spontane en ongedwon- gen huldiging, doch de motoragenten hadden de grootste zorg en moeite om voor de auto baan te maken en toen men ten slotte naar het paleis kon rijden, geschiedde dat onder luide ovaties. Deze dag was door de drukte ook een goede dag voor tal van winkels, cafe's en restau rants. IN DE BRUJDSSTAD. In de residentie beleeft men in deze dagen uiteraard bijna elken dag iets bijzonders in „Weet u wat dit is, mevrouw?" ,,Ja, 't ziet er uit als een brief," gaf Vir ginia, die langzamerhand overtuigd begon te raken, dat ze met e:n krankzinnige te doen had, lankmoedig -ten antwoord. ,,'t Is een brief," zei de man. ,,Em misschien ziet u ook, aan wien hij geadresseerd is?" ,,Ik kan lezesn," vertelde Virginia hem met een beminnelijk lachje. „Deze brief is geadres seerd aan kapitein O. Neill in de Rue de Quenelles, numero 15, Parijs." De man keek haar doordringend aan. Hij zocht in de uitdrukking van haar oogen naar iets, dat hij blijkbaar niet vond. Wises zoo goed hem te leizen!" Virginia nam de enveloppe van hem aan, haalde den brief er uit en vouwde hem open. Maar na het eerste dozijn woorden hief ze haar hcofd met een gebaar van afkeer op en stak hem enveloppe en brief toe. ,,Dat is een particulier schrijven... in elk geval is het niet voor mijn oogen bestemd." De man begon sarcastisch te lachen. ,,Ik maak u mijn compliment, Mrs. Revel! U bent een geboren actrice... Maar de onder- teekening dan... die herkent u toch zeker wel!" ,,De onderteekening?" Virginia di*aide den brief om en kresg een schok van verbazing. Onder den brief stond in fgn, eenigszins oploopend schrift: Virginia Revel. Ze kreeg een impuls om iets te zeg gen, draaide den brief om i£n las hem van a tot z aandachtig door. Daarna bleef ze een poos lang onlbeweeglijk staan nadenken. De inhoud van den brief had haar duidelijk ge- maakt, wat haar te wachten stond. ,,En, madame?" zei de man ten laatste. verband met het prinselijk huwelijk, of kan men zich verlustigen in het zien en het toe- juichen der vorstelijke familie. Zoo heeft de koninklijke famiiiie den eer- sten Kerstdag den kerkdienst bijgewoond in de Kloosterkerk, aan de Parkstraat. Zij kwam daar onder gehoor van Ds. Westerburg, predikant der Ned. Herv. gemeente. 'Hoewel het niet bekend was, waar de koninklijke familie ter kerke zou gaan, was de kerk toch stampvol. Tegen 10 uur arriveerde H.M. de Koningin met Prinses Juliana, Prins Bemhard en diens broeder Prins Aschwin per hofauto aan de kerk. De moeder van de Prinssn, Prinses Armgard, was in het paleis gebleven, daar zij zich in verband met hare ongesteldheid nog in acht moet nemen. Prinses Juliana was gekleed in een wijnrood toilet met zwart bont afgeaet. Prins Bem hard droeg het tenue van ritmeester der huzaren. Ds. Westerburg, opende den dienst met het zingen van Gezanig 289 1-5 en het lezen van Lucas 2 1-14, waama hij alj^fcekst koos de venzen 10 en 11 van dit voorgelezen Schrift- gedeelte, dat handelt over de verkondiging van Christus' geboorte door den engel. Na de prediking praeluddeerde de organist op het orgel het „Stille Nacht, Heilige Nacht". De dienst werd besloten met het gezameniijk zingen van gezeSlg 230 1-5, het aloude: ,,Daar is uit 's werelds duistere wolken, een licht der lichten opgegaan". Bij het vexlaten van het kerkgebouw had den de kerkgangers zich bij den uitgang op- gesteld om de Vorsten te zien vertrekken. Ook in de omgeving van het Paleis4 stonden honderden belangstellenden de aankomst van de Koninklijke Familie gade te slaan. GELUKWENSCHEN VOOR HET PRINSELIJKE BRUIDSPAAfe. Zij, die het Prinselijke Paar ter gelegenheid van het a.s. huwelijkwillen gelukwenschen, kunnen dit doen door middel van een speciaal gelukstelegram, waarvan de netto opbrengst ten goede komt aan het jeugdwerk van alle gezindten. Dr. C. P. Gunning, voorzitter van het Ned. jeugdleiders instituut, van wien de opzet tot dit streven is uitgegaan, decide mede, dat de Koningin en cie Prinses van het plan op de hoogte zijn en er haar goedkeuring aan gehecht hebben. De telegrammen kunnen op de gewone wijze verzonden worden van 2 Januari af tot en met 6 Januari. Elke ontvangen tekst wordt in Den Haag afzonderlijk op een speciaal for- mulier vastgelegd en te bestemder plaatse bezorgd. Het te verzenden blijk van mede- leven heeft bovendien blijvende waarde, om- dat alle te ontvangen gelukstelegrammen verzameld zullen worden, waama deze, in al bums gebundeld, aan de Koningin en aan het vorstelijk bruidspaar zullen worden aange»- boden. AMNESTIE ZOU ZICH SLECHTS UITSTREKKEN TOT "KLEINE OVERTREDINGEN. Gezien bet feit, dat zoowel ter gelegenheid vein het iuuwelijk van Koningin Wilheimina als bij het 25-jarig regeeringsjubileum van Hare Majesteit een amnestie tverd verleend, acht men het in Haagsche politieke kringen vrijwel zeker, dat ook thans naar aanleiding van het vorstelijk huwelijk een amnestie zal worden verleend, meldt het Handelsblad. De amnestie zou zich slechts uitstrekken tot kleine overtredinigen. BORGSTELLINGSFONDSEN. Ged. Staten van Drenthe stelien voor, ten be- hoeve van de hulpverleening aan den nood- lijdenden middenstand aan de Stichting Borg- stellingsfonds Drenthe een bijdrage te verlee- nen van 10 cent per iniwoner van de tot de stichting toegetreden gemeenten ineens, bene- vens-gedurende 5 jaar 2 cent per inwoner. De Provinciale Staten van Zuid-Holland be sloten aan de Borgstellingsfondsen in die pro- vincie een bedrag toe te kennen van 5 cent per iniwoner der gemeenten waarover hun werkzaamheid zdch uitstrekt. I-Ill III III illln llll MWIiMWWIIIB IIWIIIII nil— I UMMll ill IIHIIIIMI ,,Dat is uw naam, nietwaar?" „Zeker," zei Virginia, ,,dat is mijn naam." Maar niet mijn schrift, had ze er aan toe kunnen voegen. Haar bezoeker keek of hij niet wist, hoe hij het had. Hij had een geheel andere hou- ding verwacht. Zijn instinct vertelde hem, dat de vrouw v6dr hem niet bang voor hem was. „Nu moet ik u wat vragen. Ten eerste zou ik graag willen weten, hoe u mij gevonden hebt?" ,,Dat was gemakkelijk gsnoeg." 'Hij haalde een pagina van .een geillustreerd maandblad uit zijn zak en stak haar die toe. Anthony Cade zou de grootste illustratie on- middellijk herkend hebben. Met haar fijne wenkbrauwen even gefronst in nadenken gaf ze het hem, terug. „Op die manier!" zei ze. ,,Ja, dat is gemak kelijk geweest." „U begrijpt zeker wel, Mrs. Revel, dat dit niet de eenige brief is. Er zijn er nog wel vijf of zes meer." ,,Wel foei!" zei Virginia. ,,Wat ben ik slordig geweest." Haar toon verbaasde hem meer en meer. En zij zag dit en dat maakte de situatie nog vermakelijker in haar oogen. ,,In elk geval," zei ze, terwijl ze hem een en al beminnelrjkheid toelachte, „is het bui- tengewoon vriendelijk van u, dat u ze me bent komen terugbrengen." De man kuchte en ahemrde. Hij voelde zich blijkbaar niet op z'n gemak. ,,Ik ben een arme man, Mrs. Rev.ei," zei hij ten slotte op veelbeteekenende toon. ,,'En als zoodanig zult u het ongetwijfeld SLUITZEGELS ZIJN GEEN POSTZEGELS. Het blijkt dat er sluitzegels in omloop zijn met de beeltenissen van Prinses Juliana en Prins Bemhard, welke door afmetimg ien ge- kartelden rand zeer veel gelijken op postzegels. Het komt daardoor voor, dat deze sluitzegels als frankeerzegels op brieven worden geplakt, hetgeen niet is toegelaten en ze-lfs tot straf- rechterlijke vervoflging kan leiden. Poststukken, welke van sluitzegels als de bedoelde zijn voorzien, worden niet verzonden, maar aan de afzenders teruggegeven, of, in- dien deze niet bekend zijn, al's onbestelbaar be- schouwd. RBXJELING VAN PERSONENVERVOER MET MOTORRIJTUIGEN. Naar gemeld wordt, zal begin Januari in de Nederlandsche Staatscourant een algemee ne maatregel van bestuur worden gepubli- ceerd, welke het vervoer regelt van personen met motorrijtuigen. De datum van invoering is vastgesteld op 15 Februari 1937. Autobusdiensten, welke geen concessie heb ben, zullen dus als gevolg van dezen alge- meenen maatregel van bestuiur, niet meer ge- exploiteerd mogen worden. BEMIDDELING IN DEN SPAANSCHEN BURGERGORLOG. Aan den vooravond van Kerstmis hebben zich een aan tal Nederlandsche Vredesorgani- saties tot den minister van buitenlandsche zaken gewend met een verzoekschrift, waarin zij verklaren, kennis te hebben genomen vein bericbten in de pers, dat de regeeringen van Engeland en Frankrijk pogingen ondememen tot bemiddelend optreden inzake den Spaan- schen burgeroorlog, om de strijdende partijen tot wapenstilstand te bewegen, waardoor het Spaansche volk in de gelegenheid komt om op waardige wijze zijn staatsinrichting te be- palen. Zij verzoeken den minister deze pogin gen van de Engelsche en Fransche regeering te ondersteunen, of zoo poodig, zelve het ini tiatief tot bemiddelinigsvoorstellen te nemen. Het verzoekschrift is onderteekend door de hoofdbasturen van de Alg. Ned. Vredes Actie, de Alg. Ned. Vrouwen Vredebond, den Intern. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijbeid, afd. Ned., de Kath. Jongeren Vredes Actie, verbond Ned. en de Vereeniging voor Intern. Vriend- scbap en Wereldvrede; verder door de Vredes- kring Assen en de Vredesraad Deventer, de besturen van de afd. Eindhoven van de Jon geren Vredes Actie en van de afd. Eindhoven, Franaker en Assen van Kerk en Vrede en door het Comite voor bemiddeling inzake den Spaanschen burgeroorlog. WAAR IS DE BEMANNING VAN DE KOMSOMOL? Verdronken of terecht gesteld? De correspondent van de Daily Herald te Gibraltar seinde aan zijn blad, dat men vreest, dat de 25 a 30 man, die de equipage vormden van het Russische stoomschip Komsomol, dat door een van de oorlogsbodems van Franco tot zinken is gebracht, om het leven is geko men. Eenige oprvarenden zouden door de Spaansche opstandelingen terecht zijn gesteld, de overigen zijn verdronken. Sinds het schip op 15 December ter hoogte van Cartagena in brandenden toestand was geizien, heeft men niets meer omtrent de be- manning vemomen. Generaal Franco heeft niet ontkend, dat het schip door een kruiser der opstandelingen was tot zinken gebracht. Hij heeft over dit inci dent volkomen het stilzwijgen bewaard. Naar de correspondent van de zijde der op standelingen heeft vemomen, was de Komso mol door den kruiser Canarias brandend ach- tergelaten. De Canarias heeft vier leden der bemanning opgepikt. Zij werden later terecht gesteld. Toen het bericht, dat de leden der beman ning van de Komsomol waren terechtgesteld zeer gemakkelijk vinden om in het Konink- rijk der Hemelen te komen." ,,Ik ben niet verantwoord, als ik u deze voor niets afsta." „U stelt de zaak eenigszins verkeend voor. Deze brieven zijn het eigendom van degeen, die ze geschrieven heeft." „Volgens de wet ja. Maar de wet is er om ontdoken te worden. En... zou u in deze de wet te hulp willen roepen?" ,JDe wet oordeelt heel streng over men- sehen, die chantage plegen," waarschuwde Virginia hem. ,,Kom, mevrouw, ik ben geen kind. Ik heb die brieven gelezen; 't zijn brieven van een vrouw aan haar minnaar; ze staan vol lievig- heden, maar ook vol betuigingen van angst voor ontdekkinig, ontdekking door haar man. Wilt u, dat ik met deze brieven naar uw man ga?" ,,U heeft een mogelijkheid niet onder de oogen gezien. Die brieven zijn jaren geleden gescbneven. Gesteld dat ik in dien tijd... in dien tijd weduwe geworden was." De man schudde het hoofd met het air van iemand, die aibsoluut zeker van z'n zaak is. „Nee... die mogelijkheid is uitgesloten, want dan zoudt u niet voor marchandeeren met mij te vinden geweest zijn." Virginia glimlachte. ,,Wat vraagt u ervoor?" vroeg ze, opeens zakelijk. ,,Duizend pond... dat is, voor alle zes. *t Is veel te weinig, dat weet ik wel, maar ik houd niet van dit soort handel drijven." ,,Ik denk er niet aan, u duiizend pond te geven," verklaarde Virginia beslist. .Madame, ik laat niet afdingen. Op het Beslagen tong Beladen gevoel Gebrek aan eetlust Lasl van bloedaandrang Hoofdpijn Warm hoold? Ziel Gij er daar door slechi uit Lusteloos, geen werklust en reeds 's morgens bij het opstaan moe? Maak Schoon Schip, neemt Zij bewerken een wonder. Al Uw klachten verdwijnen en Gij voell U weldra een ander mensch. Opgewekt, vroolijk, all verjongd. Uw eetlust keert weer terug. M.S.S.-Gachets werken langzaam laxeerend en afvoerend. Iedereen kan ze goed ver- dragen. Wilt Gij snel ineens „Schoon Schip maken", neem er dan gerust twee tegelijk. 't Is een vondst van Apotheker Dumont. Preltig innemen, want Ge proeft niets. Per koker van 12 ituka 60 cent. Overel verkrijgbaar. (Ingez. Med.1 of verdronken zijn te Londen werd ontvangen. werd 't getelefoneerd naar de ambassade van de Sowjetunie. Maisky, de ambassadeur, woonde juist een bijeenkomst bij van de sub-commissie der niet- inmengingscommissie. lEen ambtenaar van de ambassade begaf zich direct naar Maisky, dien hij van het be richt in kennis stelde. REX EN V.N.V. Door den leider van de Vlaamsche. nationa- listische fractie in de Belgische Kamer, mr. Borginon, is in een volksvergadering te Leu- ven aangekondigd, dat het accoord tusschen Rex en het Vlaamsch Nationale Verbond, waarvan de tekst tot dusver niet was gepu- bliceerd, eerlang openlbaar zal worden "ge- maakt. Ik kan er aan toevoegen, zeide mr. Borginon, dat het accoord met Rex bijna woordelijk overeenkomt met het accoord met de Katholieke Vlaamsche Volkspartij. Alleen werd in het eerste wat meer nadruk gelegd op het nationale, omdat wij in dit geval ook met Walen te doen hadden. Naar verluidt wordt trouwens verder onder- handeld met het Verbond van Dietsche Natio naal -So'lidaristen. Dit zou dan naar de katholieke Vlaamsche voorman, prof. Eijskens, in dezeilfde vergade- ring meedeelde, het vierde element kunnen zijn van de conoentratie-Katholiek Vlaamsch Verbond, Vlaamsch Nationaal Verbond, Rex en Verdinaso. GROOTE GEZINNEN IN ITAIJe. Men heeft te Rome een wedstrijd gehouden tusschen de grootste Italiaansche gezinnen en de zes winnende echtparen krijgen een gratis huis te bewonen. Op den dag van moeder en kind, 24 December, heeft de gouverneur van Rome de zes gelukkige paren op het Capitol de symlbolische sleutels van hun nieuwe huis ter hand gesteld, in een etui, dat voorzien is van het fascistische embleem en van het be- roemde Romeinscbe zegel met het opschrift: ,,Manu senatus populusque Romanus". DE KEltSTREDE VAN DEN PAUS. Z. H. de Paus heeft j.l. Woensdagmiddag, nog te bed liggend, zijn Kerstrede uitgespro- ken, waarin hij den R.K. geestelijken en leeken der geheele wereld op het hart drukte, in deze stormachtige tijden met meer kracht dan ooit aan de Kerk vast te houden. De Paus verklaarde: „De smartelijke noot, welke zich dit jaar met de Kerstvreugde ver- mengt, weerkiinkt inniger en bedroevender, terwijl de burgeroorlog met al zijn verschrik- kingen, baat, doodslag en vernietiging woedt in een land als Spanje, waar men zou zeggen, dat de propaganda en de aanslagen tegen de meest essentieele goederen van de maatschap- pij, het gezin en het individu met de verwoes- tende krachten, die tot hun beschikking staan, worden verspreid. In alle landen treedt thans een ernstiger en dreigender waarschuwing aan het licht, dan ooit op de geheele wereld is aanschouwd en vooral voor Europa en zijn Christelijike beschaving. oogenblik dat u mij duizend pond overhan- digt, geef ik u de brieven." Virginia dacht na. ,,Ik kan niet dadelijk beslissen," zei ze dan. „U zult me even den tijd moeten laten. Dui zend pond is een som, die ik niet gemakke lijk bij elkaar zal krijgen." ,,Een paar pond voorschot dan vijftig of honderd bijvoorbeeld. Als u mij die geeft, kom ik weer terug." Virginia keek op de klok. Het was vijf minuten over vieren en George Lomax was altijd punctueel. „Goed, goed," zei ze daarom haastig. ,,Kom dan ryorgen terug, maar niet zoo vroeg later! Om een uur of zes." Ze ging naar een klein buneau, dat tegen den wand stond, sloot een van de laden open en haalde er een pakje slordig opgevouwen bankbiljetten uit. ,,Hier heeft u ongeveer veertig pond. Voor vandaag moet dat genoeg zijn." De man griste het haar bijna uit de handen. ,,En ga nu onmiddellijk weg," zei Virginia. Hij gehoorzaamde haar gedwee. Door de open deur zag Virginia Lomax, die juist door Chilvers binnengelaten was en de trap op- kwam. Toen de buitendeur dichtsloeg, riep Virginia h m over de balustrade brj zijn naam.. „Ik ben hier, in de bilbliotheek, George. Wil je hier thee senveeren, Chilvers?" (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1