ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIE3LAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN ABDIJSIROOP No. 9544 VRIJDAG 18 DECEMBER 1936 76e Jaargang Binnenland. Feuilleton Het Geheim van de Zeven Schoorsteenen Buitenland. Verkoudheid, hoest, bronchitis AKKER's versterkte EERSTE BLAD Oe.abonne's van het Gei'llustreerd Zondagsblad H H. Kantoorhouders Onze abonne's in het Buitenland en de gevaarlijke gevolgen daarvan. TER NEUZENSCHE numeiaasMH BONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen 'r. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar v'oor Belgie en Amerika 2,overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster; Flrma P. J. VAN DE SANDB GIRO 38150 TELEFOON No. 2ft. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer f 0,20 KTiETNE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliehd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Tn.zending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT LEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. die bet blad per post ontvangen, worden vereocbt, bun abonnementsgeld v6or 1 Jan. a.s., in te zenden daar er anders over bescbikt wordt met verbooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. worden verzocbt bet abonnementsgeld over bet 4e kwantaal 1936 van de Ter Neuzensche Courant voor 1 Jan. a.s. in te zenden. Wij vestigen er de aandacbt van onze abonne's op, dat wij bij terug-ontvangst van eene onbetaalde kwitantie, onmiddellijk de toezending van het blad zullen staken. Den abonnd's, die bun abonnementsgeld voor geheel 1937 bij vooruitbetaling wenschen te voldoen, wordt verzoobt bet bedrag ad f 5,SO over te maken per postgiro 38150 of per postwissel, eveneens v66r bovengenoem- den datum. DE UITGEEFSTER. worden dringend verzocbt, bet verschuldigde abonnementsgeld voor 1 Jan. a.s. in te zen den. Bij niet-ontvangst v66r dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aangenomen bij vooruitbetaling. DE UITGEEFSTER. BEN POLITIEHOND ALS GESCHENK VOOR HET PRINSELIJK PAAR. Op voorstel van het hoofdbestuur van de Kon. Nefd. Politiiehondvereeniging, is in de algemeene vergadeiing, te Utrecht gebouden, onder daverend applaus besloten aan bet Prinselijk bruidspaar, als eerbiedige hulde van de vereeniging aan te bieden een volledig af- gerichten politiehond. Daarvoor is gekozen de bouvier Dona van den heer J. Semler te Eindhoven, welke op de jaarlijksche keuring, dit jaar het boogst aan- tal punten behaalde en daardoor de groote zilveren medaille verwierf, bescbikbaar ge- steld door de Koningin, beschermvrouwe van deze vereeniging, voor den hond welke het boogst geplaatst werd bij de keuring van politiehonden in 1936 door de Kon. Ned. Politiehondenvereeniging gebouden. Het hoofdbestuur heeft namens Prinses Juliana bereids bericbt ontvangen, dat het ge- schenk gaarne izal worden aanvaard. DE NEDERLANDSCH-BELGISCHE BETREKKINGEN. Tfldens de behandeling van de begrooting van buitenlandsche zaken in den Belgiscben Senaat, besprak de R.K. afgevaardigde Orban de onderbandelingen tusschen Belgie en Nederland. Onder de hiuidige amstandigbeden, zeide bij, zajn de Nederlandscbe belangen ten nauwste verbonden met de Belgiscbe belangen. Het douaneverdrag tusschen Nederland en de BelgiscbLuxemburgsche oeconomiscfae unie beeft aan beide zijden tal van aanhangers. Op oeconomisch gebied hangen Belgie en Neder land van elkaar af, en diaarom moeten de onderhandelingen met kracht voortgezet wor den, opdat zij spoedig tot een goed einde komen. In verband met de bescbouwingen door den rapporteur voor de begrooting van buiten landsche zalken in den senaat, graaf Lippens aan de Nederlandscb-Beligische betrekkingen en speciaal aan de kwestie van de aftapping van het water van de Maas gewijd en ook mede naar aanleiding van de memorie van antwoord van minister de Graeff aan de Ne- derlandsche Tweede Kamer, stelt de Brussel- door AGATHA CHRISTIE. 10) Vervolg. Hij lichtte de lus van het telefoonboek van het baakje en sloeg de R. op. Revel... Revel aba, daar had hij ze. Er waren er zes van dien naam: Edward Henry Revel, chirurg, Harley Street; James Revel Co., zadelmakers; Len nox Revel, AJbbothury Mansions, Hampstead; Miss Mary Revel, 'met een adres ergens in Ealing; Hon. Mrs. Timothy Revel, Pont Street 487 en Mrs. Willis Revel, Oadogan Square 42. Minus de zadelmakers en Miss Mary waren dat vier adressen waar hij inlichtingen moest gtaian inwinnen. En dan de kans, dat de dame in kwestie niet eens in Londen woonde! 'Hij schudde het hoofd en sloeg bet boek met een kiap dicht. „Voor bet oogenblik zal ik 't maar aan het toevai overlaten", zei hij. „Vandaag of mor- gen gebeurt er wel iets, dat de zaak aan het rollen brengt." Het geluk helbtben van de Anthony Cade's van deize wereld is in hoofdzaak te danken aan bun eigen geloof er in. Een half uur later gebeurde er inderdaad al iets dat de zaak, zoo als hij het noemde, aan het rollen bracht. Hij zat in een ge'illustreerd tijdschrift te bladeren en zag daar op een gegeven oogenblik foto's van tableaux door de hertcgin van Perth sa- mengesteld. Onder de hoofdfiguur, een slan- ke vrouiw in Oostersche kleederdracht, las hij bet volgende; sche liberale krant L'Etoile Beige de vraag of het oogenblik niet gekomen is om nu defi- ndtief met de regeling van de tusschen Neder land en Belgie nog hangende punten een be gin te maken. Zijn zekere toegevingen noo- dig, zegt de Etoile Beige, dan moet men ze doen, maar dat men tevens voorgoed en liefst zoo spoedig mogelijk ook een eind stelle aan de jaarlijksche opreohte en wederzijdsche lofbetuigingen, die op een blijvend misver- stand isteunen. Het Laatste Ndeuws voegt er nog het volgende aan toe; Men weet, dat de kwestie van het Maaswater thans aanhan- gig is bij het intemationale gerechtshof. Hoe er ook door dit hof wordt beslist en wie gelijk krijgt, de eenige logische gevolgtrekking zal zijn, dat de beide landen elkaar verstaan. Het valt dan ook te hopen, dat de uitspraak zal bespoedigd worden en men met vermindering van onvruchtbare spitsvondigheden onverwijld zal werken aan een practisehe overeenkomst. In dezen tijd van intemationale spanning zijn er te veel gebiedende gemeenschappelijke be langen dan dat twee kleine landen als Neder land en Belgie niet alles zouden doen om alle punten van misverstand uit den weg te rui- men. DE CONTINGENTEERING VAN BOTER. De contingenteering van boter zal, na af- loop van de? huidige oontingenteeringsperiode op 31 December 1936, niet worden voortgezet. HOOFDINSPECTEUR UIT SCHIEDAM IS ONGESCHIKT. Het tegen den door den burgemeester van Schiedam ontslagen hoofdinspecteur D. inge- stelde discdplinaire onderzoek heeft, naar De Telegraaf meldt, geleid tot de conclusie, dat deze hoofdinspecteur ongeschikt moet worden geacht om als politieman dienst te doen. Het persoonlijk gedrag van den heer D. en in het bijzonder zijn ihouding tegenover zijn ondergeschikten, met wien hij al te gemoede- lijk moet hebben omgegaan, zouden gevaar hebben opgeleverd voor ondermijning van het gezag. Vermeld is reeds, dat de hoofdinspecteur zich heeft schuldig gemaakt aan het verkoo- pen van revolvers, welke krachtens de Vuur- wapenwet aan het hoofdbureau van politie door bezitters die in verband met het ver schuldigde recht, op het bezit daarvan niet langer prijs stelden, in bewaring afgegeven. Wel vonden deze verkoopen plaats met mede- weten van de oorspronkelijke eigenaars, zoo- dat niet gesproken kan worden van verduiste- ring, doch de heer D. verkocht de vuurwape- nen met winst, zonder het verschuldigde be- waarloon in rekening te brengen, waardoor de gemeentekas werd benadeeld. Bovendien deed hij deze zaken in samen- werking met ondergeschikten, hetgeen in po- litioneele kringen als een ontoelaatbare han- deling wordt beschouwd. In het algemeen is dit ontslag aan te merken als een gevolg van het feit, dat de heer D. is voortgegaan met zekere gewoon- ten, welke voor de komst van den tegenwoor- digen commissaris van politie, den heer H. P. Clasie, werden getolereerd, doch waartegen de heer Clasie ten strengste is opgetreden. Het Schiedamsche politiecorps heeft onder leiding van den tegenwoordigen commissaris een belangrijke wijziging ondergaan en als ge volg daarvan is de discipline hersiteld. Het ambtenarengerecht zal nu hebben uit te makep, of de ondiscaplinaire handelingen van den heer D. hem ongeschikt maken om als politieman dienst te doen. KIACHTEN OVER HET OPTREDEN VAN NEDERLANDSOHE ZEELIEDEN IN DE HAVEN VAN LONDEN. In het Engelsche Lagerhuis heeft men den minister van hamdel, iRunciman, gevraagd, of het hem bdkend was, dat de kapiteins van Nederlandsche motorschepen en andere Ne- derlandsche vaartuigen bij het bdnnenvaren van de haven van Londen voortdurend trach- ,,Mrs. Timothy Revel als Cleopatra. Mrs. Revel was voor haar hftwelijk Virginia Caw- thron, dochter van Lord Edgbaston." Anthony bekeek de illustratie en spitste zijn lippen, alsof hij wou gaan fluiten. Daama scheurde hij de ge'heele bladzijde er uit, vouw- de die in vieren en stak haar in zijn zak. Hij ging naar boven, sloot zijn koffer open, haalde het pakje brieven er uit en stak de opgevou- wen illustratie tusschen het koordje, dat ze bijeenhield. Opeens hoorde hij geluid achter zich. Hij draaide *zich met een ruk om. Op den drem- pel stond een man, een man, van het type, dat je, volgens Anthony, alleen in het koor van een Opera Comique te genieten kreeg. Een breedigeschouderde figuur m,et een grof gezicht en dikke lippen, die in een roofdier- achtigen grijns van zijn tanden weggetrok- ken waren. „W]at moet je hier?" vroeg Anthony, „Wie heeft je vergunning gegeven naar boven te gaan?" ,,Ik ga, waar ik wil", zei de vreemdsoortige bezoeker. Hij had een schorre keelstem, maar zijn Engelsch was goed. ,,Nummer twee uit het Verre Oosten, dacht Anthony. „Vooruit, verdwijn", ging hij luidop voort. De oogen van den man waren strak op het bundeltje brieven in Anthony's hand geves- tigd. ,,Ik zal verdwijnen als je me gegeven hebt, waarvoor »ik hier kom." „En dat is, als ik vragen mag?" iDe man deed een stap naar hem toe. ,,De m6moires van graaf Stvlptitch", zei hij. ,,'t Is me gewoon onmogelijk om je au s£- rieux te nemen", zei Anthony. ,,Je bent z66 op end' op de traditioneele booswicht. Mijn compliment over de manier, waarop je je ge- grimeerd heibt. Wie heeft je hierheen ge- stuurd? Baron Lollipop?" ten te ontkomen aan de verpliohting van het aan boord nemen van een loods. Bij het ver- laten van de haven aldus steller van deze vraag kunmen zij deze verpliohting niet ontduiken, doch dan>wordt de loods met dui- delijke tegenzin op het schip toegelaten en meermalen is het voorgekomen dat hij door de taal en het gedrag van den kapitedn be- leedigd werd. Putmciman antwoordde, dat Trinity House niet bekend was met de pogingen tot ontdui- king of het gedrag van Nederlandsche kapi teins, zooals dat door den vrager geschilderd was. Alleen was er een emstdge klacht van een loods aan boord van een Nederlandsch motorschip, maar dit geval is niet geheel onderzocht. Trinity House gelooft overigens wel dat er onder de loodsen een zekere on- tevredenheid heerscht over een gebrek aan beleefdheid vaak getoond door kapiteins van Nederlandsche schepen. De minister zal Tri nity House verzoeken, hem inlichtingen te verschaffen over het onderzoek naar de klacht van den genoemden loods en daarna over- wegen, of stappen bij de Nederlandsche auto- riteiten moeten wordep. gedaan. Op de vraag, of hij er relkening mede wil houden, dat onbeleefdheid onder varensgasten een ander begrip is dan onbeleefdheid bij ,,landrotten" antwoordde de minister, dat hij er zich zeer zeker van bewust is, dat men zeelieden een ..breedere vaargeul" moet toe- staan dan anderen. HET ONTIWERP-REISBELASTING INGETROKKEN. De minister van financien heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij zooals reeds was aangekondigd in de Millioenennota intrekt het 29 Februari aan de Tweede Kamer aangeboden ontwerp van wet tot hef- fing van een reisbelasting. CHINEESCHE TRADITIES. Het is schrrjft de N. R. Crt. steeds een ernstige fout, gebeurtenissen van ongewoon karakter in het Verre. Oosten te beoordeelen naar Westerschen maatstaf. Wij hebben dat reeds vaak kunnen opmerken en op 't oogen blik is daartoe meer dan ooit aanleiding. De ihoofdzaak in de berichten over hetgeen in Sjensi is geschded, is het feit, dat Tsjiang Ksi-sjek nog leeft. Dat beteekent alvast, dat men geen al te kwade bedoelingeri met hem had. Immers, ware zijn gevangen- neming werkelrjk als vijandige daad bedoeld geweest, dan zou Tsjang Sjoe-liang, of wie in de allereerste plaats daarvoor verantwoorde- lijik is, begonnen zijn met hem te laten dood- schieten. Men verkiest het zekere boven het onzekere in China. Dat is niet geheurd. Nu echter heeft men den gevangene zelfs een, naar wij mogen vermoeden, aangenaam ver- blijf aangewezen in een notabel huis van Sian- foe. Waarschijnlijk mag men niet eens zeg- gen, dat hij zich daar als gijzelaar bevindt. Totnogtoe kan men niet meer concludeeren, dan dat Tsjang Sjoe-liang in zoo gimstige mogelijke positie met hem onderhandelen wil. Tsjiang wil echter nog niet. Deze houding was van hesm te verwaohten. Het is zijn karakter niet om zich iets te laten opdiwingen. Indertijd al, te Kanton, wisten zijn mede- regeerders, dat zij hem met voorzichtigheid moesten behandelen. Hij hield er zelfs niet van dat zij- hem al te precies naar zijn plan- nen vroegen. En Tsjang Sjoe-liang is zeker niet een figuur, die hem zal dmponeeren. Dat Tsjang Sjoe-liang niet ibegon met Tsjiang Kai-sjek te laten doodschieten, had voor de situatie veel geruststellender beteekenis, dan een dergelijtk feit in het overgroote deel van Europa zou hebben. Het verschil in betee kenis tusschen al of niet terechtstellen is in China heel veel markanter dan bij ons. En juist heel veel minder markant dan in onze BaronDe man liet een heel ritsje harde, stugge medekiinkers hooren. ,,0, spreken jullie 't zoo uit. Een combina- tie van gorgelen en hondengeblaf. Ik zou je het met geen mogelijkheid na kunnen doen. Keel niet op berekendi Ik zal henv dus maar Lollipop blijven noemen. Dus heeft die je ge- stuurd?" Die vraag werd heftig ontkennend beant- woord. De ibezoeker ging zelfs zoo ver, dat hij bij wijze van nadruk leggen, zeer realistisch op de vraag spuwde. Daama haalde hij een vel papier uit zijn zak en wierp dit, met een me- lodramatisch gebaar, op tafel. ,,Zie!" beval hjj, terwijl hij met uitgestrek- ten arm erop wees, ,,zie en beef, vervloekte Engelschman Anthony volgde het eerste gedeelte van het jjevel op; het tweede liet hij gemakshalve maar achterwege. Midden op het papier stond een ruwe schets in rood krijt of rooden inkt van een hand. ,,'t Ziet er uit als een hand", zei Anthony nadenkend. „Maar als u het zegt, wil ik graag aannemen, dat het een cubistische schilderij is van een zonsondergang aan de Noordpool." „Het is het teeken van de Breeders van de Roode Hand. Ik ben Breeder van de Roode Hand." „Och, kom", zei Anthony, terwijl hij hem van het hoofd tot de voeten oplettend bekeek. ,,En zien uw medebroeders er net zoo uit? 'n Merkwaardig stelletje samenzweerders". De man liet in een grijns van woede zijn tanden zien. ,,'Hond!" zed hij. ,,Zoon van een bond! Be- taalde slaaf van een verdierlijkt monarchis- me. Geef de memoires, dan kom je er heel- huiids af. Dat heeft de altijd rechtvaardige Broederschap gedecreteerd." ,,Buitengewoon vriendelijk van de Broeder schap", zei Anthony. ,,Maar volgens mij heeft wereld is ihet verschil tusschen den wensch met iepiand te onderhandelen en lijfelijken dwang op zijn persoon. Wij hebben daar reeds op gewezen. Tsjang Sjoe-liang bevindt zich waarschijnlijk op het oogenblik in een vrij lastige positie t.egenover zijn gevangene, die eerst niet eens met hem praten wilde. Nu is alvast een Australische vriend van beiden naar Sianfoe gekomen, om het ijs te breken. Ook al weer een bekend verschijnsel: De blanke vreemdeling die, vriend der betrokke- nen, als bemiddelaar tusschen twee meer of minder gemodemiseerde Chineezen optreedt. Zoolang de kwestie nog in dat stadium ver- keert, is zij niet gevaarlijk voor den gevan gene. Bij de beoordeeling van den toestand moet men nog drie dingen in het oog houden, die in dergelijke gevallen een buiten onze begrip- pen liggende beteekenis hebben. Ten eerste is er de ikracht van de openbare meening in China. Als heel China, en vooral ook het nationalistisohe China, zoo fel en zoo alge meen protesteert als men ons nu meldt, zal Tsjang Sjoe-liang, indien hij nog iets van Ohi- neesch fatsoen heeft, onder sterken druk komen te staan. De openbare meening heeft in het, bij oeroude traditie sterk democratische China een merkwaardige kracht. Men moet al rooverhoofdman in zijn gevoelens zijn ge- worden, om zich daaraan te kunnen onttrek- ken. De openbare meening, dat is het .ge zicht" van een man. Zij kan den vastfoeraden- ste onder de militaire grootheden tot zelfsver- guizende verkiaringen van afstand bewegen. Dat de afstand dan later in werkelijkheid ach terwege blijft, is niet tegen de regels van het spel. Maar men behoort zijn bulging van on- derworpenheid gemaakt te ihebben, als men veel „gezicht" heeft verloren. Belangwekkend zou het zijn precies te weten, hoe het nu met het „gezicht" van Tsjiang Kai-sjek staat. De Japanners, die heel vaak verrassend onbevoegd zijtn gebleken in het beoordeelen van dergelijike, fijngescha- keerde dingen in China, stellen het reeds voor, alsof hij, door het feit van zijn gevangen- zetting, onmogelijk zou zijn geworden. Na- tuurlijk is het een schokkend feit, dat zijn ge- zag niet machtig genoeg is gebleken, bem voor een dergelijke bejegening te bahoeden. „Gezicht" is er zeer zeker mee gemoeid. Maar het modeme China kan op dit punt reeds wat meer verdragen. Veel zal afhangen van Tsjiang's waardigheid als „gevangene". Die schijnt totnogtoe voLmaakt in orde. En veel ook van de wijze, waarop hij erin slaagt, los te komen. Is de openbare meening werkelijk zoo duidelijk op zijn kant, als het nu heet, dan is dat reeds een bewijs tegen zijn „onmogelijk- heid". Het derde punt van belang is dat Tsjang Sjoe-liang veel geld moet hebben in besJag genomen. De centrale bank van China zou dat te Sianfoe hebben gedeponeerd, juist om- dat zij die stad zoo veilig achtte. Zilveren kogels zijn nergens van .beslissender beteekenis in den strijd dan in China. Ook Tsjiang Kai- sjek zelf heeft daarmede, bij zijn beroemden opmarsch naar het Noorden, vele gewiohtige overwinningen behaald. Dit is veelal de ver- klaring van het bekende verschijnsel van over- loopen in Chineesche oorlogen. Manoeuvree- ren en geld plachten tot in den jongsten trjd deze oorlogen te beslissen. Het vechten schuw- de men meestal. Of het middel van omkoopen nog kans heeft bij Tsjiang Kai-sjek's troepen, moeten wij afwachten, hoeveel geld de tegen- partij1 ook heeft. Maar hoe het daarmede gaan unoge, berichlten over werkelijke veldslagen zullen wij eerst gelooven, als zij boven alien twijfel uit bsvestigd zijn. Wij wagen ons aan geen enkele gissing. Wij gaan slechts voort, onze lezers te wijzen op zeden en omstandigheden, die tot allerlei scepticisme moeten stemmen. Wat ons het pikantst leek onder al het be- riohte in het ochtendblad, waren de uitlatin- gen van Arita, den Japansehen minister van u een verkeerde voorstelling van de zaak. Mijn instructies zijn, dat ik dit manuscript aan 'n uitgeversfirma moet afgeven niet aan uw ssympathieke Broederschap." „Bah!" lachte de bezoeker minachtend. „Denk jij, dat 't je luk'ken zal om dat kan- toor levend te bereiken? Maar genoeig van die kletspraat. Geef die papieren hier of ik scbiet." Meteen haalde hij uit zijn binnenizak een re volver te voorschijn en zwaaide er mee door de lucht. Maar hij had zich in Anthony Cade ver- gist. Onize afgeizant was een man, die even vlug, of eigenlijk vlugger kon handelen dan hij dacht. Hij wachtte dan ook niet tot de zwaaiende revolver met den loop op zijn borst gericht zou worden. Met een sprong stond hij voor zijn bezoeker en sloeg hem de revolver uit zijn hand. De slaag kwam z6o aan, dat de man een halven slag om maakte en Anthony zijn rug toekeerde. De gelegenheid was te goed, om voorbij te laten gaan. Met een trap, die flink aankwam mikte hij den man de deur uit. Hij kwam te gen den muur van de gang terecht en zakte daar als een zoutzak in elkaar. Anthony wandelde hem achterna, maar de moedige Brooder van de Roode hand had blijk- baar zijn bekomst. Hij krabbelde overeind en rende de gang af. Anthony bleef hem staan na'kijken tot hij bij de trap verdwenen was; dan ging hij naar zijn kamer terug. ,/Exit vertegenwoordiger van de Broeder schap der Roode Hand", zei hij kalmpjes. ,,Schilderachtig uiterlijk, maar zoo slap als een vaatdoek als het emst wordt... Horf'is de kerel er, bij hoog en laag, ingekomenEen ding is zeker, zoo gemakkelijk als het kar- weitje er in 't begin uitzag is het niet. Ik heb nu al ruzie met alle twee, zoowel met de mo- narchistische als met de revolutionaire partij. Alle kans, dat ik straks een deputatie van de Sommige menschen, die wat vatbaar zijn op borst en keel denken, dat het nu eenmaal hun lot is 's winters te moeten hoesten, kuchen, hijgen en benauwd op de borst te zijn. Indien Gij tot diegenen behoort, probeert dan eens de nieuwe verst&rkte Akker's Abdijsiroop die honderdduizenden hun levens-blijheid heeft teruggegeven. Reeds naenkele lepels bemerkt Ge dat dit middel U werkelijk zal kunnen helpen. De slijm, die op de borst drukte, en U benauwd maakte, komt gemakkelijk los, de hoestbuien wor den zeldzamer, lichter en verdwijnen, Uw adem- haling wordt weer diep en geruischloos en de slijmvliezen van Uw borst en keel worden versterkt. De planten-extracten en de codeine, de grootste hoest-bedwinger, maken de nieuwe versterkte Abdijsiroop tot ,,'s Werelds b&ste Hoest-siroop". Verlaagde prijzenf 0.75, f 1.25,12.-, f 3.50 p. flacon (Ingez. Med.) buitenlandsche zaken. Deze ddplomaat blijkt alleruiterst voorzichtig gestemd te zijn. Vreest hij in deze aangelegenheid een spel van de Russen, om een gewapend conflict met Japan te forceeren? Hrj wil, heel erg merkbaar, zijn vingers niet branden. Dit kon nu voor Tokio een aanleiding zijn om te toonen, dat het anti- communistisdh verdrag met Berlijn emstig gemeend is. Maar in plaats daarvan wil Arita alles overlaten aan de Westersehe mogend- heden! Toen Sir Frederick Leith Ross in China kwam, gromde Japan dreigend, omdat Engeland blijk igaf, financieel belang in China te stellen. Dat kwam alleen Japan nog toe, heette het. Nu geeft Arita Engeland gaarne het recht de kastanjes uit het vuur te halen in deze, juist voor Japan zoo critieke aange legenheid. Het ds leerzaam dat op te merken. Maar of de militairen denken als Arita? Wat te Sianfoe gebeurd is, kan nog vele verrassingen baren, geruststellende en minder geruststellende. DE STRIJD TEGEN DE VEEROOVERS IN OOST-AFRIKA. De regeering van Tanganyika heeft, naar Reuter meldt, besloten krachtiger op te treden tegen de veeroovers van den stam Masai, zulks naar aanleiding van de nieuwe roofpartijen in de buurt van het meer Eyasi. Bij een van deze rooverijen zijn duizend stuks vee gesto- len en twee herders vermoord. Een doel'treffend optreden van de overheid is moeilijk, omdat de betrokken streken zeer uitgestrekt en vrrjwel onbewoond zijn, behou- dens de nomaden, die hier gedurende een zeke- ren tijd van het jaar hun vee brengen om te grazen. Ook weet men nog niet zeker of de roovers tot den stam Masai of tot den stam Barabaig behooren, die eveneens in deze buurt gevestigd is. Om te beginnen heeft men ambtenaren naar de streek gezonden om na te gaan, wie de schuldigen zijn. Zij worden bijgestaan door afdeelingen politie. Voorts zijn twee afdeelin- gen infanterie onverwijld naar Singida en Anusha gezonden om met de civiele overheid samen te werken en tevens de bevolking te toonen, dat het de regeering emst is in haar voornemen de orde te handhaven. Nationalisten en een van de Liberalen op be- zoek krijg.Maar een ding is zeker. Ik begin straks meteen aan dat manuscript." Hij keek op zijn horloge en deed de ontdek- king, dat bet al negen uur was. „Meer dan tijd om te gaan eten", comcludeerde hij, maar na even nadenken besloot hij niet naar de eet- zaal te gaan. Hij voelde er niets voor, om zijn koffer te laten openforeken en den inhoud te laten doorzoeken, terwijl hij beneden was. Dus schelde hij om het menu, zocht een paar gan- gen uit en bestelde een flesch Chambertin. De kelner noteerde de order en verdween naar lagere regionen. Na een poosje begon het wachten Anthony te vervelen. Hij haalde het manuscript uit zijn jaszak, legde het voor zich op tafel neer en stond op. Meteen ginig de deur open en kwam de kellner met een blad vol schaaltjes en borden de kamer in. Anthony liep naar den schoor- steenmantel en streek een lucifer aan am een sigaret op te steken. Zooals hij daar stond met zijn rug naar de kamer, kon hjj juist in den spiegel zien en in dien spiegel zag hij iets zonderlings gebeuren. De kellner stond met het blad in bei zijn handen, als iemand die in trance was, naar het bundeltje brieven te staren. Dan zette hij het blad onhoorbaar neer en sloop, met telkens even steelsgewijs kijken naar den man bij den schoorsteenmantel, om de tafel heen. Zijn han den, die hij ibegeerig uitgestrekt hield, tril- den. Telkens bevochtigde hij zijn lippen met zijn tong. Anthony nam hem scherp op. Het was een slanke, lenige man met een gladge- schoren nenvsus geizicht. „Een Italiaan", con- cludeerde Anthonyin elk geval geen Franschiman en geen Belg." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1