ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Last met Uw stoelgang M.S.S .-cachets No, 9545 MAANDAG 21 DECEMBER 1936 769 Jaargang Bmnenland EERSTE BLAD t nil iiin mi—hiii I" hi* iii immi" nun i mi nrinmrairiTi r linmiiTi TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Bui ten Ter Neuzen r. per post f 1,55 per 3 maanden Bjj vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar v'oor Belgrie en AmerikS f 2,overige landen f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. IJHgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer f 0,20 KLEINE ADVERTENTI6Nper 5 regels 50 cent bjj vooruitbetaling. Grootere letters en cliebd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Tnzending van advertentien liefst 66n dag voor de ultgavo. D1T BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. KetPrinselijkPaarheeftaangeteekend Het werd Zaterdag een weertje, zooals we dit in dit jaargetijde voor feestelijke gabeurte- nissen maar wenchen konden. En het traditio- neele Oranjeszonnetje, dat we ons in het vorig nummer toeiwenschten, bescheen al spoedig in den mOrgen een vroolijk tafreel van de in zoo mime mate uitgestoken vlaggen en be- loofde 00k het beste voor het verloop van den dag. Wanneer men een tocht door de stad maak- te, trof ons oog overal het feestelijk aaruzien door de wapperende dundoeken. De leveran- ciers van vlaggen en andere daarvoor noodi- ge attributen hebben blijkibaar drukke zaken gedaan. We vernamen o.a. dat een smederij niet minder dan 600 beugeLs voor het aahbren- gen van vlaggestokken heeft vervaardigd. Zoo'n getal is beteekenend. Voor het stadhuis was gemeentewerken druk bezig met het aanibrengen van een smaalevolle versiering. Een versiering met lichtzuilen, dennelbaompjes en groen, benevens groote oranjegekleurde electrische lampen. Ook ontmoette men tal van ingezetenen met oranje getooid, en zoo kon men bemerken, dat er dien dag iets bijzonders gaande was. En tenwijl overigens alhier de dag op de ge- wone wijze werd doorgebracht, zond het A. N. P. ons al spoedig berieht der gebeurtenis in de Vorstelijke Residentie, die reeds brjna geheel in een feestkleed is gestoken. Reeds vroeg heersehte daar dmkte door de velen die zich langs den weg dien het Prinse- lijk Paar zou moeten volgen om het stadhuis te bereiken. Men was daar natuurlijk ook zeer opgewekt, nu men bemerkte dat de najaars- stormen ons hadden verlaten en de zon zich aam een helderen hemel vertoonde. Toch zag het er spoedig naar uit, dat de dmkte niet zoo groot zou worden als b.v. op Prinsjesdag. ifen zal trouwens toch ook wel niet verwacht hebben, dat j.l. ,,de provincie" zoo dmk zou opkomen als bij den laatsten Prinsjesdag. De grootste dmkte concentreerde zich rond- om het stadhuis en in de omgeving van het pa- leis Noordeinde. De politie, o.a. versterkt door marechaus- sees te paard, was in grooten getale aanwe- zig en zorgde er voor, dat de straat vrijbleef Bij het Paleis. Veel plaats was er bij het Paleis niet, om- dat de ruimte er voor geheel geresenveerd was voor de kinderen, die aan de zanghulde zou- den deelnemen en voor die afgevaardigden der vereenigingen. Het was dus betrekkelijk rustig voor het fraai versierde Paleis, dat zoo voor- naam in zijn tooi van sparregroen, het wit van gestyleerde ijspegels en het zilver van sterren en slingers, daar lag onder een blau- wen hemel en stralenden zonneschijn. Vroolijk wapperde de Koninklijke standaard op het dak in den wind. Welk een prachtige kleurencomtbinatie, dat blauw tegen dat oranje! Tegen die lien:blauwe lucht gezien was het een genot om er naar te kijken. En dan het felle oranje van de versieringen aan de huizen in de O-iiTvmg van het Paleis, het rood, wit en blauw van onze internationale vlag de geelroode vlag van het huis von Lippe- Biesterfeld, het donkere groen van sparretak- kem 't was een feest voor de oogen, die er niet genoeg van konden krijgen. Een legertje van filmoperateurs, persfoto- grafen en joumalisten is om het standbeeld van Willem den Zwijger verzameld, waaraan het Haagsch Comitd voor Volksfeesten een paar uur te voren een grooten lauwerkrans met .inten in de rationale kleuren had laten hangen. Van den vroegen morgen af zijn bloem- stukken het Paleis binnengedragen. Het vertrek van het Paleis. Naarmate het oogenblik van het vertrek van het Prinselijk paar van het Koninklrjk Paleis naar het stadhuis naderde, nam de dmkte op het voorplein van het Paleis toe. Te ruim half tien betrad een deputatie der blauwe huzaren het paleis en te kwart voor tien arriveerde een marine-deputatie. Prins en Prinses voor het paleis. 'Even voor half elf rijdt een donkere hof- auto voor, met den standaard der Prinses voorop. Precies op tijd verschijnen Prinses Juliana en Prins Bemhard op het hordes en stappen in. De Prinses is gekleed in een blauwgroen wandeltoilet, de Prins in donkere overjas, met witten foulard; hij is blootshoofds. lEen daver.end gejuich stijgt uit de menigte op. Het Wllhelmus wordt ingezet, doch het wordt door het hoera-geroep overstemd. Prin ses en Prins wuiven terug en weldra is hier de auto door het Noordeinde door een dichte haag van juichende en wuiivende menschen uit het geizicht verdwenen. De hlijde stemming van venwachting heeft zich ontladen. Het feest voor het Prinseiijke Bruidspaar is begonnen! Door de Hoogstraat, Halstraat, tusschen stadhuis en Groote Kerk door, werd gereden naar den hoofdingang van het stadhuis aan de Groenmarkt. De weg staat ziwart van de menschen. De belangstelling in alle straten waar de auto passeert, is groot. Voor het stadhuis. Geiweldig is de dmkte in de buurt van het stadhuis. De trottoirs staan volgepakt met menschen, doch dat niet alleen, alle ramen zijn gevuld met belangstellenden. Het heer- lijke zachte weer met een winterzonnetje maakt, dat het wachten niet te lanig duurt. De tribunes, welke binnen de magazijnen voor den 7en Januari zijn opgericht doen reeds dienst. De Bonneterie is op de bovenste verdieping 66n mengeling van ateliermeisjes, die zich voor de open vensters verdringen. Doch ook op het dak van de Groote Kerk en van het postkantoor habben velen post gevat. De versiering van het stadhuis komt prach- tig tot zijn recht. De bodem van het portaal voor den ingang, dat gehouden is in mat goud, aan de binnemzijden versierd met de wapens van het huis Lippe, van het huis van Oranje en van Prinses Juliana is bedekt met roode tapijten, terwijl witte bloemen de bovenzijde van het bordes sieren en een dergelijke mand aan den zolder is opgehangen.^ Boven den in gang, waar bet Prinseiijke paar zal binnen gaan is een klein baldakijn aangetoracht in donker rood met gouden franje. Xn het stadhuis zelf werd niemand toege- laten. De hall was met een groot Perzisch ta- pjjt bedekt en met 'n grooten bouquet witte bloemen versierd, ook in de gang ter hoogte van de trouwzaal is een Perzisch tapijt neer- gelegd. Vlak tegenover den ingang heeft zich een leger van fotografen opgesteld, het zijn er naar schatting wel veertig. De Prins en Prinses tat aantocht. AI3 het tegen 'half elf loopt, neemt de span ning onder de toeschouwers toe. In de verte klinkt gejuich, dat al meer en meer aanzwelt naarmate de auto nadert. Eensklaps verschijnt voor het stadhuis een motor met zijspan van de politie, het stuur met dennegroen en omaje versierd, vlak daarop gevolgd door de auto met het Prinseiijke paar, een g.esloten Packard. Naast de chauffeur heeft de trouwe kamerdienaar van Prinses Juliana, de heer Rottweel plaats genomen, achterin zitten Prinses Juliana en Prins Bernhard. Een kleine auto van de politie sluit den stoet, indien men hier van een stoet kan spreken. Want het geheel maakt een eenvoudigen doch uiterst sympathieken indruk. Vriendelijk wuirviend beant/woorden de Prins en Prinses de juibelkreten, die uit de verzamelde menigte op- stijgen. Burgemeester de Monchy met amibtsketen cm, Is naar beneden gekomen, om aari den ingang van het bordes de Vorstenkinderen te begroeten. Het geklik van de fototoestellen en het geratel van de afloopende films wordt overstemd door het gejuich van de ettelijke duizenden tellende menigte. iHet portier van de koninklijke auto werd geopend en rustig stapte eerst Prins Bern- hard uit, die zijn toekomstige bruid bij het verlaten van die auto behulpzaam was. Na een moment op het bordes te habben stilgestaan en de wachtende menigte te heb ben toegeiwuifd, verdween het Prinseiijke Paar naar binnen. Twintig minuten lanig moest de menscben- massa geduldig afwachten, voordat zij weer iets van het Prinseiijke Bruidspaar kon waar- nemen. Op dat moment werd het aangegeven Wilhelmus luide overstemd door overweldi- gend gejuich der menigte. De plechtigheid in het stadhuis. Voordat de plechtigheid een aanvang neemt heeft het vorstelijke paar, onder geleide van den burgmeester, de trouwkamer bezichtigd, waarin op 7 Januari de plechtigheid van de huwelijks-voltrekking zal plaats vinden. Dan geleidt de burgemeester de Prinses en den Prins weer naar zijn werkkamer, waar de plechtigheid een aanvang neemt. De acte van ondertrouw. De acte van ondertrouw, welke door de Prinses en den Prins en burgemeester de Monchy, als ambtenaar van den burgerlijken stand is onderteekend, luidt als volgt: Heden, den negentien December negentien- honderd zes en dertig verschenen voor mij, amlbtenaar van den burgerlijken stand der ge- meente 's Gravenbage, Zijne Doorluchtige Hoogheid Prins Bernhard Leopold Frederik Everhard Julius Koert Karel Godfried Pieter van Lippe-Biesterfeld, oud vijf en tiwintig ja- ren en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana Louise Emma Marie Wilheimina der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, Her- togin van Mecklenburg, enzoovoorts, enzoo- voorts, oud zaven en twintig jaren, beiden wo- nende alhier, hun voomemen te kennen gevend am met elkander een huwelijk aan te gaan. Hiervan is deze akte opgemaakt, welke overeenkomstig de wet is voorgeleizen. Onderteekening van de acte. Nadat aan de vereischte formaliteiten zijn voldaan, overhandigt de burgemeester in zijn hoedandgheid van eere voorzitter van het comite voor de luisterrijke viering van het Vorstelijk huiwelijk, te 's Gravenbage, het ge- schenk van dit comity, de gouden veder, waar- mede de acte van ondertrouw zal ondertee kend worden. De Prinses teekent dan: .Juliana, Prinses der Nederlanden, van Oranje-Nassau, van Mecklenburg" en de Prins: .Bernhard Leo pold Prinz zur Lippe-Biesterfeld". Vervolgens hood de burgemeester de eerste gelukwenschen aan 't bruidspaar aan. Hij deed dit vergezeld gaan van een oorkonde van den gemeenteraad, die het volgende opschrift draagt „Aan Prinses Juliana en Prins Bemhard bieden w\j, voorzitter, ledem en secretaris van den Gemeenteraad van 's Gravenhage, ver- heugd, dat wij de eersten zijn, die tot Bruid en Bruidegom het woord mogen richten, eer- biedig onze hartelijke gelukwenschen aan met de bede, dat U beiden lang voor elkaar en voor het vaderland gespaard mogen blijven." De eerste bloemen. Ttwee kleinkinderen van den burgemeester, Albert Hijmans van den Bergh en Beppie de Kanter, boden vervolgens de eerste bloemen aan, een bouquet, bestaande uit phalenopsis, lelietjes van dalen en oranjeibloemen. LEDEN RAADSOOMMISSIES. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openlbare kennis inge- volge artikel 60 de gemeentewet, dat de ge meenteraad in zijn rgadering van 17 Decem ber 1036 heeft beno<!pnd tot leden van de com- missie van bijstand: voor de gemeentewerken: P. van Cadsand, J. Duurinck en C. A. Verlinde. voor de gemeente-financien: J. N. 't Gilde, J. den Hamer en D. E. de Kraker. Ter Neuzen, 18 December 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. BEREDENEERD VERSLAG VAN DEN TOESTAND DER GEMEENTE TER VEUZEN. Het beredeneerd irslag van den toestand der gemeente TER NEUZEN over de jaren 1931 tot en met 1935 is op de gemeente- secretarie voor een ieder ter lezing nederge- legd en worct it .".i f hrift tegen betaling der kosten verkrijgt" - r esteld. «dl u. Ter Neuzen, 2i 'mber 1936. Burgemeester en V'f nouders van. Ter Neuzen, P. TELLE' EN, Voorzitter. B. I. ZONb EVIJLLE, Secretaris. Aanbieding van „het Nederl. gezinsboek". Als dit getoeurd is, beginnen de klokken te luiden en treden de heeren J. T. Terlburgh, oud-hoofdinspecteur van de Volksgezonheid en A. J. G. P. Septer, ambtenaar van den bur gerlijken stand, beiden uit Amsterdam, de werkkamer binnen om in hun hoedanigh-eid van voorzitter en stcretaris-penningmeester van de stichting „Het Nederlandsch Gezins boek", een exemplaar in prachtband van dit werk het jonge Paar aan te bieden. -Hiermede was de plechtigheid van den on dertrouw ten einde. Vergezeld van den burge meester betrad het jcage Paar andermaal de hall van het stadhuis, im enkele oogenblikken te poseeren voor d fotografen. Vervolgens betraden zij net boiueo?' Het vertrek van het stadhuis. Precies tien minuten voor elf geeft de bur gemeester het sein om de klokken van de Groote Kerk te luiden ten teeken, dat de Prin seiijke verloofden in den ondertrouw zijn op- genomen. Het publiek heft het .Wilhelmus" aan. Het is drie minuten voor elf als de Prins en Prinse3 gearmd wederom naar buiten komen. Het hoerageroep wordt sterker en sterker en zweit aan tot een ware ovatie. Doch alles gaat zeer vlug in zijn werk, de auto ver- dwijnt in de riehting van de Bonneterie om het stadhuis heendraaiend in de riehting van de Prinsestraat te verdwijnen. De afkondiging door de herauten. De zes herauten te paard, gekleed in kleu- rige costuums, met daar achter tiwaalf ba- zuinblazers, gestoken in fraaie oranje pakken, de bazuinen gesierd met de wapens van de beide vorstenhuizen, staan bij de Driehoekjes opgesteld en terwijl de klokken van de Sint Jacdbskerk hun aware tonen over de oude binnenstad doen weergalmen, ontvouiwt mr. van Duyvendrjk, nadat een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt bazuingeschal heeft weerklonken, een grijs-geel stuk parkament, voorzien van een lang oranjelint en doet met luider stemme kond van den ondertrouw van Prinses Juliana en Prins Bemhard. Deze proclamatie, uitgaande van het comity voor de luisterrijke viering te 's Gravenhage van het Vorstelijk huwelijk, luidt als volgt: Stadgenooten. Wij vervullen de blijde taak, u te mogen melden, dat heden negentien December negen- tienhonderd-zes-en-dertig in ondertrouw zijn opgenomen: Zijne Doorluchtige Hoogheid Prins Bemhard, Leopold, Frederik, Everhard, Julius, Curt, Karel, Godfried, Pieter van Lippe-Biesterfeld en Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Juliana, Louise, Emma, Marie, Wilheimina der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau. Hertogin van Mecklenburg enz. enz. Het Vorstelijk bruidspaar heil! Hierop klinkt een geestdriftig driewerf hoera. Terwijl de klokken van het carillon van den Haagschen toren het „Wilhelmus" spelen, verspreiden de herauten zich naar alle rich- tingen in de stad, om de proclamatie op vele punten in verschillende stadswijken voor te lezen. Iedere heraut was vergezeld van twee klaroenblazers, die den boodschapper aankon- digden. Na het lezen van de proclamatie na- men de herauten telkenmale met een eleganten zwaai de baret van het hoofd en riepen uit: „Het Vorstelijk bruidspaar heil!", waarop het publiek met een „Oranje boven" antwoordde. De terugtocht van het Prinselijk paar naar het Paleis. Toen de Prinses en de Prins het stadhuis verlaten hadden, klonk zwaar klokgebeier uit den Haagschesn toren. Het carrillon van den St. Jacob deed zich met feestelijke klanken hooren en bracht een vaderlandsch program- ma ten gehoore. Door de Prinsestraat, langs de Princessewal en Hoogewal ging het naar het paleis terug. Zanghulde en vaandelgroet voor het Paleis. Na het vertrek van het Vorstelijke Bruids paar van het paleis Noordeinde, werd de daar wachtende menigte zoo mogelijk nog grooter, want velen die langs de route naar het stad huis hadden g est aan, kwamen thans naar het Noordeinde, om iets te zien van de zanghulde der schoolkinderen en van den vaandelgroet der vereenigingen. Langzamerhand vulde zich ook het vrijge- houden voorplein van het paleis, toen de 500 leerlingen van openbare en bijzondere scholen, die aan de zanghulde zouden deelnemen, daar werden opgesteld, weldra gevolgd door de vaandeldeputaties der vereenigingen, die in verschillende groepen kwamen aanmarchee- ren. Toen tegen kwart voor elf alle deputaties stonden opgesteld, bood het voorplein van het versierde paleis een levendigen, kleurigen aan- blik. Naast het dirigeergestoelte, waarop de be- kende dirigent J. D. van Ramshorst bad plaats genomen, stelde zich een ensemble van acht werklooze musici op, die den zang zou bege- leiden. Prins en Prinses verschijnen op het balkon. Het is kwart over elf, de balcondeuren gaan open, en terwijl het gejuich luid opklinkt, ver schijnen de Prinses, met hoed en mantel, zoo- als zij van het stadhuis is teruggekeerd, een prachtig bouquet orchideeen in de hand, en Prins Bemhard, op het balcon. Beiden wui ven lachend en danken met een handgebaar telkens opnieuw voor de hartelijke begroeting van het publiek. E!n als het gejuich dan even in sterkte af- neemt en de heer van Raamhorst de aandacht der 500 schoolkinderen weer heeft opgevan- gen, klinkt, luide door het publiek meege- zongen, het oude Wilhelmus, dat de Prinses en de Prins onbewegelijk staande aanhooren, ook als een tiweede couplet wordt aangeheven, ,,Mijn schilt ende betrouwen, sijt ghy, o Godt, mijn Heer". De wacht voor het paleis staat met gepresenteerd geweer. Ieder die uniform draagt, staat stram In de houding, de hand aan pet of kepi. Als het afgeloopen is, klinkt opnieuw ge juich. Een hofdame brengt de vier kinderen, die ten paleize zijn, op het balcon, waar zij naast het bruidspaar mogen plaats nemen. De twee meisjes links naast den Prins, de beide knapen rechts naast de Prinses. Dan zetten de 500 kinderen het bruidslied ,,Jong Nederland viert feest" (door Tiny van Elmey, op muziek van Louis Schwirtz) in: ,,'t Jong volkje van ons vaderland, Zingt luidt zijn blijdschap uit"'. En het is, alsof deze blijdschap, die uitgaat van de frissche kinderstemmen en zich weer- spiegeiend op het stralend gelaat der geluk- kige jonge menschen op het balcon, zich voortplant over heel deze kleurige, zonbe- schenen menigte. Frisch en pittig klinkt dan het bekende Hollandsche liedje van S. Abramsz .Holland, ze zeggen, je grond is zoo dras". Achter een der ramen ziet men de Koningin, die zelf niet op het balcon verschijnt, doch met het pro- gramma in de hand, de zanghulde volgt. Ontroerend zuiver klinkt het meerstemmig gezongen lied: ,,Aan Holland's bruidspaar" op een tekst van A. Baan en muziek van den dirigent van Ramshorst. Ontroering en blijd schap ziet men beurtelings afgeteekend op het gelaat van de Prinses, die af en toe diep bewogen is. Als het laatste lied van de zanghulde is verklonken, barst opnieuw een daverend ge juich los. Eenige zwakke meisjesstemmen zetten te hoog „Lang zullen zij leven" in, maar de menigte neemt het over, de kinde ren, niet langer ondenworpen aan de muzi- kale discipline van den dirigent, veroVeren het, en juichend klinkt het ,,Ln de gloria", ge volgd door een daverend ,,Hiep, hiep, hoera". En als dan even een stilte, valt, zijn het eenige diepe marmenstemmen, die vers 3 van Psalm 134 inzetten. Dirigent van Ramshorst is nu op zijn qui vive en staat in een oog- wenk weer op zijn dirigeer-gestoelte, om aan deze spontane uiting leiding te geven. Plech- tig en gedragen klinkt uit de menigte de diep- gevoelde wcorden „Dat 's Heeren zegen op u daal". Het is een ontroerend oogeniblik en het bruidspaar op het balcon is zichtbaar onder den indruk. Op d'e korte stilte, welke even blijft hangen, volgt echter opnieuw een dave rend ,,Lang zullen zij leven". Prinses en Prins danken lachend. De vaandels neigen ten groet en dan keeren beiden in het Paleis terug. De treffende huldiging is afgeloopen. Als na elk zangnummer de banieren wer den ge'heven en een (fonderend gejuich op- klonk uit de monden der duizenden op het plein, ging er een trilling- van ontroering door alien, die dit mochten medemaken. Prinses Juliana verborg haar gevoelens niet. In haar dank voor deze hulde betoonde zij hoezeer zij er door getroffen was. En dit bleek wel het sterkst, toen spon- taan uit het publiek de Zegenbede opklonk, eerst aarzelend, maar weldra aanzwellend tot een machtig geluid: ,,Dat 's Heeren zegen op U daal". Met gebogen hoofd hoorden Prinses en Prins dezen pslam aan en diep ont- roerd dankte de Bmid met een neiging van Haar hoofd. Heel stil was het toen- enkele minuten op het plein. Een volk bracht met ontblooten hoofde de wijding aan dezen dag... Maar daarna barstten weer de juichkreten los. Het enthousiasme kende geen gTenzen. De donderende hoera's werden onderbroken door een herhaald ,,Lang zullen ze leven". En terwijl de vaandels negen, trad het Bruidspaar van het balcon in het paleis terug, begeleid door de juichkreten der menigte. Achter de Prinses en den Prins schreden de tiwee meisjes en de twee jongens, die de hulde op het balcon hadden mogen meema- ken, links en rechts van het Paar, dat daar- mee wederom een treffend bewijs gaf van Zijn eenvoud, maar vooral van Zijn zuiver aan- voelen van het volk. Voor dat gebaar is Nederlands jeugd den Prins en de Prinses dubbel dankbaar. Voorts hadden in den loop van den dag reeds verschillende feestelijkheden plaats. Ook in een groot aantal plaatsen van ons land, werd dien dag feest gevierd en werden vooral veel optochten en lichtstoeten gehou den. Als Uw spijsvertering niet goed werkt, dan hoopen vergiften zich op in Uw lichaam, dan voelt Ge U ellendig, dan gaat Grj er grauw, groezelig uitzien, oud voor Uw tijd! .tlaak Schoon Schip, neemt: Zij bevatten 'n bijzondere samenstelling, ge heel afwijkend van andere laxeer-middelen. Zij bevatten bovendien stoffen om Uw bloed, Uw lever en Uw ingewanden te reinigen, Werken langzaam en voorzichtig, schaden Uw darmen niet en verbeteren Uw gestel. Wilt Gij langzaam laxeeren, neem er e6n! Wilt Grj snel en goed purgeeren, dan twe6 Eenmaal geprobeerd, dan zrjt gij overtuigd. 't Is een vondst van Apotheker Dumont. Prettig innemen, want Grj proeft niets. Per koker van 12 stuks 60 ct. Overal verkrijgbaar. (Ingez. Med.) TE TER NEUZEN. - Zaterdagavond, tegen het tijdstip waarop het muziekgezelschap ,,De vereenigde werk- lieden" den rondgang door de stad zou aan- vangen, bewoog zich in de bevlagde straten een groote feestelijk gestemde menigte. Teneinde aan den rondgang van het muziek meerderen luister bij te zetten hadden de leden der feestcommissie, onder aanvoering van den voorzitter, burgemeester Mr. Tellegen, afge- sproken het zich met fakkels daarbij aanslui- ten te animeeren. Zij waren dan ook alien op post. Van de zijde van het publiek liep het aanvankelijk niet druk. Men schijnt daarvoor hier minder gemakkelijik dan elders los te komen. Toen echter ten slotte een paar bon- derd fakkeldragers en draagsters in den stoet liepen, bleek, dat hiermede een interessant effect werd verkregen. Het aaatai deelnexners zon echter veel grooter beiiooren te zijn. Bij deze ommegang werden vele straten der stad doorgewandeld, onder groote belangstel ling van de zijde der bewoners. Naar we vernemen bestaat het voornemen, bij de gelegenheden die nog aanstaande zijn, ook eens een bezoek te brengen aan andere deelen, der stad, speciaal die in de buiten- wijken aan de Axelsche straat. Bij de ommegang viel bijzonder in het oog de versiering en verlichting van het stadhuis, terwijl in de Nieuwstraat de coiffeurszaak van den heer Verpoorten door een kleurige gevelverlichting aller aandacht trok. TE HOEK. Begunstigd door mooi winterweer maakten de muziekvereeniging ,,Elk naar zijn krach- ten" en de zangvereeniging „Crescendo'' een muzikale wandeling door het dorp. Vroolijk klonken de tonen der Lippe-Detmoldmarsch door het dorp begeleid door het gezang van honderden kinderen. Bij het doorgaan van de Oud Vlissingschestraat maakte de stoet halt, waarop een serenade werd gebracht aan den heer J. v. Vooren ter gelegenheid van diens dertigsten verjaardag, waama hem door de voorzitter van de muziekvereeniging een fraai cadeau werd aangehoden bestaande uit sigaren, welke door den jubilaris met een kort woord van dank gaarne werd geaccepteerd. IN- EN UITVOER VAN LEVEND EN GESLACHT PLUIMVEE. Bij Kon. besluit van 14 December is be- paald, dat het tijdvak gedurende hetwelk de in- en uitvoer van levend en geslacht pluim- vee, kalkoenen, duiven en ganzen slechts zal zijn toegestaan aan een door den minister van landbouw en visscherij daartoe als monopolie- houdster aan te wij'zen crisis-organisatie, is ingegaan op 16 December en zal eindigen op een nader te bepalen tijdstip. DE BELEMMERING VAN DEN INVOER VAN BELGISCHE IiLOMPEN. In de Belgische Kamer heeft de Vlaamsche nationalistische afgevaardigde Seghers Don- derdagmiddag den minister van oeconomische zaken ge'interpelieerd over de onderhandelin- gen met Nederland betreffende de contingen- teering en de hooge douanerechten op den in- voer van Belgische klompen in Nederland. Minister van Isacker a.ntwoordde, dat niet zrjn departement, maar wel de afdeeling binnen- landsche handel van het departement van buitenlandsche zaken over de mvoeraange- legenheden heeft te beslissen. Toch wilde hij wel zeggen, dat de uitvoer van klompen naar Nederland gecontingenteerd werd in de pro- portie van 70 pet. De Belgische producenten hebben daar echter grootendeels zelf schuld aan, daar zij er niet in slaagden 't met elkaar eens te worden. Willen zij voorkomen, dat Nederland nog strengere maatregelen neemt, dan moeten zij- zich vereenigen en him pro- ducten niet onder den normalen prijs op de Nederlandsche markt brengen. Deze opmer- king geldt niet alleen voor de klompen- industrie, maar ook nog voor menigen ande- ren Belgischen tak van bedrijf. DE CANDIDAATSTELLING DER A.-R. PART1J. De nadere voorstellen van het Centraal Comitd van de R.-R. Kiesvereenigingen inzake de candidaatstelling voor de Tweede Kamer- verkiezingen, in den besehrijvingsbrief voor

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1