PUR'OL Ruwe handen ?°r' Sport TER NEUZEN, 14 DECEMBER 1936 GEMEENTEBAAD. HOEK. ZAAMSLAG. AXEL. SELZAETE. SLUIS. WEER VER W ACHTIN G. VOETBAL. a v.—t v.—t. volgt. Be Hertog van York staat bekend als streng oonsenvatiaf, leeft, evenals de derde breeder, de "Hertog van Gloucester, eon terug- getrokken leven en, hoewel hij groote belang- stelling vcor de prcfolemen des, volks heeft, mengt bij zich ongaarne persoonlij'k in derge lijke dingen, De jongste zocn, de Hertog van Kent, gelijkt daarentegen weer veel meer op zijn cudsten Ibroeder, den ex-koning. Ook hij begeeft zich gaarne onder het volk, leeft met de kleine nooden van den man van de straat mede en geeft h£im blijk van zijn sympathie. Dat verschafte den oudsten en den jongsten zoon van den overleden koning George V hun groote pcpulariteit, die de tiweede en de derde missen. Descndan'ks heeft ook de doorsnee-Londe- naar, die meer dan iemand anders pan koning Eduard hing, ingezien, dat 's konings heen- gaan tenslotte nog de eenige cplosising was. Hij heeft zich bij dit feit neergelegd, maar zich voorgenomen cm zijn lerven lang een warm plaatsje aan den ex-koning in zijn hart te blijven inruimen. genezen vlug met Doos30-60ct. Bij Apoth.en Drogislen (Ingez. Med-> De hofcamarilla. Indien men zijn oor te Londen zoo eens te luisteren legt, hoort men meer dan men in de bladen kan lezen. De couranten zijn discreet en goed gedisciplineerd ook de bladen van de oppositie. De "ex-koning is wat eigenzinnig, een karaktertrek, die hij reeds als Prins van Wales dikwijls ten toon spreidde. Vele men- schen vinden dit sympathiek, anderen niet. Eduard is bovendien modem, d.w.z. hij hield er van af en toe eens een frisschen wind1 door de eerlbiedwaardige, oude Engelsche kasteelen te doen waaien, hij hield zich bij de keuze zijner vrienden niet immer aan de strenge hof- etiquette, hij houdt van de jeugd, voelt zooals reeds gezegd buitengewoon sociaal en hij vindt last not least dat de rol van den koning van Engeland niet steeds slechbs representa- tief behoeft te wezen. Dat gaf meer dan eens aanleiding tot wrijving met de regeering. Zulks weet men in Bond en, al schrijft men er niet over. Slechts de bladen van de dominions zijn minder discreet; een Zuid-Afrikaansch blad zegt hfv. nietyte gelooven, dat Engeland een „kradhtigen koning" wenscht en voegt daaraan toe, dat in ieder geval Zuid-Afrika zulks niet wenscht. Een dergelijke uitlating laat geen miav erst and toe. Toen Eduard aan de regeering kwam begon hij zijn hervormingen allereerst daar door te voeren, waar de tegenstand het geringst was en waar hij niet met de constitutioneele wetten in conflict kon komen: namelij'k aan zijn eigen hof. 'Hij pensioneerde oudere bedienden en verving deze door jonge krachten. Het is begrijpelijk, dat dergelijke maatrege- len kiwaad bloed zetten. Natuurlijk voelden de oude ambtenaren zich geerger'd, aan het hoofd de opper-ceremoniemeester Lord Cromer. Nu is de hofaristocratie geen van de buitenwe- reld afgesneden maatschappij. Haar leden zijn verwant of bevrienld met den Engelschen adel. Eenige leden daarvan zitten ten deele in de regeering, ten deele in het Hoogerbuis. Haar macht was dus niet te onderschatten. En in- derdaad zijn van hier uit alle fijne draden ge- sponnen van het net, waarin de koning zich geheel afgezien van de gelbeurtenis, die rechtstreeks tot zijn abdieatie leidde ver- strikte. Achter de schermen is min of meer een strrjid gevoerd tusschen conservati'sme en libe- ralisme. Het conservatisme heeft overwonnen en men kan het niet ontkennen, zulks is voor de eigenaardige samenstelling van Het Brit- sche empire de beste oplossing. 'Het Engelsche wereldrijk heeft een vorst nocdig, die zich geheel binnen de gremzen van de constitutioneele grondwet heweegt en een monarch, die vol initiatief tracht, deze gren zen te overschrijden, zou wellicht meer goed dan kwaad kunnen aanrichten, ook al is hij met de (beste voornemems bezield en denkt hij in 's lands belang te handelen. Van den hertog van York mag men aan- nemen, dat hij geheel de voetsporen van zijn overleden vader zal volgen. Hij heeft steeds getoond een hooge opvatting van zijn taak en zijn plichten te bezitten. De komende dingen. Een dramatisiche week heeft Engeland thans achter den rug, maar de krachtige Britsche constitutie heeft de zware beproeving ten voile doorstaan. Op de feiten terug te komen, heeft nu weinig zin meer. De ex-koning heet thans Eduard Windsor, maar waaTsehijnlijk zal hem een hoogen titel verleend worden. Als particu- lier zal hij naar ivrije vei'kieizing kunnen leven, zijn vermogen, dat hij van koningin Victoria geerfd heeft, bedraagt eenige millioenen pon- <Len en bovendien zal het parlement hem een groot pensioen toekennen. Voor hem begint een nieuiw leven. Wtellicht, dat dit hem meer gelegenheid geeft zijn groote gaven te ont- plooien, dan de plaats cp den troon. (Nadruk verboden.) DE BELGISCHE SPOORWEGEN. Daar de regeering enkele dagen geleden af- wijzenid heeft beschikt op een verzoek van de Nationals Maatschappij van Belgische spcor- wegen, tot verhooging van de transporttarie- ven, is nu door den raad van beheer van deze maatschappij besloten, af te zien van de voor genomen bevelling aan de Belgische industrie van 20 loccmotieven en 100.000 metalen dwars- liiggers. Het programma van de bestellingen, in 1987 aan dezelfde industrie te doen, zal ge heel worden herzien en tot een minimum wor- den foeperkt. VEBWIKKELINGEN IN CHINA. Zaterdag werd uit China het bericht ver- nomen, dat de opperbevelbebber van de legers der Centrale Ghineesche regeering en feitelijke dictator van het gorotste gedeelte van China, maarschalk Tsjiang Kai Sjek, Vrijdag in de hoofdstad van de pr-cvincie Sjen si gevangen genomen is door muitende troepen. De geivangenneming zou geschied zijn op last van den zoon van maarschalk Tsjang Sjoe Liang, die een nationale reorganisatie en onmidellijke oorlogsverklaring aan Japan eischt. Latere berichten zeggen, dat maar schalk Tsjang Sjoe Liang zelf door zijn troe pen tot dezen coup gedwongen is. De regeering te Nanking heeft aldaar den staat van oorlogsgevaar afgekondigd. De aanleiding tot deze gevangenneming zou zijn, dat Tsjiang Kai Sjek naar de mee- ning der andere partij niet krachtig genoeg optreedt tegen Japan. De ontwikkeling van dit optreden, dat emstiige gevolgen na zich zou ikunnen sleepen, wordt in leidende kringen met groote bezorgdheid tegemoetgezien. NATIONAAL FONDS VOOB BIJZONDEBE NOODEN. Hedenavond, te beginnen 8.15, zal door de radio worden uitgezonden een programma ten bate van het Nationaal Fonds voor bij:zondere nooden. Deze zal gepaard gaan met een luisterwed- strijd. Gesproken zal worden door den voorzitter van het fonds, Mr. Baron van Heemstra, door H.K.H. Prinses Juliana, eere-voorzitster van het fonds, Dr. H. Colijn, voorzitter van den Ministerraad, Prof. Dr. Slotemaker de Bru'ine, minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen, Mr. Oud, minister van Financien, Prof. Mr. Aalberse, voorzitter der Tweede Ka- mer, Jan van Zutphen, voorzitter der vereeni- ging ,,Zonnestraal" en Bouwe Vlas, comman dant van het Leger der Heils in Nederland. Door de plaatselijke commissie van het Na tionaal Fonds te Ter Neuzen zal, naar wij ver- nemen, a.s. Wloensdag een collecte worden ge- houden. Het is te venwachten, dat in de heden avond te houden radio-uitzending ruimschoots zal hlijken, waarom steun aan deze collecte vanwege de beter gesitueerden in onze samen- laving dringend aanheveling verdient. In de op Donderdag a.s., des namiddags 2 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pun- ten in behandeling: 1. Vastelling notulen. 2. Ingekomen stukiken. 3. Voorstel van Burg, en Weth. tot be- noeming amhtenaar van den burgerlij- ken istand. 4. Stemmen over het voorstel tot verhoo ging der jaarwedde van den ambtenaar bij de Arbeidsbeurs Jansen, waarover de stemmen in de vorige vergadering hebben gestaakt. 5. Voorstel van Burg, en Weth. tot vast- stelling van een verordening regelende de jaarwedden van het personeel in dienst der gemeente. 6. Idem tot vaststelling van een verorde ning op de heffing van rechiten, inge- volge de besmetteiijke ziektenwet 1928, Staatsblad no. 265. 7. Idem tot het opnieuw vaststellen van een verordening op de heffing van op- centen op de gemeente-fondsbelasting, welke tot 1 Mei 1937 is goedgekeurd. 8. Voorstel tot het hemieuwen van de huur voor een .gemeente-woning aan den heer G. F. Kdhler. 9. Voorstel van Burg, en Weth. tot den aanleg van een trottoir in de Nieuwe Kerkstraat ite Sluiskil. 10. Idem tot wijziging van het raadsbesluit van 12 September 1929 tot het ver- leenen van een bijdrage in de kosten van uitbreiding der kanaalhavens. 11. Voorstel van Burg, en Weth. tot het verleenen van ontheffing schoolgeld dienst 1936. 12. Idem tot het verleenen van ontheffing hondenbelasting dienst 1936. 13. Benoeming van leden van de commissie van georganiseerd overleg, wegens periodieke aftreding van de leden P. v. Ca^sand en, C. A. Verlinde; en de plaatsvervangende leden A. de Bruijn en M. de Jonge. Voorgesteld wordt de leden en bet plaatsvervangend lid A. de Bruijn te herbenoemen en in de plaats van M. de Jonge als plaatsvervangend lid te be- noemen N. J. C. Lambrechtsen van Ritthem. 14. Voorstel tot benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolver- zuim voor de kom wegens vertrek van den heer W. D. de Vries. Aanbevolen wordt: 1. Kr. Dees, Schoollaan 23; 2. Fr. Herrebout, Nieuw- straat 30a. 15. Voorstel tot benoeming leden der com- missies van bijstand. Voor gemeente- werken zrjn aan de beurt van aftreden de leden: 1. P. van Cadsand; 2. C. A. Verlinde; 3. J. Duurinck, voor de fi- nancieele commissie: de leden: 1. D. van Ajken; 2. J. N. 't Gilde; 3. J. den Hamer. 16. Voorstel tot herbenoeming van leden van de commissie van itoezicbt op den gemeentelijken dienst der arbeidsbemid- deling en werkloosheidsverzekering wegens periodieke aftreding van de leden H. van der Velden en A. N. Hamelink. VBAGEN GESTEED. De heer Colsen, lid van den gemeenteraad, deel't ons mede dat door hem aan Burge- meester en Wethouders van Ter Neuzen de volgende vragen zijn gesteld: Ondergeteekende zou graag ingelicht wor den in de eerstvolgende raadszitting over het volgende: Vraag 1. Is het waar dat vanwege den Directeur der Arbeidsbeurs zijn ingekocht, buiten Ter Neuzen, voor de werikloozen schoenen, dekens, broeken en vesten? Vraag 2. Zoo ja, waren Burgemeester en Wethouders daar van op de hoogte gesteld? Als vraag een met ja moet beantwoord worden, wat denken Burgemeester en Wet houders dan in het vervolg ite doen, daar het geld ock ten deele van onze belastingtoetalers moet komen, en onze middenstand hier weer in wordt uitgeschakeld. ,^(5 FIEK SCHIBBISKINDEBKOOB. Vrijdagavond traden voor het voetlicht, de jeugdige executtanten van bovengenoemd koor, in het Concert- en Bioscoopgebouw. Voor de pauze werden door verschillende groepen liedjes ten gehoore gebracht met pianobegeleiding van den jeugdigen pianist Andrd Stellingwerf. Dit deel van he,t pro gramma hebben wij tot onzen spijt niet ge heel kunnen bijwonen, waardoor wij, hiervan geen volledigen indiruk kregen. In de pauze, die door tooneel verandering vrij lang duurde, hoorden wij nog een quatre- mains door mej. Sohirris en Andre Stelling werf, waaruit ons hleek dat genoemde piano- leerares vrij ver gevorderde leerlingen heeft. Na de pauze werd opgevoerd het zangspel in een hedrijf van M. A. Brandts Buijs Jr.: „Als de kinderen slapen". Het gegeven van deze opereitte is erg aardig. We komen in een vergadering van poppen, iwaarin deze haar beklag doen over de slechte behandeling, die zij van hunne jeugdige meesteressen onder- gaan. Uit alle op het tooneel aanwezige kas- ten, komen tenslotte poppen te voorschijn en voo'ral het te voorschijn komen van de tinnen soldaatjes, die zoo waarlijk een Lippe-vaan- del droegen en den Lippe-Detmoldmarsch zon- gen, was verrassend. Ook komt er een popje te voorschijn, waarvan de aim is afgebroken. Hiervoor roept men de hulp in van „Het Duveltje in een doosje" en deze slaagt er in bet euvel volkomen te verhelpen. Leuke liedjes, mooie dansjes, goede en- sceneering van het tooneel en vooral mooie costuumpjes maakten dit" zangspel tot een goed geheel, al kwam hier en daar wel een deraillement voor; gezien echter het feit dat ook jeugdige artisten zenuwen bezitten, is dit wel verklaar- en verschoonbaar. Aan het slot werd mej. Schirris door de kinderen in de bloemetjes gezet en zij haastte zich mevr. v. d. Stichgel, de vervaardigster der costumes en zooals ziji zei „de man die aan de touwtjes trekt", de heer Schirris in die hulde te laten deelen. Het was een echt gezeliige avond. KAiNABIEVCGELS. In veriband met haar 25jarig hestaan orga- niseerde de kanarievereeniging ,,Onze Zan- gers" te Middellburg op 12 en 13 December een tentoonstelling met zangwedstrijd voor kanarievcgels. Hierhij was ook een inzending van den heer A. J. J. Faas alhier, die daar- mede een eerste-, een tweede-, een wissel- en vier eereprijzen behaalde. Voorwaar een mooi resultaat. HET ZEIESCHIP FUGLEN. Gisteren is het Deensche zeilsthip Fuglen, dat op de Spijkerplaat was omhoog gevaren, met behulp van eenige sleapbooten vlot ge- trokken en naar Ter Neuzen aan de kade van de finma De Meijer Zonen gesleept, om het restant van de lading te lhSSen. Het schip was nog zoo lek, dat de sleepiboot Pres. J. P. Best geregeld moest pompen. Ook de handpomp van genoemd schip werd gebruikt. OMHOOGGEVABEN. Tijdens den dikken mist is de vorige week op de Ooster-Schelde nabij Stavenisse om- hooggevaren het Duitsche vrachtgoederen- schip „Badenia 17". Door de sleepbooten „Leen" en ,,En Avant" is het schip vlotge- sleept en heeft de reis naar Antwerpen voort- gezet. STAGNATIE IN DEN VEEBDIENST. iGisteren vertrok van hier voor het uitvoe- ren der eerste vaart naar Hoedekenskerke de motorveerboot van den provincialen dienst Koningin Emma". Later bleek, dat de boot de bestemming niet bereikt had. Het ver- moeden lag voor de hand, dat er iets haperde en de boot voor anker lag. In verband met den neivel op de Schelde, wist men echter niet waar. Nadat de ,,Schouwen" alhier om 10.15 uit Vlissingen was aangekomen, is deze voor onderzoek uitgevaren, waarbij bleek dat de Koningin Emma" nalbij de Eendragt- polder ten anker lag. De passagiers werden door de boot uit Vlissingen overgenomen, waarna deze de terugreis aanvaardde. Daarop is van Vlissingen de reserveboot „Luctor et Em ergo gezonden voor het uit- voeren van den dienst Ter NeuzenHoede kenskerke. Deze kwam hier des namiddags omstreeks 4 uur met de post aan. Ondertusschen was hier ook de ,,Schouwen" weer aan de ponton ge'komen, om een ledig benzinovat. Aangezien door het defect aan de motoren van de Koningin Emma" het anker niet kon gelicht worden, was besloten dit met een boei aan te duiden, om het dan heden op te halen. Daarop is demotoriboot door de ,,Schouwen" naar Vlissingen gesleept, waarna deze met eenige ivertraging de laatste vaart van VlissingenTer Neuzen v.v. heeft ver- rioht. PATBONAATSUIT V OEBIN G. Gisterenavond werd in het R.K. Vereeni- gingsgeibouw een uitivoermg gegeven door het Jonigenspatronaat. Opgevoerd werd „Jaap", ondertitel ,,Stra- lende liefde in vergeten leven", een spel in 3 bedrijven door A. L. Bertus. De weleerw. beer Kapelaan opende den avond met een zeer kort welkomstfwoord tot de goed bezette zaal en sprak in 't bijzonder den edelachtlbaren heer Van Hootegemtoe om hem nog eens in 't openbaar te danken voor alles wat hij voor de R.K. jeugdlbeweging had gedaan. Daarna nam 't spel een aanvang, een spel over smokkelaars, waarbij 't natuurlijk soms nogal ruig toeginig. De vecht- en schietpar- tijen waren een kolfje naar hun hand en de jeugdige artisten kweten zich bijzonder van hun taak. Een critische opmerking willen we maken: we hadden 't meer een spel gevonden voor ongeveer 20-jarigen. E.K. DAGEN TE HUEST. Zooals ieder jaar word en ook nu weer tijdens de Kerstvacantie de E.K.-dagen voor de R.K. onderwijzers en onderiwijzeressen ge- houden in 't Maristenklooster te Hulst. De zeereeiw. heer Van Eyck zal spreken over ,,'t Inwendig leven van Christus en Maria"; de zeereerw. heer Rector Vermolen over „In- wendig leven van opivoeder en kind" en de weleerw. heer Conrector Coenraedt over ,,Taak van de school bij 't godsdienstonderwijs en schoolmis. 't 'H. Uur wordt geleid door den zeereerw. heer Od. Jacobs. HENGSTENKEUBINGEN IN ZEELAND. De verplicbte voorjaarskeuringen in Zee- land zullen gelhouden worden te Kattendijke op 27 Januari, te Hulst en Axel op 28 Januari en te Oostburg op 29 Januari. De centrale hengstenkeuring zal wederom worden gehouden te Goes op 11 Februari. VEIEGVEED OOST-ZEEUWSCH-VEAANDEREN. J.l. Vrijdag den lien December heeft te Axel in het Centrum een ledenverigadering der af- deeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart plaatsgevonden. De opkomst was bevredigend. In de vacature, ontstaan door bet vertrek van den heer J. Huiizinga, werd met algemee- ne stemmen de heer Mr. P. Tellegen in het ibestuur gekozen en als voorzitter aangewezen. De aftredende bestuursleden, de hesren F. Blok, P. A. Neeteson, N. J. Harte en P. F. Standaert, werden eveneens met algemeene stemmen herkozen. iHet hestuur werd vender uitigebreid met de heeren H. A. A. Baron Col- lot d'Escury te Kloosterzande en P. H. Geir- naerd't te St. Jansteen. Uit de mededeelingen van den plaatsver- vangenden voorzitter, den heer C. Wind van Merkesteyn, bleek, dat het bestuur met de di verse werkzaamheden en plannen goede vor- deringen heeft gemaakt. De verstrek'te inlich- tingen en de raming der kosten van aanleg en van exploitatie ibevestigden dsn indruk, dat het plan zeer wel uitvoerbaar is en Oost Zeeuwsch- Vlaanderen een normaal groot, waardevol vliegveld zal kunnen krijgen, dat heel wat goedkooper zal zijn dan walk ander vliegveld in Nederland ook. Dit zal ongetwijfeld de kans van slagen gumstig beinvlceden. Het verzoek van het bestuur aan Gedeputeerde Staten om door een principieele toeizegging de verdere ontwikkeling der plannen te beivorderen, is in de vergadering voorgelezen. De leden namen met groote belangstelling kennis van dat stuk en werd vanuit de vergadering geeonstateerd, dat men nu opschiet in de zoo zeer gewenschte richting. Aan de vergadering werd medege- deeld, dat het bestuur overweegt cm in het aanstaand voorjaar een groote interessante propaganda-avond te organiseeren. Vrijdagmiddag was de rijwielhersteller De Z., alhier, bij den landbouwer D. bezig met de reperatie van een tractor, toen bij met het aandraaien van deze machine zulk een ge- weidige klap kreeg van de zwengel, dat hij een eind werd weg geslagen. De getroffene werd direct per auto naar den dokter vervoerd waar bleek dat hij ernstig aan de hand en het gelaat was gewond. Een jonge organist. Zondag jJ. bespeelde de 12-jarige Jac. van Es alhier, tijdens den dienst het orgel in de Nederl. Herv. Kerk alhier. Het zal nog wel niet veel zijn voorgekomen, dat een 12-jarige een dergelijk orgel bespeelde. De jonge orga nist kreeg onderrieht van den heer J. Moens alhier. Een legaat. Door wijlen den heer P. Haak Jzn. alhier werd een legaat groot 500 aan het Rusthuis nagelaten. Alhier werd Zaterdag opgericht een Chris- telijk leesgezelschap. Aanvankelijk traden 12 personen toe als lid. Collecte nationaal geschenk. Voor het nationale geschenk, aan te bieden bij het buwelijk van Prinses Juliana met Prins Berhhard, is in deze gemeente gecollecteerd een som van ongeveer f 200. (Ingez. Med.) 1. 2. 3. 4. 6. 7. Gemeenteraad, In de op Donderdag 17 Dec., des namiddags kwart over twee te houden openbare vergade ring van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: Notulen. Ingekomen stukken en mededeelingen. Voorstel tot vaststelling van het uit- breidingsplan der gemeente. a. Voorstel tot benoeming van leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente, wegens periodieke aftreding; b. Idem tot benoeming van een lid van de Comm. van Toezicht op het L. O. Voorstel op het verzoek van het be stuur der Nederl. Herv^ Kerk om een strook grond te koopen, langs de Oranjestraat. Voorstel tot onbewoonbaar verklaring van een perceel Oude Wijk no. 19. Voorstel tot vaststelling: a. van de wijziging van het ambtenaren- reglement; b. van de wijziging van de verordening der veldwachters in deze gemeente; c. van de capitulantenverordening voor deze gemeente; 4. van een regeling voor het in bouw- exploitatie -brengen van gronden door particulieren in deze gemeente. e. van de wijziging van de Algemeene Politie verordening 1. van d'e Parkeerverordening in deze gemeente. Voorstel op bet nader verzoek van J. Verstraten Boer om vermindering van de vergoeding voor het hebben van een toestel in gemeentegrond. Voorstel op het verzoek van P. C. Brak- man om verwijdering van de urinoir aan den Buitenweg. Voorstellen oip diverse verzoeken be- treffende salarissen van eenige ambte- naren. Voorstel tot vaststelling van het sup- pletoir kohier hondenbelasting 1936. Voorstel tot converteering van een geldleening, per resto groot f 8000 af- losbaar per 16 April 1937. Voorstel tot vaststelling van een be- grootingeswijziging dienst 1936. 8. 10. 11. 12. 13. OngevaJ. De 40-jarige V. is bij het bestijgen van een ladder zoodanig gevallen, dat hij ernstig ge- kwetst werd aan hoofd en been. 'Hij is ter verz-onging naar zijn woning gelbracht. Tot dienstgeleider bij, het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Sluis is in de vacature-Babijn met ingang van 16 Dec._ benoemd de heer H. Clerks, assistent bij het kantoor te Ter Neuzen. Stormachtige toit krachtige, later afnemen- de Zuidelijke tot Zuidiwestelijke wind, betrok- ken tot zwaar bewolkt met regen, later op- klarend, aanvankelijk veel zachter. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le klasse Afd. I. S tormiv ogelsExcelsior Blauw-WitXerxes RCHADO DHiCAjax le klasse Afd. H. VUCHermes-DVS ZFC—DWS Feijenoond^Haarlem HBSVSV SpartaKFC le klasse Afd. HI. PECTubantia EnschedeEnsch. Boys Go AheadZAC HeraclesNEC Afdeeling IV. le klasse. EindhovenPSV MVVBleijerheide JulianaLONGA NOADBW 3,1 0—3 2—1 2—9 2—0 1—0 8—1 43 6—3 3—1 6—1 5—0 3—2 1--1 4—4 2—1 54 doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.—t. PSV 10. 7 2 16 31—18 NAC 10 6 1 3 13 23—18 NOAD 10 6 1 3 13 37—24 Roermond 9 4 4 1 12 22—18 BW 10 5 1 4 11 31—36 Bleijerheide 10 2 5 3 9 1621 Juliana 10 2 4 4 8 18—29 LONGA 11 3 2 6 8 27—27 Eindhoven 10 2 2 6 6 16—30 MW 11 2 2 7 6 21—31 *2e klasse A. RBCDe Zeeuwen VlissingenZeelandia 5—1 7—0 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. Miiddelburg 1.1 8 1 2 17 53—20 Breda 10 8 2 16 30—13 Hero 10 8 2 16 26—15 Vlissingen 9 3 3 3 9 26—23 TSC 10 4 1 5 9 29—24 Temeuzen 9 3 2 4 8 14—26 Goes 8 1 4 3 6 910 RBC 9 3 6 6 31—36 De Zeeuwen 9 1 2 6 4 9—36 Zeelandia 9 3 6 3 14—36 3e klasse A IJzendijke—Axel BiervlietTemeuzen 2 0—3 4—3 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. Axel 11 11 22 52—9 Sluiskil 8 5 1 2 11 20—14 Hoofdplaat 8 4 2 2 10 16—11 B'reskens 8 4 1 3 9 17—15 Oostburg 9 3 6 6 2122 Hulst 7 3 1 4 6 16—22 Terneuzen 2 9 2 1 6 5 26—32 IJlzendijke 8 1 2 5 4 9—33 Biervliet 8 1 1 6 3 13—31 3e klasse B. ZierikzeeMiddellburg 2 Goesche BoysZeeuwsche Boys Eiland BoysHansweert Zeelandia 2,0MM BurghRCS 22 1—2 7—1 2—4 1—7 doelp. gap- gew gel. verl. pnt. v.—t. RCS 11 11 22 93—12 Eiland Boys 9 7 1 1 15 39—13 Vlissingen 2 8 4 3 1 11 22—13 Z. Boys 9 5 1 3 11 24—17 Middelburg 2 8 3 4 1 10 22—13 Burgb 10 4 1 5 9 30—31 Zierikzee 8 3 2 3 8 27—16 EMM 8 3 5 6 22—32 Zeelandia 2 9 2 2 5 6 15—44 Hansweert 9 2 7 2 9—52 Goesche Boys 10 10 8—60 le klasse Afd. V. V elocitasHoogezand 2—0 GVAVVeendam 1—2 'HISCSneek 3—0 FrieslandLeeuwarden 2—2 AchillesBe Quick 2—3 Zeeuwsche Voetbalbond. Biervliet 2Temeuzen 3 2—2 AxelSchoondijke 11 HET VEKLOOP DER WEDSTRIJDEN. Eerste klasse. Zooals geibruikelijk is het programma niet zonder eenige verrassingafgewerkt kunnen worden en heeft zoowaar PSV thans wederom een puntje* moeten afstaan, daar haar plaats- genoote Eindhoven er in slaagde het tot een gelijk spel, 11, te houden. Is de winst voor Eindhoven dus niet groot, voor PSV is dit kleine verlies van 1 punt van zeer groot be lang want nu kan zij geen enkele slechte meer hebben" of haar tegenstanders zitten baar nabij en dan valt het nog te bezien wie uit- eindelijk kampioen zal worden. MWBleijer heide hebben ook maar de punten verdeeld 44, waardoor MiW weliiswaar haar punten- tal met een zag vermeerderen, doch ook Eind hoven kon een punt in baar debet boeken, zoodat beide clubs er feitelijk niets bij ge- wonnen hebben. JulianaLONGA had tot uitslag een 21 oveiwinnkig der thuisclulb, tenigevolge waarvan LONGA maar gevaarlijk dicht bij de bCkkesluiters blijft. NOADBW werd gespeeld onder uiterste spanning waar in niet minder dan 3 strafschoppen werden uitgedeeld. De thuisclub wist hieruit 2 doel- punten te maken terwijl BW juist faalde, hetgeen haar natuurlijk bij den eindstand 54 duur is te staan gekomen. Ondertusschen kan NOAD zeer trotsch zijn op haar pracht- stand die een groote tegenstelling met haar stand gedurende het vorig seizoen vormt. Tjweede klasse. RBClb' Zeeuwen 5—1. De thuisclub heeft getoond een sterker elf- tal te bezitten dan De Zeeuwen naar Roosen- daal brachten om RBC te bekampen. Al bad- den de gasten wel aardige perioden waarin zij de leiding aamgaven, over bet algemeen was het RBC die de lakens uitdeelde en vooral productiever werkte, temgeivolge waarvan reeds bij de rust de stand 20 was. De tweede helft gaf vrijwel een gelijk beeld te zien als v66r de rust. Eerst scoorde RBC waarop De^Zeeuwen bet verdiende tegenpunt konden deponeeren, docb toen was bet voor de gasten gedaan en RBC verboogde haar score tot 5 goals, zoodat een welverdiende Gvenwinning haar deel werd. VlissingenZeelandia 70. Het gaat met Zeelandia niet goed en wie weet of zij niet nogmaals haar kleuren zal moeten verdedigen in de degradatiewedstrij- den, in dewelke zij niet gelukkig is, want des- tijds ging zij naar de Derde Klasse terug om toch weer in het daarop volgende jaar in de

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2