Marktberichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand - BILJAJRTEN. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. INGEZONDEN STUKKEN. VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. doelp. Axel Sluiskil Hoofdplaat Breskens Hulst Temeuzen 2 Oostburg IJzendijke Biervliet Middelburg 2Goesche Boys Vlissingen 2Burgh Zeelandia 2Hamsweert ROSEiland Boys EMMZierikzee Ssp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 11 11 22 52—9 9 6 1 2 13 22—15 9 5 2 2 12 21—12 9 4 1 4 9 21—20 8 4 4 8 18—22 10 3 1 6 7 31—36 10 3 7 6 22—27 9 1 2 6 4 1035 9 1 1 7 3 13—33 3e klasse B. 1—1 1—2 2—1 6—2 1—6 doelp. v.—t. 96—14 41—19 23—14 23—15 24—17 32—32 33—17 17—45 23—38 10—54 9—61 Zeeuwsche Voetbalbond. Temeuzen 3Breskens 2 gap- gew. gel. verl. pnt. ROS 12 12 24 Eiland Boys 10 7 1 2 15 Middelburg 2 9 3 5 1 11 Vlissingen 2 9 4 3 2 11 Z. Boys 9 5 1 3 11 Burgh 11 5 1 5 11 Zierikzee 9 4 2 3 10 Zeelandia 2 10 3 2 5 8 EMM 9 3 6 6 Hansweert 10 2 8 2 Goesche Boys 11 1 10 1 Biervliet 2Hulst 2 AxelGroede Com BoysOostlburg 2 1—3 5—1 4—2 HET VERLOOP DER WEBSTRIJDEN Eerste klasse. Het is toch wel een heel bijzonder geval, dat zich in het Zuiden heeft afgespeeld. Be drie leidende clubs, die ieder voor zich vast op een overwinning hadden gerekend, hebben juist alle drie verloren, waaidoor de stand in zooverre toch gelijk blijft, was het niet, dat Roermond nu haar kansen ziet stijgen. Dat een kat in het nauw rare sprongen kan ma- ken heeft PSV ondervonden, dat op eigen ter- retn met 23 van de hekkesluiters MW ver- loor. Gelukkig voor PSV is het dat ook NAG gestruikeld is in haar strijd tegen LONGA, dat welverdiend met 20 won. Roermond— Juliana was inderdaad een zeer spannende strijd, want het heeft maar een haartje ge- scheeld of (beide clulbs hadden de pun ten ver- deeld. Thans won Roermond met 32. BW heeft op overtuigende wijze revanche geno- men op Eindhoven en nu was het doze club, die de beizoekers met 51 naar huis zonden. A1 met al is er toch niet veel verandering in den stand gekomem. TJweede klasse. Breda—TS€. 6—0. Nu heeft Breda een gelijk aantal wedstrij- den gespeeld als Middelburg en daar TSC dit- maal aan den lijve heeft moeten ondervinden dat Breda veel sterker elftal in het veld kan •brengen, werd deze ontmoeting een klinkende overwinning voor Breda en staat deze club thara met een kleine voorsprong op Middel burg asm den kop van deze afdeeling. HeroRBC. 22. Wat is dat een teleurstelling geworden voor Haro, dat zoo mooi gelijk opspeelde met Breda en om de waarheid te zeggen toch geen awaren tegenstander tegenover zich had. Na- tuurlijk rekende men dus op een overwinning der thuiscluib, doch vanaf het begin tot het einde ging het volkomen gelijk op. Dat Hero nog tot een paar minuten voor het einde een voorsprong had van 21deed haar wel wat teveel krijgen, althans meende men dat 'Hero de overwinning zou ibehouden', doch nog juist op tijd slaagde RiBC er in den stand gelijk te maken, betgeen de juiste verhouding weergaf, De ZeeuwenVlissingen. 40. Dat De Zeeuiwen voor Vlissingen een te yweezen tegenstander is, is toch weer goed uit- gekomen, want vanaf den beginnen hebben de Zeeuwen zich vurig op het spel geworpen, wailrtegen Vlissingen niet op kon. Toch ble- ven de partijen tot de rust vrijwel aan elkaar gelijk, al kreeg de thuisclub de leiding. Na de rust legden De eeuwen er nog iets op en dat was voldoende om Vlissingen te oversjx;- len, zoodat zij een stevige 40 nederlaag te ondergaan kreeg. GoesZeelandia. 23. Nu de Zeeuwen hadden overwonnen is het voor Zeelandia een dubbel geluk dat ook zij in staat zijn gobleken om Goes de punten te ont- futselen en dit dus de eerste overwinning van ■eelandia is geworden. Nu zal de strijd om de ondcrste plaats te ontloopen eerst recht gaan omtbranden, want daarvoor komen thans zeer vele clubs nog in aanmerking. Derde klasse. HoofdplaatOostburg De bezoekende club is wel tegengevallen, al >«fcans had men te Hoofdplaat een veel sterke- len tegenstand verwacht al Iblijkt dat Oostburg op eigen terrein meer presteert dan in den vreemde. Hoofdplaat was vanaf den aanvang Sterker en op volkomen verdiende wijze werd Oostburg met 51 geklopt. Temenzen 2Breskens. 54. Na de sleohte resultaten van de laatste weken is het gister aan de roodzwarte reser ves gelukt om aan Breskens de punten te ont- oaemen, wat niet velen zullen verwacht heb ben, maar wat tevens bewijst hoe wisselvallig bet tweede elftal van onze stadgenooten speelt. Gesteund door den wind was Temeuzen in het begin van den strijd sterk in den aanval en na zes minuten was het Hofiman, die de score opende. Hoewel de reserves sterker ble- ven, gelukte het aan Breskens, dank zij fou- tief opstellen van den keeper, na 15 minuten gelijk te maken. Bij een schermutseling voor het Breskens-doel werd de bal tot comer ge- werkt, maar men speelde lustig door en ang- stig dicht bij de doellijn trapte men den bal eenige malen heen en weer, zonder dat men aucces wist te ibehalen; tenslotte bracht de keeper opluchting. Een volgende maal had de Terneuzen-voorhoede een ledig doel voor zich, maar nog wist men niet te scoren. Breskens begon dan meer los te komen en zij had een- maal pech als de rechtsfouiten den bal buiten het bereik van den keeper tegen de lat schoot. Een half uur was er gespeeld als een Bres- fdaander, na talmen van een roodzwarte ver- dediger, doorliep en daama den stand op 12 bracht. Hoewel in den nog resteerenden tijd vooral Temeuzen nog talrijke kansen had werden in de eerste helft geen doelpunten meer gemaakt. Nauwelijks was het spel in de tweede helft weer aan den gang of 6&n der Breskensche verdedigers veroorzaakte een strafschop, wat eohter den scheidsrechter ontging. Toch was men nog maar drie minuten bezig als voor de thuisclub de gelijkmaker kwam. Na een voor- zet van v. Damme werkte men n.l. van Bres kens' zijde den bal in eigen doel. Hoewel men tegen den vrij straffen wind moest optomen, gelukte het nu bij Temeuzen beter. Na tien minuten hemam zij weder de leiding uit een vrijen trap door v. Damme genomen, waarbij v. d. Eeckhout den bal ineens overnam en in het doel trapte. Vijf minuten later was het zelfs reeds 42, dank zij doortastend optre- den van Hamelink, waama v. Damme in ge- legenheid kwam om te scoren. Temeuzen speelde met bravour verder en tenslotte was het Hofman die den stand veranderde in 52. Breskens gaf het niet op en begon vooral forseh op te treden, zonder echter de perken te buiten te gaan. Op zeker oogenblik was de keeper van Temeuzen reeds gepasseerd, doch het gelukte een zijner medespelers dan bal nog van de doellijn weg te trappen. Tien mi nuten voor het einde kon Breskens den stand op 53 brengen, terwijl in de laatste secon- den haar nog een doelpunt werd cadeau ge- daan, doordat de keepeT rustig toezag hoe de bal in het doel werd geplaatst. 54. Onmid- dellijk daama kondigde scheidsrechter Hui- brechtse het einde aan. SluiskilIJzendijke. 21 Wij hadden nu eenmaal onze beste verwach- tingen op Sluiskil gezet en het is tenslotte toch zoo uitgekomen, doch IJzendijke ibleek een hechten tegenstand te bieden en mag de thuisclub nog blij zijn, dat het niet een gelijk spel is geworden. BiervlietHulst. 02. Hulst heeft gedaan wat haar plicht was en, zij het dan niet met groote cijfers, Biervliet laten zien dat meer routine veel waard is tegen enthousiast spel van den tegenstander. Hulst heeft er voor moeten werken, maar dat deed zij ook en zoo konden de gasten voor- komen dat hun doel werd doorfooord, waar- tegenover zij tweemaal scoorden. Zaterdag j.l. bracht de biljartclub D.O.S. van Hoek 'n tegenbezoek aan de Axelsche club en .speelde een vriendsohappelijke wedstrijd in het cafe van den heer Matteeusen. Deze wed strijd waarin elke speler 20 beurten speelde had het volgende verloop: Axel: Lippens 34, Vaseur 45, Groothaert 17, van Bendegem 47, van IJck 29, Britson 47, Mattheeusen 55, Mattheeusen Jr. 41, totaal 315. Hoek: Moorthamer 44, Pladdet 30, Koole 53, de Feijter 44, Dieleman 32, Verstraaten 31,' Donze 53, van Alten 48, totaal 335. Zoodat deze wedstrijd met een gering ver- schil door de Hoeksche club werd gewonnen. Provinciale begrooting 1937 en be- grootingen der bootdiensten. De ontwerp begrootingen voor de provincie en voor de bootdiensten, hebben in de afdee- lingen der Prov. Staten onderwerpen van vrij langdurige besprekingen uitgemaakt. Naar aanleiding van de gemaakte opmer- kinigen, antwoordde Ged. Staten o.a. op het algemeen verslag, dat ook indien juist ware, dat, gelijk gezegd is, nog heel wat werkobjec- ten kunnen worden aangewezen, niet uit het oog mag worden verloren, dat niet alles wat in theorie voor bestrijding van de werkloos- heid zou kunnen dienen, zich in de praktijk daarvoor leent. Men dient zoowel met de financieele als met andere omstandigheden rekening te houden. Ged. Staten verwachten van de werkzaam- heid der onlangs ingestelde Rijkscommissie voor werkverschaffing in Zeeland gunstige re sultaten, te meer omdat daardoor de bestrij ding der werkloosheid langs meer algemeen lflnen en van een hooger plan af kan worden aangevat. Voor zooverre daarbij de mede- werking van het Provinciaal bestuur in eenigerlei vorm wenschelij.k mocht blijken, verklaren Ged. Staten zich tot die mede- werking gaarne bereid, terwijl zij hunnerzijds de meer met name in het algemeen verslag genoemde gevallen als de bestrijding der jeugdwerkloosheid en het gebrek van ge- schoolde arbeiders in de commissie ter sprake zullen doen brengen. Of een blrjvende verbetering in den toestand der Provinciale financien aanleiding kunnen zijn om over te gaan tot belastingverlaging, dan wel of op noodgedwongen aangebrachte bezuinigingen, waarbij in de eerste plaats ge- dacht moet worden aan de bijdragen in de kosten van maatregelen ter verbetering der volksgezondheid dient te worden temgge- komen, is een vraag, die Ged. Staten, zoolang die verbetering zich nog niet definitief heeft geopenbaard, vooralsnog onbeantwoord zou- den willen laten. Ged. Staten erkennen, dat hun werkzaam- heden de laatste jaren zijn toegenomen. Of de jaarwedden verhoogd moeten worden, mo- gen de Prov. Staten zelf beoordeelen. Het in- roepen van hulp van leden der Prov. Staten voor bepaalde werkzaamheden van Ged. Sta ten achten deze niet noodig. Inzake de tarieven der P.Z.E.M. deelen Ged. Staten mede, dat voor de a.s. feesten reeds een verlaagd tarief is toegestaan, terwijl ook ove- rigens maatregelen zijn genomen om de ver- lichting zoo goed mogelijk te doen slagen. De electriciteitstarieven te plattenlande hebben bij voortduring de aandacht van het Bestuur der P.Z.E.M.; voor zoover dat mogelijk is, zullen Ged. Staten er gaame toe medewerken, die tarieven nog meer te verlagen. Naar het oordeel van Ged. Staten bestaat er geen aan leiding de met 1 Januari a.s. ingaande salaris- veringing op te schorten. Dat de samenstel- ling van het per3oneel ter Prov. Griffie niet juist is en dat de bezetting van dien tak van dienst tbpzwaar zou zijn, kunnen Ged. Staten niet toegeven, evenmin dat veel eenvoudig werk door hooger pensoneel wordt verricht. Pogingen om te komen tot nivelleering der Prov. belastingen meenen Ged. Staten ten stelligste te moeten ontraden. Het verleden heeft uitgewezen, dat alle pogingen daartoe moeten stranden op den, overigens begrijpe- lijken, tegenstand van die provincies, die bij een dergelijke nivelleering een deel van het- geen door hunne ingezetenen is opgebracht ten bate van andere provincien zouden zien komen. Met betrekking tot de Zondagsdiensten zeg gen Ged. Staten, dat inderdaad de Minister van Waterstaat heeft aangedrongen op uit- breiding van den dienst op Zondag op de lijn VlissingenBreskens tot 8 vaarten, doch dat de Minister er in heeft berust, dat deze zaak bij de samenstelling van de zomerdienstrege- ling nader onder het oog zal worden gezien. Wat de in de afdeelingen sterk afgekeurde werkzaamheden van den Directeur van den Wester-Scheldedienst voor derden betreft, wij- zen Ged. Staten er op, dat deze ambtenaar verlof heeft gekregen om in de zeer zelden voorkomende gevallen, dat hen dit wordt ge- vraagd, op te treden als deskundige bij aan- varingen ter bepaling van de schade. Van het verrichten van werk voor derden, gelijk dat gemeenlijk pleegt te worden opgevat, in dien zin, dat aldus aan anderen werk wordt ont- nomen, is hier naar het oordeel van Ged. Sta ten geen sprake. De mogelijkheid van dagretours, op alle veren geldig, alsmede de vraag of chauffeurs niet vrijgesteld behooren te worden van het betalen van vracht, maakt een punt van over- weging uit bij de herziening der tarieven, waarover thans met den Minister van Water staat wordt onderhandeld. Uitgezonderd de brugtol bij Tholen, bestaan er op dit oogenblik in Zeeland geen tollen meer, zoodat voor vrijdom daarvan feitelijk niet meer behoefde te worden gepleit, zooals nog in een afdeeling werd gedaan; gratis ver- voer over alle veren zal daarentegen voor- loopig en zoolang de provincie de exploitatie der veren houdt, wel een vrome wensch blijven. Uitbreiding van het aantal diensten op de lijn VlissingenNeuzen, daargelaten of daaraan inderdaad behoefte bestaat, zou slechts ten koste van de provinciale financien kunnen ge- schieden. Dat van de 35 griffie-ambtenaren slechts een R.K. is, is juist, echter behoort bij benoemingen de bekwaamheid en niet de ge- loofs- of politiake overtuiging den doorslag te geven. Of aan het houden van politieke demon- straties in de openbare vergaderingen gesteld dat men het maken van bepaalde be- wegingen en het uiten van bepaalde kreten als zoodanig moet opvatten een einde dient te worden gemaakt en zoo ja, op welke wijze, is een vraag, die Ged. Staten niet zonder meer bevestigend zouden willen beantwoorden. Eenerzijds dient er tegen gewaakt te worden, dat niet de vrijheid van meeningsuiting, die vooralsnog in ons land bestaat, al te zeer wordt aangetast, anderzijds dient men aan dergelijke, min of meer kinderlijke, geestes- uitingen ook niet meer gewicht te hechten dan zij waard zijn. Het vraagstuk van het beschikbaar houden van verschillende spoorkaartjes op de booten van de Wester-Scheldelijnen, heeft juist in den laatsten tijd een ondewerp "van bespreking bij Ged. Staten uitgemaakt. De vraag of aan de geopperde bedenkingen zonder al te groote bezwaren voor den dienst kan worden tege- moet gekomen, is thans in studie. Hetzelfde geld voor afschutting van de trappen op de ferrybooten. Of de spoorwegen te Hoede- kenskerke met de tram door zullen mogen rijden tot op het havenplateau staat, naar het oordeel van Ged. Staten, los van de vraag, of er al dan niet een autobusdienst van Hoede- kenskerke op Goes wordt onderhouden, hoe- zeer het verklaarbaar zou zijn, indien bij het bestaan van een dergelijke autobusverbinding, de behoefte aan doortrekking van de tramlijn minder sterk zou worden gevoeld. Ged. Staten zijn bereid na te doen gaan of door het verwijderen van de tweede klasse kajuit het vervoer van auto's op den Ooster- Scheldedienst kan worden bevorderd en ver- gemakkelijikt. De invoering van traject-kaarten op de lijn MiddelburgVlissingen raakt veeleer het be stuur der P.Z.E.M. -Ged. Staten zijn evenwel bereid, haar aldaar sprake te doen bren gen. Hr,". Ged. Staten achten het beter, dat de uit- gaven voor de feesten niet worden vastgesteld maar him college een algemeene machtiging wordt verstrekt opdat zij in de a.s. Zomer- zitting het werkelijk bedrag kunnen noemen, dat dan in de begrooting wordt gebracht. Zij dienen dan ook een voorstel in om hen te machtigen tot het doen van zoodanige uit- gaven als noodig zullen blijken om de Provin cie op waardige wijze deel te doen nemen aan de feestelijkheden ter gelegenheid van het voorgenomen huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bemhard. Wachtgeld eii pensioen voor leden van Gedep. Staten. De voorstellen van de commissie ad hoc in zake het vaststellen van een verordening op het verleenen van wachtgeld en pensioen aan de leden van Ged. Staten en van pensioen aan hunne weduwen en weez^Ken het nemen van een besluit nopens gedeeltelijke handhaving van de bestaande verordening tot regeling van de pensionneering van de leden van Ged. Sta ten hebben in de afdeelingen der staten aan leiding gegeven tot vrij uitvoerige algemeene beschouwingen en ook opmerkingen bij ver schillende artikelen. Naar aanleiding daarvan deelt de commis sie ad hoc o.a. mede, dat de gedachte in een der afdeelingen geuit, dat de thans zittende leden van Ged. Staten bij hun aftreden voor de keuze gesteld zouden worden te beslissen of zij aan de oude, dan wel aan de nieuwe re geling de voorkeur geven, bij de commissie be- zwaar ontmoet. Een voorstel te doen nopens de verplichte aftreding bij het bereiken van den 65-jarigen leeftrjd, viel niet binnen de aan de Commissie gegeven opdracht. Naar haar oordeel zou trouwens, gesteld men kon en wilde een der- gelijk voorschrift geven, dit niet in een pen- sioensregeling thuis behooren, doch zou hier- voor een op zich zelf staand Statenbesluit noodig zijn. Nu de zaak evenwel ter sprake is gebracht, wil de Commissie wel als haar oor deel te kennen geven, dat de vergelijking met andere openbare betrekkingen h.i. niet op gaat. Het geldt hier niet als anders een ver houding tusschen werkgever en werknemer, waarbij een leeftijdsgrens kan worden vast gesteld. Daarentegen bestaat bij die betrek kingen niet de mogelijkheid, die voor de Pro vinciale Staten ten aanzien der leden van Ged. Staten wel bestaat, om op gezette tijden, in casu na ommekomst van vier jaren, te over- wegen of de bestaande band zal worden in tact gehouden dan wel, in verband met het bereiken van een bepaalden leeftijd, dient te worden verbroken. Het bepalen van een leef tijdsgrens heeft zin in gevallen dat anders geen middel zou bestaan om een ambtelijke loopbaan te beeindigen; het is overbodig in ge vallen als deze, waar de benoeming voor een bepaald tijdvak geschiedt. In het algemeen zou de Commissie er tegen willen waarschuwen, bij de behandeling van haar voorstel te streven naar een al te ge- detailleerde regeling. Hoe meer gevallen bij- zonderlijk geregeld worden, des te meer moge- lijkheden opent men voor twijfel in die geval len, die niet geregeld zijn. Boven een regeling, die al te zeer in bijzonderheden afdaalt, ver- dient een regeling, die duideljjk de groote lij- nen aangeeft, de voorkeur. OORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moesten verschillende stukken blijven liggen tot het volgend^num- mer. SLUIS TE GOUDA GESEOTEN. DEN HAAG. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend, dat de Juliana- sluis te Gouda vanaf 24 December a.s., 22 uur, voor de scheepvaart zal gesloten zijn tot Maandag 28 December a.s. 6 uur, met dien verstande, dat op Zaterdag 26 December de sluis ten betfioeve der scheepvaart zal bediend worden van 1115 uur. BRAND. HEESOH. De schuur van den landbouwer A. van den Akker is, vermoedelijk door kort- sluiting in brand geraakt en door het vuur verteerd. 6 varkens en 3 hokkelingen kwa- men in de vlammen om. STRIJD IN SPANJE. MADRID. Er wordt een succes gemeld van de regeeringspartij. De Regeeringsartillerie heeft n.l. de wapenfabriek te La Vega, welke zich in handen der opstandelingen bevindt, in brand geschoten. Deze brand zal een groote slag toebrengen aan de opstandelingen. STRIJD IN CHINA. TOKIO. Volgens een bericht uit Shanghai vinden te Huad-Sien schermutselingen plaats tusschen de troepen van Tsjang Sjoe Liang en die van de centrale regeering. De laatsten weerhouden zich er echter van Siangfoe te bombardeeren, klaarblijkelijk in de hoop, dat er op het laatste oogenblik nog een vergelijk zal tot stand komen. TOESTAND VAN DEN PAUS. PARIJS. De ,,Echo de Paris" publiceert liet volgende telegram uit Rome: Volgens bericht uit Rome aan de „Daily Telegraph" vertoont de toestand van Z. H. den Paus sedert gisteren een inzinking. Hij heeft het bewustzijn verloren. Nadat de hem behande- lende artsen consult hadden gehouden, werd een specialist, Dr. Peinde bij den zieke ont- boden. Er is eohter geen bulletin uitgegeven. VLIEGTUIG BESCHOTEN. MARSEILLE. Uit Barcelona wordt ge meld, dat een vliegtuig van de Air France dat de dienst uitvoert tusschen Marseille en Barcelona is beschoten door een torpedojager die geen vlag voerde, zonder dat het vliegtuig evenwel werd geraS-kt. De piloot liet het vleigtuig onmiddellijk stijgen. Er eaten 6 passagiers in. VERWII4RELINGEN TE WACHTEN? PARIJS. De correspondent van de Petit Parisien meldt, dat de Komosol, een Russisch schip, door een Spaansch oorlogsschip in den grond zou zijn geboord op 14 December 1.1. Het schip had geen wapens aan boord en er is geen enkele rechtvaardiging voor den kruiser der opstandelingen die dit deed. Het schip was op doorvaart naar Belgie. Het gebeurde is een ernstig incident, door de gevolgen die het zou kunnen hebben, door het nemen van represailjemaatregelen, waarover de Sovjet- regeering thans besprekingen houdt. DE ONRUST IN HET VERRE OOSTEN. SHANGHAI. Men meldt uit Nanking, dat, hoewel Chineesche officieele kringen beves- tigen, dat de centrale regeering geen compen- saties wenscht te aanvaarden, in ruil voor de in vrijheidstelling van Tsjang Kai Sjek, de Regeering bevel heeft gegeven, de opera- ties tegen de opstandelingen in Sjengsi te vertragen, teneinde tot een vreedzame rege ling te komen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Woensdag 23 December a.s. wordt met ver- gunning van Burgemeester en Wethouders te Ter Neuzen een bloempjescollecte gehouden voor de „Ouden van dagen", vanwege het fonds ,,A. S. Talma-stichting", dat oude lie- den met weinig of geen middelen, in staat stelt, op den ouden dag een verzorging te genieten. Offer Uw gave, want er zijn vele oudjes in nood, die om bijstand en hulp vragen. De ,,Christelijke Vereeniging ter Verzor ging van Ouden van Dagen", de stichtster van bovengenoemd fonds, verzorgt ruim 150 oude lieden, w.o. invaliden, hulpbehoevenden en gebrekkigen. In de Talma-rustoorden worden verzorgd van alle Protestantsch-Christelijke richtingen, niemand uitgesloten, n.l. Gereformeerden, Hervormden, Chr. Gereformeerden, Ev. Lu- therschen als andere groepen. 84 Hervormden, waaronder Vrijz. Herv. en Orth. Herv., 72" Gereformeerden, de overigen van andere kerken en groepen. De collecte wordt hartelijk aanbevolen door: Dr. L. J. CAZEMIER. Ds. G. W. VAN HOUTE. Willem de Reus en van Neeltje van Langevel- de. Jacobus Elodie, z. van Jacoibus Petrus van der Sneppen en van Maria Frederika van Campen. 13 Dec. Camile George, z. van Cle ment Johannes Groothaert en van Irma Louisa Dominica Mattele. Overlijden. 17 Dec. Adriaan Duibbeldam, oud 81 j., wedn. van Sueanna Rooze. TER NEUZEN. In de afgeloopen week habben zich in deze gemeente gevestigd J. M. Lieshout, controleur crisisdienst, Gre- nulaan 3, van Dordrecht. J. de Vos, dienstbode, Niewediepstraat 101, van Sas van Gent. K. Hamelink, landarbeider, P 99, van Mon- tieraumery (B.). A. P. de Pauw, zonder, Tholensstraat 96. van Zwijndrecht (B.). M. Timmerman, dienstlbode, Kersstraat 13, van Den Haag. P. P. Dieleman, bakkersknecht, O 111, van Wiolphaartsd ij k N. J. Roose, dienstbode, Heerengracht 11, van Hoek. J. W. Heersema, bakkersknecht, Schelde- kade 46, van Hoek. A. P. de Munck, chauffeur, Chrysanten- straat, van Breskens. Vertrokken P. C. Kerkvliet, verpleegster, Nw. Kerk- straat 17, naar Dalfsen. P. van Denderen, dienstbode, v. Boven- straat 33, naar Den 'Haag. F. F. Veibiest, bakker, v. Bovenstraat 11, naar Zuiddorpe. Rotterdam, 21 December 1936. VBBMARKT. Aangevoerd: 3059 dieren; 827 vette run- deren, 262 vette kalveren, 10 nuchtere kalve- ren, 1117 schapen en lammeren, 832 varkens, De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. f 0,60, 2e kw. 0,54, 3e kw. 0,380,46; vette ossen le kw. 0,58, 2e kw. f 0,52, 3e kw. f 0,440,48; vette kalveren le kw. 0,95, 2e kw. 0,85, 3e kw. 0,600,70; varkens (levend gewicht le kw. 0,42, 2e kw. 0,40, 3e kw. /0,38; scha pen le kw. 0,45, 2e kw. f 0,38, 3e kw. f 0,29, per stuk 24, 16, 12lammeren le kw. f 0,47, 2e kw. 0,38, 3e kw. 0,28, per stuk 19, f 16, f 10. De aanvoer van vette koeien en ossen was groot, de handel kalm, de prijzen voor koeien lager en voor ossen als vorige week Dinsdag. De aanvoer van vette kalveren was mimer, de handel ging tamelijk en de prijzen waren iets hooger. Schapen en lammeren waren korter aangevoerd, de handel was redelijk, de prijzen van schapen onveranderd, die voor lammeren iets hooger. De aanvoer van var kens was minder, de handel stil, de prijzen als vorige week. Eenige partijen schapen voor export verkocht. AARDAPPELEN. Brielsehe Eigenheimers 1,70f 1,90; Z. Eigenheimers f 1,60f 1,75; Zeeuwsche Bonte 22,25; Zeeuwsche Blauwe f 2f 2,25; Eigenheimers Blauwe f 1,60f 1,70; Eigen heimers Poters f 1,15if 1,30; Blauwe Poters f 1,10fl,25; Bevelanders 1,601,70 per H.L. Westlandsche ronde zand 34 ct.; West- landsche kleine 23 ct. per K.G. De aanvoer was korter, de handel kalm. VLAS. Aangevoerd: 9660 K.G. Blauw, schoon /0,70 -/0,78; 1550 K.G. Wit Zeeuwsch 0,70— f 0,78; 3000 K.G. Groningsch 0,68f 0,75; 9900 K.G. Hollandsch Geel /0,70—/0,78; 6000 K.G. Dauwroot 0,55f 0,62. De markt was heden wat kalmer dan de vorige week. Er bestond weinig kooplust en daardoor waren de prijzen' gedrukt. Een ge- deelte van het aangevoerde bleef onverkocht. Red. SCHEEPSBOUWORDER. AMSTERDAM. Naar we vememen heeft De Meyer Co.'s Scheepsbouwmaatschappij te Zaltbommel voor Britsch-Indische rekening opdracht gekregen voor den bouw van een motorschip, dat zal worden voorzien van 3 dekken, bestemd voor vervoer van 1200 tus- schendeks passagiers, bestemd voor den dienst BombayKaratsjiGoa. SCHIPPER VERDRONKEN. KRIMPEN a/d IJSSEL. Van morgen vroeg is schipper Kruik, afkomstig uit Ouderkerk a/d IJssel, met zijn scheepje varende in de IJssel, door onbekende oorzaak overboord ge vallen en verdrohken. NOG EENS: DE IJSBAAN. Mijnheer de Redacteur! Ik vermoed, dat de heer De Vos mjj zal toegeven, dat ondergeteekende en anderen op het verslag in uw blad moesten afgaan, voor hun indrukken. En dit was: dat de heer De Vos een onjuisten indruk heeft omtrent de inrichting der ijsbaan en dat hij dien indruk naar buiten uitdroeg. En dat hij die onjuiste meening heeft, vermeen ik uit zijn schrijven bevestigd te zien. Het is mij niet bekend, dat iemand die zich daarvoor aanmeldde is of zou worden uitgesloten van het lidmaatschap. Schrijver dezes heeft zich over dat onder- werp niet warm gemaakt, doch acht het wel degelijk van belang, dat zich omtrent instellin- gen in onze gemeente, ten algemeenen nutte gesticht, geen onjuiste meeningen vormen. Ook was het, toen ik de loonen ad 3 per week voor jeugdige werkloozen aanhaalde, geenszins mijn bedoeling schamper te zijn. Ik kan het werk voor de jeugd zelfs zeer waardeeren. Ik heb bij die aanhaling, zooals ik trouwens reeds schreef, alleen de bedoeling gehad de beteekenis der ijsbaan als werkver- schaffings-object in het licht te stellen, en dan tegen normale loonen, waarvoor door den heer De Vos steeds wordt gepleit. Dankend voor de plaatsing, INSIDER. Ter Neuzen, 19 Dec. 1936. 28 Decemtoer. AXEL. Film- en lezing in het Centrum. Vereen. van oud-leerlingen Chr. lagere land- bouwschool. 25 December. AXEL. Uitvoering door de Chr. Zangver- eeniging ,,Asaf" in de Geref. kerk. 30 December. MlEDDELBURG. Buitgengewone Alg. Ver- gadering van aandeelhouders van de Zeeuwsch Vlaamsche Tramweg Mij. in het gebouw St. Joris. TER NEUZEN. Geboorten. 12 Dec. Dirk Jan, z. van Jacob Van Ter Neuzen: 17 Dec. Russ. s.s. ARK- TIKA, 1569, ledig, Moermansk. Van Sluiskil: 16 Dec. Letl. s.s. EVEROSA, 2234, cokes, New York. 18 Dec. Noorsch s.s. GUTT, 595, cokes, Oslo. Van Sas van Gent: 17 Dec. Noorsch s.s. TRYM, 1114, ledig, Stettin. 18 Dec. Deensch s.s. JAN, 1036, ledig, Huelva. Van Selzaete: 18 Dec. Duitsch s.s. WESER, 571, cokes, Koningsberg. Voor Riemen: 16 Dec. Eng. s.s. CORNE LIA S., 576, benzine, Duinkerken. 18 Dec. Duitsch m.s. MALKAH, 598, olie, Antwerpen. Van Riemen: 17 Dec. Eng. s.s. CORNELIA S., 576, ledig, R'dam. Van GentTer Neuzen: 20 Nov. Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., Londen. Voor Gent: 16 Dec. Belg. s.s. CHARLES, 334, pekkolen, Goole; Noorsch s.s. KONGS- HAVN, 425, erts, Requijade; Noorsch s.s. BATAVIA, 447, papierpap, Oslo; Zweedsch s.s. FLANDRIA, 803, stukg., Lysekil; Deensch s.s. CIMBRIA, 1317, kolen, Gdynia; Nederl. m.s. DENEB, 110, pekkolen, Shoreham; Noorsch s.s. RIMAC, 460, slakken, Imming- ham; Duitsch s.s. FLORELLE, 599, stukg., Antwerpen. 17 Dec. Belg. s..s. NAVEX, 1316, fosfaat, Sfax; Duitsoh s.s. CONSUL POPPE, 877, hout, Skotskar; Eng. s.s. JIM, 393, pekkolen, New-Castle; Eng. sjs. PTARMIGAN180, stukg., Londen. 18 Dec. Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Antwerpen; Zweedsch s.s. NORITA, 998, led., Amsterdam; Russ. s.s. VALERI MEJOUIK, 1367, hout, Leningrad; Eng. s.s. WHITETOFT, 442, pekkolen, Goole; Eng. s.s. DONA ISA BEL, 290, pekkolen, Londen. Van Gent: 16 Dec. Eng. s.s. RYE, 427, stukg., Antwerpen; Duitsch s.s. KRIEMHILD, 487, gem., Stettin; Noorsch s.s. FORCE, 248, ijzer, Grangemouth; Noorsch s.s. TRES, 460, ijzer, Middlesbrough; Fransch s.s. BEAUMA- NOIR, 1450, ledig, Sunderland; Russ. s.s. KOMSOMOLSK, 1569, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. ORESCO, 732, ledig, Middelburg; Belg. s.s. CHARLES, 334, ledig, Goole; Zweedsch s.s. LOVISA, 686, ijzer, Boness. 17 Dec. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Deensch s.s. LILLEBORG, 861, ledig, Dieppe; Noorsch s.s. KONGSHAVN, 425, led., Sunderland; Noorsch s.s. BATAVIA, 447, led., Antwerpen; Duitsch s.s. FQRELLE, 599, stukg,. Bremen. 18 Dec. Eng. s.s. KYLOE, 1695, ledig, Tyne; Zweedsch s.s. FLANDRIA, 803, restant, Rot terdam; Nederl. s-s. JONGE JOHANNE, 786, ledig, EJmden; Russ. s.s. SHEKSNA, 1292, ledig, Moermansk; Deensch s.s. CIMBRIA, 1317, ledig, W.-Harlepool; Ned. m.s. DENEB, 110, ledig, Zeebrugge; Eng. s.s. VANELLUS, 915^ stukg., Belfast; Deensch s.s. NORDEN, 1564, ledig, R'dam; Eng. s.s. JIM, 393, ledig, Tyne; Noorsch s.s. RIMAC, 460, ijzer, Midd lesbrough.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3