Hoofdstuk XII. Belastingen. Inkomsten 343. Uitkeering van het rijk wegens hoofd som der grondbelasting op de gebouwde eigen dommen. 6500. 344. Uitkeering van het rijk wegens hoofd- som der grondbelasting op de ongebouwde eigendommen. f 3800. 345. 80 opeenten op de hoofdsom der grondbelasting op de gebouwde eigendommen. f 14800. 346. 20 opeenten op de boofdsom der grondbelasting op de ongebouwde eigendom men. 2000. 437 Uitkeering van het rijk wegens 20 der hoofdsom van de personeele beiasting, naar den eersten, tweeden en derden grond- slag. f 6000. 348. Uitkeering van het rijk wegens hoofd som der personeele beiasting naar den vierden, KAPITAALDIENST. Hoofdstuk I. Vroegere diensten. Inkomsten 393. Batige siloten van den kapitaaldienst der laatst-vastgestelde rekening, voor zoo- verre daaraan niet reeds eene bestemming is gegeven. Memorie. Uitgaven 394. Nadeelige sioten van den kapitaal dienst volgens de laatst-vastgestelde reke ning. Memorie. Inkomsten 395. Bijdrage van hoofdstuk I van den ge- wonen dienst. 10000. Hoofdstuk V. Volkshuisvesting. 396. Batig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. Uitgaven 397. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. Hoof dstuk VI. Openbare werken. Inkomsten 398. Batig Slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 399. Geldleeming overgebracht van hoofd stuk XVI. 1700. 400. Bijdrage van hoofdstuk VI van den gewonen dienst. 2120. 401. Waarborgsom Den Hamer en Deij voor aanleg straten. f 1000. Uitgaven 402. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. J 48000. 403. Bijdrage aan hoofdstuk XIV van den kapitaaldienst. Memorie. 404. Overboeking waarborgsom Den Hamer en Deij aanleg straten. f 1000. 405. Aankoop beerschuit. 1700. Hoofdstuk VII. Eigendommen, niet voor den openbaren dienst bestemd. Inkomsten 406. Batig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 407. Bijdiragen van den gewonen dienst tot het herkrijgen van vervreemde kapitalen. 4849,75. 408. Opbrengst v^n den verkoop van ge meente-eigendommen. f 2100. Uitgaven 409. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 410. Aankoop van rentegevend goed, be- legging en herbelegginig van gelden inbegre- pen. f 16849,75. Inkomsten 411. Uitgelote schuldbrieven. f 10000. Uitgaven 412. Terugbetaling gelden bij aankoop ge- meentegrond. f 100. Hoofdstuk VIII. Onderwdjs, kunsten en wetenscbappen. Inkomsten 2. Openbaar gewoon lager cxnderwijs. 413. Batig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 414. Geldl'eemimg overgebracht van hoofd stuk XVI. Memorie. 415. Bijdrage van hoofdstuk VIII 2 van den gewonen dienst. f 750. Uitgaven 416. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 417. Kosten van stichting, uitbreiding, ver- bouw of verandering van inrichting van ge- bouwen en van aankoop en inrichting van ter- reinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening. 750. 4. Openbaar uitgebreid lager onderwijs. Inkomsten 418. Batig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 419. Geldleening overgebracht van hoofd stuk XVI, Memorie. 420. Bijdrage van hoofdstuk VIII 4 van den gewonen dienst. /300. Uitgaven onveranderd te handhaven, daar het gevaar blijft bestaan, dat bij vorst dit open water moeilijk te bereiken is, zooals ook de winter van 1929 heeft geleerd. In verband met den aanleg der waterleiding is ook besloten tot een reorganisatie der brandweer en tot aanschaffing van een slan- genwagen. Deze toan echter een kleinen wa- gen worden gehangen en de slangen kunnen zonder meer op de brandkranen worden aan- gesloten. Dit brengt voor de gemeente geen kosten met zich en zal uiteindelijik in de be- grooting een besparing geven. In verband met de overweging, deze 17 brandkranen te doen afvoeren, dient afgewacht te worden, welke houding het bestuur der waterleiding maatschappij bier tegenover zal aannemen. Indien spreker goed is ingelicbt, is niet vast- gelegd, voor wiens rekening het onderhoud der brandkranen is. Spreker adviseert, deze 200 brandkranen aan te houden en als tegen- prestatie te stellen, dat de brandkranen door de waterleiding maatschappij zullen worden onderhouden. Het onderhoud dezer kranen is nog niet zoo gering, spreker is er van over- tuigd, dat bij strenge vorst, wanneer er veel onderhoud aan is, dit belangrijk meer ztal kosten. Spreker geeft dan ook in overweging, dat deze 200 kranen ongewijzigd op de begrooting zullen blrjven staan, doch dat vastgelegd zal wordem, dat de waterleiding maatschappij voor het onderhoud zal zorgen. Verder, dat bij eventueele uitbreiding van (het aamtal brandkranen, hiervoor niet f 5, doch 3 door de gemeente zal worden betaald. Tegenover die f 85 die men thans zou kunnen bezuinigen, staan dan naar sprekers meening nog grooter bezuinigingen in de toekomst. De beer SOHEELE geeft te kennen, dat deze 17 kranen nog niet van de begrooting der brandweer zijn afgevoerd. Deze wordit met algemeene stemmen vast gesteld. De voorloopige vaststelling der begrooting houdt tevens in, dat is verworpen: b. het verzoek van de Nat. Christelijke Geheelonthoudersvereeniging om een sub- sidie; c. dat is aangenomen het voorstel van de vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" tot be- schikbaarstelling van een subsidie voor het consultatiebureau voor zuigelingen; d.. dat is aangeno|men het voorstel van burgemeester en wethouders tot opheffing van de commissie van toezicht op het L. O. voor de kom en voor Sluiskil-Driewegen; e. dat is verworpen het verzoek van het bestuur der Kath. Middelbare Schoolvereeni- ging te Hulst om een extra-subsidie; f. dat is vastgesteld de begrooting der commissie tot wering van schoolverzuim voor de kom en voor Sluiskil-Driewegen; g. dit is verworpen het verzoek van het R. K. Werk en Vrouwelijik Jeugdwerk om een subsidie voor het Jaar 1937; h. dait is vastgesteld de begrooting voor het burgerlijk armbestuur voor den dienst 1937; i. dat zijn aangenomen de verzoeken van den Ter Neuzensichen Besturenbond en de R. K .Werkliedenvereeniging „St. Antonius" om gedeeltelijke ovememing door de gemeen te van de kosten voor ziekenfonds en zieken- huisverpl aging j. dat is vastgesteld de begrooting van het woningbedrijf voor den dienst 1937. kening noodig is. Er is nog geen vestigings- verbod. Bij de rouleering om de 7 weken blijft het toch hetzelfde. De heer LAMBREOHTSEN VAN RITTHEM voert hiertegen aan, dat dan een onbillijkhetd wordt begaan ten opziohte van De Zeeuw, De Witte en Steketee. De heer DE VOS voert (hiertegen aan, dat men ook eenigszins in aanmerking moet nemen He omstandigheden, die die mensohen er toe brengen, izelf een taxidienst te begin- nen. Spreker heeft een dezer jongens ge- sproken. Deze deelde hem mede, diat hxj J 5 per week verdiende en de rest bijeen moet lcomen door de fooien, die soms ook een 5 gulden be- liepen. En daarvoor moet zoo iemand 7 dagen van de week ,weer of geen wear, bij dag ea nacht werken. Indien deze dan voor eigen rekening beginnen, moet men zulke menachen niet in de uitoefening van hun bedrijf beleim- meren. De heer LAMBREOHTSEN VAN RITTHEM wil de menschen niet helemmeren doch alleen de rouleering wat viugger doen gesohiedien.. Op de door hem geschetste manier wordt ver- kregen, dat iemand die no. I gestaan heeft, weer viugger no. 1 kcant te staan. Spreker heeft voorts niet gezegd, dat de betrokkenen „erkend" zijn, doch dat hen een staanplaats is aangewezen op den rijksweg aan de provin- ciale boot. De loonkwestie is voorts een kwtes- tie waar de mensohen als zoodanig niets aan kunnen doen. De heer DE VOS antwoordt, dat hij ook niet teg en de taxihouders heeft gesproken, doch alleen gewezen heeft op een misstand die door het fooienstelsel in het leven is geroepen. De heer LAMBREOHTSEN VAN RITTHEM is van oordeel, dat dit met dit onderwerp niets te maken heeft. Wat de heer De Vos heeft aangeroerd is zuiver een interne aangelegen- heid. De VOORZITTER wenscht deze zaak nog eens aan te zien. Hij voelt er niet voor iedier oogenblik een andere regeling in te voerem. Er is thans een ordelijke toestand geschapem, het moet niet voorkomen, dat iemand de kof- fers uit de hand getrokken worden. d. De heer DE BRUUN verzoekt een ver- betering te bewerkstelligen aan de Axelsche- straat, tusschen Pladdet en Dieleman, ten- eindie de eigenaars aldaar een taeteren uitweg te geven. De VOORZITTER zegt toe, hiemaar een onderzoek in te zullen stellen. e. De heer VAN AKUN wenscht terug te komen op een gezegde van den heer Scheele in de zitting van hedenmorgen. De heer Scheele heeft hem toen aangevallen om een udtdrukking die hij in de vorige veigadering heeft geuit, naar hij meent de ware woor- den kan spreker zich op het oogenblik niet herinneren, omdat spreker toen gezegd had, dat er bij verschillende raadsleden nog meer- dere zaken in onderzoek waren. Spreker wil dit thans even toelicthten. Bij het naizien der rekening is gebleken, dat er heel veel posten op staan voor goederen, die buiten Ter Neu- zen besteld werden. Spreker zou er wel enkele aan kunnen geven, doch zal dit thans niet doen. Hij heeft deze opmerking niet ge- maakit aan het adres van den heer Scheele persoonlijk. f. De heer COLSEN moet uit naam van den heer Van Gadsand, dien hij hedenmiddag heeft bezocht nog iets vragen. De heer Van Cadsand heeft hem gevraagd, er op aan te dringen, dat de gemeente een betere kapstok zal aansdhaffen. Het tegenwoorddge meubel is er niet op ingericht dat er 15 raadsleden hun hoofddeksels en jassen aan hangen. Tevens moet hij uit naam van den neer Van Cadsand vragen, dat alles wat kon, in de ge meente aangekodht zal worden. g. De heer DUURINOK weet niet of het den heeren bekend is, dat er in Ter Neuzen toestanden worden aangetroffen, die men ner- gens aantreft. Hij wijst in verband hiermede op de Ohrysantstraat. Dit is een nieuwe stroat, die nog niet door de gemeente is over- genomen. Deze is aan een kant bebouwd en vol woningen. In de dagen van de vele regens was daar een toestand ontstaan, dat de men schen langs voor noch langs achter him wo- ning konden verlaten. Achter, in den brand- gang stonden plassen, waarin de menschen hun sehoenen onder trapten, Aan den voor- kant, aan de straat, komt (het water van den Dokweg afstroomen, wat op straat ook weer groote plassen veroorzaakt, zoodat de bewo- ners planken hebben moeten leggen om op een begaanbaar stuk straat te komen. Daar komt nog bij, dat er in die straat nog geesn trottoir ligt De heer COLSEN zal tegen het leggen van een trottoir aldaar stemmen. De heer DUURINOK vervolgt, dat voor de huiizen een voortuintje met een paadje ligt. Vanaf dat paadje moeten de menschen een sprong van 1V2 Meter maken om op de_ straat te komen. (Spreker weet niet juist (hoe de betreffende verordening luidt, doch is van meening, dait de exploitant die de huizen aldaar bouwt, ver- plicht is het trottoir aan te brengen zoodra de woningen er staan. Indien dit zoo is, zou spreker gaame zien, dat er op aangedrongen werd, dat er aldaar direct een trottoir gelegd wordt. h. De heer VERLINDE moet nog eens terugkomen op het stuk grond aan de Schelde- kade, dat destijds aan de Provincie is over- gedaan. Hij moet thans eerlijk bekennen, er spijt van te hebben, dat de gemeente dit des tijds voor een appel en een ei heeft afgegeven. Spreker hoort den heer Van Driel nog zeggen, dat deze er zijn stem aan zou geven, omdat het uitzicht bestond, dat dit een werkverrui- ming beteekende. Deze zaak is thans al jaren onderweg en er is verder nog niets gebeurd. Hetgeen men er over gehoord heeft, is met wat men er zich ten tijde van het afsoian van voorstelde. Men had zich voorgesteld, dat de boot daar aan zou komen leggen en een groot gedeelte der sliktong zou moeten worden weggebaggerd. Intusschen is de plaats die sprdker bedoeld een vuilnisopslag geworden. Het is thans wel heel erg. Spreker heeft in de vorige vergadering voor gesteld er een schutting om te plaatsen, doch thans zou hij het voorstel willen doen, aan gedeputeerde staten te vragen de gemeente den grond terug te schenken voor den prijs dien zij er voor betaald bebben. Indien de gemeente dit gedaan kon krijgen, was dit misschien nog een onverwacht voor- deeltje. De heer OOLSE1N is van meening, dat in alle contraoten met de koopers van den grond des tijds was bepaald, dat deze binnen een zekeren tijd bebouwd moest zijn. De VOORZITTER deelt mede, dat het vol gens de laatste berichten waarschijnlijk is, dat de gemeente dezen grond in den loop van Januari terug zal krijgen. De heer VAN DRIEL wenschit ouder- gewoonte den raad geluk met de vaststelling van de begrooting. De VOORZITTER slnit de vergadering. het salari.s van Jansen ter sprake komt. Hij vraagt naar het motief dat burgemeester en wethouders in dezen geleid heeft tot invoering van een nieuwe schaal. De VOORZITTEJR deelt mede, dat dit is ge- schied na de besprekingen in de afdeelingen. De beer LAMBREOHTSEN VAN RITTHEM geeft er de voorkeur aan, Jansen gelijk te stel len aan een adjunct-commies ter secretaire en hem in deze schaal op te nemen. Men heeft dan ook njet een nieuwe schaal te creeeren. De VOORiZITTER wijst er op, dat er hier een nieuw salaris is vastgesteld. De heer LAMBREOHTSEN VAN RITTHEM herhaalt, dat hij er de* voorkeur aan had ge geven, dat Jansen gelijk gesteld was gewor den aan een adjunct-commies ter secretarie. De VOORZITTER deelt mede, dat dit niet wenschelijk geaohit werd. De heer LAMBREOHTSEN VAN RITTHEM vuuit het ook bezwaiarlijk, dat er hier thans een nieuwe saiarisschaal wordt gecreeerd. De heer SCHEELE geeft te kennen, dat het bij de arbeidsbeurs een andere kwestie is als tag de ambtenaren ter secretarie. In den loop van dit jaar is (het salaris van den heer Brinckman gebracht op 2300 tot f 2800. De heer Lambrechtsen van Rittfiem heeft er toen ook aan meegewerkt, de schaal, die oorspron- kielijk stond og 2200 tot 2600 te verhoogen. Hoezeer burgemeester en wethouders ook wtaardeering hebben voor de capaciteiten en de arbeidskracht van Jansen, meenden zij toch er niet toe te moeten komen, diens saiarisschaal hooger te stellen dan thans wordt voorgesteld. Men moet niet vergeten, dat het een ambtenaar is zonder bepaalde be- voegdheden. Daarom hebben burgemeester en wethouders dan ook de schaal van f 1400 tot f 1800 genomen. De heer LAMBREOHTSEN VAN RITTHEM merkt op, dat de kwestie deze is, dat de schaal die vastgesteld was voor Jansen, liep tot 1600. De betrokkene heeft er thans eerst voordeel van, zoodra een periodieke verhoo- ging ingaat. De heer SOHEELE antwdordt, dat anders de schaal voor Jansen was, 1200 tot 1600. Nu wordt deze vastgesteld op f 1400 tot 1800. Hij zal er dus wel degelijk voordeel van hebben. De heer DEN HAMER was van oordeel, dat het salaris f 1550 was, er staat in de begroo ting al thans geraamd een bedrag van 1511,25. De SECRETARIS merkt op, dat dit f 1600 zal zijn. De heer DEN HAMER heeft alle respect voor de capaciteiten van Jansen en hetgeen door hem gepresteerd wordt. Hij is ook wel genegen om te gaan tot 200 boven het salaris dat hij thans heeft. Dit acht hij evenwel vol- doende. Men moet niet vergeten, dat hij ook niet de mate van wetenschap en de capaci teiten zal hebben van 't hoofd van den dienst. Bovendien kan men een salaris van f 1400 tot 1800 behoorlijk leven. Hij acht het niet noodzakelijk, dat dit salaris- verder wordt verhoogd. De heer DUURINCK zal niet betwisten dat men van een dergelijk salaris niet behoorlijk zal kunnen leven. De verhooging van -het salaris van den diree'eeur is aangenomen door den raad op grond van het feit, dat de sala- risregeling van dien aand was, dat deze in overeenstemming behoorde ite worden, ge bracht met die in andere gemeenten. Ook de salarisregeling voor de oategorie waarin Jansen valt is in andere gemeenten veel hoo ger. Op grond hier van zal hij dan ook voor- stellen om het salaris te brengen van f 1600 tot f 2000. De heer SOHEELE wijst er op, dat het salaris van den heer Brinckman is gebracht op 2300 tot 2800, omidat in aanmerking behoorde te worden genomen, dat het niet is een plaatselijke, doch een districtsarbeids- beurs. De heer Brinckman is het hoofd van de arbeidsbeaniddeling enz. in het geheele district. Dit is ook bij Jansen niet zoo. Op- pervlakkig bekeken, lijkt het verschil hoog, doch indien men hier niet een districtsarbeids- beurs had, zou ook het salaris van den direc- teur niet zijn gebracht op 2300 tot f 2800. De heer DUURINOK meent, hier tegenin te kunnen brengen, dat bij afwezigheid van den directeur deze toch ook door Jansen wordt vervangen. De heer COLSEN ondersteunt het voorstel. Bij stemming hierover blijfcen de stemmen te staken. Voor stemmen de heeren Lambrechtsen van Ritthem, Duurinck, Van Hecke, Colsen, Van Driel, 't Gilde en De Vos; tegen stemmen de heeren De Bruijn, Geelhoedt, Scheele, Ver- linde, De Kraker, Van Aken en Den Hamer. De VOORZITTER vraagt zich af, hoe thans die begrooting moet worden vastgesteld. De SECRETARIS is van oordeel, dat men ze kian insituren, met vermelding, dat omtrent dezen post nog moet worden gestemid. Men kan dus de begrooting, met uitzondering van dezen post, vaststellen. In het algemeen komt de begrooting voor de definitieve goed- keuring toch nog wel eens terug. De heer OOLSEN vraagt, in verband met de voorstellen, die aangenomen zijn, of thans de post voor onvoonzien niet te klein is en of het niet beter is, de reserveering met de ge- voteerde bedragen te verminderen. De VOORZITTER deelt mede, dat burge meester en wethouders het beter achten, deze posten van den post voor onvoorzien af te tirekken. 337. Kosten ter zake van verzekering, pen- sionneering enz. van ambtenaren en beamb- ten. f 610. 338. Kosten van doorloopende openstelling van telefoonkantoren. f 750. 339. Tegemoetkoming aan werkzoekenden bij het verrichten van arbeid (niet in werk- verschaffing) buiten de gemeente. f 100. 339a. Bijdragen (ten behoeve van borgstel- lingsfondsen voor den middenstand. f 350. 340. Herkrijging vervreemde kapitalen. f 30. 341. Rente vervreemde kapitalen. f 25. 342. Kosten verzekering tegen brand- schade. f 5. vijfden, zesden en zevenden grondslag. f 2200. 349. 175/210 opeenten op de hoofdsom der personeele beiasting. f 64000. Uitgaven 350. Kosten van toezicht op en invordering van plaatselijke belastingen. f 300. 351. Teruggave van beiasting. f 75. 352. Belooning der schatters en herschat- ters van de huurwaarden der localiteLten, waarvoor vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein is verleend. f 40. 353. Kosten ter zake van verzekering, pen- sionmeering enz. van ambtenaren en beambten. f 21. 354. Aanideel van het rijk in het hotelver- gunnings- en verlofsrecht. f 315. Inkomsten 35^ Uitkeering van het rijk wegens 48 op eenten op de hoofdsom der dividend- en tan- tiAne beiasting. J 1000. 356. 38 opeenten op de hoofdsom der ver- mogensbelastihg. f 3800. 357. 75 opeenten op de hoofdsom der ge- meemtefondsbelasting. f 47000. 358. Uitkeering uit het gemeentefonds be- rekend per aangeslagene in de gemeente- fondsbelasting (3e klasse). 15000. 359. Uitkeering uit het werkloosheidssub- sidiefonds berekend per aangeslagene in de gemeentefandsbelasting (3e klasse). 3000. 360. Zuivere opbrengst der beiasting naar het inkomen over vorige belastingjaren. Memorie. 361. Gewe tensgelde nMemorie. 362. Beiasting op de honden. f 1400. Uitgaven 363. Restitutie aan het rijk van te veel ge- notem hoofdsom en opeenten op direete be lastingen. f 500. Inkomsten 364. Oninbaar geleden beiasting, welke alsmog is geindMemorie. 365. Opbrengst van het vergunndngsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. 1700. 366. Opbrengst van het verlofsrecht voor den verkoop van zwak-alcohollschen drank in het klein. f 625. 367. Opbrengst van het hotelvergunnings- recht. Memorie. 368. Opbrengst van aanmaningen en dwangbevelen. f 50. 369. Verhaal van pensioenisbijdragen. f 15. Hoofdstuk XIII. 3. Woningbedrijf. Inkomsten; 370. Uitkeering van het bedrijf. f 8190. 371. Rente wegens aan het bedrijf ver- strekte kasgelden. Memorie. 372. Bijdrage van het rijk krachtens arti- kel 56 van de Woningwet. 2825. Uitgaven 373. Kosten ter zake van verzekering, pen- sionneering enz. van ambtenaren en beamb ten. f 40. 374. Annuiteiten van geldleeningen ten laste van hoofdstuk XHI 3 komende. f 7480. 375. Uitkeering aan het bedrijf. f 4000. 376. Bijdrage aan hoofdstuk VII van den kapitaaldienst tot het herkrijgen van ver vreemde kapitalen. f 109,75. 377. Rente wegens door het bedrijf tijdelijk gestorte gelden. f 100. 378. Bijdrage aan hoofdstuk VII van den gewonen dienst wegens rente van aan het be drijf uit eigen middeden geleende gelden voor den bouw van 6 woningen. f 531,32. 379. Restitutie van teveel ontvangen bij drage ex art. 56, 3e lid, der Woningwet. Memorie. Hoofdstuk XIV. Kasvoorzieningen. Inkomsten 380. Teruggave van het rijk. 600. 381. Teruggave van voorschotten, aan ambtenaren verstrekt voor het doen van uit gaven ten behoeve van de gemeente. f 1400. 382. Terugontvangst van voorschotten in- gevolge de veewet. Memorie. 383. Inkomsten in verband met de uitvoe- ring van de landhouwcrisiswet 1933. Memorie. Uitgaven 384. Voorschotten ten behoeve van het rijk. 600. 385. Voorschotten aan ambtenaren der ge meente, ten einde daaruit voorloopig kleine betalingen ten behoeve der gemeente te doen. f 1400. 386. Rente en provisie van tijdelijk ter voorziening in de behoefte aan kasgeld opge- nomen gelden. 2100. 387. Rente te voldoen aan de N.V. bank voor Nedierlandsche gemeenten. Memorie. 388. Uitgaven in verband met de uitvoe- ring van de landbouwcrisiswet 1933. Memorie. Hoofdstuk XV. Overige inkomsten en uitgaven. Inkomsten 389. Verantwoording van het verschil tus schen de v66r 1 Januari 1938 ontvangen op brengst van de opeenten op de gemeentefonds- belasting over het belastingjaar 1937/1938 en bet ter zake op hoofdstuk XII verantwoorde bedrag. Memorie. 390. Bijdrage van hoofdstuk XVI van den kapitaaldienst wegens beschikkdng over (een deel van) de algemeene reserve. Memorie. Uitgaven: 391. Overboeking naar den dienst 1938 van het verschil tusschen de v66r 1 Januari 1938 ontvangen opbrengst van de opeenten op de gemeentefondsbelasting over het belastingjaar 1937/1938 en het ter zake op hoofdstuk XII verantwoorde bedrag. Memorie. Hoofdstuk XVI. Onvoorziene uitgaven. Uitgaven 392. Onvoorziene uitgaven. 5695. 421. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 422. Kosten van stichting, uitbreiding, ver- bouw of verandering van inrichting van ge- bouwen en van aankoop en inrichting van ter- reinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening. f 300. 7. Bijzonder gewoon lager onderwijs. Inkomsten 423. Batig slot overgebracht van hoofd stuk I. Nihil. 424. Bijdrage van hoofdstuk VIII 7 van den gewonen dienst. f 3150. Uitgaven 425. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. 41400. 426. Buitengewone afloesing van geldlee ningen ten laste van hoofdstuk VIII 7 komende. /4500. 427. Kosten van .stichting, uitbreiding, ver- bouw of verandering van inrichting van ge- bouwen en van aankoop en iniichten van ter- reinen voor het onderwijs in lichamelijke oefe ning. Memorie. 9. Bijzonder uitgebreid lager onderwijs. Inkomsten 428. Batig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 429. Geldleening overgebracht van hoofd stuk XVI. Memorie. Uitgaven: 430. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. Memorie. 431. Kosten van stichting, uitbreiding, ver- bouw of verandering van inrichting van ge- bouwen en van aankoop en inrichten van ter- reinen voor het onderwijs in lichamelijke oefe ning. Memorie. Hoofdstuk XVI. Qeiijleenjng. Uiitga-ven: 432. Kosten. van het sluiten, vervroegde aflossing en eonversie van geldleeningen. Memorie. Inkomsten 433. Bijdragen van den gewonen dienst tot dekking van de kosten van sluiting, vervroeg de afldssing en eonversie van geldleeningen. Memorie. De heer 't GILDE vraagt, wat er thans met post 4 gebeuren moet. De VOORZITTER antwoordt, dat deze blijft zooals die was. De meerdere bedragen, die door den raad zijn gevoteerd, zullen van den post voor onvoorzien worden afgetrok- ken. De beer LAMBRECHTSEN VAN RITTHEM heeft gezien, dat de post voor brandkranen is verminderd met 85, daar gebleken is, dat 17 brandkanen niet noodig zijn. Hij wenscht dit nog nader toe te lichten. In de gemeente zijn bij den aanleg der waterleiding 240 brandkranen geplaatst, de waterleiding maat schappij brengt er echter slechts 200 in reke ning. In verband met een vraag van burge meester en wethouders is onderzocht, welke brandkranen gemist zouden kunnen worden, daar b.v. in straten, die langs open water gelegen zijn, en waar dus brandkranen gemist kunnen worden, er ook gelegd zijn. Zoodoen- de kwam men tot een totaal van 17 kranen en bestond het voomemen, den post voor brandkranen te verminderen met 85. Spre ker adviseert, dit bedrag niet van de begroo ting af fe 'trekken, doch den post voor kranen 12. Omvraag. a. De heer 't GILDE vraagt of reeds werk is gemaakt van het plaatsen van borden in de Nieuwstraat. De VOORZITTER deelt mede, dat burge meester en wethouders deze zaak hebben bezien, doch nog geen beslissing hebben ge nomen. De heer't GILDE is van oordeel, dat er een paaltje behoort te staan bij de iwoning van Dr. Van Bockstaeie. Hij heeft gezien, dat er een paaltje „rechits houden" staat, doch dit staat aan den verkeerden leant. De VOORZITTER stemt toe, dat er een bord staat tegenover de Arsenaalstraat. Hij ver- klaart, dat deze zaak bij burgemeester en wethouders in overweging is. b. De Sheer 't GILDE verzoekt opdraoht te geven, dait de betrokkenen die 's avonds na een bepaald uur en 's Zondags den dokter noodig hebben dezen mogen vragen, units zij den anderen morgen of 's Maandags een briefje van het burgerlijk armbestuur komen halen. Het is voorgekomen, dat er menschen waren, die zelf den dokter hebben moeten betalen, omdat ze hem gingen halen, toen ze hem in dien tijd noodig hadden en toen ze den anderen dag een briefje gingen halen, ten ant- woord kregen, dat ze toch al geholpen waren. De VOORZITTER zegt toe, een en ander te zullen overwegen. De heer 't GILDE wijst er op, dat zou kun nen worden vastgesteld, dat na een bepaald uur 's avonds en 's Zondags de betrokkenen den dokter zouden mogen halen en den ande ren het briefje van het burgerlijk armbestuur indienen. De VOORZITER herhaalt, dit te zullen overwegen. c. De heer LAMBRECHTSEN VAN RIT THEM wil terugkomen op de kwestie der taxi's. Hij verwijst naar den brief van 10 October 1933, waarbij aan de toenmalige taxihouders, De Zeeuw, De Witte en Steketee een standplaats werd aangewezen. Dit schrij- ven is bij schrijven van burgemeester en wet houders d.d. 17 November 1.1. ingetrokken en is een rouleeringssysteam ingevoerd, waarbij ze eens in de 7 weken op hun oorspronkelijke plaats terugkomen. Hij acht deze regeling tegenover de 3 eersten onbillijk. Deze men schen zijn in 1933 begonnen en worden thans gelijkigesteld met menschen die eerst pas ge leden begonnen zijn. Deze menschen zijn in 1933 beginnen aan te toonen, dat him bedrijf een bedrijf was. Thans wordt voor hen een roule e ri ngss ys te em ingevoerd, waarbij zij eenmaal in de 7 weken terugkomen op de plaats, die zij aanvankelijk toegewezen ge- kregem hadden. Hij acht dit systeem zeer ongelukkig en geeft in overweging ieder een nummer te geven en een rouleering per boot in te stellen. Op een gegeven datum zou dan bepaald kunnen worden, wie bij de eerste boot no. 1 zou zijn, no. 2 wordt dan bij de volgende boot no. 1, en zoo vervolgens. Spreker be- grijpt, dat dit een uitgebreide controle door de politie zal geven, doch aan den anderen kant wordt hiermede de achteruitsteliing die spreker zoo juist igeschetst heeft, voorkomen. De VOORZITTER zegt toe, dit te zullen overwegen. De heer DE VOS merkt op, dat de heer Lambrechtsen van Ritthem nu wel gezegd heeft, dat deze menschen „erkend", doch hij most toch den heer Lambrechtsen van Rit them tegenwerpen, dat voor het uiitoefenen van het bedrijf van taxihouder nog geen er-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 8