P. T. T 'S Buiteniand. Oe burger-oorlog in fSpanje Sport MUSSOLINI HOUDT MOED OP DEN VREDE. TER NEUZEN, 21 DECEMBER 1936 HOEK. AXEL. SAS VAN GENT. HULST. RECHTSZAKEN. WEERVERWACHTING. VOETBAL. bet op 14 Januari a.s. te houden Centralen Convent vervat, wijken in dit opzicht van de oorspronkelijke af, dat htaus wordt voorge- steld in alle kieskringen volkomen gelijklui- dende candidatenlijsten in te dienen voorzoo- ver betreft de eerste achttien namen. Sleohts -de aanvulling van den ummers 19 en 20 wil het C. C. aan de Kamercentrales overlaten. Het Centraal Comite beveelt zijn voorstel aan voor een goede samenstelling van de Kamercalub en een behoorlijke voorziening met betrekking tot de plaatsvervanging. Op alle lijsten ikomen zooals reeds was voorgesteld de namen van de Ministers Dr. H. Colijn en Mr. J. A. de Wilde, resp. op de eerste en de tweede plaats. BRITSCHE RECRUTEERINGSNOOD. Nadat het aan het Engelsche Ministerie van Oorlog ondanks veel trommelgeroffel niet ge- lukt is, het onvoldoende recruteeringscijfer te verhoogen, is het leger zooals reeds be kend thans bereid, zoogenaamde „sub-stan dard"-recruten in dienst te nemen met an dere woorden, lieden, wier lichamelijke gebre- ken hen tot nog toe van den militairen dienst uitsloten. Reeds eenige maanden hebben de militaire autoriteiten geexperimenteerd met een aantal recruten, die tengevolge van kleine lichame lijke gebreken waren afgekeurd meestal wegens platvoeten, een te gering gewicht of te kleinen borstomvang. Deze jonge menschen werden naar verschillende opleidingskampen gezonden en aan de hoede van bijzondere in- structeurs toevertrouwd en het resultaat was absoluut bevredigend. Soldaten met plat voeten moesten een gymnastische cursus vol- gen, smalle borsten werden door ademhalings- oefeningen verbreed en de recruten, die te licht wogen - meestal lieden uit de noodlij- dende gebieden, die ondervoed waren kwa men al spoedig na het nuttigen van de krach- tige militaire kost en de vele beweging in de frissche lucht kilo's bij. De eerste groep van deze ,,sub-standard"- recruten is nu deze week in het recruteerings- hoofdkwartier in Great Scotland Yard aange- komen en voor verschillende militaire func- ties deugdelijk bevonden. Over ieder geval wordt afzonderlijk beslist. De militaire autoriteiten verwachten nu, dat zg bet leger ieder jaar met 2000 „sub-stan- dard"-recruten kunnen uitbreiden. Tegelijker- tijd heeft men echter bekend gemaakt, dat men maar niet iedereen, die lust in het sol datenleven krijgt, kan aannemen. „Lieden met ruggegraatverkrommingen, Scheie oogen en misvormde handen komen evenals vroeger niet in aanmerking ver- klaarde een ambtenaar vein het Ministerie van Oorlog aan een correspondent. „Ook men schen met in het geheel geen, of slechts wei nig tanden en kiezen worden afgewezen." TSJIANG KAI-SJEK NIET IN VKMII Kll) GESTELD. Maarschalk Tsjiang Kai-sjek is Vrijdag on danks de optimisUsche verwachtingen, die men hieromtrent koesterde, niet in vrijheid gesteld. Te Nanking was men van meening, dat de regeerinig de vijandelijkheden weer zou openen. Deze gang van zaken heeft een diepe teleurstelling verwekt, die nqg is toegenomen door het bericht, dat generaal Tsjau Joean- sjoeng, een medewerker van Tsjiang Kai-sjek, wiens dood gemeld is en werd tegengesproken, inderdaad vermoord is. Dit is op 13 December te Sian-foe geschied. Meni acht het onjuiste dementi van zijn dood onder de huidige om- etandigheden een zeer ongunstig teeken. Het vliegtuig, dat van Nanking vertrokken was, is niet vender gekomen dan Lohjang. Aan boord van dit toestel bevond zich ook de zwa- ger van Tsjiang Kai-sjek, Soeng, die m weer wil van -de bezwaren van de regeering te Nan king toch naar .Sian-foe vertrokken was. Het in nog niet zeker of Soeng toch vender zal trachten te reizen, waarschijnlijk is dit ecnter Eischen van Tsjiang Sjoe-liang Maarschalk Tsjang Sjoe-liang heeft intus- schen voorwaarden gesteld aan de regeering te Nanking voor de vrijlating van Tsjiang Kai- sjek. Deze voorwaarden luiden: 1. 300 millioen Chineesche dollars; 2. hemieuwde indeeling van de garnizoens- districten, m.a.w. de troepen van Tsjang Sjoe- liang moeten in rijkere provinces dan Sjensi en Kansoe gelegerd worden; 3. veiligheid voor de persoon van Tsjang Sioe-liang; 4. verzorging, soldij en uitrustmg van zijn troepen op denzelfden voet als de troepen van de centrale regeering; 5. onmiddellijke oorlogsverklarmg aan Ja|a aanstelling van twee generaals van Tsjang Sjoe-liang in de functies van opper- bevelhebber en plaatsvervangend opperbevel- hebber van het nieuw te vormen leger tot redding des lands". De laatste twee eischen worden in Nanking onaanvaardbaar geacht. Verder heeft Tsjang Sjoe-liang te Sian-foe een raad van militairen gevormd, waarvan hi) zelf voorzitter is. Een medewerker van hem, Jang Hoe-tsjeng is tot vice-voorzitter be noemd Men maakt zich over dit laatste be richt echter niet al te bezorgd in Chineesche kringen, omdat men van meening is, dat de militaire waarde van de troepen van Tsjang Sjoe-liang, al zou hij misschien wel een 100.000 man kunnen recruteeren, niet al te hoog is, omdat zij weinig begrip hebben van discipline. Dit neemt niet weg, dat indien het werkelyk tot een ernstigen strijd mocht komen tusschen de troepen van de centrale regeering en die van Tsjang Sjoe-liang, de eersten toch zeker geen gemakkelijke taak zouden hebben, omdat de stellingen die de laatsten hebben ingeno- men in het midden van Sjensi en in Kansoe zeer gunstig zijn. Het terrein is uiterst rnoei- lijk te begaan en daardoor vrij gemakkelijk te verdedigen. Omtrent de militaire situatie in Sjen-si is overigens nog steeds weinig bekend, want noch de regeering, noch Tsjang Sjoe- liang hebben veel nauwkeurige berichten daar- omtrent verspreid. Uit het Noorden en het Noordwesten zouden nog wel benden roovers in opmarsch zijn, die deel zouden nemen aan den strijd tegen de troepen van de regeering, doch ook over deze troepen is niets meer be kend geworden. Het zou hun bedoeling ge- weest zijn de verbinding met Sinkiang te her- stellen. Hoe onduidelijk de militaire situatie ook zijn moge, zeker is, dat de troepen van de regeering materieel aanzienlijk in het voor- deel zijn. De regeering zou in Sjen-si op het oogenblik reeds over 60 vliegtuigen beschik- ken, terwijl Tsjang Sjoe-liang slechts over drie particuliere vliegtuigen en een toestel van de Eurasia maatschappij kan -beschikken. TOESTAND VAN DEN PAUS MINDER GUNSTIG? Van gezaghebbende zijde wordt aan United Press medegedeeld, dat de vooruitgang in den toestand van Paus Piius XI niet z66 groot is als de jongste optimistische berichten deden vermoeden. Alhoewel de Paus ook Donderdag weer verscheidene personen ontvangen heeft, geeft het toch te denken, dat Donderdag een lange ligstoel op wielen aan het Vaticaan werd afgeleverd ter vervanging van den ge- wonen rolstoel, dien de Paus in den laatsten tijd gebruikte. Men is bevreesd, dat de patient, ondanks de goede zorgen der geneesheeren, binnenkort aan beide beenen verlamd zal zijn. In verband met 's pausen gezondheidstoe- 3tand, ial de audientie van het kardinalen- college, die op den vooravond van Kerstmis plaats heeft, dit jaar volgens een gewijzigd ceremonieel verloopen. Voorheen waren de kardinalen reeds in de troonzaal aanwezig, waama dan de paus binnenschreed. Thans zal de Paus reeds op zijn troon plaats nemen voordat de kardinalen de zaal binnentreden. Naar de medewerkers van Pius XI mede- deelen, is de Paus zelf bevreesd, dat de kwaal aan beide beenen hem binnenkort zal hinde- ren bij het afhandelen van belangrijke zaken, die nog geregeld moeten worden, o.a. de her- vorming van het bestuur van Vaticaanstad. Dit bericht vindt zijn bevestiging in het feit, dat zoowel Woensdag als Donderdag verschei- den autoriteiten die met het bestuur van Vaticaanstad belast zijn zooals de gouver- neur -Serafini, de kardinaal-vicaris Mariani en graaf Franco Ratti op het Vaticaan ont- boden werden. Mussolini heeft te Littoria een rede gehou- den, aan het slot waarvan hij zeide: ,,In mijn rede te Avelino heb ik gezegd, dat het er op aankwam te weten of alle rekenin- gen waren afgedaan. Al-le Afrikaansche reke- ningen zijn tot den laatsten cent afgedaan. Andere rekeningen, andere kwesties loopen nog, maar ik geloof stellig, dat zij langs den normalen weg zullen wordeij afgedaan, zooals wij dat alien wenschen en willen. Wij, fascis- ten, mogen de karakterlooze fabel van een eeuwigen vrede, die nooit bestaan heeft en nooit zal bestaan, verwerpen, wij wenschen toch den vrede zoo lang mogelijk van duur te laten zijn". De laatste woorden van den Duce waren: ,,Vrouwen van Littoria, heft den olijftak; gij weet waarmee wij hem zullen vergezellen!" Deze 4in sloeg natuurlijk op de passage uit Mussolini's rede te Bologna, waarin hij sprak van den olijftak boven het bosch van bajo- netten. De Duce was begonnen met den lof te zin- gen van het land en te zeg'g'en, dat hfj den- gene, die den bodem verlaat zonder een ge- rechtvaardigd motief, als deserteur beschouwt daar het lot van volken, die versteedschen en den grond verlaten historisch is gekenmerkt; het verval wacht hen. WIE IN DUITSCHLAND NIET MOGEN VLAGGEN. De bepalingen van de Wet tot Bescherming van het Duitsche Bloed hebben aldus het Berliner Tageblatt van 16 Dec. j.l. aanlei ding gegeven tot twijfel, of bij het vlaggen van gebouwen of woningen de Duitschbloedige echtgenoot, die in een Joodsch-Duitsch ge- gemengd huwelijk leeft, gerechtigd is tot het uitsteken der Rijks- en nationale vlag en tot het vertoonen van de nationale kleuren. In overleg met den plaatsvervanger van den Fiihrer heeft de Pruisische en Rijksminister van binnenlandsche zaken thans bepaald, dat bij gebouwen of woningen het uitsteken van de Rijks en nationale vlag en het vertoonen van de Rijkskleuren in zoo'n geval aan den Arischen echtgenoot is verboden. Dit verbod is eveneens van kracht in alle gevallen, waar in behalve Duitschbloedige personen ook Joden tot een huiselijke gemeenschap behooren. DE HERTOG VAN WINDSOR LAAT ZICH FOTOGRAFEEREN. Op het slot Enzesfeld bij Weenen heeft de hertog van Windsor Vrijdagmorgen 17 pers- fotografen ontvangen en hun toegestaan een foto van hem te nemen. Hij hoopt, dat hij door -deze concessie eindelijk ontslagen zal zijn van de Fransche, Engelsche en Ameri- kaansehe persfotografen, die sedert Maandag het slot belegeren en al zijn gangen be- spieden. Ontruiming van de hoofdstad wordt voortgezet. Het tragische bombardement van de wijken Quatro Caminos en Tetoean de Las Victorias stelt de noodzakelijikheid in het licht van de evacuatie uit Madrid van minstens dat deel der bevolking, waarvan de woningen gelegen zijn in de ,,oorlogzone". Sinds 21 November hebben 250.000 personen Madrid verlaten. Het gaat hier echter niet alleen om de Madrilee- nen, maar ook om de vluchtelingen uit de in handen der witten gevallen provincies. Het evacuatie-comitd beschikt over 7200 voertuigen, waarvan minstens 3800 autobus- sen en vrachtwagens. Met dit materiaal kun nen dagelij'ks 7000 personen vertrekken naar de verschillende regeeringsprovincies, terwijl 2500 personen naar het naastbijzijnde spoor- wegstation gebracht kunnen worden. Er zijn gedelegeerden naar de centra van uitgeweke- nen, o.m. te Valencia, Alicante, Murcia, Barce lona en Tarragone gezonden om daar zorg te dragen voor onderkomen en voeding der vluch telingen. Er moest gezorgd worden voor wo- ning en onderhoud van 350.000 personen. Eveneens heeft men schikkingen getroffen te Madrid om de bewoners van de „ooriogs- zone", die de hoofdstad niet willen verlaten, over te brengen naar minder gevaarlijke wijken. Madrid nog steeds in dichten mist. De gedelegeerde raad van de "verdediging van Madrid heeft Zaterdagmiddag een com munique gepubliceerd, waarin wordt medege deeld Er valt weinig te melden van het Madrileen- sche front, waar een dichte mist alle opera- ties volkomen verhindert. De regeeringstroe- pen zijn tot den aanval overgegaan op ver- soneidene punten van het front ten Zuidwesten van Madrid. In den sector Aranjuez zijn de regeeringstroepen opgerukt langs den weg van Moncejon en hebben zij de stelling van Casa de la Conejon ingenomen. Ten Zuidwesten van den Taag hebben de troepen der regeering na een fellen strijd van vier uur de hoogte Cerro de Las Nieves bezet, welke den ravitaillee- ringsweg -der witten naar het Madrileensche front beheerscht. De belangrijke stellingen der Francotroepen Mora de Toledo is bij verrassing aangevallen. De witten moesten zich hieruit terugtrekken. Volgens een bericht uit Tala vera de la Reina (rechtsche bron) is aan het front van Madrid de kalmte geheel temggekeerd. Het weer is nog slecht. De activiteit bleef Zaterdag tot een artil- lerie-duel beperkt. DE COOFERATIEVE VRUCHTENVEli-ING TE TER NEUZEN. Naar men ons mededeelt, is in de op Vrijdag j.l. gehouden buitengewone algemeene leden- vergadering met overgroote meerderheid (317 van de 323 uitgebrachte stemmen) besloten tot voortzetting en reorganisatie van de be- staande veiling op cooperatieven grondslag. DE AANSTAANDE FEESTEN TE TER NEUZEN. Nu met den dag der ondertrouw de feest- stemming zich van ons land begint meester te maken, zooals ook hier Zaterdag wel is gebleken met al die vlaggen en die vroolijke rondgang der muziek, zal menigeen zich ai eens hebben afgevraagd: hoe zit het nu -met onze feesten straks op 7 Januari. De werk- zaamheden der commissie, die destijds door den burgemeester werd uitgenoodigd, om zich met de uitwerking van het voorloopig schema te belasten, zijn zoover gevorderd, dat het feestprogramma vrijwel in zijn geheel vast- staat en kan worden medegedeeld. En dan mag dadelijk worden geconstateerd dat de medewerking van alle deelen der burgerij bij de uitwerking dier plannen het beste doet verwachten voor het welslagen van een echt volksfeest, van een feest van heel Ter Neuzen, waarbij wij ons dan hier beperken tot de kom, want Sluiskil en ook Driewegen hebben hun eigen plannen. Trouwens anders werd ook niet verwacht nadat op den 26sten October bij den heer De Vrieze het voorloopig pro- gramma was medegedeeh en instemming had gevonden. Dadelijk is todi met de uitwerking begonnen: buurtcommissies werden opge- richt voor de versiering en verlichting van de stad wat iets heel bijzonders taelooft te wor den; vereenigingen werden uitgenoodigd een werkzaam aandeel te nemen in het feest programma; de verschillende kerkgenootschap- pen zegden toe met een extra dienst de ge- wenschte wijding aan de komende feesten te geven; de beschikking werd gevraagd over een kerkgebouw voor den aangekondigden feestredenaar. En al zijn nog niet alle ge- gevens voor een definitieve vaststelling van het pro,gramma binnen, wij twijfelen niet, of alles zal gaan zooals verwacht werd. Bovenal was het beroep op de burgerij om nu ook eens in de beurs te tasten voor de algemeene onkosten niet vergeefs: er werd flink gegeven en de Raad der Gemeente zette daarbij de kroon op het werk door een bedrag van 200 zonder eenige restrictie ter beschik king te stellen. Maar up tejk zake De feesten zullen begin- op Woensdag 6 Januari met het luidi .er klokken om 8 uur, waama de muziek %m 8,30 een reveille- rondgang zal houden. Dan volgen om 10 uur de wijdingsdiensten in de verschillende ker- ken, met als besluit van dien morgen een carillonspel van af den stadhuistoren. 's Mid- dags zal van 2—3 uur een volkszang- uitvoering worden gegeven waarvoor druk gerepeteerd wordt en waarvoor de deelnemers worden opgeroepen voor dozen Maandag- en a.s. Woensdagavond voor een algemeene repe- titie. Na de volkszang komt de feestrede, waarschijnlijk van Mr. P. Dieleman. Voor den avond hebben wij nog hoop op het slagen van een lichtstoet, waarvoor de feestcommissie Zaterdagavond vast reclame heeft gemaakt, terwijl dan van 9 tot 10 uur de bekende licht- fonteinen in werking zullen worden gesteld. Daarmede is onze eerste feestdag teneinde. Den volgenden dag, de eigenlijke huwelijks- dag, wordt wederom ihgeluid met klokken- gebeier waama de schcvljeugd zich om 9 uur verzamelt op de Markt, om een feestelijke wan deling door de stad te maken, dit zal wel om 10 uur zijn afgeloopen met inbegi'ip van de tractatie waartoe het gemeentebestuur be- sloot en de uitreiking van het blijvend aan- denken, beide van Gemeentebestuur en Regee ring- v. j Ook worden er onderhandelingen gevoerd om dien morgen een groote gas-ballon op te laten, met een wedstrijd om te raden waar die dalen zal. Dan spoeden de radiobezitters zich naar huis, om daar de uitzending aan te hooren van wat er in Den Haag gebeurt. Om 2,30 hebben wij lang genoeg thuis gezeten, zoodat wij dan gaan zien naar den wedstrijd van modellen van zweefvliegtuigen waarvoor in deze dagen heel wat jonge menschen hun beste beentje voor zetten om -dan een prijs te win- nen. De avond is beschikbaar voor de verschil lende vereenigingen die dan gelegenheid heb ben zoowel in het Luxor Theater, als in het Concertgebouw, Emmanuel en het Patronaats- gebouw om den volke te toonen wat zij presteeren kunnen. De Vrijdag is er om wat op adem te komen. Ook de kinderen hebben dat noodig en zoo kon bereikt worden dat de kinderen te beginnen op Woensdag die week de school niet behoeven te bezoeken althans niet om er wijsheid op te doen, misschien dat andere redenen hen zullen verlokken om toch naar school te gaan, maar daarover willen wij hier verder mets mede- deelen. Zaterdag, den laatsten dag der feestweek zal hier waardig worden besloten met een vuurwerk, waarvoor beslag is kunnen worden aelead op een zeer bijzonder programma dat speciaal voor deze gelegenheid werd samen- g-esteld Wij twijfelen niet of daarvoor zullen heel wat menschen de kou trotseeren en wan- neer zij dan de vorige dagen ook al hebben gezien gehoord hoe heel Ter Neuzen met zijn verlichting in* een sprookjesstad is herscha- pen dan zal op die Zaterdag wel heel Zeeuwsch-Vlaanderen hierheen optrekken. Alle verschijnselen wijzen er dus wel op, dat het een feest zal worden dat klinkt als een klok en zoo hoort het ook. LANDBOUWHUISHOUDCURSUS TE SCHOONDUKE. Vrijdag werd, volgens de VI. Crt., in hotel .,De Zwaan" te Schoondijke de eindles gehou den van de Landlbouwhuishoudcursus. Vooraf had een tentoonstelling plaats in het leslokaal van de landlbouwschool van de werkstukken der leerlingen. Van de te Oostburg gehouden cursus he- haalden het diploma de dames M. Beerens, F. Leenhouts Id., Jac. Risseeuw Id. en C Ver- hage te Zuidzande, C. Bouwens, J Kense, M. Leenhouts, Ad. en M. Verhage Jd. te Groede, L. Frewouw, J. Leenhoiits Md., C. Nortier Jd. en L de Vlieger te Oostburg, J. Verplanke te Waterlandkerkje, S. van Haneghem te Bres- kens, J. Hoste te Schoondijke, S. Lucieer te Nieuwvliet en C. de Smit te Sluis. Van de te Schoondijke gehouden cursus werden gediplomeerd de dames A. de Beer, O. de Bruijckere, M. de Hullu, K. Leenhouts, S. Riemens en L. van Tiggelen te IJizendijke, L. de Bruijne, El. Dhont, L. Kanse en M. de Zwart te Schoondijke, T. Haak te Biervliet, M. de Hulster, M. Risseeuw en M. de Roo te Groede. DE DIJKVAL TE BIEZELINGE. De dijk van den Willem-Anna-polder is, meldt ,,De Z.", Vrijdagmorgen toen het hoog water afnam, op twee plaatsen opnieuw af- cht,"0en a jan"«r/ Telef°°nk'ntlrenBr"f- »n ws flngez. Med.) getorokkeld. De ploeg is met een honderdtal j arbeiders versterkt. De onbeschadigde steenglooiing aan weer-s- zijden van den drjkval heeft men opgenomen, teneinde dit materiaal te geibruiken voor ncod- storting in de bedreigde gedeelten. Men is tot dezen maatregel cvergegaan, omdat wegens 't zeer slechte weer geen schip met stortstee- nen was gearriveerd. De kistdam voor het einstig bedreigde ge- deelte is versterkt. Men heeft er zakken j zand tegen en op gastapeld. Nog steeds is I het gevaar van dijkdoorbraak niet gewekan. j Het weer bleef ruw en telkens na den vloed loopt men kans, dat met het vallen van het water een -brck van den dijk mee naar be- neden gaat. In veifaand met de gevaarlijke situatie op den dijk wordt alleen bij daglicht gewerkt. Wel wordt dag en nacht door bur gemeester, polderbestuur en technisch perso- neel toezicht op den dijk gehouden, om bij alle gebeurlijkheden terstond de vereischte maat- regelen te treffen. iHet is nu gelukkig stil weer, zoodat het gevaar althans niet grooter is geworden. ZEEUWSCHE LANDBOUW MIJ. De kring Noord-Beveland van de Z. L. M. heeft Vrijdagavond te Kortgene onder voor- zitterschap vtm den heer S. J. de Regt te Wissenkerke vergaderd. Ir. Ovinge heeft een inleiding gehouden over de nieuwe pachtwet. Bij de verkiezing van een kring-voorzitter wegens bedanken van den heer S. J. de Regt, heeft de heer Hartog van Colijnsplaat een rede gehouden. De heer De Regt is van 1895 af bestuurs- lid van den kring en van 1909 af voorzitter daarvan. Als voorzitter heeft hij de vereeni- ging in moeilijke tijden groote diensten be- wezen. De heer J. S. de Regt Jr. te Kats werd daama in de plaats van zijn vader tot voor zitter gekozen. Ir. Dorst sprak den scheidenden voorzitter namens het hoofdlbestuur toe. Vervolgens spraken nog de heeren J. v. d. Maas en Jac. van Maldegem woorden van waardeering. De heer De Regt heeft daama de sprekers bedankt. Op voorstel van den heer Hartog werd de heer De Regt tot eerelid benoemd. NAAMLOOZE VENNOOTS0HAP. Met de Staatscourant no. 246 is verzonden de acte van oprichting van de N.V. 'Handel- en Qndernemings Mij. te Oostburg. Op de te Breskens gehouden tentoonstel ling van konijnen en pluimvee werden door de volgende inzenders uit deze gemeente prijzen behaald: de heer M. de RitterTollenaar met Chincilla voedster een le en eere-prijs; den heer D. W. F. Kaijser met witte Weener ram, jong een 2e prijs met eerprijs en met blauwe Weener ram, jong een 2e prijs en! 2 eere- prijzen. Bij het zilveren feest van de voetbalvereen. „Axel". Ook Vrijdagavond hebben de oranjewitten hun feestvreugde met evenveel animo en suc- ces ter eere van htm kwart-eeuwfeest gevierd. Behalve dat nu geen receptie plaats had, waaromtrent door den voorzitter in zijn ope- ningswoord een resume werd gegeven, ver- liep alles weer naar wensch. Het opgevoerde blijspel ,4e Voettoalheld" werd weer even ver- dienstelijk voor het voetlicht gebracht, maar ook nu ging de belangstelling weer hoofdza- kelijk uit naar de sportrevue „Zilveren Klan- ken". Met niet minder animo en geestdrift werd deze in zoo mogelijk nog iets vlotter tempo dan op de eerste avond vertolkt en bij meerdere tooneelen mdest meer dan eens ge- haald worden, zoodat het succes geweldig was en aanleiding voor den voorzitter om na de finale de auteur te huldigen voor het vele werk en de moeite die hij zich ten deze op- zichte getroost had. Deze dankte daarop den praeses voor zijn sympathieke, uit het hart gegrepen woorden en gaf te kennen, dat hij dit werk zelf als nog verre van volmaakt be- schouwde, maar dit gaarne op zich genomen had terwille van de liefde voor zijn oude club, waarbij hij de loffelijke algemeene medewer king ten voorbeeld stellend, hoofdzakelijk het verkregen succes daaraan toeschreef. Op veler verzoek izal op den Tweeden Kerst- dag dit programma andermaal daarom nog- maals worden afgewerkt voor het publiek, waarbij het aan geen twijfel onderhevig is, of de zaal zal ook ten derde male geheel zijn bezet. Met voldoening ziet het bestuur der voet balvereen. Axel op de viering van haar zilve ren feest terug! Aanrijdlng. Zaterdagavond werd K. G., die met zijn meisje aan de Verkorting liep te wandelen, aangereden door de motorrijder A. v. C. alhier, met het gevolg, dat hij lichamelijke, gelukkig niet zeer emstige, kwetsuren en zeer gehaven- de kleedij opliep. Naar wij vememen ontstond deze aanrijding door niet dempen van licht van een auto (tegenligger) op dezen drukken verkeersweg, waardoor de motorrijder naar het schijnt verlblind werd. Gemeen teraad. Woensdag as., des nam. 6.30 uur, zal door den raad dezer gemeente een openbare ver- gadering worden gehouden, waarbij de volgen de punten aan de orde zullen komen: 1 Mededeeling ingekomen stukken. 2. Benoeming lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de ge meente, wegens ontslagname van J. P. Bun. 3. Voorstel tot intrekking der bij raads- besluit van 29 Oct. 1936 vastgestelde verordening op de heffing van 38 opcen- ten op de vermogensbelasting. 4. Voorstel tot toeschikbaarstelling van gelden ingevolge art. 72 der lager on- derwijswet 1920. 5. Te nemen besluit tot bestemming der opbrengst verkoop laagspanningsnet der gemeente. 6. Voorstel tot wijziging der begrooting van het gemeentelijk electriciteitsbe- drijf 1936. 7. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1936. Promotie. Aan de Rijks-Universiteit te Utrecht ge- scbiedde Donderdag j.l. op gezag van den Rec- tor^Magnificus Dr. W. W. Ringer, hoogleeraar in de faculteit der geneeskunde, volgens be sluit van den Senaat der Universiteit op proefschrift: De taepaling der melkproductie- waarde van runderen, en stellingen, te verde digen tegen de bedenkingen van de faculteit der veeartsenijkunde, de plechtige promotie tot doctor in de veeartsenijkunde, van onzen plaatsgeaoot, den heer Johan Anton de Bas, dierenarts en hoofd van den vleeschkeurinigs- kring Sas van Gent, geboren te 's Grevelduin- Capelle (N.Br.). Als laatste van een zevental stellingen had de doctorandus gekozen: In een vleeschkeu- ringskring ten plattelande verdient het op- richten van noodslachtplaatsen in de aange- sloten gemeenten veelal de voorkeur boven het stichten van een centrale noodslachtplaats. Dr. de Bas ontvange bij de gelegenheid zijner promotie bij dezen ook namens al zijn plaats- genooten onze welgemeende en hartelijke ge- lukwenschen. Bonte Avond. De zang-, tooneelclub en 't strijkje van de afdeeling Hulst van den Kath. Onderwijzers- bond boden Zaterdagavond aan de leden en genoodigden der afdeeling een „Bonte Avond" aan in ,,De Graanbeurs" alhier. Het bezoek was bizonder groot, wel een teeken dat de uitvoerenden een goeden naam hebben. Ze hebben zich ook deze maal weer van hun beste kant laten zien; het was een geneoglijke avond en wat gepresteerd werd, hetzij zang door de geheele club, solozang, muziek of tooneel, het was in de puntjes. Het spreekt vanzelf, om met de woorden van den voorzitter den heer Schelfhout te spreken, er is geen avond bont of er is een vlekje aan, maar we moeten het in de uitvoe renden prijzen, dat ze geheel belangeloos zich zooveel moeite en opoffering getroosten om hi in collega' s eens een gezellige avond te ver- schaffen. Het woord van dank dat de voor zitter uitsprak tot alle uitvoerenden en tot de leiders in 't bizonder, kreeg dan ook de voile instemming der aanwezigen. Bij 't begin der pauze sprak de geestelqke adviseur der afdeeling, rector Brouwers nog een woord van aanbeveling voor de tijdens de Kerstvacantie te houden E. K. dagen. De aanmeldingen waren tot Zaterdag nog niet voldoende, zoodat hij hoopte dat nog velen, die zich tot dan toe nog niet hadden opgegeven, spoedig van de partij zouden zijn. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TB MIDDELBURG. In de zitting van Vrijdag 18 December wer den de volgende zaken behandeld: A. L. L., oud 50 j., slager te Boschkapelle was in hooger beroep gekomen van 'n vormis van den Kantonrechter te Ter Neuzen d.d. 10 November j.l. waarbij hij wegens het vervoer van twee eenheden spijsvet is veroordeeld tot f 100 boete of 20 dagen hechtenis. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. P. J. V., oud 26 j., anbeider te St. Jansteen en B. A. P., oud 21 j., leerling-opzichter, ver- blijvende te St Jansteen, werden verdacht, dat zij op 30 October 1936 te Clinge zijn binnen- gedrongen in het besloten erf in gebruik bij F J. Roe Is en zich niet aanstonds hebben ver- wijderd op de herhaalde vordering van Roels, dat ze zijn erf moesten verlaten. Eisch: P. J. V. 20 boete of 10 dagen hech tenis; B. A. P. 1 maand gevangenisstraf voor- waardelijk, proeftijd 3 jaar, en f 20 boete o- 10 dagen hechtenis. P. J. R., oud 25 j., rijwielhersteller te Clinge, werd verdacht dat hij op 30 October te Clinge B. A. Peeters heeft mishandeld door hem te slaan. Eisch: ontslag van rechtsvenvolging. Matige Zuidelijke tot Zuidwestenwind, neve- lig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neer- slag, weinig verandering in temperatuur. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Afdeeling IV. le kiasse. PSV-AfW 2—3 LON1GANAC 20 RoermondJuliana 3—2 Bleijerheide— NOAD 32 BWEindhoven 51 doelp. gap. gew. gel. verl pnt. v.—t. PSV 12 7 2 3 16 33—21 Roermond 10 5 4 1 14 2520 NOAD 11 6 1 4 13 40—26 NAC 11 6 1 4 13 23—20 BW 11 6 1 4 13 36—37 Bleijerheide LONGA 11 12 3 4 5 2 3 6 11 10 19—23 29—27 Juliana 11 2 4 5 8 20—32 MW 12 3 2 7 8 24—33 Eindhoven 11 2 2 7 6 17—35 2e kiasse A. BredaTSC 6—0 HeroRBC 22 De Zeeuwen- —Vlissingen 40 GoesZeelandia 23 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Breda 11 9 2 18 36—13 Middelburg 11 8 1 2 17 53—20 Hero 11 8 1 2 17 28—17 Vlissingen 10 3 3 4 9 26—27 TSC 11 4 1 6 9 29—30 Temeuzen 9 3 2 4 8 14—26 RBC 10 3 1 6 7 3338 Goes 9 1 4 4 6 11—13 De Zeeuwen 10 2 2 6 6 13—36 Zeelandia 10 1 3 6 5 1738 3e kiasse A 5—1 5—4 2—1 0—2 Hoof dpi aatOostburg Temeuzen 2Breskens SluiskilUzendijke BiervlietHulst

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2